PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי סמוראי - לוקר תפוס

BeAsT
29-01-10, 18:17
אהלן חברים,
שבוע שעבר לאחר השטפונות לקחתי את הסמוראי לטיול בוץ, כשיצאתי מהשטח ניתקתי 4X4 ולוקרים למצב FREE ונסעתי הביתה בערך חצי שעה, כאשר כל הדרך אני שומע רעש מוזר של חיכוך בערך כל פעם שהגלגל משלים סיבוב, הייתי בטוח שזה בוץ כי בכל זאת יצאתי משטח עם איזה 600 קילו בוץ עלי.

ניקיתי את הרכב היטב במיוחד באיזור של הקליפרים (הרעש מגיע מאזור הגלגל השמאלי קדמי), ושוב נסעתי והרעש נשאר (מתחיל באיזור ה-40 קמ"ש), הייתי בטוח שמדובר בקליפר (תפוס או שתקוע אנאערף) ולכן פירקתי את הגלגל לראות מה הולך שם, העסק היה נקי ונראה תקין אך שוב כאשר אני מסובב את הנבה שוב כמעט כל פעם שהוא משלים סיבוב יש חיכוך רציני... מתח... תופים... חצוצרות.. ואז! ראיתי שהדייבראפש הקדמי מסתובב איתו ומשם החיכוך! שם הבנתי שמדובר בלוקר תפוס.

לאחר פירוק הלוקר ניקיתי אותו היטב כי לא ראיתי שום דבר מהגריז שהיה שם, עבדתי עם הספר וראיתי שיש לי ביד את כל החלקים, ואכן יש קפיץ שדוחף את הקלאץ' לכיוון הנבה / צירייה, מה שבעצם נועל את הגלגל, אך אין קפיץ שמחזיר את הקלאץ' אחורה! אחרי 16,000 קללות בכל מיני שפות ראיתי שיש עוד קפיץ קטן שיושב על הדיסקה שכל תפקידו בחיים הוא לחבר בין הקלאץ' לבין הדיסקה (בקלאץ' יש מגרעת ובדיסקה יש שני מקומות שעליהם נתפס הקפיץ) והוא מנותק! חיברתי אותו חזרה גירזתי את כל העסק סגרתי מחדש ועכשיו עובד בובה בלי רעשים ובלי חיכוכים מיותרים,
אז אם למישהו יש את אותם סימפטומים לבדוק את הלוקרים על ידי נעילת 4X4 בידית הילוכים, הרמת הרכב על ג'ק, נעילת הלוקרים ואז בדיקה של הגלגל פעם במצב לוק ופעם בפרי על ידי סיבובו (חשוב להדגיש שכאשר מרימים צד אחד חובה לנעול את הצד השני על מנת שהדיפרנציאל באמת יהיה "נעול" ולא תברח התנועה לצירייה הנגדית).

הכל בגלל קפיץ קטן ובן של ****.. שבת שלום.

-->