PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית רכב פרטי חדש

yoez
15-01-10, 13:07
היום אבא שלי התייעץ איתי לגבי קניית רכב חדש וחשבתי שאולי מישהו יוכל לעזור על סמך היכרות או נסיון עם הרכבים הרלוונטים..
אז אנחנו מדברים על רכב חדש מהחברה גיר אוטומטי חובה רכב מרווח, ובגאז גדול עם פתח הטענה רחב.
אבא שלי נוסע מעל 40,000 ק"מ בשנה (אלקנה-ירושלים כמעט כל יום) חשוב שהרכב יהיה מאובזר כמו שצריך בטיחותית ונוחות, כמו כן בקרת שיוט ומושב נהג מתכוונן חשמלית חובה.
בנזין או דיזל פחות משנה עלות הדלק פחות קריטית ויותר חשובה עלות הטיפולים ואמינות הרכב.
הרכב אמור לשמש אותו לתקופה של בין 3-5 שנים.
כרגע הוא נוסע על שברולט מאליבו 2006 לדעתי רכב מצויין אבל המאליבו החדשה לצערי לא רלוונטית... אופציות נוספות שחשבנו עליהם: מאזדה 6 פורד מונדיאו ואולי אפילו שהיא הרבה יותר יקרה- פאסאט.
אשמח לדעות ולהמלצות...
שבת שלום
יואל

ח.שמואל
16-01-10, 22:59
אני הייתי הולך על המונדאו והייתי קונה סטיישן.
אבל ה"עדר" קונה מאזדה 6.
אגב.כמדומני שקראתי מבחן השוואתי והמונדאו נבחרה כ"קניה הטובה יותר".

yoez
17-01-10, 13:00
אני הייתי הולך על המונדאו והייתי קונה סטיישן.
אבל ה"עדר" קונה מאזדה 6.
אגב.כמדומני שקראתי מבחן השוואתי והמונדאו נבחרה כ"קניה הטובה יותר".
ההורים שלי כבר עשו בחירה כזאת לא מזמן.. לאמא שלי יש מונדאו סטיישן רכב נחמד גדול מאוד ומרגיש קצת "כבד" על הכביש מכמה נסיעות שעשיתי עליו הצריכת דלק גבוהה יחסית והאוטו צריך ממש להתאמץ בתאוצות ביניים, בכל מקרה אבא שלי לא רוצה סטיישן ויש עוד בעייה שלמושב הנהג יש כוונון חשמלי רק למעלה ולמטה וחשוב לאבא שלי שיהיה כיוון חשמלי מלא..
תודה ושבוע טוב.

eysham
17-01-10, 13:21
ההורים שלי כבר עשו בחירה כזאת לא מזמן.. לאמא שלי יש מונדאו סטיישן רכב נחמד גדול מאוד ומרגיש קצת "כבד" על הכביש מכמה נסיעות שעשיתי עליו הצריכת דלק גבוהה יחסית והאוטו צריך ממש להתאמץ בתאוצות ביניים, בכל מקרה אבא שלי לא רוצה סטיישן ויש עוד בעייה שלמושב הנהג יש כוונון חשמלי רק למעלה ולמטה וחשוב לאבא שלי שיהיה כיוון חשמלי מלא..
תודה ושבוע טוב.

לא שאני מתווכח עם אבא שלך... אבל מה הקטע עם הכיוון החשמלי? כמה כבר מכוונים שזה כלכך קריטי??.. בייחוד אם הוא נהג יחיד.
על זה יקום או ייפול רכב?

איל

asafk
17-01-10, 23:05
בסכומים האלו, תרשה לי להמליץ על מונדיאו או סקודה אוקטביה. שתיהן נהדרות לטעמי.

אסף.

דרור ברלי
17-01-10, 23:22
שתיהן נהדרות, אבל המונדאו הרבה-הרבה יותר מרווחת.
כוונון חשמלי שימושי ונוח רק במקרה שיש גם זכרונות. אחרת לא עשית כלום.

ח.שמואל
17-01-10, 23:53
תודה ושבוע טוב.
אגב.
המבחן ההשוואתי היה בין המונדאו לבין סקודה סופרב,פורסם ב"אוטו" 3/09.
כמדומני שב"סופרב" אין בקרת שיוט.תבדוק עם איזה מנועים נוספים מוצעת ה"מונדאו,אא"כ אתם רוצים לגוון ברכבים.

yoez
18-01-10, 00:24
לא שאני מתווכח עם אבא שלך... אבל מה הקטע עם הכיוון החשמלי? כמה כבר מכוונים שזה כלכך קריטי??.. בייחוד אם הוא נהג יחיד.
על זה יקום או ייפול רכב?

איל
אין צורך להתווכח;) אבל כן זה די קריטי עקב מגבלה פיזית שיש לאבא שלי הכניסה לרכב והיציאה ממנו הרבה יותר נוחות משמעותית בשבילו כשיש כיוון חשמלי של המושב

בסכומים האלו, תרשה לי להמליץ על מונדיאו או סקודה אוקטביה. שתיהן נהדרות לטעמי.

אסף.
אוקטביה רכב מצויין אבל אני חושב שהוא בדק אותו פעם והוא לא התאים לו, מונדיאו זאת בהחלט אופציה.

שתיהן נהדרות, אבל המונדאו הרבה-הרבה יותר מרווחת.
כוונון חשמלי שימושי ונוח רק במקרה שיש גם זכרונות. אחרת לא עשית כלום.
המונדאו אכן מאוד מרווחת גרסת הסטיישן במיוחד במידה ויש זה זכרונות זה עדיף אבל הוא יסתפק רק בכיוון חשמלי ללא זכרונות

אגב.
המבחן ההשוואתי היה בין המונדאו לבין סקודה סופרב,פורסם ב"אוטו" 3/09.
כמדומני שב"סופרב" אין בקרת שיוט.תבדוק עם איזה מנועים נוספים מוצעת ה"מונדאו,אא"כ אתם רוצים לגוון ברכבים.
בסופרב דווקא יש גם בקרת שיוט וגם מושבים מתכוונים אבל רק ברמת הגימור הגבוהה יותר נוסיף אותה כאופציה.. המונדיאו מגיעה רק עם מנוע 2.3 ליטר ולגוון קצת יהיה נחמד...

תודה בנתיים לכולם על התשובות עצות נוספות יתקבלו בברכה..
יואל

דרור ברלי
18-01-10, 00:43
מונדאו יותר מרווחת מהאוקטביה.
אבל הסופרב זה רכב אחר לגמרי. מרווח כמו המונדאו לפחות. אם לא יותר. היתרון של הסופרב - מנוע ה-1.8 TSI המצוין ביחד עם גיר DSG. גם ביצועים מעולים, קצת יותר טובים משל המונדאו, וגם תצרוכת דלק חסכונית (יחסית).

כמו בכל המכוניות של פורד-אירופה, המונדיאו בעלת שילדה מדהימה והיא יותר "מתנהגת", יותר חדה ויותר מהנה לנהיגה. הסקודה יותר סולידית.

ינון
18-01-10, 09:00
לחמי יש פורסטר גירסת XS שהיא בעלת מושבים חשמליים ומרווחת למדי מנוע 2000 סמ"ק 150 כ"ס שהאמת קצת איכזב אותי (ציפיתי לקצת יותר כח) ובגדול רכב נעים ונוח לנהג ולנוסעים וכמובן תא מטען גדול. אמינות של סובארו בקרת שיוט ושליטה על הרדיו מההגה.
ינון

-->