PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני בדיקת קניה טראנו 2004

danielw
21-01-10, 22:34
אהלן ח'ברה אני כבר הרבה זמן רוצה לשדרג את הפורסטר שלי לגי'פ שייתן קצת יותר תמורה בשטח.
יש לציין שהפורסטר (99 טורבו) שירת אותי בנאמנה והגעתי איתו כמעט לכל מקום שרציתי (כמובן מוגבה ע"י קפיצים+בולמים וממוגן). לאחר התלבטויות רבות הגעתי למסקנה שהרכב המתאים הוא טראנו מהמודלים 03-05. מחר אני הוךל לראות אחד מ2004 ורציתי לשאול על נקודות תורפה שיש לשים אליהם לב....האם עדיין קיימת בעיית ההתחממות? מה לגבי טורבו? משאבת דלק יש איך לבדוק לפני שמשלמים בבדיקת קנייה 1000שח? מה לגבי לוקרים?
בתודה מראש.

אלדר
21-01-10, 22:45
הייתי מציע לך לא לקחת את הרכב לבדיקה במכון רישוי, אלא ללכת למוסך שמתעסק בג'יפים ומכיר את הטראנו.

danielw
21-01-10, 22:47
גם נכון
אבל ספציפית אני מדבר על דברים שאפשר לבדוק בעין או לשמוע/ להרגיש בנסיעה לפני שמשלמים סתם

tallevi
23-01-10, 11:31
זה בדיוק מה שמסבירים לך שלא לשלם סתם מכון בדיקה כי הבדיקה שלהם שווה לת@ת!!.

לגבי הלוקרים,אם הרכב עדיין עם הלוקרים המקוריים האוטומטים,תשלב 4*4 תתחיל בנסיעה,אין רעשים,תיקטוקים מהכיוון שלהם?הלאה,תרד מהכביש ותבדוק שילוב על עלייה מתונה(גלגלים אחוריים לא מפרפרים מייד?כנראה שאתה משולב.צא מהשטח,תוציא מ4*4 סע אחורה 10 מטר,ראה שהמנורה 4*4 נכבית,ותמשיך בנסיעה קדימה.בשלב הזה אחרי הניתוק מאוד חשוב לשים לב לרעשים ותיקטוקים!אם שקט גם בשלב הזה,כנראה שהלוקרים תקינים.

לגבי התחממות,בחר מסלול עלייה "טובה" ארוך יחסית,ותתחיל לטפס עם רגל חזקה על גז ולא לשכוח להפעיל את המזגן.שים לב טוב טוב למחוג,מתחיל לטפס?עובר את החצי?ממשיך לטפס?כנראה שיש בעיה!

דרוש היסטוריית טיפולים,וגש למוסך שמכיר את האוטו.
בקש לבדוק קומפרסיה,תקינות אטם ראש מנוע,נזילות שמן ומים,תושבות מנוע ורכבת כוח,טעינה תקינה,מצב מצבר,מתלים והיגוי-חופשים רעשים,בלמים לפתוח ולראות מה מצב הרפידות,צלחות מקדימה,דראמים מאחורה.
אתה יכול לבדוק התנעה,מניע בקלות או ההתנעה קשה (תנסה כמה התנעות)תבדוק מה יוצא מהאגזוז בזמן ההתנעה.

בהצלחה.

טל.

-->