PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית דיסקאברי 2 (99-04)

avraham234
27-01-10, 16:21
אני בודק אופציה של קניית דיסקברי 2 מהשנים היותר מאוחרות שלו (2002 ואילך) ורציתי לדעת האם גם לדיסקברי 2 כמו ל-1 יש בעיות אמינות קשות או שהוא נחשב אמין?
האם דיגמי הדיזל באמת נוסעים 9.7 קילומטר לליטר (הנתונים הרישמיים)?
האם יש הבדל אמיתי בין מודל 2003-2004 לאלה שליפניהם או שההבדל הוא רק בפנסים הקידמיים?
האם למנוע דיזל שנסע כבר 200000 ק''מ יש עתיד או שבקרוב הוא יצטרך חילוף (כמובן שהכל תלוי במצב הכלה אבל באממוצע מהו אורך החיים של המנוע)?
תודה מראש!

whisky
28-01-10, 09:55
אני אישית אוהב את דגם המנוע הזה, אבל זה אני, לעומת זאת אני מעדיף אותו על דיפנדר.

אני מצע שתעשה חיפוש בפורום הזה, יש המון מידע (רובו שלילי דרך אגב על הדיסקו) ואז תחשוב על זה. אני אישית חושב שהדעה השלילית קצת מוגזמת, אבל איך אומרים אין עשן בלי אש, לעניין ה200K זה לא צריך להפחיד אותך, א' כי זה קילומטרז' סביר לרכב בגיל הזה וזה נלקח בחשבון במחיר, וב' כי המנועים האלו אמורים להחזיק לפחות 500K (אני לא מדבר על שאר המכלולים).

בהצלחה,

whisky

avraham234
28-01-10, 21:18
בדקתי הרבה וראיתי מה כותבים על הדיפנדר, אבל כמעט כל ההתיחסות היתה על הדור הראשון (עד שנת98) והבנתי שבין הדור הראשון לדור השני יש הבדל גדול.

shyy
28-01-10, 23:58
דיסקו TD5 הרבה יותר אמין מה TDI300 , בעיות ידועות זה שמן בצמה של המזרקים ובחלק מהרכבים מודול של ה ABS
וגם על זה יש ריקול
לדעתי נותן תמורה מלאה למחיר שלו
אחרי כל הסיפורים על הפטרול פתאום הTD5 נראה לי שיא האמינות וגם זול לאחזקה

whisky
31-01-10, 10:37
צריך להבין כמה דברים בסיסיים:

מבחינת המנועים הם די זהים (שינוי מינורי שאינו קיים בדיפנדר בחלק מהדגמים אבל אני מדבר בגדול) לדיפנדר ולדיסקו. לפני 99 מדובר במנועי TDI300 (אני לא מדבר כרגע על ה200) ואח"כ מנועי TD5.

בגדול מדובר בשני מנועים שונים לגמרי (על אף שהם מחזיקים את אותו מספר דגם ברישיון ובספרים, לא יודע מה הסיבה) אבל הם פשוט שונים לגמרי, גם בעבודה וגם בניהול שלהם.

השוני הכי גדול הוא השליטה על המצערת (כמות הדלק) שהיא אלקטרונית וניהול המנוע על ידי מחשב ושרשרת טיימינג במקום רצועה.

המנוע אמור להיות אמין הרבה יותר, הבעיה היא שיחד עם האמינות באה בעיה של יוקר התיקון אם כבר מתקלקל. האינג'קטורים הם פנימיים וזה ממש סיפור להחליף אם אחד נדפק (למרות שאפשרי אפילו לבד רק צריך ספר רכב, ידיים טובות וראש קצת טכני, זה הכל - אם אני הצלחתי גם אחרים יכולים).

המחשבים יחסית אמינים, ולא נרשמה בעיה במצערת שמחייבת איזה שיפור כבר מעל 10 שנים שהמחשבים האלו עובדים בהצלחה יחסית. יחד עם זאת, לדיסקו יש מערכות אחרות שגם כן נשלטות על ידי מחשב וחלקן אפילו על ידי אותו מחשב והן פחות אמינות. לדיסקו יש בעיית אמינות במערכות ה"פנאי" שלו בעיקר, אבל כאלו שהן ממש מעצבנות כשרוצים רכב שטח אמין לשטח!

כך הכל בפרופורציות, תחזוקה נכונה כנראה תביא את הדיסקו לכל מקום ותחזיר אותו בדיוק כמו רכבים אחרים, אין היום בטווח השנים הזה רכבים (כמעט) ללא מחשבי ניהול מנוע, ודווקא ברכבים אחרים המחשבים יותר יקרים והם ידועים כמתקלקלים יותר. עיקר הבעיה הייתה פסיכולוגית ואפשרות לסמוך על דגם (בדיפנדר דווקא) שזו הפעם הראשונה שהכניסו כזו מערכת אליו, זה יצר קצת רתיעה (לא רק בארץ, אלא כמעט על ידי כל הצבאות כולל האנגלי בעולם, שהעדיפו מנועים טיפשים שאפשר לתקן עם מברג ופטיש) התברר שהדברים לא כל כך רעים, ויש צבאות שהתחילו (כבר די הרבה) לעבוד עם הTD5 וברכבי שירות פשוט שמים גם איזה מחשב או שניים אם צריך להחליף (החלפה מאוד קלה אגב, שלושה ברגים ושני קונקטורים).

לגבי מחלות הדיסקו אני מניח שקראת מה הבעיות, אלו הן הבעיות, כך הכל בפרופורציות רק תידע עם מה אתה מתעסק.

whisky

דידין
31-01-10, 11:31
כאחד שהיה די הרבה זמן דיסקו td5 (שנת 2000) מצאתי לנכון להעיר ולהאיר על כמה דברים.
ראשית את הבדיקה שיעשה מכונאי אמין שמכיר את הדגמים (רצוי שאין לו אינטרס גלוי או חבוי).
נתונים על המנוע אפשר להוציא דרך המחשב בבדיקה , אבל ישנם דברים לא פחות חשובים (ויקרים)שהמחשב לא מצביע עליהם
דוגמאות: - חופש בתיבות הגיר והטרנספר !(לבדוק גם את צנרת קירור השמן של הגיר)
- חופש בצלבים/מצב הקופלינגים
- חופש בדיפרנציאלים (לא לוותר !-אם יש ספק אין ספק !)
- מצב צנרת המים ונזילות קטנות !
- מצב צנרת הדלק והפילטרים (זליגת אויר).
- מצב המזגן
וכמובן כל אותם פיצ'רים קטנים המקילים על החיים כגון נעילת דלתות (גם אחורית),מרימי חלונות וכו...

בהצלחה

-->