PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם הפרוזות בארץ הם F300 או F310 ?

Erann
26-01-10, 12:06
ושאלה נוספת , מה המונח הלועזי לנעילת דיפרנציאל / נועלי טבור ?

שגיא S
26-01-10, 12:08
לא יודע לענות על הסוג רכב בפרוזה

אבל נעילת דיפרנציאל : Diff Lock

Lockers/hubs: לוקרים - נועלי טבור.

דרך אגב, אל תקנה פרוזה.

הדבר האחרון שאתה רוצה לקנות - זה רכב שתתבאס/תצטער עליו.
עדיף לך להוציא עוד קצת כסף אם זה על דלק, ביטוחים או במחיר קנייה - ולהנות מהרכב מאשר לטייל ולהרגיש שהתפשרת.

Erann
26-01-10, 12:29
לא יודע לענות על הסוג רכב בפרוזה

אבל נעילת דיפרנציאל : Diff Lock

Lockers/hubs: לוקרים - נועלי טבור.

דרך אגב, אל תקנה פרוזה.

הדבר האחרון שאתה רוצה לקנות - זה רכב שתתבאס/תצטער עליו.
עדיף לך להוציא עוד קצת כסף אם זה על דלק, ביטוחים או במחיר קנייה - ולהנות מהרכב מאשר לטייל ולהרגיש שהתפשרת.

למה שאצטער עליו ? כי קשה להשיג חלפים (חוץ ממנוע) או בגלל שאין לו שיפורים ?
הרכב הראשון שלי מיועד לכניסה לשטח , להכיר אותו ואחרי שנה שנתיים כנראה יוחלף לרכב שיענה על הצרכים שלי לפי המחלה שנגרמה מהחיידק .

כמובן שהניסיון שלכם הרבה יותר גדול משלי ואני מקשיב לכם , אבל מחיפוש שעשיתי לפרוזה , מצאתי בעיקר תלונות על זה שאין לו שיפורים וחלקים בשוטף בארץ. מכיוון שזה רכב שני/טיולים בשבילי , אני לא בטוח עד כמה הדבר יהווה לי מכשול. (אלא אם תגיד לי שפספסתי משהו וזו הסיבה שאני צריך להתרחק ממנו)

שגיא , תודה על תשומת הלב , ממתין לעדכונים :p

שגיא S
26-01-10, 12:54
העובדה שהרכב לא נפוץ ושאין לו חלקים זה לא משפיע על ההנאה בשטח..אלא על ה"הנאה" במוסך.
זה אומר שכל חלק הופך ליקר יותר..

וחוצמזה, אין באוטו הזה שום דבר טוב לדעתי.
מנוע קטן וחלש - אבל לא ממש חסכוני בדלק כמו הסמוראי
פרונט שבנוי ממתלים נפרדים - אבל לא נוח כמו SUV או ויטארות למינהן.
אין לך הרבה אנשים שמבינים ברכב ויוכלו לעזור לך(במיוחד כמו קהילת הסוזוקי/ג'יפ/לנדרובר/טויוטה/ איסוזו שיש פה בפורום, או בפורומים אחרים)
אמרת שאתה רוצה רכב ארוך שיש בו מקום לציוד - אי אפשר ממש להגיד את זה על הפרוזה.

אני מודה שראיתי רק 2 מכוניות כאלה בשטח, אבל הן ננהגו על ידי צעירים שלא הבינו שזה לא הרכב המתאים לעלות מה שהם מנסים, ולכן נתקעו/שברו.
מצד שני - ראיתי אנשים מתנהגים ככה גם עם סמוראים וגם עם סופות וסיקסים.

בקשר לרכב "כניסה" לשטח - אני גם נכנסתי לשטח עם רכב בלי שוק שיפורים, דבר שהתגלה כטעות בעיניי בעיקר משום שאתה מתרגל לרכב, לטוב ולרע, ואתה משקיע בו ביישור קו, שיפורים מינוריים, ואז אתה מגלה שאתה אוהב את התחום ורוצה להמשיך ולעלות רמה, עדיין אתה לא מתכוון לפרוץ דרכים ולכבוש הרים, אבל אתה צריך רכב עם קצת יותר יכולת...
אז מה תעשה? תמכור את הרכב ? תפסיד גם בירידת ערך, גם בזמן שמבוזבז על הקנייה והמכירה, גם על היישור קו לרכב החדש, ולך תדע מה יהיה מצב השוק אז, אולי לא יהיו רכבים כמו שתרצה לקנות?

אני חושב שמבחינה כלכלית זו החלטה לא נכונה, עדיף לקנות רכב שיש לו שוק שיפורים, ויש גם אנשים שיודעים איך לטפל ולשפר אותו פה בארץ,(מבחינה כלכלית עדיף כבר לקנות רכב שכל השיפורים מותקנים) ואם תדע לנצל את הרכב הזה עד הסוף - תוכל להמשיך ולהתקדם למפלצת שטח רצינית...

מצד שני - כל קנייה של רכב שטח זו החלטה לא כלכלית בעליל - אז אני אאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחר.
אני עשיתי טעות מבחינתי שהתחלתי עם רכב מוגבל...

Erann
26-01-10, 15:05
העובדה שהרכב לא נפוץ ושאין לו חלקים זה לא משפיע על ההנאה בשטח..אלא על ה"הנאה" במוסך.
זה אומר שכל חלק הופך ליקר יותר..

וחוצמזה, אין באוטו הזה שום דבר טוב לדעתי.
מנוע קטן וחלש - אבל לא ממש חסכוני בדלק כמו הסמוראי
פרונט שבנוי ממתלים נפרדים - אבל לא נוח כמו SUV או ויטארות למינהן.
אין לך הרבה אנשים שמבינים ברכב ויוכלו לעזור לך(במיוחד כמו קהילת הסוזוקי/ג'יפ/לנדרובר/טויוטה/ איסוזו שיש פה בפורום, או בפורומים אחרים)
אמרת שאתה רוצה רכב ארוך שיש בו מקום לציוד - אי אפשר ממש להגיד את זה על הפרוזה.

אני מודה שראיתי רק 2 מכוניות כאלה בשטח, אבל הן ננהגו על ידי צעירים שלא הבינו שזה לא הרכב המתאים לעלות מה שהם מנסים, ולכן נתקעו/שברו.
מצד שני - ראיתי אנשים מתנהגים ככה גם עם סמוראים וגם עם סופות וסיקסים.

בקשר לרכב "כניסה" לשטח - אני גם נכנסתי לשטח עם רכב בלי שוק שיפורים, דבר שהתגלה כטעות בעיניי בעיקר משום שאתה מתרגל לרכב, לטוב ולרע, ואתה משקיע בו ביישור קו, שיפורים מינוריים, ואז אתה מגלה שאתה אוהב את התחום ורוצה להמשיך ולעלות רמה, עדיין אתה לא מתכוון לפרוץ דרכים ולכבוש הרים, אבל אתה צריך רכב עם קצת יותר יכולת...
אז מה תעשה? תמכור את הרכב ? תפסיד גם בירידת ערך, גם בזמן שמבוזבז על הקנייה והמכירה, גם על היישור קו לרכב החדש, ולך תדע מה יהיה מצב השוק אז, אולי לא יהיו רכבים כמו שתרצה לקנות?

אני חושב שמבחינה כלכלית זו החלטה לא נכונה, עדיף לקנות רכב שיש לו שוק שיפורים, ויש גם אנשים שיודעים איך לטפל ולשפר אותו פה בארץ,(מבחינה כלכלית עדיף כבר לקנות רכב שכל השיפורים מותקנים) ואם תדע לנצל את הרכב הזה עד הסוף - תוכל להמשיך ולהתקדם למפלצת שטח רצינית...

מצד שני - כל קנייה של רכב שטח זו החלטה לא כלכלית בעליל - אז אני אאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחר.
אני עשיתי טעות מבחינתי שהתחלתי עם רכב מוגבל...

תודה שגיא.
כתבת לעניין !
אכן רציתי ארוך , ובגלל התקציב המוגבל התפשרתי על קצת עם יכולות אחסון מתוחכמות :)
חשבתי על הפרוזה מכיוון שהיא נראית נחמד , יש בה יותר מקום לנהג (בניגוד לסמוראי) , היא זולה ומצא חן בעיני שניתן בקלות לסגור/לפתוח אותה.

לגבי המתלים , ראית את הדבר הזה :
http://cgi.ebay.com.au/4WD-SUSPENSION-LIFT-KIT-Daihatsu-Feroza-Narrow-Track_W0QQitemZ350218364113QQcmdZViewIte mQQptZAU_Car_Parts_Accessories?hash=item 518aa424d1

קפיצי עלים , מוטות פיטול , בולמי גז ועוד כל מיני דברים שאני לא מבין בהם .
אז הקיט הזה יחד עם המחיר הזול והמראה הנחמד של הפרוזה והנוחות בפנים העלה אותו כאופציה...

שגיא S
26-01-10, 15:08
הקיט הזה עולה מעל 1000 דולר אוסטרלי..להביא את זה לארץ יקפיץ את המחיר בעוד כמה מאות שקלים לפחות...

בכסף הזה אתה יכול לנעול ולהגביהה טרופר, שלא לדבר על סמוראי או ויטרה..

Erann
26-01-10, 15:10
הקיט הזה עולה מעל 1000 דולר אוסטרלי..להביא את זה לארץ יקפיץ את המחיר בעוד כמה מאות שקלים לפחות...

בכסף הזה אתה יכול לנעול ולהגביהה טרופר, שלא לדבר על סמוראי או ויטרה..
אכן... שוב אתה צודק , אבל לא ניתן להוציא ויטרה או טרופר ב 14-15 אלף שקל ;)

שגיא S
26-01-10, 15:13
נכון...
אבל אתה יכול להוציא טרופר מוגבה וממוגן במצב טוב בלא הרבה יותר..
והוא ייתן לך הרבה יותר מהפרוזה..

אני לא בקיא במחירי הויטארות..אבל פרוזה + הקיט הזה = ויטארה משופרת...

Erann
26-01-10, 15:20
נכון...

השאלה אם הקיט הזה בכלל שווה משהו ?!
ובלי קשר , אני רוצה להתחיל עם כלי זול לאחזקה , בגלל זה אני חושש מSUV כגון טרופר / צ'רוקי וחברים... שיתקלקל משהו.. זה יעלה.. המון...

lior_b.s
26-01-10, 15:43
נכון...

שגיא, כדאי שתעשה סקר שוק, כי במחיר של פרוזה+הקיט אתה לא קונה אפילו ויטארה סטנדרטית במצב טוב, וב-1000$ אוסטרלי אתה לא מגביה ונועל טרופר, להגביה אולי תצליח אבל נעילה תעלה הרבה יותר, שלא לדבר על דלק במקרה של טרופר בנזין, שגם זה בכלל לא נכנס בתקציב.

לפני 11 שנים לא היה לי תקציב לרכב גדול + תחזוקה והתחלתי לבדוק ניבות, שמעתי מאנשים בדיוק את כל מה שכתבת פה, אין שיפורים, רכב מוגבל , מתקלקל כל הזמן, ועוד הרבה.
בכל זאת קניתי , היום אחרי 11 שנה עם אותה ניבה אני יכול להגיד לך שלמדתי לנהוג הרבה יותר טוב בלי שיפורים, אני עובר כמעט בכל מקום ששאר החבורה עוברת ולא קורה כלום אם יש מכשול שאני לא מצליח לעבור, אין רכב שעובר הכל, גם אני עברתי איפה שגדולים ומשופרים נאבקו קשות וחלק לא הצליחו...לא סוף העולם.!
אני לא מבלה רוב הזמן במוסכים במקום בנסיעה כמו שניסו להפחיד אותי, לא קרה שסתם הרכב לא הניע...רכב מטופל לא מאכזב, רכב מוזנח מחזיר באותו מטבע.
ואם ממש רוצים יש שיפורים בחו"ל , כמעט לכל רכב.
מי שממש אוהב את הרכב ורוצה להשקיע, מחליף סרן לסרן שניתן לנעול עם אותם יחסי העברה ונגמר הסיפור...נכון זה יקר אבל למה ברכבים אחרים זה בסדר להשקיע ובפרוזה לא?
לפי הכוונות של ערן במידה וימצא רכב במצב טוב ומטופל הוא יהנה ממנו למרות מתלה נפרד מקדימה , אף אחד לא קנה רכב וישר קפץ לטחון סלעים בזיק ומחמל...
במידה וחיידק השטח ידבוק בו והוא יחליט שהרכב קטן עליו הוא יכול למכור ולקנות אחר בהתאם.
אני לא מקבל את הטענה של ירידת ערך והפסד במכירה, שום רכב הוא לא כלכלי לקנייה, אבל כשאתה קונה רכב שטח אתה משלם על תחביב, מה לעשות תחביבים עולים כסף, קנית רכב, נהנית ממנו ומכרת אותו אולי בקצת פחות ממה שקנית, זה לא אומר שהפסדת.

מיי שנקל

ליאור

eysham
26-01-10, 16:31
אהה.... נוסטלגיה....

נקודת מבט ממי שהיתה לו פרוזה 93 לפני כמה שנים...

אני מת על האוטו הזה (ששש... שאישתי לא תשמע.. היא שוננננאת אותו.. אולי כי ביליתי איתו יותר מאשר איתה...)
זה היה הג'יפ הראשון שלי (החוקי לכביש) ועשיתי איתו הכל.
אל תצפה שזה יהיה מפלצת שטח חזקה עם מהלכי מתלה ענקיים, אבל באמת שבתור כלי מתחילים הוא נותן המון.
פשוט לאחזקה עצמית. נוח יחסית ליומיום.

לגבי הגג, אני לא מכיר אותך, אבל אל תבנה על פירוק והרכבה כל סופ"ש. הייתי בסרט הזה...
ב-3 השנים שהיא היתה אצלי פירקתי בדיוק פעמיים... הפעם השניה היתה כדי לסדר את הנזילת מים שנוצרה אחרי הפעם הראשונה...

זה לא קבריולט בלחיצת כפתור.

אם אתה עוד לא מכיר אז כנס ל- http://www.warfs.org/
יש שם מידע על כל מה שקשור ברכב הזה.

http://www.jeeptrip.com/albums/orgz6cq7.jpg

http://www.jeeptrip.com/albums/qfw7v8a4.jpg

איל

eysham
26-01-10, 16:51
הכנסת אותי לזה...

למי שאמר שפרוזה היא לא מיועדת לשטח...

http://www.warfs.org/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=303&g2_serialNumber=3

http://www.warfs.org/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=39559&g2_serialNumber=1

איל

שגיא S
26-01-10, 17:26
טוב חבר'ה..לא הייתי מוכן לירי מכל הכיוונים..אבל אני אנסה לענות לכולכם.

1. ליאור, כתבתי שאני באמת לא בקיא במחירי הווטארות..אז טעיתי לא נורא.

2. נעילה לטרופר עולה 320 דולר, איך אני יודע? כי ככה קניתי את הקדמית שלי...וזה המחיר שהיא עולה.
התקנה - אפשר לבד כמו שאיתי עשה, התקנה בין 1000 ל2000 שקל - תלוי למי אתה הולך.

ספייסרים + בולמים לטרופר עולים משהו באיזור ה1000 שקל. גם את זה החלפתי לבד, רק שאני החלפתי גם קפיצים.

מוטות פיתול להחליף לבד זה כבר סיפור לא קטן.

לכן, לקנות סט הגבהה ב5000 שקל לפרוזה(וזה בלי התקנה ובלי משלוח לארץ) = להגבהה ונעילה של טרופר...

כמובן שהכל יכול להיות יותר יקר - אבל לא חייב.

בקשר לניבה, האופציה הזאת לא עלתה לי בראש אישית כי זה רכב שאני לא אוהב..אבל אני שמח לשמוע שאתה מאושר ממנו ושהוא מגלה אצלך אמינות...באמת זה נוגד את הרוב השמועות ששמעתי.

ולאייל, אין ספק שלמתחילים הפרוזה הוא רכב טוב..אבל אני חושב שיכולים להיות יותר טובים ממנו...
ובקשר להחליף סרנים ויחסי העברה והתמונות שהבאתם מחו"ל, אז מה שאפשר לעשות שם - לא בהכרח חוקי בארץ, ולהחליף סרנים ויחסי העברה ברכב בשביל נעילה אחורית, נשמע לי מסורבל ויותר מדיי עבודה...

אבל בכל מקרה, לערן יש את השיקולים שלו.

lior_b.s
26-01-10, 18:05
שגיא
שלא תיקח את זה אישית זה רק עוד נקודת מבט...
גם להזמין נעילה לא דרך חבר שחוזר עולה עוד כמה זוזים במכס לא? (לא יודע לא ניסיתי)...
ולא כל אחד יכול להרכיב לבד נעילה וכנ"ל לגבי הגבהה..
גם לגבי קיט הגבהה, מה שערן הראה כאן זה קיט מלא...לא בולמים וספייסרים, לדעתי בכלל קפיצי עלים אפשר לייצר בארץ ויש כמה מומלצים שמתמחים בזה, בולמים יש בארץ מכל הסוגים לא הייתי מזמין את זה מחו"ל לרכב עם קפיצי עלים...
לגבי הניבה , אם ברוסיה יידעו מה הרכב שלי עבר ועדיין נוסע אחרי 350000 ק"מ ללא בעיות מיוחדות יקחו לי אותו לחלקים לתחנת חלל שלהם :-D
גם לגבי החלפת סרנים , אני מכיר מישהו שהחליף לרכב ששווה היום לא הרבה יותר מפרוזה, החליף את 2 הסרנים רק כדי שיוכל להרכיב גם נעילה קדמית נשלטת...וזה עלה יותר מהרכב עצמו כל אחד והשיגעון שלו.

העניין שאם ערן שאל על פרוזה כנראה שהוא קצת נדלק על הרכב ואם זה אחד השיקולים מלבד מחיר, אין לי ספק שהוא יוכל להנות ממנו ולטייל איתו עד שיחליט לעלות מדרגה או שכמוני יתאהב ברכב וילמד להסתדר איתו..

היום יש לי 3 ניבות והדבר האחרון שמפחיד אותי זה להיתקע בטיול או לשבור משהו..תמיד הגעתי בנסיעה הבייתה.

ליאור

azora
27-01-10, 12:57
היום יש לי 3 ניבות והדבר האחרון שמפחיד אותי זה להיתקע בטיול או לשבור משהו..תמיד הגעתי בנסיעה הבייתה.

ליאור

למה? :confused:

גיא
27-01-10, 14:02
חלפים ....
:)

lior_b.s
27-01-10, 14:42
ואחרי הבדיחות 3 הניבות שלמות ונוסעות ולא מתקלקלות....כשתחזיקו רכב 11 שנה ו350000 ק"מ תבואו להשוות מולי עלויות אחזקה....:twisted:

אבל זה כבר לשרשור אחר, פה מדובר על פרוזה ונשאיר את השרשור ככזה.

דרור ברלי
27-01-10, 16:30
אני אגיד לך למה לא פרוזה.

פעם, לפני יותר מ-10 שנים, דווקא המלצתי לאנשים על הג'יפון הזה. כי הוא היה אז תמורה טובה למחירו - הוא בעל מבנה חסון, יש לו תא נוסעים מתורבת, יש לו גג שניתן לפירוק, הוא אפילו היה אז אמין יחסית.
אבל מאז עברו 10 שנים, והכלים המדוברים נשארו מודל 92-93, עברו 8-10 ידיים והזדקנו מאוד. ודייהטסו כעיקרון הן מכוניות שמזדקנות מאוד לא יפה. מכיוון שדייהטסו משומשות הן באופן טבעי מכוניות של תפרנים, מי שיפנים את העיקרון הזה ויתרחק מהן, יחסוך הרבה כסף ועוגמת נפש ואולי גם יצליח לצאת מהתפרנות שלו.

למה היום פרוזה זו לא קניה טובה?
ראשית - המנוע. דווקא כוח יש לו די והותר - 85-90 כ"ס זה סביר לרכב בגודל הזה. הבעיה היא אחרת: זהו מנוע האלומיניום הידוע לשימצה של האפלאוז - הוא עדין ביותר, מוכה בקורוזיה הרסנית, ורגיש ביותר להתחממויות. אפשר להשיג מנועים? כן, אבל גם מנועים מייבוא יהיו משומשים מאוד ולך תדע איך הם נראים מבפנים (קורוזיה בכל מקום, מעברי מים סתומים ומתפוררים).
שנית - חלפים. פרוזה לא נמכר בישראל בכמויות גדולות ולכן חלקי חילוף לא נפוצים. כמעט ולא תמצא משהו בפירוקיות למעט חלקי מנוע שתואם לאפלאוז הפופולרית. כל היתר, אם יש במלאי המתדלדל אצל היבואן, וביוקר.
שלישית - שיפורים. שוק השיפורים לדגם הזה קטן מאוד עד לא קיים, ואל תביאו לי דוגמאות מחו"ל מכל מיני ארצות עם חוקי רישוי ליברליים... הדוגמאות האלה יכולות להישאר שם. אנחנו חיים כאן, ואילתורים, טובים יותר או פחות, יישארו אילתורים.

לדעתי, ג'יפ ראשון צריך להיות משהו נפוץ ואמין שלא ימוטט אותך פיננסית, שיהיה קל וזול לתחזק ולתקן, שבמקרה הטוב - אתה תתלהב מהתחביב ותרצה לגדול ולהתפתח קדימה, אז שיהיה לו פוטנציאל להשתפר ולהשתדרג או להימכר מהר במחיר טוב. ובמקרה הרע - אם חיידק השטח לא מצליח לתפוס אותך - שיהיה לך קל להיפטר ממנו ולמכור מהר במחיר טוב . המסקנה = לא דייהטסו ולא פרוזה. מה שאתה רוצה וצריך זה סוזוקי כלשהו. ויטארה זו פשרה מצויינת שגם אשתך יכולה לחיות איתה בשלום ביומיום.

אם אתה עדיין נעול על פרוזה - חברה מהעבודה מוכרת אחת. אוטו די חבוט במצב שמצריך קצת השקעה ואהבה, אבל שלא ראה שטח בשנים האחרונות. אני מאמין שאפשר להוציא אותו בזיל הזול.

s_n_p
27-01-10, 17:47
חבר החליף השבוע בול ג'ונט בפרוזה.

החלק לא קיים בתחליפי, ומחיר למקורי בחברה - 850 ש"ח כולל.

לצורך השוואה, בויטרה זה עלה 350 ש"ח למקורי.

-->