PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת תם לגבי פגיעה בקורות צד של הרכב....

ron292
08-08-04, 10:26
האם לפגיעה בקורות הצד של הג'יפ (בשתי הדלתות) יש משמעות קריטית לגבי יציבות הרכב ויכולתו לעמוד בתאונת צד או התהפכות???
האם תהיה בעייה במכירה?
תודה מראש על התשובות
רון

נמרוד
08-08-04, 11:11
בגלל שזה בפורום הכללי, לא ברור לי על איזה רכב אתה מדבר.

בג'יפים אין שום חשיבות מבנית לדלתות, אני מניח שזה ברור. לשינויים בבודי יש השפעות אפסיות עד קטנות על ההתנהגות של הרכב, מכיוון שהרכב הוא השלדה - הבודי הוא בסך הכל מה שמחזיק את הנוסעים והמטען.

יש השפעה בטיחותית ברורה לדלתות ולקורות הצד - כשאתה מתהפך על הצד או במקרה של תאונה צידית, מן הסתם יש הבדל אם יש דלת פח, חצי-דלת מפיבר, או אין דלת בכלל.

כל זה בהנחה שאתה מדבר על ג'יפ... התשובה עלולה להיות אחרת לכלי שטח אחרים.

אדי
08-08-04, 11:16
השאלה החשובה היא באיזה רכב. בסופות/סיקסים יש בכלל קורות צד בדלתות? לא הייתי בונה על זה. אם מדובר ברכב אחר של חברת ג'יפ (צ'רוקי/גרנד) יכולה להיות בעיה כיוון שאלו כלי רכב בעלי שלדה אחודה והמרכב הוא חלק מהשלדה.

בכל מקרה זה נראה לי די מוזר שהחליטו לרתך את קורות הצד של הדלת ולא להחליף לחדשה ... ראיתי כבר שמחליפים דלתות על נזקי פח לא כל כך רציניים.

ron292
08-08-04, 11:30
מה שרותך הוא הקורה שמאחורי הדלת (הדלת הרי נסגרת "מעל" קורה) משני צידי הרכב.
אני לא יודע אם המרכב בפרוזה הוא אחוד (מונוקוק) או לא ולכן לא יודע מה ההשפעה הבטיחותית במקרה שאני אתהפך למשל או תאונה חו"ח

ron292
08-08-04, 13:14
כלומר מבנה מונוקוק?

נמרוד
08-08-04, 15:17
הפרוזה היא לא מונוקוק.

יש לך שלדת סולם ועליה מרכב נפרד. אני לא יודע מה בדיוק התיקון שאתה מדבר עליו, תמונה או הסבר הרבה יותר מפורט יעזרו, אבל מכיוון והמרכב נפרד לא צריכה להיות לתיקון שום השפעה על ההתנהגות הדינמית או הבטיחות האקטיבית של הרכב. לפי התיאור שלך גם אין לתיקון כזה שום משמעות מבחינת הבטיחות הפסיבית (הגנה על הנוסעים בעת תאונה).

אלון_ק
08-08-04, 23:37
אם זה באמת מדאיג אותך, בנה כלוב התהפכות.

asafk
08-08-04, 23:47
אם אני מבין נכון, אתה מדבר על קורה B - הקורה שמאחורי הדלתות- שנשברה ורותכה. ההשפעה היחידה של תיקון כזה היא החלשת המרכב להתהפכות.

אסף.

polar bear
09-08-04, 00:05
זו השלכה חשובה לא?
אחרי הכל - ברכבים סגורים שם יושבת קשת התהפכות מרכזית, לא?

asafk
09-08-04, 00:22
בהחלט חשובה. אבל היחידה (אני לא סופר פגיעה באטימות. הוא לא שאל וזה ג'יפון, אז זה לא חשוב). תלמד לקרוא. :wink: :wink:

אסף.

ron292
09-08-04, 10:30
אז אני מבין שהבעייה המרכזית היא בזמן התהפכות - כלומר הגג יכול להישבר לי על הראש....
האם יש לזה פתרון? אולי קשת התהפכות קידמית?
בכל מקרה תודה על התשובות המחכימות

נמרוד
09-08-04, 10:36
אז אני מבין שהבעייה המרכזית היא בזמן התהפכות - כלומר הגג יכול להישבר לי על הראש....
האם יש לזה פתרון? אולי קשת התהפכות קידמית?
בכל מקרה תודה על התשובות המחכימות

שמע, ניסינו לעזור לך כמה שניתן. אבל אתה לא מספק פרטים. שפוך את כל הסיפור, איך, כמה למה אתה שואל - אתה רוצה לקנות או מנסה למכור? מה בדיוק הבעייה ומה תוקן... והכי חשוב, תמונות! אחרת התשובות הכלליות שקיבלת זה מה יש.

ron292
09-08-04, 11:10
תמונות לצערי אין לי
אני מנסה או בעצם ניסיתי לקנות
הפגיעה היא בשתי קורות ה- B מאחורי הדלתות למעלה (הקורות רותכו)
הרכב הוא פרוזה (שכנראה התהפכה)
זהו בגדול

נמרוד
09-08-04, 11:17
תמונות לצערי אין לי
אני מנסה או בעצם ניסיתי לקנות
הפגיעה היא בשתי קורות ה- B מאחורי הדלתות למעלה (הקורות רותכו)
הרכב הוא פרוזה (שכנראה התהפכה)
זהו בגדול

אם אתה שואל האם לקנות, התשובה היא, לדעתי, לא. לא מסיבות טכניות כלשהן - פשוט לא. אין סיבה לקנות רכב שהתהפך, עבור הלאה, אתה תמצא דברים טובים יותר.

ron292
09-08-04, 11:22
תודה רבה רבה לכולכם
עזרתם לי להחליט
אני ממשיך לחפש פרוזה אחרת
(כזו שעדין לא התהפכה... :twisted: )

-->