PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על ארובת קמין

ירון גל
29-01-10, 23:08
שלום רב
השבוע הפחתי דוד שמש לקמין
מיכון שזה בית מושכר בעל תיקרת עץ העדפתי להוציא את הארובה דרך הקיר (יותר קל להחזיר את הקיר לקדמותו מאשר את התיקרה)
בגלל חוסר בזמן היום לא התקנתי עדיין את הארובה האנכית מחוץ לבית (יש רק את היצאה האופקית)
ניסתי בכל מיקרה להפעילו היום אבל האש לא הצליחה ל"תפוס"
האם זה בגלל שאין את הארובה?
או מסיבה אחרת? (ניסתי מספר עצים ממקומות שונים וכן אני יודע להדליק אש)
תודה

עפר אלמוג
30-01-10, 07:44
ב ר ו ר לארובה יש תפקיד חשוב , ענין של יניקת האויר יותר מזה חשוב מאוד הקוטר של הארובה
והגובה . על מנת שהקמין יעבוד טוב הארובה חיבת לעבור בגובה את הגג של הבית אם לא תמיד תהיה בעיה בהדלקה ובשרפה של העץ.

sus
30-01-10, 09:09
יצא לך עשן מהדלת בזמן ההדלקה?

ירון גל
30-01-10, 09:37
כן
ותודה

sus
30-01-10, 11:24
מניסיוני בבניית קמינים (משהו כמו עשרה), קמין שלא מושך ומוציא עשן ללא הארובה בד"כ מוציא עשן גם עם ארובה גבוהה...
יש מס' פרמטרים המשפיעים על ה"סחיבה" של הקמין: קוטר ומיקום הארובה, גודל ומיקום הדלת ומיקום המדף העליון. כל הפרמטרים הללו הם ביחס לנפח וצורת הקמין.
חלק מהקמינים העגולים (מדוד שמש) שבניתי עבדו טוב וחלק לא. חלק מאלו שלא, לא עבדו גם לאחר התעסקויות ושינויים מרובים.
מתישהו עברתי לבניית קמינים מרובעים במידות שעובדות טוב.
מה קוטר הארובה? אם קטן מ-6", בוודאות לא יעבוד טוב.
דוד

שחר 9
30-01-10, 12:35
תתחיל עם ביטול הזוית 90 מעלות של היציאה מהבית החוצה ותחליף לפעמים 45 מעלות או אפילו למשהו "רך" יותר.
90 מעלות קשה לאויר/ עשן לטפס .
כמו כן אתה אמור לעשות קלאפה לארובה שזה תריס שליטה על הארובה ואז אתה יכול לשחק עם הלחץ יניקה של הארובה
ע"י סגירה חלקית של הארובה .

בהצלחה

שלום רב
השבוע הפחתי דוד שמש לקמין
מיכון שזה בית מושכר בעל תיקרת עץ העדפתי להוציא את הארובה דרך הקיר (יותר קל להחזיר את הקיר לקדמותו מאשר את התיקרה)
בגלל חוסר בזמן היום לא התקנתי עדיין את הארובה האנכית מחוץ לבית (יש רק את היצאה האופקית)
ניסתי בכל מיקרה להפעילו היום אבל האש לא הצליחה ל"תפוס"
האם זה בגלל שאין את הארובה?
או מסיבה אחרת? (ניסתי מספר עצים ממקומות שונים וכן אני יודע להדליק אש)
תודה

zagi
30-01-10, 21:52
אכן כמה פרמטרים משפיעים על " יניקת הארובה " : קוטר הארובה , אורך הארובה בבית , אורך הארובה מעל לגג - ביחס לשיפוע הגג , מס' הזוויות בדרך , אורך של ארובה "שוכבת" , מבנה פנים התנור , תעלות/מעכבי עשן , ועוד....

תתחיל בזה שתרכיב את הארובה החיצונית ( בערך מטר מעל הרעפים ) , תתקין כובע לארובה ותבדוק שוב .

תחזור עם תוצאות ונעזור במידת האפשר אם צריך .

נ.ב - אין צורך להחליף את זויות 90 ( תרשה לי לחלוק עליך שחר ... תתחדש על הרכב , נראה לי שראיתי אותך ), אבל "קלאפה" בהחלט צריך .

-->