PDA

צפייה בגרסה מלאה : עץ אגוז אפריקאי לדיפון תא המטען, במה לצבוע?

סולי
28-01-10, 22:52
במה מומלץ לצבוע את העץ שהולך לשמר את ריצפת הרכב מתלאות מזג האוויר והעמסה ופריקה של ציוד?

landrover
29-01-10, 03:11
מניסיון שלי , הרבה שכבות של :
לכה מאיכות גבוהה \ ורנית \ YACHT VARNISH
עם עמידות גבוהה למים ושחיקה.
גוון כהה יותר נותן עמידות יותר גדולה לשמש.

אם העץ חדש ונקי אתה יכול גם לצבוע לפני צבע רגיל עם שמן איטום.

דוגמאות ללכה:
http://www.paints.co.il/article_page.asp?id=19

http://www.azgerbi.com/index.php?lang=he&act=page&id=21113&str=%D7%A2%D7%A5%20%D7%90%D7%95%D7%A8%D7 %9F

אמיר.

sus
29-01-10, 06:41
אם אתה רוצה להשקיע, ממליץ על לכות פוליאוריתניות דו-רכיביות (למשל 120 של טמבור) עמידות גבוהה יותר בשחיקה.
דוד

asafk
29-01-10, 08:55
שכבה ראשונה שמן איטום. שתי שכבות של "ורניט לעץ" של טמבור - חומר מעולה שעובד גם ביאכטות...

אסף.

zagi
29-01-10, 13:18
השאלה הכי חשובה היא - האם העץ יהיה חשוף לשמש (קרינת uv) ?
אם כן , אז כל החומרים שהציעו לך עד כה יצתרכו טיפול מזמן לזמן .
אם לא , אז YACHT VARNISH היא הבחירה הטובה מכולם ( YACHT VARNISH וורנית לעץ אמורים להחזיק בקרינת uv אך לתקופה מסויימת ).

סולי
29-01-10, 19:10
חבר'ה תודה לכולכם!!

דידו
31-01-10, 11:54
לא יודע אם זה מאוחר מידי - אבל אגוז אפריקאי לא מתאים במיוחד למשימה..

אם אתה יכול לך על איפאה , אירוקו, טיק או מהגוני\ספלי

סולי
28-05-10, 02:03
ניתן להשיג את העצים האלו גם בפלטות?
קיבלתי הצעת מחיר לפלטה, 3X1.5מטר, עובי 18מ"מ אגוז אפריקאי ב-300ש"ח, זה סביר?

BackDoorMan
28-05-10, 08:46
טיק בורמזי, העץ מכיל בתוכו שומן טבעי ומשמש בד"כ בבניית סיפוני יאכטות .

klam
28-05-10, 10:27
אגוז אפריקאי הוא עץ רך, ולכן עדיף, כפי שציינו החברים, לבדוק אפשרות של משהו קשה ועמיד יותר: איפאה הקשה מאוד, אבל כבד ובעייתי לעיבוד, או הטיק הבורמזי, שאינו כל כך קשה, אבל מכיל הרבה שמן פנימי ולכן עמידותו גבוהה גם ללא תחזוקה.
יחד עם זאת, זה תלוי בשימושים ובמשך הזמן שאתה מצפה לעמידות של הפלטה: פלטה של עץ רך (אפילו עץ לבן), אם היא מעובדת, משומנת וצבועה היטב - תחזיק ללא בעיות שנתיים-שלוש וגם מעבר.
בכל מקרה, אם אתה משתמש בעץ רך, ורוצה הגנה מפגעי מזג-אויר, כולל שמש, עליך לשמן היטב בשמן מיוחד לדקים (מומלץ flood uv). לאחר מכן ניתן לצפות ביכט-ורניש (מומלץ של חברת Holtzlazur).
חן

סולי
28-05-10, 11:33
שוב, השאלה המרכזית היא אם ניתן להשיג את העצים האלו בפלטות במימדים של 1.5על2.5מטר?
היישום המתוכנן הינו בפלטות ולא בקורות..

klam
28-05-10, 11:53
לדעתי, ההצעה שקבלת על הפלטה בהחלט בסדר - לך על זה, אבל הקפד על שימון מאסיבי וצביעה. חשוב לבדוק שהפלטה עשויה מעץ שעבר ייבוש - אחרת, עליך לחכות מספר שבועות ולייבש כי יש לפלטות האלו נטיה חזקה להתעוות.

סולי
20-09-10, 20:59
יש לי נטיה להעלות דיונים מהמתים בתקופה האחרונה.. תזרמו.

אני כבר לא נעול על האגוז האפריקאי.
את האיפאה וטיק ניתן להשיג רק בקורות, כאמור.. אני מחפש פלטות.
קיבלתי המלצות על עץ בירץ', כמו שחיים רכס משתמש בפתרונות זיווד שלו, וגם על אלון.
מה דעתכם, לצורך הפרויקט אני זקוק למס' עוביים, 10מ"מ ו-30מ"מ..
אשמח כמובל לקבל המלצה על ספקים ועלויות משוערות?

בידידות,
אורי.

zerez
20-09-10, 21:57
אתה יכול להשתמש בעץ אורן לבן מהסוג שמשתמשים לפרגולות, זול יחסית, קל לעיבוד, נראה טוב ועמידות לא רעה. אפשר להשיג אותו בלוחות.

עץ הרבה יותר עמיד וכנראה יותר יקר נקרא דיקט ימי, אין לי מושג איזה סוג עץ זה ומה המחיר שלו אבל אפשר לגגל קצת ולמצוא. מה שמחזיק מעמד על יאכטות יחזיק גם בג'יפ

klam
20-09-10, 23:58
דיקט ימי אינו עץ מלא אלא "סנדוויץ" דחוס במיוחד עם מילוי אטום למיים. במקרה שלך, גם דיקט רגיל עבה יעשה את העבודה עם איטום נכון.
יש יבואן עץ שאצלו ניתן להשיג גם פלטות עץ, גם בוטשר-בלוקים וגם דיקט ימי. כמדומני שהשם "תעשיות עץ ויצמן", ברחוב האורג בנתניה. הם קצת יקרנים, אבל מקצוענים וינחו אותך גם לגבי איטום, צביעה ועוביים.

ishc
21-09-10, 07:18
אורי כל עץ קשה יעשה את העבודה, גם ספילי וכל עץ ידרוש טיפול מתקפה לתקופה.
ספקי עצים הם:
מי השרון בסגולה
עץ ועצה בהוד השרון
גרוס בסגולה (ויש לו גם באשדוד)
יש אחד בהרצליה ליד המנחת (לא זוכר את שמו).
לא יודע מה אתה מתכנן, אם זה לוח לרצפה של התא מטען וכמו שאני מכיר אותך המראה חשוב לך לא מעט הייתי אולי הולך על וונגה, בובינגה, אפרומזיה, פאדוק וכדומה. כולם עצים אפריקאיים, קשים, קצת קשים לעיבוד, קצת יקרים אבל זמינים בפלטות. נסה את מי השרון קודם יהיה להם הכי הרבה מבחר.

טלטולי
24-09-10, 10:23
בניגררים ובעגלות מישתמשים ב"עץ ימי" מבירור אצל ויינגולג זה עולה 30 יורו למטר.:(

-->