PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני לא מוגבהה על צמיגי 215 ?

sapog
26-01-10, 14:34
שלום לכם,

אני עם ג'ימני 99', סטנדרטי לא מוגבהה.
שוקל לעלות במידה ל-215/75/15, הכיוון הוא צמיגי BF AT.
כרגע אין תקציב להגבהה.

מה דעתכם?
יש פה מישהו שנוסע על ג'מני ללא הגבהה על צמיגי 215?
יהיו שיפשופים בפלסטיקים? בהצלבות אולי?

עוד דברים שכדאי לקחת בחשבון במעבר למידה גדולה יותר ללא הגבהה?

תודה,
טל.

אביעד פ.
26-01-10, 18:10
טל,
למה AT?
למה לא הדבר האמיתי?

sapog
26-01-10, 20:50
ליאור,
נושא הרישוי יפתר בצורה כזו או אחרת - מקסימום, יש את האופציה לסוע בלי שינוי ברישיון (למרות שלא מתלהב מהרעיון).

אביעד,
מבירורים שאני עורך לאחרונה, צמיג ה-BF AT מצטייר כצמיג האופטימלי לרכב שמבלה את עיקר השבוע על הכביש ואת סופו בשטח.
ממה שהבנתי עד כה, זה צמיג "כבישטח" האמיתי היחד שקיים, בשונה מהרבה צמיגים שמתיימרים להיות כאלו.
בכל מקרה, דגם הצמיג עדיין לא סגור, אולי אקח בסוף MT כזה או אחר.

asafk
26-01-10, 21:28
לא תהיה בעיה עם 215 ללא הגבהה.

אסף.

סולי
27-01-10, 00:41
אביעד,
מבירורים שאני עורך לאחרונה, צמיג ה-BF AT מצטייר כצמיג האופטימלי לרכב שמבלה את עיקר השבוע על הכביש ואת סופו בשטח....
.......בכל מקרה, דגם הצמיג עדיין לא סגור, אולי אקח בסוף MT כזה או אחר.

תיקח MT. :twisted:
מה אתה חננה?

סתם, ברצינות רגע..
אם אתה אוהב להתפלש בבוץ באמת שאין מה להתלבט..
וגם אם לא אבל עושה עבירות ולא טיולים רגועים נטו.. ה-mt עדיף בהרבה.
גם אם אתה 10% מהזמן בשטח..בשביל ה-10% האלה הבאת ג'יפ, והוא יככב באמת רק עם צמיג MT.
ההבדל מהותי מאוד, התנסתי לאחורה במעב לצמיג MAXXIX TREPADOR, מצמיג סיני אחר בעל פרופיל כביש מובהק אומנם, אבל ההבדל שווה את הטיפל'ה וויברציות במהירות גבוהה, לחלוטין שווה..

מורי
27-01-10, 08:00
לא תהיה בעיה עם 215 ללא הגבהה.

אסף.

+1.

ואני הייתי הולך על ה-A/T של BF שמספק יכולת שטח מעולה.
אם לא זה,אז צמיג M/T.

מורי

GodsFather
28-01-10, 16:46
בוא נשאל ככה, למה לעלות במידה (את ההערות על רישוי כבר מחקנו) כשאפשר קודם לנעול את הסרן ? צמיגי שטח במידה של הג'ימני כבר יש בשוק ולא מאתמול, אז שילוב של נעילה ולאחר מכן שידרוג הצמיגים לשטח מלא = רכב שטח אופטימלי לחלוטין.

אור .ס.
28-01-10, 20:05
היי, מנסיון של חבר עם ג'ימני 06 (פגוש צורה חדשה, הנמוך יותר), צמיגים 215 MT של הנקוק, הגלגלים הקדמיים היו מגרדים לו את הפגוש.
הפתרון: או הגבהה, או החלפת פגוש/חיתוך.
הוא גם הגביה וגם חתך.

לידידנו טל אין פגוש מקורי אז נראה לי שהוא פתור מהבעיה הזו בכלל, לדעתי האישית מיותר לעלות מידה, עדיף נעילה או הגבהה.
כל אחד יעשה כרצונו :)

azora
29-01-10, 00:41
לדעתי השאלה לא האם הוא יכול, אלא האם זה טוב. בהנחה שטל נשאר עם אותם יחסי העברה, זה לא קצת יפגע לו בהילוך כח?

מצד שני, ואת זה נעילה לא יכולה לתת: הגבהה קלה של הרכב (דגש על הסרנים / ביצים שלא מתרוממים עם הגבהה רגילה). חוץ מזה שלא כל אחד אוהב נעילה אוטומטית, במיוחד אם הרכב משמש כרכב יום-יומי.

sapog
29-01-10, 12:38
הסרן האחורי כבר נעול, שכחתי לציין זאת.

מעבר לזה, באופן טבעי, מתישהו בעתיד ארצה לגדול בצמיגים וכרגע זה מסתדר טוב מכמה סיבות (קבוצת רכישה לצמיגים וכו'..).

השלב הבא אחרי הצמיגים יהיה הגבהה או יחסי העברה.

יונתןמצפה
29-01-10, 14:57
צמיגים 215 MT של הנקוק, הגלגלים הקדמיים היו מגרדים לו את הפגוש.

כתבתי אץ זה כבר בעבר, אבל הסלויה של הדגם החדש של הנקוק (mt rt03) בוודאות יותר רחבה מהדגם הקודם על אותה מידה (215). משהו כמו אינצ' שלם יותר...
איך שהחלפתי צמיגים מהדגם הישן לחדש (סמוראי עלים) הצמיגים החלו משפשפים את החבק של העלים הקדמיים בסיבוב מלא. (קיט עלים של אולדמן עם בורג יותר בולט על החבק)

ronenlivny
29-01-10, 18:07
אהלן גבר, נראה לי שנתתי לך מפה לפני איזה חודש באזור ערוגות. הסתדרת בסוף עם מעלה עוזי?

sapog
29-01-10, 21:42
כן זה הייתי אני.

במעלה עוזי התיישבתי על הגחון כמו ילדה קטנה!
אחרי עבודות מע"צ של שעה יצאנו משם.

עזרת לי מאוד!

-->