PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוצאים היום למדבר המערבי

ליאור מ
28-01-10, 17:08
אנחנו קבוצה של 20 חבר'ה, התארגנו יחד ויוצאים הערב לשבוע במדבר המערבי.
הייחוד- ההתארגנות היתה ללא פערי תיווך, ישירות מול חברה מצרית שמוציאה טיולי ג'יפים למדבר.
כשנחזור נעלה לכאן את החוויות, הרשמים וכמובן צילומים.
אם הפורמט יתברר כמוצלח, נראה לי שזה יעניין רבים נוספים (עלות של פחות מ- 1000$ להכל כולל הכל).

להתראות
ליאור

ishc
28-01-10, 17:21
נשמע תענוג, תהנו

ליאור מ
06-02-10, 18:03
שלום לכולם,

חזרנו!
היה אדיר, חווייתי, נפלא.
הנה גלריה (מומלץ ללחוץ על כפתור slideshow):
http://picasaweb.google.com/lior.ilana/WestDesert2010?feat=directlink

אשמח לענות על כל שאלה

להתראות

ליאור

דרור הראל
06-02-10, 19:35
ליאור ידידי,

יופי של טיול ותמונות.אבל תן קצת עומק ולא רק בנושא כסף והתארגנות.

א.איך היה הקשר עם המצרים,חשתם בנוח בכל מקום?

ב.מי נהג?אתם או נהגים של החברה?

ג.איך הגעתם למצרים?

ד.איך היה הצוות המלווה?

ה.אלכוהול במצרים?

בקיצור,אל תזרוק תמונות ותברח,כתוב משהו מעניין.

דרור הראל

ליאור מ
06-02-10, 21:07
אהלן דרור,

צודק לגמרי, הנה כמה נקודות.

1. הקבוצה
התארגנו בארץ. כיוון שמרבית המשתתפים לא הכירו אחד את השני עשינו מפגש היכרות אחד ועוד שני טיולים משותפים. המסקנה שלי- חייב להיות מישהו אחד שלוקח על עצמו את האירגון, כולל קבלת החלטות וחלוקת משימות לאחרים. 20 איש, כולם חכמים ומוכשרים, לא יכולים להתארגן אחרת.
אין חובה בנסיון בנהיגה, אבל זה בהחלט עוזר. בקבוצה שלנו כמעט כולם היו בעלי ג'יפים ומטיילים מנוסים.

2. הקשר עם הסוכן המצרי
הקשר הראשוני נוצר עם סעיד אל-עסוואני, סוכן נסיעות מצרי שיושב בקהיר, דובר עברית שוטפת בעקבות ביקוריו הרבים בארץ (כך לפחות הוא טוען). הקשר עם סעיד התבצע בטלפון ובאי-מייל, והוא אירגן את כל הטיול למעט הטיסות. מתברר כי סעיד הפעיל את הבוס שלו, בעל סוכנות נסיעות המתמחה בטיולי מדבר בשם ראמי סיאג. ראמי הנ"ל, בעל סוכנות הנסיעות Siag Travel , בעל נסיון רב בטיולי מדבר, הוציא בעבר לפועל את ראלי הפרעונים ביחד עם פוניי, ובבעלותו מספר ג'יפים. בדיעבד ניתן היה (כך נראה לי) ליצור את הקשר ישירות עם ראמי סיאג, כי העיקר בטיול שלנו הוא השטח. סעיד וראמי עשו את המקסימום כדי שנהיה מרוצים, והתגברו על כל המכשולים.

3. נהיגה עצמית
אז זהו, פה התגלתה בעייה... עקב קצר כלשהו בתקשורת, המארגן המצרי הבין שזהו אינו טיול לנהיגה עצמית, והביא ג'יפים עם נהגים משלו. הבעייה החריפה כשהתברר שכלל אין לו ביטוח לנהיגה עצמית שלנו. העניין הסתדר ובסוף נהגנו בעצמנו, אבל זה לקח זמן ובחלק מהימים עדיין נסענו עם נהג מצרי. הנושא עורר מחלוקת ומתיחות עם ראמי, וחלק מהקבוצה כבר רצה לחזור לארץ. בסופו של דבר אין לי ספק כי תקשורת טובה וישירה בעתיד תמנע את הבעייה, כי עקרונית הם מוציאים טיולים גם בנהיגה עצמית. הנהיגה עצמה- את זה כבר מבינים מהמצגת, הנאה צרופה שכלל לא דומה לנהיגת השטח בארץ.

4. הצוות המצרי
לקבוצה של 20 מטיילים התלווה צוות של כ- 10 אנשים- מוביל, נהגים, צוות מטבח עם ג'יפ טויוטה 75 מזווד, מאבטחים. כולם היו ידידותיים להפליא, נינוחים, חביבים ומקצועיים. עם חלקם אשמור על קשר (פייסבוק) גם בהמשך. הצוות המצרי עושה הכל, אנחנו התבקשנו להנות ולא להתאמץ... בעניין המאבטחים, אזור הטיול קרוב לגבול לוב, זהו שטח שמוגדר אצלהם רגיש בטחונית שדורש תיאום מראש. המאבטחים היו איתנו במשך כל הטיול, לא הפריעו וכמעט לא הורגשו.

5. המקומיים
גם כאן, שום מתיחות לא הורגשה. המצרים חביבים, גאים מאד בארצם. בתקופת הטיול מצרים זכתה בגביע אפריקה בכדורגל, השמחה רבה. עם זאת אין צורך להיתמם, ישראל כמדינה היא בודאי לא משוש נפשם, גם לא שר החוץ. עדיף להוריד פרופיל ולהישאר ברמה האישית ולא המדינית או הפוליטית.

6. טיסות
אל על, הלוך וחזור. למזלנו אל על מכרה טיסות במחירי מבצע, 200$ בלבד, לא בטוח שזה המחיר הרגיל. רצוי לרכוש זמן רב מראש, הסכנה- לא ניתן לבטל או לשנות. נגעת - נסעת.

7. מסלול ועונה
אחלה מסלול, מבחינת האורך, הגיוון, חוויית המדבר השונה בין האזורים. העונה מעולה, ביום כ- 20 מעלות, בלילה קר אבל סביר בהחלט. אין צורך בגטקס או בשק שינה לטמפרטורות נמוכות, כפי שחששנו.

8.תקשורת
לקחנו איתנו טלפון לווייני מחברת "עולם קטן". הטלפון מכיל GPS ויכול לשדר הודעת sms עם מיקום ישירות לאתר האינטרנט. כל בני המשפחה שלנו נצמדו למסך ועקבו בהתרגשות אחרי ההתקדמות. הטלפון יועד לשיחות במקרי חירום, למזלנו לא היו כאלה. עם זאת צריך לציין כי 11 הודעות sms ששלחנו (מתוך 28) לא הגיעו, ולא קיבלנו אינדיקציה לכך בזמן אמת. בכל הערים והעיירות היתה קליטה סלולארית שאיפשרה תקשורת רגילה.

9. עלות

סך הכל, עם תוספת ששילמנו עבור נהיגה עצמית, ועם טיפ לצוות המצרי, ועם הטיסות, יצא כ- 1100 $ לאדם.

ishc
06-02-10, 21:43
קודם כל אני מלא קינאה. נראה טיול נהדר וחוויה שלא מהעולם הזה :)
עכשיו לשאלות:
1. המסלול תוכנן על ידכם או על ידי המארגן המצרי?
2. ציוד לינה וכדומה, ציוד ניווט וכדומה, סופק ע"י החברה או שאתם הבאתם? או יותר בגדול מה צריך להביא ומה לא?
3. אני רואה שיצאתם רק גברים, האם יש בעיה לצאת לטיול במצרים עם בנות זוג?
בכל מקרה נראה אדיר ונראה עשיתם חיים, פשוט תענוג.

ליאור מ
06-02-10, 21:55
היי שוב

המסלול- רוב הטיולים עושים את המסלול הזה, פחות או יותר. זה גם מה שמצאנו באתרי האינטרנט וזהו המסלול שמוציאות חברות ישראליות. ניתן לעשות שינויים בתיאום עם המארגנים. ניתן כמובן להוסיף או להוריד ימים, והמסלול ישתנה בהתאם.

ציוד לינה- המארגנים הביאו אוהלים, מזרונים ושקי שינה. רובנו העדיף לישון בשק שינה שהביא מהבית. ציוד ניווט וציוד קשר- לכאורה אסור להכניס למצרים. בפועל אם היינו מביאים לא נראה שהיתה בעייה. המוביל השתמש ב GPS ימי של מגלן. בדיעבד, הייתי מעדיף לבוא עם מפות ו GPS ולהביא גם מכשירי קשר ניידים קטנים, ולהיות יותר מחובר למסלול, אבל אין בכך צורך אמיתי.
צריך להביא ציוד רגיל לטיול שכולל לינה. מותר בהחלט להביא אלכוהול, מוסלמים אדוקים לא שותים, המוביל שלנו היה בכלל נוצרי ושתה כמו גדול.

אין שום בעייה לצאת עם בנות בכלל ובנות זוג בפרט, אנחנו כבר חושבים על זה לטיולים הבאים.

דורון
07-02-10, 03:08
היי שוב

המסלול- רוב הטיולים עושים את המסלול הזה, פחות או יותר. זה גם מה שמצאנו באתרי האינטרנט וזהו המסלול שמוציאות חברות ישראליות. ניתן לעשות שינויים בתיאום עם המארגנים. ניתן כמובן להוסיף או להוריד ימים, והמסלול ישתנה בהתאם.
. המוביל השתמש ב GPS ימי של מגלן. .

כל הכבוד, טיול אדיר.
לגבי המסלול והניווט, אני מבין שמצרי הוביל ?
לגבי הקטע של ים החולות הגדול, דרומית לסיווה, האם לא נדרשים כל מיני אישורים של הצבא המצרי ? אישורים שלוקח
זמן להשיג ? המאבטחים היו כל הזמן או רק בים החולות ?
כמה לילות סה"כ ומתוכם כמה במלונות (מבחינת העלויות) ? המחיר כלל גם דלק ?

תודה!

גיא
07-02-10, 14:06
מגניב, קצת התיאשתי בסירטונים.

נישמע סבבה !

eran4x4
07-02-10, 16:07
אהלן ליאור

סחתן על הטיול והגלריה - יפהיפה.

יואב פולס
07-02-10, 16:30
תמונות מדהימות. לא נותר אלא לקנא.
תמונה 34 מווושלמת.

ליאור מ
07-02-10, 16:43
בעקבות הההודעה של דורון אני מוסיף סעיף

11. אישורים
צריך 2 סוגי אישורים: ויזה למצריים - מקבלים בקונסוליה המצרית ברחוב בזל בת"א, מביאים 100 ש"ח והמון סבלנות, או לחילופין מעכר, להתחיל לפחות חודשיים מראש.
אישור ספציפי לטיול במדבר המערבי, כאמור מבחינת המצרים זהו אזור בטחוני שהתנועה בו תחת פיקוח ואישור. סוכן הנסיעות המצרי דאג לאישורים, צריך להיות איתו בקשר מבעוד זמן (לפחות חודשיים) ולפעול על פי הנחיותיו.
מבחינת התנועה בשטח, היו איתנו כל הזמן מאבטחים שונים, חלק ברכבים שלנו וחלק ברכב משטרתי. אחת המגבלות באזור- אסור לנוע לאחר השעה 17:00. כשנכנסנו לחושך במדבר המוביל יצר קשר בטלפון לווייני עם השליטונות המקומיים כדי לקבל אישור.

אגב מכשיר הניווט היה גרמין ולא מגלן כפי שכתבתי בטעות...

ליאור מ
07-02-10, 17:59
תודה על התגובות!

המשך לדורון
לינה- 7 לילות
4 בבתי מלון, 3 בשטח.
בתי המלון היו טובים- בקהיר מלון swiss inn pyramids hotel
בסיווה ובפרפרה, המלונות הטובים ביותר בהיצע המוגבל של העיירות האלה.
המחיר כלל הכל, כולל דלק. אגב הדלק זול, פחות משקל לליטר סולר, הייתי רוצה להביא את הדיסקו לתידלוק.

עודד זנטון
07-02-10, 20:54
כדאי לקרוא את הספר "מפקד הרפאים" של וירג'יניה קולאס לפני שיוצאים לשם.
טיפל'ה היסטוריה על המערכה הגדולה בין רומל למונטוגומרי שהתנהלה שם ושבזכותה הנצים לא הגיעו לכאן...
עוד מומלצים:
"אל עלמיין" לוקס פיליפס - סקירה כללית של כל המערכה.
"להרוג את רומל" סטיבן פרספילד - חדש, יצא לאור רק עכשיו, מדבר על קבוצות המדבר ארוכות הטווח.
"צבאו הפרטי של פופסקי" ולאדימיר פניאקוב - מדבר על...צבאו הפרטי של פופסקי.
ואחרון חביב, "הקומנדו אל טובורוק" גורדון לנדסבורו - מדבר על פשיטת קומנדו כושלת על העיר טובורוק הנצורה.

אחרי זה, שמות כמו "אל עלמין" ו"סיווה" יראו לכם אחרת, אולי יפים יותר אפילו..

amimiller
08-02-10, 17:05
שלום ליאור,
1.האם הרכבים הם לנד קרוזר 100?
איך התרשמתה מהרכב? לפי התמונות הצמיגים לא מתאימים לדיונות.
2. האם אתה מארגן סיבוב שני?
3.אחלה של תמונות, נראה שהיה לכם יופי טיול בטח חוויה לכל החיים.

ליאור מ
08-02-10, 18:29
אהלן

אכן חוויה לכל החיים.
הרכבים:לא בטוח ב 100% כי אין את הדגמים האלה בארץ. הרכבים הלבנים- מדובר על רכב חלומות עבורנו: לנדקרוזר כנראה מסדרה 100 מנוע דיזל 6 צילינדרים ללא טורבו, גיר ידני, 2 סרנים חיים, קשוח חזק ואמין. ללא אלקטרוניקה, ללא נעילות וללא חלונות חשמל.
בכביש נסע על 140 עם 5 מבוגרים והרבה ציוד על הגג, בשקט מופתי.
הרכב השני (הקוסמטיקאית) כנראה סדרה 200, בנזין 4500 סמ"ק, הרבה כוח אבל עדין מאד.
הצמיגים- צמיגי AT כגון פירלי סקורפיון, היו בסדר לשילוב בין אלפי ק"מ בכביש ונסיעה בלחץ נמוך בדיונות.

אני לא מארגן נסיעה נוספת (גם את זאת לא אני אירגנתי) אבל מי שירים את הכפפה וירצה יקבל ממני סיוע ומידע.

-->