PDA

צפייה בגרסה מלאה : אכיפה מוגברת בשימוש בסלולר בזמן נהיגה

yoav21
21-01-10, 16:19
חברים יקרים מייל שקיבלתי מקצין הרכב, קחו לתשומת לבכם הקנס ינתן גם עבור כתיבת SMS
יואב

מידבר
21-01-10, 16:31
אח'שלו,

אכלתי אותה ב1000 ש'ח קנס רק מושם שזוגתי שתחיה העזה להציץ בצג המכשיר ע'מ לבדוק מה השעה.

אתה מדבר על ס.מ.ס, זה כבר שימוש הרבה יותר משוכלל:D

sos4u
21-01-10, 16:32
בשעה טובה ...

s_n_p
21-01-10, 16:54
אח'שלו,

אכלתי אותה ב1000 ש'ח קנס רק מושם שזוגתי שתחיה העזה להציץ בצג המכשיר ע'מ לבדוק מה השעה.

אתה מדבר על ס.מ.ס, זה כבר שימוש הרבה יותר משוכלל:D

על מה הדו"ח, שליחת ס.מ.ס או בדיקת מה שעה?

מידבר
21-01-10, 17:14
על עצם העובדה שהחזיקה את המכשיר תו'כ נהיגה.

התעקשנו על משפט וקיבלה שלילה על תנאי למשך שנתיים.

s_n_p
21-01-10, 17:24
על עצם העובדה שהחזיקה את המכשיר תו'כ נהיגה.

התעקשנו על משפט וקיבלה שלילה על תנאי למשך שנתיים.

בני ז..ת :(

אייל
21-01-10, 17:34
לא הבנתי על מה אתם מתלוננים? הייתם רוצים שהנהג שנוסע מולכם בכביש ראשי על 90 קמ"ש יקרא בדיוק SMS? נראה לכם שהייתם סולחים למישהו שדרס את סבתא שלכם כי היה עסוק בלענות לשיחת טלפון?
שמתם לב פעם (כל אחד לעצמו, בכנות) כמה תשומת לב אתם מקדישים לשיחת טלפון (אפילו בדיבורית) וכמה זה מפחית מכמות הריכוז בכביש.
יש הרבה דברים לנגח את משטרת התנועה - טלפון זה לא!

מידבר
21-01-10, 17:40
אייל צודק בעקרון אבל הענין הוא מידתיות.

לא מידתי לתת קנס של 1000 ש'ח רק משום שהצצת בצג לראות מה השעה. מדובר בדיוק באותו רמה של הסחת דעת כמו זו שנובעת מהצצה בשעון היד.

אשתי אפילו הראתה לשוטר שתפס אותה כי מס' דקות טרם לכן נמנעה מלענות לשיחה נכנסת משום שמירת חוק, נהיגה בטוחה וכו'.

אז מה ? חטפה.

לא סתם התעקשנו על משפט, כנראה שהשופט השתכנע במידה מסויימת.

דרור ברלי
21-01-10, 17:54
לא הבנתי על מה אתם מתלוננים? הייתם רוצים שהנהג שנוסע מולכם בכביש ראשי על 90 קמ"ש יקרא בדיוק SMS? נראה לכם שהייתם סולחים למישהו שדרס את סבתא שלכם כי היה עסוק בלענות לשיחת טלפון?
שמתם לב פעם (כל אחד לעצמו, בכנות) כמה תשומת לב אתם מקדישים לשיחת טלפון (אפילו בדיבורית) וכמה זה מפחית מכמות הריכוז בכביש.
יש הרבה דברים לנגח את משטרת התנועה - טלפון זה לא!

+1.

רפאל
21-01-10, 18:32
במקרה הנ"ל אני לא מסכים איתך דרור

ומה עם אותו נהג שקורא עיתון תוך כדי נהיגה ?
ומה עם אותו נהג שחיפש תחנה ברדיו ?
ומה עם הנהג שהחליף דיסק במכשיר הרדיו ?
ומה ומה ומה ..... ?

אני חושב כי ההתפסות לטלפון סלולרי הינה מבישה ומראהע לחוסר רצינות של האוכפים אותה !

ומה דינו של אותו שוטר אשר הנחה אותך לעצור דרך מערכת הכריזה ? הרי הוא היה צריך להוריד את עיניו מהכביש כדי למצוא את המע"ד !
האמן לי שאני יודע בדיוק איך נראית הניידת מבפנים.

האם אתה יודע כי ההנחיה של חב' סלולרית כזו או אחרת הינה להתקין את הטלפון ליד ידית ההילוכים - איך תחייג ללא הורדת העיניים מהכביש ?

אני בטוח כי כל פעולה אשר אינה קשורה לנהיגה הינה מסוכנת ועלולה לגרום לאובדן ריכוז של הנהג, אבל דווקא סלולרי ??
וזה שאני גולש באינטרנט במחשב הנייד תוך כדי נהיגה זה לא מסוכן ? אבל זו לא עבירה על החוק !

שיתחילו לבצע חינוך לנהיגה ונכונה !
שיתחילו להתקין את מכשירי הסלולר הקבועים כך שלא יהוו סיכון !
שיתחילו לתחזק את הכביש שיהיה בטוח לנסיעה עליו !
שיתחילו לחייב כל נהג לשיעור מקרים ותגובות !

ועם עוד לא הבנת דרור חברי היקר ....

שיתחילו להתעסק בעיקר ולא בטפל.

רפי
שכל היום בטלפון הקבוע

s_n_p
21-01-10, 18:35
לא הבנתי על מה אתם מתלוננים?

על קטנוניות מתופשת.
יש הבדל גדול בין לכתוב ס.מ.ס. ללראות את השעה.
בוא ניתן 1000 ש"ח קנס גם לכל אלה שגירדו את האוזן או חיתתו באף בזמן הנהיגה.

את כל אלה שלא מסוגלים לנהוג ולדבר בדיבורית (אולי גם עם הנוסע שלידם???) צריך לסנן בשלב הטסט לקבלת רשיון.

יש המון עברות שאפשר וצריך לתת עבורם דו"חות, אבל למה לחפש מישהו "בקטנות" ???

פלג_
21-01-10, 19:05
על קטנוניות מתופשת.
יש הבדל גדול בין לכתוב ס.מ.ס. ללראות את השעה.
בוא ניתן 1000 ש"ח קנס גם לכל אלה שגירדו את האוזן או חיתתו באף בזמן הנהיגה.

את כל אלה שלא מסוגלים לנהוג ולדבר בדיבורית (אולי גם עם הנוסע שלידם???) צריך לסנן בשלב הטסט לקבלת רשיון.

יש המון עברות שאפשר וצריך לתת עבורם דו"חות, אבל למה לחפש מישהו "בקטנות" ???

מה אתם ילדים קטנים.

מספיק עם הסלחנות הזאת הזאת כל פעם מותרים לנו.
אתה מצפה שהשוטר יתחיל לחקור אם דיברתה, שלחתה SMS, ראיתה מה השעה או שאולי בכלל שיחזרתה הגדרות ייצרן.
זה לא מעניין חביבי, גם שעושים אנחנו מיתלוננים.
נגעת בפלפון גמרנו, קבל דוח, מיצידי תמתין לחדשות כדי לדעת מה השעה.

זאת הבעייה שמוותרים לנו כל הזמן.
השבוע ניתפסתי בלי חגורה, לא היה לי דוח ב 4 שאנים ה אחרונות, אז קיבלתי רק הערה, שזה דוח בלי כנס.
מה זאת השטות הזאת, היתי בלי חגורה, מודה תודה רבה, תן מה שמגיעה לי.

אני לא חושב שהמשטרה שלנו במצב מושלם, יש פקים יש הרבה, זה נכון, אבל אני רואה את השוטרים שלנו שקושרים להם את הידים, כי זה לא מוסרי וזה מחמיר מידי וזה וזה וזה...
איך מצפים מהם כן לעשות את העבודה עם לכל אחד יש אחרי זה מה להגיד פה.

הנושא הזה פשוט כואב לי.
הסלחנות שלו עוד תהרוג אותנו.

פלג_

עירא
21-01-10, 19:20
למעשה כולנו סוג של פולניות,
תזהר זה חם - תאכל זה מתקרר.

דרור ברלי
21-01-10, 19:25
במקרה הנ"ל אני לא מסכים איתך דרור

ומה עם אותו נהג שקורא עיתון תוך כדי נהיגה ?
ומה עם אותו נהג שחיפש תחנה ברדיו ?
ומה עם הנהג שהחליף דיסק במכשיר הרדיו ?
ומה ומה ומה ..... ?

אני חושב כי ההתפסות לטלפון סלולרי הינה מבישה ומראהע לחוסר רצינות של האוכפים אותה !

ומה דינו של אותו שוטר אשר הנחה אותך לעצור דרך מערכת הכריזה ? הרי הוא היה צריך להוריד את עיניו מהכביש כדי למצוא את המע"ד !
האמן לי שאני יודע בדיוק איך נראית הניידת מבפנים.

האם אתה יודע כי ההנחיה של חב' סלולרית כזו או אחרת הינה להתקין את הטלפון ליד ידית ההילוכים - איך תחייג ללא הורדת העיניים מהכביש ?

אני בטוח כי כל פעולה אשר אינה קשורה לנהיגה הינה מסוכנת ועלולה לגרום לאובדן ריכוז של הנהג, אבל דווקא סלולרי ??
וזה שאני גולש באינטרנט במחשב הנייד תוך כדי נהיגה זה לא מסוכן ? אבל זו לא עבירה על החוק !

שיתחילו לבצע חינוך לנהיגה ונכונה !
שיתחילו להתקין את מכשירי הסלולר הקבועים כך שלא יהוו סיכון !
שיתחילו לתחזק את הכביש שיהיה בטוח לנסיעה עליו !
שיתחילו לחייב כל נהג לשיעור מקרים ותגובות !

ועם עוד לא הבנת דרור חברי היקר ....

שיתחילו להתעסק בעיקר ולא בטפל.

רפי
שכל היום בטלפון הקבוע

אתה כל היום בטלפון, וזה הופך אותך לנהג מסוכן בפוטנציה.

כדאי לך ולכולם לקרוא את הכתבה המצוינת של ניצן וידנפלד במוסף כלכליסט של היום.
הכתבה עוסקת בעיתונאי-החוקר האמריקאי טום ונדרבילט, שלפני ארבע שנים החל בכתיבת ספרו השלישי שעוסק בנהגים ובנהיגה, ועל איך אפשר באמת להפחית את פקקי התנועה והתאונות. הספר נקרא "תנועה" (TRAFFIC) ויצא ב-2008 הפך מיד לרב מכר וזכה לביקורות אוהדות ביותר מאנשי מקצוע בתחום.
לא אלאה אתכם ביתר הפרטים, תקראו את הכתבה בעצמכם - לאיש יש דעות יוצאות דופן על נהיגה, על רמזורים, על תמרורים, שמספיק לחשוב עליהן יותר משניה וחצי כדי להבין עד כמה הן פשוטות ונכונות. אני אצטט רק פיסקה אחת שלו, שנוגעת לטלפונים הסלולריים ולדיבוריות:
"הדיבורית לסלולרי היא בדיחה. הבעיה היא לא בכך שהטלפון תופס לנו את הידיים, אלא את המוח. לפי מחקר עדכני 80% מהתאונות נגרמו בגלל שלוש שניות של חוסר ריכוז".

זה הכל רפי. חוקי או לא - זה מסוכן. תחשוב על זה לפני שאתה מנהל עוד שיחה לא הכרחית בסלולרי תוך כדי נהיגה.

ינון
21-01-10, 21:37
כיום אני מבלה את רוב היום על הכביש [תיירות-אוטובוס] וללא ספק גם כשהסלולר נמצא על גב מתקן הוא גורם להסחת הדע מהנהיגה ולא פחות חמור את המבט כך שהחוק הזה די אווילי במתקונתו הנוכחית שכן אולי שני הידיים על ההגה אבל העיניים והדעת אי שם על הפלא פון

mik_l86
21-01-10, 22:13
לא צריך לדבר בטלפון בזמן נהיגה?, מסכים ומשתדל באמת שלא,
סתם כהערת אגב : עמוד מס' 2 סעיף 5:

ג. דיווחים- יש לדווח אחת לשבוע, בכל יום א' עד השעה 1000 לאג"מ את"ן על סך האכיפה כנגד משתמשים במכשיר סלולארי שלא כדין. (החל מ – 24/1/10)
זה מרגיז אותי לא שום דבר אחר :mad:
שיגידו מה שבא להם, אם הם היו מנסים למנוע תאונות הם היו מדברים על כמות הדוחות ולא על כמה כסף הם גזלו מהציבור.

waseem
22-01-10, 06:06
אין יותר מסוכן מדבר שיסיח או יסיר את מבטו של נהג מהכביש או מהתנועה הזורמת.
הרי לא צריך להיות גאון בכדי לדעת שבמהירות "תקנית" של 90ק"ש אתה בעצם עובר בדיוק 25 מטר לשניה שזה המון ומאוד משמעותי על הכביש בתוך ציר תונעה זורמת (25 מטר זה באורך של שתי משאיות בטור...).
וכמובן שאין אינוש שיכול לפתוח\לקרוא\להשב על כל פעולה בסילולר או כל מכשיר אחר בפחות מכמה שניות "שמינות" שבהן אתה בטח תעבור כמה מאות מטרים לא מבוטלים וגורליים במקרה ולא נעצת מבטים על המתרחש מולך בתנועה הזורמת.

אילוהים ישמור את כולם מכל רע, אבל.... אם חלילה אדם כה רשלני ישים פס על כולם ויהיה גורם לאובדן אדם יקר לי, אני לא חושב שהייתי מסתפק בלנטול את חייו במקביל.
אנשים רבים נהרגים מדי שנה בכבשים לא בגלל שטעו טעות גורלית וקטלנית אילא בגלל ההוא שהתבטא בצורה כזאת:" מה אתם עושים מזה ביגדיל זה כולה דברתי בפון, לא יריתי באף אחד"
אז כן אוטו נוסע הוא קליע שנורה, רק לא לכוון את זה למצח או ללבם של אחרים.

וסים

waseem
22-01-10, 06:22
לא צריך לדבר בטלפון בזמן נהיגה?, מסכים ומשתדל באמת שלא,
סתם כהערת אגב : עמוד מס' 2 סעיף 5:

ג. דיווחים- יש לדווח אחת לשבוע, בכל יום א' עד השעה 1000 לאג"מ את"ן על סך האכיפה כנגד משתמשים במכשיר סלולארי שלא כדין. (החל מ – 24/1/10)
זה מרגיז אותי לא שום דבר אחר :mad:
שיגידו מה שבא להם, אם הם היו מנסים למנוע תאונות הם היו מדברים על כמות הדוחות ולא על כמה כסף הם גזלו מהציבור.

אדוני אני חושב כש"הדרדסים" התבקשו לדווח על "סך האכיפה" הם בעצם חויבו לתת דוח מצב תקופתי וסדיר של עבירות תנועה בגין שימוש במכשיר נייד תוך כדי נהיגה וזה מתבטא במספר הדוחות תנועה שנרשמו (ולא הסכום הכספי שגבו מאותם עבירות מיוחסות ) בגין עבירה זאת בפרט,
אולי לשם מתן סטטיסטיקה לגבי החמרה\שיפור בעניין תופעה נתעבת שכזו ספיציפית, בכדי לדעת אם כן לנקוט צעדים והליכים אחרים לטובת צמצום תופעה זו.

וסים

tzagi
22-01-10, 09:16
אין לי כוונה להתוכח אם דיבור בטלפון גורם לתאונות או לא,
אבל, בואו נתעמק במציאות קצת אחרת אליכם
המיקום-ארה'ב, טלפוים סליולרים קיימים ונפוצים מאמצע-סוף שנות ה80
הסטטיסטיקה מראה מאז ועד היום, ירידה משמעוטית בתאונות קטלניות , כמובן שכריות אויר ושאר מכלולים עוזרים
אבל
עד השנת 2009 לא היה כל חוק כנגד שימוש בטלפון בזמן הנהיגה והעיר היחידה שאוסרת זאת היום לידיעתי זה NYC
בקיצור,
לדעתי בלבד,
זה חוק מפגר שאינו מוצדק ע'י הסטטיסטיקה.

דרור ברלי
22-01-10, 10:47
טלפון סלולרי מסיח את הדעת מהכביש ברמות הקשות ביותר. זו עובדה. זה הוכח מדעית.
מה אתם מתווכחים על זה?
הצלצול עובד קודם כל על חוש השמיעה - מקפיץ אתכם ומבלבל את דעתכם לחלוטין ממה שקורה מסביב. ואז אתם עונים וראשכם נתון לשיחה. גם עם דיבורית, העיניים אמנם על הכביש והידיים על ההגה "כחוק" - אבל הראש בשיחה, עם לקוח, עם הבוס, עם האשה, הילד.... זמן התגובה מתארך. רובנו לא טייסי קרב, קשה מאוד למוח שלנו לעבוד כמ ושצריך תחת הלחץ של "ריבוי משימות", להתרכז בכמה דברים שונים בו זמנית.

לעניין "חוקי או לא" - שתי ידיים על ההגה או רק אחת. מה אנשים נתפשים לסמנטיקה? החוק בסכלותו מדבר רק על טלפון סלולרי, אז לעיין בדיסקים, לקרוא עיתון ולגלוש במחשב נייד זה בסדר?... אתם אנשים אינטילגנטיים. אני מתפלא עליכם.

דרור הראל
22-01-10, 16:32
שנים עבדתי בתפקידי מכירות וניהול שדרשו שעות רבות על הכביש ושעות רבות של שיחות בסלולרי(עם דיבורית-תמיד),למעשה ללא דיבור תוך כדי נסיעה לא הייתי מבצע את עבודתי כראוי ובטח גם הייתי מאבד אותה. המצב הגיע לכך שאני חושב שמספר הק"מ שהרכב עשה זהה בהתאמה לזמן שהסלולרי באוטו היה בשימוש.
יותר מפעם אחת סטיתי מהדרך בזמן שחיפשתי מספר או נתון טכני מסויים,לעיתים רבות פשוט פיספסתי פניות,הייתי צריך לעלות באיילון ומוצא את עצמי בחולון או הרצליה בצד השני.
מספיק שפעם אחת תסתכלו בכביש על הרכבים שלפניכם ושימו לב איך הם רוקדים בתוך הנתיב מצד אחד לשני,זה משהו מופרע במדינה שלנו,כאילו לכולם יש הפרעת קשב.סעו באירופה ומשום מה כל הרכבים נראים כאלו צמודים לנתיב שלהם בתוך הנתיב.הם לא מדברים בנייד(אני לא בטוח שיש בכלל חוק),לא קוראים עיתון ולא זורקים במבה על הילד מאחורה,האשה לא מתאפרת והילדים יודעים באוטו נוסעים בישיבה ולא מתפרעים.
אני לא יודע אם יש עלייה בתאונות דרכים בגלל שימוש בסלולרי(אני לא חושב שיש עוד מדינה בעולם עם אחוז כזה גבוהה של דיבוריות ברכבים-וזה נתון חיובי,ואני חושב שדיבורית ברכב זה כמו שיחה עם נוסע),אבל ברור לי דבר אחד,הסלולרי כמו,דברים אחרים פוגע משמעותית בריכוז של הנהג שכנראה גם ככה נמוך.
איך לדעתכם קורה שכל שבוע נהרג רוכב אופניים מרכב שסטה לשולי הדרך?מה זה קוסמות שבכל פעם שמישהו הולך בשוליים מגיע רכב משום מקום ודורס אותו?מה זה הכל מע"צ?

בהמשך למה שדרור אמר,לא לכולם יש ריכוז של טייסי קרב,אבל אצלנו כולם טייסי קרב
דרור הראל

ד ו ר ו ן
22-01-10, 16:38
אייל צודק בעקרון אבל הענין הוא מידתיות.

לא מידתי לתת קנס של 1000 ש'ח רק משום שהצצת בצג לראות מה השעה. מדובר בדיוק באותו רמה של הסחת דעת כמו זו שנובעת מהצצה בשעון היד.
ואיך ניתן יהיה לאכוף את עבירת דיבור ואו שימוש בטלפון נייד אם לא יקבעו כלל ברור?

הרי אתה מכיר את עם ישראל- כל אחד יגיד שהסתכל בשעון/"סתם" הזיז את הטלפון ועוד 1000 תירוצים רק לא יודה שדיבר/שלח SMS?
בכל רכב נורמלי יש לך שעון בצג כלשהו בנוסף לשעון על היד שיש לרוב האוכלוסיה.

המחשה מאד טובה לעניין ראיתי כשהנהגת לפני ניסתה לענות לשיחה/לעשות משהו עם הטלפון (להסתכל מה השעה אולי?) בדיוק כשעברה צומת, סטתה מעט הצידה והמשיכה לעלות ישר על אי התנועה בדיוק בקטע של המתנת הולכי רגל לפני מעבר חצייה.. אם מישהו היה ממתין לאור הירוק לחצות את הכביש היא היתה עולה עליו.

מידבר
22-01-10, 19:50
אין ויכוח כי שימוש בסלולרי בעת נהיגה הינו מסוכן. פחות מסוכן כאשר נעשה שימוש בדיבורית. התפשרות בענין באה משום שהוראה לא לעשות שימוש בכלל בסלולרי בעת נהיגה, גם לא באמצעות דיבורית, הינה הוראה שהציבור אינו יכול לעמוד בה במציאות הישראלית.

הסחת הדעת כתוצאה מהצצה בצג היא זהה להסחת הדעת בעת נסיון למצוא סיגריה אחרונה בקופסה ,לשלוף אותה וכו'.

כל מעשן יודע היטב כי א תמיד מצליחים לקרב את המצת בדיוק לקצה הסיגריה ולכן צריך להסיט המבט מהדרך לשניה או שתיים. מתי פעם אחרונה מישהו חטף 1000 ש'ח קנס משום שניסה להצית סיגריה תו'כ נהיגה ?

למה אף אחד לא קם ? לא משום שהדבר אינו מסוכן כשימוש בסלולרי אלא משום שאין הוראה ספציפית בנושא.

השימוש בטלפון נייד בנהיגה הוא נושא סקסי בימינו+קל לאכיפה.

כל הטענה היא כי מצופה משוטר שיפעיל מעט שיקול דעת ולא יתקע לאזרח ממוצע שנלחם מידי יום את מלחמת ההשרדות הקטנה שלו, 1000 ש'ח קנס !!! על שטות מעין זו.

רפאל
23-01-10, 08:53
לעניין "חוקי או לא" - שתי ידיים על ההגה או רק אחת. מה אנשים נתפשים לסמנטיקה? החוק בסכלותו מדבר רק על טלפון סלולרי, אז לעיין בדיסקים, לקרוא עיתון ולגלוש במחשב נייד זה בסדר?... אתם אנשים אינטילגנטיים. אני מתפלא עליכם.

אתה רק מחזק את דבריי דרור

למדו את הנהגים ללמוד !
חנכו לנהיגה !
הקנו תרבות נהיגה !!!!

ההתפלות לשימוש בסלולרי הינה התפל שבתפל.

יש להתחיל להתעסק בעיקר.

רפי

דרור ברלי
24-01-10, 12:28
אתה רק מחזק את דבריי דרור

למדו את הנהגים ללמוד !
חנכו לנהיגה !
הקנו תרבות נהיגה !!!!

ההתפלות לשימוש בסלולרי הינה התפל שבתפל.

יש להתחיל להתעסק בעיקר.

רפי

נכון. אבל את זה אתה יכול לומר על אכיפה של כל אחת ואחת מעבירות התנועה, ובראשן הפרה הקדושה מכולן - מהירות מופרזת.
ואגב - לדעתי האישית לגמרי, דיבור בסלולר בזמן נהיגה מסוכן יותר מכל עבירות התנועה האחרות גם יחד.

whisky
24-01-10, 15:32
בתור אחד שנגד דיבור בסלולרי תו"כ נהיגה, ואני מנסה כמה שאני יכול להימנע מזה, לדעתי זה קישקוש בלבוש, העיקר זה החינוך לנהיגה נכונה!!!

הייתי במחוזות אחרים, ראיתי אנשים נוהגים עם הטלפון בידיים, ואפילו רחמנא ליצלן בין האוזן לכתף, ומה, לא היו תאונות ומדינת ישראל בסטטיסטיקה נמצאת הרחק מאחוריהן. אני חושב שיותר מהקשר בין סלולרי לנהיגה, יש קשר בין תרבות הנהיגה ולקיחת האחריות.

כשאתה יודע שהבוס משלם את הדוחו"ת, או שצריך רק להתחמק ממכמונות מהירות, או שצריך רק לראות שאין שוטר כשמדברים, אתה מטיל את האחריות על אחרים. פעם היה מורה לנהיגה בירושלים שהיה מלמד לנהוג תוך כדי אכילת תפוח, תוך כדי עישון סיגריה (כשעוד היה מותר) להחליף תחנות תו"כ נהיגה, מלמד איך לנהוג באמת. וגם הוא היה מלמד גם על סדר העדיפיות אם קורה משהו כשאתה נוהג, שיפול התפוח תעצור בצד, זרוק את הסיגריה מנעת תאונה (הוא לא עודד לזרוק סיגריות מהחלון או משהו שיהיה ברור), זה הרבה יותר חשוב מלבחון כל היום את המראה ולחפש שוטרים.

אבל, בהינתן העובדה שאנחנו כל היום מחפשים שוטרים, והנהיגה שלנו מושפעת מזה, לדעתי הרבה יותר מאשר עצם השיחה בסלולרי, אז עזבו את המכשיר הזה ותתקינו דיבורית.

ומה שבאמת חבל, ואני יוצא מתוך נקודת הנחה שהמכתב הוא אמיתי, הוא העילגות של קצינים במשטרת ישראל, זוהי התבטאות? ככה כותבים? פשוט בושה לנו שאנשים כאלו מגיעים למעמד כזה בלי יכולת ביטוי בכתב.

זו דעתי, העבירה מיותרת, אבל גם השימוש במכשיר בנהיגה צריך להעשות בדרך הנכונה בלי שום קשר.

whisky

דרור ברלי
24-01-10, 19:22
גם הדיבורית אינה דרך נכונה. הדיבורית היא רק עלה תאנה.
למערכת אין ביצים להתמודד מול חברות הסלולר הגדולות והיא לא מסוגלת להכריז בקול גדול את האמת - שהאויב האמיתי הוא הדיבור בסלולר בזמן נהיגה, שהשיחה בסלולר בזמן נהיגה, עם דיבורית או בלעדיה, גורמת להסחת הדעת והיא מסוכנת ביותר - אז הם מקשקשים על "שתי ידיים על ההגה".
אכיפה בתואנה של שתי ידיים על ההגה זה קישקוש, כי ברכב ידני יד אחת מחליפה הילוך, ומי שמעשן מחזיק את הסיגריה, ויד אחת מחליפה כל הזמן דיסקים/תחנות ברדיו וכו' וכו' - וכל אלה גם יחד לא מתקרבים לרמת הסחת הדעת שגורם טלפון סלולרי אחד קטן.

s_n_p
24-01-10, 20:50
אכיפה בתואנה של שתי ידיים על ההגה זה קישקוש, כי ברכב ידני יד אחת מחליפה הילוך, ומי שמעשן מחזיק את הסיגריה, ויד אחת מחליפה כל הזמן דיסקים/תחנות ברדיו וכו' וכו' - וכל אלה גם יחד לא מתקרבים לרמת הסחת הדעת שגורם טלפון סלולרי אחד קטן.

:shock:

מה ההבדל בין אם אני מדבר אם אישתי כשהיא יושבת במושב של הנוסע, או בקורסה בבית?
לפחות דרך הדיבורית, אני לא מקבל ממנה טיפים בנהיגה ;)

דרור ברלי
24-01-10, 21:58
השרשור הזה משול לדיבור לקירות.

מה אתם מתווכחים אם זה הוגן או לא? להבדיל מצמיגים שבולטים או מהגבהה של 2 ס"מ, כאן הוכח מדעית שזה מסיח את הדעת ומסוכן ושמתים מזה! ממש כמו שאתם לא נוסעים 200 קמ"ש באיילון ולא מתווכחים שזה "לא מסוכן" ושהכל בעייה של "תרבות נהיגה", ככה אל אל תדברו בסלולרי בזמן נהיגה שלא דרך דיבורית.
לטעמי האישי - צריך בכלל לאסור על כל סוג של שימוש בטלפון בזמן נהיגה. עם דיבורית, בלי דיבורית - לדבר רק במכונית עומדת... אבל דעתי על ההתמכרות הלאומית שלנו לטמבלפון ידועה כבר לא מעט זמן.
אני יודע שקשה לנו להתאפק. שעמישראל מוכרח כל הזמן לקשקש ולשלוח SMSים ולראות מה השעה דווקא בטלפון ולשמוע רדיו דווקא באוזניות של הטלפון... אז קחו בחשבון שבזמן נהיגה אסור לשחק במכשיר וכשנתפסים זה יקר רצח. מי שנתפס - חייך, אכלת אותה. ולהבא תקפיד יותר.

YNV
24-01-10, 22:52
אחותי התקינה מערכת AWACS להתרעה על סטיה מנתיב לרגל קבלת רישיון של הבן שלה.
יצא לי לנהוג על הרכב במשך כמה ימים.
פשוט מדהים לכמה התראות זכיתי בזמן שימוש בדיבורית. ידעתי ששימוש בדיבורית מסוכן. לא ידעתי עד כמה.

-->