PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל פרצים עליון,מעלה זרון וציר המצלעות (מה המצב במסלולי הנגב אחרי השטפונות הגדולים? )

galwietzman
21-01-10, 20:58
מישהו יודע לספר על מצב העבירות במקומות הנ"ל לאחר הגשמים של השבוע האחרון?

כמו כן מהיכן אני נכנס למעלה זרון?

בברכת ערב טוב,
גל.

נמרוד
21-01-10, 21:10
שמעתי ברדיו, וזו לשון ההודעה שרצה באתר הרט"ג:

לידיעת המטיילים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים - בשל תנאי מזג האוויר האתרים הבאים סגורים למבקרים: שמורת נחל עיון, אזור בקעת צין , ועין עבדת , כל המסלולים המיועדים לרכבי ארבע על ארבע בשמורות בדרום הארץ יהיו סגורים בימים הקרובים בשל נזקי השטפונות.

אין שם יותר פרטים. מי יודע להרחיב? על כמה זמן הם מדברים?... והאם אפשר בכלל לקחת את הידיעה הזאת ברצינות?!

landrover
21-01-10, 21:27
רציני לחלוטין - לא יודע עד כמה זה יתקיים בשטח ...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3837527,00.html

אמיר.

oren61
21-01-10, 21:52
מישהו יודע לספר על מצב העבירות במקומות הנ"ל לאחר הגשמים של השבוע האחרון?

בברכת ערב טוב,
גל.

לא יודע מצב העבירות אחרי השיטפונות אבל ציר המצלעות יכול להיות שיהיה סגור עקב הודעת "רשות הרישעות" על סגירת כל השבילים בדרום שבתחומי שומרות טבע.

מעלה זרון לעליה דרך נחל זוהר :ירידה מערד לכיוון המלונות ממש לאחר גשר בטון פניה שמאלה שביל כחול.

דרור ברלי
21-01-10, 21:58
לא יודע מצב העבירות אחרי השיטפונות אבל ציר המצלעות יכול להיות שיהיה סגור עקב הודעת "רשות הרישעות" על סגירת כל השבילים בדרום שבתחומי שומרות טבע.

למה "רשות הרישעות"?
מה עשו לך בדיוק?
כי נמחקו רוב השבילים וסימוני השבילים, וכל אחד יכול לנסוע איפה שבא לו, והכל מלא בבוץ ואנשים ישקעו וייתקעו ויבצעו חילוצים מורכבים ויפצעו ויחרשו את הטבע עוד קצת, והרשט"ג - כל חטאה שהיא מנסה להקדים תקופה למכה ולהתארגן על כמה ימים בהם הפקחים יסמנו ויסדירו את השבילים מחדש?...

יובל48
21-01-10, 22:20
ירידה מערד לכיוון המלונות ממש לאחר גשר בטון פניה שמאלה שביל כחול.

אין מצב לפניה שמאלה בכביש הזה,פרט לעובדה שיש שם קו הפרדה לבן, הסכנה שם מוחשית.
יש צורך לרדת עד לתצפית מיצד זהר,שם יש פניה שמאלה מסודרת ואז לחזור עד לכניסה למסלול.

sos4u
21-01-10, 22:32
דרור,
אתה מפתיע כל פעם מחדש... לפעמים נדלק מכלום ולפעמים מכבה איפה שלא צריך...
אני אגיד לך בדיוק מה מפריע לי בהתנהלות הרשות באירוע הזה:

הייתי מצפה להודעה בסגנון שונה למשל :

"כל הטיולים מותרים והקהל מוזמן לבוא לאתרים הבאים : ..... "תוך ציון שמות המקומות שאפשר לטייל בהם ללא חשש או בעיה.
או
"קהל המטיילים מתבקש להצטרף ולסייע בסימון השבילים הבאים: לרווחת המטיילים ....
או
"קהל המטיילים מתבקש לשמור משנה זהירות על נסיעה במסלולים מסומנים, גם אם הסימון הוא רק על ה GPS ..."

הרי בקלות היו רותמים את רובינו לעזור במשימה החשובה של סימון השבילים מחדש, או יצירת תוואי לתנועה במקומות שחשוב שיהיו..
וכמוכן ההליך הזה היה נגמר בתוך שבת אחת ולא חודשים, ויש עוד אין ספור של סיבות נוספות של למה חיזוק חיובי עובד יותר טוב משלילי.
מוציא אותי מהדעת שבכל אירוע כל גוף אחראי מכסה את עכוזו במילה המיידית - אסור.

למה לאסור טיולים בשבת הכי מתאימה לטיול בשנה ? במועד הכי חריג והכי מפתה ?
למה לא לתעל את התאווה הזאת לטיולי השטח לכיוונים החיוביים ?

אבל נראה שזו בקשה מוגזמת מאנשים שחושבים שהשטח הוא שלהם ...

sos4u
21-01-10, 22:39
שמעתי ברדיו, וזו לשון ההודעה שרצה באתר הרט"ג:

אין שם יותר פרטים. מי יודע להרחיב? על כמה זמן הם מדברים?... והאם אפשר בכלל לקחת את הידיעה הזאת ברצינות?!

פניתי אליהם, לברר את הנקודה כמובן שלא הייתה תשובה ...

נמרוד
21-01-10, 22:50
אני מבין את החשש, אפילו פאניקה מסוימת, שפקח עלול להרגיש כשהאזור שלו מתהפך עליו. אבל בסך הכל מדובר על ארוע טבעי, שקרה בעבר ויקרה בעתיד. זה המדבר. הם הרי לא הולכים לסלול מחדש את כל השבילים בנגב... וגם לסמן אותם יקח עוד הרבה זמן. אבל בעוד שאפשר לסגור נקודתית וזמנית אתרים מוגדרים, אי אפשר לצאת בהכרזה ש"כל המדבר סגור בסוף השבוע הקרוב" - זאת אומרת אפשר, עובדה שעשו את זה... אבל באותה מידה הרב הראשי יכול להכריז שלכולנו אסור ליסוע בכלל בשבת הקרובה. *

oren61
21-01-10, 22:52
ירידה מערד לכיוון המלונות ממש לאחר גשר בטון פניה שמאלה שביל כחול.

אין מצב לפניה שמאלה בכביש הזה,פרט לעובדה שיש שם קו הפרדה לבן, הסכנה שם מוחשית.
יש צורך לרדת עד לתצפית מיצד זהר,שם יש פניה שמאלה מסודרת ואז לחזור עד לכניסה למסלול.

אתה מדבר על זרון בירידה ואני על זרון בעליה.
צומת זוהר לכיוון המלונות ופניה שמאלה יש שלט.

oren61
21-01-10, 22:57
למה "רשות הרישעות"?
מה עשו לך בדיוק?
כי נמחקו רוב השבילים וסימוני השבילים, וכל אחד יכול לנסוע איפה שבא לו, והכל מלא בבוץ ואנשים ישקעו וייתקעו ויבצעו חילוצים מורכבים ויפצעו ויחרשו את הטבע עוד קצת, והרשט"ג - כל חטאה שהיא מנסה להקדים תקופה למכה ולהתארגן על כמה ימים בהם הפקחים יסמנו ויסדירו את השבילים מחדש?...

אני לא אוהב ולא מקבל עונשים קולקטיבים.
אין בעיה לנסוע באפיקי זרימה של נחלים גם בלי סימון שבילים.
אם יש מקומות בעיתיים במיוחד שיודיעו ויסגרו.
אם אין להם כח אדם שיגיסו מתנדבים כמו במשטרה אבל שיפסיקו עם ההיסטריה.

דרור ברלי
22-01-10, 00:05
למה אתה חושב שאתה בעונש?

שכחת איפה אתה חי. כשתוואי השביל נמחק כל אחד באמת ייסע איפה שבא לו, ואת הקוליסים שיישארו אחר כך אנחנו נראה במשך שנים?... זה יותר טוב? לא יקרה לך כלום אם תתאפק כמה ימים. תן להם להירגע ולהרגיע וצא לטייל בכיף.

עמי
22-01-10, 00:20
לדעתי, קשקוש.

מישהו שם התבלבל ושכח לרגע את תפקידו ואת מקומו. הרשט"ג מנהלת עבורנו את שמורות הטבע והגנים ולא אותנו לטובת השד יודע מי.

אין סיכוי שהחלטה שרירותית וגורפת כזו התקבלה באופן שבו היא צריכה להתקבל, בטח לא בטווחי הזמן שעליהם אנחנו מדברים.

תנו לי לנחש שמי שהוציא את ההוראה המטופשת הזו, הוא איש צבא לשעבר שלא ממש מבין או רוצה להבין כיצד מתנהלות מערכות שלטוניות במדינה דמוקרטית. מבחינתו, אין הבדל בין קרקוע כל מטוסי ה F-16 באופן מיידי בגלל סדק שנתגלה בלהבי הטורבינה של אחד המטוסים לבין סגירת כל מסלולי השטח באופן גורף, שרירותי ופוגעני, בגלל איזשהו סיכוי לנזק (לשמורות? למטיילים?) עקב השטפונות.

אני הייתי נוסע לאיפה שבא לי, הכל בגבולות המסלולים הידועים והמוכרים ("המסומנים") ומפעיל שיקול דעת בריא, כמו תמיד. מדוחות, לא הייתי חושש.

sgill
22-01-10, 09:42
תחשבו על זה שאם התוואי נמחק על הרשות לפתוח את התוואי בדיוק במקום שהוא היה כדי שכל מפות סימון השבילים שנמכרו וכל תוכנות ה- GPS שהורדתם, התקנתם, קניתם ישארו מעודכנים.

תארו לכם מצב שה - GPS מראה שביל ובפועל אתם מגיעים והשביל החדש לאחר השיטפונות זז 200 מטר צפונה, מה אז? תחשבו כמה התברברויות יהיו.

זה אינטרס שלנו שהרשות תחזיר הכל למקומו.

אגב מה שסגור הן רק שמורות טבע, של השאר פתוח.

shyy
22-01-10, 10:45

תחילת השביל של מעלה זרון נמחק כמעט לגמרי

יונתןמצפה
22-01-10, 11:09
תארו לכם מצב שה - GPS מראה שביל ובפועל אתם מגיעים והשביל החדש לאחר השיטפונות זז 200 מטר צפונה, מה אז? תחשבו כמה התברברויות יהיו.

בשביל לטייל ככה אפשר להישאר בבית ולעשות טיול ווירטואלי...
ה- GPS מראה שביל??? :confused: אז אם מעולם לא טיילתי עם GPS כנראה שדמיינתי את כל השבילים שראיתי. :!:

וברצינות: אף אחד לא מדבר על שינויי שבילים ברמה של מאות מטרים או יותר... מדובר על בחינה של מצב השבילים, ביצוע מעקפים נקודתיים, ובמקרה היותר משמעותי- פתיחת נתיב מחודשת על בסיס הטוואי המקורי. מי שחושב שהוא לא יוכל להתמודד עם שינויים כאלו בלי להתברבר שישאר בבית או שיצרף לכאלו שיודעים לאן לנסוע גם בלי מכשירים אלקטרונים.
חברה, תוציאו את העיניים ממסכי הגדג'טים למיניהם, אתם תופתעו לגלות שיש בחוץ מדבר!

ד ו ר ו ן
22-01-10, 15:28
כי נמחקו רוב השבילים וסימוני השבילים, וכל אחד יכול לנסוע איפה שבא לו,
דיברנו עם אחד הפקחים במכתש, בבוקר שאחרי הסערה, הוא אמר שהם רוצים לעבור על השבילים לפני המטיילים כדי לקבע את הקוליסים לשנה הקרובה ולראות אם יש בעיות מיוחדות.
הוא התייחס במיוחד למקומות בעייתיים כמו שבילים שמובילים לחניוני לילה ויום שבהם גם פרייבטים ואוטובוסים נוסעים ויש חשיבות גדולה בסימון המחודש.

מעבר לערוצים הגדולים בהם אין הרבה משמעות-בשמורות הרגישות ובשטחים פתוחים שאינם ערוצי זרימה יש הרבה משמעות היכון יעבור השביל.

dovpi
23-01-10, 15:20
שלום לכולם
אני שבעתי בשישי שבת האחרונים מנחל צין אביהו ונחל דימונה וסכיני דימונה , היה פגז.
אני מצטער על כך שלא נשארתי כבר לשיטפונות , אבל בכל מקרה לא היינו מצויידים להישאר בשטח , אז טוב שחזרנו.
בתקווה ששבת הבאה נוכל לחגוג שוב בנחלים ולהינות מהפריחות החדשות.

חנן גולומבק
23-01-10, 17:44
טילנו היום בנחל צניפים גבי צניפים ושער צניפים בואכה נחל ציחור צפונה לכביש 40.
הכל היה פתוח הגבים מלאים וגם פגשנו שני פקחים שלא אמרו לנו דבר וחצי דבר על שבילים סגורים.

צאו ותיהנו.

yoni 110
23-01-10, 17:55
לא אמרו דבר??
אולי בגלל שהם בעצמם יודעים שהם לא בדיוק יכולים לסגור את המדבר בצורה חוקית ולצאת הבצהרות שהמדבר סגור זו אחת הבדיחות הטובות של השנה

אמנון
23-01-10, 18:51
היה לי תכנון לטיול רגלי באזור עין עקב, יציאה מחר בבוקר.
מישהו יודע מה המצב שם כרגע ומה הסיכוי שימנעו ממני מעבר לאזור בקעת צין?
אין תשובה בכל מוקד של הרשות שניסיתי כולל מדרשת בן גוריון.

יונתןמצפה
23-01-10, 19:19
לא מאמין שתהיה לך בעיה. אני שולח לך ה"פ

zagi
23-01-10, 19:40
ציר הנפט היה סגור היום , יושב פקח ברכב של הרשות ופשוט חוסם את הציר .

נו טוף ....

אבל חוץ מהציר הזה הכל באיזור היה פתוח .

ניר.א
23-01-10, 20:01
אני יודע (ממקור ראשון ) שבחמישי ושישי כבר טיילו בנחל צין,
גבי פרס ולא זוכר איפה עוד אבל באזורים הקרובים והיה פתוח ועביר!

ד ו ר ו ן
23-01-10, 20:01
ציר הנפט היה סגור היום , יושב פקח ברכב של הרשות ופשוט חוסם את הציר .

נו טוף ....
אבל חוץ מהציר הזה הכל באיזור היה פתוח .
משעשע..
זה הציר היחידי שהם לא יכולים לסגור-הוא פשוט לא שלהם, הוא של קצצא..
בזמנו כשהתרסקה במעלה צין (שהוא חלק מציר הנפט) הבחורה מהמדרשה עם האופניים וההורים תבעו את הרשות שלא הציבה תמרורים ולא התריעה על מצב הדרך אחד הנימוקים כנגד היה שזו לא דרך באחריותם אלא בבעלות קצצא.

asafk
23-01-10, 22:16
ככל שההצהרה של הרשות נשמעת לי מטופשת והיסטרית, אני יכול לחשוב, למשל, על מישהו שיוצא לטיול רכוב, ובסוף היום, כמה דקות לפני היציאה מהמסלול, מגיע לחריץ בעומק של שני מטר. אי אפשר לצאת, לחזור דרך עיקוף של כמה שעות.
זה יכול להיות, בשנה שעברה זה קרה (מעלה יאיר בירידה), ואני חושב שהם בסך הכל רוצים להיות בטוחים שכולם בטוחים.
מזכיר לכם שבסוף השבוע הזה רוב המטיילים הם לא מנוסים, לא מקצועיים, לא יודעים מה הם עושים. כל מי שיש לו 4X4 יצא לטייל בדרום השבת, גם מי שבשבילו זה הטיול הראשון והאחרון עם הרכב.

אסף.

יונתןמצפה
23-01-10, 22:23
ותו"כ שאנחנו מדברים, חבר דיווח על שני רכבים ששקעו אי שם בשביל מאחורי מפעלי צין אל תוך החושך... (עד כמה שהבנתי כבר יש פתרון)

galwietzman
24-01-10, 09:41
קודם כל היה מדהים!!!

ע"מ להרגיע את כולכם, נחל פרצים עליון רטוב קצת אבל לא מהווה אתגר עבירות ראוי לציון, מה גם שסימון השבילים שם לא נמחק כלל (לא שניתן להתברבר בציר הזה אבל...).
ציר המצלעות זה כבר משהו אחר. אומנם הוא גם מסומן למשעי אבל אנחנו הגענו עד המדרגה ודרך אגב הנוף בדרך מדהים, כל הגבים מלאים מים, אבל כאמור הגענו רק עד המדרגה ו...חזרנו חזרה. המצב ממש לא מלבב וקרוב לוודאי שאם היינו מנסים לרדת, זה לא היה נגמר בשלום. השטפונות סחפו את כל הסלעים של עובדי מע"צ וע"מ לעבור את המדרגה יש צורך בהרבה מאוד עבודה!!
נחל צין מרהיב ביופיו!! (גם הוא דרך אגב מסומן בברור) הייתי שם לפני כחודש ואתמול פשוט לא זיהיתי את המקום. זה לא יאומן אבל המקום פשוט.. וואו!!! ניתן לראות את הסחף שהשיטפון הביא עימו, מראה פשוט מדהים!!!
מיותר לציין כי גם בציר המצלעות וברור שבנחל צין היו פקקי תנועה של שיירות ג'יפים, מעניין למה לא דיווח על כך בגלגל"צ...

elro
24-01-10, 14:14
כל נושא "סגירת המדבר" באמת נראה ונשמע מופרך לחלוטין...

חברה, תוציאו את העיניים ממסכי הגדג'טים למיניהם, אתם תופתעו לגלות שיש בחוץ מדבר!

כמה שאתה צודק!!!

גילוי נאות, יש לי GPS שמראה נ.צ. בלבד (מהישנים...) וסט מפות 1:50000.

ohefez
24-01-10, 22:06
ג'יפאים יקרים
כנראה שלא כולם ממושמעים, ואם ב"עיתות שלום" יש אנשים שיורדים מהשבילים ופוגעים בטבע, על אחת כמה וכמה בימים אלה בהם אין שבילים מסומנים.
רדו לדרום וראו במו עינכם כיצד השטח נראה פחות משבוע אחרי השטפונות - קוליסים בכל מקום ללא קשר לטבע
ההשתלחות בפקחים אינה במקומה ואף מעליבה, אם הם יצליחו בתפקידם לנו, הג'יפאים, יהיה נח יותר לטייל.
תפקידם לשמור על הסדר ותפקידנו לתמוך בהם ולעזור להם. אי שיתוף פעולה והשתלחות כמו זאת גורמות לכולנו אי נעימות במפגשים איתם בבחינת "כולנו אשמים"...
הבה ניתן לרשויות לסמן מחדש ונכון את המסלולים ונתאפק קצת עד שיאשרו לנו להכנס. לא חסרים בארצינו מקומות אחרים לטייל.
ולכם הפקחים, שאו ברכה וסמנו במהירה את השבילים. נשמח לעזור ולשתף פעולה.
שבוע טוב, סעו בזהירות

דרור ברלי
24-01-10, 22:53
ג'יפאים יקרים
כנראה שלא כולם ממושמעים, ואם ב"עיתות שלום" יש אנשים שיורדים מהשבילים ופוגעים בטבע, על אחת כמה וכמה בימים אלה בהם אין שבילים מסומנים.
רדו לדרום וראו במו עינכם כיצד השטח נראה פחות משבוע אחרי השטפונות - קוליסים בכל מקום ללא קשר לטבע
ההשתלחות בפקחים אינה במקומה ואף מעליבה, אם הם יצליחו בתפקידם לנו, הג'יפאים, יהיה נח יותר לטייל.
תפקידם לשמור על הסדר ותפקידנו לתמוך בהם ולעזור להם. אי שיתוף פעולה והשתלחות כמו זאת גורמות לכולנו אי נעימות במפגשים איתם בבחינת "כולנו אשמים"...
הבה ניתן לרשויות לסמן מחדש ונכון את המסלולים ונתאפק קצת עד שיאשרו לנו להכנס. לא חסרים בארצינו מקומות אחרים לטייל.
ולכם הפקחים, שאו ברכה וסמנו במהירה את השבילים. נשמח לעזור ולשתף פעולה.
שבוע טוב, סעו בזהירות

+1.

דני לוי
26-01-10, 17:32
טילנו היום בנחל צניפים גבי צניפים ושער צניפים בואכה נחל ציחור צפונה לכביש 40.
הכל היה פתוח הגבים מלאים וגם פגשנו שני פקחים שלא אמרו לנו דבר וחצי דבר על שבילים סגורים.

צאו ותיהנו.

חנן, האם אתה יכול להסביר לי איפה נמצא בדיוק נחל צניפים? האם יש מסלול ל- 4X4, לי יש ג'יפ טויוטה לנד קרוזר ואני לא ממש מאלו שרוצים להרוס אותו רק מאילו שנהינים לטיל איתו.

-->