PDA

צפייה בגרסה מלאה : וולוו XC60 2.4D או אודי 2.0 TFSI ?

ALEF
29-01-10, 23:11
זה לא שהחיים שלי יפים מידי וההתלבטויות שלי הן של מפונק :)

אבל קשה לי להחליט מבינהן. הוולוו נוחה,יפה,אבל קצת "עייפה" יחסית לאודי,
אבל וזה אבל גדול, בשטח הוולוו לוקחת בגדול. רק בגלל הקטע עם התמסורת נדמה לי ? (אני לא מקצוען במכוניות... :) ,
בנסיעת מבחן היא התקשתה עם איזו מדרגונת קטנה מאוד... וזה מטריד אותי,כי אלו מקומות שאני תמיד נוסע אליהם.
אבל חוץ מזה, בחול ים היא נסעה יפה מאוד. וכך גם הוולוו,
ככה שקשה לי להחליט.
אני מרגיש שעם האודי אני אקבל יותר אמינות,
ופה אתם נכנסים :) יש למישהו מהאנשים בפורום ניסיון ? יש לוולוו או לאודי תקלות ?
מה הייתם בוחרים ?
לי חשוב גם רמת זיהום וצריכת דלק יותר נמוכה, בגלל זה אני נוטה יותר לאודי,אבל חשוב גם השטח... לכן הוולוו גם מושכת אותי.

אשמח לדעת את דעתכם.

שגיא S
29-01-10, 23:16
לעניות דעתי..

אם אתה באמת מחפש יכולת שטח כלשהי - ותר על 2 המכוניות...
אלו מכוניות כביש גבוהות, שימוש תדיר בשטח יביא לנזקים....

אבל אם בכל זאת אתה מתעקש על 2 האופציות הללו..אני הייתי הולך על הוולוו.

ALEF
29-01-10, 23:22
היום אני עם סובארו אאוטבאק 3.0
ומסופק עם יכולת השבילים שלו... למרות שגם לו היה נחמד אם היתה נעילת דיפרנציאל ...

אני לא מחפש משהו גבוה מידי, אני רוצה נוחות ויציבות על הכביש. בלי יותר מידי שטח. אבל עם יכולת לרדת לחול ים ושבילים קצת קופצניים.

גיא
29-01-10, 23:51
חחח

אני חייב להגיב להודעה הזאת ....

בתור אחד שיש לו רכב שטח ב 35000 שח .. חחח אני באמת מחייך תו"כ הקלדה ...

לגיסי היתה וולבו פרייבט שבילתה המון במוסך .. אני חושב שהאודי יותר עדיף .. למרות שאף אחת מהן כניראה לא ממש מתאימה לשטח, לפחות לא שטח כפי שאני מבין אותו.

בהצלחה איש .. אני מפרגן !

bizon
30-01-10, 08:45
מה לגביי BMW X5 אני מאמין שהוא יהיה טוב יותר משניהם ככה ראיתי בטופ גיר :)

ALEF
30-01-10, 09:14
מה לגביי BMW X5 אני מאמין שהוא יהיה טוב יותר משניהם ככה ראיתי בטופ גיר :)

אני צריך להשאר בתחום ה320 אלף.... לא שקל יותר :S
(החיים באמת קשים נו :))

eysham
30-01-10, 14:07
גראנד צ'ירוקי ועודף של כמעט 100K ש"ח...

ויתרון ענק בשטח.

איל

ALEF
30-01-10, 15:12
גראנד צ'ירוקי ועודף של כמעט 100K ש"ח...

ויתרון ענק בשטח.

איל

צ'ירוקי הוא אכן יתרון בשטח ועודף בכסף, אבל זה כסף שתצטרך לדלק...(הם מתחשבים בך ;)

אחד מהפרמטרים שלי לבחירת הרכב הוא רכב שמזהם וצורך פחות מג'יפ רגיל..
בגלל זה Q5 קורץ לי...

חבל שאין הייברידים קרוסאוברים בארץ...

danielw
30-01-10, 17:32
ללקסוס יש קרוסאוברים היברידים לא?

ALEF
30-01-10, 18:45
ללקסוס יש קרוסאוברים היברידים לא?

בארץ ? בסכום המדובר ? שיכולים לרדת לשטח עדין ?

אני הולך לרחרח ברשת

ALEF
30-01-10, 19:01
http://autos.aol.com/car-Hybrid-Crossover-az/

משהו נמצא כבר בארץ ?

danielw
30-01-10, 19:15
אולי הלקסוס אבל אני לא בטוח
מודעה מיד 2:
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=164&SubModelID=&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&fromHand=&Hand=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromKM=&KM=&Info=
יש שם אחת היברידית אולי יותר לא בדקתי...

גיא
30-01-10, 19:47
מעיון באתר שצרפת אני מוצא שיש רכבי שטח ענקיים כאלו שצריכת דלק שלהם 13 ק"מ לליטר .. זה יפה.
מאוד יפה אם אני מניח שזה בנזין.

אבל קח בחשבון שהסוללות, גם בתהליך הייצור ובעיקר בתהליך הפירוק - מאוד ! מזהמות.
המנוע הענקי של הרכב פולט את שלו במהלך הנסיעה. כו' ....

אם אתה אקולוג גדול.. אני חושב שזה לא האוטו הנכון בשבילך.

ALEF
30-01-10, 20:38
מעיון באתר שצרפת אני מוצא שיש רכבי שטח ענקיים כאלו שצריכת דלק שלהם 13 ק"מ לליטר .. זה יפה.
מאוד יפה אם אני מניח שזה בנזין.

אבל קח בחשבון שהסוללות, גם בתהליך הייצור ובעיקר בתהליך הפירוק - מאוד ! מזהמות.
המנוע הענקי של הרכב פולט את שלו במהלך הנסיעה. כו' ....

אם אתה אקולוג גדול.. אני חושב שזה לא האוטו הנכון בשבילך.

אני רוצה לחשוב שאני אקולוג מתון, על קו השפיות, (עם פסיכוזות משיחיות על סוף העולם,טיקים בעין,ושפם עם פירורים)

הטויוטה היילנדר היבריד נראית נחמד :)

לגבי זיהום של בטריות וכו, אני מניח שהכל מזהם בסופו של דבר, אבל יש דברים שמזהמים פחות.
בטריות שיסיימו את חייהן צריכות להיות מטופלות ככה שהפירוק שלהם לא יזיק.
וזה בטוח אפשרי. (לא שיש לי מושג :))

גיא
30-01-10, 23:54
הי

לא רוצה להרוס לך את חזון אחרית הימים ולא את שרשור, אבל כבר הוכרז אחרי בחינה מדעית מעמיקה שכלב מזהם יותר מרכב שטח מיושן. ורכב שטח מיושן מזהם פחות מרכב היברידי.

מה גם שהטיפול במזהמים של הסוללות יכול להיות תיאורטית טוב אבל מעשית הוא ממש ממש רע. גם פה בישראל.

:)

אני מציע את גוגל בתור מקום טוב להתחיל, יש גם שירשור פה באתר לא ממזמן דווקא לפני שבועיים שלושה.
המון מידע וניפוץ פרות קדושות.

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39972&highlight=%E9%F8%E5%F7

דרור ברלי
31-01-10, 00:45
ALEF ידידנו. בוא ונאמר ככה: רוב החבר'ה כאן בג'יפולוג, שנוסעים ברכב שטח ישן ו"מזהם" שזולל בנזין או סולר, שומרים על הסביבה הרבה יותר מכל ירוק צווחן שמזדחל בטויוטה פריוס וחושב שהוא מציל את העולם.

כאן לא המקום הנכון להתרפק על תיאוריות אקולוגיות וירוקות. לא משום שאנחנו נגד שמירת הסביבה, אלא משום שכל סיפור ההתחממות הגלובאלית ושאר נספחיה זה בבל"ת אחד גדול, אולי התרמית הגדולה ביותר בתולדות המין האנושי... אלא אם יתברר שהנחיתה על הירח לפני 41 שנה היתה מבוימת וצולמה באולפני יוניברסל....

מה שגיא כתב לך, הוכח מדעית.
- החתימה הסביבתית של כלב בינוני גדולה מזו של SUV ממוצע.
- תהליך ייצורה של מכונית היברידית אחת דוגמת טויוטה פריוס, מזהם פי עשרות מונים מזה של רכב שטח דוגמת ג'יפ רנגלר או לנדרובר דיסקברי.
- ייצורן של הסוללות המיוחדות מזהם. בסוף חייהן צריך למצוא פיתרון לאחסנה/קבורה/פירוק/מיסמוס או מה שלא תרצה, כדי להרחקי אותן מסביבת בני אדם, צמחיה ו/או בעלי חיים, כי הן מ-א-ו-ד מזהמות.

מכוניות היברידיות? לא יותר מטרנד, אופנה, תרגיל מבריק בשיווק - הן מאפשרות ליצרניהן (טויוטה למשל) לנקות קצת את מצפונן (ולהוריד את "ממוצע פליטת המזהמים" שלהן) כדי שיוכלו להמשיך למכור טנדרים ו-SUV ענקיים עם מנועי V8. שלא נטעה - הטרנד הזה חזק מאוד ומשפיע. כמו שנכתב כאן בשרשור אחר: במערב אירופה למשל - מוטב לך היום להזדהות כיהודי וישראלי ואפילו להודות שאתה שוחט ילדים פלשתינים כדי לקצור את איבריהם ולאפות מדמם מצות לפסח, מאשר להכריז שאתה אנטי-ירוק ושכל סיפור התחממות כדור הארץ הוא סוג של בלוף. עד כדי כך הם צבועים והיסטריים.
אם יש משהו שמצדיק את רכישתה של מכונית היברידית הרי שזו תצרוכת הדלק בתנועה בעיר, ולא פליטת מזהמים, וזה כמובן לא כל כך תופס לגבי SUV ו"דמויי גי'פים" היברידיים כמו הלקסוס RX או ב.מ.וו X5 החדש, שנועדו רק לאפשר לרוכשיהם המשועממים והסתומים בכסף עד מעל לאזניים, להרגיש קצת פחות רגשי אשמה. בפועל - אחיזת עיניים. בלבול ביצים. הם עדיין נוסעים רק 9-10 ק"מ לליטר בתנאים אופטימליים. הם עדיין דורשים שחיטת עדר פרות שלם רק כדי לרפד את המושבים שלהם. הם עדיין מדופנים בפיסות עץ משובחות שהצריכו כריתת עצים ביערות הגשם... ובכל פעם שתיסע איתם בשביל, אתה עלול לדרוס איזה ג'וק ולהשאיר קוליס...אז בחייך.... על מי בדיוק כל רוכשי האנדרוגינוס הזה - "רכב שטח היברידי" - חושבים שהם עושים רושם?
קח דוגמא לאוטו שלא מתיימר להיות "ירוק": הקיה סורנטו דיזל החדש, לא היברידי ולא נעליים, אוטו לא קטן עם 7 מושבים מרווחים, 197 כ"ס ויופי של ביצועים, שעולה הרבה פחות מחצי מהלקסוס RX400H, עשה אצלי בסופ"ש האחרון 12 ק"מ/ליטר משולב, כולל עיר, כולל טיסות נמוכות (במהירות שאסור לדבר עליה) על כביש 6, כולל הרבה שטח (עד כמה שאפשר לקרוא לדישון ולשאר שבילים בצפון בשם "שטח") אז תגיד לי בעצמך, בשביל מה לטרוח? את מי בדיוק מנסים לרמות כאן עם סיפור "רכב השטח ההיברידי"?...

לטעמי אין דבר כזה "חצי דתי" או "חצי בהריון". ככה גם אין "חצי סביבתי". אתה כזה אקולוגי? סע באופניים. סע ברכבת. לך ברגל. סע במכונית חשמלית (עוד מעט קט, תהיה לך רנו פלואנס חשמלית מטורקיה, באדיבות שי אגסי, שההצדק ההיחידה שאנ ירואה לרכוש אותה אינה בגלל זיהום כמו בגלל התלות ההולכת וגוברת בנפט שמאגריו ומרבציו הולכים ומתדלדלים).

לשאלתך:
וולבו XC60 עם מנוע דיזל יהיה חסכוני יותר מהאודי עם מנוע בנזין.( האודי Q5 דיזל לא מיובא לישראל) אם זה חשוב לך (פליטת מזהמים, צריכת דלק) - הוולבו דיזל לוקח.
אודי Q5 בנזין מהיר, ספורטיבי, ומהנה הרבה יותר מוולבו XC60 דיזל. אם הנהיגה בכביש באמת חשובה לך - האודי לוקח.
וולבו XC60 נוח, מרווח ונעים יותר מאשר האודי Q5 שהוא פשוט קטן יותר. אם זה חשוב לך, הוולבו לוקח.

ומי טוב יותר בשטח? - עדיף שתנסח את זה נכון יותר ותשאל מי פחות גרוע מחוץ לאספלט - הוולבו קצת פחות גרוע בשטח מהאודי, ולכן הוא זה ש"לוקח". בקושי.

ALEF
31-01-10, 06:17
היי דרור וכולם, תודה על התשובה המושקעת :)
אם בקונספירציות עסקינן, הרי שגם לכיוון השני יש קונספירציות, והן יותר משכנעות מכיוון שלאימפריית הנפט יש הרבה מאוד כסף.למעשה, אימפריות הנפט שולטות בעולם. ולכן הגיוני שכל ניסיון להרים אנרגיה חלופית יתקל בתגובות נגד ומחקרים מוכחים וכו'... אני לא באתי ושבת לגי'פולוגים על המצפון, רק שאלתי שאלה ואנ ימניח שתחושת האשמה שמקננת בחלקכם הרימה את ראשה :)

אני חושב שאם יש מספיק כסף, אפשר להוכיח כל דבר מדעית.

ואני מקווה שהכיוון הירוק הוא לא בלוף . או בוא נגיד שאני מקווה שהוא בלוף והכדור שלנו לא הולך לההרס ע"י זיהום והרס האוזון וכו' ...

אבל לא נכנס לזה יותר מידי לעומק, כי אין משם יציאה, וכל הוכחה, יש לה הוכחת נגד. ממש כמו ל"האם בריא לאכול עגבינה" ...

גיא
31-01-10, 09:46
עד גבול מסויים.

האנטי אוקסידנטים ( שם מפוצץ לנוגדי חימצון ) עובדים יותר טוב אחרי בישול.
וכמות רבה מידי מהעגבניה היא לא בריאה בפרוש. ככה גם חציל או פלפל ועוד כמה מחבריהם.

-----

דרור הלך טיפה רחוק אולי בתגובה שלו. ואין פה שום רגשי אשם או קנאה, אני מבטיח לך. מי שקונה סופה זללנית עושה את זה בגלל הפתוח ו/או בגלל המנוע. ללא שום רגשי בושה על צריכה הדלק המופרעת. הוא באופן אישי מנקז את מאגרי הנפט הערביים ישר למסילה המשותפת שלו. אבל הוא גם לא צבוע מצד שני.

מה שדרור ניסה, דומני להגיד, הוא שלרכוש מנוע מפלצתי עם טיפה אוטו מסביב ולהגיד שזה לא נורא כי יש קטעים שבהם המנוע לא פועל ונוסעים על חשמל, הוא הצביעות.

-----

בכל מקרה, אל תיקח את זה קשה. סע במה שבא לך :) כל עוד אפשר, לא עוד הרבה נישאר לנו להנות מהתחביב שלנו. ולא משנה אם האוטו עלה 35000 או 350000 שח. העיקר לשמור על הנקיון בשטח ועל כבוד לזולת. גם כשאין שוטר ואין תמרורים. ( כן, עיצבנו אותי בשטח בפעם האחרונה כל מיני עירוניים עם SUV ) ואולי הצעה אחת קטנה, יש רכבי שטח שהם אולי פחות שופוני אולי לפעמים הרבה פחות שופוני אבל הרבה יותר מהנים ושימושיים גם בכביש וגם בשטח.
כדאי לבדוק !

ALEF
31-01-10, 14:50
מממ עגבניה מבושלת זה טעים.
אני אהבתי את התגובה של דרור, אנשים שנסחפים הם אנשים שהנושא נגע בהם.

אני לא ממש חושב שזו צביעות לנהוג ברכב שכשאתה בעיר הוא פולט פחות מזהמים וצורך פחות דלק ,אבל לא נכנס לזה :) (אני חושב שעוד כ15 שנה כולנו נסע בכאלו. וזה לא יראה לנו צביעות כי כולנו נוכל לרכוש כאלו. )

ושופוני או לא... בסופו של דבר גם לאנשים עם נינג'ה יש שופוני. גם לאנשים שקונים רק אורגני ומסתובבים בשרוואל יש שופוני, וגם לכאלו שהולכים עם חליפה 3 חלקים ארמני.

הכל שופוני (גם האנטי שופוני הוא שופוני) :)

לשמור על ניקיון, לנהוג בזהירות ובכבוד. זה האלף בית .
איך הגענו לפה מהנושא המקורי צקצקצק.
:)

גיא
31-01-10, 15:23
אינשאללה :)

-->