PDA

צפייה בגרסה מלאה : דחוף:תיקון שלדה, לקנות או לברוח ? ?

snirjeepdreamer
20-01-10, 12:30
צריך עצה דחופה,
סיקס שמור בצורה מדהימה, בודי ללא דופי לאחר עבודת פחחות מקצועית ויסודית בפנים ובחוץ, מנוע נשמע ומרגישקבלות מ בסדר גמור עם קבלות מוכחות על שיפוץ מנוע מלפני כשנתיים כולל מי ביצע העבודה וכל החלקים שהוחלפו, נוסע ומרגיש מצויין. צמיגים, ברזנט, שעונים במצב חדש ולא פחות חשוב אדם המקנה תחושת אמינות.
בעיה אחת: שלדה שנתגלו בה ליד שני תושבות קפיצים נפרדות 2 סדקים באורך של 2-4 ס"מ (לרוחב ולא לגובה) ותוקנו על ידי חיזוק השלדה בריתוך תלאים כולל חיזוק נוסף של תושבות הקפיצים ליתר בטחון ועבודת ניקוי וזיפוט על כל השלדה.

האם מסוכן מידי ? או סביר לסיקס שנת 88 וניתן לקבל ?

shmil
20-01-10, 12:35
צלם את התיקון ותעלה תמונות.
אם תוקן כמו שצריך אין בעייה אמיתית לטעמי.

snirjeepdreamer
20-01-10, 12:52
צלם את התיקון ותעלה תמונות.
אם תוקן כמו שצריך אין בעייה אמיתית לטעמי.

היי שמיל,
בעייתי משהו, אני מרחובות ונסעתי היום לראות את הסיקס בעפולה.
כעקרון ריתכו פלך בצורת ר' על גבי השלדה והוסיפו נקודות ריתוך נוספות באיזור הריתוכים המקוריים של תושבות הקפיצים. ניקו וזיפטו את כל השלדה. בנוסף, הבחור ציין שהלך למישהו שעושה את כל החיזוקים והתיקונים עבור הצבא.
לא ניתן ממש להבחין לעומק. מה שכן זה נראה פלך אסטטי, על פי מידה ומרותך בצורה חזקה.
בנוסף, כך או כך אני אקח לבדיקה ושם אני מניח גם שהמוסך (כרגע ארנון) יוכל לתת חוו"ד על איכות העבודה. הלא כך ?

six 4 life
20-01-10, 13:05
בגדול אלו לא סדקים אלא רקבונות.
התושבות שראית שעשו בהם תיקונים הן אחת המחלות בשלדה של הCJ.
מים מתרכזים ומתיישבים שם, עם הזמן באה החלודה, ובסופו של דבר התושבת נעקרת מהמקום.
למה אתה צריך לדעת את כל זה? כי שלדה שהגיעה למצב הזה כבר ב2 התושבות הפנימיות האחוריות כנראה במצב פנימי לא טוב (רקבונות נוספים שאתה לא רואה חיצונית).
אם תעיף מבט גם בתושבות אחוריות החיצוניות של אותו ג'יפ אני מאמין שתראה גם שם התחלה של ריקבון או כבר תיקונים.

מהצד השני- הטובים מתחילים להיעלם יותר (מגיעים לידיים טובות ושומרות ולא יוצאים למכירה שוב, מבורך בעיניי), לכן CJ טוב עם שלדה נקיה לא פשוט למצוא במחירים היותר נמוכים (מתחת ל25-30) וזה עם הזמן עוד יעלה.

לעניינך-
חוו"ד של אדם שמכיר CJ (כמו ארנון לצורך העניין) תהיה דבר חכם לקבל במידה והג'יפ הזה מדבר אליך ומוצא חן בעינייך בכל הפרמטרים האחרים.

בהצלחה.

snirjeepdreamer
20-01-10, 13:24
תודה על התגובה.
אני רוצה לחדד, התושבות קפיצים לא נקרעו ממקומם.
הסדקים נתגלו בקורה הפנימית (2-3 ס"מ כל אחת) כ- 30 ס"מ אחרי התושבות
( שניהם, הקדמית והאחורית, מצדו הימני של הרכב ).
החיזוקים שניתנו לתושבות נעשו מה שנקרא "על הדרך" באותה הזדמנות של תיקון הסדקים וללא קשר ישיר אליהם.
נכון, סביר להניח שהסדקים נגרמו כתוצאה מהלחץ שמגיע לשלדה בעיקר ממקום זה אך התושבות לא נקרעו ממקומם והסדק לא היה בהם .
מעבר לזה השלדה נראת בסדר. כמובן שצריך להרים על ליפט ולבדוק טוב היות ונעשתה שם עבודת ניקוי וזיפוט.

six 4 life
20-01-10, 14:05
טוב מאחר ואני לא מבין אותך אני מצטרף לשמיל, בלי תמונה חבל לך ולנו על הזמן. אם לא תמונה, גש למי שחשבת לבדיקה.

דרור ברלי
20-01-10, 14:21
ואם השילדה נראית נקייה ויפה מבחוץ, מי ערב לך שהיא לא בתהליך ריקבון מתקדם מבפנים?.....

שילדות CJ מועדות לריקבונות ולסדקים. מה לעשות, אלה מכוניות שעבדו קשה וחוץ מזה הגיל עושה את שלו...
לעתים קרובות נרקבים ונפתחים התפרים שלאורך קורות השילדה (כל קורת שילדה בנויה משני פרופילים שמרותכים זה לזה בשני תפרים ארוכים - למעלה ולמטה). תיקון שבוצע כהלכה אינו סיבה לפחד מהג'יפ, אבל שוב - דיאגנוזה בהתכתבות לא תופסת. בלי תמונות ספצייפות לעולם לא נדע.

snirjeepdreamer
20-01-10, 16:49
תודה חברים על הכל,
הדילמה נפתרה.

שחר שיר
21-01-10, 00:24
תודה חברים על הכל,
הדילמה נפתרה.

אז מה,אחי,קנית או לא?
אתה יכול לספר לנו בכמה,כי גם לי היו מחשבות על ג'יפ שנגנזו בנתיים בגלל כסף.אולי תן איזה עידוד...

snirjeepdreamer
21-01-10, 01:47
אז מה,אחי,קנית או לא?
אתה יכול לספר לנו בכמה,כי גם לי היו מחשבות על ג'יפ שנגנזו בנתיים בגלל כסף.אולי תן איזה עידוד...

ידידי, המחיר לא היווה פונקציה עבורי במקרה הזה (אבל רק לידיעה, הבנאדם רצה 26 )
בכל מקרה ירדתי מהרעיון לאחר מספר בירורים עם חברים מהפורום.

תראה, למצוא סיקס במצב טוב ו/או עם פוטנציאל זה לא פשוט.
אני מחפש בכל הארץ כבר 4 חודשים אבל אני בטוח שהסבלנות תשתלם.

בכל מקרה אם אין לך סבלנות או רצון ותשוקה ממשית להיכנס לעניין, וותר
חבל שאחרי זמן קצר תרד לך ההתלהבות ותנסה למכור.

בהצלחה !

אברמלה
21-01-10, 05:18
צריך עצה דחופה,
סיקס שמור בצורה מדהימה, בודי ללא דופי לאחר עבודת פחחות מקצועית ויסודית בפנים ובחוץ, מנוע נשמע ומרגישקבלות מ בסדר גמור עם קבלות מוכחות על שיפוץ מנוע מלפני כשנתיים כולל מי ביצע העבודה וכל החלקים שהוחלפו, נוסע ומרגיש מצויין. צמיגים, ברזנט, שעונים במצב חדש ולא פחות חשוב אדם המקנה תחושת אמינות.
בעיה אחת: שלדה שנתגלו בה ליד שני תושבות קפיצים נפרדות 2 סדקים באורך של 2-4 ס"מ (לרוחב ולא לגובה) ותוקנו על ידי חיזוק השלדה בריתוך תלאים כולל חיזוק נוסף של תושבות הקפיצים ליתר בטחון ועבודת ניקוי וזיפוט על כל השלדה.

האם מסוכן מידי ? או סביר לסיקס שנת 88 וניתן לקבל ?
אם הגיפ מצא חן בעיינך והוא באמת כמו שאתה מתאר אז תיקנה . על תהסס. ומה שאתה מתאר כאן לא יהווה לך בעייה.בטוח שבעל הגיפ מבין ויודע. והראייה היא רמת התחזוקה של הגיפ. .כול אחד נהייה כאן פרופסור. תצלם . נראה. על תיגע. ראבק כולה סדקים שתוקנו. בסופות 99 ו2000. לא היתגלו סדקים לייד התיבת הגה? ראיתם בחיים שלכם סיקס ללא סדקים? .. אתם בעליי הסיקסים לא ממשיכים לנסוע עם הגיפים שלכם לאחר שגילתם סדק ותיקנתם אותו? סיפור קטן. יש לי מרצדס אספנות . רכב יפיפה. בסטס האחרון גילו סדק בשילדה לייד התיבת הגה.. הלכתי לקרמן פרונט. בחור בשם אלמוג. . תיקנו את השילדה . קיבלתי אישור חזרתי לטסט ועברתי.. . לא צריך לפחד מדברים כאיילו. כולה ברזל. י

six-86
21-01-10, 09:59
בהמשך לכל התגובות , למה ישמש אותך הג'יפ ??
במידה לפוזה בכבישים ומידי פעם שבילים קלים , אפשר ללכת על זה אם העבודה בוצעה כראוי כדבריך ;-)
במידה ותרצה לטייל בשטח כולל עבירות בינונית עד קשה , אל תתקרב ולא משנה איך ביצעו את העבודה ;-)
זו דעתי האישית בלבד כמובן :)
ראיד

נימי
21-01-10, 11:05
אם הגיפ מצא חן בעיינך והוא באמת כמו שאתה מתאר אז תיקנה . על תהסס. ומה שאתה מתאר כאן לא יהווה לך בעייה.בטוח שבעל הגיפ מבין ויודע. והראייה היא רמת התחזוקה של הגיפ. .כול אחד נהייה כאן פרופסור. תצלם . נראה. על תיגע. ראבק כולה סדקים שתוקנו. בסופות 99 ו2000. לא היתגלו סדקים לייד התיבת הגה? ראיתם בחיים שלכם סיקס ללא סדקים? .. אתם בעליי הסיקסים לא ממשיכים לנסוע עם הגיפים שלכם לאחר שגילתם סדק ותיקנתם אותו? סיפור קטן. יש לי מרצדס אספנות . רכב יפיפה. בסטס האחרון גילו סדק בשילדה לייד התיבת הגה.. הלכתי לקרמן פרונט. בחור בשם אלמוג. . תיקנו את השילדה . קיבלתי אישור חזרתי לטסט ועברתי.. . לא צריך לפחד מדברים כאיילו. כולה ברזל. י

מסכים בהחלט, אם הגיפ מצא חן בעיניך סדקים בשילדה לא צריכים למנוע את קניתו.
סדקים בשילדה לא אומרים שהשילדה רקובה (הם גם לא אמורים שלא), אם הסדקים תוקנו כמו שצריך אני לא רואה בעיה, תן לבעל מקצוע (ארנון הוא בחירה טובה לדעתי) להיסתכל על הגיפ ולתת לך את דעתו בנושא, אחרי זה תחליט מה לעשות

snirjeepdreamer
21-01-10, 11:13
או קיי חברים, אז בואו נשים קץ להמלצות ואודיע לכולם
שהבירורים שערכתי כללו חשיפת לא מעט שקרים לגבי הרכב,
הבחור התגלה כסוחר וכ-לא אמין בעליל.

במקרה הזה אני לא לוקח סיכונים מיותרים וממשיך לחפש בסבלנות.
לא משנה איזה רכב זה, מה גילו ומה צפוי או לא צפוי שימצא בו,
אדם צריך לצאת בהרגשה שהוא קיבל תמורה לכספו ואף אחד לא יכול להגיד לי כאן
ש 25-30 אלף שקלים זה לא כסף ! ! ואם אני יוצא בהרגשה / אינטואיציה לא טובה
אז אני מוותר.

בכל מקרה חברים תודה רבה לכולם על התגובות וההתייחסות.

אני מפנה אתכם לשרשור אחר באשכול שגם העלתי בנוגע להתייעצות על מקום מומלץ לפחחות וצבע, אשמח לעזרתכם גם שם.
תודה לכולם.

-->