PDA

צפייה בגרסה מלאה : בענייני אזעקות

azora
29-01-10, 17:40
סתם כי בא לי לשתף.

היום הייתי אצל חשמלאי שאבא מכיר.

תוך כדי סידור מער' החשמל באוטו (סמוראי עם בערך 700 אלף אילתורים), האוטו הפסיק להתניע.

הבחור תוך פחות מ-10 דק', בסתלבט של החיים שלו עקף את האימובילייזר, ניטרל אזעקה שאפילו לא ידעתי שקיימת ברכב (ומסתבר שאפילו תפקדה) והעביר מתח ישירות למחשב (למקרה שיש מנתק/מעקף חיצוני שהורכב מתישהו - והסתבר שבאמת זו הייתה הבעיה).

אחרי שראיתי באיזו קלות הכל התבצע (ומדובר על חשמלאי שבמקרה ממש לא מתעסק עם אזעקות וכד' ולא על מישהו שעושה זאת למחייתו) אני כבר לא יודע איך למגן את האוטו. מזל שיש לי סמוראי ולא דיפנדר :p.

האמת שהדבר הכי מגניב שיצא לי מכל העסק, שעכשיו אני יודע איך לפרוץ לסמוראי.

omri_t
29-01-10, 18:47
10 דקות זה עוד הרבה...
ראיתי בעבר סרטון של חבר נחמד שפורץ סובארו עם קודן+אזעקה בפחות מ4 דקות על השעון!

אגב, יש ויש. הכל מאוד תלוי ברכיב המותקן ובטיב ההתקנה.
אזעקה קונבנצינאלית היא לא מכשול אמיתי כיום. ורובנו משתמשים בה לצורך נעילה מרכזית.
אמוביליזר רגיל מקשה אך בוודאי לא מונע.

במקרה שתיארת, בתנאים נוחים, כל ילד שמבין מעט באלקטרוניקה יכול לעקוב אחרי החוטים ולנטרל את העסק.
(במיוחד ברכב ישן ונטול מערכות אלקטרוניות מסובכות כמו סמוראי)

כמובן שזה הרבה יותר קשה בתנאים לא נוחים במיוחד אם המתקין עשה עבודה טובה... ויש למתקין המון מה לעשות!
אותו רכיב יכול לגזול 5 דקות בהתקנה גרועה והרבה יותר מזה אם מתקינים בצורה חכמה ולא שבלונית.
יש היום בשוק רכיבי מיגון שמאוד קשה להתגבר עליהם. (ניתוקים אלחוטיים מיוחדים וכו')
שגם אם תפרק את כל האוטו, תחבר הכל ישירות למצבר וכו' וכו' - האוטו לא יסע.
במיוחד אם מתקינים אותם נכון ולא כמו מרבית ההתקנות בארץ...

בסופו של יום, אם אתה מפריע לפורץ ומקשה עליו הוא ידלג לאוטו הבא.
ואם מישהו "הזמין" את האוטו שלך - זה אבוד כי הוא יצליח.

ובאופן כללי, אני חושב שבמיוחד בג'יפ צריך להיות מינימום קומבינות ואילטורים והתקנות באיכות ירודה של אמצעי מיגון שבסוף מזיקים יותר מאשר מועילים. (ע"ע המקרה של ידידנו אפי)
וזחלתי מתחת לדשבורדים של כמה רכבים בחיי - לפחות 3 ק"ג חוטי חשמל לחינם. תמיד.

שבת-שלום!

-->