PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני? ויטארה?

hahochman
31-01-10, 13:07
שלום לכולם.
השבוע אני הולך לרכוש את הג'ימני הראשון שלי (ורכב השטח הראשון שלי).
אומנם ההחלטה כבר התקבלה אך נשאר בי ספק קטן (ועדיין אפשר לשנות את ההחלטה::
למה ג'ימני ולא ויטארה.
חשוב לציין שהג'ימני שאני מתכנן לקנות תהיה חדשה. באותו סכום כסף, כנראה שהויטארה תהיה כמה שנתונים אחורה אבל זה לא נורא מבחינתי.
אשמח לשמוע ממי שמכיר את הויטארה (ואולי גם את הג'ימני) היטב חוות דעת בתחום חוזק הרכב (מכלולים, מרכב וכו'), עבירות, תחזוקה שוטפת (עלות ותכיפות), אופציה לשיפורים, נוחות נסיעה ביום יום וכו'.
תודה רבה.

shaviad
31-01-10, 13:39
שלום לך

אני בעל גימיני 2003

זהו רכב שטח מצויין בעל יכולת עבירות גבוהה מאוד לאחר שיפורים קלים
השיפורים הם מיגונים חובה ,נעילה אחורית והחלפת הבולמים + קפיצים

לגימיני יש שני סרנים חיים מה שלויטארה אין

האחזקה שלו זולה מאוד חוץ מטיפולים שוטפים אין לו תקלות במיוחד אם אתה קונה חדש.
רישוי כמו של רכב פרטי

נוחות הנסיעה היא החסרון שלו הוא לא הכי נוח למרות שאני נוהג בו ואני 1.90 מטר גובה ומסתדר יופי

לפי דעתי (ותקנו אותי אם אני טועה) הגימיני בעל יכולת עבירות גבוהה יותר מהויטארה

בהצלחה ותתחדש בכל מקרה

tagiv
31-01-10, 13:42
שים לב לשרשור צמוד..
ממש שיר הלל לג'ימני.... ובצדק!!!!
אגב, שלחתי לך ה"פ.

זרקו
31-01-10, 13:44
קודם כל מזל טוב.
ועכשיו כמה שאלות, כדי שהתשובות שלי/שלנו יהיו איכותיות יותר...
1. מה המטרה בקניית ג'יפ?
2.כמה אנשים יסעו ברכב?
3.טיולים קצרים או ארוכים?
4. חדש זה אחלה אבל... תכניס אותו לשטח קשה?
-נדמה לי שיש פה כמה שרשורים על אובדן אחריות אחרי שיפורים שעושים לרכב.מומלץ לבדוק בפורום.
מכיר רק ויטארה ישנה ולא חדשות- לא יודע מה היכולות. אבל מכיר ג'ימני טוב.
מכלולים טובים- תדאג רק לטיפולים בזמן.
אם אתה לא מתכוון רק לטייל בשבילים מומלץ-
מיגון, צמיגים טובים מאלו שתקבל- לפחות 50/50 וכמובן עדיף שטח מלא.
אני? אני קניתי 2005 -ג'ימני ואני לא הייתי קונה חדש- חבל לי. אני לא מצאתי סיבה לשלם 100+ ולהוסיף את כל השיפורים כשאפשר למצוא אחד במצב טוב (... נזכרתי במישהו שמוכר 2008 משופר- קפיצים, הגבהה,מיגון ונעילה במחיר טוב- מקווה שזה עוד רלוונטי. פרטים בהודעה פרטית)
בהצלחה
נועם

hahochman
31-01-10, 13:49
קודם כל, אני 1.87 מטר ואני מאוד שמח לשמוע שאתה מסתדר יופי!!! זה היה אחד הפחדים הגדולים שלי מהג'ימני.
סליחה על הבורות: אבל כשאתה אומר שלויטארה אין שני סרנים חיים, זה אומר שאין לו הנעה 4X4??

shaviad
31-01-10, 13:56
לא זה לא מה שהתכונתי

לויטארה יש הנעה 4*4 וגם הילוך כח

מבחינת הגובה אם אף אחד לא צריך לשבת מאחוריך אז אין בעיה
יש עוד כמה אנשים גבוהים עם גימיני ומסתדרים יופי

יש רכב אחד למכירה שנת 2008 עם כל השיפורים אם זה נראה לך

hahochman
31-01-10, 14:05
קודם כל מזל טוב.
ועכשיו כמה שאלות, כדי שהתשובות שלי/שלנו יהיו איכותיות יותר...
1. מה המטרה בקניית ג'יפ?
2.כמה אנשים יסעו ברכב?
3.טיולים קצרים או ארוכים?
4. חדש זה אחלה אבל... תכניס אותו לשטח קשה?
-נדמה לי שיש פה כמה שרשורים על אובדן אחריות אחרי שיפורים שעושים לרכב.מומלץ לבדוק בפורום.
מכיר רק ויטארה ישנה ולא חדשות- לא יודע מה היכולות. אבל מכיר ג'ימני טוב.
מכלולים טובים- תדאג רק לטיפולים בזמן.
אם אתה לא מתכוון רק לטייל בשבילים מומלץ-
מיגון, צמיגים טובים מאלו שתקבל- לפחות 50/50 וכמובן עדיף שטח מלא.
אני? אני קניתי 2005 -ג'ימני ואני לא הייתי קונה חדש- חבל לי. אני לא מצאתי סיבה לשלם 100+ ולהוסיף את כל השיפורים כשאפשר למצוא אחד במצב טוב (... נזכרתי במישהו שמוכר 2008 משופר- קפיצים, הגבהה,מיגון ונעילה במחיר טוב- מקווה שזה עוד רלוונטי. פרטים בהודעה פרטית)
בהצלחה
נועם

אהלן נועם.
לא רשמתי בהודעה הראשונה: קוראים לי יובל.
המטרה בקניית הג'יפ היא לנסוע בשטח. בגלל חוסר הניסיון שלי (למעט צבא..) אני מאמין שאני יתחיל בטיולים רכים ורגועים יותר ולאט לאט נגיע לטיולים הקשים והמאתגרים. רק אני יסע ברכב + עוד בן אדם שיצטרף אליי לטיולים :)
טיולים ארוכים / קצרים, לא יודע לענות כרגע. ננסה ונראה.
ואני מתכנן בסופו של דבר להכניס אותו לשטח קשה.
אני מתכנן צמיגי שטח מלא מקסיס 8060 ישר אחרי הקנייה ומיגונים של אספיר (אשמח להמלצות כי החבילה "המלאה" שלהם נראית לי מוגזמת.
בקשר לג'ימני משומש משופר: אכן כבר הספקתי לדבר עם הבן אדם שמוכר בפרטי, ולמרות שנשמע הצעה מאוד מפתה, מעבר למיגון והצמיגים שזה יהיה ישר ברגע שאני יקנה, נעילות והגבהות יצטרכו להמתין. אני גם רוצה "לבנות" את הרכב בעצמי שיתאים לי ולא לקבל אותו מוכן.
תודה רבה על התגובה.
יובל

azora
31-01-10, 14:41
גם ג'ימני וגם ויטרה הינם שני רכבי שטח מעולים ולשניהם חסרונות ויתרונות.

יתרון הויטרה על פני הג'ימני בכביש הינו ברור, לויטרה מתלים נפרדים ואילו לג'ימני סרן חי.
מה זה אומר? מספר דברים כשהחשובים מבניהם מבחינתך הם שכל אבן שאתה עולה עליה עם הג'ימני גורמת לו להעביר את הזעזוע טוב טוב לרכב ואילו אצל הויטרה זה יותר דומה לרכב רגיל - כמעט לא מורגש.
מצד שני: לסרן חי ישנו יתרון אדיר בקשיחות וכן כשאחד הגלגלים עולה למעלה על מכשול מסוים כל הרכב עולה איתו; מרווח קבוע בין הסרן לקרקע - יתרון בנסיעת שטח

הויטרה "טיפה" יותר רגישה למעברים קשים ולטיולי שטח אינטנסיבים (ולטענת ד"ר מוסמך בתחום בעלת מספר חלקים שנוטים לההרס דיי מהר).

אין לי מדד "סיבולת" לג'מנים לגבי כמות תיקונים וביקורים במוסך, אך יחסית לסמוראים, הויטרות "מבלות בחופש" הרבה יותר (הכוונה נחות מעמל היום אצל המכונאי).

בסופו של יום, אם בטיולי שטח חפצה נפשך: ג'מני. אם בהרבה נסיעות כביש + זליגה לשטח ההמלצה זה ויטרה.

לפי מה שמסתמן הדגש אצלך זה על טיולי השטח + תמיד עדיף לנסות להצמד לחוק: יותר חדש = יותר טוב (למעט במקרים ספציפים מאוד - ראה האמבולנס של צחי). ולכן ההמלצה שלי: ג'ימני - אבל בשום פנים ואופן לא בצבע כסף, ראיתי כבר שניים וזה מכוער רצח.

hahochman
31-01-10, 15:30
גם ג'ימני וגם ויטרה הינם שני רכבי שטח מעולים ולשניהם חסרונות ויתרונות.

יתרון הויטרה על פני הג'ימני בכביש הינו ברור, לויטרה מתלים נפרדים ואילו לג'ימני סרן חי.
מה זה אומר? מספר דברים כשהחשובים מבניהם מבחינתך הם שכל אבן שאתה עולה עליה עם הג'ימני גורמת לו להעביר את הזעזוע טוב טוב לרכב ואילו אצל הויטרה זה יותר דומה לרכב רגיל - כמעט לא מורגש.
מצד שני: לסרן חי ישנו יתרון אדיר בקשיחות וכן כשאחד הגלגלים עולה למעלה על מכשול מסוים כל הרכב עולה איתו; מרווח קבוע בין הסרן לקרקע - יתרון בנסיעת שטח

הויטרה "טיפה" יותר רגישה למעברים קשים ולטיולי שטח אינטנסיבים (ולטענת ד"ר מוסמך בתחום בעלת מספר חלקים שנוטים לההרס דיי מהר).

אין לי מדד "סיבולת" לג'מנים לגבי כמות תיקונים וביקורים במוסך, אך יחסית לסמוראים, הויטרות "מבלות בחופש" הרבה יותר (הכוונה נחות מעמל היום אצל המכונאי).

בסופו של יום, אם בטיולי שטח חפצה נפשך: ג'מני. אם בהרבה נסיעות כביש + זליגה לשטח ההמלצה זה ויטרה.

לפי מה שמסתמן הדגש אצלך זה על טיולי השטח + תמיד עדיף לנסות להצמד לחוק: יותר חדש = יותר טוב (למעט במקרים ספציפים מאוד - ראה האמבולנס של צחי). ולכן ההמלצה שלי: ג'ימני - אבל בשום פנים ואופן לא בצבע כסף, ראיתי כבר שניים וזה מכוער רצח.

שלום לך. (azora)
תודה רבה על ההסבר המפורט והברור. (וסוף סוף הבנתי מה זה סרן חי לעומת מתלים נפרדים).
לפי מה שאתה כותב, אז הג'ימני בהחלט הייתה הבחירה הנכונה. (בגילי המופלג - 27, אני עדיין יכול לסבול נסיעה לא נוחה וזעזועים :) )
החדשות הרעות: הוא יהיה כנראה בצבע כסף כי משום מה, בגרסא הידנית, שתי האופציות היחידות הם כסף או שחור. הם אפילו לא ידעו להגיד לי בסוכנות (באר שבע) מתי אם בכלל יגיע בצבע לבן (שזה המועדף עליי) והסוכן ידע רק להגיד שאין צפי שזה יהיה בזמן הקרוב.
שחור לא בא בחשבון (בלי להעליב כמובן את בעלי הג'ימני השחורים).
בכל מקרה, ביום רביעי הקרוב אני מזמין את האוטו ולאחר מכן כמובן אדאג לשתף אותכם בתמונות וחוויות.
בתקווה שהוא לא יהיה "מכוער רצח"....

נדב42
31-01-10, 15:38

אין פה שחור ולבן.
סרן קשיח הוא כמובן קשיח ועמיד יותר, אבל גם לו יש ציריות ונקודות חולשה.
סרן חי גם מאפשר ליצור מהלכי מתלה ארוכים יותר, אבל זה לא בהכרח מצביע על מהלכים ארוכים יותר בתצורה המקורית ...
לעומת זאת, במתלים נפרדים, ברוב הזמן הדיפרנציאל ממוקם גבוה יותר מאשר בסרן חי ולכן מרווח הגחון משופר...
בקיצור - ייתרונות וחסרונות לשתי התצורות.

לויטארה דיפרנציאל קדמי רגיש (גוף אלומיניום), במיוחד כאשר נוחתים מהצלבה עם רגל על הגז ...
(מנסיון - פוצצתי 3).
אם מודעים לנקודת החולשה ונוהגים בהתאם אפשר להמנע מעוגמת נפש רבה. גם נעילה (אפילו רק אחורית) עוזרת להמנע מהמצב הכאוב הזה.

אחרי הרבה שנים עם ויטארות, הסטטיסטיקה האישית שלי חולקת על הקביעה הזו - מאיפה אתה לוקח את הנתונים ?

המלצה חלופית: אם אתה רוצה שיהיה לך נוח גם בכביש וגם בשטח, מבלי להתפשר על עבירות - ויטארה ...

להתראות בשטח,

נדב.

hahochman
31-01-10, 15:49
אין פה שחור ולבן.
סרן קשיח הוא כמובן קשיח ועמיד יותר, אבל גם לו יש ציריות ונקודות חולשה.
סרן חי גם מאפשר ליצור מהלכי מתלה ארוכים יותר, אבל זה לא בהכרח מצביע על מהלכים ארוכים יותר בתצורה המקורית ...
לעומת זאת, במתלים נפרדים, ברוב הזמן הדיפרנציאל ממוקם גבוה יותר מאשר בסרן חי ולכן מרווח הגחון משופר...
בקיצור - ייתרונות וחסרונות לשתי התצורות.

לויטארה דיפרנציאל קדמי רגיש (גוף אלומיניום), במיוחד כאשר נוחתים מהצלבה עם רגל על הגז ...
(מנסיון - פוצצתי 3).
אם מודעים לנקודת החולשה ונוהגים בהתאם אפשר להמנע מעוגמת נפש רבה. גם נעילה (אפילו רק אחורית) עוזרת להמנע מהמצב הכאוב הזה.

אחרי הרבה שנים עם ויטארות, הסטטיסטיקה האישית שלי חולקת על הקביעה הזו - מאיפה אתה לוקח את הנתונים ?

המלצה חלופית: אם אתה רוצה שיהיה לך נוח גם בכביש וגם בשטח, מבלי להתפשר על עבירות - ויטארה ...

להתראות בשטח,

נדב.

נדב,
בהנחה שמתעלמים מהפקטור של הנוחות.
מה אז תהיה דעתך? עדיין ויטארה?
מה בנוגע לעלויות יומיומיות (דלק טיפולים וכו')
ומה בנוגע למגוון השיפורים שקיים בגימני לעומת הויטארה?
בנוגע לעבירות: אני נוטה להסכים איתך מניסיון של חבר בעל ויטארה לשעבר. היא עבירה מאוד.
אבל: אני לא מעוניין בהתחלה לשפר את הרכב מעבר לצמיגים ומיגונים. אז הויטארה ייתכן ותהיה בעייתית עד שאני יחליט לשפר.
אשמח לשמוע את דעתך
*תודה
יובל

azora
31-01-10, 17:45
היי נדב,

אין לי שום דבר נגד ויטרה, להיפך לאחר מספר פעמים בהם טיילתי לצידן הייתי רק התרשמתי.

בנוגע לסרן חי, ציינתי שישנם עוד פקטורים, אך לדעתי האישית* הם פחות רלוונטים בשבילו.

את הסטטיסטיקה לקחתי ממספר בעלי ויטרות, מתקני סוזוקים למיניהם וחרישה על הפורומים. בעברי מאוד מאוד התלבטתי - פעמיים יש לציין, ובשתי הפעמים בסופו של דבר "התחדשתי" בסמוראי מטעמי עבירות ושבירות נטו.

שים לב, אתה נמצא פה בפורום דיי הרבה זמן, ז"א (ותקן אותי אם אני טועה) שאתה גם נוהג לא מעט זמן, וגם אתה ציינת "שפוצצת" מספר דיפרנציאלים קדמיים ואתה הרי לא טירון, בנוסף שים לב לשאר החלקים שהיית צריך לתקן ולתדירות.

כולנו לא תמיד זהירים בנהיגה בשטח, וכולנו מפעם לפעם טועים. לעניות דעתי, נהג מיומן יוכל להוציא מהויטרה הרבה, והרבה מאוד. אבל הבחור לא כזה מיומן, וזהו רכב השטח הראשון שלו.
וככזה עדיף לו להתחיל עם רכב קצת יותר סלחן.

בכל אופן זוהי דעתי, ואין צורך להתנפל עלי - אני בכלל חושב שהוא צריך לקנות סמוראי :-P

נדב42
31-01-10, 19:29
שים לב, אתה נמצא פה בפורום דיי הרבה זמן, ז"א (ותקן אותי אם אני טועה) שאתה גם נוהג לא מעט זמן, וגם אתה ציינת "שפוצצת" מספר דיפרנציאלים קדמיים ואתה הרי לא טירון, בנוסף שים לב לשאר החלקים שהיית צריך לתקן ולתדירות.

הדיפרנציאלים שאני פוצצתי היו לפני 12 שנה (שניים מהם הוחלפו באחריות), מאז עברתי עוד הרבה קילומטרים ושנים על ויטארות, וברור לי שזהו הרכב שנכון עבורי - זה לא אומר שהוא נכון לכל אחד.

לגבי תדירות התיקונים שלי לפחות היא לא גבוהה (כמובן לא כולל יישור קו שאני משלים לויטארה הארוכה שקניתי), ושתי הויטארות האחרונות שלי הן משנתונים ישנים יחסית: 93-4

כמובן שויטארה, כרכב ישן יותר מהג'ימני, יסבול כנראה מיותר תקלות, פשוט כי הוא ישן יותר ...
(אבל הוא גם יעלה פחות ...)

המשך יבוא ...

נדב42
31-01-10, 19:46
נדב,
בהנחה שמתעלמים מהפקטור של הנוחות.
מה אז תהיה דעתך? עדיין ויטארה?
מה בנוגע לעלויות יומיומיות (דלק טיפולים וכו')
ומה בנוגע למגוון השיפורים שקיים בגימני לעומת הויטארה?
בנוגע לעבירות: אני נוטה להסכים איתך מניסיון של חבר בעל ויטארה לשעבר. היא עבירה מאוד.
אבל: אני לא מעוניין בהתחלה לשפר את הרכב מעבר לצמיגים ומיגונים. אז הויטארה ייתכן ותהיה בעייתית עד שאני יחליט לשפר.
אשמח לשמוע את דעתך
*תודה
יובל

אי אפשר להתעלם לגמרי מנושא הנוחות, כי הכל משתלב.
הויטארה היא רכב עדין יותר מהג'ימני ובוודאי מהסמוראי וזה מתבטא בהתנהגות שלה ובמגבלות שלה. אם אתה מחפש רכב לכסח איתו בשטח, להכנס בסלעים בכוח וכו', אתה תשמיד את הויטארה קצת לפני שתשמיד את הג'ימני. בשביל זה קונים סופה או סיקס ומה שנשבר מרתכים בחזרה...

בנסיעה עדינה בשטח (ניסוח בעייתי משהו - אתה מוזמן לסיבוב התנסות כדי להבין למה אני מתכוון "עדינה" ...) ויטארה עם שיפורים סבירים תיתן לך מענה דומה לזה שייתן ג'ימני עם שיפורים דומים. אני מניח שבתקציב גבוה ניתן למשוך את מגבלות השיפורים של הג'ימני יותר מאשר של הויטארה (אם כי בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות תוכל למצוא ויטארות עם סרן חי של טויוטה ...)

בתצורה מקורית ויטארה רכה יותר ונמוכה יותר מהג'ימני, והגחון שלה פגיע יותר, כך שמיגונים והגבהות מסוג כלשהו הן די חובה כדי לרדת איתה לשטח - מה שכן: רוב המשומשות כבר קיבלו לפחות חלק מהמיגונים וסוג כזה או אחר של הגבהה, כך שההשקעה הנותרת היא לרוב צנועה.

אני לא מכיר את היצע השיפורים לג'ימני, אני מניח שהוא נרחב.
לויטארה יש מגוון רחב של שיפורים לכל תקציב: מיגונים, בולמים, קפיצים, קיטים, נעילות אוטומטיות, מוגבלות, נשלטות, פגושים - בקיצור, כל מה שתוכל להרשות לעצמך ...

גילוי נאות: אני נוסע כעת על ויטארה ארוכה עם קיט 3" של קאלמיני, פעמיים ARB, מיגונים ועוד - הרכב עובר בכל מקום, מגהץ שבילים במהירויות גבוהות שחבל"ז, פשוט תענוג - אבל יקר

להתראות בשטח,

נדב.

-->