PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה יראה מי שיסע בשבת לאזור שבו היו השיטפונות?

sgill
20-01-10, 11:27
לא כל אחד יכול באמצע השבוע...

אם אקח את המשפחה בשבת לאזור, מה עוד ישאר שם אם בכלל?

יהיו עוד נחלים זורמים? גבים מלאים? בריכות? אולי חסימות צירים ע"י בולדרים שנסחפו?

ואם אחרי התשובות כאן, עדיין נחליט לנסוע, איזה אזור יהיה הכי מעניין?

תודה

sapog
20-01-10, 17:31
מצטרף לשאלה.

גיא
20-01-10, 22:23
היום בסתובבתי כל היום באזור הבשור.
כבר אין הרבה מים, לא יותר מס" בודדים של עומק.
ישנם כמויות גדולות מאד של בוץ על הכבישים.
את גשר צאלים פתחו לנו ב 4 בערך, עברתי ראשון אחרי שפתחו את שער, היו מים בעומק 20 ס"מ

מחר נרד עוד יותר דרומה, כרגע לא ברור ממש אם לאזור מזרח או מערב הנגב.

אם אני אמצא אינטרנט אני אעדכן פה מה מצאנו.

שלמי
21-01-10, 10:16
יהיה הרבה מה לראות גם בשבת.
כל הנגב מוצף, כל שקע מלא במים.
אנחנו הסתובבנו עד אתמול באזור מכתש רמון והצין.
פרסת נקרות והמפל בעין מעריף עדיין זרמו קצת.
בכל מקום רואים את עקבות השטפונות, גם במדרגה של הנקרות, בפרסה עצמה, ובכל הקטע העליון של הצין מהכביש עד למפל.
קצת תמונות לדוגמא (צילום : אדיב גל)
זה המצב נכון לאתמול בנחל רמון (המפגש עם ציר הנפט), פרסת נקרות וצין עליון לפני עין מעריף.

יובל48
21-01-10, 10:40
תבדקו קודם איפה אפשר לטייל.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3837527,00.html

sos4u
21-01-10, 13:47
תבדקו קודם איפה אפשר לטייל.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3837527,00.html

קודם כל, כל מקום שאינו בחזקת שמורת טבע.
דבר שני, מה ז"א ?! האם הנגב, כולו, מקו באר שבע ודרומה בחזקת עוצר ?
מה השטויות האילה ???
הרי זה הזמן לכל מי שלא נסע לצחצח את האבק מהג'אנטים ולשלוף את הרצועות מהבוידעם ולצאת להנות מחוויה שלא רואים כל יום!!!

יחד עם זאת לשמור על הטבע- אין זה אומר שאפשר לחרב ולחרבש כל חלקה טובה. אבל עדיין אותם מסלולים מסומנים שמורים אצל כולנו על ה GPS ...

אני גם לא מבין איך אפשר לאכוף הנחיה שכזאת ...
אבל כבר מזמן שהפסקתי לנסות ולהבין כל מיני דברים במדינתנו הקטנה והמתוקנת [ מישהו אמר "מדי" ?]....

קוקי הגדול
21-01-10, 14:26
קודם כל, כל מקום שאינו בחזקת שמורת טבע.
דבר שני, מה ז"א ?! האם הנגב, כולו, מקו באר שבע ודרומה בחזקת עוצר ?
מה השטויות האילה ???
הרי זה הזמן לכל מי שלא נסע לצחצח את האבק מהג'אנטים ולשלוף את הרצועות מהבוידעם ולצאת להנות מחוויה שלא רואים כל יום!!!

יחד עם זאת לשמור על הטבע- אין זה אומר שאפשר לחרב ולחרבש כל חלקה טובה. אבל עדיין אותם מסלולים מסומנים שמורים אצל כולנו על ה GPS ...

אני גם לא מבין איך אפשר לאכוף הנחיה שכזאת ...
אבל כבר מזמן שהפסקתי לנסות ולהבין כל מיני דברים במדינתנו הקטנה והמתוקנת [ מישהו אמר "מדי" ?]....
יוסי מסכים איתך ,
כמובן שאי אפשר לאכוף כניסה לכל המסלולים המסומנים , אבל סביר להניח שבמקומות מטוילים יותר ,תהיה נוכחות
של פקחי הרט"ג .
כמובן שתוואי השטח ,כבר לא אותו דבר אחרי השטפונות במיוחד המסלולים שבתוך הנחלים .
מה שכן יהיה שמח ומעניין לטייל השבת , השאלה איפה ?! יש לי חבר'ה שיצאו היום ומחר לדרום ,בערב אתעדכן ,
ונדע פחות או יותר מה חסום ואיפה .

מעוז

שלמי
21-01-10, 16:09
זה כסת"ח של הרשות, הפעם לשם שינוי יש לזה הצדקה, אם כי חלקית ביותר לטעמי.
חלק מהצירים נשטף ברמה כזאת ששבילים נגמרים בנפילה של מטר - שניים, בלי התראה.
הרשות לא רוצה לקחת אחריות, אז הכי קל להודיע על סגירה, ולתלות שלטים כמו בתמונה, שצולמה במדרגה של הנקרות, שלמרות כל השינויים והסחף נראית לי די עבירה (לא בדקנו בעצמנו, אבל ראינו שמישהו כבר עבר).
במקומות אחרים, דוגמת הירידה לצין מהמדרשה הם סגרו את הכביש (נכון לאתמול).
לדעתי אין בעיה לטייל, זה אפילו מומלץ כמו שכתבתי למעלה, רק במודעות ובזהירות, לקחת בחשבון שיש הפתעות מסוגים שונים, במיוחד במפגשים של השביל עם הערוץ, כולל בורות ונפילות, והרבה מלכודות לס בוצי עמוק במיוחד, במקומות שלא היו שם קודם...
לא ליסוע מהר, לא ליסוע בחושך, ולקחת ציוד לחילוץ.

שלמי
21-01-10, 16:18
ככה נראה למשל המפגש של נחל רמון וציר הנפט
למי שמכיר, היה עביר לפרייבטים בתחילת החורף...

רון נחמן
22-01-10, 16:13
גם אני מתכנן טיול לצפייה במה שנשאר מהזרימה...
יש למישהו המלצות?
אנחנו נהיה ברכב מלא, ככה שרצוי שתהיה עבירות קלה כדי לא לנער מדיי את הנוסעים.
עברתי קצת על המסלולים בכתום ובירוק אבל אני לא יודע איפה יהיו תצפיות טובות ובאילו נחלים עדיין יש זרימה.

zagi
22-01-10, 16:54
רון , לאן אתה נוסע ? יש מצב שנצתרף ...

ד ו ר ו ן
22-01-10, 16:55
אז הכי קל להודיע על סגירה, ולתלות שלטים כמו בתמונה, שצולמה במדרגה של הנקרות, שלמרות כל השינויים והסחף נראית לי די עבירה (לא בדקנו בעצמנו, אבל ראינו שמישהו כבר עבר).
האמת שבמקרה הזה השביל נפתח עד לשלט ע"י פקח אחד,אחרי כמה שעות בסיור נוסף פקח אחר החליט שאפשר להמשיך עוד קצת קדימה (במקרה יצא לנו לשמוע ולראות), היה טוב יותר אם הפקח השני היה מזיז את השלט הלאה ולא יוצר מראית עיין של חוסר אכיפה כי הרי גם אתה נפלת בפח ולא ידעת שהקוליסים של פקח..

גיא
23-01-10, 22:39
חזרנו

וואוו ...

אנחנו היינו לפני הפקחים החלק מהמקרים.
ניקלנו במקומות שבהם השביל ממש נעלם.
חלק מהמקומות, פשוט נהיה מכתש של 4 מטר איפה שהיה שביל.

חשבנו על זה שאיפה שנעבור .. שם יהיה השביל עד לשטפון הבא ..

גם עם המון מע"צ היו מקומות שממש לא אפשרי לעבור וחזרנו אחורה.

בגדול .. כניראה ששום דבר כבר לא ניראה כמו שהיה לפני.

כל הדרום - חדש !

מ-ט-ו-ר-ף
מדהים
ענק
wow !
:)

יש לי כמה תמונות אבל יקח זמן לארגן.

amimiller
24-01-10, 16:50
בנחל לבן גם אפשר לראות את סימני הזרימה. ע"י הדיונות שבצדי הנחל רואים היטב את סימני גובה המים. יש מקומות שהזרימה הגיעה לגובה של 2 מטר הכל עדין רווי במים. מאגר נחל לבן מלא בחלקו.

גיא
24-01-10, 18:08
תמונה של מה שמתואר בהודעה מעלי.

השמשוני יחיעם
25-01-10, 18:49
אולי מישהו יסביר מה הבעייה לנסוע בנחלים הגדולים בהן הייתה זרימה -- נסיעה בתוואי הנחל = תוואי הזרימה ????

Micha
25-01-10, 18:58
אולי מישהו יסביר מה הבעייה לנסוע בנחלים הגדולים בהן הייתה זרימה -- נסיעה בתוואי הנחל = תוואי הזרימה ????
אני יכול לומר שבנחל ערבה, אמציהו, אביה, חצרה, צין (מהמרפסת עד מעלה עקרבים) ועשוש - לא היתה בעייה . בחלק מהמקומות הציר נעלם אבל באמת לא היתה בעייה (קריטית) .

גיא
25-01-10, 20:24
זה שלא שאי אפשר
אבל נידרשת יכולת אילתור ואחריות .... איפה שתסע עכשיו .. שם יעבור השביל עד השיטאפון הבא ...

( אם זה לא ברור, איפה שאיציק עומד היה שביל ... הגובה של המדרגה הוא קצת יותר מאיציק ( שלא ממש גבוה :-) ) השביל מגיע מימין - יש טיפה שביל והיה אמור להמשיך איפה שהבנות במרחק )

-->