PDA

צפייה בגרסה מלאה : נגנב - טויוטה היילקס 99 מתחנת רכבת הרצליה

Gilad L
28-01-10, 22:02
כן כן. זה קרה גם לי.
היום (28.1.10), באמצע היום (!), ההיילקס שלי נגנב מתחנת הרכבת בהרצליה.
ההיילקס היה בצבע לבן, מוגבה, 31', קשת אחורית שחורה של טל והדס, אמבטיה, שנורקל, וחלונות שחורים מאחור.
הרבה, אני מאמין שאי אפשר לעשות, אבל אם מישהו רואה\שומע, אודה לו אם ידווח לי.

תודה מראש, גילעד לשם.
052-6724325

:(

גיא
28-01-10, 22:12
צר לי.

יובל48
28-01-10, 23:05
נראה שהחניות בתחנות הרכבת הן כר פורה למנוולים.
הנהלת הרכבת חייבת לעשות משהו כדי שיהיה בטוח לא רק ברכבת עצמה
אלא גם בתחנות.

דרור ברלי
29-01-10, 00:11
צר לכולנו.

חניוני תחנות רכבת אכן מועדים לפורענות. ממש כמו חניונים בקניונים הגדולים, פארקים, בתי חולים ושאר מגרשי חניה עצומים שפתוחים לחניה חופשית. אתם לא באמת מאמינים שמישהו ברכבת ישראל או בנתב"ג או בקניון הזהב או בסופרלנד מתכוון לשלוח פלוגות של שומרים כדי לפטרל בין אלפי המכוניות ולהשגיח עליהן.

אמצעי המיגון האלקטרוניים? שוים לישבן, באנדרסטיטמנט. הגנבים יודעים להתגבר עליהם/לעקוף אותם די בקלות, מסתבר. ברמה המיידית אני לא רואה פתרון אחר מלבד סנדלים, שרשראות, גלגל י הגה נשלפים ושאר ברזלים שמפריעים להזיז את הרכב ממקומו ללא הפעלת אמצעים גדולים, מרעישים, מלכלכים ומושכי עינים.

לסיכום - שימ ולב כמה ג'יפים נגנבו כאן בחודשים האחרונים. קהילת הג'יפאים הישראלית הולכת ומתרוקנת מכלי רכב, ובמקביל "קהילת הג'יפאים" אצל בני הדודים שבשטחים, בנגב ובמשולש גדלה והולכת. והכל בעידוד המדינה כמובן, שכל מה שמעניין אותה זה נעל מסריחה שאיזה אידיוט זרק על שופטת.

six 4 life
29-01-10, 02:01
מצטער, אבל אני לא מבין את הפליאה של אותם אנשים שמשאירים רכבי שטח מופקרים בחניוני רכבת שפרוצים לכל דורש באין מפריע או חשד וידועים כמועדים לפורענות (בנוסף לרוב החניונים הציבוריים בערים מסויימות- ראשון למשל).
בעיניי זה שווה ערך למישהו ששם כבשה בגוב אריות ואחר כך מתפלא לאן היא נעלמה.

כך או כך, משתתף בצערך ומקווה שתתאושש מהמכה מהר. אין הרבה מה להוסיף מעבר למה שנאמר לפניי.

Gilad L
29-01-10, 02:43
מה שמתסכל אותי, הוא שממה שהבנתי היום ממקורות במשטרה אשר מעורבים בנושא גניבות הרכב, כאשר מישהו ננעל על האוטו שלך, לא משנה מה, הוא יקח אותו. הבנתי שאפילו מנעול הגה וכו' נפרצים בתוך 20-40 שניות. קודן כמובן היה, ולא היווה שום מכשול. מה זה משאיר לנו? להסתמך על המזל?

תחנת הרכבת בהרצליה, ממוקמת במרחק נסיעה של 2 דקות מהבית שלי. באמת שאין שום הבדל אם האוטו חנה שם או בפתח בייתי. מלבד העובדה שהגנבים יודעים שמי שעלה על הרכבת, סביר שלא יחזור לרכב בשעתיים הקרובות.

נו מילא, "העיקר שכולם בסדר".

nirs
29-01-10, 07:31
לא משארים גיפ לבד בלי ה"קוף" (ראו סרטון שהעלה LANDY)...

וברצינות, מי שרכבו יקר לו צריך להימנע מהשארתו (אפילו לדקות בודדות) בחניונים מהסוג המדובר. ראו ערך מגרשי חניה צבאיים שמורים בדרום.

זה מרגיז, אפילו מקומם אבל זה מה יש!

ד ו ר ו ן
29-01-10, 08:03
אתם לא באמת מאמינים שמישהו ברכבת ישראל או בנתב"ג או בקניון הזהב או בסופרלנד מתכוון לשלוח פלוגות של שומרים כדי לפטרל בין אלפי המכוניות ולהשגיח עליהן.
כשבן-דוד מנסה או מצליח לגנוב לי את הרכב 20 מטר(אולי קצת פחות) מעמדת השומר של רכבת ישראל אני רואה בזה בעיה בטחונית לא פחות מבעיית גניבות רכב.

מי שיכול להגיע בכוח של לפחות 2 אנשים,לטפל ברכב באור יום במרחק של 20 מטר מתחנת רכבת ומרציפים מלאים באנשים יכול לעשות גם דברים אחרים.

גל מגל
29-01-10, 09:03
[QUOTE=ד ו ר ו ן;290635]כשבן-דוד מנסה או מצליח לגנוב לי את הרכב 20 מטר(אולי קצת פחות) מעמדת השומר של רכבת ישראל אני רואה בזה בעיה בטחונית לא פחות מבעיית גניבות רכב.

מי שיכול להגיע בכוח של לפחות 2 אנשים,לטפל ברכב באור יום במרחק של 20 מטר מתחנת רכבת ומרציפים מלאים באנשים יכול לעשות גם דברים אחרים.[/QUOTE

+1

כל דבר שנגנב ומוברח לגדה מהווה בעיה ביטחונית, נתיב שמשמש להברחת סמים/כבשים/גיפים מחר ישתמשו בו להעברת אמל"ח ואת המחבלים לאן שהם רוצים. להוציא פיגוע בתחנת הרכבת הזו יהיה יותר קל, אין שמירה ואפשר לעשות מה שרוצים.

אבל לך תסביר את זה למשטרה

קובי-ערד
29-01-10, 09:53
[QUOTE=ד ו ר ו ן;290635]כשבן-דוד מנסה או מצליח לגנוב לי את הרכב 20 מטר(אולי קצת פחות) מעמדת השומר של רכבת ישראל אני רואה בזה בעיה בטחונית לא פחות מבעיית גניבות רכב.

מי שיכול להגיע בכוח של לפחות 2 אנשים,לטפל ברכב באור יום במרחק של 20 מטר מתחנת רכבת ומרציפים מלאים באנשים יכול לעשות גם דברים אחרים.[/QUOTE

+1

כל דבר שנגנב ומוברח לגדה מהווה בעיה ביטחונית, נתיב שמשמש להברחת סמים/כבשים/גיפים מחר ישתמשו בו להעברת אמל"ח ואת המחבלים לאן שהם רוצים. להוציא פיגוע בתחנת הרכבת הזו יהיה יותר קל, אין שמירה ואפשר לעשות מה שרוצים.

אבל לך תסביר את זה למשטרה

אבל המשטרה לא תמיד אשמה...
מי שאשמה זו מערכת שמירת החוק שנותנת עונשים מגוכחים לכאלה שנתפסים
אז למה ששוטר יתאמץ לתפוס מישהו כאשר הוא יודע שבית המשפט ישחרר אותו אחרי כמה שעות?
ולא אני לא שוטר אלא סתם אחד שמסתכל מהצד

amir2cv
29-01-10, 09:58
משתתף בצערך.
ככה זה באיראן, או שאתה מצטרף לעדר הגדול של השוטים, נוסע בקקהליסינג ומאכיל את המפלצת או שאתה מורד, ובסופו של יום הולך ברגל עד שמחליט להצטרף לעדר.

איחולי ייגון וייסורים לגנבים המז***ים

אמיר
(יונדאי ליסינג)

גיא
29-01-10, 10:25
למה ששופט יתעסק עם גנב מסוכן כשהוא יכול לעורר מהומה מאיזה אידיט מסכן שפתחו לו את התחת עד העצם והוא ביאוש מטורף זרק נעל על איזה אל שחי באולימפוס ... אין להם הרי שום קשר לישראל או לישראלים.

** הכותב סבל כבר יותר מפעם אחת ממערכת החוק והמשפט הישראלית.

lior_b.s
29-01-10, 11:47
מצטער לאכזב אתכם...
מנעולים מכל סוג הם בדיחה עבור גנב מיומן, הם לא שוברים הם פשוט יודעים לפתוח אותם בשקט..

חלק מבעלי רכבי השטח אשמים לא פחות בגל הגניבות ההולך וגדל..

כשמישהו פה כותב שהלך לו גיר/מנוע ובחברה רוצים מחיר גבוה, תמיד יש את אותו אחד שממליץ על "חסן אבו זובי" מטירה/קלנסוואה/כפר כלשהו , "לך אליו הוא השיג לי מנוע בחצי מחיר ממה שרצו בחברה..."
מאיפה בדיוק אתם חושבים מגיע המנוע/גיר הזה???
אף אחד לא בודק כשמציעים לו גיר ב-3000 ש"ח פחות...אח"כ מתפלאים שרכבים נגנבים, הם לא נעלמים, הם עדיין נוסעים פה בארץ, רק מפוזרים בחלקים על הרבה רכבים..
מה לעשות המחירים בחברה/מוסך מורשה יקרים להחריד אבל זה חלק ממנגנון עידוד הגניבות , יש ביקוש ותמיד יהיו גניבות..

ליאור

דרור הראל
29-01-10, 16:32
אם הגנבים יודעים לטפל בכל האמצעים האלקטרונים,אז אולי מישהו יסביר לי למה הביטוח מחייב אותנו להתקין מערכות מיגון לא יעילות שיותר גורמות נזק מתועלת?
מי מרוויח מיזה?יכול להיות שלחברות הביטוח אינטרסים משותפים עם יצרני מערכות המיגון?האם לאיתוראן למשל או לפויינטר לדוגמא-יש הסכמים מסחרייים כאלו או אחרים או בעלויות צולבות עם חברות הביטוח?
האם יתכן שהישראלי שידוע כגדול תכמני העולם,ככזה שאף פעם לא יעבדו עליו-אוכל אותה מכל הכיוונים האפשריים-ביטוח,יצרן,מתקין,שוטר,גנב?

יש אצלנו דברים כל כך מכעיסים שאתה לא יודע אם לצחוק או לבכות---האם מגרשי חנייה בטוחים אינם אינטרס כלכלי גרידא של הרכבת?הקניון? וכו? או שארגונים אלו מבינים שמדובר בעם שלמרות מסוקסותו ומתוחכמותו הוא בעל מנטליות של "צאן הולך לטבח" ? ולא משנה איך יתייחסו אליו הוא ימשיך להשתמש בשרות הגרוע שהם מספקים?
הגיע הזמן שיהיה פה עם שיפסיק להתעסק בעינייני שוליים(כל אחד אצלנו מינמום שר ביטחון),כמו מתנחלים,פאלסטינים,חרדים,אלי אחמד טיבי ישי,
ויגיד שנמאס לו שגונבים לו את האוטו,שנמאס לו להיכנס לקניון המעאפן,שיבדקו לו את התיק אבל ישימו זין על הרכב שלו בחנייה.

הגיע הזמן שנפסיק להיות חיילים ונתחיל להיות אזרחים ואז אולי נהיה "עם ככל העמים" בנתיים אנחנו "צבא של טיפשים"

דרור הראל

כן אני יודע,כושי יהודי שעובר לחיות בגרמניה נשמע כמו התחלה של בדיחה

Micha
29-01-10, 16:55
מי מרוויח מיזה?יכול להיות שלחברות הביטוח אינטרסים משותפים עם יצרני מערכות המיגון?האם לאיתוראן למשל או לפויינטר לדוגמא-יש הסכמים מסחרייים כאלו או אחרים או בעלויות צולבות עם חברות הביטוח?

קודם כל - גילוי נאות - אני קשור לאחת מחברות האיתור.
אין הסכמים מסחריים ובוודאי שלא בעלויות צולבות.
האינטרסים בהחלט משותפים (אגב, גם לבעל הרכב). המקום היחידי בעולם ש"מכריחים" נהג לשים מערכת זה ישראל. בשאר רוב העולם, הבחירה היא של הנהג וכרוכה גם בהנחה בביטוח (שקיימת גם כאן).

כל הרכבים שראיתי בשבועות האחרונים שנגנבו (באתר) הם רכבים ללא מערכות איתור פעילות אז ההתלהמות לא במקומה.
.
מה שכן, אני מצטרף לנאמר - אם הרכב סומן - הוא ייגנב. השאלה היא אם תהיה התרעה ואם יש סיכוי למנוע את המעבר לשטחים או להשיבו ועל כך - אני יכול להגיד לכם באופן חד משמעי שהסיכוי גבוה.

דרור הראל
29-01-10, 17:18
מיכה,
אין שום התלהמות רק שאלות עובדות והבחנות.

אתה בעצמך מציין שבישראל המדינה היחידה בעולם,האמת שידעתי את זה אבל לא הייתי בטוח משום שבאיראן עוד לא בדקתי.

איך מקבלים הנחה על משהו שבכל מקרה חייבים לבצע?

דרור הראל

idanx2
29-01-10, 17:58
קודם כל - גילוי נאות - אני קשור לאחת מחברות האיתור.
אין הסכמים מסחריים ובוודאי שלא בעלויות צולבות.
האינטרסים בהחלט משותפים (אגב, גם לבעל הרכב). המקום היחידי בעולם ש"מכריחים" נהג לשים מערכת זה ישראל. בשאר רוב העולם, הבחירה היא של הנהג וכרוכה גם בהנחה בביטוח (שקיימת גם כאן).

כל הרכבים שראיתי בשבועות האחרונים שנגנבו (באתר) הם רכבים ללא מערכות איתור פעילות אז ההתלהמות לא במקומה.
.
מה שכן, אני מצטרף לנאמר - אם הרכב סומן - הוא ייגנב. השאלה היא אם תהיה התרעה ואם יש סיכוי למנוע את המעבר לשטחים או להשיבו ועל כך - אני יכול להגיד לכם באופן חד משמעי שהסיכוי גבוה.
נראה לי קצת אופטימי להגיד שהסיכוי גבוהה הרי הם "מעיפים" את העלוקה או כל רכיב שיש ברכב
ולחבר"ה מאיתורן נשאר רק לעשות תחרות מי ימצא ראשון את הרכיב המדובר ...
חוץ מזה אז יש התראה יופי ? למי אכפת? למישהו זה מזיז ? לא לא ממש .. המשטרה אומרים יש ביטוח למה להתאמץ ? מג"ב יגידו אותו דבר וכל גוף גדול שבאמת אמור למצוא את הרכבים האלו לא עושה דבר ובשביל זה הם מחזירים רכב 1 ל? אני באמת לא יודע לכמה מצטער :( וגם כשמחזירים העוגמת נפש ענקית.
הטויוטה שלך כמובן הלכה לבני דודינו ותשרת אותם נאנמנה עוד שנים רבות כשאתה כבר תחליף את הרכב שקנית ...
שלטון החוק במדינה שלנו נאכף רק מול אלה ששומרים עליו .

Micha
29-01-10, 18:11
מיכה,
אין שום התלהמות רק שאלות עובדות והבחנות.

אתה בעצמך מציין שבישראל המדינה היחידה בעולם,האמת שידעתי את זה אבל לא הייתי בטוח משום שבאיראן עוד לא בדקתי.

איך מקבלים הנחה על משהו שבכל מקרה חייבים לבצע?

דרור הראל
לא כל חברה מחייבת. אליהו לא רוצה בכלל מיגון (מכל סוג). הפניקס לא רוצה עד 200000 ערך רכב.

במצבים הגבוליים (לא כשהוא חדש), יש אפשרות בלי או עם +הנחה.

בכל מקרה, לאלה הרכב באמת חשוב להם (ולא רק מקטרים ) - סנדל דנוור הוא פתרון לא רע.
אח"כ - אפשר לשים מערכת שהיא סוג של "ניהול צי" . אפשר לראות איתה בכל זמן אי]פה הרכב, לסמן "גדר גיאוגרפית" שכל סטייה ממנה תשלח מייל/SMS ועוד ועוד.
את המערכת שמים במקום שגנבים לא מחפשים ןגם אם הרכב נגנב, רוב הסיכויים שהמערכת ממשיכה לחיות ומאפשרת להגיע לרכב.

אגב, בחלק ניכר מאד מהמקרים הגנבים מזיזים את הרכב שניים שלושה רחובות ונותנים לו "להתקרר". אם מגיעה משטרה/פוינטר/איתורן - גונבים אחר.
אם לא (כי הרכב ישן וכבר ביטלו איתור ), הם נוסעים בששון ובשימחה ליעד שלהם

hosham
29-01-10, 18:48
גלעד,
משתתף בצערך...
שהכסף שיצא לגנבים מהרכב ילך לתרופות!!!
אתחיל לשמור על היילקס שלי עוד יותר טוב.

לסיכום - שימ ולב כמה ג'יפים נגנבו כאן בחודשים האחרונים. קהילת הג'יפאים הישראלית הולכת ומתרוקנת מכלי רכב, ובמקביל "קהילת הג'יפאים" אצל בני הדודים שבשטחים, בנגב ובמשולש גדלה והולכת.

מעניין אם נפתח אתר ערבי בשם "ג'יבולוג"

גיא
29-01-10, 21:05
מחשבה שעברה לי בראש בזמן השנ"ץ ...

מה היה קורה אילו .. טיול ג'יפולוג הבא היה לאותו הכפר ששם המשחטה ?
300 ג'יפים בכל אחד מהם שניים שלושה בעלי לומיק ( זול מאוד אצל ל.כ. )
הפסקת קפה ראשונה לשחרור עצבים.
לא משאירים זכוכית אחת בכל רכבי הכפר וחלונות הבתים עומדת על תילה.

הפסקה שניה, לא משאירים עמוד חשמל אחד עומד.

שלישית, מפרקים צמיגים. בכל כפר ערבי יש מספיק בלוקים להעמיד את כל הרכבים ...

הימור שלי, אחרי ההפסקה הראשונה המשטרה והצבא באים להציל את תושבי הכפר המסכנים ...

lior_b.s
29-01-10, 22:18
מחשבה שעברה לי בראש בזמן השנ"ץ ...

מה היה קורה אילו .. טיול ג'יפולוג הבא היה לאותו הכפר ששם המשחטה ?
300 ג'יפים בכל אחד מהם שניים שלושה בעלי לומיק ( זול מאוד אצל ל.כ. )
הפסקת קפה ראשונה לשחרור עצבים.
לא משאירים זכוכית אחת בכל רכבי הכפר וחלונות הבתים עומדת על תילה.

הפסקה שניה, לא משאירים עמוד חשמל אחד עומד.

שלישית, מפרקים צמיגים. בכל כפר ערבי יש מספיק בלוקים להעמיד את כל הרכבים ...

הימור שלי, אחרי ההפסקה הראשונה המשטרה והצבא באים להציל את תושבי הכפר המסכנים ...

ראית רמבו יותר יותר מידי פעמים גיא..
עוד לפני הפסקת קפה ראשונה אתה תתפלל שיבואו להציל אותך לא את תושבי הכפר..לומיק לא עוצר כדורים, גם לא זה מ-ל.כ...
להם יש נשק ובניגוד אלייך הם לא חושבים מה יהיה אם ישתמשו בו..

חלומות גבורה זה יפה בתור סיפור ילדים, במציאות אף אחד לא באמת יקום ויעשה משהו...כמה כבר?..3000 שרשורים כאלו רצו פה?..אותו דבר על הבכיינות על מחירי הדלק העולים, מישהו עשה משהו חוץ מלבכות למקלדת?...

שבת שלום ולא לשכוח שאלו רק ברזלים שלא שווים חיים של אף אחד.

גיא
29-01-10, 22:40
תן לחלום איש .... לפחות את זה עוד לא לקחו לי.

lior_b.s
29-01-10, 22:48
האמת חלום יפה..
גם לי היה כזה רק שאצלי היה צריח מסתובב על הגג של הניבה...אני בטוח שברוסיה מסתובבת לפחות אחת כזאת..:rolleyes:

גיא
29-01-10, 23:01
תכלס ...
בטראנו יש צריחון מפקד ... :)

עפר אלמוג
30-01-10, 08:08
לא הבנתי עדין האם היה לרכב שנגנב מיגון כול שהוא ?

Gilad L
30-01-10, 12:57
לא הבנתי עדין האם היה לרכב שנגנב מיגון כול שהוא ?

לא היה עוד מיגון מלבד קודנית..
וגם אם היה עוד מיגון, זה היה משנה? כנראה שלא
אני לא מבין מה בעצם עושים רוב בעלי רכבי השטח. לא לכולם יש חנייה סגורה בתוך הבית (אפילו שגם משם רכבים נגנבים). וגם ככה אלו רכבים שנוסעים, ולא רק בשטח. מה הפיתרון? שום מיגון כנראה לא יגן על האוטו. חניית הרכבת שמשם הרכב נגנב היא אומנם חניית רכבת, אך מבחינת מיקום באמת שלא היה שום הבדל אם הרכב היה חונה ברכבת, בקניון, או בבית. המרחק הוא אפסי.

מה זה משאיר לנו? להסתמך על המזל? :confused:

tagiv
30-01-10, 13:43
יש אולי איזשהו פתרון ברמת המדינה, מעין שינוי תפיסה, אולי טיפה בים אבל גם טיפה זה משהו.
הרי לפחות 50% מהרכבים שנגנבים מגיעים לשטחים הפלסטינאים, היתר למאהלים בנגב..
אני מדבר על השטחים, כדי לצאת מהשטחים נדרשים לעבור במחסום, יש גדר היום ברוב המקומות. מה אם יהיה גם מחסום הפוך, כלומר בכניסה לשטחים , כל רכב שנכנס לשטחים יבדק בדיוק כמו כל רכב שיוצא. אם אני ו/או כל אחד אחר אם יעמוד במחסום כניסה לשטחים ויראה דיפנדר לצורך העניין ובתוכו יישב איזה אחמד, זה כבר חשוד מאוד!!!, לא צריך להיות מבין גדול בג'יפים, ולא מדובר רק בג'יפים, אני חושב שעם הנחיות מסודרות וברורות לחיילי/שוטרי מחסומים כאלו ניתן בקלות להבדיל בין רכב גנוב לבין רכב תמים, רכב עם מדבקות כמו אחרי לצנחנים ונהג בשם מחמוד מטירה שנוסע לשכם מדליקים מאה נורות אדומות.. ..בדיקה קצרה תגלה מיד שמדובר בגניבה ובגנב לא?, או קי, יש אולי פרצות פה ושם בקו הירוק שדרכן אפשר לעבור אולי.. אבל זה כבר מקשה על אותם גנבים קצת יותר, אז הם אולי יפנו לאיזור דרום הר חברון, שם צריך בכל מקרה להראות יותר נוכחות צבאית בגלל היעדר הגדר..
נכון, עכשיו תגידו שהמדינה בחיים לא תקצה משאבים כה רבים לשמירה בכניסות לשטחים ובכוח אדם לצורך כך אבל אולי להתחיל בקטנות ככה, מחסומי פתע ( שיש מדי פעם אבל לא מספיק ) לבלבל אותם קצת יותר, לפחות שהיה להם בתודעה שיש מצב שיש מחסום ושיתפסו אותם, ברגע שגנב אחד יתפס בצורה כזו זה יכול לעשות משהו.. שלא יהיה להם כל כך קל!
בטוח שזה לא פתרון מושלם אבל זה משהו.. אפשר לפתח את זה לאלף ואחד כיוונים..
זה לא נורמאלי ששיקול לקנית רכב כזה או אחר יהיה רמת הגניבות שלו.. לא ייאמן שאנחנו כחברה מסכימים להמשיך ככה ולא נלחמים בזה כמו במכת מדינה !!!

משהו צריך לעשות ודחוף!!!

תומר

GodsFather
30-01-10, 17:18
תומר, אנחנו לא חברה, אנחנו מיעוט.

בעלי פרייבטים שנגנבים להם הרכבים מקבלים הכסף מהביטוח וקונים חדש.

בעלי ג'יפים ואופנועים הם היחידים שסובלים וגם פה יש קבוצות ספציפיות.

בהצלחה באירגון.

whisky
31-01-10, 11:06
רק עדכון קטן,

מג"ב דווקא כן מחפשים רכבים גנובים, ויש לחלק מהם ביחידות פרסים על תפיסה של רכב גנוב ושל גנבי רכב. לגבי כחולי המדים אני לא יודע, אבל באיזור ירושלים, סייעתי לא פעם במציאה של רכבים גנובים, והמגבניקי"ם ממש שמחו כי הם קיבלו יום צ'ופר, או בונוס למשכורת (תלוי קבע או סדיר) על תפיסה של רכב גנוב.

רק שתדעו.

whisky

גיא
31-01-10, 11:33
אולי אפשר ליצור ערוץ דיווח מולם - זה עלול להביא להם צופרים ולנו את האוטו ...

אפי מאגנום
31-01-10, 19:20
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=696284

whisky
01-02-10, 10:06
שימו לב לשרשור של קובי ערבה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=36053) על כך שהרכב שלו נמצא, הוא מספר על מגרשי המשטרה בדימונה, יש גם מגרש החרמות של משטרה בבית שמש ליד מחצבת נחם, ויש עוד כמה בארץ.

אולי כדאי לכם לעשות סיבוב מדי פעם לראות שהרכבים שלכם לא הגיעו לשם?

whisky

Gilad L
02-02-10, 18:39
אני לא יודע אם זה המקום לשאול, אבל אין "מאכרים" בצד השני שמתעסקים ברכבים גנובים והחזרתם תמורת כופר? במידה והרכב לא מפוזר לאלף חתיכות כמובן...

GodsFather
02-02-10, 21:07
יש , זה לא שווה את זה. את הרכב שלך לא תקבל כמו שהיה ובטח שאתה יכול לשכוח מהציוד שהיה ברכב.

וחלק מהמאכרים, לכשתגלה מיהם, תופתע לגלות שבתוך עמנו הם חיים, הנבלות, ויודעים לקחת יופי של עמלה.

ד ו ר ו ן
02-02-10, 21:16
אני לא יודע אם זה המקום לשאול, אבל אין "מאכרים" בצד השני שמתעסקים ברכבים גנובים והחזרתם תמורת כופר? במידה והרכב לא מפוזר לאלף חתיכות כמובן...
זה מה שחסר,
שיתחילו לתת להם תעסוקה ולהפוך את זה ל"מקצוע", זה רק יגרום ליותר גניבות.

דרור ברלי
02-02-10, 21:47
יתחילו? "מאכער" זה כבר עכשיו מקצוע מכובד, נחשב ומכניס...

כשהמדינה ורשויות החוק שלה מעודדים את הגניבות ומסייעים להן בצורה הכי פעילה שאפשר (מיסוי מטורף על מכוניות וחלקיהן, אכיפת חוק בלתי מורגשת עד בלתי קיימת, סלחנות מופלגת של המחוקק ובתי המשפט כלפי עבריינים פליליים בכלל ועברייני רכוש בפרט, והתעמרות הזויה באותם שוטרים שמנסים לאכוף א תהחוק ולהגן על עצמם מול עבריין אלים) זה ממש לא מפליא שיש כל כך הרבה גניבות. זה מקיים כלכלה שלמה של חלפים משומשים, מוסכים, מתווכים ואנשי קשר.
וכשיש גניבות צצים גם המאעכרים האלה.
ההתנהלות הבלתי אפשרית מול הבירוקרטיה של רשויות המדינה, הפכה את תופעת המאכערים לחלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי. בלי מאכער שיסייע לך (תמורת עמלה שמנה כמובן) אתה לא יכול לסדר/להסדיר כאן כלום, וקשה כבר לדעת מי הביצה ומי התרנגולת ומי בא קודם.

matokik
07-03-10, 00:29
היי!
הצטערתי לשמוע על הרכב שנגנב, לא מפתיע, אבל עדיין מצער לשמוע.
אצלינו בעיר יש בחור באחת מהשכונות שמקושר לכל מי שצריך.
ממרכז השליטה שלו (הסלון הביתי שלו) הוא מחזיר מהשטחים, אפילו ממצרים, רכבים, חפצי ערך יקרים ועוד.
חבר של חבר שלו, החזיר לפני כמה זמן, רכב שהיה יקר לליבו (אלוהים יודע למה יקר לליבו, כשאפשר לקבל כסף מלא מהביטוח).
האיש התעקש ופנה לאותו בחור, ביקש למצוא את הרכב ואחרי שעתיים קיבל טלפון שהרכב נמצאבאחת מהשכונות בחברון.
שורה תחתונה: האיש שמצא את הרכב, גבה עשרה אחוז מהערך של הרכב והחזיר לבחור את הרכב, כמעט שלם.
יקח לי יום או יומיים להתחבר לבחור הזה (הרבה זמן לא ראיתי אותו) וכשזה יקרה, נראה משם איך ממשיכים האלה.
(כל הנאמר הוא בתקווה שהרכב לא פורק כבר לכמה חלקים ולא מסתובב בכמה מקומות בארץ)

-->