PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכשיר קשר קבוע - ראו הוזהרתם!

סילבר
27-01-10, 12:22
כבר זמן רב אני דוגר אחר הרעיון של קניית מכשיר קשר.
לאחר בדיקות וסקרים רבים החלטתי לקנות (וגם בעוונותי הרבים עוד משכתי אחרי קונים נוספים).
החלטתי לרכוש מכשיר חדש מסוג King 70 בחנות ביבנה בשם S.O.S או בשמה הנוסף "ענק הבטיחות"
מיותר לציין שקניתי את המכשיר משום שהובטח לי ע"י מנהל המקום שזהו המכשיר הטוב ביותר כיום, ושהוא קולט ומשדר לכל המכשירים וקורא את כל התדרים, ממכשירים קבועים של חברות אחרות ועד המכשירים הקטנים שנימכרים במוטורולה (שרבים מאיתנו השתמשו ומשתמשים עד היום), ועוד אפשר לחסוך גם כמה שקלים (כ-200 ש"ח ליתר דיוק)
האכזבה הראשונה לא אחרה לבוא כבר בימים הראשונים לאחר שהובטח לי שיש יום-יומיים המתנה לאישור ממשרד התקשורת -דבר שנשמע מקובל ונאלצתי לחכות כשבועיים כי הפקידה חולה , הכלב אכל את שעורי הבית, וכל מני כאלה.
לאחר שסוף סוף קיבלתי את המכשיר, אין אף אחד במקום שיודע להסביר על המכשיר, כבל האנטנה היה קצר מידי (דבר שהעמיד אותי בחיפוש אחר איש מקצוע שיוכל לעזור ועלה 100 ש"ח נוספים) וכל שאלה התקבלה בזריקת אחריות אליי והפנייה ללמוד את חוברת המוצר (באנגלית), ע"מ לענות לעצמי
עם הזמן גם הבנתי שאי אפשר לדבר עם המכשירים הקטנים שכמעט רוב חבריי משתמשים בהם
וכתשובה על כך נענתי שאלו סתם מכשירים ושאני צריך לשלוח את כולם אל אותה חנות כדי שיקנו מכשירים "אמיתיים".
גם האנטנה העדינה כבר הספיקה להישבר ממגע קל וגם לאחר המתנה של שבועיים ושאמרו לי שתגיע אנטנה יביאו לי "אין לי עוד אנטנות, היום נתתי את האחרונה והייתי נותן לך אפילו ללא תשלום אך תצטרך להמתין..." דברי בעל המקום.
כשהגיע אנטנה כמובן שנדרשתי לשלם כ- 176 ש"ח
תוסיפו לזה את הנסיעות הרבות מידי למקום משום שלא הצלחתי למצוא אף אדם נוסף שמבין במכשיר,ו/או נותן עליו אחריות (חוץ מהאנשים ה"מאוד נחמדים בחנות"), וראו כמה העסק משתלם!
לרוב הייתי שותק מתכופף וממשיך הלאה אבל האדישות והתעסקות וההרגשה שפשוט צוחקים עליי לא אפשרה לי ל
אתמול הרמתי ידיים והזמנתי ממוטורולה מכשיר קבוע בעלות של 1700 ש"ח
אם לא הייתי מספיק ברור!
אם תשאלו אותי מניסיוני האישי לא רק שלא הייתי קונה מהם את המכשיר הזה אלא לא הייתי מתקרב יותר לבניין שבו נמצאת החנות.
ביקורות על המכשיר החדש בהמשך...

דרור ברלי
27-01-10, 12:31
"הכי טוב שיש", "הטוב בעולם", "לא רואה מוסך"... כל אלה סיסמאות פירסומיות חלולות שמאחוריהן אין כלום.

לפני רכישה כזו מומלץ לשאול שאלות והתעניין בפרטים הטכניים הקטנים, אלה שנקראים ובאים בדרך כלל בכל מיני ראשי תיבות מוזרים באנגלית - והפורומים של ג'יפולוג הם בדיוק המקום לשאול את השאלות האלה ולקבל תשובה לעניין שתחסוך לך לא מעט כסף ועוגמת נפש.

גם "מכשיר קבוע חדש של מוטורולה" צריך להיות מהסוג שתואם לרוב המוחלט של מכשירי הקשר שבשימוש הג'יפאים - מקסטראק 400. כי יש גם 800 ו-900 שרק קבוצות בודדות משתמשות בהם.

"איש הקשר" - המקצוען שיכול לתת לך פתרונות ותשובות אמיתיות ומוסמכות בכל מה שקשור למכשירי קשר הוא אליק, שמסתובב כאן בפורום. אם אתה מעוניין במס' טלפון שלו, אשלח לך בה"פ.

איציק - 4X6ZH
27-01-10, 12:37
מוטורולה ב 1700 ...
השרשור הזה עוד ירוץ הרבה . יש לו פוטנציאל של ניסן .

איציק

אפי מאגנום
27-01-10, 15:49
צרת רבים נחמת טפשים.
לפני שהכרתי את אתר גיפולוג ואת איש הקשר אליק,רכשתי בבית העסק המדובר שני מכשירי קשר ניידים 5W בעלות כוללת של 1800 ש"ח.(רק אחרי הקנייה נודע לי שהגיפאים ברובם עובדים עם מכשירים בעלי תדר אמריקאי והמכשירים שקניתי הם תדר אירופאי).
גם אצלי נושא הרשיון נמשך כשבועיים וטופל רק לאחר פניות טלפוניות רבות.
המכשירים הם KING 18 והתאכזבתי מהם מהר מאוד (טווח שידור קצר ביותר)לאחר פניות טלפוניות רבות לבעל העסק ותלונה שהמכשירים אינם מספקים אף אחד מהטווחים שהובטחו נענתי בתשובות שונות ומשונות מבעל העסק הבעייה לא נפתרה ולא הוצע שום פתרון לבעייה.
זנחתי את הנושא ורכשתי שני מכשירים ניידים מדגם COBRA שלצרכים שלי כרגע הם סבירים ביותר.
כפי שאמר פותח השרשור גם אני ממליץ שלא להתקרב לבית העסק הנ"ל שלא הראה שום רצון טוב לפתור את הבעייה.
http://www.sos-shop.co.il/show_product.asp?id=703&page_id=463

נמרוד
27-01-10, 15:57
האם זו החנות וזה המכשיר?
http://www.sos-shop.co.il/show_product.asp?id=860&page_id=227

על פי המפרט זה אכן אמור להיות מכשיר שמתאים לתדרי ה400 MHZ שמשמשים את הג'יפאים...

איציק - שים את הציניות בצד - אתה המומחה כאן לנושא. מה אתה יודע להגיד על המכשיר הזה?

גיא
27-01-10, 16:06
אני ממליץ בחום לברר היטב דברים לפני שקונים משהו גם מאליק.

בעיקר להיות מוכן שהבטחות בטלפון מחד ומציאות כשניפגשים מאידח.

(מבחינה מיקצועית אין ספק שהוא תותח .. )

לא שזה רע, אבל כדאי לדעת.

איציק - 4X6ZH
27-01-10, 16:16
כמו שאני מבין הסיפור . מי שהוא עושה קומבינה לקומבינה ואיך אומרים היום ;)
הרגולטור ישן . זה משרד התקשורת ... זה המכס ... זה מכון התקנים ... זה משרד הרישוי ... ויש עוד שבכלל לא מעינן אותם וולא יודעים איך לאכול את התעלול הזה .
והתוצאה שהאזרח שחושב בתמימות שהכל חוקי אוכל אותה .

המכשיר שמופיעה בתמונה מהקישור שלך אין מצב שימכר בארץ באופן חוקי .
תחומי התדרים שאפשר לשדר בהם בתחום ה FRS הם רק תחומי התדרים הארופאים
סה"כ 8 ערוצים . ( וזה ממש אבל ממש לא מה שבתמונה ! )

כל השאר פשוט לא חוקי .
אתה יכול לקבל רשיון לתדר ( אבל זה לא יהיה תדר FRS )
ההספק שמותר לשדר הוא במילי ואט ואנשים משדרים בעשרות ואט .
אסור להשתמש באנטנה שיש לה הגבר ( לא מגבר ) ( וכולם משתמשים באנטנות בעל הגבר רציני )
ועוד ועוד ...

בדיוק כמו כל תחום לצערי גם תחום הקשר מבורדק וסוחרים מפולפלים עובדים על האזרחים.

איציק

המשוטט
27-01-10, 18:56
לפני כשנתיים נרכשו בחברה שבה אני עובד מ.ק מהנ"ל (לא יודע איזה דגם).

המכשירים היו בעדינות זבל עופות.

עד היום שוכב אצלם זיכוי ע"ס כ 2000 ש"ח שבכל פעם שאני רוצה לממש אותו לציוד בטיחות - ההיא איננה ההוא הלך .

רצוי להמנע ממגע כל שהוא עם החברה הזו .

אביחי

-->