PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית טורים קשה בויטרה

urisegal
17-01-10, 00:17
אהלן,
יש לי ויטרה 96 הזרקה ויש לי כבר תקופה ארוכהבעיה של הטורים..
בסרק הם עומדים על 700 וברגע שעוברים לדרייב הם כבר על 500
אם אני מדליק את המזגן בכלל הם נופלים ובקושי מחזיקים את האוטו מונע..
הייתי אצל איש הזרקות שעשה ניקוי בית מצערת וניקוי מד פסיעות וזה פתר את הבעיה לחודשיים וזה שוב חזר לי.. הלכתי אליו והוא טען שכל מה שהוא עשה בסדר ואני צריך להחליף את חוטי ההצתה..למקוריים.. יש לציין שהחוטים הוחלפו כשעשיתי אוברול למנוע 5000 קילומטר קודם.. חיפשתי במכשירי תנועה ואין חוטים כאלה פה.. יש רק חליפיים..
העניין הוא שאני לא מאמין שזו הבעיה.. נראה לי שאולי זה הבית מצערת או המד פסיעות.. אגב גם הסולונאויד עם החיבור הכחול מבין השתיים לא מתפקד וגם את זה אין למכשירי תנועה..
יש מישהו אולי שגם נתקל בבעיה הזו אצלו?‏ ויודע לנסות לעזור לי עם מה לעשות?‏

ואולי יש למישהו חלקים מאלו שאני צריך?
תודה רבה רבה!‏
אורי

נדב42
17-01-10, 09:17
הייתי מתחיל מלהכנס למוסך שמחזיק את החיבור למחשב (בד"כ מורשי סוזוקי), ויכול לראות מה המחשב "חושב" על מצב המנוע. נראה כאילו חסר חיווי חוזר למחשב על הסל"ד ...

urisegal
17-01-10, 09:35
האוטו חובר למחשב במכון הזרקות וראינו שהמחשב בסדר, הוא מעביר תיקון לטוריםבכל פעם שהוא צריך לתקן.. אבל הטורים לא באמת בסלד נורמלי..

נדב42
17-01-10, 10:03
האוטו חובר למחשב במכון הזרקות וראינו שהמחשב בסדר, הוא מעביר תיקון לטוריםבכל פעם שהוא צריך לתקן.. אבל הטורים לא באמת בסלד נורמלי..

האם יש התאמה בין קריאת הסל"ד במחשב לבין המדידה החיצונית (של מד הסל"ד בלוח השעונים) ?

urisegal
17-01-10, 14:07
כן הכל תואם.. בבדיקה ראינו שמבחינת המחשבהכל פיקס..
יש לציין שגם ההתנעה של האוטו דיי קשה לרוב.. אלא אם כן האוטו קר ממש ואז הוא מניע בקלות.. אגב שהאוטו קר הטורים גבוהים כי המחשב מגיב לטמפרטורה.. אבל מיד שקצת מתחמם הכל נופל בחזרה למצב הרע..

יובל48
17-01-10, 16:43
יש מצב שאכן הבעייה בחוטי ההצתה.

urisegal
17-01-10, 17:52
כן? למרות שפרט להנעה קשה שיש לרוב, לא מורגשת יותר מדי בעיה של בריחת ניצוץ או משהו כזה... בגלל זה אני קצת סקפטי לגבי החוטי הצתה...

נדב42
17-01-10, 19:07
נשמע קצת מוזר, אם המחשב מזהה את הסל"ד הנמוך, מדוע הוא לא מעלה אותו ?
אתייעץ עם המוסך שלי ...

urisegal
17-01-10, 19:27
זה בדיוק העניין.. שהוא מזהה את הדעיכה ומעלה אבל בבסיס הטורים נמוכים וגם שהוא מנסה להעלות אותם הוא לא מצליח במיוחד.. זאת אומרת הוא מעלה אבל לא מספיק.. כאילו משהו חוסם אותו ומונע ממנו..

urisegal
21-01-10, 19:32
יכול להיות שלמישהו יש את המספר הקטלוגי של המערכת הזרקה של ויטרה 96?

urisegal
25-01-10, 18:30
רק רציתי לעדכן שהבעיה נפתרה.. הוחלף מנוע צעדים והכל עובד פיקס!
על הדרך שופץ גם הדרייבשאפט ועכשיו זה מינימום מרצדס..
תודה לכולם על הנסיונות לעזרה!‏

סופת המדבר
26-01-10, 07:38
לחבר שלי יש ויטרה עם בעיה(לא כלכך) דומה
הטורים עולים- יורדים -עולים -יורדים
כמה עולה מנוע צעדים? הבנתי שיש רק מקורי בסביבות ה1000 + ש'ח

urisegal
26-01-10, 15:14
1400 עולה לפני מעמ..
אבל לא בטוח שאצלו זו הבעיה.. אצלי הטורים היו ממש נופלים והגיעו למצב שאפילו בניוטרל הם היו סביב ה 500..
דבר עם ליאור מזוקי לנד נראה לי שהוא יוכל לעזור לחבר שלך במחיר הרבה יותר אטרקטיבי אם זה לא המנוע צעדים..

azora
26-01-10, 16:08
לחבר שלי יש ויטרה עם בעיה(לא כלכך) דומה
הטורים עולים- יורדים -עולים -יורדים
כמה עולה מנוע צעדים? הבנתי שיש רק מקורי בסביבות ה1000 + ש'ח

לפני הכל, שינסה לנקות בית מצערת.

-->