PDA

צפייה בגרסה מלאה : עונין במידע על פטרול 2001 -2003

Moshe Jacobi
14-01-10, 22:11
מעונין במידע על פטרול 2001 - 2003:- עוצמות, חולשות, בעיות (מנוע, שלדה, גיר טרנספר, ציריות וכ"ו) צריכת דלק ועוד.
בברכה. משה

yanivn
14-01-10, 22:49
משה שלום
מלבד המנוע הרכב מדהים.
חזק, אמין, עבירות, אפשרויות לשיפורים ....
מנוע לא חזר אבל בהחלט מספיק לשטח.
ישנם בעיות ידועות עם אמינות המנוע. אין הרבה פטרולים שלא היו צריכים להחליף מנוע ואפילו פעמיים.
נציג בארץ (קרסו) על הפנים. מחירים יקרים לחלפים, שירות גרוע ביותר.
למרות הכל לא הייתי מחליף את הרכב
יניב

ניר ל
16-01-10, 08:59
אחלה רכב, גם אני מחפש אחד כזה, רק שמשום מה היצרן מתעקש במשך שנים לשתול בו מנוע 3 ליטר ולהזריק לו סטרואידים ואילו היבואן הדגול מתעקש לייבא אותו ולמכור את החרא הזה במחיר של קרם דלקרם. כנראה שעסקי החלפת המנועים של קרסו רווחיים בהרבה מעסקי מכירת הרכב.
המנוע הזה קורס בהפתעה לעיתים בק"מ דו ספרתי ודורש החלפה שעולה 50 אלף ש"ח אם היבואן הולך לקראתך...

על למה זה קורה ואיך זה קורה נכתבו ספרים באינטרנט (בשפה האנגלית) ואני מציע לך לקרוא אותם לפני שאתה חושב להיכנס עם רכב כזה לחנייה, הפתרון הוא לא פשוט או לא קיים הרבה הסברים טכניים ותאוריות שרשרת, היצרן לא הצליח לפתור את הבעיה גם בדגמים החדשים על אף חיזוק המנוע והרחבת מעברי שמן , הפריקים בחו"ל נוקטים בצעדי מנע ומוסיפים אמצעי ניטור, חסימת EGR , הרחבת צנרת פליטה, שינוי תכנה, שליטה ידנית על עצמת הטורבו, החלפות שמנים תכופות ומה לא. קרא חומר ואם לא תבין מונחים אז תשאל.
אני בכל אופן רוצה רכב כזה, מחפש משהו מאד ספציפי שאולי לא קיים, נתקל בכל מני כלים עם סבירות גבוהה ל "מאוחר מדי" ובמודעות פיקטיביות ,מכין 50 אלף ש"ח בפיקדון נפרד ומצר על כך שלא ייבאו אותו גם בגרסת מנוע אחרת...

שמעון2
16-01-10, 17:06
ניר היקר מאיפו כל הידוע הזה ? האם זאת המצאה שלך ? על מה אתה מדבר [הרבה שטויות] אני אם פטרול שני כבר. ויש לי חברים אם פטרול 2003 ו2004 מעל 200000 ק"מ ללא בעיות. הרכבים החדשים המנוע שלהם הרבה יותר מוצלח נוסע מעולה סוחב לא רע לא כמו הטיוטה אבל בהחלט טוב אני לא מבין על מה אתה מדבר מעל 300000 ק"מ יתכנו בעיות אבל כל רכב אם ק"מ כזה יש סיכוי לבעיות.

ניר ל
17-01-10, 14:00
שמעון יקירי,
קשקשן אני לא, זה שיש/ היה לך כזה רכב לא הופך אותך לבר סמכא, אם אתה באמת ובתמים לא מבין/ לא יודע על מה אני מדבר, אז לא ברור לי איך להגדיר אותך ולכן לא אגדיר.
ברשת אני רואה שאתה כן גולש, אז אנא ממך, לפני שאתה מתנשא, השתמש בפונקציית החיפוש.
גם כאן באתר תיתקל בלא מעט מקרים, כנס לגוגל ותקיש את הצירוף zd30, קריאה מהנה...

eysham
17-01-10, 16:06
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=287847#post287847

חם מהאש

איל

ניר ל
18-01-10, 10:34
אכן שרשור מאלף... 50 אלף ש"ח... כנראה שהייתי צנוע מדי

שמתי לב שגם שמעון2 לא כזה תמים, מסתבר שהוא יודע בדיוק על מה אני מדבר [הרבה שטויות] ...

mi88
18-01-10, 11:08
אמנם אני חדש בעסקי הגיפים אבל מנוע שעולה 50000 בהנחה ועלול ללכת בכל רגע בלי הודעה מוקדמת וגם אם הוא מטופל ואחרי קילומטראג' נמוך אז זה אומר דרשני ולא נוגעים

יש כאלו שהחליפו שלוש פעמים

וגם ברכב שנת 2007 עם 160000 ק"מ ראה הודעה בפורום טכני כללי

כמובן שאם זה לא מפריע לך אז תקנה

Moshe Jacobi
20-01-10, 20:44
תודה לכולם.
חברה אין צורך בהישתלחות
משה

שמעון2
20-01-10, 21:32
אכן שרשור מאלף... 50 אלף ש"ח... כנראה שהייתי צנוע מדי

שמתי לב שגם שמעון2 לא כזה תמים, מסתבר שהוא יודע בדיוק על מה אני מדבר [הרבה שטויות] ...ניר 160000 ק"מ זה לא דו ספרתי. שקרסו היא יבואן שמנסה לנצל את לקוחותיו על זה אני לא מתוכח אבל על זה שהמנוע של הפטרול ביחוד לגבי השנים 2003 -2010 יחסית לא רע ומנוע לא הולך אחרי דו ספרתי זאת עובדה ואני מדבר מנסיון אישי וגם אחרים כמו גוי אם 300000 ק"מ שהוא מאוד מרוצה. אז פשוט תדייק בדברים שאתה כותב .שמעון

ניר ל
21-01-10, 07:42
אני לא מתווכח איתך על עובדות, קרא פורומים אוסטרלים ותיווכח שיש שם מקרים למנועים שהלכו אחרי פחות מ 100 אלף ק"מ. אני מאמין שגם כאן בארץ, אבל המנועים הוחלפו ע"י היבואן עדיין באחריות והסיפור לא עורר הד תקשורתי. מניחים שהקריסה של המנוע היא תוצאה של סתימת ה EGR מצד אחד (זה קורה אצל כולם כנראה תוך פרק זמן כזה או אחר כתלות במספר גורמים), ונסיעה בתנאים מסויימים שבהם הטורבו מופעל ע"י המחשב בגידוש יתר לאורך זמן (נניח בשיוט ארוך) בגלל שהמחשב מקבל נתונים שגויים. יש כמובן הרבה יותר פרטים בסיפור הזה.
אבל אם נפשט - אז ברור שחלק מהמשתמשים לא יגיעו בד"כ למצב הזה והמנוע ישרוד אצלם מאות אלפי ק"מ. ראיתי כזה רכב יד 1 שנת 2001 עם 130 אלף ק"מ שנסע רק באיזור השרון 3 ק"מ ביום, הוא גם לא ביקש עבורו מעל המחירון. החשש שלי במקרה כזה שדווקא בידיים שלי, עם אופי נסיעה שונה - המנוע יקרוס. אם הייתי משוכנע שהמנוע הזה ישרוד עוד 150 או אפילו 100 , הייתי קונה אותו ללא ספק, אבל אני לא מעוניין לעמוד אחרי 30 א' ק"מ בלי מנוע. כן, המנועים שאחרי 2002 חוזקו ושודרגו - ציינתי את זה, זה דוחה את הקץ אבל לא נותן פיתרון אמיתי לבעיה.
דוגמאות לכלים שעשו מעל 300 יש, ג'וי לדעתי גם נקט במספר צעדי מנע כמו ביטול ה EGR ושינויים אחרים, אולי הוא גם מחליף שמן כל 5K וכו', שהוא יספר. אבל כאן המקרים האלה לא נפוצים יותר ממקרים של מנועים שלא עומדים בק"מ כזה. אין עוד רכב מודרני שהמנוע שלו הולך בכזו הסתברות בק"מ כזה. הייתי מעדיף להמר על טרופר 3 ליטר שידוע בדיוק מה הבעיה איתו, ולהחליף לו מזרקים אחת ל 80 אלף ק"מ או X שנים.

-->