PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת רינג ופיניון - האם מטלה למכונאי החובב? - דיון

בוזי
05-08-04, 10:41
נניח שיש צורך בהחלפת רינג ופיניון (לצורך שינוי יחסי העברה, נגיד).
האם זו מטלה שהייתם מבצעים בעצמכם או נותנים למכונאי שזו פרנסתו לבצע?
אני יודע שמדובר בעבודה די סיזיפית וארוכה, ואני לא בטוח שאוכל לבצע אותה מספיק טוב.
אם בגלל חוסר סבלנות, קוצר זמן, או מחסור בכלים וחלקים + רצון לסיים כבר...
מאידך גיסא, מי אמר שהמכונאי יעשה את זה יותר טוב?
מדובר על סרני דנה 44 + 30 IFS.

דעתכם בבקשה.

נ.ב. ישנו גם גורם הזמן - הרכב משמש כרכב יומיומי, אני לא יכול להתמזמז איתו יותר מסופ"ש אחד.

ניר ל
05-08-04, 10:47
זו מטלה למכונאי חובב שיש לו כלים מתאימים ויודע מה הוא עושה.
בהנחה שאתה עובד בלי ליפט ,בלי נסיון קודם ואין לך כלים מתאימים לחליצת מייסבים, אל תבנה על לסיים את זה בסופ"ש.

איציק - 4X6ZH
05-08-04, 11:01
זאת עבודה מורכבת ומסובכת . שגם מכונאים מסתבכים קשות .
הבעיה היא לא להחליף את החלקים . כל חובב מתחיל יחליף אותם . הבעיה היא לבצע את הכיוונים הנכונים כך שהסרן יחזור לעבוד ללא רעש . ( שריקות נהמות גרגורים .... ) המיסבים יעבדו ללא עומס מיותר \ או חופש מיותר .
וזה מה שיביא את הסרן הזה להמשיך ולעבוד כמו חדש . או להפוך לסרן נוזל מרעיש .
אין הרבה מוסכים שיעשו זאת כמו שצריך .
יש מוסכים שיודעים בדיוק מי נגד מי ולכן גם לא ממהרים להכנס לעבודות האלה .
איציק

polar bear
05-08-04, 11:28
מצתרף לדעתו של איציק - מה שהוא אומר היה ידוע לי בזמן שחבר מצא סרן והיה צריך להחליף יחסי העברה, בעל הפרוקיה אמר לו שזה צ'יק צ'אק - שעה וצי עבודה כולל הרכבת הסרן על האוטו - אמרתי לו שזה לא הגיוני, שרק הבדיקה לוקחת יותר זמן ואפילו רב אומן לא יצליח להרכיב בלי חופשים ובהתאמה מלאה בפעם הראשונה.
אחרי חצי שנה היה צורך להחליף יחסי העברה מסיבה עלומה כלשהי.

אתה נותן תא זה למכונאי שזהו מקצועו ולא פרנסתו, יש מספיק מכונאים שזו פרנסתם ולא מקצועם.

נמרוד
05-08-04, 11:33
אני הייתי עושה את זה בעצמי, ומתכוון לעשות את זה. בשביל ללמוד, בשביל הכיף. זה כנראה לא יקח רק סופ"ש אחד, ועלול להיות לא מוצלח למרות הכל, לכן זה מתאים, אני חושב לג'יפ טיולים, ולא לרכב יוםיומי.

מצד שני... וזו שאלה ישירה לאיציק:

למי כן הולכים בשביל עבודה כזאת? מי כן יודע לעשות, ומוכן לעשות? למי אתה נותן עבודה כזאת?

ניר ל
05-08-04, 11:49
אני לא חושב שזו תורה מסיני, ביצעתי את זה בהצלחה בעבודה ללא ליפט, אכן זאת הייתה קריעת תחת פיזית. עבדנו גם על הסרן של ארז עם ליפט, חולץ מייסבים ופרס הידראולי ועם הכלים האלה לא הייתי חושב פעמיים ומבצע לבד.
הבעיה העיקרית היא שבגלל שדרושים מספר נסיונות כדי להגיע לכיוון אופטימאלי, אני מניח שזו לא העבודה הכי משתלמת לבעלי מקצוע ואז הם מסתפקים ב"בערך", לא ראיתי בעלי מקצוע בזמן ביצוע כזאת עבודה אבל אני סומך על איציק שאם הוא אומר אז זה המצב.

eran4x4
05-08-04, 12:33
לא חייבים להחליף בשני הסרנים בו זמנית, בתנאי שבין ההחלפה הראשונה לשניה מונעים שילוב של אחד הסרנים.

איציק - 4X6ZH
05-08-04, 12:53
אין כל כדאיות כלכלית בביצוע עבודה כזאת !!!
אני מבצע עבודות כאלה רק ללקוחות מועדפים . וגם אז אחרי שהם מבינים בדיוק מה הולכים לעשות . ( ורק לסרנים שיש לי את הכלים ) .
המזל הגדול של כולם כולל המוסכים . הוא שיש חלקים כאלה משומשים . וזה הפתרון הנפוץ .
למי יש רצון למשחק נמרוד זה בשבילך כדאי שיהיה סט מיסבים מלוטש לביצוע כל המדידות
ואז להחליף לסט חדש וסגירה סופית .
כתבתי כבר כמה פעמים ברשותי כלים יעודיים של דנה לחלק מהסרנים הנפוצים בארץ.
החלפתי מיסבים לא פעם . המיסבים לא יוצאים שלמים !!
תמיד אבל תמיד המיסב נפגע .נכון בדרך כלל רק העריסה של הרולים נפגעת אבל זה כבר נזק .
יש הבדל גדול בין החלפת מיסבים לקרונה ( לא בעיה )
לבין החלפת מיסבים לפניון . ( בדרך כלל יש בעיה בחילוץ מיסב פנימי הגדול )
והבעיה היא החלפת קרונה ופניון כולל איפוס וכיוון כללי .
צריך מיסבים מלוטשים ודיסקיות מרווח לכל כיוון .למי שיש את זה והרבה סבלנות .
סביר שיצליח .
לכן חשוב שהסרן יהיה במצב עבודה נח וגישה טובה למיקום המדידים
איציק

ניר ל
05-08-04, 13:24
לבין החלפת מיסבים לפניון . ( בדרך כלל יש בעיה בחילוץ מיסב פנימי הגדול )

מסכים, לכן עדיף למקם את השימסים מאחורי הקאפה ולא בין המייסב לסבבת.

אם הייתי נדרש לבצע עבודה כזאת באופן שוטף, הייתי משחיז סט מייסבים חדש לצורך המדידות ומשתמש במייסבים מאותה סדרה להתקנה הסופית.
כמו שאיציק ציין, אם משתמשים במייסבים הישנים לצורך השחזה ומדידות, רוב הסיכויים שהם לא יחלצו שלמים, מה גם שעצם היותם בלויים יפגע בדיוק המדידה.

asafk
05-08-04, 18:39
זה גם תלוי בדיפרנציאל.
בדיפרנציאל שבו יש דיסקיות מרווח בין המיסב לבית- חייבים חולץ איכותי ופרס, והעבודה גם חייבת להיות זהירה ומדוייקת (דנה, סלסבורי), וגם חייבים סט דיסקיות.
בדיפרנציאל שיש בו דיסקיות חיצוניות- לא כל כך מסובך (לא זוכר איפה- ראיתי גם כזה) אבל עדיין חייבים סט דיסקיות.
בדיפרנציאל עם אומי כוונון (רובר 26, GM14BOLT וכו') החיים הרבה יותר קלים- לא צריך לחלוץ וללחוץ- אלא פעם אחת בתחילת ההרכבה.

עדיין- בשביל הכיוון הנכון- רצוי מאוד לעבוד עם אינדיקטור- וזה לא בדיוק כלי שיש בכל סדנא ביתית.

לדעתי- כיוון רינג/ פיניון- זו אחת מעבודות המכונאות האמיתיות- איפה שהנסיון משחק לא פחות מההקפדה.

אסף.

ארז
05-08-04, 21:42
אני ואסף ביצענו את זה לא מזמן על הרכב שלי(החלפת יחסי העברה מ3.54 ל4.7), זה לא סיפור כלכך גדול כמו שחשבתי לפני שנגשנו לזה, אני הייתי בטוח שזה ענק עלי(אני לא מכונאי ,אבל יש לי ליפט לצורכי הסדנא).

קיד
05-08-04, 21:54
נניח שיש צורך בהחלפת רינג ופיניון (לצורך שינוי יחסי העברה, נגיד).
האם זו מטלה שהייתם מבצעים בעצמכם או נותנים למכונאי שזו פרנסתו לבצע?
תעשה בעצמך רק ברכב שאתה לא זקוק לא ליום ראשון.
תעשה בעצמך רק במידה ויש ברשותך מכבש + מרחיב בית דיפרנציאל.
מוסכים??? אין שם גורם רווח מספק ומכאן גן שחסר ידע מקצועי.

אני יודע שמדובר בעבודה די סיזיפית וארוכה, ואני לא בטוח שאוכל לבצע אותה מספיק טוב.אם בגלל חוסר סבלנות, קוצר זמן.
אתה הרבה יותר מוכשר מרב המכונאים בישראל + אתה יודע שזה הרכב שלך.

מאידך גיסא, מי אמר שהמכונאי יעשה את זה יותר טוב?.
מכונאים במוסך תמיד בלחץ של זמן, זה לא הולך ביחד עם עבודה מדוייקת.

- הרכב משמש כרכב יומיומי, אני לא יכול להתמזמז איתו יותר מסופ"ש אחד.
אם תקנה 2 סטים של מיסבים, אזי גם תלמד, וגם תצליח. סופ"ש זה 48 שעות עבודה.
בברכה,
קיד.

אלון_ק
14-10-04, 14:54
לכן חשוב שהסרן יהיה במצב עבודה נח וגישה טובה למיקום המדידים

1. איפה אני מוצא מדידים לסמוראי?

2. גישה נוחה = סרן על הרצפה, לדוגמה? אני אוכל לבצע את רוב הבדיקות הנדרשות לתקינות המערכת אחרי ההרכבה על הרצפה, ואת הבדיקה הסופית (רעש וכד') על הרכב?

אגב, אם מישהו יודע על ויטארה בפירוקים (עדיף לי אוטומטית, היחס של הידני קצת קצר לי מדי) אני מאוד אשמח, כי אני צריך 2 כאלו (מתאים לי רק הקדמי שלהם, וגם זה עם שינויים).

נמרוד
14-10-04, 15:00
[quote]

2. גישה נוחה = סרן על הרצפה, לדוגמה? אני אוכל לבצע את רוב הבדיקות הנדרשות לתקינות המערכת אחרי ההרכבה על הרצפה, ואת הבדיקה הסופית (רעש וכד') על הרכב?

לך אין בעייה בסמוראי - כל העבודה היא על האיבר השלישי, על השולחן. לסרני דנה יש בעייה כי הדיפרנציאל מחובר לסרן עצמו.

אלון_ק
14-10-04, 15:04
וואלה, כשאתה דביל אתה דביל.

ואני דביל.

ssaar
07-11-04, 00:04
בכל זאת האם יש המלצה למוסך באזור הצפון ?

אלון_ק
31-03-05, 09:59
טוב, אני הולך על זה. בקרוב יהיה לי 4.62 של ויטארה לשני הסרנים ו2 3RDים על הרצפה שלא קשורים לאוטו, כך שאני אוכל לעשות את העבודה בלי לחץ. בנתיים אני אוסף מידע לסוגיו וכמובן שהתמיכה הכי טובה באה מחו"ל - פורומים מלאי מידע (פיראטים, BBS) והחלק הטכני באתר הנהדר של רנדי:
http://www.ring-pinion.com/content/technicalhelp/default.asp?pid=43

עוד כתבונת ספציפית להחלפה כזו למי שמעוניין:
http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,3975.0.html

שיהיה לי בהצלחה - יש לי הרגשה שזה הולך להיות ארוך וקשה...

ניר ל
31-03-05, 10:38
שיהיה לי בהצלחה - יש לי הרגשה שזה הולך להיות ארוך וקשה...

החלק הכי קשה הוא לשכב מתחת לרכב בכל הסיטואציה הזאת.
אתה תעבוד על שולחן עבודה והעבודה הכי "קשה" שלך תהיה לפתוח ולסגור את אום ההידוק של הפיניון בכל פעם שאתה מוסיף או גורע שימסים. אז מה אתה מתבכיין ?! אפילו מייסבים אתה לא צריך לחלוץ.
תלמד לקרוא ולפרש את דפוסי המגע של השיניים ותצטייד במשחת סימון מתאימה.

גיא
31-03-05, 11:26
הכיוון של ויטארה זה לא כמו בסמוראי עם החוגות ?

אלון_ק
31-03-05, 11:35
גיא, החוגות זה רק ציר אחד. לי יש גם את הפיניון.

ניר, אני באמת לא מבין מה הבעיה לנתק סרן לטובת העבודה. ממילא אתה מפרק הרבה ממנו, אז עוד איזה דראג לינק ושני סקיד פלייט זה מה שישבור אותך? שים את הסרן על השולחן. נכון, לי זה יותר קל - זה לא תירוץ בשבילך להתבכיין. :twisted:

חוץ מזה, אם לנמרוד מותר להתבכיין שזה קשה - אז גם לי. :lol:

סוזי המשתוללת
31-03-05, 13:43
חברים יקרים
כאב הראש האמיתי הוא לא התאמת הקורונה לפניון אלא הכיוון הראשוני של הפיניון עצמו וכיוון הפרלואד של המיסבים (לפחות בסמוראי)
אני עשיתי החלפה כזו לפני זמן מה ועל פי עצת הרבה מומחים כולל כאלה שאני מאד מחשיב (גם היום)נאמר לי לסגור במומנט מסויים את אום הפיניון
זו טעות לפחות בסמוראי
למי שיש את ספר היצרן הוא ייראה שיש שם כלים מאד מיוחדים לצורך העבודה הזו ויותר מכך
אין נתון מומנט לסגירת אום הפיניון
את כיוון מיקום הפיניון יש לבצע עם כלי מיוחד
אלון
אל תשכח שבסוזוקי יש קראש סליב (שרוול מתכווץ)שהוא האחראי על הפרלואד ועם תכווץ אותו יותר מדיי (סגירה חזקה מדיי) מהר מאד יילכו המייסבים
גם אני כיוונתי כמה עשרות פעמים רינג פיניון כולל כאלה שעברו החלפת מייסבי רינג ובכולם הצלחתי
אבל בכיוון הפיניון כנראה נכשלתי כי היום יש רעש מעצבן שנעלם עם הורדת הרגל מהגז
החבר השלישי פורק ונבדק הרינג פיניון שלמים והחופש תקין ועדיין יש רעש שלדעתי קשור למיקום הפיניון /פרלואד
בקיצור דרקסוס תיקרא בספר של היצרן יש הרבה מה ללמוד

ניר ל
31-03-05, 14:22
אלון
אל תשכח שבסוזוקי יש קראש סליב (שרוול מתכווץ)שהוא האחראי על הפרלואד ועם תכווץ אותו יותר מדיי (סגירה חזקה מדיי) מהר מאד יילכו המייסבים
גם אני כיוונתי כמה עשרות פעמים רינג פיניון כולל כאלה שעברו החלפת מייסבי רינג ובכולם הצלחתי
אבל בכיוון הפיניון כנראה נכשלתי כי היום יש רעש מעצבן שנעלם עם הורדת הרגל מהגז

הקראש סליב הוא לא נושא בעייתי והוא לא קשור לכוון הפיניון. הסיבה שאתה שומע רעש/יללה בנסיעה היא כוון לא תקין, אם תצבע את השיניים ותסובב את הדיפ' הלוך חזור מספר פעמים אתה תבחין במגע לא תקין של השיניים, צלם את זה ואני אגיד לך איפה הבעיה.
אחרי שמסיימים לכוון מכניסים סליב חדש,מהדקים את האום קצת בכל פעם ומודדים את מומנט הסיבוב של הפיניון. זה הרבה יותר קל מלכוון עומס ראשוני של מייסבים באמצעות שימסים.

ryanai
31-03-05, 14:31
עוד לינק, עם תמונות וספציפי לסמוראי:
http://www.izook.com/tech/samurai/drivetrain/ringandpinion/randpinstall.htm

סוזי, זה לא כור גרעיני - ועובדה שברחבי העולם אנשים מכוונים בעצמם את הרינג והפניון שלהם..

אלון, ניסיתי להזכר למה לעזאזל את עושה את זה ואז נזכרתי - ותרשה לי לצטט אותך :twisted:

כמו כן הגעתי למסקנה לגבי הסיבות שלי להחלפה. גיליתי שגם אם אין שום סיבה טובה לעשות אותה, אני עדיין רוצה. זה הקיק שלי, זו השריטה. זה מה שעושה לי טוב. אני לא אעשה את זה הפעם, כי הפעם זה באמת מוגזם, אבל היי - לפחות התאפסתי על עצמי. אני לא צריך לתרץ יותר, רפי צודק. אני כלב ואני יכול, לכן אני אעשה.

והכי גרוע איתי (הידוע בכינויו אינגה) צדק - ברגע ש"נפלו" עליך יחסי העברה יצאת מאיפוס...
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5953&postdays=0&postorde r=asc&start=20

סוזי המשתוללת
31-03-05, 18:39
ניר
כל מה שאמרת כבר נבדק כולל חופש וכולל עם צבע (הדפוס שהשיניים משאירות ) במספר רב של מקומות על הקורונה
רפי זה לא כור גרעיני אבל כנראה שאם רוצים שזה יצליח במכה ראשונה (התפרנים שבינינו רוצים )רצוי כלים יעודיים למיקום הפיניון
יותר מכך על כל סט של פיניון יש נתונים שבהם צריך להשתמש
אגב הקראש סליב במיקרה שדפקת אותו עולה כ150 ש"ח אם אני זוכר נכון ולכן תעבוד לאט

-->