PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבות על "צרכנות: תיק גג צ'ימיגג" (רעיונות לסידור ציוד על הגג)

zivo
27-01-10, 08:27
אין חולק על הצורך, וגם המוצר עצמו, לפי התאור (http://www.jeepolog.com/788.html) נראה משובח, אבל...
אחרי ניסיון של שנים עם תיקים כאלו (יש לי שני תיקים כאלו שנתפרו בשנות ה 80!!! מקורדורה משובחת), אני עשיתי הסבה לארגזי פלסטיק (תמונה מצורפת).
לתיק אחד גדול יש חיסרון של סירבול. כמה פעמים אתה צריך משהו מבפנים ומתעצל להוריד מהגג??? צריך עזרה להרמה והורדה.

במקום תיק אחד גדול יש לי 4 ארגזים, ממוספרים. כל אחד יודע באיזה ארגז הציוד שלו. מגיעים להתארגנות, נותנים לילדים את ארגזים 3 ו 4 , יש להם את כל הציוד בפנים. למחרת בבוקר, הם מחזירים לי שני ארגזים סגורים. הם יודעים איפה ציוד השינה, האוהל, הביגוד, כך שאם צריך בגדים באמצע היום, יודעים בדיוק איזה ארגז צריך לפתוח.
מגיעים לחניה, עצירת ביניים, אני מוציא את הארגז של האוכל \ קפה, שם ליד השולחן. מסימים לאכול, הארגז חוזר קומפלט לרכב.
מבקשים משהו, תמיד אפשר לשלוח מישהו לארגז מס'...
בגלל שיש לי 4 ארגזים זהים, ניתן לעשות "סבב" שימושים, לפעמים הם בתוך הרכב משמשים לאחסנת אוכל, ולפעמים על הגג עם אוהלים ומזרונים (מתנפחים). זה נותן גמישות טובה בהתאם לאופי הטיול וכמות הנוסעים ברכב.
הארגזים אטומים למים, ובגודל נח (כל שכל אחד יכול להוציא מהרכב או שני ילדים מורידים שמים על הגג.

מה שכן חסר בשוק, אנחנו לוקחים כל מני ציודים אחרים על הגג, מגלגל רזרבי, לשולחן מתקפל, ועד עצים למדורה. גם בגלל שיקולי רוח ורעש בנסיעה וגם לקרוץ פחות לגנב.....הייתי שמח אם היו מוכרים יריעה גדולה מספיק עם חגורות קשירה שתאפשר כיסוי כמו במשאיות.

דרור ברלי
27-01-10, 09:00
לא יודע איך בגרנד ויטרה, אבל בסיקס וסופה ארגזים כאלה פשוט נשברו. הפלסטיק לא מספיק גמיש בשביל החבטות...

רומי
27-01-10, 09:09
גם בגלל שיקולי רוח ורעש בנסיעה וגם לקרוץ פחות לגנב.....הייתי שמח אם היו מוכרים יריעה גדולה מספיק עם חגורות קשירה שתאפשר כיסוי כמו במשאיות.
נתחיל מהסוף - לא מוכרים ולא בטיח. גש לדרום ת"א תן מידות , בקש לולאות כל 15-25 ס"מ , שלם , קח וקשור לך.
וקצת חיוך - אל תשכח לצייר על היריעה את גבולות הארגזים שמתחת - ע"מ שתוכל לפתוח רק את הצד הנכון.

"קצת" מסודר לי מידי. השיטה . אבל אם היא עובדת וטובה לך אז שאפו.
ר.

zivo
27-01-10, 09:52
דרור - הארגזים האלו אצלי כבר 3 שנים, הספיקו עוד לטייל בטרופר.
הם מפלסטיק די גמיש (כולל מקרים שאנשים התישבו עליהם ומעכו..). אני בספק אם ישברו בשימוש על הגג. אני כן יכול להבין, בג'יפ שזורקים ציוד מאחור, ארגז כזה יכול להפגע.
ודרך אגב, במחיר של 68 ש"ח לארגז, גם אם יהיה לי פחת של ארגז בשנה, אני יכול לממן.

רומי- להיות רציני, דווקא בגלל שאני לא כל כך מסודר ולא רוצה לזכור כל הזמן איפה נמצא כל דבר של כל אחד....היתרון הוא בלהעביר אחריות לילדים \ אנשים אחרים בטיול.

נמרוד
27-01-10, 10:22
מה שכן חסר בשוק, אנחנו לוקחים כל מני ציודים אחרים על הגג, מגלגל רזרבי, לשולחן מתקפל, ועד עצים למדורה. גם בגלל שיקולי רוח ורעש בנסיעה וגם לקרוץ פחות לגנב.....הייתי שמח אם היו מוכרים יריעה גדולה מספיק עם חגורות קשירה שתאפשר כיסוי כמו במשאיות.

משהו כזה?

http://www.jeepolog.com/forums/picture.php?albumid=113&pictureid=2044

כמו שנכתב מעל, עלה לי מאה וקצת שקלים. ברזנט עבה, במידה שמתאימה לגגון שלי, 14 רצועות מתיחה מפוזרות סביב.

אני כן משתמש בתיק אחד גדול, גם תפור מברזנט עבה, שיורד מהג'יפ פעם אחת בלבד בסוף היום. כל מה שעלולים להזדקק לו במהלך היום לא נמצא בתיק הזה. מבחינתי זה הסידור האידיאלי. כמובן שזה הכל עניין של מספר הנוסעים, גילם, וגם נפח תא המטען שאצלי הוא גדול אני מניח משלך. למרות זאת אני מקפיד להעביר כל מה שלא נדרש במהלך היום לתיק הגג ואוהב לסוע עם באגאז' לא מלא - עד כדי כך שאני מסוגל להשתמש במראה המרכזית.

shachar
27-01-10, 11:17
אני נוסע כמה שנים עם תיק גג שמכיל ציוד שינה אורכו כ 2 מטר רוחבו כ 80
תכולה 4 מזרנים + ש'שים/שמיכות/כריות וכו
בעבר ללא גגון והיום עם גגון

תצורה נוחה שמעבירה את הנפח הגדול ממקום למקום ללא שיגזול תא מטען

דרור ברלי
27-01-10, 12:23
דרור - הארגזים האלו אצלי כבר 3 שנים, הספיקו עוד לטייל בטרופר.
הם מפלסטיק די גמיש (כולל מקרים שאנשים התישבו עליהם ומעכו..). אני בספק אם ישברו בשימוש על הגג. אני כן יכול להבין, בג'יפ שזורקים ציוד מאחור, ארגז כזה יכול להפגע.
ודרך אגב, במחיר של 68 ש"ח לארגז, גם אם יהיה לי פחת של ארגז בשנה, אני יכול לממן.

רומי- להיות רציני, דווקא בגלל שאני לא כל כך מסודר ולא רוצה לזכור כל הזמן איפה נמצא כל דבר של כל אחד....היתרון הוא בלהעביר אחריות לילדים \ אנשים אחרים בטיול.

נו טוב, גם איכות הנסיעה בטרופר זה לא בדיוק חוויה חובטנית כמו בסיקס/סופה...
וברצינות - שני הארגזים שהיו אצלי נשברו כבר בטיול הראשון, וזה לא רק הפחת של 68 שקל לארגז שהלכו לפח, כמו הציוד שמתפזר ומתלכלך. אולי צריך ארגז מסוג אחר.

בעניין של קשירה על הגג - הארגזים די גבוהים ומהווים חתיכת מפרש/מעצור אוויר. אני בכלל לא חסיד גדול של גגונים וקשירות של חצי בית על הגג (בגלל שפ"צים ועליית צריכת הדלק, ובג'יפ גבוה יחסית כמו שלי, גגון שיושב על הרכב ביומיום הוא מטרד רציני בחניונים תת קרקעיים וכו') תיקי הגגון מהווים סוג של פשרה שגם אני יכול לחיות איתה, לאחסון של ציוד בעל הרבה נפח ומעט משקל כמו שק"שים, כריות, שמיכות פוך ומזרונים. אבל במקרה שלי - אני צריך פתרון יצירתי לתיק גג שניתן יהיה לקשור מעל לגג ברזנט. דווקא המשקל אינו בעיה כי זה ברזנט שמתוח על קשתות התהפכות.

נמרוד
27-01-10, 13:19
דרור, קח שישה או שמונה קליפסים מאיכות גבוהה, תפור צד אחד שלהם קבוע על הברזנט עם רצועות קצרות עד כמה שאפשר, את הצד השני עם רצועת מתכוונות לתיק, ויש לך פרוק והרכבה הכי מהירים ונוחים שיש. תפור את התיק ארוך - 1.80 - ככה אתה יכול להכניס את המזרונים בלי לקפל אותם, ואתה מקבל גובה ושטח חתך מינימלים. זה לא צריך לעלות לך יותר ממאות שקלים בודדות מברזנט עבה ועבודה טובה.

zivo
28-01-10, 01:08
משהו כזה?

http://www.jeepolog.com/forums/picture.php?albumid=113&pictureid=2044

כמו שנכתב מעל, עלה לי מאה וקצת שקלים. ברזנט עבה, במידה שמתאימה לגגון שלי, 14 רצועות מתיחה מפוזרות סביב.

אני כן משתמש בתיק אחד גדול, גם תפור מברזנט עבה, שיורד מהג'יפ פעם אחת בלבד בסוף היום. כל מה שעלולים להזדקק לו במהלך היום לא נמצא בתיק הזה. מבחינתי זה הסידור האידיאלי. כמובן שזה הכל עניין של מספר הנוסעים, גילם, וגם נפח תא המטען שאצלי הוא גדול אני מניח משלך. למרות זאת אני מקפיד להעביר כל מה שלא נדרש במהלך היום לתיק הגג ואוהב לסוע עם באגאז' לא מלא - עד כדי כך שאני מסוגל להשתמש במראה המרכזית.

כן, בדיוק כזה :p
ואם לא הייתי ברור, אני כתבתי "מה שכן חסר בשוק", לתפור לבד, אני אפילו לא צריך לנסוע לדרום תל אביב, יש לי מכונה תעשיתית בבית. ההערה שלי היתה לגבי מוצר מדף.

zivo
28-01-10, 01:19
דרור, קח שישה או שמונה קליפסים מאיכות גבוהה, תפור צד אחד שלהם קבוע על הברזנט עם רצועות קצרות עד כמה שאפשר, את הצד השני עם רצועת מתכוונות לתיק, ויש לך פרוק והרכבה הכי מהירים ונוחים שיש. תפור את התיק ארוך - 1.80 - ככה אתה יכול להכניס את המזרונים בלי לקפל אותם, ואתה מקבל גובה ושטח חתך מינימלים. זה לא צריך לעלות לך יותר ממאות שקלים בודדות מברזנט עבה ועבודה טובה.

תסלחו לי על השאלה - יש סיבה להתעסק עם המזרונים הישנים ולא מזרונים מתנפחים???
60 ש"ח למזרון יחיד, 99 לזוגי.....שבת אחת שאני לא יוצא לטייל אני חוסך דלק במחיר של מיזרונים לכל המשפחה.

דרור ברלי
28-01-10, 01:50
תסלחו לי על השאלה - יש סיבה להתעסק עם המזרונים הישנים ולא מזרונים מתנפחים???
60 ש"ח למזרון יחיד, 99 לזוגי.....שבת אחת שאני לא יוצא לטייל אני חוסך דלק במחיר של מיזרונים לכל המשפחה.

זיו - יש יותר מסיבה אחת לחזור למזרוני הספוג הישנים והטובים:

א. הם לא מתפנצ'רים. כבר זרקתי שני מתנפחים זוגיים שהתפנצ'רו ללא תקנה.
ב. הם באמת הרבה יותר נוחים. זו שינה ברמה אחרת לגמרי, בוודאי עם סדין נקי מהארון שמתלבש בול.
ג. אם כבר מדברים על כסף.... את רביעיית המזרונים שלי קניתי מעודפים של איזה פנימיית ילדים. שילמתי 10 שקלים (לא טעות - עשרה שקלים) לחתיכה, עם ציפויים לאחר כביסה יסודית. בבית הסרתי את הכיסוי וכיבסתי שוב בהרתחה כדי להיות בטוח ללא כל ספק שזה באמת נקי לגמרי, וזהו. הם משרתים כבר כמה שנים טובות של טיולים וכיף.

דרור ברלי
28-01-10, 01:53

זה העניין. קליפסים שתפורים לברזנט.... הרוח במהירות 100 קמ"ש הרי תתלוש אותם בסופו של דבר. לי נראה יותר הכיוון של תיק גג קאסטום עם רצועות ארוכות מאוד, כאלה שיגיעו עד ל"אומגות" שמחוברות לבודי ומשמשות להידוק ומתיחת הברזנט.

על ברזנט קיץ ברור שהכל מין הסתם קל יותר - קושרים לקשתות ההתהפכות וחסל.

whisky
28-01-10, 09:44
זיוו אתה מדבר על שימושים אחרים לגמרי,

היתרון של הצ'ימיגג, הוא שאפשר להעביר אותו מרכב לרכב ללא גגון וללא התקנות. הוא מאפשר בקלות הרחבה של נפח המטען, והוא אטום למים.

עכשיו ברור לכולם שזה לא הפתרון היחיד, ברור שגגון גדול ייתן הרבה יותר מקום, ברור לכולם שאם אין צורך במשהו אטום למים אפשר להסתפק ביריעה, ברור שאם יש לך גגון אתה יכול לשים עליו קופסאות, והכי ברור הוא שאם יש לך מספיק מקום בארגז או בתא המטען אין לך בכלל צורך בכל האילתורים האלו.

המוצר הזה מיועד להתקנה מהירה של תוספת לנפח תא המטען, לכל רכב, נגיד שאני רוצה מחר לשים אותו על הרכב ליסינג של אישתי במקום לקנות גגון לרכב שלה, אני פשוט מחבר, כשסיימתי מוציא מקפל וזהו.

זה לא במקום גגון, זה איזה שלב ביניים כזה, למי שזה מתאים, במובן הזה אתה צודק במאה אחוז, מי שמשתמש הרבה ושם המון ציוד באמת גגון וארגזים יהיו לו יותר נוחים, מי שמשתמש פחות או שם ציוד טופס נפח בלבד ולא כל מיני פיצ'פקס, אז בשביל 5 מזרונים ושקש"ים, זה לא יוצר בלאגן.

אני משתמש בצ'ימיגג על הרכב של אישתי (בשלי עד היום לא הייתה בעיה של מקום, בכל זאת 110) וזה פתרון מעולה לדעתי.

whisky

נימי
28-01-10, 11:42
זה העניין. קליפסים שתפורים לברזנט.... הרוח במהירות 100 קמ"ש הרי תתלוש אותם בסופו של דבר. לי נראה יותר הכיוון של תיק גג קאסטום עם רצועות ארוכות מאוד, כאלה שיגיעו עד ל"אומגות" שמחוברות לבודי ומשמשות להידוק ומתיחת הברזנט.

על ברזנט קיץ ברור שהכל מין הסתם קל יותר - קושרים לקשתות ההתהפכות וחסל.

אתה יכול לבנות גגון שטוח שמחובר לכלוב התהפכות,
אצלי ישנו כזה גגון שמחובר לאוזניים על הכלוב התהפכות עם ארבעה ברגים, עשיתי חורים בברזנט בשביל הברגים, שמתי שיבות גדולות עם גומי דק בכדי שהברזנט לא יקרע ולא יחדרו מים, בינתיים זה עושה את העבודה וכמעט לא מוסיף לגובה הרכב

אני לא חושב שהחלק הגבוה של הגגנון בולט מעל הברזנט ביותר משתיים או שלשה סנטימטר

אם זה מעניין אותך אני אוכל לצלם את זה ולהעלות תמונות

-->