PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח ראשון לבחורה במשבר גיל ה-30 :)

Michal
15-01-10, 16:55
שלום לכם, אני קוראת את הפורום הזה (וגם את זה של הCJ-ים) כבר כמה זמן, מתוך רצון לעשות "הערכת סיכונים" ולהבין קצת יותר האם זה הזמן להגשים חלום ותיק ולהיכנס לתחום, ואם כן- עד כמה ומאיפה להתחיל.
כיום אני נוהגת בפרייבט, נוח מאוד ומפנק, אבל ברור לי שנוחות זו הפשרה הראשונה שאעשה כשאעבור תחום (SUV חדיש ויוקרתי זו לא אופציה, וגם לא משאלת לב).

במקור חשבתי לקנות רכב שטח קשוח וספרטני (סמוראי/ויטרה/CJ) כרכב שני, לצורכי טיולים בסופ"ש וחגים בלבד. הבעיה היא שלצורך כך התקציב מצטמצם לסביבות ה-20 אלף ש"ח (+- 5000 ליישור קו בערך), מה שמשאיר אותי עם כלים מאוד ישנים, מאוד קטנים, מאוד מאוד ספרטניים, ומאוד טריקיים לקנייה, בטח למישהי שעדיין לא בקיאה בתחום ולא לגמרי יודעת מה לבדוק. חוץ מזה, להחזיק שני רכבים, על כל הוצאות התחזוקה, טסט וביטוח, נראה גדול עליי מדי כרגע.
האופציה השניה היא להמיר את הפרייבט ברכב שיודע גם לרדת לשטח. התקציב גדל, אבל אז הדרישות ממנו שונות- הדגש יורד מיכולות השטח ועובר לנוחות ותחזוקה יומיומית.

נניח שאני מתמקדת באפשרות השניה... אני אתחיל ממה שאני יודעת לספר:

1. תקציב: בסביבות ה40-50 אלף לקניה, עם יישור קו מיידי מינימלי, ותקציב תחזוקה שוטפת בסביבות ה2-3K בחודש, כולל דלק, כמובן שרצוי לא לנצל את כל הטווח הזה בכל חודש...
2. הייעוד: יומיומי, נסיעות מועטות וקצרות באמצע השבוע (כ-20-30 ק"מ ביום), טיולים בסופ"שים, כשהמטרה היא טיולים "רכים" (להגיע לנקודות פיקניק/נוף שפרייבט לא יגיע אליהן), ולא מסעות עבירות או מסעות מדבריים עם לינה.
3. הנהגת: אני, בלבד, בחורה בת 29 (יש תיעוד וקבלות), עובדת היי-טק ביומיום, בעלת חוש טכני וחיבה עזה לטיולים, שמש ונופים לא-עירוניים, שמעט מתוסכלת מיכולות (או חוסר יכולות) הפרייבט שלה מחוץ לאספלט.
4. כמות משתתפים: ביומיום- אני, לפעמים + עוד מבוגר. בטיולים מקסימום זוג + 2 ילדים בני 6 ו-12. רכבים קצרים (3 דלתות) עם מרווח סביר ליושבים מאחור באים בהחלט בחשבון.
5. קילומטראז': בערך 15K בשנה, אולי קצת פחות.
6. תנאי סף? עדיף אוטומט, אבל לא בכל מחיר. מסתדרת מצויין גם עם ידני. רכבים ישנים לא מפחידים אותי, כל עוד הם שווים את זה ומגיעים עם חלקי חילוף זמינים ומוסכים שיודעים לטפל בהם (אשמח ללמוד לעשות חלק בעצמי, אבל מפאת חוסר מקום/זמן/כלים ברור לי שאצטרך סיוע מוסך להרבה דברים). צריכת דלק צריכה להיות סבירה, כמו גם מהירות ונוחות בנסיעות בינעירוניות (לא בא לי לנסוע עד תחילת המסלול על 80 קמ"ש ברכב רועש ושובר גב).

אני מחפשת משהו שיהיה נוח ונעים לנהיגה עירונית בעיקרה ביומיום, עם יכולות שטח סבירות כבונוס משני. האחזקה צריכה להיות סבירה. ברור לי שאין מה להשוות להוצאה על פרייבט (למרות שהרכב שלי צרפתי בן 8, כך שהוצאות אחזקה גבוהות לא חדשות לי...), אבל אני צריכה משהו שיתפקד, ויתפקד טוב כל עוד הוא מטופל. לחטט בקרביים של הרכב כל שני וחמישי לא עושה לי את זה.
אין לי בעיה של זמן- אם צריך לשבת ולחכות לאקזמפלר טוב ו/או נדיר זה לגמרי אפשרי.

אז אחרי שבילבלתי כאן את המוח, וכשאני קוראת מה כתבתי, אני יותר ויותר הולכת ומשתכנעת שאולי פשוט אין חיה כזו כמו שאני מחפשת. אני מקווה שאני טועה ושתאירו את עיניי.

אה, וליתר ביטחון, אלו הרכבים שאני חושבת שיתאימו למה שאני מחפשת, אשמח להארות, הערות והצעות אחרות:
* סוזוקי ג'ימני 99-2000. מתאים לי להמון המון פרמטרים למעט המרחב במושב האחורי.
* סוזוקי גרנד ויטרה - ארוכה מסוף שנות ה-90, או קצרה מעט צעירה יותר.
* פאג'רו קצר עם/בלי ברזנט (דיזל? איזו שנה? אין לי מושג)
* טויוטה ראב4 קצרה - שנת 97-98. בתחתית הרשימה כי בתקציב (המופרך!) שלה יכולות השטח שלה הכי מוגבלות כאן.

קאיה ספורטאג' לא אופציה מכל מיני סיבות, בעיקר צריכת הדלק המזעזעת, אבל לא רק. גם לא טריוס או צעצועים מהסוג הזה. CJ-ים מדהימים בעיניי, אבל פחות פרקטיים לצרכים היומיומיים שלי... כרגע אני רוצה לטעום מעט שטח, ואולי בעתיד, עם התיאבון, גם CJ כרכב שני יהיה אופציה.

אחרי כל המגילה הזו, אשמח לשמוע את דעתכם.

גיא
15-01-10, 17:27
אני חושב שאפשר לצמצם את ההודעה הארוכה שלך ל ...

אני רוצה איזה פג'רו / טראנו / פראדו / טרופר / קוראנדו / .... 2 דלתות ידני ( כי הגירים האוטומטיים ההם לא ממש אמינים ודי יקרים לתיקון ) אפשר בנזין אבל עדיף דיזל ( מנועים יותר חסכוניים אבל חלשים יותר ) שמור ככל האפשר ( לא בעיה למצוא - לי יש אחד מהם שמור לגמרי מודל 98 ידני דיזל ) שמאפשר טיולים לגמרי סבבה, ( לפעמים עם 4 בוגרים או 2 בוגרים ו 2 מתחת לגיל העשרה ) בלי לראות מוסך כל יום ( פג'ו או סיטרואן בן 8 זה שחיטה לא כשרה .. ). תתחילי להפטר מהנבלה ...

תקראי את המאמר הזה : http://jeepolog.com/208.html ונמשיך אחרי שתתמקדי.

לא לשכוח שחייבים ! לעשות סיבוב על מנת להרגיש איך זה נוח או לא לנהוג.
אני מניח שאם תרשמי מאיפה את בארץ, אז תקבלי המון הצעות לסיבוב על מנת להרגיש איך זה ..

Michal
15-01-10, 17:45
אוקיי, הנה מאמר שעדיין לא קראתי...
זה בדיוק מה שחיפשתי- הכוונה לעוד דגמים שלא חשבתי עליהם לבד.

מצמצמת ל:
גאלופר
טראנו
גרנד ויטרה

כנראה קצרים (שנתון גבוה יותר, לרוב נאים יותר ומסורבלים פחות, ומתאימים מספיק לצרכים).
דיזל, אתה אומר? החיסכון בדלק לא מתקזז עם עלויות ביטוח/רישוי?

אני מהמרכז, איזור פ"ת-קרית אונו. הנבלה בדרך לטסט שנתי, אח"כ אפטר ממנה...

דרור ברלי
15-01-10, 17:54
אחרי שצמצמת לשלישיה הזו - טראנו. ידני.

יוש
15-01-10, 17:54
בסכום שציינת ובמצבך ההתחלתי - רק ג'ימני.

מתאים היטב לנסיבות, הכי חדש שניתן לרכוש, האופציות האחרות שציינת בסכום הזה יהיו רכבים ישנים, בלויים שידרשו הוצאות רבות לתחזוקה שוטפת.

ההוצאות על הג'ימני הן ככל רכב רגיל אחר, ויכולות השטח שלו (בלי לפגוע) יאפשרו הרבה יותר ממה שתהיי מסוגלת לנצל.
מעבר לכך, הסחירות טובה ובמידה שתרגישי שלא בא לך יותר, תוכלי למכור בקלות וכמעט ללא הפסד כספי.

תפור עלייך.

osh
15-01-10, 18:01
כל הגיפים הגדולים קרי טרנו, פג'רו, טרופר וחבריהם יקרים משמעותית
לאחזקה לעומת שאר הכלים שציינת וזה רק בגלל ההגדרה שלהם כרכב מסחרי
דבר שגורר ביטוח וטסט יקר משמעותית, לדעתי הגיפים של סוזוקי יתנו לך את
המענה הטוב ביותר לצרכייך, כאשר לכל דגם היתרונות והחסרונות שלו
בהצלחה

אור .ס.
15-01-10, 18:15
היי, לדעתי האישית, ג'ימני 2002-2003, מה שתצליחי בתקציב.
היה לי ג'ימני, הלך טוטאלוס בתאונה, עכשיו יש לי טראנו 96 גיר רגיל בנזין, אני מת למכור אותה ולרכוש בחזרה ג'ימני (עם עדיפות גדולה לאוטמט עקב קושי בנהיגות ארוכות על ידני בגלל פציעה).

התחזוקה בג'ימני:
ביטוח חובה 1400-1600 שח אם את עושה את זה לעצמך
מקיף עוד כ2000 שח לכל היותר (שילמתי 2200 שח לחדש 2008)
דלק ממוצע 1:9 עם עיר ושטח לא מעט
אחזקה ברמת טיפולים, שואפת כמעט לפרייבט
אחזקה ברמת שבירות, לא נראה לי שזה מעניין אותך.

אין מה לפחד מגודלו של הג'וק, הוא מאוד מאוד מפתיע בשטח.

טראנו:
מקיף לפחות 5000 שח
חובה 2000 שח בערך (רכב מסחרי, כמו שנאמר)
דלק 1:9 באותם תנאים על הג'ימני, אבל עם רגל מאוד עדינה בגז, בניגוד לג'ימני
אחזקה ברמת שבירות, אין לי מושג וגם לא מעניין אותי לדעת האמת
אחזקה ברמת טיפולים, סביר אבל יקר מהג'ימני, חלקים קשים להשגה (אצלי הוחלף גיר, הפכתי את הארצ למצוא)

בהצלחה ומקווה שתרמתי משהו :)

Saar
15-01-10, 19:09
הי,

גם לדעתי משפחת סוזוקי תיתן לך את המענה הטוב ביותר.
אני לא בטוח לגבי הג'ימני (קטן, לא ממש זריז, אבל טוב מאוד בשטח)
אני חושב שגראנד ויטרה יכולה להיות אופציה טובה ולא יקרה מדי ביום יום.

סער.

נדב42
15-01-10, 19:10
כמו שכתבו לפני, אין תחליף להתנסות ...
ויטארה ארוכה (וגם קצרה כל עוד לא מכרתי) מהשנתונים הישנים (93-4) לרשותך להתנסות
(ולא, ממש לא ספרטני למרות השנתונים הישנים).

למען הסדר הטוב והסר ספק: אני מוכר ויטארה ישנה יותר ממה שאת מחפשת, וזה לא נסיון לקדם את המכירה שלי. גם אם תחשבי על ויטארה קצרה, בתקציב שלך כנראה שאמליץ על השנתונים החדשים יותר עם מנועי 16V, אבל בתחושה ובגודל הם דומים ...

להתראות בשטח,

נדב.

גיא
15-01-10, 20:38
יכול להיות שזה קשור בגיל .. או בעצם הזנב.

אבל אני זוכר את הג'ימני לטובה בהכל חוץ מהגודל.

לא מזמן הייתי בטיול שהיה גם אחד כזה עם משפחה של אבא אמא ותינוק. האמא ישבה מאחורה והעגלה על הברכיים שלה ....

זה לא בשביל בני אדם. זה אחלה לצעירים רווקים ... אם צריכים לקחת עוד מישהו וחס וחלילה ציוד ... זהו.

ההוצאות של טראנו ( יש לי כזה והיה לי ג'מיני ) לא כל כך קשות.

ההבדלים בגודל .. ( גם גודל הגלגל ... ) שווים את הכל.

ההבדלים בכיף ... ואללה ... :)

הבחורה לא מחפשת הרפתקאות כמו שהיא רושמת וסעיף 4 :

. כמות משתתפים: ביומיום- אני, לפעמים + עוד מבוגר. בטיולים מקסימום זוג + 2 ילדים בני 6 ו-12. רכבים קצרים (3 דלתות) עם מרווח סביר ליושבים מאחור באים בהחלט בחשבון.

מצביע על העובדה שג'מני לא מתאים. ויטארה כן, אבל הישנות ישנות והחדשות יקרות.

----

לגבי הטראנו בנזין 96 שלך, ( זה שכתב מעלי ) - אל תשווה, בנזין אוכל והרבה ! בעיקר במכונית כבדה ולא יעילה כמו זאת.

הדיזל, 1:10 בלי לנסוע כמו סבתא. עם עליות רבות מאוד בחיפה. עם השתוללות לייט אני מגיע ל 1:8-7 ועם התפרעות רבתי .. 1:6.....

בקרית אונו אין עליות כזכור לי. זה מוריד הרבה מהמשוואה.

אני בכל זאת ממליץ לגברת לנסות איך זה ( כן ג'ו ... ) על כל אחד מהרכבים שהיא חושבת שמתאימים לה, לא תמיד מה שנוח לי נוח לך ...
:)

asafk
16-01-10, 15:45
אל תתפתי לקנות רכב ישן. ישן זה פחות משנת 99, נגיד. אם בתקציב שלך נכנס גראנד ויטרה קצר או ג'ימני, כדאי. כנ"ל לגבי טרופר קצר, או פאגקרו קצר אבל רק משנתונים מתקדמים (וכמובן בנזין).
קחי בחשבון שההבדל בעלויות הקבועות, כמו שכתבו לך כבר, גדול מאוד בין ה"קטנים" (סוזוקים) לבין ה"גדולים". גם ההוצאות של הבלאי גדולות יותר.
גם אני חושב שג'ימני הוא בחירה מצויינת, שני ילדים יכולים לשבת מאחור בכיף, אם מדובר בטיול של יום בלי שינה, ואם זה טיול ארוך יותר, יש גגון. גראנד-ויטרה קצר גם יהיה לך מוצלח, למרות שיכולות השטח שלו "קצת פחות".

אסף.

mi88
16-01-10, 16:09
מה עם לנד רובר פרילנדר
חסכוני 1:12 מינימום בדיזל
נוח עביר נראה טוב

טסט זול ביטוח כמו פרייבט

חשבון פשוט אם אדם נוסע 30000 בשנה לחלק ל 12 שווה 2500 כפול 5.85 שווה 14625 ש"ח לשנה בגין דלק ולחודש 1218 ש"ח.בגין דלק

אם הרכב עושה 1:7 בסולר אז ההוצאה הינה 25071 ש"ח לשנה ולחודש 2089 ש"ח בגין דלק

ההפרש הינו 10000 ש"ח לשנה ובזה אפשר לתקן מה שרוצים בכל רכב יש בלאי ותיקונים לדוגמא בניסן פטרול מנוע עולה כ- 40000 ש"ח במקרה נורמלי

גיא
16-01-10, 17:51
פרילנדר עביר ? ....

הא ? .....

יואב פולס
16-01-10, 18:13
היא כותבת שהיא חובבת שטח, ורוצה לנסוע לטייל.
איך פרילנדר מתחבר לזה?

(הערת ביניים: איש יקר, זה שקנית פרילנדר ואתה מבסוט ממנו, זה סבבה. לא לחינם זה רכב שאפילו חובבי לנדרובר מושבעים מתעלמים מקיומו, לא כל שכן בועלי טויוטה/ניסאן/איסוזו ודומיהם. לנדרובר פרילנדר אינו רכב שטח אמיתי, וגם כרכב שטח "רך" משומש יש טובים ממנו בהרבה. לזכותו עומד מחיר נמוך ביותר במחירון, ועוד יותר נמוך בפועל. ועוד לא אמרתי מילה על מוסכים (שהוא יבקר בהם בתדירות תכופה) ומוסכניקים שחושבים שתפקידו של הלקוח, כל לקוח, זה לסייע להם לבנות עוד קומה, לסגור ג'אקוזי בחצר, או לחיות רק על גבינות...על ידי יבוא אישי משוויץ).

mi88
16-01-10, 18:31
אתם באים להגיד שטיפולים ותיקונים בניסן או איסוזו או יותר זולים

ומה עם דלק הרי היא כתבה שהיא רוצה טיולים רגילים ולא מסעות עבירות

אז למה משאית זוללת דלק

וחובבי לנד רובר בטח קונים מפלצות עבירות שהתיקונים שלהם פי שניים והדלק גם

יואב פולס
16-01-10, 18:41
איש יקר, תרגיע.
בכל רכב שטח ישן יהיו תיקונים. השוואה ביניהם שווה בדיוק כמו השוואה בכיתה ה' למי יש יותר גדול.
אם אתה רוצה לדעת, אז פאג'רו Q ידני, עשה בנסיעות עירוניות + בינעירוניות מעל ל 1:10.
זה שהפרילנדר שלך עושה 1:12, וזה בערך הדבר החיובי היחיד שאפשר לומר עליו, לא מוסיף לו כלום ליכולת שלו לתמוך בטיולי שטח.
מה אתה יודע על תיקונים של מיצובישי ישן? של איסוזו ישן (כי על חדש כולנו יודעים שעוד מעט הולך מנוע, זה לא חוכמה), או של טארנו ישן?
קנית את הרכב שלך לא מזמן, נכון? מה אתה יכול לומר על העלות האמיתי שלו לאורך שנתיים או שלוש? כמה עולה קילומטר בממוצע?
אתה בשלב של חוסר ידע בולט, ואתה ממשיך לחפור בו. אין שום דבר "מפלצתי" בדיסקברי של לנדרובר. היו לי כמה כאלה, תאמין לי. בנסיעות בינעירוניות הם מעולם לא ירדו מתחת ל 1:10, איך זה? סולר. לא בנזין. נסיעה רגילה לגמרי.
ועוד דבר, גם טיול מכיל לפעמים קטעי עבירות בהם נדרש הילוך כח. הפרילנדר שלך, נטול הילוך כח. נקודה.

asafk
16-01-10, 18:45
פרילנדר, עם מעט הכבוד שיש לי אליו, הוא לא בדיוק רכב שטח. אין לו הילוך כוח. הוא נמוך. ועלויות האחזקה שלו לאורך זמן (בנזין או דיזל) מהגבוהות שיש.
אני מחבב אותו באופן כללי, אבל לא הייתי קונה לעצמי ואני בטח לא ממליץ לאף אחד שלא מאוד מנוסה ומקושר בתחום הרכב לקנות כזה.

אסף.

mi88
16-01-10, 18:53
ידידי אני רגוע מטיבעי אבל נראה שאתה משום מה מתרגז

אם אתה לא יודע עלויות של הרכבים האלו ואני לא יודע בגלל זה אני שואל אז כיצד אתה ועוד אחרים ממליצים על מכוניות כאלו ואחרות זה מה שמעניין אותי

אם אני אגיע למסקנה שאני צריך להחליף אז ברור שאני אחליף אבל אם אחליף בשל המלצות לא מבוססות אז מה הרעיון
כמו שלא מחליפים אשה בשביל אישה אחרת כי יכול להיות שהשניה יותר גרועה

בינתיים כל מה שרציתי לעבור עברתי גם בלי הילוך כוח

נא פרט האם ההמלצות מניסיון או משמועות זה מעניין אותי באופן כללי כי לי יש תאוריה שההמלצות זה שמועות כי אני רואה סוזוקים שכל יומיים במוסך

יואב פולס
16-01-10, 19:46
ערב צח,
אחרי שנים רבות בשטח, עם חברים בעלי מכוניות שונות, אינספור שיחות אמיתיות על אחזקת רכב, התייעצויות לגבי טיפולים שוטפים, תיקוני שברים ועוד.
זה שעבורך הפרילנדר הוא מתאים בשלב זה - זה בסדר. באמת.
להמליץ למישהו לרכוש רכב שכזה, שכאפילו לך אין את הנסיון הנדרש - זה לא אחראי.
את הטיול שעשיתי עם חברים בסופשבוע הזה גם הפרילנדר שלך עובר. זה מקרי בלבד, כי כשהתעוררנו הבוקר בערבה החלטנו לעשות מסלול א' ולא ב' או ג' או ד'. אבל אם אתה היית מצטרף, חלופות ב' ג' ד' וז' היו נופלות כי אין שום טעם לנסוע לטייל בשטח ולחזור על גרר.
מסלול פשוט כמו נקרות, ממזרח למערב, הרכב שלך נתקע במדרגה בנקרות. הוא יעלה בסוף, בגרירה. גם את מעלה דקלים הוא יעלה בגרירה. את מעלה נוח (שאין לי מושג מה מצבו היום) לפני שהוא נכבש ונסלל עבור מאזדות 3 הרכב שלך לא עולה.
יותר מכך, בנסיעה בשטח, כשהמהירות לא עולה על 30 ק"מ בשעה, עם הרבה האטות בגלל אבנים, סלעים או חריצי מים, כשאני עובר להילוך כח ונותן לרכב להחליף הילוכים אפילו עד רביעי ב 30 קמ"ש, הגיר ברכב שלך מחליק בין ראשון לשני, יורד לראשון מנסה לעלות לשני, עולה, ואז שוב נאלץ לרדת לראשון. כעת תכפיל את זה בעשרות קילומטרים בשטח איזה גיר יחזיק מעמד יותר?
אני ממליץ לך להתחיל להכיר במגבלות של הרכב שלך לפני שיקרה חלילה אסון. אל תחשוב לרגע שאתה נוסע ברכב שטח אמיתי. אני אומר ברצינות לא בציניות. המטרה העיקרית היא לטייל, אבל יותר חשוב מכך לחזור בריאים ושלמים.
אני לא יודע איזה סוזוקים אתה רואה במוסך. אני בטוח שאם תהיה במוסך של סוזוקי אתה תראה שם הרבה סוזוקים, בדיוק כמו במוסך של טיוטה תראה הרבה טויוטות במוסך...

גיא
16-01-10, 20:07
לגבי פרילנדר ...

חבר שלי, מנוסה עד מנוסה מאוד בשטח.
עם פרילנדר, .. לא שלו.
בכלום .. אבל ממש כלום.

האוטו הגיע לכביש עם מעל 20000 שח נזק.
מסלול תמים שהסתבך פתאום.
ושימוש מאסיבי בשפאלות .. כננות .. כיוון ... עדינות מירבית ... זהירות ... מה לא?

זה לא רכב לשטח נ-ק-ו-ד-ה ... !

raanan
16-01-10, 21:38
לפותחת השרשור, המלצה שלי רק סוזוקי גרנד ויטארה !
זאת ע"מ שמשבר גיל ה-30 לא יהפוך לטראומה ...

חפשי משנתון הכי גבוה שתוכלי לרכוש , יד ראשונה שמורה ועם תעוד מלא לאחזקה.
(אל תדאגי יש רכבים כאלה, צריך רק סבלנות).

בהצלחה
רענן

נ.ב - לפי מס' התגובות לשרשור, לא תהיה לך בעיה למצוא מתנדב שיסייע לך בסינון הראשוני של הרכבים.

eysham
16-01-10, 21:50
אני לא יודע איזה סוזוקים אתה רואה במוסך. אני בטוח שאם תהיה במוסך של סוזוקי אתה תראה שם הרבה סוזוקים, בדיוק כמו במוסך של טיוטה תראה הרבה טויוטות במוסך...

לפי השמועות האחרונות, במוסכי רנו לא תמצא רכבי רנו... אעלק... :rolleyes:

יונימוג אדום
16-01-10, 22:28
במועדון הCJ והסופה ישנן שתי חברות מועדון ( גם כן משבר גיל ה 30 ) , אשר בבעלותן CJ .
האחת עם CJ-5 שנת 78 שמור ומטופל במיוחד , ואילו השניה עם CJ-6 שנת 81 .
שתיהן בסוף שנות העשרים ושתיהן מטפלות ברכב בעצמן .
רק היום הוזעקתי לחלץ את מיכאלה מתוך בוץ טובעני . היגעתי למקום ומיכאלה קיבלה את פניי בחיוך מבוצבץ ענקיייי . כמובן שלאחר החילוץ היא המשיכה לטייל בשטח עם אריק ( הג'יפ ) . מיכאלה משתמשת ביומיום עם הג'יפ ככלי תחבורה יחידי ומאושרת מכך .
בסך הכל ישנן במועדון הזה עוד לא מעט נהגות אשר נוהגות בסיקס ונהנות מכך מאוד , ולכן אני לא הייתי שולל אפשרות זאת .
אין להשוות חויית נהיגה בסיקס פתוח לשום SUV . עצתי לך : תנסי .

לגבי יעוץ והכוונה אשמח לעזור בפרטי .

אילן

mi88
16-01-10, 23:17
ברור שאני מכיר במגבלות הרכב ולא נוסע למקומות שאין לי סיכוי לעלות
אבל אפשר לטייל בכיף גם עם פרילנדר

בשלב הזה עוד לא הולך למסלולים קשים אלא מסלולים נורמלים ובשביל זה מספיק פרילנדר ואמרו לי שזה יותר טוב מיונדאי טוסון למשל

mi88
16-01-10, 23:24
לגיא אם תוכל לפרט נזקים כדי שנילמד מה לא לעשות עם הרכב

asafk
16-01-10, 23:26
חברים, בבקשה מספיק עם ההתנצחות סביב הפרילנדר. זה חורג מנושא השרשור. ההודעה הבאה בנושא תמחק.

אסף.

mi88
17-01-10, 00:11
הפרילנדר כמשל בלבד זה גם טוסון סוברו וכו'

המסקנה היא להגדיר ציפיות, לנסות אם אפשר, להגדיר תקציב, ואז לא משנה סוג כל כך.

אני מגדיר כך יש עבירים ישנים לא נוחים כל כך ובנויים בעיקר כברזלים עם אחזקה נורמלית כדוגמת סמוראים למינהם, יש ישנים נוחים יותר ועבירים כדוגמת ויטרה ודומיהם, יש suv ישנים ואז לא כל כך עבירים אבל נוחים מאד, ויש את הגדולים הישנים שהם יחסית נוחים אבל אחזקה יקרה, וכאלו יש גם חדישים יותר, ויש suv חדישים אבל יקרים מאד

הבעיה היא אם רוצים אם רוצים רכב כמו suv אבל עביר בשנתון גבוה יחסית ובתקציב נמוך יחסית ואז יש בעיה כי אין הרבה סוגים ובדרך כלל הם מוגבלים בעבירות

מסקנה נוספת היא שבמידה ומישהו לא מטייל מכור ובעיקר צריך רכב לכביש שיהיה נוח אז צריך להשלים עם זה שלא עולים במעלה לא יודע מה אבל גם לא נחנקים בהוצאות מוגזמות או שמתפשרים על הנוחות או על השנה
לכן חשוב להגדיר מטרות ותמיד אפשר לשנות

יואב פולס
17-01-10, 07:06
אם נחזור לשאלה המקורית - רכב עד 40.0 - 50.0 (רצוי פחות) עם אחזקה סבירה, רצוי אוטומט אפשר גם ידני, לשימוש עירוני + טיולים:
אופציה א' - רכישת רכב שטח כמו גרנד ויטארה או קיאה ספורטאז' מאיזור שנות ה 2000. תמצאי את האקזמפלר הטוב ביותר, המטופל ביותר, זה ש"עושה לך את זה". לא משנה איזה מהם תרכשי - שניהם יהיו קניה טובה לצרכים שלך. רק תוודאי טוב שמדובר ברכב טוב ומטופל.
אופציה ב' - לרכוש אחד מהיותר גדולים כמו פאג'רו קצר או ארוך, ידני, סגור או פתוח, אפילו איסוזו טרפר ידני בלבד, מהשנים 97-98 (מנוע 3.1 ליטר שנחשב אמין ומוצלח), טראנו וכד'.

אופציה ג' - האופציה הקוריאנית - סאנגיונג מוסו או קוראנדו או יונדאי גאלופר, יספקו אותך בשטח, ויהיו סבירים בכביש.

חשוב לשים לב: הרבה יותר חשוב למצוא רכב טוב, שמור ומטופל מאשר "שם" של רכב. כל האופציות הרשומות לעיל יהיו נוחות בכביש ברמה סבירה, ויאפשרו לך לטייל בכל מקום.

גיא
17-01-10, 08:05
אני חושב שכבר נאמר יותר מידי בשרשור הזה.

בכל מקרה, הארוכים לא יהיו בחירה טובה, היא גרה באזור המרכז. זה אזור צפוף ובעייתי בחניה.
חניה תת קרקעית עם משאית כזאת היא גם לא דבר פשוט. ( אני זוכר כמה נאבקתי עם ההיילקס .. )

ספורטאז יהיה לדעתי יקר לנסיעה יום יומית. זה אוטו צמא.

סוזי המשתוללת
17-01-10, 09:05
אין לי מושג ירוק מהיכן שואבים כאן חברה את הנתונים הכלכליים שלהם

ביטוח מקיף לטרופר ארוך בנזין 97 = 2000 ש"ח ב12 תשלומים
חובה - עוד פחות מזה (בסביבות 1900)
תחזוקה שוטפת אני בעיקר מתדלק והרבה (ממוצע עיר /שטח 1:5 ממיצע אוטוסטרדה /שטח 1:6.5 אוטוסטראדה על 120-130):D התחזוקה עצמה עולת כמו פרייבט בדיוק בתוספת של עוד 2 ליטר שמן
תחזוקת שבר - פעמונים חיצוניים בעיקר אבל אני דורש מהרכב הרבה מאד (מבקש ממנו להיות סמוראי :cool:)
כנ"ל לגבי אוטומטי - תקני אחד עם גיר תקין ותדעי לנהוג לא ייקרה כלום ועם פחות בלאי מגיר ידני
לא תדעי והתיקון אכן יהיה יקר יותר שלא בצדק פשוט כי במכוני הגירים שוחטים כי גיר אוטומט צריך "מכון" וגיר ידני צריך "רק" מוסך
חפשי לך קצר בנזין 98-99 תהני מרכב חזק ביצועים טובים כסטנדרט בכביש ובשטח, עלויות תחזוקה כמו פרייבט ,אפשרויות שיפור רבות , זמינות חלקים משומשים גבוהה ,מרווח מאד יחסית לעובדה שהוא קצר ועם בגאז יותר מסביר (אין בעייה להכניס ביום יום עגלת תינוק ענקית )
החסרון היחיד ביחס לפרייבט הוא עלות הדלק - סולר מקביל יהיה חסכוני בכ 15-20 אחוז בעלות כללית של תצרוכת דלק (אבל בעייתי יותר ויקר יותר לתחזוקה )

סוזי המשתוללת
17-01-10, 09:12
פרילנדר עביר ? ....

הא ? .....

תתפלא גיא אבל כן
זה לא מפלצת עבירות אבל יש הרבה מאד מקומות שנהג מיומן יגיע איתו בלי נזקים (אני לא מאמין שאני כותב זאת - זה בכ"ז לנד רובר:cool:)

אבל יש אופציות הרבה יותר טובות

azora
17-01-10, 13:21
כמו שכתבו לפני, אין תחליף להתנסות ...
ויטארה ארוכה (וגם קצרה כל עוד לא מכרתי) מהשנתונים הישנים (93-4) לרשותך להתנסות
(ולא, ממש לא ספרטני למרות השנתונים הישנים).

למען הסדר הטוב והסר ספק: אני מוכר ויטארה ישנה יותר ממה שאת מחפשת, וזה לא נסיון לקדם את המכירה שלי. גם אם תחשבי על ויטארה קצרה, בתקציב שלך כנראה שאמליץ על השנתונים החדשים יותר עם מנועי 16V, אבל בתחושה ובגודל הם דומים ...

להתראות בשטח,

נדב.

האמת, לדעתי הויטרה הקצרה הישנה היא האופציה הכי טובה בשבילה (ולא אני לא מכיר את נדב :p). היא הרבה יותר נוחה מהג'ימני. התחזוקה ברמת העקרון דיי דומה מבחינת התשלום, והטיפולים היותר תכופים במוסך (במידה ויהיו) מתקזזים עם ירידת הערך השנתית של הג'ימני.
אבל צריך לבחור אחת בשבע עיניים, ישן יותר = שחוט יותר.

אופציה ב', מצטרף ל"עדר" מאחורי וממליץ בחום על הג'ימני.

Michal
17-01-10, 16:47
וואו, התקפת מידע.
תודה על התגובות, עשו לי יותר סלט בראש מאשר איזשהו סדר, אבל מי אמר שסלט זה רע (וכמה שיותר קצוץ יותר טוב)?

לאחר חשיבה מאומצת, והתייעצות עם הגורמים הרלוונטיים, בהתאם למה שרשמתם כאן ושחיפשתי עוד בפורומים, ההחלטה מתפצלת כעת ל-2 מסלולים אפשריים:
להחליף את הפרייבט בג'ימני, או
לצרף סמוראי/ויטרה קצרים כרכב שני.

מה שיקרה בפועל תלוי בצורה סובייקטיבית לגמרי בתזמון/תקציב ותחושות בטן, כך שמכאן אני כבר "מתגלגלת" סולו, בתקווה שעוד תשמעו ממני מתישהו בהמשך בהודעת "התחדשתי ב..." מתלהבת.
תודה על העצות והמידע, אתם מועילים ואדיבים להפליא :)

נמרוד
17-01-10, 18:05
+1 לג'ימני.
דעתי עליו:
http://www.jeepolog.com/532.html

ד ו ר ו ן
17-01-10, 18:53
עוד יתרונות בג'ימני הם שהוא לא מרתיע כמו רכבי שטח בגודל מלא שהם חצי משאית, לא בדיוק מה שמתאים לכל אחד ובטח שלא כחוייה ראשונית על רכב שטח, זה בקלות יכול להוציא את החשק.
הג'ימני יעיל גם כמו שהוא מהחברה וגם יכול להתפתח בקלות (נעילות, הגבהות) למשהו מוכשר בהרבה ועדיין יכול להיות רכב ליום-יום למי שלא נוסע מרחקים גדולים.

נדב42
17-01-10, 19:03
לאחר חשיבה מאומצת, והתייעצות עם הגורמים הרלוונטיים, בהתאם למה שרשמתם כאן ושחיפשתי עוד בפורומים, ההחלטה מתפצלת כעת ל-2 מסלולים אפשריים:
להחליף את הפרייבט בג'ימני, או
לצרף סמוראי/ויטרה קצרים כרכב שני.

בתור רכב שני (קילומטראז' נמוך כך שצריכת הדלק של המנוע עם הקרבורטור פחות משמעותית), אולי הויטארה שאני מוכר דווקא כן תתאים לך :p

פרטים מלאים בקישור שבחתימה שלי, מיד מתחת לקו ...

בכל מקרה, סיבוב התנסות על חשבוני, וגם כוס תה :p:p

להתראות בשטח,

נדב.

yoav
27-01-10, 22:56
ג'ימני.

גם היום אשתי מזילה דמעת געגועים על כל ג'ימני שחולף ברחוב, בוהה בביתנו הקטנה בעגלה ושואלת אם היה כדאי לוותר על הג'ימני בשבילה..:-)

נוח מאוד (מאוד) לחיי היום יום האורבנים של גוש דן, אמין כמו פרייבט יפני, יעלה חיוך על פנייך בכל שביל שתבחרי, לעולם לא יגביל אותך בהצטרפות לקבוצות מטיילים סבירות, פוטנציאל שיפורים זמין וזול אם ידבוק בך החיידק, ובאותה נשימה- אם הג'וק חולף- ימכר בקלות רבה לבעלים המרוצה הבא.
השוק לא מטורף כמו פעם, ואפשר לקנות (ולמכור) במחירים סבירים וההיצע מרשים- הרבה פעמים של רכבים שנשמרו בקפידה ולא באמת יצאו את גבולות גוש דן.
ג'ימני.
ג'ימני
ו..ג'ימני.

עד שני מטיילים?- אין בעית מקום אמיתית
יותר מ 2? ליותר מיום? יש גגון. (תנסי לחשוב כמה פעמים זה באמת יקרה)
להחזיק רכב גדול בשביל שתהיה אפשרות להסיע 3 אחיינים פעם בשנה (במקרה הטוב) למסע של 3 ימים בנגב?..
עזבי- תכל'ס הרכב בשבילך לבן זוג וכלב, וציוד ליומיים. והוא מתאים בול.

ג'ימני.
את תהני.

גיא
27-01-10, 22:59
אני אגב לא ממש מבין למה צריך בן אדם אחד שני רכבים.

הג'יפ הוא גבוה מגניב וכו' ... לא רוצים אחרי זה לנהוג באוטו הנמוך והקטן .. ואז ? .. מוכרים ?

יואב פולס
28-01-10, 09:11
אני אגב לא ממש מבין למה צריך בן אדם אחד שני רכבים.

כשתגדל...תבין. :-)

יואב
(שנוסע ביומיום בוולוו נבלה זקנה ונהנה כל רגע, ובסופ"ש עם עגלול...)

bizon
28-01-10, 09:16
בדיוק מה שקרה לי. אתמול כבר הגיע הקונה המאושר לפונטו לא יודע למה הוא מרגיש כמו פחית אחרי הג'ימי למרות הוצאות הדלק הדיי מטורפות הפונטו שכבה בחנייה מהיום שקניתי את הג'ימי
בהחלט נקודה למחשבה :) מה גם שאין כמו ל"חתוך"פקק על הבוקר :) :) :)

mbuhboot
28-01-10, 23:04
הי,

נה עוד הצעה לרכב: למה לא קאיה ספורטג' 2002-2003? המחירון גבוה יותר אבל עם מעט לחץ ויכולת מיקוח תקבלי רכב יחסית חדש בתחום העליון של התקציב שלך.

את מקבלת מכונית עם מנוע 2,000 סמ"ק בנזין, אוטומטי (לאשתי זה חשוב - לא יודע לגביך), שלדת סולם, הילוך כוח. חובה להגביה את האוטו וגם להגדיל צמיגים, אחרת הוא סתם פרייבט מלחך סלעים (על אף שאני מטייל איתו גם ככה..)

הוא לא שיא האמינות אבל גם לא בעייתי במיוחד - זול מאוד לאחזקה - חלפים יחסית זולים. בשנה הראשונה שלי איתו התגלו בעיות במערכת הקירור (הוחלף רדיאטור ופאן קלץ') - בינתיים הוצאתי עליו כ-4,000 ש"ח בתיקונים קטנים - הכל בקאיה יפו. חוצמזה, טפו טפו אין בעיות (ברקסים - אבל זה בלאי, לא? במיוחד איך שאני נוהג..)

להגביה אותו זה סיפור של 5,000 ש"ח, מיגון זה כ-1,500 ש"ח וגלגלי 235 זה כ-1,600 ש"ח לסט.

ולא, אני לא מוכר את הקאיה שלי ובלי אחוזים בקאיה.

משה

נ.ב. חסרון בולט של האוטו זה צריכת דלק של 1:6-1:8 - אם משווים לג'מיני, אבל בהשוואה לויטארה 2.0 או טרנו - זה כבר לא ממש שונה.

Michal
29-01-10, 19:55
הספורטאז' היתה בין הראשונים שחשבתי עליהם, בעיקר מכיוון שהיא מציעה את השנתון הכי מתקדם לתקציב מבין כולם. אבל צריכת הדלק השערורייתית שלה הורידה אותה מהר מאוד מהפרק. הפרייבט שלי היום עושה 1:11/12 בעיר, ואפילו שברור לי שלא קיים רכב השטח שיתחרה בזה, להכפיל את הוצאות הדלק ב-2 זו לא אופציה מבחינתי, בעיקר כשהתמורה קצת גדולה לצרכיי (מנוע 2000, 5 דלתות, לרכב שרוב הזמן מיועד לנייד רק אותי, לרוב בסביבה עירונית). מה שכן, בזמן שעיינתי קצת בלוחות עכשיו כדי לקבל תחושה לגבי מחירי השוק של הקאיה, נתקלתי בגרסה הקצרה-פתוחה של הספורטאז' (קאטבק), שנראית ממש מעניינת. אני לא מוצאת עוד פרטים עליה כאן, או ממש כמעט בכלל, בעיקר לגבי צריכת הדלק (משתפרת בגלל המשקל הנמוך יותר? אותו מנוע וגיר ידני), אז אם למישהו יש מידע מוסמך, אשמח לשמוע גם בפרטי.

בכל מקרה, רוב הפוקוס פונה עכשיו לג'ימני, עם קריצה קלה לכיוון הGV הקצרה, שנתונים 2002-2004 (אלא אם באורח נס אצליח להגדיל את התקציב אפילו עוד יותר).
עכשיו המשימה היא להעביר את הנבלה הצרפתית הפרטית טסט, לחסוך כמה חודשים, למכור אותה ולהגשים חלום. זה ייקח קצת זמן, אבל לפחות אני הרבה יותר ממוקדת. המון תודה.

im_ri
29-01-10, 20:17
סביר להניח שלמרות המשקל הנמוך.. רכב חצי פתוח.פתוח צורך יותר דלק בגלל האוירודינמיות...
שלא נדבר על הפחד מלהשאיר משהו ברכב עם גג ברזנט(גניבות).. או הביטוח מקיף היקר(שוב גניבות)...

mbuhboot
29-01-10, 20:48
הי מיכל

מבין אותך לחלוטין.. אני הייתי צריך אותו גדול לנייד משפחה (+3) ולאחר שראיתי שהמזדה 5 של העבודה צורכת אותה כמות בנזין רכשתי את הקאיה.

גרסת הקאטבק לא תהיה קלה יותר - לפחות לא בצורה משמעותית. אחת מהסיבות לצריכת הדלק בספורטג' זה המנוע של המזדה שמפעם בקירבה.. :-)

משה

Michal
29-01-10, 21:27
כן, טוב, ברזנט יורד מהפרק, אפילו שהגרסאות הפתוחות (סמוראי, ויטרה) לגמרי "עושות לי את זה", אבל זה באמת לא פרקטי לרכב שחוץ מבשעות העבודה נמצא חשוף לגמרי ברחוב.

zagi
30-01-10, 20:19
עם סמוראי פתוח אין בעיה כזו , הרכב כ"כ ספרטני שאין במה להתעסק בפנים ( ואם רוצים לגנוב אותו , יגנבו גם רכב סגור באותה מהירות ).

mbuhboot
30-01-10, 20:50
כן, טוב, ברזנט יורד מהפרק, אפילו שהגרסאות הפתוחות (סמוראי, ויטרה) לגמרי "עושות לי את זה", אבל זה באמת לא פרקטי לרכב שחוץ מבשעות העבודה נמצא חשוף לגמרי ברחוב.

אני בכל אופן מציע לך לרדת מסמוראי/ג'מיני. הרכבים האלו זוחלים בכבישים המהירים ומאוד לא נעימים בנסיעות מנהלתיות. תחשבי ויטארה ומעלה.

משה

ניר.א
30-01-10, 21:03
א. מנסיוני הייתי ממליץ לך לא לקנות רכב קצר
זה אולי קצת יותר "פוזה" ולי אישית לא ברור למה אבל זה ללא ספק פחות נוח
לטיולים בטח ובטח עם ילדים!!!
ב.אם צריכת הדלק של הספורטג' נראית לך מטורפת אז כנראה שרכב השטח היחידי
שאת יכולה לקנות הוא ג'ימני או לחילופין טרקטורון /אופנוע שטח
כל רכב שטח אחר אם זה גרנד ויטרה או רכבים גדולים יותר ובעלי יכולות שטח גדולות יותר
גם שותים יותר דלק.מה לעשות ,עם הגודל עולה גם התיאבון לדלק!

נדב42
30-01-10, 21:52
כל רכב שטח אחר אם זה גרנד ויטרה או רכבים גדולים יותר ובעלי יכולות שטח גדולות יותר

מה שמשאיר ויטארה ארוכה (לא גראנד): יש מקום, גיר אוטומטי, ידידותי לכולם וחסכוני בדלק ...

Michal
31-01-10, 10:04
"פוזה" היא לחלוטין לא השיקול (כמה פוזה כבר יש בג'ימני?) אבל מכיוון שהרכב מיועד לשימוש יומיומי עירוני קצר ברובו, כשהוא משמש 95% מהזמן למקסימום 2 מבוגרים (וב5% הנותרים מדובר ב-2 ילדים לא מאוד קטנים, לטיולים של עד יום ללא לינת שטח)- נראה לי מיותר לחלוטין להחזיק רכב שטח גדול (אם כבר אז *זו* תהיה פוזה).
האמת שעל טרקטורון דוקא חשבתי לא מעט, אבל הוא דורש אדמיניסטרציה של ניוד לנקודת הכניסה לשטח ובחזרה, ומוריד לחלוטין את האופציה ל-4 אנשים. מה גם שבמחירים של הכלים היותר כיפיים מגיעים כבר לרמות מחירים של ג'יפ קטן או ג'יפון.
הצריכה של הספורטאג' היא כנראה פשרה מקובלת למי שמחפש רכב משפחתי עם יכולות שטח במחיר טוב, אבל כמו שכתבתי- לדרישות שלי זו פשרה גדולה מדי ויש אלטרנטיבות עדיפות (אני מעדיפה, ויכולה, "להקריב" מרווח פנימי לטובת צריכת דלק טובה יותר). ה-GV הקצרה, מנוע 1.6, לפי מה שביררתי עד עכשיו, דוקא נמצאת ברמה הסבירה יותר של צריכת דלק ונותנת יותר מרווח פנימי אבל פחות יכולת שטח. זה שיקול אחר.

התשובות שלי מודגשות...
ושוב המון תודה על התגובות :D

גיא
31-01-10, 10:39
כבר הרבה מאד נאמר פה.

מבחינת עבירות, ג'ימני עם צמיגי 215 שטח מלא, נעילה אחורית וראש פתוח ...

יהיה הרבה יותר ממה שרוב נהגי השטח צריכים. בדוק. נסיון אישי שלי.

עם הפרמטרים שלך, ואם פוזה לא מעניינת אותך ( גם לג'ימני יש פוזה בלי סוף ) - לא הייתי מהסס. ממש לא.
לכי על זה.

גם טיול של יום שלם של 4 מבוגרים יכול להיות נחמד. הכניסה / יציאה מהאוטו לא ממש היו כפים אבל כל השאר. כן בהחלט.

טיול שכולל לילה .. יהיה אפשרי רק עם גגון אם יש יותר מ 2 נוסעים.

כל מה שנאמר על החולשה של המנוע, שטויות במיץ עגבניות. נסיעה בכביש 2 ( אז לא היה כביש 6 ) ב 130 .. לא בעייתית בכלל. אני לא חושב שיש הרבה מקומות שיש צורך זה ובטח לא ביותר מזה.

בשטח נוסעים לאט גם ככה. נסיעה עירונית לא מצריכה לעבור את 60 ובתל אביב אי אפשר לרוב אפילו את זה.

צריכה של 1:12 ממוצעת היא הכי טובה שיש בשטח עם 4 גלגלים. תחזוקה זולה למדי והרבה שאפשר לעשות לבד.

לכי תחפשי מכונית :) .. יהיה בסדר.

Michal
02-02-10, 16:07
כנראה שמחר אני נוסעת לחולון לראות ג'ימני שנשמע ראוי "על הנייר", סטנדרטי לחלוטין ללא שום שיפורים, כשהבעלים טוען שהוא לא היה בשטח. אם אחרי התרשמות כללית מהרכב ארצה לקחת לבדיקה- יש מקום מומלץ באיזור? מוסך שבודק בעיקר את מכלולי ה4X4, בניגוד למכון הבדיקה הרגיל?

שגיא S
02-02-10, 16:18
אני ממליץ על איציק מפרונט הרשת בחולון, רחוב הפלד 21.

בחור מקצועי מהשורה הראשונה, מבין ג'יפים וגם היו לו כמה, היום נוסע בטראנו.

תעשי חיפוש ברשת לטלפון לשו כי אין לי אותו כבר..

Michal
03-02-10, 10:53
אזעקת שווא... המוכר התגלה כסוחר. תאריך הבעלות על הרשיון היה ה27 לינואר 2010 (לפני כ-6 ימים) בעוד הוא טען בטלפון שהרכב בבעלותו 3 שנים. ב"תנאים והגבלות" היה כתוב משפט ארוך, שחציו מוסווה במדבקת רישוי שמודבקת ישירות עליו. בדיקה קטנה העלתה שמה שמוסתר הוא המילים "הפקדת סוחר". בקיצור- זבל. לא נורא, נחכה להזדמנות הבאה.

ItayWitzer
03-02-10, 15:13
כנראה שמחר אני נוסעת לחולון לראות ג'ימני שנשמע ראוי "על הנייר", סטנדרטי לחלוטין ללא שום שיפורים, כשהבעלים טוען שהוא לא היה בשטח. אם אחרי התרשמות כללית מהרכב ארצה לקחת לבדיקה- יש מקום מומלץ באיזור? מוסך שבודק בעיקר את מכלולי ה4X4, בניגוד למכון הבדיקה הרגיל?

ויטארה ייקח אותך לרוב המקומות ויספק את רוב האנשים, בהנחה שאת לא מחפשת עבירות רצינית.
ג'ימני לעומת זאת ייקח אותך עוד יותר רחוק, מבחינת שרידות וקטעים טכניים. קחי בחשבון שהמרחב הפנימי בו קטן ולא מתאים לכל אחד.

אם בכל זאת בחרת בג'ימני, קחי אותו לבדיקה אצל מורי מראשון לציון. מומחה הסמוראים והג'ימנים. הוא מכיר אותם עד הרמה המולקולארית.

המספר שלו מופיע מדי פעם בהמלצות של לקוחות מרוצים בפורום סוזוקי.

גילוי נאות: היה לי סמוראי קצר 94 ועכשיו יש לי ארוך 88.

נדב42
03-02-10, 15:33
ויטארה ייקח אותך לרוב המקומות ויספק את רוב האנשים, בהנחה שאת לא מחפשת עבירות רצינית.

הלו, בלי עלבונות אישיים ...

:rolleyes:

להתראות בשטח,

נדב.

ItayWitzer
03-02-10, 19:36
הלו, בלי עלבונות אישיים ...

:rolleyes:

להתראות בשטח,

נדב.

תיקון - ויטארה בסיסית ולא משופרת תיקח אותך לרוב המקומות.

Some Vitaras will take you to hell & back

:D

ehudsega
03-02-10, 20:34
מיכל,
הקנייה הכי בטוחה, אמינה ושפויה תהיה ללא כל ספק סוזוקי גימני!!!
אני התלבטתי רבות ובדקתי את כל האופציות (בערך במצב שלך) ולבסוף קניתי גימני (ראי תמונה).
אני כבר הרבה זמן מרוצה ומאושר מהגמד (וגם אשתי).
ג. יפית ממליצה: גימני :)

asafk
03-02-10, 22:16
...ולא רק היא.
גם אנחנו:
http://www.jeepolog.com/532.html

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/test_suzuki_jimny_2008/suzuki_jimny_rock.jpg

אסף.

אור .ס.
04-02-10, 19:32
היי, כמו ששגיא המליצ על איציק, אני מוסיף ואומר שהוא אחד האנשים המדהימים בתחום הג'יפים, לא יודע אם הוא יכול לעזור במה שביקשת אבל תוכלי לצלצל אליו להתייעצ איתו ישירות זה הכיטוב:
יצחק ברוך - 0506658414
מעבר לזה אני מרשה לעצמי להוסיף ולאמר, שחבל על בדיקה במכון מורשה בעלות של כ700-800 שח שרובה ככולה תהיה גיבוב של שטויות מאיזה חמרמיר שרק צריך לקחת משכורת ושורה תחתונה ממש לא אכפת לו מה יש לרכב (טופס הבדיקה מוכן במחשב עם נוסח של שלל תקלות שלא היו ולא נבראו, מראש).

בהצלחה ברכישה.
ולגבי הבחירה, אין אדם בעולם שתומך יותר ממני בקניה של סוזוקי ג'ימני, אני פשוט מת על הרכב הזה.

אדר_ק
04-02-10, 19:47
מביני דבר אומרים שבחורות מנוסות מעדיפות גדול

וכולכם ממליצים על גמדים.

הריני להמליץ על גלופר קצר, 98, אוטומט, דגם מפואר, נוצץ כזה ב- 25 אלף.

רכב מהיר ומפנק בטירוף בכביש, מרווח ללא גבול והאבא של הסלחנים בשטח.

Michal
04-02-10, 20:37
תשמע, תראה... אתה נוגע בנקודה סופר-רגישה עכשיו.
אחרי שרשמית כיוונתי את עצמי לג'ימני, ואחרי שהייה קצרה בתוך שניים כאלה, הגודל שלו (או יותר נכון- קוטן) קצת גורמים לי לספקות. אני לא בחורה קצרה (180 סנטים +), ונכון שלא צריך בשביל זה טנדר דאבל קבינה (או יונימוג :) ), אבל אני צריכה מרחב, והג'ימני מרגיש לי מאוד מאוד גבולי, יותר צפוף מה205 הנהדרת שהיתה הרכב הראשון שלי, וכבר בה נראיתי כמו לויתן בקופסת טונה. אני אמנם לא מעבירה רהיטים באוטו (לפחות לא באופן יומיומי...), אבל צריכה את ה"ספייס" שלי. כרגע אני לא סגורה ב100% על הג'ימני, אפילו שאני עדיין סורקת אחריו בלוחות ואוגרת כסף לרכישה, אבל החלטתי להרשות לעצמי לפזול קצת לצדדים כדי לנסות לגבש החלטה מה מתאים לי על בסיס נסיון אישי מבוסס יותר (ולא רק מקריאת פורומים).
כרגע יש לי מפגש קרוב עם טראנו דיזל קצר, ואדם נחמד ממקום העבודה שישאיל לי את הספורטאז' שלו להתרשמות.
אולי בסופו של דבר כל הדרכים יובילו אותי בחזרה לג'ימני, אולי "אתפס" על משהו אחר דוקא.

לגאלופר הקצר, אגב, גם פזלתי, אם כי "מהיר בכביש" זה הדבר האחרון שקראתי שמישהו כותב עליו... לא פוסלת על הסף (יש משהו שובה לב בעיצוב הקובייתי המיושן הזה שלהם), אבל כרגע שמה בצד. אשמח לשמוע מה יש לך לספר עליו, בפרטי.

תודה, ואגב- בימים האחרונים קראתי פה כל כך הרבה, ומדי פעם גם פניתי בפרטי לאנשים בשאלות בעקבות דברים שנכתבו, וכולם, בלי יוצא מהכלל, יצאו מגדרם לענות לי ולעזור, שזה מדהים בעיניי. אחלה אחלה של אתר ושל אנשים.

אדר_ק
08-02-10, 10:43
"לגאלופר הקצר, אגב, גם פזלתי, אם כי "מהיר בכביש" זה הדבר האחרון שקראתי
שמישהו כותב עליו... "

מן הסתם גם לא קראת שנוסע בשטח כשווה עם נעולים.

נ.ב לכי על לוק הבוקרת ויהיה טוב ומאוד בזול.

Saar
08-02-10, 10:50
אדר,

מבלי לזלזל ביכולתיו של הגלופר, כדאי להיות מאוזן ולהכיר במגבלות הרכב,
גם אם אתה מאוד מרוצה ממנו, זה לא הופך אותו למושלם.
לכל רכב יש חסרונות.
לקרוא לגלופר מהיר בכביש זו הגזמה קלה (אם כי, תלוי למה משווים אותו...)
ובשטח "שווה בין נעולים", עלול כבר לגרום להטעייה וחבל.

הגלופר רכב טוב, נוח וזול. יש לו יתרונות ויש לו חסרונות כמו לכל רכב אחר.

סער.

zagi
08-02-10, 18:37
אדר,

מבלי לזלזל ביכולתיו של הגלופר, כדאי להיות מאוזן ולהכיר במגבלות הרכב,
גם אם אתה מאוד מרוצה ממנו, זה לא הופך אותו למושלם.
לכל רכב יש חסרונות.
לקרוא לגלופר מהיר בכביש זו הגזמה קלה (אם כי, תלוי למה משווים אותו...)
ובשטח "שווה בין נעולים", עלול כבר לגרום להטעייה וחבל.

הגלופר רכב טוב, נוח וזול. יש לו יתרונות ויש לו חסרונות כמו לכל רכב אחר.

סער.

ובסה"כ תמורה טובה מאוד למחיר שמשלם זה שהרכב הנ"ל מתאים לו .

לדעתי , את לא צריכה יותר מזה ( לפחות לשנה שנתיים הקרובות... )

Michal
14-02-10, 16:08
במזל טוב נרכש היום ג'ימני חמדמד, 2001 אוטומט, נעול אחורית ומוגבה קפיצים-בולמים. מקווה שהרומן, שהתחיל בוולנטיינ'ס, יתפתח לסיפור אהבה של ממש...

azora
14-02-10, 16:50
במזל טוב נרכש היום ג'ימני חמדמד, 2001 אוטומט, נעול אחורית ומוגבה קפיצים-בולמים. מקווה שהרומן, שהתחיל בוולנטיינ'ס, יתפתח לסיפור אהבה של ממש...

מזל טוב.

לעניות דעתי, לאחר שתסיימי את יישור הקו, ה"שיפור" הראשון שאת צריכה לעשות לאוטו זה ללכת לקורס נהיגת שטח + להצטרף לאחת מקבוצות הגמדים שמטיילות בשבתות.

בנוסף, מפגש הזוקונים (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41676) יכול להיות מקום מצויין למצוא חבר'ה לטיולים.

גיא
14-02-10, 20:19
תתחדשי
מזל טוב

בהחלט ממליץ על קורס נהיגת שטח.

נדב42
14-02-10, 20:38

מזל טוב וברוכה הבאה לחבורת הננסים :p:p:p (כל הזכויות שמורות למיכאל)

להתראות בשטח,

נדב.

zagi
14-02-10, 20:49
ג'ימיני נעול אחורה ומוגבהה ... הדבר היחיד שנשאר הם כישורי נהיגה .
קחי את הזמן , תלמדי את הרכב , תחקרי את נופי ארצנו בשבילים רגועים ולאט לאט ( כמובן שהדרכות מועילות ) תצברי נסיון וביטחון
...וכל הדרכים פתוחות ...:wink:

matokik
15-02-10, 02:17
ג'ימני. ג'ימני. שוב פעם רק ג'ימני.
ערכתי לוויה לא מזמן לג'ימני האוטומט הקודם שלי משנת 2001. יסלח לי האל (והג'ימני) על מה שעוללתי למקק.
אין על ג'ימני, במיוחד אם את לבדך או מקסימום עם עוד אחד ליד וצוציק מאחור.
אעיד על עצמי ועל עצמי בלבד: לרוב אני יוצא לבדי, אפילו אם בחבורה, כמעט תמיד אני בג'ימני לבדי, מקסימום חבר (לפעמים חברה) לידי.
תחזוקה (תחזוקה מבחינתי היא עלות של הטרור שאני עושה בג'ימני) של פרייבט.
צריכת דלק, מהמגוחות והמשעשעות ביותר שניתן למצוא ברכב.
בעניין צריכת הדלק (ויסלח לי האל, השוטרים וחברי הפורום הנפלאים):
אני מהדרום, פעמיים שלוש בשבוע במרכז, נוסע במרכז כמה שבא לי, חוזר לדרום, כל זה בעלות של 100 שקלים לדלק.
פעם בשנה החלפת שמנים עצמית (לא יותר ממאה שקלים לשמן מנוע פנטסטי) יש עוד ועוד..
בקיצור, תעשי טובה - רק ג'ימני!!!!!!!!!!!!

גיא
15-02-10, 06:38
מה בעצם רצית להגיד פה ? ....

היא קנתה ג'ימני. אתה יכול לנשום ... :)

Michal
15-02-10, 09:56
תודה לכולם, הגמד הופקד בידיו האמונות של מורי ליישור קו, קורס נהיגת שטח זה בהחלט השלב הבא.

elro
15-02-10, 10:38
אחרי שרשור כזה, אני חושב שמגיעה למשתתפים איזו תמונה של הצעצוע החדש... ;) :) :p

raanan
15-02-10, 16:31

תתחדשי !

לפני הקורס שטח , רצוי שתכירי ותתנסי במגבלות הנעילה האחורית בכביש (רטוב , סיבוב חד ומצערת ).

הנאה והצלחה
רענן

Michal
15-02-10, 17:57
רציתי לחכות שהננס ישתחרר מיישור קו בשביל לעשות לו "בוק", אבל בינתיים תמונה שצילם הבעלים הקודם:

http://img62.imageshack.us/img62/930/41992444.jpg

MMR
15-02-10, 18:10
רציתי לחכות שהננס ישתחרר מיישור קו בשביל לעשות לו "בוק", אבל בינתיים תמונה שצילם הבעלים הקודם:

]

תתחדשי ותהני ממנו... לי יש עוד המון תמונות שלו :D , זו שמעלי היא ממשלט 21.

נתראה בשטח.

matokik
16-02-10, 13:50
תתחדשי ותהני ממנו... לי יש עוד המון תמונות שלו :D , זו שמעלי היא ממשלט 21.

נתראה בשטח.
סתם ככה משהו, שנזכרתי בו בעקבות הצבע הלבן של הילד שלך:
בתחילת החורף (עכשיו כבר קייץ לא?) נכנסנו לשטח שאני לא מכיר, בצפון (אני בכלל מהדרום) ומרחוק ראינו 4 אורות צהובים מהבהבים, בתוך השטח. הגענו למקום וגילינו ילדה במדים שעומדת ליד הג'ימני הלבן שלה וממררת בבכי.
לא היה צורך לשאול מה קרה, ראינו מה קרה לפי הזווית שבה הג'ימני שלה עמד.
שאלנו האם היא לבדה (כדי לוודא שאף אחד לא נפל לתהום הסמוך) ולמה היא לא מזיזה את הרכב והתשובה הייתה: אני נורא פוחדת ליפול עם הרכב לתהום שליד.
חיש חש חוש חש הבלש, נכנס המוביל לתוך המקק שלה ובזהירות הוציא את הרכב שלה מכלל סכנה.
עכשיו לתיאור ולשאלה שבסופה:
הזזנו את הגברת הצידה, שלא תקבל התקף לב ושלא תדאג מדי, ובזמן הזה המוביל הזיז את הרכב שלה למקום מבטחים. והשאלה שלי היא: פעלנו כנדרש כשהזזנו את הגברת הצידה? לפי המוביל, אם היא הייתה עומדת שם וצופה במהלך החילוץ, היא הייתה מתה במקום

גיא
16-02-10, 13:53
תזהרו - זה רכוש צה"ל !

בדקתם דופק :) ?

matokik
16-02-10, 14:05
תזהרו - זה רכוש צה"ל !

בדקתם דופק :) ?
חח גיא צחוק צחוק אבל היא מיררה בבכי כאילו הג'ימני שלה עמד להתגלגל לתהום
(ממש ממש לא, סתם עמד בזווית שנראית מבהילה)
היא חזרה להתיישב במקק שלה ונהגה ככה בסבבה אבל במה שנראה כחוסר ביטחון עצמי מוחלט.
באחת מהפניות בשטח, עצר המוביל את השיירה ("שיירה", בסך הכל 5 רכבים כולל החיילת המבוהלת) כיוון אותה לעליה מסויימת ואמר: בסופה תראי את הכביש ואת שלט העצור, משם זה כבר הכיוון שביקשת)
היא נסעה וזה הסוף.

-->