PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחזוקת פילטר אויר מנייר

ערן המסוקס
05-08-04, 20:24
ראיתי הוראות על רכבים שונים, המורות על ניקוי פילטר האויר תקופתית או אחרי נסיעת שטח. על בית הפילטר של הסופה ראיתי כיתוב המורה על ניקוי פילטר האויר במים + דטגרנט, כאשר ניקוי חירום בלבד ע"י אויר.

שאלתי היא האם מותר, אפשרי או מומלץ לבצע ניקוי ע"י טבילה במים+סבון לפילטר אויר רגיל?

האם ניקוי ע"י לחץ אויר (בלחץ הגיוני) ואחריו בדיקת נזקים לנייר תורמים לחיי הפילטר ומומלצים אחרי טיולים?

קיד
05-08-04, 21:43
האם ניקוי ע"י לחץ אויר (בלחץ הגיוני) ואחריו בדיקת נזקים לנייר תורמים לחיי הפילטר ומומלצים אחרי טיולים?
בשום פנים ואופן לא!
אתה רוצה לעשות אוברול מנוע, רק משום שחסכת 65 ש"ח??
במידה ואתה לא מוצא מסנן אויר במחיר הגיוני לסופה, אז חפש מסנן של מיצ'ובישי.
בברכה,
קיד.

ערן המסוקס
05-08-04, 22:14
יש לי סיקס עם פילטר צבאי.. קצת קשה למצוא כזה פילטר אבל אפשרי. בכל מקרה זה פילטר שעולה 80 ש"ח ולא בא לי להחליף אותו כל טיול.
כרגע אני פשוט לא מנקה אותו... מזל שהוא ענקי..

UNIX
06-08-04, 02:29
אם מערכת החימום שלך לא תקינה או שלא קיימת אז אני מציע לך
להכניס את הפילטר לתוך הרכב אתה תראה פלאים באבק שנכנס לפילטר גם אחרי טיול של חודש .

יוני5
06-08-04, 16:05
בשום פנים ואופן לא!
אתה רוצה לעשות אוברול מנוע, רק משום שחסכת 65 ש"ח??
במידה ואתה לא מוצא מסנן אויר במחיר הגיוני לסופה, אז חפש מסנן של מיצ'ובישי.
בברכה,
קיד.

קיד, (ד"א איך קוראים לך?)

אני סולח לך מכיוון שאתה יחסית חדש, אבל ערן, שאתה מנסה לחנך אותו לא לעשות שטויות, החליט בעברו (מיותר להגיד שבניגוד לכל דעת הפורום שאמרו לא שהוא פסיכופט) לא להחליף תושבות מנוע שנקרעו לו בסיקס, סיפור של 70 ש"ח + - לאחת בסיקס - יעני 150 ש"ח כל הסיפור, ותחת זאת,
ועכשיו תשב טוב,

לא על הכיסא הזה, אלא על אחד עם משענות,

יופי

להדביק את התושבות בסיליקון.

התושבות הקרועות איפשרו למניפת המאוור לעשות ביקור בית אצל הרדיאטור (יש להם יחסי עבודה, אתה יודע, אז הם החליטו סוף סוף להיפגש) ואחרי ההדבקה ההיסטורית באמצעות הסיליקון, שערן התעקש שהיא פתרון מצויין, כמובן שהמאוורר והראדיאטור נפגשו בשנית, (היה אחלה פגישה בפעם הראשונה, למה לא לחזור על מפגש החברים?)....

קיד, אני רואה לפי העינים שלי שאתה לא מאמין לי, אז אנא תסתכל על החתימה של ערן, ותבין שאני לא מרמה.

אז עכשיו תגיד לי, אם בתושבות מנוע נפלה השלהבת, מה יגידו אזובי הפילטר?

יוני5 (שנשבע שדבריו אמת)

קיד
06-08-04, 16:30
יוני5
ראשית שמי הוא "קיד". זה לא כינוי מהרשת.
במידה ומאן-דהו מחליט לעשות שטויות, זה עינינו בלבד.
בתור המלצה טכנית, אני משתדל מאוד לעזור בכללי אצבע, המתאימים לכל. חשוב לי לתת עצה לפי המכנה המשותף הנמוך ביותר ולא להפך. הנחת היסוד שלי, שאדם שיודע לנהוג בג'יפ, לא יודע לספור עד 10. מכאן שכל שאר הציבור יכול לקחת את המלצותי, ולהמשיך לשאול ולקבל המלצות.
נניח שהייתי מייעץ בנושא תיקון תקרים, ומישהו היה נפגע כתוצאה מביצוע לקוי? לכן יהיה כלל, לא מתקנים תקרים לבד! זא לא אומר ש"פנצ'רמאכרים" הינם אנשים נבונים יותר מציבור קוראי הפורום. פשוט לא מלמדים שחייה בהתכתבות.
הנסיון שלי מראה ש"הטיפשים החרוצים" הם הציבור בעל פוטנציאל הנזק הגדול ביותר. יש לזכור שזהו מקור פרנסה מצויין לכולם, אבל אין לי לב לתת לזה יד.
בברכה,
קיד.

ד ו ר ו ן
06-08-04, 16:56
ערן,
יא חתיכת אבו-כמון שכמוך, מתאפק לא לחרבן כדי לא להיות רעב?!?

הרי כל פעם אתה מתבכיין ,אופס, סליחה, רוטן..שהמנוע שלך(שאגב עכשיו נמצא כנראה בפסגת חייו אחרי השיפוץ) מזייף\לא עובד מושלם ועוד שלל קטנוניות למרות שהוא עובד יופי.
ועכשיו,
עכשיו יא גרזן אתה מתכוון למלא אותו בחול\פודרה ושות'?
בטח תבוא אחרי זה ותגיד שפתאום הרכב נושם יותר טוב יותר, בטח שינשום טוב יותר, אחרי שהנייר התכווץ ויש עכשיו החורים גדולים יותר..
הפילטר שלך גדול בכמה מידות למה שהמנוע צריך,אתה ממש לא צריך להחליף אותו אחרי כל טיול וגם לא אחרי שניים,אם כבר תחפש את המדיד הירוק\אדום שיש לסופות צבאיות להראות מה מצב הפילטר ואז תחליף לחדש. בלי קיצורים.

ערן המסוקס
06-08-04, 16:58
מר יוני5. את טועה ומטעה. אין כל קשר בין תושבות המנוע הבלתי תקינות לבעיות פגיעת המניפה ברדיאטור.
אני לא אנסה להסביר למה הדבקתי את תושבות המנוע (לא עם סיליקון אלא עם חומר חזק הרבה יותר).

את בעיית התושבות פתרתי בנפרד, ואת בעיית המניפה פתרתי בנפרד.

ועם כל הכבוד, אם אין לך משהו חכם ומוכח לכתוב עדיף שתשמור את הפלפל שלך במטבח. :lol:

ערן המסוקס
06-08-04, 17:10
יש לי מדיד כזה.. אגב גם אחרי 30K ק"מ הוא לא זז, למרות שהוא עובד ותקין.
כן כן.. פעם אחת סחבתי ככה עם הפילטר ואפילו לא נסתם לי הקרבורטור, שזאת אינדיקציה טובה לבעיית לכלוך.. כידוע גרגר אבק הכי קטן סותם את הקרבורטור הרגיש לכלוך הזה..

opl
06-08-04, 17:28
אני לא זוכר מי כתב את זה בזמנו:

אסור לנקות פילטר אוויר עם לחץ אוויר מפני שהלחץ פוגע בנקבוביות שעל הפילטר והורס אותם, כלומר מבטל את פעולת הסינון ונותן לחלקיקים הרבה יותר גדולים לעבור - אבק. אי אפשר להבחין בזה בעין מפני שמדובר במיקורונים.

ד ו ר ו ן
06-08-04, 19:30
ערן,
לפני הפילטר תתחיל ברצינות לחשוב על להחליף את הצינור גומי הבלוי שבין הפילטר והקרבורטור שלך.
אני מלבין פניך ברבים כי אולי ככה תעשה משהו בנידון.

AvigdorAharon
06-08-04, 21:01
לדעתי, כאחד שמתבונן מהצד, תגובות כאלו מקומן באתרים אחרים...

אבל קטונתי...

...My Two Cents

אביגדור

ערן המסוקס
06-08-04, 21:55
הצינור מהפילטר אל הקרבורטור אצלי בלוי רק בקצה, ואת זה סידרתי בינתיים עד שאמצא צינור טוב יותר.

בכל מקרה, מישהו יכול להאיר את עיני בקשר לניקוי הפילטר ע"י מים??

את הפילטר אני בכל מקרה לא הולך לנקות יותר וכנראה פשוט אחליף אותו כל 5000 או כל 10000 ק"מ בלי ניקוי בינתיים.

ד ו ר ו ן
06-08-04, 22:22
תדבר עם לזרוביץ', הוא עבד בחברה שמייצרת פילטרים כאלו.

קיד
06-08-04, 23:48
בכל מקרה, מישהו יכול להאיר את עיני בקשר לניקוי הפילטר ע"י מים??

בשמחה,
טובלים את המסנן בדלי עם מים פושרים וסבון פשוט(למשל סבון כלים) - בשום פנים ואופן לא חומר ניקוי חריף. משרים ל-5 דקות, מוציאים את המסנן, ומחליפים את המים בדלי. חוזרים על הפעולה מס' פעמים. מיבשים במקום חמים ומוצל.
הבעיות: 1) בית המסנן עשוי רשת פלדה, והיא נוטה להחליד אחרי התהליך.
2) בהתאם לסוג הפודרה על המסנן, אתה עלול ליצור תמיסת בטון / גבס / טיט / בנטוניט על הנייר של המסנן.
שים לב! סוגי האבק לא זהים. אבק כבישים אינו דומה כלל לאבק של דרך עפר חומה, שאינו דומה לאבק של דרך קק"ל. לדוגמא, פודרה של מישור חיון היא חומר רחיץ, פודרה של אזור בית שמש בואכה שער הגיא, תיצור בטון במסנן. פודרה של עמק הירדן, מנחמיה בואכה בית שאן, תיצור גבס.
בברכה,
קיד.

ארז
07-08-04, 11:41
ערן...הרבה זמן לא אמרתי לך את זה, אתה אדיוט.
(אממ...ממש התגעגעתי לזה)

נמרוד
08-08-04, 11:23
השאלה עלתה כמה פעמים.

אני לא מצליח לחשוב על שיקול כלכלי הגיוני שיצדיק ניקוי פילטר נייר שהוא חד פעמי בהגדרת הייצרן, למרות שבצה"ל יש הוראות שונות (ושוב, לא כולם מבצעים לפניהם - יש המחמירים, ויש מקומות עם סופות שעובדות בתנאים כל כך גרועים שמחיליפים פילטר חדש פעם בשבוע ולפעמים יותר!). פילטר נייר עולה 60-80 שקל עבור הרכבים שאנחנו מדברים עליהם (סיקס, סופה, סמוראי, היילקס, לנדרובר). את ה10K בין החלפות מחזיק בלי שום בעייה.

גם אם הג'יפ שלך ערן מטייל במדבר כל סוף-שבוע, אין לפילטר המקורי שום בעייה להתמודד עם זה. אין לך מה לגעת בו, רק להחליף כל 5K וזהו. העלות זניחה.

ד ו ר ו ן
08-08-04, 12:06
נמרוד,
לפי הספר,
פילטר אויר (נייר)בהיילקס אמור להחזיק 40K בין החלפות לפי לוח אחזקה מוגברת לתנאי שטח בעיקר.
בפועל,הרבה פחות אבל יותר מ10K.

שחר-סופה
08-08-04, 19:44
נמרוד,
לפי הספר,
פילטר אויר (נייר)בהיילקס אמור להחזיק 40K בין החלפות לפי לוח אחזקה מוגברת לתנאי שטח בעיקר.
בפועל,הרבה פחות אבל יותר מ10K.

דורון,בוא,עזוב את דברי היצרן ושות' ... :roll:
תגיד דוגרי ,באוטו שלך, אתה מחליף אחת ליותר מ 10K ? אחרי כמה טיולים רציניים גדושי אבק בדרום ...? לא נראה לי!
לא רק אתה...רובנו מטפלים בג'יפים שלנו כמו אמהות פולניות ומבצעים החלפות
של שמנים,פילטרים,צלבים והרשימה עוד ארוכה באופן יזום לחלוטין לאוו דווקא
שהמצב מחייב,אלא כתחזוקה מונעת .

שחר.

ד ו ר ו ן
09-08-04, 06:59
שחר,
איך יכולת לחשוב אחרת?
:mrgreen:

-->