PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפ ניסן פטרול 2007 הלך מנוע

HRRONEN
17-01-10, 16:59
שלום לכולם
אני צריך עזרה
יש לי ניסאן פטרול שנת 2007 מטופלת רק בחברה עד היום עם 160.000 ק"מ
לפני 12 יום נסיעה שגרתית הלך לי מנוע ללא כול התרעה
גררתי את הגיפ למוסך ניסאן לאחר בדיקה כולל פירוק ראש החברה לא לוקחת אחריות
כאשר מנהל המוסך אמר שהבעיה כמו במנועים שהוחלפו ב 2002
יש למישהו הצעה או עזרה תודה
טל 0505896389 רונן

נועם 12
17-01-10, 17:03
לצערי אכלת אותה
לי יש ניסאן נווארה 2007 , ב 67,000 הלך מנוע וקרסו סירבו לטפל ברכב מפאת תרוצים שונים ומשונים !

מקוה שיש לך כסף למנוע חדש

עינוי נעים

ishc
17-01-10, 18:00
קודם כל תנחומי אני בטוח שמדובר במצב לא נעים בכל היבט. אבל אם הרכבים במסגרת האחריות וטופלו במוסכים מורשים וישנו תיעוד של הטיפולים איך בדיוק הם מתחמקים מאחריות?

HRRONEN
17-01-10, 18:28
הגיפ טופל רק בחברה הוחלפו חלקים בטיפולים שוטפים מעבר לדרישות היצרן כולי תקווה
שחברת קרסו מבינה את ההשלכות של מתן שרות ובלקיחת אחריות על הרכבים
שלהם החברה נבחנת ברגעים קשים ולא רק בטיפולים שוטפים גם שאחריות הסתימה הטיפולים נמשכו במוסך מורשה

יואב פולס
17-01-10, 19:56
קרסו הוא, איך לומר במילים עדינות, ושלא יחשוף אותי לתביעה, וגם שלא יימחק..."לא כל-כך נחמד".
אני ממליץ לך החל מרגע זה את כל ההתכתבות עימם לעשות דרך עו"ד.
הם מבינים רק כוח, ועד יותר כוח.

העיקר יצאו בקמפיין "שירותי".

mi88
17-01-10, 20:58
ב 160000 אני חושב שאין אחריות כי זה 100000 או שלוש שנים כמדומני

אם עשית טיפול לאחרונה נגיד טיימינג אזיי יכול להיות קשר לזה שהלך מנוע אם לא עשו טוב

עצתי לך תקחחוות דעת שמאי או מכונאי מוסמך לגבי האפשרות שכתוצאה מטיפול נגרם הנזק

ואז תוכל להגיש תביעה או להגיע להסדר

צריך להוכיח נזק כתוצאה מטיפול רשלני אם זה לא באחריות

yanivn
17-01-10, 22:08
רונן שלום
לצערי אני לא חושב שבדרכים של דיבור תוכל להשפיע על קרסו.
אני הייתי פחות או יותר באותו הסרט רק עם רכב יותר ישן.
יכול להיות שהם יציאו לך להשתתף בהוצאות אבל גם זה לא הפתרון.
עדיף לעשות זאת באופן עצמאי. יותר זול, תישאר עם המנוע הישן אצלך כולל הטורבו המשאבה והאינג'רטורים (שווה ערך להרבה כסף), לא יאלצו אותך לחתום על טופס העדר תביעות, ואפילו תוכל למצוא מוסכים הרבה יותר מקצועיים ואמינים מהם. את זה אני אומר לאחר נסיון שלי מול נסיון של חבר שעשה את התהליך דרך קרסו במוסך המרכזי.
אם תירצה המלצות ועזרה אשמח לעזור.
יניב
050-6948894

mi88
17-01-10, 22:35
מישהו בעל שיפוץ גירים אמר לי פעם לא מזמן שהוא מצא למישהו מנוע ב 20000 ש"ח לא יודע אם זה נכון אם אתה רוצה לדעת יותר אתה יכול להתקשר 0528625801

asafk
17-01-10, 23:52
יניב, תמכור לו את המנוע שלך... :evil::evil:

טוב, לא נעים לצחוק על אנשים שעדיין מאמינים ב

שחברת קרסו מבינה את ההשלכות של מתן שרות ובלקיחת אחריות על הרכבים
שלהם החברה נבחנת ברגעים קשים ולא רק בטיפולים שוטפים גם שאחריות הסתימה הטיפולים נמשכו במוסך מורשה
שירות של קרסו. אתה בטח מאמין גם בסנטה קלאוס.

אסף.

שמעון2
17-01-10, 23:57
שלום לכולם

אני צריך עזרה
יש לי ניסן פטרול שנת 2007 מטופלת רק בחברה עד היום עם 160.000 ק"מ
גררתי את הגיפ למוסך ניסן לאחר בדיקה כולל פירוק ראש החברה לא לוקחת אחריות

טל 0505896389 רונן
שלח מכתב תלונה למשרד התחבורה כנגד היבואן כי זאת בעיה ידועה וידועה לחברה ועשו עליה ריקול ובמקביל תתבע אותם אולם אתה צריך חוו"ד מקצועית לגבי הסיבה שהלך המנוע. (שרות קרסו גרוע מאוד וכמו כן המקצועיות והידע שלהם אסור לותר שלמת הרבה כסף עבור הרכב ואתה מצפה לאחריות של היבואן.שמעון

דרור ברלי
18-01-10, 00:03
ואתם תסלחו לי כולכם - כנראה שזו עובדה מוגמרת שהרכב הנ"ל בעייתי, שיש לו בעיה כרונית של מנועים מאוד לא אמינים שהולכים לעולמם חדשות לבקרים, ושעלות החלפתם מצריכה מכירת כלייה ו/או לחילופין את הילדים לעבדות/זנות...
למה שלא תתארגנו, כן כן, אתם, בעלי ניסאן פטרול - שסובלים מהאין-שירות של היבואן, למין "קבוצת רכישה" או קבוצת תמיכה או השד יודע מה, תמצאו לכם מוסך/ים מסוים/ים שתעבדו מולו/ם ותקבלו ממנו/ם מחירים אטרקטיביים ושירות טוב יותר מאשר אצל היבואן המתנער ממכם?...

אני יודע שניסאן פטרול לא בדיוק נפוץ כאן כמו מאזדה 3 ואפילו לא כמו טרופר... אבל בכל זאת - מסתובבים בארץ לפחות כמה עשרות טובות של פטרולים ואתם מהווים כוח קנייה. אז למה לא?כוחכם במספרכם ורק אתם יכולים לעזור לעצמכם.

mi88
18-01-10, 00:40
מנוע כזה כפי שאני מבין עולה בסביבות 40000 ש"ח האם נכון הדבר

באופן כללי האם אי אפשר לשים מנוע אחר של רכב אחר שמתאים והוא יותר זול

HRRONEN
18-01-10, 00:49
ואתם תסלחו לי כולכם - כנראה שזו עובדה מוגמרת שהרכב הנ"ל בעייתי, שיש לו בעיה כרונית של מנועים מאוד לא אמינים שהולכים לעולמם חדשות לבקרים, ושעלות החלפתם מצריכה מכירת כלייה ו/או לחילופין את הילדים לעבדות/זנות...
למה שלא תתארגנו, כן כן, אתם, בעלי ניסאן פטרול - שסובלים מהאין-שירות של היבואן, למין "קבוצת רכישה" או קבוצת תמיכה או השד יודע מה, תמצאו לכם מוסך/ים מסוים/ים שתעבדו מולו/ם ותקבלו ממנו/ם מחירים אטרקטיביים ושירות טוב יותר מאשר אצל היבואן המתנער ממכם?...

אני יודע שפטרול לא בדיוק נפוץ כאן כמו מאזדה 3 ואפילו לא כמו טרופר... אבל בכל זאת - מסתובבים בארץ לפחות כמה עשרות טובות של פטרולים ואתם מהווים כוח קנייה. אז למה לא?כוחכם במספרכם ורק אתם יכולים לעזור לעצמכם.

יש מצב שאתה צודק
אני מקבל לא מעט טלפונים והרבה מקרים דומים היו
ואני מופתע כמה מנועים כבר הוחלפו בפטרולים.........

HRRONEN
18-01-10, 00:55
מנוע כזה כפי שאני מבין עולה בסביבות 40000 ש"ח האם נכון הדבר

באופן כללי האם אי אפשר לשים מנוע אחר של רכב אחר שמתאים והוא יותר זול

בניסן בכרמיאל מדברים על סכום קצת יותר 70,000/80,000 ש"ח
עם הטורבו בנוסף מטורף לגמריי

mi88
18-01-10, 01:00
ברמה העקרונית אם יש הרבה כאלו ושמעתי על אחד שהחליף פעם שלישית מנוע

אז ניתן להגיש גם תביעה ייצוגית רק מהנזק התדמיתי הם יפחדו

ומעניין למה לא עושים על זה כתבה לדעתי אם תהיה התארגנות הם יבהלו ויקחו אחריות

כנראה שאני לא אקנה ניסן

רגע בטרנו זה גם ככה??

דרור ברלי
18-01-10, 01:03
אלה מחירים הזויים.
ראוי לציין שהחלפת מנועי טורבו דיזל מודרניים זה סיפור יקר אצל כל היצרנים... אבל אצלם לפחות הם מחזיקים מעמד קצת יותר.

זו מבחינתי עילה לפסול קניה של ניסאן פטרול בעתיד - לתשומת לב כל מי שחושב על רכישה כזו.

בטרנו אגב - מנוע זהה בדגם ה-3 ליטר. לא שמעתי על בעיות בטרנואים עם המנוע הזה, אבל מי יודע?... לפעמים בעלי רכב לא משתפים את העולם בצרות שהם חווים כדי לא לפגוע בסיכוייהם להיפטר מהרכב בבוא הזמן... אישית אני מכיר כמה בעלי טרנו עם מנוע כזה ולא שמעתי מהם תלונות, אבל שוב, רק אחרי שימכרו את הרכב האמת תצא לאור.

מנוע ה-2.7 בטרנו הישנים יותר שונה לגמרי. נחשב למנוע טוב ואמין.

mi88
18-01-10, 01:22
בניסן בכרמיאל מדברים על סכום קצת יותר 70,000/80,000 ש"ח
עם הטורבו בנוסף מטורף לגמריי

70 80 עדיף לקנות אוטו אחר בסכום הזה

גם אם תתקן רק מהמחשבה שזה עלול לקרות שוב כל ההנאה מהאוטו הולכת

תשאל מומחים אולי אפשר לשים מנוע אחר נגיד של טרנו טויוטה או משהו
גם אם תמכור אולי יקנו יותר

ויש משהו שאמר לי שמצה ב- 20000 תיצור קשר מחר ואני יתן לך פרטים

tzagi
18-01-10, 09:09
סליחה שאני שואל, אבל אני מתקשה להבין,
יש לך רכב X שנת 2007 עם 160,000 קמ, שזה 100.000 מייל, וזה המון לרכב בן 3!!!!!
שאלה: איזה אחריות (על המנוע)באה עם הרכב?
ואם הרכב עבר את הקילומטרג' של האחריות(שלדעתי עבר וממזמן), למה באים אליו בטענות?

HRRONEN
18-01-10, 09:38

20 שנה אתה עובד כמו חמור
לחסוך 150,000 ש"ח
ולוקח הלוואה של 80,000
ס"כ 230,000 ש"ח
קונה חלום וקונה אוטו 2007 במצב נדיר לאחר בדיקה הגיפ טופל
ברמה הגבוהה ביותר במוסך מורשה אחרי חודש הולך מנוע ללא התרעה מוקדמת
אני לא בטוח שהיית יושב בשקט אחרי שהיית מבין שייש בעיות סדרתיות במנועים של הפטרול
אני מאמין שהתגובה שלך הייתה אחרת :confused:

idanx2
18-01-10, 09:43
כי מנוע דיזל "רגיל"לא משנה מאיזו חברה או איזו שנה אמור להחזיק הרבה יותר מ160000 אלף ק"מ יותר מזה הוא אמור לחצות את קו ה400000 בלי שום בעיה מיוחדת ...

tzagi
18-01-10, 09:46
שמע, אין לי מוסג איך חוקי האחריות עובדים בארץ הקודש ולכן בדיוק אני שואל
אני כן מודע איך חוקי האחריות עובדים בארה'ב והם מהטובים בעולם לטובת הלקוח
אבל, בסינריו שלך, קנית רכב משומש, עם 100 אלף מייל (מפרטי?)
המנוע הלך, אני לא רואה איך אתה מצפה שהיצרן יתן לך אחריות
אלא אם כן, משהו יתקן אותי ויראה שאחריות היצרן מועברת לבעלים 2.3.4.5 והיא טובה למעל ל 160000 ק'מ

tzagi
18-01-10, 09:48
כי מנוע דיזל "רגיל"לא משנה מאיזו חברה או איזו שנה אמור להחזיק הרבה יותר מ160000 אלף ק"מ יותר מזה הוא אמור לחצות את קו ה400000 בלי שום בעיה מיוחדת ...

"אמור" לידיעתי זה שם של דג.
תגידו לי בבקשה מה כתוב בשטר האחריות.

HRRONEN
18-01-10, 09:57
חברים יקרים!!!

ראשית, תודה על התגובות שמחזקות אותי שאני לא לבד בסיפור הזה.

שנית, אני רוצה להאמין שאני נמצא בידיים טובות ומטפלים בי כראוי במוסך "הנעות" בכרמיאל.

אני מבטיח לעדכן בכל התפתחות שתהיה.

gali
18-01-10, 10:02
טוב, סלחו לי שאני נכנס פה בסערה.
יש לי דיפנדר 1996, אם יש לי בעיה עם המנוע אני צריך לגשת למזרח? לא!
אם היה ReCall על המנוע זה כבר משהו אחר. ברר אם היה כזה ואם לא נוצל אז יש לך עילה לתביעה. אם לא, המקרה חלש.

בקשר לסכום, לבי איתך אבל תבין אחד מן השניים:

1. אתה לא מספיק עשיר בכדי לקנות דברים זולים, ומה שקנית זה זול בקטגוריה שלו. ואתה ידעת את זה במעמד הרכישה (נו באמת, 160K ק"מ לכל כך מעט זמן על הכביש).

2. רכבי יוקרה מתאימים לעשירים, אתה בקטגוריה הזו? בוא ואסביר לך איך עובדים עשירים: הם קונים זוג נעליים חדש כל שנתיים, הולכים איתם שנתיים ואז מוכרים אותם בחצי מחיר לעני, את יתרת המחיר (עוד חצי מהסכום) הם משלימים מכיסם (לא בדיוק, הם משתמשים במימון).
אז מה יצא לנו? גם העשיר וגם העני שילמו את אותו מחיר בכל רגע של קניה רק שהעשיר הולך עם זוג נעליים חדש (עם אחריות מהאורטופד).
תחשוב כמו עשיר ולא כמו עני, נפלת הפעם אז חפש איך לקום מהר ולהמשיך הלאה.

בברכה, (אחד שנוסע על 110 פתוח)

HRRONEN
18-01-10, 10:02
שמע, אין לי מוסג איך חוקי האחריות עובדים בארץ הקודש ולכן בדיוק אני שואל
אני כן מודע איך חוקי האחריות עובדים בארה'ב והם מהטובים בעולם לטובת הלקוח
אבל, בסינריו שלך, קנית רכב משומש, עם 100 אלף מייל (מפרטי?)
המנוע הלך, אני לא רואה איך אתה מצפה שהיצרן יתן לך אחריות
אלא אם כן, משהו יתקן אותי ויראה שאחריות היצרן מועברת לבעלים 2.3.4.5 והיא טובה למעל ל 160000 ק'מ

אני מנסה להבין מה האנטרס שלך בתגובה הזאת :confused::confused:

נמרוד
18-01-10, 10:15
לג'ו (Tzagi) אין אינטרסים... הוא פשוט נותן לנו מבט מבחוץ (מטקסס) שלפעמים מלמד אותנו משהו על המקום בו אנחנו נמצאים.

לגביך רונן - אכן בעסה רצינית. הרכב אמנם לא באחריות חוזית מול היבואן אבל כן קיימות בעיות ידועות במנוע הזה, היו ריקולים, ככה שמדובר כאן על סיפור שיש בו בשר לעורך דין ואם תתעקש ותשקיע אולי תגיע לאיזו פשרה כספית עם היבואן. אולי. בכל מקרה עשרות אלפי שקלים אתה הולך לשלם כאן, השאלה כמה עשרות... :(

tzagi
18-01-10, 10:19
אני מנסה להבין מה האנטרס שלך בתגובה הזאת :confused::confused:

אין לי שום אינטרסט,
אני פשוט לא מבין את הגישה איך אדם קונה מוצר משומש שעבר בגדול את טווח האחריות שלו ומצפה מהיצרן או יבואן שיתנקנו לו את המוצר בחינם אחרי שהאחריות תקפה,
שאלה אליך
סתם נגיד אתה מייצר סירי לילה (סתס לדוגמה) הם מאד אכותיים , עשויים מנרוסטה מצופה באנמל, ואתה כיצרן, נותן עלייהם אחריות ל5 שנים....בסדר? ועוד פעם זה מוצר אכותי מאד ואמור להחזיק לעשרות שנים.
מגיע אליך אדם וטוען שהוא קנה את אחד הסירים שלך בשוק הפשפשים ביפו ב7 שקל, השתמש בו כשבוע ועכשיו יש בו חור!, הוא דורש ממך שתחליף אותו בחדש........תיתן לו? תהיה כנה.

בעבר הלא רחוק, שמעתי על דרישות דומות, אדם קנה רכב עם שלט לבנו, אחרי 3 שנים גלגל נשבר, האדם כתב מכתבים ליצרן בסין ודרש מהם תיקון או גלגל חדש, נשמע לך הגיוני?

דרור ברלי
18-01-10, 10:42
ג'ו, טקסס עלתה לך לראש. אתה מוכרח להבין שאף אחד לא מבקש מנועים בחינם מהיבואן.

אבל יש בעיה.

"אמינות יפנית" זה משהו שכתוב על קרחונים מתקופת הקרח התיכונה, שייך לעבר. מסתבר שגם היפנים מפשלים ובגדול, וכשזה קורה להם (הרבה יותר מדי כנראה) הלקוח בבעיה אמיתית. האחריות הסתיימה, ומנועים עולים סכומים שאף בעל רכב כזה לא מסוגל לשלם. מה עושים?

פעם היה כאן קל יותר. מכיוו ןשאתה מהותיקים, אתה זוכר מכונית ישנה מסוף שנות ה-60' ותחילת ה-70' שפעם נמכרה כאן - קראו לה RO80 והיא היתה מתוצרת NSU הגרמנית, ובתקופה ההיא כל רכב שבא מגרמניה נחשב להכי טוב בעולם, כמו שכל הטפשים והשוטים והפתאים מתייחסים היום למכוניות יפניות.
ה-NSU ההיא היתה מתקדמת ומשוכללת ועתידנית, וככזו, היה בה מנוע מוזר - וונקל קראו לו. הוא היה קטן אבל חזק וביצועיסט ומשוכלל וכולם גמרו עליו את ההלל, עד שהתברר שהוא גם מאוד עמיד ומשמיד את עצמו תוך 10-15K ק"מ.... אחרי ששוועת בעלי המכוניות הגיעו עד משרד התחבורה, התקבל אישור להחליף את המנועים למנועי סובארו בוקסר פשוטים ואמינים, ונסגר הסיפור.

מבחינתי, סיפור מנועי הפטרול דומה מאוד. גם למנועי הטרופר דיזל יש בעיה דומה. מנוע מחורבן, לא אמין, בעיות מכניות קשות ללא פתרון ידוע, יקר ביותר להחלפה. אבל UMI לפחות הכירו בבעיה ונותנים ללקוחות שלהם פתרון. כאן אין פתרון. בעלי הפטרול ננטשים לגורלם על ידי היבואן, מה שנקרא - אוטו של עשירים? שישלמו!!! הבעיה היא שהרכב מתיישן וערכו צול לבמהירות, והוא כבר לא כל כך אוטו של עשירים. רוכשים אותו אנשים מהיישוב, כמוני וכמוך. עמך ישראל, שלא כולם מודעים למום המשפחתי שלו, ואז מקבלים ממנו את הבומבה.
מה עושים? הבעיה הראשית היא שבישראל של היום אסור להחליף מנוע שידוע כבעייתי במשהו אחר של יצרן אחר. אסור אפילו להחליף למנוע אחר מתוצרת ניסאן! וכולם יודעים שלניסאן יש בארסנל גם כמה וכמה מנועים הרבה-הרבה יותר מוצלחים מהנבלה הזו.
אם כל הסיפור הזה היה מתרחש באמריקה למשל, רונן היה אומר פאק-אוף, נוסע לפירוקיה הקרובה, קונה מהמקסיקנים במאה-מאתיים דולר מנוע שבי סמול-בלוק ממודל גבוה במצב מעולה, מזמין מ-ADVANCE ADAPTORS את האדפטור המתאים, זורק הכל לתוך הפטרול שלו וסוגר עניין לעשרים השנים הקרובות, נכון?

אבל כאן אסור לעשות את זה. כאן הכל אסור. בשביל לרוקן מאפרה אתה צריך אישור ממיליון רבי בוחנים. הלקוח הישראלי לכוד במעגל הקסמים בלתי פתיר שבין הרכב המושבת, היבואן קר הלב ורשעותו של משרד התחבורע.
אל תגיד לי שהפתרון הוא לעבור לטקסס. אנשים רוצים פתרון כאן, בארץ.

אני חוזר על דעתי - בעלי הניסאן פטרול לדגמיו מוכרחים להתאגד, להקים עמותה, ולפעול ביחד בצורה מאורגנת, עם עורך דין. בכל מקרה את המכנסיים הם כבר הפסידו - בפטרול ה"ישראלי" דבק מוניטין רע ובצדק, וערכו מתרסק. מי ירצה לרכוש מהם נבלה כזו?... לפחות שיצילו לעצמם את התחתונים. אני לא רואה דרך אחרת להיחלץ ממעגל הקסמים הזה.

tzagi
18-01-10, 10:59

בלבלת אותי לגמרה,
אם הוא לא מצפה למנוע חדש מהיבואן, אז למה בכלל לדבר על אחריות?
או שיש אחריות או שאין....לא?

לגבי כל השאר, די לחיות בפנטזיות
איפה תוציא מנוע ב$200??
כדי לקבל LS1 במצב טוב, תצתרך לשחרר לפחות $500
יודע, עם המצב הכלכלי היום והירידה המזעזעת של הדולר, יש אפקט של אינפלציה ומחירים עולים, ממש גועל נפש
רוצה דוגמה?
לפני כשנה קניתי לפטופ חדש דנדש ב...$380
השבוע, מישהו בארץ ביקש ממני אחד אז בדקתי מחירים, אני לא יכול לנגוע באחד דומה למה שקניתי ב$500!!!!
ב$400 אני יכול לקנות מודל הרבה פחות מאובזר, בא לי לחתוך ורידים.

דרור ברלי
18-01-10, 14:29
טוב נו. אני בטוח שרונן יחתום על צ'ק 500$ ואפילו על 5000$....

אבל לעזאזל, מה זה 160Kק"מ? מנוע באמצע החיים לכל היותר.
מנוע דיזל שטופל מיומו הראשון במוסכי היבואן לא צריך למות ב-160K ק"מ (וזה עוד מקרה נדיב במיוחד, אני שמעתי על מנועים שמתו ב-K100 ואפילו בהרבה פחות)
גם אם טופל על המדרכה זה לא צריך לקרות.
מנועי דיזל אמורים להחזיק מעמד. אפילו רוב מנועי הבנזין עושים בקלות פי 2 עד פי 3 ק"מ מזה.

יש בעיה. עובדה. או במנועים או בטיפול שהם מקבלים. אין עשן בלי אש.
אני הייתי מצפה מהיבואן להכיר בבעיה ולהשתתף בעלויות התיקונים. מנוע במחיר עלות, במחיר מסובסד, משהו. לא להשאיר לקוח שלך עם המכנסיים למטה. לעזאזל - זו פאקינג מכונית יקרה. פרימיום עאלק. עם מוניטין והילת גיבורים וסיפורי גבורות והרפתקאות מכאן ועד יפן. חדשה עולה 400 ומשהו אלפי שקלים. ובמקרה הספציפי הזה היא רק בת 3! לך תנחש שמוכרים לך מוצר פגום עם כשל תכנוני חמור. זה מסתדר לך שמנועים נשפכים שם כמו מים?... לי ממש לא.

יואב פולס
18-01-10, 14:46
רק לשם ההשוואה, לעוד רכב שטח מוכר יש בעיה קשה של מנועים. אני מתכוון לאיסוזו טרופר. שם, בלי הרבה רעש, בלי כותרות מפוצצות, אם הרכב טופל במוסכים מורשים, היבואן מסייע בהחלפת המנוע, השמועות אומרות עד 10 שנים!
למנועים בפטרול, בדיוק כמו למנועים בטרופר יש בעית אמינות מוכרת.
יבואן אחד (שלא יהיו אי הבנתו, הוא אינו "נחמד" יותר מאחרים, ואינו פילנטרופ בשום אופן) מכיר בחובתו לטפל בבעיות מוכרות על ידי היצרן.
יבואן שני (אין לי מילים לתאר את תחושת הבחילה שעולה לי עוד מהתקופה שהיתה לי רנו) נוהג כמנהגו מאז ומעולם, ומתעלם מהלקוחות.
יאללה, שישקיעו עוד קצת בקמפיין פרסומי. אין יבואן גרוע יותר בארץ מקרסו. אין. יש רק דרך אחת להתמודד עימם, שכן זו השפה היחידה שהם מכירים, רק באמצעות עורכי דין.
אני לא רוצה לחשוב מה היתה הרגשתי אם הייתי משקיע כל-כך הרבה על רכישת רכב, ואח"כ נדרש לעוד השקעה מטורפת שכזו.
ליבי איתך!

דרור ברלי
18-01-10, 15:17
החלפת מנוע זה לא משהו טריוויאלי במכונית לא ממש ישנה. זה לא זוג נעליים שנקרע.
שלא יובן לא נכון - אני לא מצפה מיבואן רכב כלשהו להיות "נחמד" או נדבן. בסופו של דבר יבוא מכוניות הוא עסק שמטרתו להרוויח.
אבל בכל זאת, מדובר במוצר מורכב ויקר שתפקודו התקין תלוי בשירות מקצועי. נכון שזו מכונית שגמעה כבר 160K. מצד שני היא רק בת 3! קילומטראז' זה לא הכל.

מבחינה חוקית ורשמית היבואן אולי באמת לא חייב לאף אחד כלום. מעשית הוא יורה לעצמו ברגלים. אלה לקוחות שהוא מאבד ולתמיד. הם כבר לא ירכשו שוב ניסאן פטרול, ולדעתי גם לא שום מכונית אחרת של ניסאן או רנו בכלל. זה חבל. חבל שהיבואן לא רואה מעבר לקצה אפו.

קשה מאוד לבנות מוניטין, קל מאוד להרוס אותו.

elro
18-01-10, 15:33

לא יודע מה איתך, אבל אני חושב שזו בושה (לחברה כמובן), שמנוע דיזל של רכב גדול ומוכר מאבד את עצמו לדעת אחרי 160000 ק"מ...
בפרט אם הוא טופל כמו שצריך על ידי מוסך מורשה.

אמיר ב.
18-01-10, 16:05
אני קורא ונהיה המום מרגע לרגע. קודם כל פטרול היה (בדגש על היה) החלום שלי כרכב הבא (היום אני עם טראנו 2002) ולא היה לי צל של מושג שיש איתו בעיות. גם אני הייתי שבוי בקונספציה של יפני = אמין.

אבל יותר מכך: 80 אלף ש"ח למנוע? מה יש בו בכלל? הצרה היא שאנשים כמו פותח השרשור קופצים מעל הפופיק וקונים מכוניות מסגמנט יוקרה אחרי שמחירן צולל תוך 3 שנים. הם לא מבינים שמחיר הרכישה ירד אולם עלות החלפים, התיקונים, הטיפולים, הביטוח וכו' לא יורדת בהתאם. רכבי יוקרה מיועדים לעשירים גם אם מחיר הרכישה שלהם ירד בחמישים אחוז ממחיר חדש.

אני לא מתכוון לרדת עליך, חבר יקר, אני כואב איתך. אין לי מושג מה הייתי עושה אם הייתי נאלץ להשאיר במוסך סכום כזה. יש אנשים שזהו ההון העצמי הראשוני שבעזרתו הם קונים דירה!!!

לא ייאמן הסיפור הזה.

GodsFather
18-01-10, 16:18
פותח השרשור לא ידע על המחלה, כל שכן כשהרכב מטופל כראוי במוסך מורשה, קיבל את זה בהפתעה.

80 אלף למנוע זה באמת שוס אמיתי....

HRRONEN
18-01-10, 17:29

אבל יש בעיה.

"אמינות יפנית" זה משהו שכתוב על קרחונים מתקופת הקרח התיכונה, שייך לעבר. מסתבר שגם היפנים מפשלים ובגדול, וכשזה קורה להם (הרבה יותר מדי כנראה) הלקוח בבעיה אמיתית. האחריות הסתיימה, ומנועים עולים סכומים שאף בעל רכב כזה לא מסוגל לשלם. מה עושים?

פעם היה כאן קל יותר. מכיוו ןשאתה מהותיקים, אתה זוכר מכונית ישנה מסוף שנות ה-60' ותחילת ה-70' שפעם נמכרה כאן - קראו לה RO80 והיא היתה מתוצרת NSU הגרמנית, ובתקופה ההיא כל רכב שבא מגרמניה נחשב להכי טוב בעולם, כמו שכל הטפשים והשוטים והפתאים מתייחסים היום למכוניות יפניות.
ה-NSU ההיא היתה מתקדמת ומשוכללת ועתידנית, וככזו, היה בה מנוע מוזר - וונקל קראו לו. הוא היה קטן אבל חזק וביצועיסט ומשוכלל וכולם גמרו עליו את ההלל, עד שהתברר שהוא גם מאוד עמיד ומשמיד את עצמו תוך 10-15K ק"מ.... אחרי ששוועת בעלי המכוניות הגיעו עד משרד התחבורה, התקבל אישור להחליף את המנועים למנועי סובארו בוקסר פשוטים ואמינים, ונסגר הסיפור.

מבחינתי, סיפור מנועי הפטרול דומה מאוד. גם למנועי הטרופר דיזל יש בעיה דומה. מנוע מחורבן, לא אמין, בעיות מכניות קשות ללא פתרון ידוע, יקר ביותר להחלפה. אבל UMI לפחות הכירו בבעיה ונותנים ללקוחות שלהם פתרון. כאן אין פתרון. בעלי הפטרול ננטשים לגורלם על ידי היבואן, מה שנקרא - אוטו של עשירים? שישלמו!!! הבעיה היא שהרכב מתיישן וערכו צול לבמהירות, והוא כבר לא כל כך אוטו של עשירים. רוכשים אותו אנשים מהיישוב, כמוני וכמוך. עמך ישראל, שלא כולם מודעים למום המשפחתי שלו, ואז מקבלים ממנו את הבומבה.
מה עושים? הבעיה הראשית היא שבישראל של היום אסור להחליף מנוע שידוע כבעייתי במשהו אחר של יצרן אחר. אסור אפילו להחליף למנוע אחר מתוצרת ניסאן! וכולם יודעים שלניסאן יש בארסנל גם כמה וכמה מנועים הרבה-הרבה יותר מוצלחים מהנבלה הזו.
אם כל הסיפור הזה היה מתרחש באמריקה למשל, רונן היה אומר פאק-אוף, נוסע לפירוקיה הקרובה, קונה מהמקסיקנים במאה-מאתיים דולר מנוע שבי סמול-בלוק ממודל גבוה במצב מעולה, מזמין מ-ADVANCE ADAPTORS את האדפטור המתאים, זורק הכל לתוך הפטרול שלו וסוגר עניין לעשרים השנים הקרובות, נכון?

אבל כאן אסור לעשות את זה. כאן הכל אסור. בשביל לרוקן מאפרה אתה צריך אישור ממיליון רבי בוחנים. הלקוח הישראלי לכוד במעגל הקסמים בלתי פתיר שבין הרכב המושבת, היבואן קר הלב ורשעותו של משרד התחבורע.
אל תגיד לי שהפתרון הוא לעבור לטקסס. אנשים רוצים פתרון כאן, בארץ.

אני חוזר על דעתי - בעלי הניסאן פטרול לדגמיו מוכרחים להתאגד, להקים עמותה, ולפעול ביחד בצורה מאורגנת, עם עורך דין. בכל מקרה את המכנסיים הם כבר הפסידו - בפטרול ה"ישראלי" דבק מוניטין רע ובצדק, וערכו מתרסק. מי ירצה לרכוש מהם נבלה כזו?... לפחות שיצילו לעצמם את התחתונים. אני לא רואה דרך אחרת להיחלץ ממעגל הקסמים הזה.

אין ספק שאתה צודק אספתי כבר 11 מקרים דומים של אותו מקרא אני מתכוון ליישם
הרבה דברים שנאמרו .

HRRONEN
18-01-10, 17:41
.

מאוד פשוט הנושא
1. קרסו ביקשו ממוסך הנעות בכרמיאל מורשה ניסן לפתוח את הראש המנוע
לאחר שניבדק האוטו מנהל המוסך אמר לי שיש בעיה כמו במנועים בשנת 2002
בעיה סידרתי .
2. חוות דעת של מוסך מורשה היה ברור .
3. אני לא מבין מה המשחקים של קרסו הדברים מאוד ברורים

מידבר
18-01-10, 18:11
האם הרכב במצב נסיעה כלשהו?

האם אפשר לתת עוד כמה ק'מ למנוע באמצעות שימוש ב"שמן דבש" וכו' ?

אם כן ולאור מחירו המטורף של המנוע כאן, בחן אפשרות הרכבת מנוע בירדן.

בב'.

GodsFather
18-01-10, 18:16
ואיך אתה מבצע את הרישום של המנוע ברשיון ?

יריב קלר ברוך
18-01-10, 18:17
20 שנה אתה עובד כמו חמור
לחסוך 150,000 ש"ח
ולוקח הלוואה של 80,000
ס"כ 230,000 ש"ח
אני לא בטוח שהיית יושב בשקט אחרי שהיית מבין שייש בעיות סדרתיות במנועים של הפטרול
חודש לאחר בדיקה במכון אני הולך למכון לא לקרסו .:idea:

YotamB
18-01-10, 18:29
לצערי יש לי נסיון עשיר ומר בנושא של מנועים בפטרול.
לי אישית זה קרה ולאנשים נוספים שזה קרה להם.
החברה ניסתה להתנער אך לבסוף הכירו בנזק.צריך להוכיח שהרכב טופל במוסכי הרשת.
תאסוף קבלות,ניירת וכל מסמך רלוונטי ולא יזיק עורך דין טוב.

בהצלחה! ;)

ענבר
18-01-10, 19:19
אבל יותר מכך: 80 אלף ש"ח למנוע? מה יש בו בכלל? הצרה היא שאנשים כמו פותח השרשור קופצים מעל הפופיק וקונים מכוניות מסגמנט יוקרה אחרי שמחירן צולל תוך 3 שנים. הם לא מבינים שמחיר הרכישה ירד אולם עלות החלפים, התיקונים, הטיפולים, הביטוח וכו' לא יורדת בהתאם. רכבי יוקרה מיועדים לעשירים גם אם מחיר הרכישה שלהם ירד בחמישים אחוז ממחיר חדש.
ממש לא מסכים איתך!
כל רכישה של רכב משומש שכבר לא באחריות היא סוג של סיכון מחושב, כאשר אחד השיקולים העיקריים בהחזקה של רכב בסגמנט יוקרה הוא זמינות ועלות החלקים שלא אצל היבואן
לדוג', בלנדרובר יש את ג'קי מאוטומיני שאתה יכול להיות בטוח שהמחירים אצלו הרבה יותר סבירים מחברת המזרח, או בג'יפ יש את ינוביץ' ובזכותם אפשר להחזיק לנדרובר או ג'יפ בצורה שפוייה וכמובן אפשרויות רכישה באינטרנט בלתי מוגבלות. לכן רכבים כאלו לא מתאימים רק לעשירים!

למיטב ידיעתי לניסן אין יבואן של חלפים מקוריים פרט לקרסו ולכן הוא מרשה לעצמו לשחוט במחירים.

מידבר
18-01-10, 19:45
ואיך אתה מבצע את הרישום של המנוע ברשיון ?

באמת איך ?

e-sheta
18-01-10, 20:00
צינתה שהרכב ניבדק לפני שקנית אותו , הייכן ניבדק ובאיזה מכון , בדרך כלל מכון בדיקה שמכבד את עצמו ונותן אחוזיים גבוהים לרכב גם נותן אחריות שמכסה נזק כמו שתארת כאן .
20 שנה אתה עובד כמו חמור
לחסוך 150,000 ש"ח
ולוקח הלוואה של 80,000
ס"כ 230,000 ש"ח

אלדר
18-01-10, 21:12
למיטב ידיעתי לניסן אין יבואן של חלפים מקוריים פרט לקרסו ולכן הוא מרשה לעצמו לשחוט במחירים.[/QUOTE]

דווקא יש את משה חלקים ברחוב בן צבי (קצת אחרי מכון הדרום).
אני קניתי ממנו הרבה פעמים חלקים מקוריים לטראנו.
היה יותר זול ונחמד לקנות ממנו.

idanx2
18-01-10, 21:52
80K למנוע זה באמת הרבה ,
אין אפשרות למצוא בחלקי חילוף מנועים משומשים? (הכל כמובן במידה וקרסו לא יכירו בתקלה)
לא ייתכן שאפשר להחליף מנוע רק אצל קרסו !!? טראנו משנת 2003 בדגם 3000 זה אותו המנוע
וכאלו יש בארץ לא הרבה אבל יש ... השאלה באמת מה עושים עם הרישוי ?
בכל אופן לפותח השרשור תנסה להוציא מקרסו את הכיסוי לנזק או לפחות חצי ממנו , אפילו שנגמרה האחריות .. אני מאמין שאם התקלה היא כמו ב2002 אתה תצליח .

חזק ואמץ.

עידן

fuksi
18-01-10, 22:56
שווה לערב את היצרן.
מעניין אם התנהלות היבואן מקובלת עליהם

ערן CJ
18-01-10, 23:36
סליחה על השאלה, אבל למה לא לעשות אוברול?
קיט אוברול + חריטות + עבודה.
האם זה לא אמור לצאת זול וטוב יותר ?
ערן CJ

waseem
18-01-10, 23:41
לפותח השרשור...
חומר למחשבה(אם אין "מקיף"!!!) חבר שלי עם טוראג' דפק את תחתית המנוע על סלע בשט טכני (כן טפשי מדי עניין שטח טכני-טוראג') ונסע הביתה עם אפס ליטר שמן ... כן ברור שבק באמצע הדרך... החנה את הג'יף בצד המדרכה אחרי שגרר אותו הביתה אחרי יומיים של התלבטויות לגבי המצב הקיים והעלות הניכרת... פתאום בווווווום!!! מחוץ לבית והנה מתנה מאילוהים פיאט אונו התנגשה בגיף שלו מצד הנהג עם עיקום קורה אמצעית בזמן שחנה בצד הדרך!!!!

יצא בסוף שהאונו עם ביטוח צד שלישי כולל ביטול השתתפות עצמית(יש סוכנים ששמים מגבלה לסכום) , עזוב אותך כמה היה יכול לעלות לו מנוע חדש דע לך גם במידה והוא ישלם לבעל האונו מעל למחיר האוטו כ 10000 הוא יהיה בין ברי המזל ,כי בסוף הוא קבל את מחיר הג'יף כאילו מכר אותו ביד שניה ,אגב הג'יף נשאר אצלו תמורת קיזוז 10% מערכו במיחרון(80K= ארבעים אונו!!)

תפנים!

וסים

סוזי המשתוללת
19-01-10, 00:25
אם הבלוק לא ניזוק אז אני לא מבין מה הבעייה
הכי קל להחליף מנוע - מה איכפת להם , אתה זה שמשלם
אבל מוסך הגון היה אומר לך את זה

סיפור אמיתי

לפני כשבועיים פרדו קצר טבע הייתה נעילה הידרוסטטית חלקית שכן המנוע המשיך לעבוד אחר כך אבל כבר נרגם לו נזק
הרכב הובא למוסך טויוטה מורשה ושם יש אמרו לבחור "הלך מנוע"
ממש במיקרה הבחור לקוח של גיא מפרוג'יפ והנ"ל שמבין דבר או שניים הפנה את הלקוח לחבר משותף
ג'ריס ממוסך קרוזר (מתמחה ביפניות בכלל )
ג'רי בדק את המנוע ועוד לפני שפתח אותו הודיע ללקוח שבגדול הנזק לא היסטרי אבל כדאי לחכות עד שפותחים את המנוע
לאחר פירוק המנוע לגורמים הוחלף טלטל אחד בלבד ומייסבי קרנק וזהו
כמובן שכל החלקים שנרכשו היו מקוריים ועדיין הלקוח יצא בהרבה פחות ממנוע מפירוק (שאי אפשר להשיג)

לא צריך לקבל כמובן מאליו חוו"ד של מוסכים מורשים - מקושרי יבואן
הם מראש במילכוד בין טובתם כמורשים לבין טובת הלקוח בהתדיינות מול החברה

דרור
מול המיקרה הזה טרופר דיזל נראה כמו מציאה אמיתית כי המנוע שם הרבה יותר זול :mrgreen:וכך גם מחיר הקנייה:-D
מי רוצה מנוע דיזל מתוחכם :D
החיים מלמדים שאין ריק ואין חסכון
מה שחוסכים בדלק מוציאים בתיקונים :mrgreen:

ג'וי
19-01-10, 02:04
הי,

האם האוטו היה למכירה? כי חשבנו לקנות אותו....

לא נורא. אני גם בעליו הגאה והמרוצה מאוד של פטרול.
תראה, לגבי המקרה שלך, אני חושב שלא קשור לאחריות, אי אפשר להתעלם מהעובדה שישנה בעיה ידועה עם המנועים האלה, גם בעולם האמיתי (מחוץ לישראל) ראה פורומים באוסטרליה (patrol4x4.com).
לכן אני מאמין כי גם היצרן/יבואן אינם יכולים להתעלם לחלוטין מהבעיה כשהיא מופיעה כאן אצלינו.
אני מכיר אישית כמה מקרים, כולם בסופו של דבר נסגרו עם מימיון חלקי כזה או אחר של היבואן (לא יודע בדיוק כמה אבל הייתה השתתפות).
אני חושב שאתה צריך לפנות ליבואן, ולברר את נכונותו להשתתפות בתיקון - אני מאמין שתקבל התייחסות חיובית בסופו של דבר (אתה במצב טוב, הכלי לא ישן מידי וטופל ע"י מוסכים מורשים, כך אתה טוען).
לא מאמין בהתנצחויות, בכל ארגון יש אנשים חושבים והגיוניים, צריך רק להגיע אליהם.

בהצלחה,

אגב, כלו כל הקיצים ולא הצלחת? אפשר לייבא מנועים במחירים שפויים מאירופה.

ג'וי

ג'וי
19-01-10, 02:14
אגב,

אם שכחתי לציין, אני חולה על הפטרול שלי - אין כמוהו! גם אחרי 300,000 ק"מ!

אני מגיע מרקע אחר, הרבה יותר יוקרתי ומסוגנן (אפרופו רכב לעשירים - מונח מוזר), שאחזקתו עלתה לי במשך השנים הרבה יותר ממנוע של פטרול.

בדומה למקרים שציינתי שאני מכיר על פטרולים, אני מכיר מקרים לא מעטים על אגדות מוטוריות אחרות - יפניות אגב, המוכיחות כי כל, אבל כל רכב מתקלקל ולא מעט - פשוט יש כאלה שלא עולים "לאוויר" כל כך ובשל כך פחות מסופרים וידועים.

בקיצור, עם כל הצער וההבנה על המקרה שלך, תתגבר על השלב הנוכחי ותהנה מהמשאית עוד שנים רבות.

ג'וי

דרור ברלי
19-01-10, 11:01
אגב,
בדומה למקרים שציינתי שאני מכיר על פטרולים, אני מכיר מקרים לא מעטים על אגדות מוטוריות אחרות - יפניות אגב, המוכיחות כי כל, אבל כל רכב מתקלקל ולא מעט - פשוט יש כאלה שלא עולים "לאוויר" כל כך ובשל כך פחות מסופרים וידועים.

ג'וי

כמה טוב לגלות עוד צדיק בסדום....
אולי זה יצליח לשכנע את כל המטומטמים והפתאים והסוגדים לאגדות האחים טויוטה את ניסאן את מיצובישי את סובארו....
- שאין דבר כזה "אגדות מוטוריות". אולי רק במוחם הקודח של מספרי סיפורים מוטוריים וכתבי רכב, שבעצמם לא מאמינים בשיט לשטויות שהם עצמם כותבים.
- שאמינות של מכוניות אינה עניין של דת, מין, מוצא עדתי או לאומי.
- שגם מכוניות גרמניות ויפניות מתקלקלות, והרבה... ההבדל היחיד הוא שהרבה יותר יקר לתקן אותן.

דרור ברלי
19-01-10, 11:08
מי רוצה מנוע דיזל מתוחכם :D
החיים מלמדים שאין ריק ואין חסכון
מה שחוסכים בדלק מוציאים בתיקונים :mrgreen:

כל כך נכון.
איפה הדיזל 3.1 הישן של איסוזו, איפה....

HRRONEN
19-01-10, 11:28
שלום לכולם
עד היום כל השיחות היו מול המוסך והם נתנו לי את התשובות מקרסו
היום בבוקר התקשרתי לשרות לקוחות בקרסו סיפרתי להם מי אני ואת הסיפור
וביקשתי לדבר עם משהוא שיכול לעזור לי
התשובה קצת הייתה תמוהה...
תדבר רק עם המוסך בכרמיאל איציק מנהל המוסך ורק הם מוסמכים לתת לך את התשובות .
הייתי בשוק, איך אני לא מצליח להגיע לדבר עם משהוא שיכול לתת לי תשובות קצת יותר רציניות
לאחר לחץ ... היא לקחה את הטלפון שלי מעניין מה תהיה ההתייחסות שלהם
המשך יבוא....

:confused:

גיא
19-01-10, 11:35
1. כמעט נכון :) היילקס ישן לא מתקלקל !

2. לפותח השרשור, לא מבין 2 דברים, קראתי את הסיפור .. כל מה שכתוב לך פה ...
א. אם אתה חושב שמגיע לך משהו ואם אתה חושב שלא מתיחסים למה שמגיע לך, למה לא פנית ליצרן ? בשביל 80K שח אתה יכול לצלצל ליצרן או אפילו לנסוע לשם....
ב. למה לא בקשת או בדקת אפשרות של שיפוץ? למה ללכת להחליף מנוע שלם? מה טוב בזה ?

יואב פולס
19-01-10, 11:50
תגיד לי, (ואני אומר את זה בידידות), אתה אמיתי?
קנית רכב ב 230.0 אלף שקלים ואתה מחכה שנציג שרות, יתקשר אליך? מה אתה חושב שהוא יאמר לך?
אתה צריך לשנות פאזה.
מנכ"ל קרסו הוא מר איציק וויץ.
הטלפון של הנהלת הקבוצה (?) הוא 03-6381111.
תרים טלפון, תבקש את לשכת המנכ"ל. אם יתחילו איתך במשחקים, "למה אתה רוצה אותם?", "אני אעביר אותך לשירות לקוחות" וכד', תסביר שהפעם הבאה שאתה משוחח עימם הוא דרך עורך דין, הם יקראו על זה ב"ידיעות אחרונות", או שמיקי רוזנטל יחכה להם בכנס הבא עם מצלמה. זכותך כלקוח לשוחח עם הנהלת החברה. אל תיתן להם לשבור אותך. אתה מתקשר ומהרגע הראשון אתה אסרטיבי ברמות מטורפות. את כל העצבים שלך אתה מוציא באסרטיביות. שים לב, אסרטיביות אינה צעקות וקללות. אתה רוצה להגיע ללשכת המנכ"ל.
כשאתה מגיע לשכת המנכ"ל אתה משנה גישה. תזכור שמי שיושב בלשכת המנכ"ל, גם אם הוא/היא רק פקיד/ה הם בדרך כלל אנשים ברמה גבוהה, מתורבתים, נעימים, שרוצים לעזור.
שים לב, אתה בכלל לא רוצה או צריך להגיע למנכ"ל. אם הוא יענה לך זה בונוס נהדר, אבל הוא לא. צריך להיות טלפון מלשכת המנכ"ל לדרגים למטה, לפתור את "בעיית רונן" מהר ולשביעות רצונו.
אתה מסביר לפקידה מה קרה לך, אומר שאתה שבור כלכלית מהם, אישתך לא ישנה בלילות מרוב דאגה, ואתה מבקש מאוד שיתייחסו אליך כראוי, ולא ינפנפו אותך כמו שעושים עד עכשיו.
(ההתנהלות הנ"ל סייעה לפתור בעיות קשות מול יבואן רכב אחר. אחרי שהתנהלה השיחה העניינים רצו יותר מהר מאוסיין בולט במכביה...)
דווח על תוצאות.
יואב

yanivn
19-01-10, 12:45
לפותח השירשור
צר לי אך לא נראה לי שתקבל יחס יותר טוב משה שקיבלת עד כה. אני הייתי איתם ברומן הזה מעל חודש ובצורה מאוד יפה הם שלחו אותי לעזזל.
יש כאן כל מני דיבורים על "אין כבר אחריות", "מה אתה רוצה מהיבואן" , "רכב משומש - לעניים". אלו שטויות וזה בכלל לא הנושא כאן.
כמו שכבר ציינו יש כאן בעייה כרונית של המנועים האלו והם במקום לעמוד לצד הלקוחות שלהם (לקוחות של ספינת הדגל של ניסאן) הם מתחילים לסבן אותך ולעשות הכל כדי לסחוט ממך עוד כמה עשרות אלפי שקלים.
אני אישית החלטתי לנתק איתם מגע ולפתור את הבעייה לבד. העלות הרבה יותר זולה ומסתבר שגם העבודה יותר מקצועית מהרבה מוסכים מורשים (ביחוד מהמוסך המרכזי).
בנוסף מכרתי את הרנו של אישתי (כמעט בחצי מחיר מהמחירון) ועכשיו אני מוכר את הרנו של החברה.
אין לי שום עיניין בשום קשר עם קרסו. אולי הם יבינו שבמקום לנצל סיטואתיות כאלו הם צריכים לסייע ללקוחות ולעמוד מאחורי התקלות והכשלים של הרכבים שלהם. אנחנו אולי הפסדנו כמה עשרות אלפי שקלים אבל הם בטווח הרחוק מפסידים הרבה יותר.
גם אני בעד התארגנות לתביעה מול קרסו. אם תתארגן קבוצה כזאת אני בפנים.
יניב

שמעון2
19-01-10, 15:29
לפותח השירשור
צר לי אך לא נראה לי שתקבל יחס יותר טוב משה שקיבלת עד כה. אני הייתי איתם ברומן הזה מעל חודש ובצורה מאוד יפה הם שלחו אותי לעזזל.
יש כאן כל מני דיבורים על "אין כבר אחריות", "מה אתה רוצה מהיבואן" , "רכב משומש - לעניים". אלו שטויות וזה בכלל לא הנושא כאן.
כמו שכבר ציינו יש כאן בעייה כרונית של המנועים האלו והם במקום לעמוד לצד הלקוחות שלהם (לקוחות של ספינת הדגל של ניסאן) הם מתחילים לסבן אותך ולעשות הכל כדי לסחוט ממך עוד כמה עשרות אלפי שקלים.
אני אישית החלטתי לנתק איתם מגע ולפתור את הבעייה לבד. העלות הרבה יותר זולה ומסתבר שגם העבודה יותר מקצועית מהרבה מוסכים מורשים (ביחוד מהמוסך המרכזי).
בנוסף מכרתי את הרנו של אישתי (כמעט בחצי מחיר מהמחירון) ועכשיו אני מוכר את הרנו של החברה.
אין לי שום עיניין בשום קשר עם קרסו. אולי הם יבינו שבמקום לנצל סיטואתיות כאלו הם צריכים לסייע ללקוחות ולעמוד מאחורי התקלות והכשלים של הרכבים שלהם. אנחנו אולי הפסדנו כמה עשרות אלפי שקלים אבל הם בטווח הרחוק מפסידים הרבה יותר.
יניביניב בהחלט צודק קרסו חברה גרועה מתנערת מאחריות בכל אפשרות או מצב וזה לא קשור רק לפטרול אלה לכל הרכבים שלה רנו וניסן מספיק שלא עשית טיפול אחד בחברה אתה כבר בבעיה לכן אסור לותר יש לרכבים האלה בעית מנוע ואם הרכב עבר 160000 זה לא הרבה וזאת בעיה שהחברה צריכה לקחת אחריות עליה.

eysham
19-01-10, 16:15
http://www.winwin.co.il/Cars/Ads/CarsAds,3136015.aspx

זה לא זה? אתה מוכר בלי מנוע?

HRRONEN
19-01-10, 21:13
לפותח השירשור
יניב

ערב טוב חבר
אני המום ומאוכזב לשמוע שרמת השרות של חברת קרסו כזאת.
אתה לא הראשון שאומר את זה ,קצת מדאיג.
בהמשך לשיחת טלפון שלי בבוקר לקרסו עד 20.00 בערב עוד לא חזרו עלי אני ממתין...........
בטח אתה לא מופתה

מלכי
19-01-10, 21:52
שקט רבותי אתם עושים המון רעש, מפרעים לההוא אם החסינות הדיפלומטית לישון כן כן ההוא אם התמונה של מיס פיגי שתמיד יודע הכל.

שמעון2
19-01-10, 22:44
שקט רבותי אתם עושים המון רעש, מפרעים לההוא אם החסינות הדיפלומטית לישון כן כן ההוא אם התמונה של מיס פיגי שתמיד יודע הכל.
עוד קבוצה של רמאים אפשר לשייך אותה לקבוצה של רפי גינת.

navara d40
20-01-10, 01:20
עוד קבוצה של רמאים אפשר לשייך אותה לקבוצה של רפי גינת.
בקש לדבר בשירות לקוחות רק עם אריה לייב .

סוזי המשתוללת
20-01-10, 11:44
כל כך נכון.
איפה הדיזל 3.1 הישן של איסוזו, איפה....

יש כזה והוא נמצא בדי מקס
כל מה שעשו הוא להחליף את מערכת ההזרקה המחורבנת באחת טובה
הבעייה היא שקודי המנוע שונים ולדעתי צריך למצוא דרך לשכנע את משרד התחבולע לאפשר החלפה של אחד באחד ואז זה יהיה אחלא דיל :grin:

asafk
21-01-10, 00:48
קודם כל - אין אחריות. אז היבואן לא חייב כלום לאף אחד. הבעיה היא שלך, ורק שלך.
אבל... נכון, יש בעיה סדרתית, שלא אמורה להיות בדגמי 2007, אבל בכל זאת. יש מקום שהיבואן כן ישתדל, יבוא לקראת, ינסה לעזור. אבל זה קרסו. השרות הכי מחורבן במדינה. אז שכח מזה.

מה לעשות?
דבר ראשון, מרים טלפון לגרר, לוקח את האוטו מהמוסך המורשה. לא מגיע להם להנות מהכסף שלך. אפילו לא אגורה.
דבר שני, דבר עם יניב, הוא יספר לך מהיכן קנה מנוע, ומי החליף לו אותו.
תעשה חשבונות, תחפש, אוברול או החלפה, פירוק או ייבוא, ובסופו של דבר - פתור את הבעיה בעצמך.
קודם כל שיהיה לך אוטו נוסע.
זמן הדיבורים כנראה כבר נגמר לך, ואם היו רוצים לעזור לך, היו עוזרים לך.

אחר כך תתבע להם את התחת, אם אתה רוצה, תשלח להם מיילים כועסים, תעמוד במשמרת מחאה מול המשרדים שלהם או מול הבית של המנכ"ל (וכנראה ששום דבר לא יזיז להם). אבל תבין כבר עכשיו - גם אם הם "ישתתפו" בהחלפת מנוע במוסך שלהם, עדיין תשלם הרבה יותר מהכיס שלך ממה שיניב שילם כשהוא הבין שבקרסו אין עם מי לדבר.

אסף.

sherutcarasso
21-01-10, 09:01
שלום לכולם

שמי אריה לייב ואני מנהל השרות בקרסו.
כמי שמכיר היטב את המקרה חשוב לי לאזן מעט את הדברים אשר נשענים מחד על מידע מצד אחד ועל תדמית רעה שאין לה יותר אחיזה במציאות אולם כנראה יקח מעט זמן לתקנה מאידך.

חשוב לי לציין שניסאן פטרול הינו אחד הרכבים הטובים , היוקרתיים , העוצמתיים והאמינים ביותר בקטגוריה שלו. נתון זה אינו חדש וכל מי שמכיר וקורא מעט נתונים מהעולם הגדול , (ואני יודע שאוכלוסיית בעלי הפטרולים קוראת ) יודע , מכיר ומוקיר עובדה זו.

אני סבור שאינני מחדש אך כל רכב , ובמיוחד רכבי שטח דורשים טיפול מסודר ולפי הוראות היצרן. אני מכיר רבים מבעלי הפטרולים המפנקים באהבה ומשקיעים ברכבם והוא מחזיר להם בחוויות ובהתנהגות למופת לאורך מאות רבות של אלפי קילומטרים בלא שיראה מוסך מעבר לטיפולים השוטפים.

אני מודיע באחריות - אין זה המקרה כאן. עובדה אחת נשמטה מהדיווחים השוטפים אותם אתם מקבלים אודות המקרה והיא שהרכב הנ"ל לא טופל כהלכה , קרי לא טופל על פי הוראות היצרן ויותר מכך , ישנו קשר ברור וחד משמעי בין אי ביצוע שגרת הטיפולים בזמן לבין קרות הנזק.

עוד עובדה שברצוני להפריך - מנועי הפטרול מטווח השנים בהם יוצר הרכב המדובר לא עברו כל ריקול ומדובר כאמור במנועים אמינים מאד.

למרות האמור ולמרות שברור לכל שהרכב , בן למעלה מ- 160,000 ק"מ אינו בטווח אחריות היצרן , נוצר קשר עם הלקוח מתוך רצון להשביע את רצונו. הוצעה לו השתתפות נדיבה ( על חשבון קרסו ) בתיקון התקלה מתוך הבנה כי לקוחות פטרול הם לקוחות בעלי רכב יוקרתי ושהתחשבות נדרשת כאן.

למרות האמור ולמרות שברור שבמסגרות אחרות ועם רכבים אחרים יש סיכוי רב שפני הלקוח היו מושבים ריקם , תיערך עימו פגישה ( היום או בימים הקרובים מתוך מטרה להשביע את רצונו ולסייע) .

חשוב לי להדגיש כי נסיון זה נעשה רק משום שקרסו מאמינה בשרות מצויין ללקוח כאסטרטגיה, עושה ככל יכולתה לשפר אותו , משקיעה מאמצים רבים וכסף רב ומצליחה בכך , לפחות על פי חוות דעת וסקרים שאנו עורכים.

אשמח לשוחח אישית עם כל מי שיחפוץ ולהרחיב בעניין זה אם תכתבו אלי לתיבת הדואר [email protected]

בברכה,

אריה לייב

מנהל שירות
קרסו מוטורס

יואב פולס
21-01-10, 10:20
אריה בוקר טוב,
אני מתרשם מהכנות והפתיחות, ומתרשם מהנכונות להיכנס ל"גוב האריות" באופן גלוי. זה לא אפיין אתכם בעבר.
אני מקווה שתצליחו להגיע עם רונן להסדר שיכבד ויספק את שני הצדדים.
בהצלחה,
יואב

נדב42
21-01-10, 10:44
אני מודיע באחריות - אין זה המקרה כאן. עובדה אחת נשמטה מהדיווחים השוטפים אותם אתם מקבלים אודות המקרה והיא שהרכב הנ"ל לא טופל כהלכה , קרי לא טופל על פי הוראות היצרן ויותר מכך , ישנו קשר ברור וחד משמעי בין אי ביצוע שגרת הטיפולים בזמן לבין קרות הנזק.

הגיפ טופל רק בחברה הוחלפו חלקים בטיפולים שוטפים מעבר לדרישות היצרן
זה רק אני, או שיש כאן סתירה ???

אריה, לזרוק כותרת כללית ומעורפלת כזו נראה לא רציני ונסיון טיוח. אם הרכב אכן לא טופל כהלכה אנא פרט איזה טיפול לא בוצע והסבר את הקשר לכשל המוקדם במנוע.

רונן, אם תוכל להוכיח שאכן בוצעו כל הטיפולים בזמן, יהיה להם יותר קשה להתחמק עכשיו.

נדב.

שמוליק_א
21-01-10, 10:55
לאריה שלום,

כמו שיואב כתב יפה שנכנסת להגיב ואני רוצה להאמין שעם כוונות טובות ולא רק מילים.
גם אם הרכב לא טופל כראוי לדעתכם( שזה בפני עצמו בנגוד למה שבעל הרכב כתב)
כדי לבנות שם טוב לא יספיקו רק דיבורים צריך מעשים ולא רק במקרה הנדון.
ולפעמים לבוא לקראת הלקוח גם אם הוא לא צודק ב 100% ורק בגלל שהוא הלקוח.

שמוליק

lior_b.s
21-01-10, 11:01
שלום לכולם

חשוב לי לציין שניסאן פטרול הינו אחד הרכבים הטובים , היוקרתיים , העוצמתיים והאמינים ביותר בקטגוריה שלו. נתון זה אינו חדש וכל מי שמכיר וקורא מעט נתונים מהעולם הגדול , (ואני יודע שאוכלוסיית בעלי הפטרולים קוראת ) יודע , מכיר ומוקיר עובדה זו.

נדב זה לא רק אתה..אם כבר מדברים על סתירות, זו סתירה הפוכה לפנים אל מול העובדות בשטח, לפותח השרשור היה מזל והגיע עד 160K ק"מ, אני מכיר כזה שהפסיד את התחתונים בקצת פחות מ-100K ק"מ...אמינות MY ASS....

מאיר רוטברג
21-01-10, 11:09
חברים,
למטבע יש שני צדדים,

אם נכתב דבר כדלהלן על ידי נציג קרסו היו בטוחים כי יש דברים בגו,

יש לשבח את הפתיחות ושינוי המגמה שנציג יבואן מגיע לכאן ומדבר בגילוי לב גם אם לא ייצא מכך דבר זהו סימן דרך אמיתי,

מאידך נמתין ונראה, אל תשכחו שגן אם היבואן יממן 50 אחוז במוסך שלו זה יקר רצח אבל אין לצפות למימון של היבואן למוסך לא מורשה שלו

אמיר ב.
21-01-10, 11:11
לא בכל יום קורה שמנהל שיווק בוחר להשיב מעל גבי האתר ואל תתפסו אותו במילה ותכתבו לו "עכשיו יהיה יותר קשה להוכיח" וכו' כי הוא ייעלם מפה (אם לא מעצמו אז על פי עצת יועציו המשפטיים) וחבל. יש לא מעט אנשים עם בטן מלאה על קרסו וכדאי לשמור את הבחור הזה כאן. אולי מעת לעת הוא יוכל לזרוק איזו מילה, איזה פיתרון, משהו...

ועכשיו מילה לאריה - בתור מנהל השירות של קרסו יש לך אחד התפקידים הקשים יותר בחברה כי השם שיצא לשיווק של קרסו הוא מהגרועים בין היבואנים. אני מקווה שאתה מתכוון להרים את הכפפה ולתקן את זה. למשל, המון בעלי טראנו מתלוננים על התחממויות בלתי מוסברות, על מנועי חלונות חשמל דפוקים שחוזרים ומתקלקלים, על נזילות חוזרות ונשנות מחלונות שמש ודלתות תא מטען וכו'. אני יודע שתקלות יש בכל רכב - השאלה כמה עולה לתקן אותן (למשל במקרה של קרסו השמועה אומרת שבהיעדר יבוא מקביל וחלפים תחליפיים מחירי החלפים גבוהים ללא הצדקה) ואם הן תקלות שקיימות אצל המון אנשים - כמה היבואן מוכן לעזור. תחשבו על זה.

גם לגבי איכות השירות והמקצועיות של המוסכים המורשים שלכם יש הרבה תלונות - שווה לבדוק גם את זה. פרסומות בטלביזיה של "לא רואה מוסך" זה אחלה למי שטרם רכש רכב. מה עם מי שכבר רכש אותו?

כבעל טראנו אני חושש מכם. זה נראה לך הגיוני?

navara d40
21-01-10, 11:36
תקראו פה ,מזל שיש אינטרנט
http://www.motorsm.com/complaints/000.asp?catid=1048
אפשר ללמוד הרבה מבעיות של אחרים
לבעלי נאברה יש פורום באוסטרליה שהוא הכי חזק שיש
http://www.nissan-navara.net/

כמה אינפורמציה יש ,רק צריך לחפש ולהבין מה קורה פה

ניר ל
21-01-10, 11:55
לאריה מקרסו

שמח מאד לראות תגובה כזאת כאן, בלי קשר למקרה הספציפי המדובר,

כמה תהיות ברשותך-

א - מדוע לא מיובא דגם בכיר יותר של הפטרול עם מנוע שונה ? אני בטוח שגם אם יעלה כפול הוא ימכר הרבה יותר ויהיה לו שוק חזק כמשומש, להבדיל מהדגם הנוכחי שמאכזב גם בביצועים וגם בעובדה שאין לו ביקוש כמשומש בגלל המנוע הבעייתי. לקונה הפוטנציאלי יש כסף לשלם, הוא רק מחפש תמורה אמיתית ולא רק פוזה בלי כיסוי. גם דגם עם מכלולים עמידים ואבזור נחות (לא מפואר) יתפוס כאן חזק , חייב להודות שגם בתור חובב שטח שלא לוטש עיניים לרכב חדש במחיר מפולפל - רכב כגון ניסן פטרול/ לנדקרוזר 105 עם מכלולים עמידים ושני סרנים חיים, נתפס בעיניי כרכב לכל החיים והייתי חורג ממנהגי במקרה כזה ורוכש.
תדמית טובה יותר ושיווק של גרסאות יותר עממיות ולא מתקלקלות יחזק גם את תדמית הרכבים הרכים יותר שאתם משווקים, אז למה לא בעצם...

ב- שיפור תדמית השרות של קרסו זה טוב, נראה כי ליבואן יש מסורת ארוכת שנים של שירות גרוע שצריך לתקן, ביננו - לקוני רכב יוקרתי חדש לא ממש מפריע, ממילא לא יחזיקו אותו אחרי תום האחריות , דווקא לרוכשי מכוניות עממיות זה חשוב יותר כי הביקוש כמשומש מהווה שיקול מרכזי (עפ"י הפרסומות הפנמתם את זה). מה שמפריע כאן יותר הוא דווקא שרכב בעל מוניטין של בולט-פרוף, שאמור לשרוד הרבה מעל 500 אלף ק"מ גם אם לא טופל בדיוק עפ"י הספר במוסכי הרשת, קורס בק"מ שהיה מבייש אפילו רכב אמריקאי. זה בטח היה טרם זמנך ושוב-
שיווק הדגם עם מנוע 4.2 גם במחיר גבוה הרבה יותר - היה נמכר יותר והיה עושה שרות מעולה לתדמית.

למצטרף החדש- the who - אתה לא בא לי טוב, אני אקרא שוב את התגובות שלך ואשקול אם הן ראויות או לא, אם לא תמצא אותן כאן בעוד כמה דקות אז תבין שלא... , אתה חדש כאן, לפני שאתה ממשיך להגיב נסה להיכנס לאווירת הפורום ולהבין שאנחנו מנסים לנהל דיונים רציניים ולא התנגחויות מיותרות. נציג היבואן עושה עבודה טובה בזה שהוא מגיב כאן, מקווה שימשיך , אל תעזור לו- אתה מזיק.

ניר ל
21-01-10, 12:53
חבר'ה תרגיעו, אני לא מספיק למחוק,

אם מנהל השרות ימשיך להגיב כאן, ננהל את זה בכיף ובאווירה חיובית, אם כל מני אורחים לרגע יכנסו וישתלחו כאן - חבל לכם על הזמן,

נדב42
21-01-10, 13:05
חבר'ה תרגיעו, אני לא מספיק למחוק

הנה, אני רגוע ...
(אוף, עד שהשקעתי ופרקתי קצת עצבים על הפארסה המגוכחת הזו ...)

מה, לא רגוע ?

http://www.jonessoda.com/files/images/alf_000.jpg

דרור ברלי
21-01-10, 13:27
אני מצטרף לקריאה/אזהרה של ניר.
חברים יקרים - הגענו למקום טוב מאוד - מנהלי שירות של יבואנים גדולים מתייחסים ברצינות רבה לפורום ג'יפולוג, משתתפים בשרשורים כאלה ומגיבים בהם לטענות שלכם - אנא מכם, תשמרו על תרבות דיון ועל התייחסות עניינית, כי לשרשורים כאלה יש חשיבות גדולה מאוד ואנחנו וגם אתם, רוצים מאוד לראות כאן השתתפות פעילה של עוד אנשים כמו אריה לייב שהם בעלי התפקיד והסמכות לתת לנו תשובות.

תעשו גם הבדלה ברורה בין מה שקורה לכלים חדשים יחסית שנמצאים באחריות או שזה עתה סיימו אחריות או עם ק"מ נמוך יחסית, כמו פטרול ונבארה שמאבדים מנוע בעשרות אלפי שקלים או ניזוקים במערכות ההנעה כתוצאה מכלום, לבין בלאי טבעי של מכוניות ישנות יותר כמו לדוגמה טראנו מסוף העשור הקודם או ראשית העשור הנוכחי והאשמה גורפת של היבואן גם בזה - כי בואו נהיה הוגנים - אני לא רואה מקום להתערבות מחלקת שירות של יבואן, כל יבואן, בחדירת מים מגג שמש של טראנו 97' או מגומיית אטימה יבשה בדלת אחורית.... בחייכם - עם יד על הלב, מי שקונה/מחזיק רכב משומש מאוד עם סנרוף צריך לצפות עם חלוף השנים לצורך בתחזוקה גם מכיוון האבזר הנ"ל. אז תעשו טובה - במקום להתלהם, תחליפו גומיות אטימה. מה, לא טפטפו עלי פעם מים מסנרוף של מרצדס ישנה?... טפטפו. יודעים כמה עולה לתקן?.... יקר? כמה יקר? בדקתם פעם כמה עולה גומיית אטימה היקפית פשוטה לדלת של סופה?..... אצל ינוביץ, לא במכשירי תנועה... אולי זה יכניס אתכם לפרופורציה.

אמיר ב.
21-01-10, 13:33
תגובה לדרור ברלי - אל תבטל ואל תקטין במחי מקלדת את מה שאני כותב בבקשה. טראנו 2002 הוא לא סופה 94. הראשון הוא SUV עביר פחות, יקר יותר וסובל מבעיות רוחביות מיום היוולדו ולא רק לאחר שנים. השניה סבלה לפניך מהתעללות של כולם מחפ"ש עד מג"ד ועל כן אין לצפות ממנה לכלום. כשמשהו לא מתקלקל ברכב שגמא בצבא חצי מיליון ק"מ לפני הגיעו לידיך אתה מברך על כך (ושלא תחשוב שיש לי משהו נגד סופות - אם תחביב הטיולים היה אישי ולא משפחתי אני גם הייתי קונה סופה). לא כך הוא בטראנו שנרכש בהמון כסף בשנת 2002 ולא אמור לכלול חלקים שמתקלקלים שוב ושוב ושוב או להתחמם.

יואב פולס
21-01-10, 13:57
זה רק אני, או שיש כאן סתירה ???

אריה, לזרוק כותרת כללית ומעורפלת כזו נראה לא רציני ונסיון טיוח. אם הרכב אכן לא טופל כהלכה אנא פרט איזה טיפול לא בוצע והסבר את הקשר לכשל המוקדם במנוע.

רונן, אם תוכל להוכיח שאכן בוצעו כל הטיפולים בזמן, יהיה להם יותר קשה להתחמק עכשיו.

נדב.

נדב,
תקרא רגע, בלי עצבים.
אריה, כנציג רשמי של ארגון, לא יכול לזרוק סתם סיסמאות באוויר. אם הוא כתב משהו, הוא יודע מה הוא כותב. הוא אינו חייב לי או לך או לפורום הזה לספק שום הסבר על מה לא טופל בסדר ברכב. הוא צריך להסביר לרונן למה עמדתו היא כפי שהיא. אתה יוצא מנקודת הנחה בסיסית שכל מה שאריה כותב הוא במטרה לטייח ולהסתיר וכל מה שרונן כותב הוא האמת הטהורה.
לכל אירוע יש שני צדדים כפי שמאיר כתב. אולי רונן לא מודע לזה שהבעלים הקודמים עשה/לא עשה משהו, ובתום לב הוא טוען שכל הטיפולים בוצעו בזמן וכהלכה? אל תשים את עצמך כשופט, ואל תנסה להבין מי צודק יותר ומי צודק פחות.
הגישה של אריה היא משב רוח נעים ומלבב. אני בטוח שרונן כלקוח ואריה כספק שירות ידעו לשבת יחד ולנסות להגיע לעמק שווה. אולי הם יצליחו ואולי לא, אולי הם יקחו את זה למקום משפטי ואולי לא, אבל זה כבר עניין שלהם.
זה שנציג רשמי של יבואן מתייחס לדברים שנאמרים כאן, זה טוב. אריה נתן את המייל שלו, אם היו לי השגות כלשהן על טיפול/איכות/שירות שזכיתי לו עם הטראנו שלי - לא הייתי פותח כאן דיון אינסופי אלא פונה אליו ישירות.
יואב

(אני לא מאמין שהגיע הרגע ואני מסנגר על קרסו. לא מאמין. תצבטו אותי. לא חזק מניאקים.)

שמעון2
21-01-10, 14:13
שלום לכולם

שמי אריה לייב ואני מנהל השרות בקרסו.
כמי שמכיר היטב את המקרה חשוב לי לאזן מעט את הדברים אשר נשענים מחד על מידע מצד אחד ועל תדמית רעה שאין לה יותר אחיזה במציאות אולם כנראה יקח מעט זמן לתקנה מאידך.

אני סבור שאינני מחדש אך כל רכב , ובמיוחד רכבי שטח דורשים טיפול מסודר ולפי הוראות היצרן. אני מכיר רבים מבעלי הפטרולים המפנקים באהבה ומשקיעים ברכבם והוא מחזיר להם בחוויות ובהתנהגות למופת לאורך מאות רבות של אלפי קילומטרים בלא שיראה מוסך מעבר לטיפולים השוטפים.

עוד עובדה שברצוני להפריך - מנועי הפטרול מטווח השנים בהם יוצר הרכב המדובר לא עברו כל ריקול ומדובר כאמור במנועים אמינים מאד.

למרות האמור ולמרות שברור לכל שהרכב , בן למעלה מ- 160,000 ק"מ אינו בטווח אחריות היצרן , נוצר קשר עם הלקוח מתוך רצון להשביע את רצונו. הוצעה לו השתתפות נדיבה ( על חשבון קרסו ) בתיקון התקלה מתוך הבנה כי לקוחות פטרול הם לקוחות בעלי רכב יוקרתי ושהתחשבות נדרשת כאן.

למרות האמור ולמרות שברור שבמסגרות אחרות ועם רכבים אחרים יש סיכוי רב שפני הלקוח היו מושבים ריקם , תיערך עימו פגישה ( היום או בימים הקרובים מתוך מטרה להשביע את רצונו ולסייע) .

חשוב לי להדגיש כי נסיון זה נעשה רק משום שקרסו מאמינה בשרות מצויין ללקוח כאסטרטגיה, עושה ככל יכולתה לשפר אותו , משקיעה מאמצים רבים וכסף רב ומצליחה בכך , לפחות על פי חוות דעת וסקרים שאנו עורכים.

אשמח לשוחח אישית עם כל מי שיחפוץ ולהרחיב בעניין זה אם תכתבו אלי לתיבת הדואר [email protected]

בברכה,

אריה לייב

מנהל שירות
קרסו מוטורס
אריה אם ציפית שההודעה הזאת תגרום להרגשה אחרת טעית כי מי שהיה צריך לכתוב את מה שאתה כותב ולהגיד שקרסו באה לקראתו זה הלקוח ולא אתה .עצם העובדה שאתה מנסה להצטדק זה מראה כמה אתה מבין שאתה לא בסדר ואיך אתה רוצה במילים לקנות אותנו, במקום במעשים. שוב חוזר לדברי מקודם "קבוצת רפי גינת".שמעון

נדב42
21-01-10, 14:29
נדב,
תקרא רגע, בלי עצבים.
אריה, כנציג רשמי של ארגון, לא יכול לזרוק סתם סיסמאות באוויר. אם הוא כתב משהו, הוא יודע מה הוא כותב. הוא אינו חייב לי או לך או לפורום הזה לספק שום הסבר על מה לא טופל בסדר ברכב. הוא צריך להסביר לרונן למה עמדתו היא כפי שהיא. אתה יוצא מנקודת הנחה בסיסית שכל מה שאריה כותב הוא במטרה לטייח ולהסתיר וכל מה שרונן כותב הוא האמת הטהורה.

אני רגוע, ובלי עצבים (אני בכלל על סוזוקי). הרגיזו אותי תגובות אחרות (שנמחקו כבר ולא אפרט).

אריה כותב כאן במטרה לשפר את התדמית של המעסיק שלו - חברת קרסו - וזה לגיטימי לחלוטין בעיני כל עוד זה נעשה באופן ישיר, גלוי והגון - כפי שנעשה בתגובה הרשמית שלו. כדי לפתור את הבעיות שלו עם רונן הוא לא היה כותב כאן.

לצערי, זריקת סיסמאות זה בדיוק מה שהוא עשה, והגבתי לזה באופן רגוע ואובייקטיבי בשעה 09:44 - גלגל אחורה ותראה.

מעניין לראות איך זה יסתיים.

נדב.

דרור ברלי
21-01-10, 16:44
עצם העובדה שמנהל שירות של יבואן רכב גדול כמו אריה לייב מגיב כאן בפורום ג'יפאים ברשת, מראה שהעניין כן מעסיק אותו וכן חשוב לו. וזה טוב, וזה שווה בעיני הרבה יותר מכל סיסמאות ה"לא רואה מוסך" הנבובות.

עכשיו נראה איך העניין ייפתר.

לאמיר ב.: אם הטראנו 2002 שלך עשה בעיות מיום שקיבלת אותו מהיבואן - רק עכשיו אתה נזכר לשפוך את הטענות שלך?
מידע אישי שלי - ניסאן טראנו סבל מקרקושים בגג השמש ומחדירת מים משם בכל דגמיו, החל מ-94 ועד האחרונים. זה קורה כשנוסעים בשטח עם גג השמש פתוח. לגלות לך סוד? גג שמש הוא אבזר עדין ובעייתי שמצריך תחזוקה בכל רכב כמעט. הבעיה היא שהטראנ והיגע לישראל עם גג שמש כסטנדרט. הלקוח לא יכל לוותר עליו...
התחממות - היתה בטראנו בעיית התחממות ובעיית מזגנים חלשים. בטיול קיצי אחד שהובלתי, כל הרכבים בעלי מנועי דיזל וגיר אוטומטי (פאג'רו Q וקינג, מגנום, טראנו, טרופר, דיסקו) חלקם חדשים, התחממו עד כמעט רתיחה והיה צורך להפסיק את מסלול העינויים לפני שנצטרך צי של רכבי גרר כדי לפנות את הפגרים מהשטח. היחידים שהחום לא עלה להם לראש (המנוע) היו הבנזינים -הסופה שלי ועוד 4ראנר אחד... אז התחממות היא כנראה רעה חולה שמשותפת להרבה מאוד טורבו דיזלים אוטומטיים - מין שעטנז ישראלי שכזה, שכמעט ולא רואים בארצות התרבות היכן שבני אנוש מערבבים הילוכים בעצמם וחוסכים לעצמם הרבה בעיות ותקלות ועצבים. זה עדיין לא פוטר את היבואנים מלתת פתרונות הולמים ללקוחותיהם.

לעניין חלקים יקרים - כמה זה "יקר"? הזכרתי את הסופה כי בזמנו גומיה אחת לדלת עלתה מעל 900 שקל! כשכל האוטו שווה במקרה הטוב 30K אז 900 שקל בשביל פאקינג גומיה זה יקר. מנוע לפטרול ב-80K זה יקר, כי אנחנו יודעים שתיקון דומה בטרופר עולה הרבה מאד עשרות אחוזים פחות, גם כי היבואן שלו מכיר בבעייה ולוקח אחריות עליה. לא יודע את מחירי החלפים בטראנו, אבל ב-SUV אחרים החיים לא הרבה יותר קלים וזולים - את סיפורי הדיפרנציאלים הנטחנים והפעלת האחריות של הפראדו והלנדקרוזר כנראה שכחתם.

navara d40
21-01-10, 20:39
עצם העובדה שמנהל שירות של יבואן רכב גדול כמו אריה לייב מגיב כאן בפורום ג'יפאים ברשת, מראה שהעניין כן מעסיק אותו וכן חשוב לו. וזה טוב, וזה שווה בעיני הרבה יותר מכל סיסמאות ה"לא רואה מוסך" הנבובות.

עכשיו נראה איך העניין ייפתר.

לאמיר ב.: אם הטראנו 2002 שלך עשה בעיות מיום שקיבלת אותו מהיבואן - רק עכשיו אתה נזכר לשפוך את הטענות שלך?
מידע אישי שלי - ניסאן טראנו סבל מקרקושים בגג השמש ומחדירת מים משם בכל דגמיו, החל מ-94 ועד האחרונים. זה קורה כשנוסעים בשטח עם גג השמש פתוח. לגלות לך סוד? גג שמש הוא אבזר עדין ובעייתי שמצריך תחזוקה בכל רכב כמעט. הבעיה היא שהטראנ והיגע לישראל עם גג שמש כסטנדרט. הלקוח לא יכל לוותר עליו...
התחממות - היתה בטראנו בעיית התחממות ובעיית מזגנים חלשים. בטיול קיצי אחד שהובלתי, כל הרכבים בעלי מנועי דיזל וגיר אוטומטי (פאג'רו Q וקינג, מגנום, טראנו, טרופר, דיסקו) חלקם חדשים, התחממו עד כמעט רתיחה והיה צורך להפסיק את מסלול העינויים לפני שנצטרך צי של רכבי גרר כדי לפנות את הפגרים מהשטח. היחידים שהחום לא עלה להם לראש (המנוע) היו הבנזינים -הסופה שלי ועוד 4ראנר אחד... אז התחממות היא כנראה רעה חולה שמשותפת להרבה מאוד טורבו דיזלים אוטומטיים - מין שעטנז ישראלי שכזה, שכמעט ולא רואים בארצות התרבות היכן שבני אנוש מערבבים הילוכים בעצמם וחוסכים לעצמם הרבה בעיות ותקלות ועצבים. זה עדיין לא פוטר את היבואנים מלתת פתרונות הולמים ללקוחותיהם.

לעניין חלקים יקרים - כמה זה "יקר"? הזכרתי את הסופה כי בזמנו גומיה אחת לדלת עלתה מעל 900 שקל! כשכל האוטו שווה במקרה הטוב 30K אז 900 שקל בשביל פאקינג גומיה זה יקר. מנוע לפטרול ב-80K זה יקר, כי אנחנו יודעים שתיקון דומה בטרופר עולה הרבה מאד עשרות אחוזים פחות, גם כי היבואן שלו מכיר בבעייה ולוקח אחריות עליה. לא יודע את מחירי החלפים בטראנו, אבל ב-SUV אחרים החיים לא הרבה יותר קלים וזולים - את סיפורי הדיפרנציאלים הנטחנים והפעלת האחריות של הפראדו והלנדקרוזר כנראה שכחתם.
תגובה מלקקת ,כמובן עקב זה שאתה ואתה ואתה ,לא הכל אתה יודע ,והכי חשוב זה לשמוע מתלוננים ולא להיות בעקיף סנגור של בעל הממון הגדול ולצאת נשכר הרבה יותר מהנדפק.

דרור ברלי
21-01-10, 23:13
תגובה מלקקת ,כמובן עקב זה שאתה ואתה ואתה ,לא הכל אתה יודע ,והכי חשוב זה לשמוע מתלוננים ולא להיות בעקיף סנגור של בעל הממון הגדול ולצאת נשכר הרבה יותר מהנדפק.

קשקשן. מה אתה בכלל יודע? שעד לא מזמן אף אחד בענף לא ספר את מה שקורה בפורומים, ועכשיו אתר כמו ג'יפולוג נותן את הטון ומה שנכתב בו מגיע לאן שצריך ומאוד מדגדג את מי שצריך? שחשוב לנו שזה ייראה ויישמע כמו שרשור של בני אדם מתורבתים ולא כמו טריבונה מלאה בבונים במגרש כדורגל?
איזה אינטרס יש לי בכלל אצל קרסו? אני עובד שלו? מה יוצא לי מללקק לו? יתן לי יותר מכוניות למבחן?... צא, צא מהפרובינציה העבשה שלך. מעבר לרצון האמיתי שלי שכל מי שנדפק אכן יקבל מהיבואן פיתרון אמיתי לשביעות רצונו, האינטרס היחיד שלי מהסיפור הזה הוא שבהתלהבותכם לא תהפכו את השרשור הזה לפח זבל.

HRRONEN
21-01-10, 23:29
ערב טוב,
שוב תודה על התמיכה של כולם.
תודה גם לכל החברה שמתקשרים ורוצים לעזור .
היום הייתה לי פגישה בקרסו, יש לציין שקיבלו אותי יפה.
ינתנו לי תשובות ביום ב, לכאן או לכאן.
לגבי דברי מר אריה לייב, כרגע אני נמנע מתשובה עד שאני אקבל תשובות מדוייקות מקרסו.

לילה טוב,

navara d40
22-01-10, 00:41
קשקשן. מה אתה בכלל יודע? שעד לא מזמן אף אחד בענף לא ספר את מה שקורה בפורומים, ועכשיו אתר כמו ג'יפולוג נותן את הטון ומה שנכתב בו מגיע לאן שצריך ומאוד מדגדג את מי שצריך? שחשוב לנו שזה ייראה ויישמע כמו שרשור של בני אדם מתורבתים ולא כמו טריבונה מלאה בבונים במגרש כדורגל?
איזה אינטרס יש לי בכלל אצל קרסו? אני עובד שלו? מה יוצא לי מללקק לו? יתן לי יותר מכוניות למבחן?... צא, צא מהפרובינציה העבשה שלך. מעבר לרצון האמיתי שלי שכל מי שנדפק אכן יקבל מהיבואן פיתרון אמיתי לשביעות רצונו, האינטרס היחיד שלי מהסיפור הזה הוא שבהתלהבותכם לא תהפכו את השרשור הזה לפח זבל.
גם בצורה דיפלומטית אפשר להפוך דיון לפח זבל ,והיית מת לחיות בפרוביצניה שלי .
מה שאני יודע גם הנכדים שלך לא יספיקו לזכור וללמוד, אז תחסוך ממני את הקישקוש שלך גם כמנהל פורום .יש כאלה שיודעים לדבר ויש כאלה שיודעים לתקן ואתה אף לא אחד מהם
אולי יום אחד אספר את סיפור קרסו ,ואז אולי תלמד משהו שעוד לא שמעת\או ראית בחיים שלך.
תעשה טובה ועל תגיב
והכל באנרגיות חיוביות ,כמו "שארז" אמר .

sherifon
22-01-10, 02:33
גם בצורה דיפלומטית אפשר להפוך דיון לפח זבל ,והיית מת לחיות בפרוביצניה שלי .
מה שאני יודע גם הנכדים שלך לא יספיקו לזכור וללמוד, אז תחסוך ממני את הקישקוש שלך גם כמנהל פורום .יש כאלה שיודעים לדבר ויש כאלה שיודעים לתקן ואתה אף לא אחד מהם
אולי יום אחד אספר את סיפור קרסו ,ואז אולי תלמד משהו שעוד לא שמעת\או ראית בחיים שלך.
תעשה טובה ועל תגיב
והכל באנרגיות חיוביות ,כמו "שארז" אמר .

לפעמים עדיף לשתוק .שתקתי עד עכשיו ,והייתי ממליץ גם לך מר NAVARA40 לנקוט באותה עמדה (משמע,אם אין לך מה לתרום לדיון ,עדיף לשתוק. )עצה נוספת היא ללמוד על אנשי הפורום הזה ,מיהם ומה דעותיהם ,לפני שאתה בוחר להקניט .תשאר "בפרובינציה המושלמת" שלך ותחסוך מאיתנו את חוכמתך.אני ,שאינני צד בדבר לא ממש מתרשם מידיעותיך ומדעותיך ,שמור את דבריך ה"צהובים" ליום רביעי ושבת בערב, עת משודרת התוכנית שאתה כ"כ אוהב לצטט...ואגב: "תעשה טובה ועל תגיב " -אל- תגיב אתה .

יואב פולס
22-01-10, 09:03
הגיע הזמן להפעיל את שואב האבק של חלק מהתגובות שלא מכבדות את כולנו.

tzagi
22-01-10, 09:39
עם כל זאת,
אני מתקשה להבין מדוע היבואן אחראי לרכב מחוץ לטוח האחריות, במיוחד כשבעל הרכב הוא לא הקונה המקורי.
(רונן, הכוונה היא כללית בלי כל קשר אליך ובבקשה אל תיקח את זה אישית)
נתחיל ככה
היבואן,
הוא.....יצר את הרכב? או שהוא רק דואג ליבא(ולמכור) אותו לארץ הקודש
,?
אבל למה לנו לדבר על רכבים כשאפשר לדבר על דברים מעניינים כמו שואבי אבק

נגיד....שלפני 4 שנים קניתי שואב אבק של הובר (המותג של השואבים ב ה הידיעה)
עבד יופי....לכ4 שנים והיום התפגר! כמובן שהאחריות תקפה(12 חודש)
אבל אני לא מקבל את זהֱ כיֱֱֱֱֱ
ההובר שקניתי לפני, קניתי אותו בשנת 1986 והוא החזיק עד 2005!
אז השואב אבק חייב להחזיק 20 שנה ולא יתכן שהוא ימות תוך 4 שנים!
אני אפנה ליצרן ויתלונן ויוציא להם את הנשמה עד שיסכימו לתת לי אחד חדש!

כל הסיפור הזה נשמע לכם הגיוני?

איפה האחריות עצמית?
אדם שקונה רכב משומש עם או בלי ידיעה שיש לו בעית אמינות (אם הוא לא יודע-הוא לא חיפש וקרא כי לא אכפט לו)
מדוע הוא מאשים את היצרן או את היבואן כשמדובר בחוסר ידע-רצון לדעת-חוסר אכפטיות?
אבל עזבו,
מדוע אני, אדם שגר בצד השני של העולם, בחיים לא ראיתי ניסן פטרול, או כול מנוע דיזל יפאני אחר יודע שלניסאן פטרול יש בעיית אמינות רצינית עם המנוע? וזה כבר ממזמן מאד,
איך אפשר להצדיק שאדם (בארץ הקודש) שקונה ניסאן פטרול משומש לא מודע לעובדה הזאת?
ומדוע הוא מסרב לקבל שהוא ורק הוא האחראי, ולא היבואן, ולא נכנס לכמה שם היבואן טוב או רע, זה לא חלק מהמשוואה.

אמיר ב.
22-01-10, 10:00
איפה האחריות עצמית?
אדם שקונה רכב משומש עם או בלי ידיעה שיש לו בעית אמינות (אם הוא לא יודע-הוא לא חיפש וקרא כי לא אכפט לו)
מדוע הוא מאשים את היצרן או את היבואן כשמדובר בחוסר ידע-רצון לדעת-חוסר אכפטיות?
אבל עזבו,
מדוע אני, אדם שגר בצד השני של העולם, בחיים לא ראיתי ניסן פטרול, או כול מנוע דיזל יפאני אחר יודע שלניסאן פטרול יש בעיית אמינות רצינית עם המנוע? וזה כבר ממזמן מאד,
איך אפשר להצדיק שאדם (בארץ הקודש) שקונה ניסאן פטרול משומש לא מודע לעובדה הזאת?
ומדוע הוא מסרב לקבל שהוא ורק הוא האחראי, ולא היבואן, ולא נכנס לכמה שם היבואן טוב או רע, זה לא חלק מהמשוואה.

קודם כל הדיון הוא לא רק על חובת היצרן או היבואן אלא גם על מה שלדעת האנשים כאן צריך יצרן/יבואן לעשות אם יש תקלה ידועה במנועיו (למען הגילוי הנאות אני שומע על תקלה כזו פעם ראשונה בשרשור הזה). חלק מהעניין כאן הוא שלדעת האנשים היבואן צריך להתערב ולסייע, לאו דווקא חייב.

בוא נעביר רגע את הדיון למישור הבטיחותי: תאר לך שעכשיו הייתה מתגלה תקלה סדרתית בשואב האבק שלך שעלולה לגרום לשריפתו. שואב האבק שלך בן 4 שנים וקיבלת אחריות לשנה. אתה עדיין משאיר את היצרן והיבואן מחוץ לתמונה? אתה עדיין חושב שאין להם אחריות? אני בטוח שלא וגם החוק קובע שיש אחריות במקרה כזה. מדוע, אם כך, תקלת אמינות סדרתית, ידועה ומוכחת (בהנחה שיש כזו) צריכה לקבל יחס אחר?

tzagi
22-01-10, 10:37
אמיר,
קודם כל, בא נפריד בן יבואן ויצרן, 2 גופים שונים.
ולענות לך על השאלה, התשובה היא לא לא,
ואתה יכול להאשים אותי שאני חזיר קפיטליסטי.....וזה בסדר,
לדעתי, ליצרן אין אחריות למוצר מעבר לטווח האחריות, בדיוק כמו שאין לו אחריות למה שהקונים עושים עם המוצר בניגוד להוראות שימוש-הוראות יצרן
כל הרעיון של להחזיק את היצרן, או היבואן אחראי למוצר לטווח חייו של הקונה מאד מזכיר לי דגלים עם כוכבים אדומים, בגללך יהיו לי סיוטים בלילה....טוב נו, לא אשמתך, יופ-טויה-מאט'

שמעון2
22-01-10, 11:52
אמיר,
קודם כל, בא נפריד בן יבואן ויצרן, 2 גופים שונים.
ולענות לך על השאלה, התשובה היא לא לא,
ואתה יכול להאשים אותי שאני חזיר קפיטליסטי.....וזה בסדר,
לדעתי, ליצרן אין אחריות למוצר מעבר לטווח האחריות, בדיוק כמו שאין לו אחריות למה שהקונים עושים עם המוצר בניגוד להוראות שימוש-הוראות יצרן
כל הרעיון של להחזיק את היצרן, או היבואן אחראי למוצר לטווח חייו של הקונה מאד מזכיר לי דגלים עם כוכבים אדומים, בגללך יהיו לי סיוטים בלילה....טוב נו, לא אשמתך, יופ-טויה-מאט'
רכב שערכו 400000 שקל זה לא שואב אבק ואף אחד לא קונה רכב ל3 שנים או 150000 ק"מ כשאתה מדבר על אמינות של רכב מדברים על מינימום למרות שזה לא באחריות וזה בטוח מעל250000 ק"מ גם יש מבחנים שהיצרן מפרסם לנושא וגם מבחנים בין לאומיים והוא חייב לקחת בחשבון כאשר מנוע נגמר לפני הזמן.
אבל הבעיה בארץ זה לא היצרןזה היבואן שהוא מנסה לעשות קופה כפולה מלקוחותיו וגם לתת שירות גרוע במוסכיו תכנס למוסך קרסו טיפול לרכב מינימום יום שלם לי אישית הודיעו שמנתק מיצב הקבל שלא נקרע ועלות תיקון 8000 ש"ח הגעתי הביתה הרמתי את הרכב על ג'ק קצת ספריי על הבוכנה והנה פלא המנתק עובד ומשחרר ותופס ואני האמנתי להם. אז מי אשם היצרן או היבואן?.שמעון

navara d40
22-01-10, 13:13
לפעמים עדיף לשתוק .שתקתי עד עכשיו ,והייתי ממליץ גם לך מר NAVARA40 לנקוט באותה עמדה (משמע,אם אין לך מה לתרום לדיון ,עדיף לשתוק. )עצה נוספת היא ללמוד על אנשי הפורום הזה ,מיהם ומה דעותיהם ,לפני שאתה בוחר להקניט .תשאר "בפרובינציה המושלמת" שלך ותחסוך מאיתנו את חוכמתך.אני ,שאינני צד בדבר לא ממש מתרשם מידיעותיך ומדעותיך ,שמור את דבריך ה"צהובים" ליום רביעי ושבת בערב, עת משודרת התוכנית שאתה כ"כ אוהב לצטט...ואגב: "תעשה טובה ועל תגיב " -אל- תגיב אתה .
אוהב אותך גם
לגופו של עניין ,לא יודע כמה פעמים קניתם רכב חדש מהיבואן הזה או אחר ,אבל כאחד שרכש כל חייו רכבים חדשים יודע אני מה זה להתמודד עם היבואנים ,כאחד שנוהג בניסן כבר משנת 1980
מכיר את הרכבים האלו ואת צורת הנהיגה בהם ,אבל זה לא העניין ,אריה לייב בחור נחמד שנעים לדבר איתו כמו כל אחד בקרסו ,אבל זה לא מספיק שנותנים לך קפה ,רכב חלופי או חדר המתנה עם מחשב אינטרנט ומגזינים ,אריה לייב יודע טוב מאוד מה קורה אצלו בחברה .
החברה מתנהגת ללקוח במקרה של תקלה קודם אתה אשם ומשם מתחילים להתרכח ,לא משנה גם עם תהיה הלקוח הכי ממושמע שעושה כל מה שהיצרן מבקש שתעשה בכדי לשמר את הרכב
ואני מדבר עכשו לא בעבר ,נכנס לעשות טיפול ראשון של 30000 ק"מ ראשונים המוסכניק אומר ,תשמע בעוד 10000 ק"מ צריך להחליף רפידות ,בשיא התמימות אתה אומר לו תחליף עכשו למה לחכות ? הצלחות בסדר? עונה 100% יאללה מחליפים לא שואל אפילו כמה (600 ש"ח)
יוצא לאחר הטיפול וחוזר אליו לאחר 1000 ק"מ ואומר לו ראבק הבלמים חורקים ממש חזק ,נחש מה התשובה? ככה זה צריך להיות , נורית 4X4 נדלקת באמצע נסיעה , אה שטויות סנסור הדליק וכיבה יאללה נעשה ריסט ,300 ק"מ אחר כך ה 4X4 הלך ,1000 ק"מ שרשרת טיימינג ויש עוד ובכל תקלה אתה צריך להתמודד מחדש שאולי עשית ככה ואולי נהגת כך ,טלפונים ,עצבים ,אז אריה יכול לכתוב מה שהוא רוצה .דרך הטיפול ממש לא תוקנה לקיחת אחריות לא תוקנה יש לציין שבגלל קומץ עברייני רכב סידרתים הטובים סובלים ,יש לציין שלא רק קרסו מתנהג כך אבל הןא יכול לשנות את הסטיגמה בלי דיבורים ,אני כלקוח מוותר על הקפה וכל הנחמדות ,רוצה להכניס רכב לטיפול או לתיקון אחריות בלי כאב ראש ,מבלי שארגיש לפני שאני נכנס למוסך איך להתמודד איתם
רמת ביצוע העבודה במוסכים אצלם כל כך לקויה וחסרת ידע
מרים השמשות לדוגמא ,לא ידעו איך לפתור את הבעיה כשאתה לוחץ לעלות בלחיצה קטנה בכפתור . חיפוש קטן באינטרנט איך לעשות ריסט למרים חלונות פתר את הבעיה ,אבל הם החליטו שמרים שמשות דפוק ,יש לי עוד הרבה והרכב חדש .
אין סטיסקה לתקלות כי הם לא יראו לך את זה בשביל הרקורד העולמי שלא יהיה ריקול
הכל כלכלי ואריה יודע את הכללללללללל
אריה יכול לכתוב פה כמה שהוא רוצה" תתקשר לשירות לקוחות " אבל למה אני צריך להגיע לזה בכלל? וכן יש בעיה עולמית בפטרול הזה וגם בנאברה
וזה קמצוץ קטן מהסיפור שיש לי עליהם ,אני ממש מקווה בכל ליבי שהם ישנו את צורת הניהול שלהם .

איציק - 4X6ZH
22-01-10, 14:26
,אני ממש מקווה בכל ליבי שהם ישנו את צורת הניהול שלהם .

לדעתי מנסיוני וכמי שמכיר את המערכות האלה טוב טוב .
אין סיכוי !!

אתה יותר ויותר מקבל שרות כמו בחברות הסלולר ( אלוהים ישמור )
אתה יותר ויותר תקבל פיצוי מבלי שאתה מבקש ;)
אתה יותר ויותר תשלם והרבה .
ואתה יכול להיות בטוח הרכב שלך יתקע אותך עם חלון פתוח בגשם .
שלא יהיה לך ספק לפעמים גם תחזור הביתה במונית ( וזה מצב טוב שיהיה מונית ) תחשוב על טיול במכתש רמון וגרירה מהשטח .
וזאת רק האתחלה .
עוד יהיו הרבה שרשורים כאלה ( זה לא הראשון )

ובכלל איזה אחריות אתם מצפים לקבל . למה אתם חושבים שמגיעה לכם בכלל אחריות .
במקום לא לקנות את המוצר . לא חסר " חכמים" שקונים ואחר כך צועקים . :oops:

איציק

mi88
22-01-10, 14:54
לי נראה שהיבואן קצת נבהל בטח שעכשיו תהיה לו בעיה למכור פטרול ומי שיכנס לפורום לא ירכוש ניסן פטרול זה ברור

גם לי אמרו לנד רובר זה יקר

אחרי ניסן נראה לי מה זה זול

לדעתי מנוע במחיר של 70000 או אפילו 40000 נראה לי סתם יקר

עדיף לנד רובר או סוזוקי או מה שלא יהיה ישן יותר ב40000 או 50000 ושמתקלקל אפשר לקנות רכב שלם לחלקים
חתיכת מנוע ב50000 מה קורה כאן מנוע סיטרואן כבר עושה 400000 או אפילו יותר

לניסן היה שם כמו להונדה חבל שככה קורה לא חשוב טיפולים או לא וזה לא מקרים בודדים שאפשר להגיד שמעתי על מישהו פעם שלישית כבר מחליף מנוע.
ניסן אמור להיות כמו הונדה אם הדגם הספציפי הזה לא טוב אולי כדאי לא להרוס שם בשביל 50000 ש"ח ולמצוא פיתרון כולל לדוגמא שיאשרו החלפה למנועים אחרים בכל הדגמים

ואז.... לא ימכרו רנו בגרושים

mi88
22-01-10, 15:15
תגובה זאת למנהלי הפורום הנכבדים

כשרציתי לקנות גיפ אמרו לי כנס לגיפולוג ותראה שם מה קורה
אמרתי יש עוד אתרים, ואמרו לי רק גיפולוג
כעת אני רואה שגם היבואנים מתייחסים לפורומים האלו

חבל להרוס שם טוב על ידי סתימת פיות, ורצוי ליבואן לדעת מה חושבים אם הוא באמת רוצה לשנות
זה כלל בסיסי בניהול לשמוע את הבעיות על מנת לתקן
אם תמחק הנזק גדול יותר למה לא יודעים מה אמרו ואז מתחילים הספקולציות
שהם נזק עצום פי כמה
כמו כן אם תצטיירו כעושי דברם של היבואנים אז איבדתם קהל שלם של קוראים נאמנים

רק מה צריך לשמור על תרבות הדיבור בלי קללות וכו'

נדב42
22-01-10, 15:41
חבל להרוס שם טוב על ידי סתימת פיות, ורצוי ליבואן לדעת מה חושבים אם הוא באמת רוצה לשנות
זה כלל בסיסי בניהול לשמוע את הבעיות על מנת לתקן
אם תמחק הנזק גדול יותר למה לא יודעים מה אמרו ואז מתחילים הספקולציות שהם נזק עצום פי כמה
כמו כן אם תצטיירו כעושי דברם של היבואנים אז איבדתם קהל שלם של קוראים נאמנים

משה,

על מנת למנוע את הספקולציות:

הקטע שנמחק ע"י המנהלים היה נסיון התחזות של מישהו מטעם היבואן לחבר פורום "תמים", והשתלחויות בשאר החברים. זה גרר אחריו תגובות נזעמות (גם שלי) והתדרדרות כוללת של השרשור.

טוב עשו המנהלים שמחקו את ההודעות האלו.
זה לא היה סתימת פיות אלא שמירה על הרמה של הפורום ותרבות הדיון, ואת זה אני כותב בתור אחד שהיה עד להתדרדרות וגם שותף לה. טוב שנמחקו ההודעות, כולל אלו שלי.

בואו נחזיר את השרשור לנושא המקורי שלו ונמתין בסבלנות לשמוע איך נהג היבואן בפועל, ולא רק בנפנופי כותרות.

נדב.

נמרוד
22-01-10, 15:45
אל תדאג, כשמוחקים פה הודעה זה בגלל צורת ההתבטאות, לא בגלל התוכן. מוחקים הודעה לא נאותה, אבל לא מונעים מאותו אחד לכתוב את מה שהוא רוצה שוב, כמו בן-אדם. מחיקה נעשית תמיד לאחר שיקול דעת, בדרך כלל של יותר ממנהל אחד, והמחיקה הפיכה (לפעמים אחרי שאחד המנהלים מחק אחרים מחליטים להחזיר).

המנהלים כאן כן מביעים את דעותיהם האישיות בצורה חופשית, אבל הם עושים את זה בצורה שקופה, בשמם הם. לאתר ג'יפולוג אין דיעות, זה כולה אתר אינטרנט... בקיצור, אין כאן אף קול אמיתי שצונזר. דגש על "אמיתי". יש כל מיני יצורים מוזרים שנרשמים לפורום אד-הוק רק כדי להפריע או להטות דיונים - לעיתים לחרב דיון כדי לגרום לו להנעל/להמחק. כשאנחנו מזהים אחד כזה בוודאות, אנחנו משתדלים לחסל אותו מהר ונקי, כמו ג'וק.

mi88
22-01-10, 15:55
נדב מה שלומך

טוב שהסברת מה שמוכיח שהיבואן כן נלחץ תגובותיו לא מובנות לי ואינן מקצועיות אולי הוא צריך יועץ תקשורת, וזה בודאי יעזור לבחור שהלך לו מנוע

מנהלי הפורום והאתר צריכים לטפוח לעצמם על השכם אם הצליחו לגרום למבוכה אצל היבואן זה לא קורה הרבה.
לא באתי בטענות אלא זרקתי נקודה למחשבה וטוב שכך כי מי יודע מה היה

עכשיו אני וכולם יודעים ודעתנו איתנו

לדעתי עד שלא ידעו כולם שמנוע עולה סכום סביר לא יקנו כי רק המחשבה על האפשרות להוצאה כזאת מפחידה רבים וטובים בלי קשר לסיבה שבגללה הלך המנוע
מה זה משנה מדוע העיקר זה התוצאה שמצריכה הוצאה כספית ניכרת כשיש אופציות אחרות

לדעתי יש גם דגמים של יצרנים אחרים שעולים סכומים נכבדים
היבואן צריך להכריז חד משמעית שמחיר המנוע לא יעלה על נניח 15000 ש"ח ואז אולי גם אני אקנה פטרול

נדב42
22-01-10, 16:09
היבואן צריך להכריז חד משמעית שמחיר המנוע לא יעלה על נניח 15000 ש"ח ואז אולי גם אני אקנה פטרול

משה, גם אתה וגם אני יודעים שגם במצב כזה לא תקנה פטרול, שהרי אתה נוסע על פרילנדר שהוא הג'יפ הכי טוב עלי אדמות :p:p:p

יאללה, תקלילו כולם וסעו לטייל בסופ"ש שצפוי לנו במקום לרכון על מקלדות ...

:p:p:p

נדב.

YotamB
22-01-10, 17:24
לא יעזור כלום! ניסן חייבים להכיר בבעיות שלהם ולקחת אחריות.

ניר ל
22-01-10, 17:25
נבארה 40, לתאר כאן עוגמת נפש שנגרמה לך ע"י שירות של ייבואן או מוסך זה בסדר וזו בדיוק הבמה לכך, תשתדל לא להיכנס לפסים אישיים מול משתתפים אחרים, להיות ענייני, יהיה בסדר.
אתה לא מזדהה, אף אחד לא מכיר אותך כאן, אם יש לך בטן מלאה - שחרר עובדות ולא נפנופי ידיים מתלהמים (התגובה האחרונה שלך היא הכוון הנכון).

ג'ו, בישראל רכב בן 9 שצריך להיגרט עולה כמו חצי דירה ,צריכות להיות פה נסיבות מקילות, מי שמתעניין ובודק - יגלה את העובדות המצערות האלה לפני הקנייה. הצרכן הממוצע שואל חבר או שניים, לא יודע ולא מתעניין מה יש מתחת למכסה המנוע, קונה בצורה לא מודעת. נכון זו בעיה שלו ללא ספק - על בורות משלמים. הבורים האלה גם זועקים לשמיים אח"כ ומוציאים שם רע לדגם במקרה הטוב והנכון כנראה ובמקרה הרע לכל השושלת, ההחלטה של היצרן והיבואן במקרה הזה היא עסקית לחלוטין - לשלם ע"מ לשמור על המוניטין ולא כי חייבים.
בארה"ב קונים רכב חדש במחיר שפוי ביחס לרמת השכר במשק, משתמשים מספר שנים ואח"כ נפטרים ממנו בגרושים אצל הדילר הקרוב בלי סנטימנטים מיותרים - גם אם זורקים את הרכב לפח אחרי שעשה את שלו זה מקובל ומתומחר. לעומת זאת כאן - גם אדם אמיד שקונה רכב בחצי מליון ש"ח מצפה לקבל תמורה שלוש או חמש שנים אח"כ ולא יקנה רכב שמאבד 90% מערכו כעבור שנים כה מועטות.
תכלס רכב שמגיע תוך חמש שנים מ 450 ל 50 (זה השווי האמיתי של פטרול בן 5 בישראל) זה רכב לעשירים בלבד, כאלה שיכולים להרשות לעצמם אבדן ערך כה רב בתקופה כ"כ קצרה. הרי אם אנשים היו מבינים מה הם קונים והיו משקללים את ההסתברות בצורה מדוייקת, הם לא היו מוכנים לשלם יותר עבור רכב משומש כזה ואז היבואן היה מוכר הרבה פחות חדשים. לכן גם כאן זו החלטה עסקית לחלוטין אם לנסות להציל את המוניטין או לתת לו להתרסק למקומו האמיתי.
המקרה של פותח השרשור הוא יותר קיצוני, כי אדם סביר לא מצפה לאבד מנוע אחרי שנתיים-שלוש ברכב שטופל בצורה נורמאלית גם אם אינו מכוסה באחריות, טופל בצורה נורמאלית זה לא רק במוסכי הרשת. לדעתי הבלתי מוסמכת, אני לא משפטן, אם ילך למשפט מול היבואן ויראה הוכחות שהרכב טופל בצורה לא רשלנית, מה גם שלא מדובר בדוגמה בודדת, ישנה סבירות לא רעה שיזכה, הייתי גם מגדיל וטוען שהיבואן היה עלול להיות מואשם בחוסר תום לב אם יובאו הוכחות (לא חסרות) שזוהי תקלה נפוצה. לכאורה.

דרור הראל
22-01-10, 17:56
על פי תפיסתי ונסיוני בחברות שמכרו מוצרים טכניים משמעותיים ונתנו תמיד רק שנה אחריות,חברה שמתייחסת לאחריות כמשהו קדוש וסופי היא חברה כושלת.לצורך העניין רכב שבקושי שלוש שנים על הכביש ועשה רק 160K שהולך לו מנוע(בהנחה שלא נעשו פעולות מזיקות ביודעין)נמצא אמנם לא בתחום האחריות אבל כל חברה ראויה ורצינית על מחלקת שירות שמבינה ששרות נותנים ולא מונעים הייתה מטפלת בכך ברצינות וברגישות הראויה.ותתפלאו רוב החברות עוסקות במניעת שרות ובשבילם לקוח שקיבל זיכוי זהו כישלון של המערכת.
יש כישלון מיבני בנושא השרות בחברות רבות-השרות הוא למעשה מרכז רווח ומטרתו להרוויח כסף באמצעות,תיקונים מכירת חלפים וכו,מנהל השרות לא נמדד על פי שביעות רצון של הלקוחות אלה על פי יעילותו וריווחיותו.
מה שצריך פה באתר זה לאו דווקא את תגובתו המכובדת של מנהל השרות,אלה את של מנהל השיווק,בחברה ראויה למנהל השיווק קשר ישיר לשרות והוא יכול לקבל החלטות הנגועות ליחס ללקוחות,הרי הנפגע העיקרי בסוף הוא השיווק ותאמינו לי שאין לי ספק שעל כל פטרול שקראסו מוכרים,אנשי השיווק מקיאים דם בתרוצים והסברים ללקוחות פוטינציאלים ששמעו של המנוע ההוא מ2003 עדיין מהלך עליהם אימים.

לא מעט פעמים קיבלתי החלטות לטובת לקוח שהיו הרבה מעבר לאחריות,מטעמי שימור לקוח ומטעמי ההבנה שחברה רצינית, שמוכרת מוצר רציני ואמין לא יכולה להתחבא מאחרי האחריות,זה טוב למקרי קיצון וגם להימנע מהתקלות בשרלטנים למינהם שיש לנו מליונים מהם.חברה רצינית מלווה את המוצר לאורך זמן ורק בצורה כזו היא תמכור היטב את המוצרים הבאים.

ונקודה קצרה--יש משהו מאד משמעותי שמשפיע על החיים שלנו בכל הרבדים וזה אמון-אין אצלנו כזה "כולם עובדים על כולם" אז מה נתפלא שהיצרנים והיבואנים יוצאים תמיד מנקודת ההנחה שהלקוח בדרך כלל "שקרן" וכמעט אף פעם לא צודק?,בתרבות שלנו אני לא מאשים אותם.

דרור הראל

מלכי
22-01-10, 20:15
אני רק שאלה או שתיים

1.כמה מנועי פטרול באמת נגמרו תוך 150-200 אלף ק"מ מס"הכ הכלים בארץ/בעולם או מתי זה נחשב לסדרתי וכמה מהם ניגמרו בתוך אחריות היצרן?.

2.מה הסיבה העיקרית שגורמת לסטיגמה הזאת א. באמת ניגמרים מנועים בלי שום פרפורציה לשימוש ב. קשקשנות צעקנית וצדקנות של בעלי עניין?.

3.מה באמת קורה בתוך המנועים האלה לפרטי פרטים שגורם למוות הפיתאומי הכשל אחיד? מה אומרים האוסטרלים על הענין?

ועכשיו לדעתי העניה משהוא .

1. זכותו המלאה של יצרן לתכנן רכיב אם אורך חיים מוגבל בהרבה למה שהורגלנו בעבר, הוא גם ישא בתוצאות לטוב ובעיקר לרע אם השוק לא יישר איתו קו והיו דברים מעולם לא רק בענף הרכב.

2.רכב ישן/משומש לעולם תחת אחריות בעליו אלה אם צוין אחרת בטרם קניה אלה חוקי המשחק ואין בילתם.

3.מי שקונה רכב יוקרתי במחיר מצחיק מגיע לשלב חקירת יכולת תמיד ומיד, עיין ערך ZJ. המחירון לא טועה ברמת העיקרון ורק היכולת להרים את הכפפה קרי להחזיק את האוטו ולמצא פתרונות במקום שאחרים נכשלו סידרתית משנה את היחס/מחירון גם כאן ה-ZJ הוא דוגמא לא רעה-מחירי כלים שמורים ומשופרים.

4.לכלי בשווי של 350,000 ש"ח ומעלה מנוע ב50,000 ש"ח ומעלה זה מחיר הגיוני לגמרי. במציאות שבה ערך הכלי הוא חצי לחלקי החילוף ושכר עבודת המוסך אין קשר למחיר הכלי לא רק בפטרול וגם כאן יש בשוק לא מעט אפשרויות לערך מוסף גבוה מול מחיר סביר בטח שלא בחסות היבואן.

5.תגובתו של נציג היבואן מבורכת בשל היצטרפותו למעגל תרומתו האמיתית תימדד תוך זמן קצר ואז נישפוט .

שמעון2
22-01-10, 22:35
על פי תפיסתי ונסיוני בחברות שמכרו מוצרים טכניים משמעותיים ונתנו תמיד רק שנה אחריות,חברה שמתייחסת לאחריות כמשהו קדוש וסופי היא חברה כושלת.לצורך העניין רכב שבקושי שלוש שנים על הכביש ועשה רק 160K שהולך לו מנוע(בהנחה שלא נעשו פעולות מזיקות ביודעין)נמצא אמנם לא בתחום האחריות אבל כל חברה ראויה ורצינית על מחלקת שירות שמבינה ששרות נותנים ולא מונעים הייתה מטפלת בכך ברצינות וברגישות הראויה.ותתפלאו רוב החברות עוסקות במניעת שרות ובשבילם לקוח שקיבל זיכוי זהו כישלון של המערכת.
יש כישלון מיבני בנושא השרות בחברות רבות-השרות הוא למעשה מרכז רווח ומטרתו להרוויח כסף באמצעות,תיקונים מכירת חלפים וכו,מנהל השרות לא נמדד על פי שביעות רצון של הלקוחות אלה על פי יעילותו וריווחיותו.
מה שצריך פה באתר זה לאו דווקא את תגובתו המכובדת של מנהל השרות,אלה את של מנהל השיווק,בחברה ראויה למנהל השיווק קשר ישיר לשרות והוא יכול לקבל החלטות הנגועות ליחס ללקוחות,הרי הנפגע העיקרי בסוף הוא השיווק ותאמינו לי שאין לי ספק שעל כל פטרול שקראסו מוכרים,אנשי השיווק מקיאים דם בתרוצים והסברים ללקוחות פוטינציאלים ששמעו של המנוע ההוא מ2003 עדיין מהלך עליהם אימים.

לא מעט פעמים קיבלתי החלטות לטובת לקוח שהיו הרבה מעבר לאחריות,מטעמי שימור לקוח ומטעמי ההבנה שחברה רצינית, שמוכרת מוצר רציני ואמין לא יכולה להתחבא מאחרי האחריות,זה טוב למקרי קיצון וגם להימנע מהתקלות בשרלטנים למינהם שיש לנו מליונים מהם.חברה רצינית מלווה את המוצר לאורך זמן ורק בצורה כזו היא תמכור היטב את המוצרים הבאים.

ונקודה קצרה--יש משהו מאד משמעותי שמשפיע על החיים שלנו בכל הרבדים וזה אמון-אין אצלנו כזה "כולם עובדים על כולם" אז מה נתפלא שהיצרנים והיבואנים יוצאים תמיד מנקודת ההנחה שהלקוח בדרך כלל "שקרן" וכמעט אף פעם לא צודק?,בתרבות שלנו אני לא מאשים אותם.

דרור הראל
כך צריכה לנהוג חברה שמכבדת את עצמה ואת מוצריה אולם לצערי הרב קרסו לא עושה זאת כי היא לא מכבדת את הלקוחות בכל הזדמנות שיש לחברה היא פוסלת את האחריות למרות שאתה בתקופת האחריות מכל סיבה שהיא ולא חסרות . וכמו במקרה הזה רק נמצא התירוץ והיא פסלה את האחריות שלה . לכל סוגי הגיפיים יש מקריים שהלך מנוע יש מקרה של חברה אחרת ידועה גייפ משנת 2004 שופץ המנוע ללא השתתפות הלקוח (שופץ).
למה קרסו מנסה לעשות דבר הפוך לא מספיק שהיא לא עוזרת אלה גם נותנת מחיר שהוא לא הגיוני 80000 ש"ח. והצרה שבקרסו זה ידוע לא רק לגבי הגיפיים גם לרכבים הפרטיים.

tzagi
23-01-10, 01:00
ניר,
הכל יחסי ודין פרוטה כדין מאה,
זה לא משנה כמה הרכב עולה או מה צפיות הקליינט ממנו
יש מחיר ויש ערך, מחיר זה מה שאתה משלם על המוצר, ערך זה מה שאתה מקבל מהמוצר, היחס בין מחיר לערך משתנה מקונה לקונה, כל אחד עם השיקולים וכוח הקניה שלו, לכן לדעתי העובדה שבארץ הקודש המחירים הם מטורפים בניגוד למדינות אחרות הוא לא סיבה לצפיות שונות מהרכב בניגוד לקניית הרכב במקום אחר או במחיר אחר,
הרכב הרי לא ישתנה, והוא בטח לא יהיה יותר או פחות אמין בהשואה למחיר המשולם.
יותר מזה, כמה שהרכב יותר יקר, כך גם להחזיק אותו יהיה יותר יקר, והקונה ....אם הוא לא מודע לעובדה הזאת במיוחד לפני הקניה....מה נשאר להגיד?
בא ניקח פארארי F40 סתם לדוגמה, נגיד שקנית אחד ואחרי כחצי שנה אתה מביא אותו לטיפול וחגיגית מודיעים לך שאתה צריך להחליף ברקסים, אתה רוצה לנחש כמה זה עולה?
נו, זרוק מחיר.....כמה? 10000 שקל? נו באמת,...טוב התיאשת?
התענוג יעלה לך $25,000 ואגב, ברקסים כמוצר בלאי, לא כלול באחריות כמובן.
כן כן, וזה ימשיך ככה פעם פעמיים בשנה, זה מה יש, לא מתאים לך אתה אומר? היתה צריך לחשוב על זה לפני שקנית את המוצץ דם הזה....לא?
אבל אתה...רצית פארארי, רצית אקסקלוסביות....רצית כוסיות נמרחות עליך,רצית שיסתכלו עליך ויקנאו בך, חבוב, התענוג הזה עולה כסף, המון כסף, והרבה הרבה מעל למחיר הקניה
מי אשם שלא הבנת ולא בדקת כל זאת לפני הקניה?
היבואן? היצרן? מי?

תבין, הבעיה שיש לי זה עם הגישה הספציפית של חוסר אחריות אישי, כולם אשמים,
היצרן חרא בנה רכב חרא, היבואן חרא לא נותן שרות, ליבואן יש שם חרא וכולם יודעים את זה
העיקר שבעל הרכב לא אשם בכלום ומגיע לו הכככל חינם, אחריות שמחריות, הוא קנה רכב הוא התחתן עם היבואן או היצרן, הם חייבים לו.
רונן,
אני לא יורד עליך אישית ולא מאשים אותך בכלום
בבקשה את תיקח את מה שאני כותב כך
במשך השנים ניתקלתי בהרבה אנשים עם הגישה הזאת ועליהם אני מדבר ולא עליך.
אבל, תרשה לי לשאול אותך כמה שאלות
אתה קנית רכב משומש עם קילומטרז' מאד גבוה בידיעה שאין עליו כל אחריות.
האם לפני הבדיקה אתה עשית חיפוש ובדקת את אמינות הרכב?, את אמינות ושרות היבואן? האם בדקת כמה יעלה לך מכלולים גדולים במקרה שתצתרך תיקונים או החלפה? (רכב הוא אבזר מאד מכני ויש בלאי לכל דבר)
אני מוכן להתערב שלא. (אם הית מודע לכל זאת מראש, עדיין הית קונה את הרכב הנ'ל בכל זאת?)
המחיר ששילמת אינו רלווטי, וגם כמה שנים לקח לך לחסוך אינו רלוונטי והסיבה היא שהמחיר התאים לך בזמן הקניה (אחרת לא הית משלם....נכון?) וקיבלת גם ערך לכספך (בזמן הקניה)
אני מתאר לעצמי שהיבואן יטפל בך מתוך דאגה ליחסי ציבור, אבל לדעתי (והיא כלכלית-חוקית נטו) שהבעיה צריכה להיות שלך ורק שלך.
שיהיה במזל.

moshik999
23-01-10, 03:41
צריך לקחת דוגמא מחברת UMI (אני לא עובד שלהם)
הם לקחו אחריות כוללת וללא שאלות על כל המנועים של הטרופר בלי קשר למספר השנים
או הקילומטרים.
כך צריך לנהוג יבואן במידה ויש פגם מהותי בתכנון או בייצור של המנוע.

momyga
23-01-10, 09:51
מנועים לניסאן פטרול:

יבואן מנועים שעושה עבודה מעולה ונותן שירות ללא דופי, ויש לו מנוע לפטרול בפחות מ20,000 ש"ח

ג'מאל מטירה: ג'מאל: 0544217083 ראאד: 0544730525

ג'מאל וראאד החליף לי מנוע טראנו 2700 - חדש-לא מפירוק במחיר מעולה.

החליף לחברים שלי מנועים במגנום, טרופר ועוד - עבודה טובה ואחריות טובה - כל שאלה שעלתה, כל רישרוש או היסטריה של בעל הרכב - זימנו אותו למוסך - ובאו על פתרונן.
אפרופו, ככה בונים עסק!

א.א. יסמין http://www.d.co.il/cgi-prog/yp-applications/phonebook/makegif2.pl?cust_id=80063032&heading_code=29400
חוץ מזה שיחה עם א.א. יסמין שאותו אני לא מכיר העלתה כי הוא מביא מנועים לפטרול ב10000 ש"ח (אמר: אל תתפוס אותי במילה כי המנועים עוד לא יצאו מהמכס...)

מקווה שהועלתי, ובכל מקרה מומלץ שנתאגד

tzagi
23-01-10, 10:32
מקווה שהועלתי, ובכל מקרה מומלץ שנתאגד

איזה התאגדות?
אנשים שמצתרפים לפורומים רק כדי לפרסם בחינם?
טוב נו, שיהיה בהצלחה.

יונתןמצפה
23-01-10, 11:26
בעולם האחריות יש מושג שנקרא: FAIR PLUS או בעברית: "מחווה של רצון טוב".
מעבר לסיסמא שעומדת מאחורי המוסג, המטרה של זה היא לאפשר ליבואן (שהוא זרוע של היצרן ובקשר מתמיד איתו) לקבל החלטות לגבי אחריות שע"פ ה"חוק היבש" לא אמורות להיות כלולות באחריות.
אני מדבר מנסיון מתחום האופניים של אחד מהיבואנים המשמעותיים בארץ בתחום המוצרים הנלווים. (וגם היקרים מבניהים).
צריך לזכור, שיבואן לעולם לא יקבל החלטה על לקיחת אחריות מעבר לתקופת האחריות (FAIR PLUS) אם הוא לא יהיה בטוח ב- 100% שהיצרן יתמוך בו בנושא. וכאן צריך לזכור את הקשר האדוק שיש בין יבואן מורשה לבין היצרן. או במילים אחרות- נציג החברה בארץ.
בתחום עליו אני מדבר, יש צורך בטיפולים שוטפים למוצר היוקרתי, שלעיתים עלותם מגיעה לאחוז משמעותי מאד מעלות המוצר. זה מקובל בכל העולם, זה תקין ונורמלי, אבל לאנשים עדיין קשה לקבל את זה כי כמו שכבר נכתב- הם לא עשו את הבירורים החשובים לפני הקנייה. (מה לעשות, טכנולוגיה גבוהה עולה כסף)
אממה, היה מקרה של חלק מסויים שתכנונו ואיכותו לא היו בסטנדרטים אליה שואפת החברה להיות והחלק הזה היה נוטה לעשות בעיות. כמובן, שבזמן האחריות החלק תוקן או הוחלף אבל גם מעבר לתקופת האחריות לא היו זורקים את הלקוח לעזאלזל. (גם אם הוא לא היה מטפל במוצר ע"פ ההוראות). גם לבעלי מוצרים שעברו את תקופת האחריות בכמה שנים ניתנת האפשרות לקנות את החלק החדש והמוצלח יותר במחיר שהוא כמעט ללא רווח וזאת מתוך כוונה לתת שרות טוב, זוהי מדיניות ברורה של היצרן בחו"ל!
להבדיל, תקלות אחרות בתקופת האחריות אצל לקוחות שלא מטפלים במוצר ע"פ ההוראות לא תמיד כובדו ע"י האחריות וגם זה מובן ומקובל...
מה שאני טוען זה למעשה סיכום של כל מה שנכתב מעלי. נכון, היבואן לא חייב כלום. אבל כל החלטה שתתקבל תשליך באופן בולט על אופי השרות של היבואן ותשפיע בעקיפין על השם של היצרן העולמי. צריך לבדוק מהי מדיניות היצרן במצבים האלו (לא תמיד היבואן מגובה וצריך לזכור את זה).
ולמרות כל האמור לעיל, מחווה של רצון טוב נבחנת בכל מקרה לגופו ואינה מחוייבת ע"פ שום קריטריון חקוק בסלע.

ניר ל
23-01-10, 12:39
יש איזו סטיגמה לגבי מנועי דיזל מודרניים, לא רק מנועי דיזל, אומרים שבטיפול נכון ובשימוש סביר הם מסוגלים לעשות 1,000,000 ק"מ ואף יותר. הטענה היא לא לגבי כל המכלולים מסביב - משאבות ילכו, אלטרנטור, מצנן, אולי אפילו טורבו, אבל המנוע עצמו ישרוד. הטענה מושמעת לגבי מנועים אמריקאים גדולים, מנועי טויוטה כמובן, אבל לא רק. מי לא נסע במונית עירונית וראה על הספידומטר 600,000 ק"מ וצפונה , מרצדסים ישנים עם הרבה מעל מליון ק"מ, פולקסוואגן, פולו, אוקטביה, אפילו פיז'ו עם 800,000 כולה מפורקת אבל נוסעת. נסעתי הרבה מאד במוניות, הייתי שואל את הנהגים לגבי הכלים החדשים יחסית, תמיד טענו שהמנוע מקורי.
הסקתי מכך שבשימוש אינטנסיבי (מעט שנים) וטיפול שוטף, אכן מנועי רכב מודרני שורדים מאות אלפי ק"מ.
קניתי מקרר ב 1800 ש"ח, עושה עבודה לא רעה, אחרי 11 חודשים שמתי לב שאינו מקרר כתמול שלשום, כעבור שבוע הפסיק לקרר בכלל, ניסיתי להפשיר אותו וזה עזר כמה ימים, התעצלתי לקרוא לשירות ופיספסתי את האחריות ביומיים בלבד ! הגיע טכנאי, פירק שם משהו ומצא שגוף הקירור עטוף בקרח שהצטבר במשך חודשים. הוא שפך מים חמים והפשיר אותו, טען שיכול להיות שהדלת הייתה פתוחה, אם לא אז צריך להחליף יחידת קירור בעלות של 1000 ש"ח. לקח 200 ש"ח על הביקור כי עברו יומיים. צלצלתי לשירות וטענו שעברו יומיים ואין מה לעשות, יש אחריות מורחבת על המדחס וכו' אבל היא לא מכסה את האלמנט. יכולתי ובצדק מוחלט לעשות מזה בלגן - לקרוא למנהל, להתלונן אצל אבי סופר שמכר לי את המקרר, ללכת לתביעות קטנות ולזכות בוודאות (הרי ברור משכבת הקרח שהצטברה שם שהתקלה התרחשה עדיין במסגרת האחריות. קניתי מוצר זול, קיבלתי חרא שירות, לא הלכו לקראתי, לא התלוננתי כי לא ציפיתי. מדי כמה חדשים אני שופך מים חמים על גוף הקירור ומפשיר אותו. האם הייתי נוהג כך אם היה מדובר במקרר סייד בי סייד יוקרתי שעלה לי 30 אלף ש"ח ? האם הייתי מצפה לשירות או עמידה בסטנדרטים גבוהים יותר כשמדובר במוצר כזה ? כנראה שכן, האם הייתי מוותר גם אם היו עוברים חדשיים מסיום אחריות של שלוש שנים ולא שנה ? כנראה שלא.

אני רוצה פטרול, אבל לא קונה. שני מפרסמים כרגע ביד 2 - 2006 , 140 אלף ק"מ ב 210 אלף ש"ח ו 330 אלף ק"מ ב 155 אלף ש"ח - מי הגבר שקונה אחרי שרשור מאלף כזה ?
אין אחריות, אין לצפות מהיבואן או היצרן שיעמדו מאחורי המותג, אם ללמוד מנסיונו של רונן, הם לא שווים יותר ממאה אלף ש"ח בהנחה שיש הסתברות לא רעה שהבעלים הבא יאלץ להחליף מנוע ב 80K ש"ח. יש 20 לנדקרוזרים למכירה, מאותו שנתון, רוצים עבורם יותר כסף, עשו לא פחות ק"מ - נראה לי משום מה שהם דווקא כן ימכרו.

היבואן לא חייב לרונן כלום, גם לא לאף אחד אחר שאין בידיו אחריות, היבואן גם לא מוכר הרבה מהדגם הזה, אין לי נתונים, אני פשוט רואה הרבה טויוטות ומעט מאד פטרולים, הם גם כמעט ולא מופיעים בלוחות. מה שיבואן יעשה או לא זו החלטה עסקית נטו.
יש מן הסתם דבר או שניים שאנחנו לא יודעים על עסקיו ועל מקורות הרווח שלו.

navara d40
23-01-10, 13:15
אתם ממש לא מבינים את מהות העניין ,חברת קרסו שיבשה את מהלך התקין של הרבה לקוחות בעשור וחצי האחרון ,כחברה שמוכרת 5000 מכוניות בשנה מצבם עגום מאוד יחסית לחברות אחרות ,שירות לקוחות פגום ,שירותי מוסך פגום ,ויחסי אנוש פגומים ,שקרים ללקוחות אלה הם תמצית הפגיעה בהם ,לא מדובר אם היינו צריכים לבדוק כמה עולה ברקסים לפרארי כי מי שקונה פרארי לא מעניין אותו הברקסים כי הוא מחזיק גם למבורגיני ,מדובר על מחוות שיצרן\יבואן צריך לקחת בחשבון
אחד קנה רכב ב300000 ש"ח נסע את כל האחריות 100000 ק"מ ו3 שנים ,מטפל בחברה כמו שעון ,בעקרון הוא לא חייב להשאר עם שירות החברה אבל נשאר לטפל איתם ,הגיע ל130000 ק"מ והופ הלך מנוע ,עכשו אני אומר כזה דבר נכון החברה יכולה לומר לו לך קיבינימט והחברה יכולה לעשות חושבים ולומר בואו נטפל בבחור\ה ,כי אם החברה מאמינה במוצר שמכרה אז לא מוותרים בקלות על לקוח ובנוסף אם הרכב כל כך אמין זה בושה ליצרן וחייב לקחת אחריות
ישנם לדעתי 2 סיבות לכך
1 טיפולים כושלים ,אף לקוח לא בודק אחר המוסכניק שלו
2 וחוסר טיפולים נכון של לקוח

יוני5
23-01-10, 14:26
אחד קנה רכב ב300000 ש"ח נסע את כל האחריות 100000 ק"מ ו3 שנים ,מטפל בחברה כמו שעון ,בעקרון הוא לא חייב להשאר עם שירות החברה אבל נשאר לטפל איתם ,הגיע ל130000 ק"מ והופ הלך מנוע ,עכשו אני אומר כזה דבר נכון החברה יכולה לומר לו לך קיבינימט והחברה יכולה לעשות חושבים ולומר בואו נטפל בבחור\ה ,כי אם החברה מאמינה במוצר שמכרה אז לא מוותרים בקלות על לקוח ובנוסף אם הרכב כל כך אמין זה בושה ליצרן וחייב לקחת אחריות
ישנם לדעתי 2 סיבות לכך
1 טיפולים כושלים ,אף לקוח לא בודק אחר המוסכניק שלו
2 וחוסר טיפולים נכון של לקוח

נברה ידידי,
אתה צריך לתת תשובות לשתי סוגיות, שדומני שפסחת על משמעותן:

1. ומי יישא בעלות של ה"טיפול" בבחור / בחורה? היבואן פה במילכוד, אם היצרן לא מגבה אותו במקרה הזה.
2. כותב כאן מנהל השירות בקרסו שהרכב לא טופל כראוי.

עכשיו אני הראשון שיחשוד שהמונח "לא טופל כראוי" משמעותו שמישהו מנסה לייחס תקלת טורבו למילוי מי וישרים שלא מתוצרת היצרן, אבל אולי יש משהו מעבר. אני הייתי מצפה ממנהל השירות, באישור הלקוח, לפרסם מהו אותו "טיפול לא ראוי".
הגבהות משפיעות בבירור על הגומיות במערכת המתלים והמוטות המקשרים. שימוש במי וישרים שלא מתוצרן יצרן - קצת פחות. מהו המקרה כאן? לא יודע. התשובה לשאלה הזו תלמד אותנו הרבה על הלך הרוחות אצל היבואן הספיציפי.

לפני 7 שנים, כשהתלבטתי איזה רכב לקנות, הייתי די נעול על רכב מסוג מסויים. התייעצתי עם איציק מרקדו והוא גרד את השפם. כשלחצתי אותו לגבי ההמלצה האישית שלו, הוא ענה לי: "תראה במה אני נוהג". 4 מילים, עצה אחת, ששווה הרבה עשרות אלפי שקלים.

ומילה לג'ו. אני מבין את התגובות שלך. אתה חי בעולם אחר. אם זה היה תלוי בי הייתי מעניק לך את התואר "שגריר ג'יפולוג בממלכת אווטאר". או במילים אחרות, אתה חי בללה לנד, אבל הי, תישאר שם, זה לא רע!

יוני5

סופר גיפ
23-01-10, 18:41
ניר,
הכל יחסי ודין פרוטה כדין מאה,
זה לא משנה כמה הרכב עולה או מה צפיות הקליינט ממנו
יש מחיר ויש ערך, מחיר זה מה שאתה משלם על המוצר, ערך זה מה שאתה מקבל מהמוצר, היחס בין מחיר לערך משתנה מקונה לקונה, כל אחד עם השיקולים וכוח הקניה שלו, לכן לדעתי העובדה שבארץ הקודש המחירים הם מטורפים בניגוד למדינות אחרות הוא לא סיבה לצפיות שונות מהרכב בניגוד לקניית הרכב במקום אחר או במחיר אחר,
הרכב הרי לא ישתנה, והוא בטח לא יהיה יותר או פחות אמין בהשואה למחיר המשולם.
יותר מזה, כמה שהרכב יותר יקר, כך גם להחזיק אותו יהיה יותר יקר, והקונה ....אם הוא לא מודע לעובדה הזאת במיוחד לפני הקניה....מה נשאר להגיד?
בא ניקח פארארי F40 סתם לדוגמה, נגיד שקנית אחד ואחרי כחצי שנה אתה מביא אותו לטיפול וחגיגית מודיעים לך שאתה צריך להחליף ברקסים, אתה רוצה לנחש כמה זה עולה?
נו, זרוק מחיר.....כמה? 10000 שקל? נו באמת,...טוב התיאשת?
התענוג יעלה לך $25,000 ואגב, ברקסים כמוצר בלאי, לא כלול באחריות כמובן.
כן כן, וזה ימשיך ככה פעם פעמיים בשנה, זה מה יש, לא מתאים לך אתה אומר? היתה צריך לחשוב על זה לפני שקנית את המוצץ דם הזה....לא?
אבל אתה...רצית פארארי, רצית אקסקלוסביות....רצית כוסיות נמרחות עליך,רצית שיסתכלו עליך ויקנאו בך, חבוב, התענוג הזה עולה כסף, המון כסף, והרבה הרבה מעל למחיר הקניה
מי אשם שלא הבנת ולא בדקת כל זאת לפני הקניה?
היבואן? היצרן? מי?

תבין, הבעיה שיש לי זה עם הגישה הספציפית של חוסר אחריות אישי, כולם אשמים,
היצרן חרא בנה רכב חרא, היבואן חרא לא נותן שרות, ליבואן יש שם חרא וכולם יודעים את זה
העיקר שבעל הרכב לא אשם בכלום ומגיע לו הכככל חינם, אחריות שמחריות, הוא קנה רכב הוא התחתן עם היבואן או היצרן, הם חייבים לו.
רונן,
אני לא יורד עליך אישית ולא מאשים אותך בכלום
בבקשה את תיקח את מה שאני כותב כך
במשך השנים ניתקלתי בהרבה אנשים עם הגישה הזאת ועליהם אני מדבר ולא עליך.
אבל, תרשה לי לשאול אותך כמה שאלות
אתה קנית רכב משומש עם קילומטרז' מאד גבוה בידיעה שאין עליו כל אחריות.
האם לפני הבדיקה אתה עשית חיפוש ובדקת את אמינות הרכב?, את אמינות ושרות היבואן? האם בדקת כמה יעלה לך מכלולים גדולים במקרה שתצתרך תיקונים או החלפה? (רכב הוא אבזר מאד מכני ויש בלאי לכל דבר)
אני מוכן להתערב שלא. (אם הית מודע לכל זאת מראש, עדיין הית קונה את הרכב הנ'ל בכל זאת?)
המחיר ששילמת אינו רלווטי, וגם כמה שנים לקח לך לחסוך אינו רלוונטי והסיבה היא שהמחיר התאים לך בזמן הקניה (אחרת לא הית משלם....נכון?) וקיבלת גם ערך לכספך (בזמן הקניה)
אני מתאר לעצמי שהיבואן יטפל בך מתוך דאגה ליחסי ציבור, אבל לדעתי (והיא כלכלית-חוקית נטו) שהבעיה צריכה להיות שלך ורק שלך.
שיהיה במזל.

צודק אבל הכאב בכיס ובחוסר היגיון שהלך מנוע במאה שישים אלף ק"מ
בנוסף לא ניכתב למה הלך המנוע התחממות? חוסר שמן? סדק בבלוק ? מה מה הלך במנוע?
יכול להיות המון סיבות חלקן בכשל של היצרן וחלקן עקב טיפול לכוי וחלקן תקלה של חוסר שמן מיים או סולר מהול ?
בקיצור עוד פרטים להשלמת הפזל!

איציק - 4X6ZH
23-01-10, 19:52
שיהיה לכם מענין כמה תמונות מהשטח

יואב פולס
23-01-10, 20:12
התמונה הראשונה (עם העשן), זה סוג של מנגנון נגד מצלמות משטרה?

בודן חיים
23-01-10, 22:14
רונן שלום
לצערי אני לא חושב שבדרכים של דיבור תוכל להשפיע על קרסו.
אני הייתי פחות או יותר באותו הסרט רק עם רכב יותר ישן.
יכול להיות שהם יציאו לך להשתתף בהוצאות אבל גם זה לא הפתרון.
עדיף לעשות זאת באופן עצמאי. יותר זול, תישאר עם המנוע הישן אצלך כולל הטורבו המשאבה והאינג'רטורים (שווה ערך להרבה כסף), לא יאלצו אותך לחתום על טופס העדר תביעות, ואפילו תוכל למצוא מוסכים הרבה יותר מקצועיים ואמינים מהם. את זה אני אומר לאחר נסיון שלי מול נסיון של חבר שעשה את התהליך דרך קרסו במוסך המרכזי.
אם תירצה המלצות ועזרה אשמח לעזור.
יניב
050-6948894

היי
עקב חתימתי על סודיות כלפי החברה שעמדה מולי כלומר היבואן, לא הכנס לשמות.
קניתי גיפ מודל 2005 התגלו בוא תקבלות מידי פעם לפעם לא היה מצב של עמידה בדרך אך כל מיני דברים מרגזים קטנים, יש לפעול בדיבור שקט אך קבוע לאורך כל הדרך מול היבואן, ההצלחה שלי היתה שהיום לאחר 4 פלוס שנים מיום עלית הגיפ לכביש היבואן החליף לי את הרכב ברכב חדש ללא השתתפות כל שהיא בעלות. אפילו את אגרת הרישוי הוא שלם על הרכב החדש שקבלתי ממנו.
במידת הצורך יש להביא גם מכתב של שמאי רכב מקצועי שיגד את דעתו בנושא.
בברכה בודן חיים

ניר ל
23-01-10, 22:40

אם אני מבין נכון - זוהי בדיוק התקלה הקלאסית של סתימת EGR והתפרקות הבוכנות כתוצאה מעליית לחץ הטורבו והחום ?

HRRONEN
23-01-10, 22:58

אותה בעיה :confused:

שמעון2
24-01-10, 02:21
[quote=ניר ל;289284]יש איזו סטיגמה לגבי מנועי דיזל מודרניים, לא רק מנועי דיזל, אומרים שבטיפול נכון ובשימוש סביר הם מסוגלים לעשות 1,000,000 ק"מ ואף יותר. הטענה היא לא לגבי כל המכלולים מסביב - משאבות ילכו, אלטרנטור, מצנן, אולי אפילו טורבו, אבל המנוע עצמו ישרוד. הטענה מושמעת לגבי מנועים אמריקאים גדולים, מנועי טויוטה כמובן, אבל לא רק. מי לא נסע במונית עירונית וראה על הספידומטר 600,000 ק"מ וצפונה , מרצדסים ישנים עם הרבה מעל מליון ק"מ, פולקסוואגן, פולו, אוקטביה, אפילו פיז'ו עם 800,000 כולה מפורקת אבל נוסעת. נסעתי הרבה מאד במוניות, הייתי שואל את הנהגים לגבי הכלים החדשים יחסית, תמיד טענו שהמנוע מקורי.
הסקתי מכך שבשימוש אינטנסיבי (מעט שנים) וטיפול שוטף, אכן מנועי רכב מודרני שורדים מאות אלפי ק"מ.
קניתי מקרר ב 1800 ש"ח, עושה עבודה לא רעה, אחרי 11 חודשים שמתי לב שאינו מקרר כתמול שלשום, כעבור שבוע הפסיק לקרר בכלל, ניסיתי להפשיר אותו וזה עזר כמה ימים, התעצלתי לקרוא לשירות ופיספסתי את האחריות ביומיים בלבד ! הגיע טכנאי, פירק שם משהו ומצא שגוף הקירור עטוף בקרח שהצטבר במשך חודשים. הוא שפך מים חמים והפשיר אותו, טען שיכול להיות שהדלת הייתה פתוחה, אם לא אז צריך להחליף יחידת קירור בעלות של 1000 ש"ח. לקח 200 ש"ח על הביקור כי עברו יומיים. צלצלתי לשירות וטענו שעברו יומיים ואין מה לעשות, יש אחריות מורחבת על המדחס וכו' אבל היא לא מכסה את האלמנט. יכולתי ובצדק מוחלט לעשות מזה בלגן - לקרוא למנהל, להתלונן אצל אבי סופר שמכר לי את המקרר, ללכת לתביעות קטנות ולזכות בוודאות (הרי ברור משכבת הקרח שהצטברה שם שהתקלה התרחשה עדיין במסגרת האחריות. קניתי מוצר זול, קיבלתי חרא שירות, לא הלכו לקראתי, לא התלוננתי כי לא ציפיתי. מדי כמה חדשים אני שופך מים חמים על גוף הקירור ומפשיר אותו. האם הייתי נוהג כך אם היה מדובר במקרר סייד בי סייד יוקרתי שעלה לי 30 אלף ש"ח ? האם הייתי מצפה לשירות או עמידה בסטנדרטים גבוהים יותר כשמדובר במוצר כזה ? כנראה שכן, האם הייתי מוותר גם אם היו עוברים חדשיים מסיום אחריות של שלוש שנים ולא שנה ? כנראה שלא.

אני רוצה פטרול, אבל לא קונה. שני מפרסמים כרגע ביד 2 - 2006 , 140 אלף ק"מ ב 210 אלף ש"ח ו 330 אלף ק"מ ב 155 אלף ש"ח - מי הגבר שקונה אחרי שרשור מאלף כזה ?
אין אחריות, אין לצפות מהיבואן או היצרן שיעמדו מאחורי המותג, אם ללמוד מנסיונו של רונן, הם לא שווים יותר ממאה אלף ש"ח בהנחה שיש הסתברות לא רעה שהבעלים הבא יאלץ להחליף מנוע ב 80K ש"ח. יש 20 לנדקרוזרים למכירה, מאותו שנתון, רוצים עבורם יותר כסף, עשו לא פחות ק"מ - נראה לי משום מה שהם דווקא כן ימכרו.

היבואן לא חייב לרונן כלום, גם לא לאף אחד אחר שאין בידיו אחריות, היבואן גם לא מוכר הרבה מהדגם הזה, אין לי נתונים, אני פשוט רואה הרבה טויוטות ומעט מאד פטרולים, הם גם כמעט ולא מופיעים בלוחות. מה שיבואן יעשה או לא זו החלטה עסקית נטו.
יש מן הסתם דבר או שניים שאנחנו לא יודעים על עסקיו ועל מקורות הרווח שלו.[/quote אייזה גייפ תקנה אם330000 ק"מ ולא תפחד? הבעייה זה לא הרכבים מעל שלוש שנים ומעל 300000 ק"מ אלה מתחת לזה וכל עוד הם באחריות מהם היבואן מתנער וממציא סיבות 160000 ק"מ ו3 שנים על הכביש זה רכב חדש שליבואן יש מחויבות כלפייו. והוא לא רשאי להתנער ממנו ולא רק על הפטרוליים מדברים מדברים גם על שאר המכוניות שקרסו מייבאים הם עושים את אותו טריק לכל המכוניות שהם מייבאים . ולצערי רשויות השלטון מרשות לבריונות כלפי הלקוחות להמשיך להתנהל באין מפריע .ולא מנסים לשנות זאת .שמעון

יוני5
24-01-10, 03:09
שמעון,

3 שנים או 100,000 ק"מ. מה שבא קודם.
לא אחד מהשניים לבחירתך ולא 300,000.
אין כפל מבצעים.

ולא שאני מצדיק את היבואן, דווקא במקרה של הפטרול, רכב יוקרתי - ספינת הדגל של ניסן, בתוספת ההיסטוריה, אני חושב שנכון היה אם היה הולך לקראת הלקוח ובגדול.
אבל תמיד, היכן שתציב את קו האחריות (3 שנים, 100,000 ק"מ...) אם תתעוררנה בעיות בסמוך לקו זה, תועלינה טענות ומענות.
לדוגמה, אם היו מרחיבים את האחריות ל 5 שנים ו 200,000 ק"מ, מי שהיה הולך לו מנוע אחרי 5 וחצי שנים, היה דורש השתתפות יבואן בתיקון. ככה זה, קו האחריות נתפס (ובצדק) כסטנדרט שלאורו בוחנים את המצב. בארה"ב אצל ג'ו כולם מקבלים את המילה הכתובה, ובארץ הקודש זהו קו תחילת המשא ומתן. יהודים, לך תבין.

אני לא מלמד את היבואן איך לנהוג בלקוחותיו. אני גם מבין שהמקרה הזה הוא מחוץ לאחריות ואין לדרוש ממנו לשאת בה, אבל אני גם למד משהו על הרכב עצמו, ובהתחשב בהיסטוריה של המנועים הללו, אני למד גם על היבואן.

בואו נזכור את הדברים כשיעלו היבואנים את טענותיהם בדיונים בסוגיות הייבוא המקביל והייבוא האישי.

יוני5
יוני5

barak4*4
24-01-10, 04:31
אני יושב ועוקב אחר השרשור הזה כבר מספר ימים ומתלבט אם להיכנס לביצה או לא.
הרבה גיבובי מילים נכתבו כאן, הן על ידי חברי פורום והן על ידי מנהלים, חלקם מנותקים לגמרי מהמציאות.

אני בכלל לא מתכוון להיכנס לנושא של כן "קראסו" או לא "קראסו", הנושא נטחן פה עשרות פעמים בעבר. בשביל שלא יגידו שאני מוטה לכיוון זה או אחר, אציין שהיה ברשותי טראנו למשך שנתיים, ואת ההכרות שלי עם "קראסו" על שלל המחלקות שבה, כבר עשיתי לפני שנים ( למי שזה באמת חשוב, שיערוך חיפוש תחת שם המשתמש שלי).

אני מתכוון לדבר רק על הפטרול.

עוד אציין, שהיה ברשותי ניסאן פטרול דגם GQ, הקודם, ששווק בין השנים 1988-199, במשך כשנתיים וחצי. הפטרול הזה היה אמור להיות מוחלף בפטרול מהדגם החדש יותר (המדובר בשרשור זה), אבל בסופו של דבר, גבר השכל הישר על תשוקה והרעיון נגנז.

אני חובב ניסאן מושבע, שגדל, כמו רובכם, תחת ההילה שנוצרה סביב הפטרול לדורותיו – גדול, עמיד, עביר, אמין, נח, מפנק ובלתי ניתן להשמדה.

האמת, ה-GQ עמד די יפה בסטנדרטים הגבוהים שהציבו לו.

אני מתגורר בניו זילנד מספר שנים, הדיון הזה נסב סביב כמה עשרות אקזמפלרים שנמכרו בארץ, אז להבדיל, כאן נמכרו הרכבים האלו באלפים (ובאוסטרליה בעשרות אלפים). אני חושב שזו סטטיסטיקה קצת יותר טובה.

בשנים הראשונות (1998 עד 2004 בערך) מספר מצומצם מאוד של רכבים עדיין שווק עם מנוע ה-4.2 דיזל המוצלח. רוב הרכבים שווקו עם מנוע ה-3 ליטר המושמץ. החל מ-2006, אי אפשר לרכוש יותר את גרסת ה-4.2, רק את ה-3 ליטר.

המנוע הזה (3 ליטר, או בשמו -30ZD), נחשב כאן בניו זילנד (וגם באוסטרליה) לצרה צרורה.

איציק מרקדו כבר כתב יותר מפעם אחת מה הבעיה עם המנועים האלו, אבל אף אחד לא טורח לקרוא או להקשיב. אני ממליץ שלפני שתמשיכו לדוש בנושא, תחזרו אחורה לפוסטים ישנים בהם הגיב איציק לנושא בעיות במנוע הזה (חיפוש בגוגל תחת הערך 30ZD יניב עוד המון מידע בנושא).

למנוע הזה יש בעיה מובנית, כשל הנדסי, תכנוני שגורם להשמדה סדרתית שלו.

תמשיכו להטיף כמה שתרצו על טיפולים שוטפים ונכונים, זה לא מה שיעזור עם ה-30ZD, יש לו בעיה משלו.

רוצים לטמון את הראש בחול, בבקשה, אבל ישנה מציאות אחרת בשטח.
שלא יבינו אותי לא נכון, טיפולים שוטפים, איכותיים הם מתכון טוב לאריכות ימים ברוב המנועים, אבל במקרה דנן אין קשר ישיר בין השניים (כמובן שאני לא מעודד, הזנחה, טיפול לקוי או חיפוף באיכות הטיפולים).

ישנו ספר שנקרא The Dog & Lemon Guide (http://dogandlemon.com/), הספר הזה מרכז את מרבית הרכבים שנמכרו באוסטרליה וניו זילנד בעשרים השנים האחרונות כולל סיקרי אמינות, תחזוקה, בטיחות וכו'.

בניגוד לסיקרי האמינות (או יותר נכון סיקרי דעת קהל) כדוגמת JD Power האמריקאי, שלא שווים אפילו את הנייר עליו הם כתובים, עורכי ה- Dog & Lemon הם מכונאים ומהנדסים, אנשים מתעשיית הרכב, אנשים שעדיין מלכלכים את הידיים בשמן וגריז .

בימים אלו, שכבר קשה לסמוך על מילה של "מומחה", שמא עומד מאחוריו גוף מסחרי זה או אחר, ה- Dog & Lemon הוא אי של שפיות בים של שרלטנים.

מבלי לפגוע בזכויות יוצרים, אנסה להעלות לכאן את תמצית הדברים שנכתבו על הפטרול המדובר (1998-היום, אותו דגם בדיוק, עם מתיחת פנים קוסמטית ב-2006):

"...המנוע (30ZD) מועד להתכת בוכנות, אפילו אם ננהג בעדינות וטופל כהלכה.
...צפו לבעיות יקרות עם משאבות ההזרקה.
...לא רק שהמנועים מתפרקים בגיל צעיר, אלה גם שניסאן (העולמית), מנסה להתחמק מנטילת אחריות לבעיה.
...המלצתנו היא להימנע מה-30ZD כמו מהמגיפה השחורה.
...ההילוך החמישי נוטה לגזור את עצמו מציר ההנעה, תוך השמדת כל תיבת ההילוכים בדרך, טיפול קדם מונע לחיזוק והחלפת ההילוך החמישי יעלה כ-4,000 דולר אוסטרלי (כ-14,000 ₪, barak4*4)

... שלדת הפטרול מועדת לסדקים ולעיקומים. ניסאן העולמית מאשימה זאת בשימוש שטח אינטנסיבי, או בנשיאת משקלים ו/ או רכב עמוס בנוסעים, אנחנו ראינו את התופעה גם ברכבים שננהגו בעדינות.
...כל אחת ממגוון הבעיות שציינו עלולה להופיע עוד בטרם יגמע הרכב 50,000 ק"מ)...."

השרשור הזה כולו עוסק בבעיות המנוע, בכלל לא הזכרנו את שתי המחלות הנוספות שהפטרול לוקה בהן: תיבות הילוכים (ידניות) סופר עדינות שנוטות להתפצפץ להן למאות חלקיקים ושילדות פריכות הנסדקות ומתבקעות חדשות לבקרים. חכו שתגיעו גם למכשול הזה (אני לא יודע אם הוא שווק בארץ בגרסא ידנית בכלל).

אגב פטרול כזה, חדש מהסוכנות, עולה היום (בניו זילנד) כ-160,000 ₪, על הכביש, אחרי מיסים ואגרות רישוי (לפני מיקוח עם איש המכירות, שיכול להוריד עוד כמה אלפים בשקט). אני יכול לרכוש אחד כזה היום, משנת 2000-2004 בכ-5,000-10,000 דולר ניו-זילנדי (13,000-26,000 ₪), אתם רוצים לחשוב למה?

ישראל, כחלק משוק המכירות העולמי של הפטרול, היא כלום, אפילו לא טיפה באוקיינוס. אל תצפו ליחס מיוחד, ניסאן התנערו מהניו-זילנדים ומהאוסטרלים, שלא תחשבו שיטפלו בכם באופן שונה.

עצה אישית לך ניר, עזוב את המחלה הזו, מנוע (לא משנה אם יקר או לא) הוא לא הכל.

הפטרול הזה שונה מקדמו.

כמו שנאמר לגבי רכבי יוקרה / יוקרתיים / יקרים:

"אם אין לך את הכסף לקנות אחד כזה חדש, בטוח שאין לך את הכסף לרכוש אחד כזה משומש"

ברק.

אגב, אם אתם חושבים שזה שרשור שמעיד על צרות, חכו תראו מה מתבשל עם ה"נבארה"... הולך להיות מעניין :twisted:

tzagi
24-01-10, 04:54
ברק,
שאלה קטנה, הדולר אצלכם זה דולר קסמים?
איך בדיוק 4000$=14000NIS
כש 5000$=13000NIS

......כי אני יעשה מזה אחלה כסף , קונה 5K, מוכר 4K, מרוויח אלף שקל ואלף $ בלי לעבוד....

barak4*4
24-01-10, 06:05
ברק,
שאלה קטנה, הדולר אצלכם זה דולר קסמים?
איך בדיוק 4000$=14000NIS
כש 5000$=13000NIS

......כי אני יעשה מזה אחלה כסף , קונה 5K, מוכר 4K, מרוויח אלף שקל ואלף $ בלי לעבוד....

הופה...ג'ו.... נפלת לבור עמוק
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

לך, תעמוד בפינה ותחשוב על מה שאמרת שוב.

אני שמח שזה קרה לך, כי אתה בן אדם חרא כמעט כמוני... אוהב לתפוס אנשים בלשון.
:mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: ;-)

חזיר אמריקאי קפיטליסט.. העיקר לעשות כסף.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tzagi
24-01-10, 06:13
הפוך על הפוך לא עובד פה,
אתה במקרה בוגר רוגוזין ? :twisted:

barak4*4
24-01-10, 06:25
הפוך על הפוך לא עובד פה,
אתה במקרה בוגר רוגוזין ? :twisted:

נמשיך בה"פ בשביל לא לחרב את הדיון ולהפוך אותו לצ'אט, אבל בקצרה, כתבתי פעם אחת על דולר ניו-זילנדי ופעם אחת על דולר אוסטרלי. האוסטרלי יותר חזק.

אמיר ב.
24-01-10, 09:56
רונן - כתבת שאתה הולך לפגוש את היבואן. רוצה לספר לנו מה נגמר?

דרור הראל
24-01-10, 12:06
על פי מה שברק כתב--היבואן בסך הכל אוכל חצץ בגלל יצרן שמשווק את ספינת הדגל שלו שפעם היתה סמל הקשיחות והאמינות עם רכיבים מקרטון "אז אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו איזובי הקיר"?
מה שאני לא מבין איך האוסטרלים לא פתחו במלחמה על הרקע הכשל בפטרול,יכלו לפחות לנצל את זה לפלישה לניו זילנד.

דרור הראל

navara d40
24-01-10, 13:05
צודק ברק
כל ה ZD30 מ100,000 ק"מ ועד 160,000 ק"מ מתים
http://www.motorsm.com/complaints/update/display.asp?aid=4684

ניר ל
24-01-10, 16:28
ברק, אל חשש, גם אני לומד

אם לפני השרשור הזה עשיתי חשבון שיש מצב להחזיק כזה רכב שעבר החלפת מנוע ולבצע בו צעדי מנע, תיבת הפנדורה הזאת הוציאה לי את התאבון...

ביום שישי כבר נסעתי 450 ק"מ כדי לבדוק סוואנה 4X4 ...

הבעיה היא שאין משהו דומה לפטרול בארץ שיובא ביבוא סדיר, נתפשר על משהו צפוף יותר.

איציק - 4X6ZH
24-01-10, 16:52
ברק, אל חשש, גם אני לומד

אם לפני השרשור הזה עשיתי חשבון שיש מצב להחזיק כזה רכב שעבר החלפת מנוע ולבצע בו צעדי מנע, ר.

אני אישית עשיתי טיפול מונע \ הסברתי מה לעשות לכמה פטרולים בישראל שהלך להם המנוע .
אני עוקב אחרי אחד מהם מקרוב .
בינתיים שקט .

לדעתי חובה לבטל את מערכת EGR שלא תיהיה למערכת כל אפשרות לדחוס גזי פליטה למיחזור .
בנוסף רצוי מאד לנתק נשם מנוע .
ויש כאלה שמשחקים עם הטורבו ( יש כאלה שטוענים שזה חשוב )
אני לא ממליץ על שינוי עוצמה ותיזמון הדחיסה .
אני מאד ממליץ על התקנת פורק חיצוני ( להגנה בלבד ) במידה והטורבו יוצא משליטה .

בגלל מגבלות תקנים בעולם למנוע הזה יש מערכות שתפקידם לאפשר למנוע לעמוד בתקני זיהום ( בזמן היצור ומכירת הרכב :shock: ) מתברר שהמערכות האלה לא מתפקדות טוב . והתוצאה
עליה טמפרטורה מקומית ( בחלל השריפה בבוכנות ) ודחיסה גבוה של הטורבו המקצינה
את תהליך הדטונציה ( הצתה עצמית ) של הדלק .
מערכת ניהול המנוע מנסה לשפר על ידי מיחזור גזי פילטה . ( אבל בגלל ששסתום ה EGR )
נסתם או שהשסתום מקבל פקודות מהמחשב מבלי יכולת לבצע אותם .

בקיצור המנוע נכנס לצלצול בדרך כלל בשיוט בעומס קל . התוצאה היא חור בבוכנה .
בדרך כלל בוכנה מס 3 .
זה ההסבר הקצרה .

איציק

גיא
24-01-10, 16:56
מישהו יודע לאן נעלם הנציג ?

ניר ל
24-01-10, 18:34
איציק, יש מצב לנקות את השסתום הזה כל תקופה ? זה עשוי לעזור ?

איציק - 4X6ZH
24-01-10, 19:25
לדעתי ניקוי לא מספיק .
אבל חסר הרבה מידע בארץ והנסיון המעשי הוא החלפת כל המנוע . לא התחפרו בבעיה לעומק .
יש הרבה חומר בנושא באוסטרליה ואנגליה

איציק

asafk
24-01-10, 21:52
עשיתי לפני כמה שנים מעט "לימוד" על המנוע החולה הזה ומחלותיו. בדיון הקודם בנושא, ניסיתי גם קצת להרחיב, אבל זה לא הלך כי לפעמים לא בא להסביר כשמהצד השני לא רוצים להקשיב.
שום טיפול "מסודר" לא ימנע את הכשל, אבל יש דרכים למנוע אותו - בדיוק כמו שאיציק כתב. מבחינת היבואן, אגבף זה נקרא "להרוס את המנוע". יש מי שעשה זאת, אבל עם יד על הלב - אף אחד לא יודע איך המנוע חי אחרי ככה וככה מאות אלפי קילומטרים. כי לאף אחד אין נסיון.

אבל, וזה אבל גדול - זה עדיין לא פותר את היבואן מלהתייחס לבעלי פטרולים. נכון, חלקם הגדול כבר מזמן לא לקוחות שלו, חלקם הגדול לא מטפלים אפילו במוסכים שלו, אבל בכל זאת, הוא מייצג מותג. מותג שמתחמק סדרתית מלטפל בבעיה שנקראת ניסאן פטרול, אבל בכל זאת. זכותו להתעלם. זכתו במקרה הטוב להשתתף בעלות התיקון שעדיין נשאר, אחרי ההשתתפות, שערורייתי, זכותו. אבל שלא יבכה בדמעות תנין אחר כך.

ולמי שקונה פטרול - קנית רכב משומש, עם הרבה קילומטרים, לא באחריות, ועם פצצת זמן מתחת למכסה המנוע. אז גם אתה - אל תבכה. תתמודד. הפורום יעזור לך ויתמוך בך כשתחפש היכן לתקן ובכמה כסף. באמת, ובשמחה.

אסף.

barak4*4
24-01-10, 22:08
הבעיה היא שאין משהו דומה לפטרול בארץ שיובא ביבוא סדיר, נתפשר על משהו צפוף יותר.

עוד מיתוס.
אם אתה זקוק לשבעה מושבים, הפטרול מאפשר זאת, אבל זה עדיין לא עושה אותו רכב מרווח.בשורת המושבים השניה, המצב סביר, שורת המושבים השלישית מיועדת לילדים.
הפטרול הנוכחי לא מרווח בפנים כמו הפטרול GQ ולא כמו רכבים אחרים, שכן נמכרים בישראל.
בפטרול GQ שהיה לנו, מרווח הרגליים לנהג היה עצום. גובהי 1.86 מטר ומעולם לא הזזתי את מושב הנהג לסוף מהלכו במסילות, אם הייתי עושה כך, לא הייתי מגיע לדוושות. הגרסא שהייתה ברשותינו הייתה זו בעל הגג הגבוה (לא מיוצר יותר), כך שגם מרווח הראש היה עצום.

כאשר בדקנו את הפטרול החדש, לפני רכישה, אפילו כשהסטתי את הכיסא לסוף מהלכו, לא היה לי מספיק מקום ומצאתי עצמי יושב בצורה לא נוחה, עם זוית מוזרה בבירכיים.

טויוטה לנדקרוזר (סידרה 80 ו-100), יעניקו הרבה יותר מרווח פנים.

היום יש ברשותינו איסוזו טרופר, אני אומר באופן חד משמעי, הוא יותר מרווח מהפטרול.

בתקציב שהרשית לעצמך, כולל החלפת מנוע בלת"מים וכו', אני מאמין שתוכל למצוא טויוטה לנדקרוזר אמיתי (סידרה 100) משום שהגיעו לישראל לא מעט ביבוא עקיף החל משנת 2001.

שמעון2
24-01-10, 22:15
על פי מה שברק כתב--היבואן בסך הכל אוכל חצץ בגלל יצרן שמשווק את ספינת הדגל שלו שפעם היתה סמל הקשיחות והאמינות עם רכיבים מקרטון "אז אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו איזובי הקיר"?
מה שאני לא מבין איך האוסטרלים לא פתחו במלחמה על הרקע הכשל בפטרול,יכלו לפחות לנצל את זה לפלישה לניו זילנד.

דרור הראלאני לא מסכים אתך. היבואן לא אוכל חצץ הוא מנסה להתנער מאחריות ולא רק בנושא מנועים בכל דבר שאתה רוצה לתקוף את האחריות היבואן מוציא את הלקוח אשם בלבד.דוגמא הלוקר הקדמי מרעיש רק הלקוח אשם הוא נכנס אם הרכב לבוץ נעילה אחורית התקלקלה רק הלקוח אשם הוא הפעיל אותה . המנוע התקלקל רק הלקוח אשם הוא הפעיל מנוע. זאת השיטה של קרסו.

שמעון2
24-01-10, 22:23
עוד מיתוס.
אם אתה זקוק לשבעה מושבים, הפטרול מאפשר זאת, אבל זה עדיין לא עושה אותו רכב מרווח.בשורת המושבים השניה, המצב סביר, שורת המושבים השלישית מיועדת לילדים.
הפטרול הנוכחי לא מרווח בפנים כמו הפטרול GQ ולא כמו רכבים אחרים, שכן נמכרים בישראל.
בפטרול GQ שהיה לנו, מרווח הרגליים לנהג היה עצום. גובהי 1.86 מטר ומעולם לא הזזתי את מושב הנהג לסוף מהלכו במסילות, אם הייתי עושה כך, לא הייתי מגיע לדוושות. הגרסא שהייתה ברשותינו הייתה זו בעל הגג הגבוה (לא מיוצר יותר), כך שגם מרווח הראש היה עצום.

כאשר בדקנו את הפטרול החדש, לפני רכישה, אפילו כשהסטתי את הכיסא לסוף מהלכו, לא היה לי מספיק מקום ומצאתי עצמי יושב בצורה לא נוחה, עם זוית מוזרה בבירכיים.

טויוטה לנדקרוזר (סידרה 80 ו-100), יעניקו הרבה יותר מרווח פנים.

היום יש ברשותינו איסוזו טרופר, אני אומר באופן חד משמעי, הוא יותר מרווח מהפטרול.

בתקציב שהרשית לעצמך, כולל החלפת מנוע בלת"מים וכו', אני מאמין שתוכל למצוא טויוטה לנדקרוזר אמיתי (סידרה 100) משום שהגיעו לישראל לא מעט ביבוא עקיף החל משנת 2001. לי יש פטרול היתה לי טויטה 80 היה לי דיסקברי ויש לי חברים אם טרופר לדעתי אתה טועה בגדול הפטרול הכי מרווח גם בשורה השלישית וגם אם תמדוד אורכים תגיע לאותה מסקנה ואני היום אם פטרול שני לאחר סדרה של רכבי שטח אחרים אני אומר חד משמעית אין עליו . הרכב הכי נוח בשטח הכי אמין בשטח קשה ובעל יכולות ואפשרויות גבוהות מאוד. הצרה היא לא הרכב זה היבואן . תגיד מה שאתה רוצה על המנוע יש הרבה מאוד פטרולים אם 300000 ק"מ ומעלה אם בעלים מרוצים. כולל אני.

ג'וי
24-01-10, 22:25
הי לכם,
שאתם כותבים ג'ו, האם מתכוונים אליי? כי לי קוראים ג'וי.

בכל מקרה אם כן, אשמח לדעת לאיזה בור נפלתי, ובאיזו ללה-לנד אני חי?

לרונן, כפי שכתבתי, נראה כי בכל זאת יש אוזן קשבת לפנייתך, ואלי גם תצא איזו השתתפות של היבואן.

במידה ובסופו של דבר לא תהיה מרוצה, כפי שכתבתי יש פתרונות נוספים, בהחלט סבירים מבחינת עלות.

ג'וי

barak4*4
24-01-10, 22:30
לי יש פטרול היתה לי טויטה 80 היה לי דיסקברי ויש לי חברים אם טרופר לדעתי אתה טועה בגדול הפטרול הכי מרווח גם בשורה השלישית וגם אם תמדוד אורכים תגיע לאותה מסקנה ואני היום אם פטרול שני לאחר סדרה של רכבי שטח אחרים אני אומר חד משמעית אין עליו . הרכב הכי נוח בשטח הכי אמין בשטח קשה ובעל יכולות ואפשרויות גבוהות מאוד. הצרה היא לא הרכב זה היבואן . תגיד מה שאתה רוצה על המנוע יש הרבה מאוד פטרולים אם 300000 ק"מ ומעלה אם בעלים מרוצים. כולל אני.

אני יכול רק להיות שמח עבורך שהרכב שלך מראה אמינות טובה.
לגבי מרווח הפנים, אני מדבר על הקבינה שמיועדת לבני אדם - דהיינו הנהג, הנוסע ושלושת המושבים בשורה השניה. לא התייחסתי לשורה השלישית (להלן האינקוויציה הספרדית
), בכלל לא ידעתי שהטרופר נמכר בישראל עם שורה שלישית.
בטרופר יש יותר מקום, באופן ניכר.
אנחנו עדיין בשלב שמכניסים ומוציאים כיסאות ילדים מהרכב, הטרופר נרכש כי הוא היה הכי מרווח בקטגוריה.

ניר ל
24-01-10, 22:51
הי לכם,
שאתם כותבים ג'ו, האם מתכוונים אליי? כי לי קוראים ג'וי.

בכל מקרה אם כן, אשמח לדעת לאיזה בור נפלתי, ובאיזו ללה-לנד אני חי?

לרונן, כפי שכתבתי, נראה כי בכל זאת יש אוזן קשבת לפנייתך, ואלי גם תצא איזו השתתפות של היבואן.

במידה ובסופו של דבר לא תהיה מרוצה, כפי שכתבתי יש פתרונות נוספים, בהחלט סבירים מבחינת עלות.

ג'וי

הכוונה לג'ו הטכסני (שם משתמש tzagi)

דרור ברלי
24-01-10, 23:47
אני יכול רק להיות שמח עבורך שהרכב שלך מראה אמינות טובה.
לגבי מרווח הפנים, אני מדבר על הקבינה שמיועדת לבני אדם - דהיינו הנהג, הנוסע ושלושת המושבים בשורה השניה. לא התייחסתי לשורה השלישית (להלן האינקוויציה הספרדית
), בכלל לא ידעתי שהטרופר נמכר בישראל עם שורה שלישית.
בטרופר יש יותר מקום, באופן ניכר.
אנחנו עדיין בשלב שמכניסים ומוציאים כיסאות ילדים מהרכב, הטרופר נרכש כי הוא היה הכי מרווח בקטגוריה.

בכל ה-SUV היפניים, זוג המושבים שבזנב מתאים רק לילדים. הפטרול נותן אשליה של רכב גדול ומרווח כי הוא באמת אוטו גדול, בעיקר ארוך וגבוה, עם תא מנוע ארוך מאוד שמיועד במקור למנועי 6 בטור ארוכים פיזית. בפועל, גובה תא הנוסעים מהריצפה ועד לתיקרה, לא מדהים. בנוסף, יש לו "כתפיים" רחבות (קו החלונות) אבל רוחב תא הנוסעים בין החלונות אינו הגדול ביותר. טרופר אכן מעט מרווח יותר ובין המרווחים ביותר שבנמצא.

IlanHadar
25-01-10, 00:25
זה שבעל השרשור נכנס למצב שקט אולי זה סימן טוב, יכול להיות שהגיע לסיכום כל שהוא עם השירות וחלק מהסיכום זה להוריד את הלהבות.

מי שעוקב אחרי השירשורים של הבעיות שיש למנוע הזה בחו"ל מבין שיש כאן צרה, הבעיה שבמקרים כאלה שומעים רק את אלה שזה קרה אצלהם, לא את הרוב שאולי הרכב נוסע ללא בעיות.

מפתיע שהיצרן לא הוציא קריאת תיקון כדי למנוע מצבים כאלה, כמו שאיציק כתב, יתכן ואפשר היה למנוע באמצעים טכניים. הנזק משירשורים כאלה ואחרים הוא קטסטרופלי למותג, ראו מקרה הטרופר דיזל. הרי מי מאיתנו יקנה כזה עכשיו (פטרול או טרופר), גם עם על כל 1 שסובל יש 10 מרוצים (או יותר).

דווקא לעניין היבואן בארץ, בזמנו היו לנו 3 רנו אחד אחרי השני במשך עשור, הרכבים סבלו מבעיות אמינות, כל עוד היו בתקופת האחריות אני לא יכול לבוא בטענות ליבואן, החליפו חלקים והרבה. ברגע שנגמרה האחריות החלפנו, היה לי תיקון אחד מייד בתום האחריות לפני שמכרתי את הרכב שעלה סכום יפה. אני באמת מקווה שהם מנסים לטפל בבעיה ברנו, כיוון שהנזק למותג הוא אדיר ויקח שנים לתקן אותו. חבל שזה יחזור במקרה של ניסן, מה שכנראה כבר קרה ולך תתקן עכשיו.

barak4*4
25-01-10, 02:28
הנזק משירשורים כאלה ואחרים הוא קטסטרופלי למותג...

...שהנזק למותג הוא אדיר ויקח שנים לתקן אותו. חבל שזה יחזור במקרה של ניסן, מה שכנראה כבר קרה ולך תתקן עכשיו.

כמו שכבר ציינו, עם השנים, ג'יפולוג הפך להיות אתר עם המון השפעה על צרכני ה-4X4 הישראלים, שרשור כזה מהדהד בהרבה מסדרונות והרבה לשכות מנכ"לים.

למעלה מחמשת אלפים צפיות בתקופה של שבוע, אולי זה באמת יגרום למישהו שם, במשרד הממוזג, להתעורר.

דרור ברלי
25-01-10, 11:12
הנזק משירשורים כאלה ואחרים הוא קטסטרופלי למותג, ראו מקרה הטרופר דיזל. הרי מי מאיתנו יקנה כזה עכשיו (פטרול או טרופר), גם עם על כל 1 שסובל יש 10 מרוצים (או יותר)....
....הנזק למותג הוא אדיר ויקח שנים לתקן אותו. חבל שזה יחזור במקרה של ניסן, מה שכנראה כבר קרה ולך תתקן עכשיו.

אילן, קבל תיקון חשוב:

האחריות ל"נזק למותג" מוטלת על כתפי היצרן (יצרן גדול, בעל מוניטין אמינות מיתולוגי שמודע לבעיה - אבל עושה בערך כלום כדי לפתור אותה) והיבואן (שלא נותן פתרונות ללקוחות שלו. חוקית ורשמית הוא לא חייב להם כלום מעבר לסיום האחריות, אבל כדי לשמור על מעט אמון מצד אותם לקוחות כלפיו, הוא ממש צריך לעשות משהו).

השרשור הזה לא אחראי לשום נזק למותג!
הוא רק חושף את היקף הבעיה ומעלה אותה לסדר היום - מנוע דפוק שהיצרן מתעקש לדחוף למכונית הכי נחשבת שלו שהיא סוג של אגדה מוטורית, רק לכבוד עמידה בתקני זיהום אוויר מסוימים, ומה יקרה ללקוח אחר כך עם המכונית הזו - זב"שו... ומהצד השני שלהמשוואה - יבואן שנצמד לאותיות הקטנות של תנאי האחריות כמו ח"כ לכסא.

IlanHadar
25-01-10, 19:04
השרשור הזה לא אחראי לשום נזק למותג!

דרור, נו באמת ועוד מעיתונאי, שירשור כזה וכל השירשורים האחרים ברשת בוודאי הם אלה שגורמים לדעת קהל לשנות דעה על מותג, אחרת זה רק שמועה מפה לאוזן, כאן זה כתוב שחור על גבי מסך.

אין לי וויכוח שיצרן שלא דואג ללקוחות שלו כאשר יש תקלה סדרתית או יבואן שלא מפעיל את הכלים בידיו פשוט לא מגיע להם שנרכוש מהם רכבים.

nir.samo
25-01-10, 20:29
תחשוב מה היה לפני עידן האינטרנט - בתור קונה פוטנציאלי היית שומע שמועה על איזה מנוע עם בעייה, בא לסוכנות והמוכר החלקלק היה משכנע אותך שזה לא באמת בעייה ברכב ולך לא היתה ברירה אלא להאמין לו כי לא היו לך כלים לבדוק את זה בטח לא עם מספר כזה קטן של פטרולים.
השרשור הזה אוסף את המידע הקיים מהרוכשים בארץ ומעמיד אותו לכלל.

דידין
25-01-10, 21:11
ראשית תודה לכל המגיבים- מכל מלמדי...השכלתי

האנקדוטה

מספרים שרולס-רויס בשנות ה30 מכרה רכב לאציל ספרדי.בעת נסיעה בהרי הפירנאים , נשברה אחת הציריות. הנ"ל פנה לסוכן שהוא פנה מצידו ליצרן באנגליה.
התשובה הייתה-- במכוניות רולס-רויס לא נשברים ציריות, שלחו טכנאי במטוס מיוחד ע"מ לתקן/להחליף הציריה במקום שזה קרה !

ואידך זיל גמור

דרור ברלי
26-01-10, 10:54
דרור, נו באמת ועוד מעיתונאי, שירשור כזה וכל השירשורים האחרים ברשת בוודאי הם אלה שגורמים לדעת קהל לשנות דעה על מותג, אחרת זה רק שמועה מפה לאוזן, כאן זה כתוב שחור על גבי מסך.

אין לי וויכוח שיצרן שלא דואג ללקוחות שלו כאשר יש תקלה סדרתית או יבואן שלא מפעיל את הכלים בידיו פשוט לא מגיע להם שנרכוש מהם רכבים.

תיכף נתווכח מה ההגדרה המדויקת של "נזק"....
כעיתונאי, אני מתנגד נחרצות לקביעה שחשיפה גורמת לנזק. נכון, זו רק סמנטיקה, אבל משתמע מזה שמדיה תקשורתית מסמנת לה "קורבנות" ועטה עליהם כדי לפגוע בהם ולגרום להם נזק. זה לא תמיד נכון (בעניינים פוליטיים בהחלט יש מקום לחשוד לעתים שהחשיפה מגמתית, ואני מניח שאתה בקי במה שקורה בחדשות בימים אלה... במקרים צרכניים כמו זה - ממש לא. למישהו כאן יש משהו כנגד ניסאן או כנגד קרסו? ממש לא). ואם הסיפור היה עובר מפה לאוזן? האם אלה ששומעים ומעבירים הלאה לחבריהם אחראים ל"נזק"?

מדיה תקשורתית רק חושפת את הסיפור, במקרה הזה סיפור צרכני מובהק על מוצר יקר ובעל מוניטין שמסתבר שהוא פגום מיסודו בגלל כשל הנדסי/תכנוני, ומביאה אותו לידיעת הציבור. מי שאחראים לנזק הם בראש ובראשונה זה שמייצר את המוצר הפגום וזה שמשווק אותו. ובמקרה הזה שניהם מסרבים לתת פתרונות ללקוחות שהשקיעו את מיטב כספם - היצרן מתעלם מהבעיה ההנדסית/תכנונית והיבואן נאחז באותיות הקטנות של האחריות כבקרנות מזבח. שלא יהיו טעויות: חוקית - הן היצרן והן היבואן לא חייבים כלום לאף אחד. אבל מצד שני גם ציבור הלקוחות לא חייב להם כלום - במקרה הזה, לא חייב להאמין לסיסמאות הפרסום הנבובות שלהם, ובוודאי שלא חייב לרכוש מהם מכוניות בעתיד. רוצה לקרוא לזה "נזק"? בבקשה.

שמעון2
26-01-10, 16:09
תיכף נתווכח מה ההגדרה המדויקת של "נזק"....
כעיתונאי, אני מתנגד נחרצות לקביעה שחשיפה גורמת לנזק. נכון, זו רק סמנטיקה, אבל משתמע מזה שמדיה תקשורתית מסמנת לה "קורבנות" ועטה עליהם כדי לפגוע בהם ולגרום להם נזק. זה לא תמיד נכון (בעניינים פוליטיים בהחלט יש מקום לחשוד לעתים שהחשיפה מגמתית, ואני מניח שאתה בקי במה שקורה בחדשות בימים אלה... במקרים צרכניים כמו זה - ממש לא. למישהו כאן יש משהו כנגד ניסאן או כנגד קרסו? ממש לא). ואם הסיפור היה עובר מפה לאוזן? האם אלה ששומעים ומעבירים הלאה לחבריהם אחראים ל"נזק"?

מדיה תקשורתית רק חושפת את הסיפור, במקרה הזה סיפור צרכני מובהק על מוצר יקר ובעל מוניטין שמסתבר שהוא פגום מיסודו בגלל כשל הנדסי/תכנוני, ומביאה אותו לידיעת הציבור. מי שאחראים לנזק הם בראש ובראשונה זה שמייצר את המוצר הפגום וזה שמשווק אותו. ובמקרה הזה שניהם מסרבים לתת פתרונות ללקוחות שהשקיעו את מיטב כספם - היצרן מתעלם מהבעיה ההנדסית/תכנונית והיבואן נאחז באותיות הקטנות של האחריות כבקרנות מזבח. שלא יהיו טעויות: חוקית - הן היצרן והן היבואן לא חייבים כלום לאף אחד. אבל מצד שני גם ציבור הלקוחות לא חייב להם כלום - במקרה הזה, לא חייב להאמין לסיסמאות הפרסום הנבובות שלהם, ובוודאי שלא חייב לרכוש מהם מכוניות בעתיד. רוצה לקרוא לזה "נזק"? בבקשה.
אתם שוכחים שזאת מערכת פורומים ולכל אחד דעות משלו וזה לא מידע עיתונאי.
שזה לא עושה טוב לקרסו אני בטוח בכך, ועובדה שיש הרבה משתתפים בפורום הנ"ל ,ואם קרסו מתעלמת מפורומים כאלו, ההפסד כולו שלה.
אין ספק השירות בחברה הזאת צריך להשתנות ולהתאים את עצמו לשוק .הלקוח הוא לא מתכון לסחיטה.

HRRONEN
26-01-10, 19:07
רונן - כתבת שאתה הולך לפגוש את היבואן. רוצה לספר לנו מה נגמר?

אכן נפגשתי עם נציג של היבואן.
הרכב הועבר מהמוסך בכרמיאל למוסך היבואן בחיפה.
לבקשתם הרשתי להם לפרק ולבדוק שנית את המנוע.
כרגע אני נמצא בחו ל ולכן אני לא מעודכן על הדקה.
בתחילת שבוא הבא אשוב ואעדכן גם את הפורום היעיל הזה...
שוב, תודה לכולם.
רונן

dkrauss
26-01-10, 19:23
ויש יבואנים/יצרנים שמתנהגים אחרת...
לאחרונה קניתי טויטה קורולה 2003 שהוחלף בה מנוע וקצת חקרתי את הנושא לפני הקניה וזה מה שמצאתי
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=196260&highlight=%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98 %D7%94

ילמדו ניסן/קרסו - איך מתנהלים

דורון

שמעון2
26-01-10, 22:11
אכן נפגשתי עם נציג של היבואן.
הרכב הועבר מהמוסך בכרמיאל למוסך היבואן בחיפה.
לבקשתם הרשתי להם לפרק ולבדוק שנית את המנוע.
כרגע אני נמצא בחו ל ולכן אני לא מעודכן על הדקה.
בתחילת שבוא הבא אשוב ואעדכן גם את הפורום היעיל הזה...
שוב, תודה לכולם.
רונןעשית טעות המוסך בחייפה מאוד מאוד לא מקצועי ותזהר כי ינסו להשחיל אותך על שעות עבודה עדיף שתסגור ענינים מראש לגבי עלויות ל.
לי אישית הם החליטו שמנתק מייצב אחורי הלך כשזה לא נכון בכלל אני לא מבין אייך הגיעו למסקנה הזאת ועוד כמה דברים שעשו שהייתי צריך לעשות תיקון חוזר .שמעון

גיא
26-01-10, 23:08
יש שני מוסכים בחיפה

אחד קראסו במפרץ ואחד לא זוכר את השם ליד גרינברג.

שניהם לא משהו ... קראסו לפחות יותר מקצועיים.

אברמלה
27-01-10, 09:22
סתם שאלה.בואו נגיד שהיבואן יקח אחריות יתקן או יחליף מנוע. ומה יהיה בעוד 150000 קילומטר? שוב אותו הסרט?.

fuksi
28-01-10, 16:42
סתם שאלה.בואו נגיד שהיבואן יקח אחריות יתקן או יחליף מנוע. ומה יהיה בעוד 150000 קילומטר? שוב אותו הסרט?.

אותו סרט כנראה
אבל אצל לקוח אחר

שמוליק_א
03-02-10, 14:10
נו יש חדש?

גיא
03-02-10, 15:43
משהו חדש ...

פניתי לאריה ההוא מנהל השרות לפי המייל שפרסמו פה עם שאלה כבעל עניין ( יש לי טראנו )
אחרי מספר ימים קבלתי מייל מבחורה שבקשה מספר טלפון על מנת שאריה יוכל ליצור איתי קשר.

כמובן שסיקפתי להם מספר טלפון.

מאז לא שמעתי מהם יותר.

---

אגב, שמתם לב שיש מועדון 4X4 לבעלי ריכבי ניסאן, המועדון הזה כולל אתר אינטרנטי לרישום שכולל רק מכוניות חדשות.
בעלי טראנו לא מוזמנים שם.

HRRONEN
05-03-10, 22:49
שלום וערב טוב לכל חברי הפורום
חשוב לי לספר לכם מה נגמר עם המנוע שלי, פטרול 2007
הוחלף לי מנוע חדש, עם השתתפות שלי .
ברצוני להודות לחברי הפורום על העזרה הגדולה לאורך כל הדרך, אתם גדולים .
תודה ענקית לאריה לייב ומאיר הורביץ מקרסו, שעזרו לי יום יום, עד שהוחלף לי המנוע, במנוע חדש.
שרות מדהים, חברה מדהימה.
תודה גם למוסך הנעות, איציק ללא ספק, מקצוען בפטרולים, ממליץ למי שיש פטרול, להגיע אליו.
בסופו של דבר, חברת קרסו שיחקו אותה בגדול.
ללא ספק יש על מי לסמוך גם שהאחריות נגמרת.
היחס האישי היה מיוחד, עד לקבלת הפטרול.
תודה גם למוסך קרסו "חיפה" שבצע את עבודת החלפת המנוע, עבודה מצויינת, אחרי יומיים של נסיעה, הפטרול פשוט חדש.

שבת שלום לכולם.

mi88
05-03-10, 23:37
אני לא השתכנעתי, חודש וחצי מנוע, בטח שילמת סכום נכבד
ואתה מודה להם?

תתבייש לך ידיד, מי שעזר לך זה הפורום והחברים והאתר הזה,
בלעדיהם היית עוד נוסע בקו 11 (ברגל)
כפיות טובה לדעתי. נתראה במנוע הבא.

אז למי אתה מודה

מרגיז ....

נדב42
06-03-10, 00:26
משה, אל תהיה תמים.

חלק מהעסקה שם היה מן הסתם שרונן יכתוב משהו בסגנון הזה פה בפורום, אחרת למה שיבואו לקראתו אפילו בשקל ? (אין לי מידע פנימי, זוהי הנחה בלבד, אבל נראית לי סבירה)

גם אין לי ביקורת על רונן, הוא עשה את מה שיכול היה לעשות כדי לתקן את הרכב שלו עם משכנתא מינימלית. אין טעם לתקוף אותו כאן ולנגח אותו. תנו לו לעמוד בחלקו בעסקה ואל תעמידו אותו במצב שבו ישבור מילה שנתן ליבואן. כל עוד לא נפרש כאן כל הסיפור בשקיפות מלאה, אז ברור שיש דברים שהיבואן לא רוצה שנדע, ומונע מרונן לספר. אל תלחצו אותו.

לרונן: סע לטייל ותהינה מהרכב , אני מקווה שלא נפגוש המשך לשרשור הזה עם עוד בעיות מנוע

לנציגי קרסו: הסיפור הזה לקח המון יותר מדי זמן ומאמץ, והשתקת הסיום שלו לא עושה עמכם חסד. זה לא מספיק לנופף בססמאות, צריך גם להיות בסיס מאחוריהן, ומכיוון שלא ניתן לראות דבר מאחורי ענן העשן שפיזרתם על כל הפרשה, לא נותר לנו אלא להניח שמשהו פה מסריח ובצעתם סתימת-פיות מקומית. זה לא משפר את התדמית שלכם, לפחות עבורי.

לחברי הפורום: אנא גלו רגישות למצב של רונן, אל תלחצו אותו לספר יותר, ואל תתנגחו בו. הוא כבר סבל מספיק ...

נדב.

בולדוזר
06-03-10, 00:59
היבואן רונן וחברי הפורום לבסוף בעזרת האתר סוף טוב וזה מה שחשוב !

תתחדש ותהנה

mi88
06-03-10, 01:00
נדב אני נראה לך תמים?

הלקח מהשירשור הזה הוא שהדשא של השכן לא ירוק יותר
כלומר, מה שנראה יקר להחזקה יכול להיות שהוא יותר זול מהאחרים

אגב גם במיצובישי החדשים מנוע עולה הרבה מאד כסף בסידרי גודל של הפטרול כך שמעתי

באחרים הביטוח יקר, הדלק משמעותי וכו'

הלקח השני הוא שבשביל כסף אנשים מוכנים לדרוך על הכבוד של עצמם, ושל אלה שעזרו להם

לפחות הייתי מצפה ממנו שאותיות התודה יהיו באותו הגודל. ולא, אני לא מכיר ולא מקושר לאף אחד באתר הזה, ואין לי עניין אישי בזה, סתם נראה לי הוגן ונכון לעשות כלפי האתר והחברים כאן

לדעתי זה גם היה מציג את העניין לטובת החברה כי כך לא היה שקוף.

הלקח השלישי הוא, שאם יש לך מספיק כסף אז תקנה מה שאתה רוצה כי זה לא ממש משנה לך.

משה

דרור הראל
06-03-10, 02:04
מתטער מאד לא מבין את הביקורת.

בא בן אדם,פותח שרשור עם בעייה רצינית ברכב לא חדש,לא באחריות.

שרשור תופס גובה.

היבואן מחליט,מסיבותיו הוא וזה באמת לא משנה למה-למצוא פתרון.

פותח השרשור-קיבל מה שרצה.

"אנחנו" להלן JEEPOLOG השפענו על ההחלטה--יענו יש כבוד

מה עוד תרצו? שרונן בשם הצדק ההיסטורי,יסרב לקבל את הצעת היבואן?נראה לכם שהוא לא באמת אסיר תודה ליבואן(שעל פי דעתי לא חייב לו כלום-רק לנו)?

כל הכבוד ליבואן,מזל טוב לרונן-הלוואי על כולנו (עם מי מדברים בלנד רובר?) "מודה ועוזב ירוחם"

דרור הראל

יואב פולס
06-03-10, 18:28
מצטרף לדעתו של דרור.
אני לא מבין מה יש לכם כנגד רונן או היבואן.
מה רציתם (MI88)? שרונן ישלח לכל אחד מכם שיק אישי, מהחשבון של קרסו? חלאס עם הגישה הילדותית הזו "מרגיז". זה מה שמרגיז אותך? מצבך מצויין.
מבחינתי, ולעניות דעתי יש כאן מצב בו היבואן תפס את עצמו ברגע הנכון, הקשיב, וניסה בכנות להגיע לפתרון. גם רונן הקשיב בכנות, וביחד הם צעדו אל עבר השקיעה.
אני שמח בשבילך רונן, וגם בשביל קרסו שאולי מראים תחילתה של התייחסות שונה ללקוחות.
מברוק!
יואב

HRRONEN
06-03-10, 18:43
שוב תודה לחברי הפורום,

חבל שיש אנשים, שמה שמניע אותם זה דברים אישיים ולא מה שקורה באמת.
לאחר עזרה גדולה של חבריי הפורום, הרגשתי מחוייב לספר לכם את תוצאות המקרה.
לטוב ולרע, חברת קרסו, שיחקה אותה בשרות ובגדול.
בשורה התחתונה, הוחלף מנוע לחדש, מה לא ברור?

גיא
06-03-10, 21:44
כל הכבוד.

שמעון2
07-03-10, 00:17
שוב תודה לחברי הפורום,

חבל שיש אנשים, שמה שמניע אותם זה דברים אישיים ולא מה שקורה באמת.
לאחר עזרה גדולה של חבריי הפורום, הרגשתי מחוייב לספר לכם את תוצאות המקרה.
לטוב ולרע, חברת קרסו, שיחקה אותה בשרות ובגדול.
בשורה התחתונה, הוחלף מנוע לחדש, מה לא ברור?
השאלה הנשאלת, למה זה לקח לקרסו כל כך הרבה זמן כדי שתיצא מרוצה? ואיזה נזק גרמה ההמתנה הזאת? ולמה השרשור הזה היה בכלל צריך להפתח? למה זה לא קורה אצל יבואנים אחרים? ועל זה לקרסו או לך הלקוח המרוצה אין תשובה.

tzagi
07-03-10, 00:43
השאלה הנשאלת, למה זה לקח לקרסו כל כך הרבה זמן כדי שתיצא מרוצה? ואיזה נזק גרמה ההמתנה הזאת? ולמה השרשור הזה היה בכלל צריך להפתח? למה זה לא קורה אצל יבואנים אחרים? ועל זה לקרסו או לך הלקוח המרוצה אין תשובה.

קראת את כל השירשור?

lior_b.s
07-03-10, 10:12
מה אתם חופרים ומחפשים בכח להוציא עוד משהו לא בסדר, לא כשר...
לקח זמן, למי להגיד תודה...את מי זה מעניין?..
הבחור קיבל מנוע חדש בהשתתפות היבואן שלפי תגובות פה בשרשור לא ממהר לקחת אחריות אם בכלל..אז אם זה כולל פרסום תודה בפורום , אז מה????
מי שמכיר את היבואן יודע בדיוק את ההתנהלות וכנראה שהשרשור הזה עשה קצת גלים אז גם חברי הפורום קיבלו תודה , מה עוד אתם רוצים??? הרי חוץ מלהגיב פה בשרשור אף אחד לא הלך ליבואן להפוך שולחנות נכון? אז איזה פרס אתם רוצים?

במחיר כזה של המנוע גם אני הייתי מהלל את היבואן, שם סטיקר "קרסו המלך" על הפגוש ועושה קעקוע בתחת עם הסמל של קרסו...

קצת פירגון לחבר פורום לא יהרוג אף אחד ולא משנה איך העיקר שקיבל מנוע חדש...

ליאור

שמוליק_א
07-03-10, 11:25
קחו דוגמה לכח שיש לצרכנים בפורומים השונים חזק !!!

> חברת התעופה הרסה לו את גיטרת Taylor היקרה לליבו (שווי $3500) בטיסתו האחרונה.

> דייב ניסה במשך 9 חודשים לגרום לחברת התעופה לשלם לו פיצויים
> על הנזק שסבלי המזוודות של החברה גרמו לגיטרה יקרה זו.
> במהלך שיחתו האחרונה עם מנהלת שירות הלקוחות של חברת התעופה –
> הוא אמר לה שלא נותר לו אלא ליצור קליפ ווידאו/שיר על חוסר שיתוף הפעולה
> של חברת התעופה – ביוטיוב.
> תגובת מנהלת שירות הלקוחות היתה – "Good luck with that one, pal".
> דייב אכן העלה את השיר שחיבר נגד החברה ליוטיוב.
> עד היום הקליפ קיבל מעל 7 מיליון כניסות והוזכר בערוץ CNN
> חברת התעופה יצרה קשר עם המוסיקאי – והציעה לו פיצוי רק שיוריד את הווידאו,
> תגובתו כמובן היתה "Good luck with that one, pal"
> חברת הגיטרות Taylor – שלחה לדייב חינם 2 גיטרות טיילור קאסטום
> כהוקרה על הווידאו שיצר ,שגרם לעלייה חדה במכירותיהם.
> הנה הוידאו - מדליק לאללה:
> http://www.youtube.com/watch?v=5YGc4zOqozo (http://www.youtube.com/watch?v=5YGc4zOqozo)

איציק - 4X6ZH
07-03-10, 13:23
ענק פשוט גדול .

זאת הדרך שצריך לדבר למפלצת מוצצת :lol:

איציק

Saar
07-03-10, 17:06
אני שמח שיצאת מרוצה.
באופן אישי, שרשור שנפתח באמצע ינואר והגיע לסיומו רק בשבוע הראשון של מרץ...
אני לא חושב שהייתי קורא לזה שירות מדהים.
(אולי בעצם כן, אבל לא במובן החיובי)
מצד שני, יפה שמישהו בקרסו התעשת.

סער.

ניר ל
07-03-10, 17:53
עושה רושם שהרכב כרגע למכירה ביד2 , מה שנקרא - שלום שלום ואל תבוא לי בחלום...

bizon
07-03-10, 19:27
חזק ביותר אחלה שיר :)))

mi88
07-03-10, 20:47
אם מבטיחים שמחיר מנוע לא יעבור 15 אלף בעתיד, קניתי

אם לא, עדיף לנדרובר או משהו אחר

נכון או לא?

משה

דרור ברלי
07-03-10, 21:25
קחו דוגמה לכח שיש לצרכנים בפורומים השונים חזק !!!

> חברת התעופה הרסה לו את גיטרת Taylor היקרה לליבו (שווי $3500) בטיסתו האחרונה.

> דייב ניסה במשך 9 חודשים לגרום לחברת התעופה לשלם לו פיצויים
> על הנזק שסבלי המזוודות של החברה גרמו לגיטרה יקרה זו.
> במהלך שיחתו האחרונה עם מנהלת שירות הלקוחות של חברת התעופה –
> הוא אמר לה שלא נותר לו אלא ליצור קליפ ווידאו/שיר על חוסר שיתוף הפעולה
> של חברת התעופה – ביוטיוב.
> תגובת מנהלת שירות הלקוחות היתה – "Good luck with that one, pal".
> דייב אכן העלה את השיר שחיבר נגד החברה ליוטיוב.
> עד היום הקליפ קיבל מעל 7 מיליון כניסות והוזכר בערוץ CNN
> חברת התעופה יצרה קשר עם המוסיקאי – והציעה לו פיצוי רק שיוריד את הווידאו,
> תגובתו כמובן היתה "Good luckwith that one, pal"
> חברת הגיטרות Taylor – שלחה לדייב חינם 2 גיטרות טיילור קאסטום
> כהוקרה על הווידאו שיצר ,שגרם לעלייה חדה במכירותיהם.
> הנה הוידאו - מדליק לאללה:
> http://www.youtube.com/watch?v=5YGc4zOqozo (http://www.youtube.com/watch?v=5YGc4zOqozo)

עצום.
אולי כדאי לי לעשות סרטון על סלקום?.........:mrgreen:

patrol01
07-03-10, 21:44
קודם כל אני רוצה לומר כל הכבוד על זה שהצלחת להוציא מהיבואן מנוע חדש. כבעלים של ניסאן פטרול שנת 2001 גם אני סבלתי לאחרונה מהבעיה במנוע ולאחר שיחה עם היבואן הוא היה מוכן להשתתף בחצי מעלות התיקון כל עוד התיקון יבוצע במוסך מורשה של היבואן (נ.ב. הרכב שלי לא מטופל כבר שנים במוסכי החברה) ולאחר בירור עלויות במוסך מורשה יבואן הגעתי למסקנה שאני יכול לבצע אוברול מנוע במוסך שאני מטפל בו בקביעות שאינו מורשה יבואן בעלות נמוכה משמעותית. את כל החלקים לאוברול קניתי בחברה כולל בוכנות חדשות ורינגים ומיסבים שיפוץ מזרקים ועוד...
אני יכול לסכם שעלות ה"התענוג" כולל העבודה כ-11000 שקלים לפני מע"מ . לאחר ששברתי את הראש לאיזה רכב אחר להחליף לא מצאתי שום תחליף שיתן לי את מה שאני מקבל מהרכב הזה. אתם יכולים לקרוא לזה שגעון אז כנראה שאני משוגע על האוטו הזה

mi88
07-03-10, 22:01
פטרול 01 שלום

אם לא תוכל לעשות אוברול אז מה תעשה, המנוע יעלה כמו הרכב

ואם האוברול לא מצליח אז מה עושים? זאת הבעיה

בשביל הקטע לא מדאיג אותך שאולי תצטרך להחליף מנוע במחיר של הרכב?

מקוה שתענה

משה

יואב פולס
08-03-10, 10:08
בשביל הקטע לא מדאיג אותך שאולי תצטרך להחליף מנוע במחיר של הרכב?

ואותך זה לא מדאיג? זה רלוונטי בדיוק באותה המידה גם לגביך.

zik5
08-03-10, 15:56
אחרי כל השרשור ....בין רכבי הסולר .....td5 כבר לא נראה אופציה רעה כלכך....

patrol01
08-03-10, 16:45
משה שלום
בקשר להערתך לגבי מחיר מנוע מייבוא אז ניתן להשיג בארץ מנועים כאלו בסביבות 15000-20000 שקל וכמו כן ניתן לקנות באנגליה מנוע אחרי אוברול כללי עם אחריות לשנה בעלות של 15000 שקל כולל הובלה ומיסים (ואל תבלבלו לי את המוח על בעיות בייבוא של מנועים שכן הכל אפשרי אם עושים הכל לפי הספר,הרבה כאב ראש אבל בהחלט אפשרי). עכשיו בעניין הצלחת האוברול צריך להבין שהתקלה שנגרמת למנוע היא נקודתית וברוב המקרים כל המכלולים במנוע לא נפגעים ואני יכול להעיד שכל המידות של הבוכנות מיסבים ראשיים ומישניים נשארו סטנדרטיים כך שאין כל סיבה שלא ניתן יהיה לבצע אוברול בתנאי שמבצעים את העבודה לפי הספר.
כל מנוע דיזל מודרני נחשב היום יקר מאוד גם לתיקון וגם לייבוא שלא לדבר על מערכות הזרקה ממוחשבות שבמנועים אחרים עולים יותר מאוברול במנוע הזה.

mi88
09-03-10, 00:18
יואב שלום

ההבדל הוא שמנוע ברכב שלי עולה בין 12000 ל- 15000 ש"ח

אם שומרים עליו הוא בדרך כלל מחזיק הרבה יותר מ- 160000 ק"מ

ההבדל בין 50 או 70 אלף ל- 15 אלף הוא עצום

תחשוב שב 50 אלף אפשר לרכוש רכב אחר

אז אם צריך 15 אלף לא נעים לא נורא

אבל 50 או 70 זה לא נעים בכלל.

ביננו גם 15 זה שחיטה, אבל בגבולות הסביר, אין שום הצדקה לבקש 50 או 70 על חתיכת מנוע

אגב אני שאלתי לפני שקניתי, במסגרת הסיכונים שאני מוכן לקחת, אם הייתי יודע שאצלי גם מנוע עולה סכומים כאלה לא הייתי קונה.
ב50 אלף מטפלים באוטו כמה שנים

משה

ניסאן פאטרול
25-03-10, 07:30
שלום לכולם

אני צריך עזרה
יש לי ניסאן פטרול שנת 2007 מטופלת רק בחברה עד היום עם 160.000 ק"מ
גררתי את הגיפ למוסך ניסאן לאחר בדיקה כולל פירוק ראש החברה לא לוקחת אחריות

טל 0505896389 רונן

רונן שלום, אני החלפתי מנוע בניסאן פטרול שלי במוסך בכנות (איצי פארט) המנוע יובא מצרפת לפרטים תיצור קשר 0508822647 טל

גיא
25-03-10, 09:12
תגיד, יא מסטול ...

קראת את ההודעות בכלל ? ( ברור שלא .. )

יואב פולס
25-03-10, 13:50
יואב שלום
ההבדל הוא שמנוע ברכב שלי עולה בין 12000 ל- 15000 ש"ח
משה
משה שלום,
אפילו 70,000 ברכב ששווה כ 200,000 שקלים זה כ- 30%
אצלך, 15,000 מרכב ששווה 25,000 שקלים זה 60%...
...מספרים...אפשר להציג אותם בכל מיני צורות... :-)
מאחל לך שלא תזדקק!
חג שמח,
יואב

גיא
25-03-10, 13:57
לא ניראה לי ש TD4 כזה עולה כל כך זול ( למרות שלא שווה גם את זה כניראה )

mi88
25-03-10, 23:26
ניסן פטרול באיזה שנה עולה 200000 ובאיזו שנה 70000

אם זה ברכב שנתון לא חדש אז 70000 זה כמעט 100%

בשלי מנוע עולה 7000 כולל טורבו (כרגע לא צריך)

(נ.ב לא מבין מדוע מחקו אותי מה עשיתי?)

משה

mi88
26-03-10, 00:32
אגב שימו לב יכול להיות שלאור התקנות החדשות כפי שהובאו בפורום לגבי החלפת מנוע ,כל העניין לא רלוונטי.

אם אפשר לשים מנוע אחר אז אפשר לשים מנוע טרנו בפטרול

אם זה ככה אז אולי נפתרה הבעיה

משה

Bernard
26-03-10, 01:27
אגב שימו לב יכול להיות שלאור התקנות החדשות כפי שהובאו בפורום לגבי החלפת מנוע ,כל העניין לא רלוונטי.

אם אפשר לשים מנוע אחר אז אפשר לשים מנוע טרנו בפטרול

אם זה ככה אז אולי נפתרה הבעיה

משה

אילו תקנות חדשות?
אתה יכול להוסיף לינק?
תודה.

mi88
26-03-10, 01:51
הינה הלינק (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43228)

משה

Bernard
26-03-10, 11:29
הינה הלינק (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43228)
משה

תודה.

barak4*4
12-11-11, 00:26
משיב את הדיון לכותרות, כמעט שנתיים אחרי, אבל הפעם עם פיתרון או יותר נכון "טיפול מונע" לבעיות ב-ZD30.
על פניו זה הפתרון לאלו שכבר שיפצו / החליפו מנוע וממתינים ל"בום" הבא וגם לאלו שעוד לא סבלו מבעיות במנוע שלהם.

מדובר בערכה, שבתרגום קלוקל מתרגמת כך: " ערכת אל תתפוצץ לי" למנועי ZD30.
ה-ZD30 יושב גם בפאת'פיינדר/ טראנו הישנים ( השם משתנה בהתאם לשוק, אל תתיחסו לאיך הרכב נראה) וגם הם סבלו מאותן הבעיות.
כרגיל עולה השאלה, למה זה לא קורה בטראנו 3 ליטר, שיש לו את אותו המנוע? לא ברור.

לעניין, הבחור שמפרסם כאן (http://www.trademe.co.nz/motors/car-parts-accessories/nissan/electrics/auction-421800392.htm), מציע פיתרון לבעיה, שעל פי ההסברים של איציק על התעצמותת גדישה (תגובה מספר 132 בדיון זה), נשמע כפתרון הנכון.

http://img526.imageshack.us/img526/3176/179674833full.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/179674833full.jpg/)

http://img705.imageshack.us/img705/183/167742931full.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/705/167742931full.jpg/)

http://img13.imageshack.us/img13/4731/173990755full.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/13/173990755full.jpg/)

http://img69.imageshack.us/img69/954/187463829full.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/187463829full.jpg/)

http://img88.imageshack.us/img88/535/187463899full.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/187463899full.jpg/)

Picture 5 is what YOUR ZD30 throttle body looks like now without this kit, Floor it and this gunk will fly through your engine. One of the issues that makes them go BANG

We specalise in an aftermarket bolt on kit to eliminate the causes of premature engine failure on this troublesome yet strong/reliable engine.

The kit includes/or has options of the below, every truck or owner requires different options so price may vary.

Catch can mod
EGR bybass mod
New Maf Sensor
New Welded Highflow intercooler factory replace
New Welded Super highflow intercooler, 10 x larger than factory front centre mount (this is good for 1000HP) reduces combustion temps tremedously.and quitens down induction noise.
New Silicone pipes and bends
Digital Boost gauge and pod
ECU check-reset-testing
All holes silicone sealed and brass nipples drilled and tapped and sealed
Oil and oil filter
Fuel filter

After this kit you will have,

*Clean golden oil for most of your oil lifespan 8-10 thousand kms
*Clean as new MAF sensor not fouled with oil saves hundresd in the future
*Nice Cool induction temp
*Correct boost levels
*Plenty of power
*No black smoke
*Awesome fuel ecconomy
*It will out perform the truck from when it was new!

Not a DIY kit sorry.

I am not a help forum so if you just want to ring and prod me for information on how to do these mods and why, DONT BOTHER. If you want to do it on the cheap thats fine, dont involve me. Thanks.......

$900 kit is the basic dont blow up kit without a intercooler or boost gauges etc,
$1300 kit as above and factory upspeced welded tanks intercooler and digital boost gauge
$3000 Kit as above with 10 x larger than factory, high flow centre mount intercooler, complete re pipe including all silicone joiners, bends and Tbolt clips. Removal of old system from truck.

giltasa
12-11-11, 12:43
האמת שאצלי במנוע 3.0 בניסן טראנו שזה מנוע זהה משום מה אין שום בעיה ולא היתה ,דווקא נראה שהמנוע והגיר זה אחד הדברים הכי טובים שניסן הוציאו הם עובדים בהרמוניה מושלמת, את הטיפולים אני בחיים לא יעשה בניסן, אבל את החלקים המקוריים והשמנים אני קונה מקורי

liron_al
17-11-11, 11:54
המנוע בטראנו (3.0) ובפטרול לא זהה
וזאת לאחר בירורים מעמיקים עם ניסאן יפן (אם היה זהה, הייתי קונה פטרול מזמן). כמו כן הפטרול כבד הרבה יותר מה שגורם למנוע להתאמץ מעבר למה שמנוע הטראנו מתאמץ...
הקיט שפורסם (לפי החלקים) אמור להוריד את הטמפרטורה. לכן, הכיוון של ביטול הEGR נשמע נכון..
כמו כן הורדת הטמפרטורה ע"י אינטרקולר גדול יותר תתרום מעט. אגב, מאוד מומלץ להוסיף וונטה על האינטרקולר, המיוחד ברכבים שנוסעים בשטח טכני.
מומלץ בכל הרכבים עם הטורבו להוסיף שעון EGT, ושעון BOOST.. אם הEGT גבוהה מידי יתכן נזק לבוכנות ולשסטומים...
אני כרגע בתהליך הרכבה של השעונים בטראנו שלי, אפתח נושא חדש כשאתחיל בהרכבה.

shahav
17-11-11, 16:57
לירון, למה אתה מדבר סינית? מה זה EGT או BOOST? חיפשתי ברשת אבל אתה כזה נחמד ומדבר עברית:-)
אך שעון כזה יכול להועיל? זה כמו חום מנוע? עם יצאתה מערכים נורמאלים אז עוצרים בצד הכביש?
אך שעון כזה מודד את הערך? מקבל ממחשב המנוע? או מודד לבד?
בקיצור תפרט מעט.
רבין

liron_al
17-11-11, 18:57
וואי וואי כמה שאלות :)

EGT - egshaust gas temperature
שעון שמודד את טמפרטורת גזי הפליטה בסעפת הפליטה. אינדיקציה לטמפרטורת הבערה בצלינדר.
יצא מהערך? פשוט מורידים קצת את הרגל מהגז (הטמפרטורה משתנה מהר יחסית...)
טמפרטורה בשיוט - כ300 מעלות. בסרק כ200. ערך עליון - 1300. מעל זה יש חשש גדול לנזק.

BOOST - לחץ גדישה.
שעון לחץ המראה את הלחץ ביציאה מהטורבו.
אם גבוה מידי קיים חשש למיסבים של הטורבו וכן ללחץ גבוה מידי בסעפת היניקה.
לחץ גבוה מידי פוגם בשסטומי היניקה בעיקר... כמו כן מראה על בעיה בWASTE GATE שתפקידו לפרוק את הלחץ מהטורבו במידה והוא גבוה מידיי,
או סתימה באינטרקולר.
בדיזל השעון יראה תמיד לחץ חיובי. אצלנו הטורבו מכוון ל 10באר.

BOOST - השעון מגיע עם חיבור לצינור, את הצינור מחברים לכניסה של האינטרקולר (צריך להרכיב מחבר..) ומצדו השני לשעון.
EGR - חיבור חיישן על סעפת הפליטה ולשעון.

לעניין הפטרול (ולטראנו):
במקור הגיעו עם מערכת EGR. המערכת לוקחת חלק מגזי הפליטה ומעבירה אותם לסעפת היניקה לבערה חוזרת.
למה זה טוב? תקנות זיהום אויר. כך הגזים נשרפים שוב ובעצם כך מנצלים דלק שלא נשרף בפעם הראשונה.
למה זה לא טוב? הגזים חמים, ובשריפה השניה מעלים את טמפרטורת הבערה בצלינדרים. תוסיף לזה טמפרטורת גזי פליטה גבוהה מלכתחילה,
קיבלת מתכון נהדר להמסת בוכנות אלומיניום, במיוחד אם הEGR (שסתום) נתקע במצב פתוח...
מאוד מומלץ לבצע מעקף (מאוד פשוט בניסאן), הרכב עדיין עובר טסט ואין שום שינוי בצריכת הדלק.

כמו שכתבתי, החלקים הוזמנו, אני מתחיל הרכבה ברגע שיגיעו לארץ.
אם תרצה, נעבור את תהליכי ההתקנה יחד

מקווה שעכשיו ברור יותר...

tzagi
17-11-11, 19:22
לירון,
תיקון קל
פעולת הEGR מורידה (לא מעלה) את ה EGT, זה כול הרעיון, פחות EGT=פחות NOX
לכן הקיט בא עם קולר יותר גדול, כדי להוריד EGT בחוסר הEGR

liron_al
17-11-11, 19:51
אני חושב שאתה טועה...
אצל חבר ערך הEGT ירד כשעקפנו את הEGR... הגזים החמים לא חוזרים לתא הבערה.
נראה לי שההקולר הגדול יותר מוריד את הEGT כחלק מהפיתרון ולא בגלל ביטול הEGR.
בכל מקרה, יש מצב שיש פה בשורה לבעלי הפטרול, אבל עדיין מפחיד לקנות אחד, מה שמאוד חבל, זה רכב החלומות שלי
אני אבדוק איתו שוב ואעדכן..

אגב, אצלכם יש פטרולים? בכמה הם נמכרים? אולי שווה לחשוב על יבוא

tzagi
17-11-11, 19:56
לא אני לא טועה,
החזר גז פליטה לסעפת היניקה מדלל את החמצן, פחות חמצן=פחות חום

קרא קצת על הנושא, במיוחד על NOX REDUCTION

tallevi
17-11-11, 22:59
וואי וואי כמה שאלות :)
EGR - חיבור חיישן על סעפת הפליטה ולשעון.

לעניין הפטרול (ולטראנו):
במקור הגיעו עם מערכת EGR. המערכת לוקחת חלק מגזי הפליטה ומעבירה אותם לסעפת היניקה לבערה חוזרת.
למה זה טוב? תקנות זיהום אויר. כך הגזים נשרפים שוב ובעצם כך מנצלים דלק שלא נשרף בפעם הראשונה.
למה זה לא טוב? הגזים חמים, ובשריפה השניה מעלים את טמפרטורת הבערה בצלינדרים. תוסיף לזה טמפרטורת גזי פליטה גבוהה מלכתחילה,
קיבלת מתכון נהדר להמסת בוכנות אלומיניום, במיוחד אם הEGR (שסתום) נתקע במצב פתוח...
מאוד מומלץ לבצע מעקף (מאוד פשוט בניסאן), הרכב עדיין עובר טסט ואין שום שינוי בצריכת הדלק.

מקווה שעכשיו ברור יותר...

לירון, אתה "קצת" פספסת את התאוריה שעומדת מאחורי המערכת הזאת.
שפר עמדה..., התיאור של tzagi נכון יותר.

טל.

asafk
17-11-11, 23:01
אם הפסקת פעולת ה EGR הורידה את טמפרטורת גזי הפליטה - זה אומר שיש בעיה. אבל זה אנחנו כבר יודעים.
אני יותר בכיוון ששסתום הEGR בתקלה כל שהיא (מישהו אמר אדי שמן שעושים בו שמות? ) ולכן נוצרת הבעיה מלכתחילה. הביטול של המערכת מוריד את הטמפרטורה, אבל זה לא אומר שהמערכת היתה תקינה.

אסף.

liron_al
17-11-11, 23:26
לשפר עמדה טל? אני לא בתחרות עם מישהו...
זה טיבו של כל פורום. המון דעות. רוצה תיקח לא רוצה, נו אתה יודע מה ההמשך :)
אגב, קראתי על NOX, ולעניין, חמצן לא מעלה טמפרטורה אלא דלק מעלה אותה..
החמצן גורם לבערה להיות נקייה יותר.

tzagi
18-11-11, 07:33
טוב,
בעקבות הפניני חוכמה שנכתבו פה, (ובגלל שאין ברצוני לטנף את השרשור הזה)
מחר-מחרותיים אפתח שרשור חדש על המדע וההיסטוריה של תקנות וטכנולוגיות למניעת זיהום אויר באפליקציות אוטומוטביות.
לירון, בבקשה לקרוא ולהגיב שם,
אה, תעשה שעורי בית
1.איך ברנר חמצן-אצטילן עובד
2.INERT GAS

liron_al
18-11-11, 13:15
אתה מוזמן לטנף

"EGT means exhaust gas temperature. TIT means turbine inlet temperature. The temperature of the exhaust gas is a direct indicator of how hard the engine is working and if there is a problem. As the engine load increases more fuel is injected into the cylinders causing the exhaust gas temperature to rise. Your pistons are made of aluminum that melts at 1,220 degrees so over fueling, boosting or a malfunction (bad injector) could cause serious damage. If you have installed a performance chip or a supercharger this gauge is a must."

למה לפתוח שרשור חדש? סוף סוף נהיה מעניין פה!
אגב, יש לי דברים יותר טובים לעשות משעורי בית...

tooshey
18-11-11, 17:47
לירון
אני חושב שיש לך טעות בהבנת תפקיד מערכת EGR.
אם תבין מה תפקיד המערכת ואיך היא מבצעת אותו, תבין את הטעות.

בברכה,טושי

liron_al
19-11-11, 01:51
אולי תרצה להסביר איך היא עובדת?

tallevi
20-11-11, 22:20
אם הפסקת פעולת ה EGR הורידה את טמפרטורת גזי הפליטה - זה אומר שיש בעיה. אבל זה אנחנו כבר יודעים.
אני יותר בכיוון ששסתום הEGR בתקלה כל שהיא (מישהו אמר אדי שמן שעושים בו שמות? ) ולכן נוצרת הבעיה מלכתחילה. הביטול של המערכת מוריד את הטמפרטורה, אבל זה לא אומר שהמערכת היתה תקינה.

אסף.

אני מרגיש סגירת מעגל באוויר...

נכון, אדי השמן ממערכת ה-PCV, מגיעים, משתהים בסעפת היניקה ועם גזי הפליטה החמים יוצרים מעטה של שמן שרוף על שסתום ה- EGR וגורמים לתקיעתו. (ולא משנה מה סוג השמן, כל שמן יישרף בתנאים האלו)

אבל מה לעזאזל שונה המקרה הזה מרוב רובם של מנועי הדיזל החדשים המצוידים באותן המערכות בדיוק ?!

מה ?! הטורבו עם לחץ הגידוש המשתנה!?
(ד"א, יש לי את ספר הרכב של הטרנו עם המנוע הזהה (ZD30ETi), והטורבו שם הוא רגיל לחלוטין).

אבל גם אם כן, היתפסות של שסתום EGR הוא ממש לא תופעה מיוחדת ובטח לא תופעה שמזדהה עם סיום חייהם של המנועים שעליהם הם מורכבים.
וגם אם זה טורבו עם גידוש משתנה, מה !? ביטלו לו את ה- waste gate ??? אני לא מאמין !!

בקיצור התאוריה הזו עדיין לא מלאה\שלמה לגמרי.

בכל אופן, נכון לנתונים שיש כרגע, אם אני הייתי בעל פטרול, הייתי פועל כך:
מנתק את נשם המנוע ממערכת היניקה(במנוע מנפח זה עלול קצת להפריע...) אם כי יש את הפתרון בצורה של חיבור הנשם לצינור הפליטה.
מבטל את ה-EGR .
או שלחלופין, מקפיד על אחזקה מונעת באינטרוולים הולמים לניקוי ובדיקה יסודית של שסתום ה-EGR.

טל.

asafk
20-11-11, 22:47
היתפסות של שסתום EGR הוא ממש לא תופעה מיוחדת

ממש לא תופעה מיוחדת.

אבל בפטרול - וזו כבר התאוריה הפרטית שלי לאחר שראיתי מקרוב כמה מנועים שסיימו את חייהם - יש שילוב של שני דברים נוספים.
הראשון הוא שהטורבו המשתנה שם. תיכף נגיע לזה.
השני הוא שהמנוע קטן על הבהמה. בואו ניזכר ש EGR עובד בעיקר בשיוט, ולא במאמץ. ניזכר גם שבשיוט הטורבו דוחס לחץ די נמוך, כמעט לא עובד כי אין הרבה עומס על המנוע. זה במכוניות אחרות. כאן, המנוע כל הזמן במאמץ. והדרך של מנוע טורבודיזל קטן ועם מעט בוכנות לייצר את ההספק הדרוש כדי להתמודד עם המשקל - היא לגדוש והרבה.
עכשיו נחזור לEGR, ולעובדה שהוא נתקע במצב פתוח כשהוא אמור להיות סגור. זה, כבר אמרנו, לא חריג. אבל כשהוא פתוח הרבה גועל נפש (אדי שמן) זורמים דרכו לסעפת היניקה, שמזינה את הטורבו. במנוע של רכב רגיל, שמתאמץ פחות, ייקח הרבה זמן עד שהטורבו יתעלף מהאדים - וזה יקרה בסוף, זה תמיד קורה. אבל כאן האדים גם מחרבים את המכניקה של הטורבו המשתנה, וגם כנראה מפריעים לפעולה של הוויסטגייט, ובשורה התחתונה גדישת יתר וביי ביי למנוע.

ככה לפחות אני מבין את מנגנון הכשל במנוע הזה, וכך אני מסביר לעצמי את ההבדל בין ניסאנים אחרים לפטרול.

ביטול הEGR מפסיק את זרימת אדי השמן. מצד שני ביטול EGR מעלה את טמפרטורת גזי הפליטה ( EGT ) ומחייב לעקוב אחריה, ממש כמו במקרה של גידוש יתר מכוון.

ועוד דבר - זו רק תאוריה. במציאות הלכו גם מנועים שעשו את השינוי הזה בדיוק. יש כנראה אל יפני שיודע את התשובה המלאה.

אסף.

ניר ל
20-11-11, 23:54
חרשתי על הנושא הזה המון בזמנו ואני יכול להפנות לספרים שלמים שנכתבו על התיאוריות לכשל וכל מני פטנטים שאמורים למנוע, בליווי תמונות לא פחות יפות ומשכנעות מאלו כאן. המסקנה החד משמעית שלי היא ,שמי שקונה רכב כזה משומש עם מנוע שעבד - מוטב לו לחסוך את ה 20 אלף ₪ שתעלה התקנה של קיט כזה , לקניית מנוע חדש בבוא יום הדין.

razzamataz
21-11-11, 01:01
עכשיו נחזור לEGR, ולעובדה שהוא נתקע במצב פתוח כשהוא אמור להיות סגור. זה, כבר אמרנו, לא חריג. אבל כשהוא פתוח הרבה גועל נפש (אדי
שמן) זורמים דרכו לסעפת היניקה, שמזינה את הטורבו. אסף.

לא בעלים של פטרול, אבל רציתי לדעת האם מערכת ה EGR היא אחרת מהטנדרים הישנים
אצלי היא מורכבת על סעפת היניקה ללא קשר לטורבו (כלומר גזים שרופים ישירות מסעפת הפליטה לסעפת היניקה, ולא חזרה לטורבו ואז ליניקה), האם בפטרול גזים שרופים מגיעים לטורבו ואז ליניקה??

tallevi
21-11-11, 01:30
ממש לא תופעה מיוחדת.

אבל בפטרול - וזו כבר התאוריה הפרטית שלי לאחר שראיתי מקרוב כמה מנועים שסיימו את חייהם - יש שילוב של שני דברים נוספים.
הראשון הוא שהטורבו המשתנה שם. תיכף נגיע לזה.
השני הוא שהמנוע קטן על הבהמה. בואו ניזכר ש EGR עובד בעיקר בשיוט, ולא במאמץ. ניזכר גם שבשיוט הטורבו דוחס לחץ די נמוך, כמעט לא עובד כי אין הרבה עומס על המנוע. זה במכוניות אחרות. כאן, המנוע כל הזמן במאמץ. והדרך של מנוע טורבודיזל קטן ועם מעט בוכנות לייצר את ההספק הדרוש כדי להתמודד עם המשקל - 1. היא לגדוש והרבה.
עכשיו נחזור לEGR, ולעובדה שהוא נתקע במצב פתוח כשהוא אמור להיות סגור. זה, כבר אמרנו, לא חריג. 2. אבל כשהוא פתוח הרבה גועל נפש (אדי שמן) זורמים דרכו לסעפת היניקה, שמזינה את הטורבו. 3. במנוע של רכב רגיל, שמתאמץ פחות, ייקח הרבה זמן עד שהטורבו יתעלף מהאדים - וזה יקרה בסוף, זה תמיד קורה. אבל כאן האדים גם מחרבים את המכניקה של הטורבו המשתנה, וגם כנראה מפריעים לפעולה של הוויסטגייט, ובשורה התחתונה גדישת יתר וביי ביי למנוע.

ככה לפחות אני מבין את מנגנון הכשל במנוע הזה, וכך אני מסביר לעצמי את ההבדל בין ניסאנים אחרים לפטרול.

3. ביטול הEGR מפסיק את זרימת אדי השמן. מצד שני 4. ביטול EGR מעלה את טמפרטורת גזי הפליטה ( EGT ) ומחייב לעקוב אחריה, ממש כמו במקרה של גידוש יתר מכוון.

ועוד דבר - זו רק תאוריה. במציאות הלכו גם מנועים שעשו את השינוי הזה בדיוק. יש כנראה אל יפני שיודע את התשובה המלאה.

אסף.

אסף,
יש כמה נקודות לא מובנות בתאוריה שלך, (מודגשות)
"לגדוש והרבה" כפועל יוצא מיחס הספק מנוע למשקל הרכב- אומר יותר פרקי הזמן שבהם הטורבו דוחס ולאב-דווקא לרמת הדחיסה, (כמו שכל רכב אחר נניח יבלה יותר זמן במצבי עומס). ושוב, יש את הווסטגייט שאמור להגביל את לחץ הגידוש . אז בהנחה שעדיין אין תקלה ואנו נשארים בחוסר התיאום ההנדסי בין הספק המנוע למשקל ולעומס, המנוע לא אמור למות ככה בפתאומיות (בגלל חור בבוכנה מס' 3 או כל דבר), אלא להישחק מהר יותר יחסית ולמות בתהליך הגסיסה הנורמלי רק שבגיל יחסית מוקדם.
אדי השמן לא זורמים דרך שסתום ה-EGR לסעפת היניקה. זה לא המסלול שלהם. אדי השמן מגיעים מהקרטר עוברים דרך שסתום ה-PCV לצינור היניקה בכניסה לטורבו ומשם דרך האינטרקולר לסעפת היניקה. אדי השמן גם לא פוגעים בטורבו אגב-כך, נהפוך הוא-זה אפילו דבר חיובי לשימון מנגנון ויסות לחץ הגידוש. (שיטת ריסוס שמן היא שיטה מקובלת לשימון חלקים נעים), אפילו שלא זאת המטרה בפועל. דבר נוסף, מה ז"א "וגם כנראה מפריעים לפעולה של הוויסטגייט" ? מנגנון הווסטגייט נמצא במסלול גזי הפליטה העוברים דרך הטורבינה ואין שם אדי שמן(כמובן, בטורבו תקין).
איך בדיוק ביטול ה-EGR מבטל את אדי השמן ? מה הקשר ?
ביטול ה-EGR מבטל את הורדת הטמפ' שהוא יוצר אבל בטח שלא מעלה אותה מעבר לרמות הנורמליות שהתקיימו דורות ע"ג דורות במנועי דיזל תקינים ואמינים, טרום עידן ה-EGR. אז אני לא רואה מה הבעיה עם זה.
איזה שינוי ? מה שאני הצעתי ?

לילה טוב,

טל.

רגב1971
21-11-11, 22:28
שסתום EGR מעביר גזים שרופים מסעפת הפליטה לסעפת היניקה הגזים השרופים תופסים חלק מנפך הבוכנה כך שיש פחות מקום לאויר
טרי שמכיל חמצן התוצאה טמפ' הבעירה יורדת ואיתה גם הNOX וזה כל תפקידו של הEGR הוא עובד רק בשיוט וכאשר המנוע בטמפ'
עבודה בלבד
יש רכבים שמותקן עוד קולר שמחובר למערכת קרור של המנוע לפני שסתום הEGR דבר שמשפר את היעלות שלו
אין קשר בין מעברי שמן וכו לEGR
EGRמיתחבר לסעפת יניקה בכניסה למנוע אחרי כל מערכת הגידוש (טורבו,קולר צנרת) מהסיבה שהוא היה פוגע בצורה דרסתית ביעילות
הטורבו משם גם מגיעה כל השמן שסותם,תופס אותו.
שסתום EGR תפוס פתוח גורם לזיוף, חוסר סחיבה ,עישון.

tallevi
22-11-11, 21:10
לא בעלים של פטרול, אבל רציתי לדעת האם מערכת ה EGR היא אחרת מהטנדרים הישנים
אצלי היא מורכבת על סעפת היניקה ללא קשר לטורבו (כלומר גזים שרופים ישירות מסעפת הפליטה לסעפת היניקה, ולא חזרה לטורבו ואז ליניקה), האם בפטרול גזים שרופים מגיעים לטורבו ואז ליניקה??

אל תיתן לדיון הזה לבלבל אותך.
המערכת הזו עובדת בדיוק כפי שעובדת אצלך וכפי שאתה מבין/רואה אצלך.
אין קשר לטורבו, (לפחות לא באופן שנוצר אצלך מהדיון...).

טל.

whisky
29-11-11, 14:42
אחרי שקוראים את השרשור הזה מעניין מה היחס שלכם לכתבה הזו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4154549,00.html

w (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4154549,00.html)hisky

raanan
29-11-11, 15:07
אחרי שקוראים את השרשור הזה מעניין מה היחס שלכם לכתבה הזו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4154549,00.html

w (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4154549,00.html)hisky

על אותו "משקל", איך חברת ביטוח בוחרת סוכן מצטיין ...
זה שמוכר מכסימום פוליסות ללקוחות, אך מינימום מגיש תביעות לחברת הביטוח.

רענן

היפה והחיה
29-11-11, 23:27
המנוע בטראנו (3.0) ובפטרול לא זהה
.

אתנה יכול להסביר?
כולם אומרים שזה מנוע זהה.

tallevi
29-11-11, 23:36
מה ?! הטורבו עם לחץ הגידוש המשתנה!?
(ד"א, יש לי את ספר הרכב של הטרנו עם המנוע הזהה (ZD30ETi), והטורבו שם הוא רגיל לחלוטין).

טל.

תיקון טעות, זה טורבו עם לחץ גידוש משתנה.

טל.

-->