PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת דיסקברי לפני קניה

DooM3
15-01-10, 23:19
שבת שלום

היום הלכתי לבדוק כמה רכבי דיסקברי בין השנים 95-98 בנזין ודיזל (עדיפות לבנזין)
הממצאים הם
*בכול הרכבים היה נזילת מאזור תיבת הגה כולם אמרו שזה צינור
*חלודה באזור החלונות שעל הגג גומי מסביב לחלונות מפוצץ עם כמה קרעים(נראה שהיה חדירה של מים)
*מהלך סיבוב גלגל ההגה לא היה חלק לכול אורכו היה נראה כאילות יש נקודות קשות
*צריך ממש לתלוש את ידית האמברקס כדי שהרכב יעצור
*בשתי רכבים היה רטיבות באזור התוף של האמברקס ומאזור חלק האחורי של מכלול הגיר
*תקלה אחת שממש נראתה לי מוזר זה שבניסיון לשלב הין הילוך כח לרגיל היה צריך להפעיל ממש כח כדי שהידית (הקטנה)
תזוז וגם לאחר שההילוך השתלב ונעשה נסיון נוסף לשלב שוב היה צריך להפעיל כח כול הפעולה הזאת נעשתה כשהרכב עומד והבורר על ניוטרל

כול הרכבים מטופלים אל הגורוים שפזורים ברחבי ארץ וכול התקלות הם בגדר תקין , זאת לפי דיברי המוכר

האם התקלות האלה אופיניות לרכבים האלה ובעיקר השילוב בין הילוך כח להילוך רגיל?
ואילו עוד תקלות ידועות או בדיקות שצריך לבדוק או לעשות?

תודה רבה לכול העונים

landrover
15-01-10, 23:56
*בכול הרכבים היה נזילת מאזור תיבת הגה כולם אמרו שזה צינור

יש נזילות באיזור , אבל צריך לתקן - רכב שנוסע ככה עם נזילה מהצינור של תיבת הגה, זה לא תקין.

*חלודה באזור החלונות שעל הגג גומי מסביב לחלונות מפוצץ עם כמה קרעים(נראה שהיה חדירה של מים)

נפוץ , ועדיין כדאי לקנות ממי שטיפל בזה זה ניהיה יותר חמור עם הזמן!

*מהלך סיבוב גלגל ההגה לא היה חלק לכול אורכו היה נראה כאילות יש נקודות קשות
בעיה בתיבת הגה או במשאבה - לא תקין

*צריך ממש לתלוש את ידית האמברקס כדי שהרכב יעצור
נפוץ - הנדברקס לא מכוון או דיסקיות גמורות

*בשתי רכבים היה רטיבות באזור התוף של האמברקס ומאזור חלק האחורי של מכלול הגיר
נפוץ - נזילות מהטרנספר - אם זה רק רטיבות - לא נורא

*תקלה אחת שממש נראתה לי מוזר זה שבניסיון לשלב הין הילוך כח לרגיל היה צריך להפעיל ממש כח כדי שהידית (הקטנה)
תזוז וגם לאחר שההילוך השתלב ונעשה נסיון נוסף לשלב שוב היה צריך להפעיל כח כול הפעולה הזאת נעשתה כשהרכב עומד והבורר על ניוטרל

נפוץ ברכבים שלא נוסעים איתם בשטח - הכדור של הבורר מחליד , לא מוצלח שלא נוסעים בהילוך כח בכלל.

אמיר.

DooM3
16-01-10, 00:17
לפי מה שהבנתי מרוב המוכרים היום בשוק הרכבים נקנו בגלל שיש לו 7 מקומות ובשביל שיוכלו לשחק קצת בשטח
ולכן רוב המוכרים שדיברתי איתם אמרו לי שהם מטיילים או טיילו כפעם בחודש ואם כבר טיילו אז מסלול שלא מצריך הילוך כח

האם הבעיה מצריכה הורדת גיר או ששאפשר לטפל בזה על הרכב??
כמה אמור לעלות תיקון של האמברקס (נניח שזה רפידות) וטיפול במערכת היגויי?

מה יותר טוב מבחינה מכנית וכספית דיזל או בנזין ?
כי שמתי לב שהדיזל ממש עגלה דבר שיקשה בניסיון לכבוש דיונות

תודה מראש?

גיא
16-01-10, 01:29
כל התקלות בגדר תקין ... חחח משפט השנה !

מעולה !!

--

אורי41
16-01-10, 08:01
לגבי נסיעה בשטח אין השאלה על בנזין ודיזל לא ממש רלונטית , בשטח בנזין
אבל עד השטח על עגלה נגרר על ידי דיזל .
אצלי כל הידיות עוברות חלק (בקניה היה תפוס רק המנגנון של הידית לא הרבה עבודה אבל מחייב פרוק שלהחלק המרכזי ונעשה לבד )
בבדיקות לפני קניה מצאי באמת הרבה חלודה מעל לחלונות האחורים (חלודה זה דבר שלא ממש עוצר מלגדול ויש לטפל ביסודיות אם אתה לא עושה את זה לבד זה עולה לא מעט )
נפגשתי בלא מעט רכבים שההגה שלהם לא סימטרי (זה לא ממש בעיה כיון נכון ולא יקר פותר אותה )
כל נזילה באיזור ההגה מחייב תיקון ו או שיפוץ החלק מבחינה ביטחותית
בלם היד אצלי היה סביר לא יותר אך לאחר טיפול בסיסי עוצר נהדר (שמן מקטין את היעילו
ומצריך החלפת מחזיר שמן אך עדין עוצר סביר לבלם יד )
בהצלחה
אורי

yoni 110
16-01-10, 16:51
הכיון של ההנדברקס זה שטויות, 5 דק' עבודה עם ראצט. אין בלאי לתוף או לסנדלים, נדירים המקרים שמחליפים אותם.
להבדיל מברקס רגיל שאמור להאט ולעצור ההנדברקס רק צריך להחזיק את הציר במצב עצירה/ סטטי.

נזילה מהטרנספר זה דבר דיי שיגרתי ברכבים האלה כל עוד זה הזעה ולא נזילה (500CC כל 10K ק"מ זה סביר ולא הייתי נוגע בזה עדין)

תיבת הגה- מאיפה הנזילה?
זה יכול להיות מחיזוק של בנד או החלפת צינור ועד שיפוץ מלא או אפילו החלפה של התיבה
גם זו מחלה ידועה של הנבלות וגם פה לא הייתי נוגע עד שזה לא משפריץ ממש

חלודה בחלונות ספארי- כמו שכבר נאמר מחלה ידוע ועדיף לטפל מוקדם מאשר מאוחר.
קח בחשבון שרכבים ללא מזגן אחורי מועדים פחות לפורענות בחלונות ספארי מרכבים עם מזגן אחורי. הסיבה- תעלת אויר שעוברת צמוד לחלון ויוצרת עיבוי ולכן האזור רטוב יותר.

שילוב HI/LOW כמו שאמיר כתב, חוסר שימוש בידית. אפשרי לתיקון לבד בבית וולא אמצעים מיוחדים (בעיקר גריז)

מה עדיף דיזל או בנזין? עניין של טעם אישי ויוכלת כלכלית לממן את הדלק
אם אתה לא נוסע הרבה 15K שנתי אז בלי לחשוב פעמים לך על בנזין בגלל שיותר קל למצור רכב בנזין מטופל ושמור ללא הרבה ק"מ.

דווקא בשטח באופן אישי אני מעדיף את הדיזל על הבנזין

-->