PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוביקון (בעד ונגד)

rloo
31-01-10, 16:51
אני מתעניין בקנייה של רנגלר רוביקון ארוך. הרכב ישמש בעיקר לטיולים (יש לי רכב חברה ליום יום).
שמעתי דיעות שונות לגביו ואשמח לקבל חוות דעת מבעלי נסיון. אין לי ספק לגבי עבירות וכד' אולם אני מוטרד בנושא אמינות (חשובה לי מאד) ושירות בישראל (לא מחפש צרות).

תודה.

six 4 life
31-01-10, 16:52
לא קצת חבל על סכומים כאלו כשמדברים על רכב לסופ"ש?

ניר ל
01-02-10, 07:59
לא צריך להיות הבדל באמינות בין דגם רגיל לרוביקון, הרוביקון חזק יותר מבחינת מכלולי הנעה (יתרון) ויש לו שתי נעילות דיפ' מקוריות, אם כבר אז הוא אמין יותר. אם אין שאלה של עלות אז ברור שהוא עדיף . מה הבעיה של שרות בישראל ? למוסכי יבואן אתה תמיד יכול להגיע, אבל לא חייב, אין לך אחריות יבואן ממילא.

rloo
01-02-10, 09:12
לגבי שירות, כוונתי לשאול האם היבואן ומוסכיו יסכימו להביא למשל חלקים שרלוונטים רק לרוביקון. אני יודע שבעלי טויוטה FJ אוכלים הרבה קש בנושא טיפולים ושירות.

ניר ל
01-02-10, 10:41
אין סיבה שלא יסכימו, אתה משלם על זה.

אין גם שום סיבה שלא תזמין את החלפים האלה בעצמך דרך האינטרנט וזה יעלה לך פחות מלהחזיק כל רכב אחר. אין גם שום סיבה שתצטרך להזמין משהו מיוחד עבור רכב כזה - פילטרים ושמנים מקבילים לדגמים שנמכרו בארץ, כך גם חלקי מרכב פנסים וכו', לבד ממספר מצומצם של מכלולים עמידים מאד אין הבדל.
שוב, היתרון של להחזיק רכב אמריקאי פשוט בסה"כ הוא בזמינות של חלפים כאלה דרך הרשת.

אתה מתכוון לייבא או לרכוש מיד2 בארץ ?

rloo
01-02-10, 18:32
אם אצליח ליבא לבד כנראה אייבא. כרגע המבחר של יד שניה בארץ קטן.

asafk
01-02-10, 20:56
יש לא מעט רוביקונים בישראל. האזרחיים - כולם בייבוא אישי ולכן מכשירי תנועה, באופן רשמי, לא מחזיקים חלפים. אבל בשנה שעברה נמכרו 10 רוביקונים לצה"ל, והשנה יסופקו (אם לא יהיו הפתעות) עוד כמה עשרות. זה אומר שבמחסני מכשירי תנועה ככל הנראה יהיו חלפים במידה זו או אחרת.

אסף.

rloo
01-02-10, 21:25
אלו חדשות טובות. אשמח לקבל מידע ממישהו שייבא לבד. אולי אפשר להתארגן כמה חברה ולייבא.

טל חסיד
01-02-10, 21:51
אין לי ניסיון אישי אבל יצאתי עם מיספר חברים שיש להם רוביקון ורנגלר קצר.
לרכב יש פוטנצייל רציני לשיפורים, אפשר לשפר אותו לרמה מאד גבוהה במתלים וכו
אבל הבעיה הגדולה שלו היא המחשב \מערכת חשמל. כל הזמן בעיות, מיליון חישנים כל הזמן גיר ניתפס נעילה לא ננעלת וכ"ו. אני אישית לא סובל את התקלות האלה וכל זה עוד לפני שפריצים של מים ובוץ.

בהצלחה טל

GodsFather
02-02-10, 15:11
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=219182&view=findpost&p=1719253

אם בקצרי חשמל עסקינן.... ראו את התמונה בלינק למעלה (התמונה הוסרה מהפורום, לבקשת הצלם).

בנוסף, יש תופעה מוכרת מאד (ברמה של הודאה של היצרן ולא סתם שמועה) של שליפת ידית הטרנספר בשל אוקולון מגוחך שממצה את חייו במהרה, יותר מהר מהתופעה המוכרת בסופה.

rloo
02-02-10, 19:53
וואו, מדהים... אכן אמינות חשובה לי מאד. היום אני על פג'רו ומרגיש בטוח להכנס לשטח בלי תקלות. מסתמן כי הרוביקון עדיין לא שם מבחינת אמינות. אגב, אין לי עניין בשיפורים. כל הרעיון ברוביקון לטעמי הוא שהוא מוכן לשטח. אני מטייל בשטח, לא בודק שיפורים.

ofiredri
02-02-10, 20:32
מה היתה הסיבה לדליקה ? מה גרם לקצר החשמלי ?
היתה מורכבת כננת ?

המשוטט
02-02-10, 20:39
מה היתה הסיבה לדליקה ? מה גרם לקצר החשמלי ?
היתה מורכבת כננת ?

עושה רושם שכן .

שים לב בהמשך הדף יש תמונה של חזית הרכב

GodsFather
02-02-10, 21:08
אני לא יודע את הפרטים מעבר למה שפורסם באתר, אבל התמונה הזו גרמה ללכלוכית בעין... ממש עצוב.

asafk
02-02-10, 21:08
קשה לנתח את השריפה מכאן, אבל אילתורי ותוספות חשמל הם הגורם מספר 1 לשריפת כלי רכב. (חוץ מVW מקוררי אוויר, שנשרפים מסיבות אחרות, אבל עזבו). בדרך כלל בגלל שאין כיסויים מבודדים לנעלי כבל, בגלל חיבורי רופפים שיוצרים קשת חשמלית, בגלל קונקטורים לא מתאימים או חוטים דקים מדי.

אסף.

ד ו ר ו ן
02-02-10, 21:21
כל כך הרבה השקעה ברכב אבל לא מחזיקים מטף..

גלדיאטור
02-02-10, 21:47
נו מה לא מוכרים אותו לחלקים?:twisted:

ד ו ר ו ן
02-02-10, 21:55
לא נראה לי שנשארו חלקים.. (ניתן לראות את התמונה בלינק המצורף).

http://d-spot.co.il/forum/uploads/monthly_01_2010/post-14910-126360136694_thumb.jpg

(התמונה הוסרה מהפורום, לבקשת הצלם).

asafk
02-02-10, 22:00
ולא חשוב מה הסיבה לדליקה, חברת הביטוח תנסה כנראה "לשבב" את הנזק... מי שהתקין את הכננת - שיתכונן...

ואולי נחזור לנושא המקורי? אם מעניין המשך הדיון בשריפה - אפשר לפצל אותו למרות שנראה לי שהוא מוצה.

אסף.

YNV
03-02-10, 00:34
שנתיים עם רוביקון משופר קלות..
נקודת התורפה הגדולה היא אכן מערכת החשמל. הרבה תקלות קטנות וחיבורים רופפים.
רוב הרכב מבוקר מחשב קטן ושתלטן. מספיק שאחד הסנסורים קצת מזייף והוא מיד מגיב.
אצלי, אחד החיישנים בגיר נזכר לזייף אחת לכמה חודשים. בתמורה המחשב נועל את הגיר על הילוך שני. ריסט למחשב (כיבוי והתנעה) מסדר את העניין.
רכשתי Superchips Flashpaq (http://images.autoanything.com/images/products/med/performance/superchips_flashpaq_tuner.jpg) שבין היתר מאפשר לקבל אינדיקציה לתקלות שמאובחנות במחשב.
מבחינת שירות, אני מטפל במוסך מורשה והשירות מצויין. לא ניתקלתי עדיין בבעיית זמינות חלפים, וגם אם תהיה, קל וזמין לייבא לבד את מה שנחוץ.

אם נושא האמינות מ-א-ו-ד קריטי מבחינתך, אני לא משוכנע שזה הרכב בשבילך. לי באופן אישי זה לא ממש מפריע.

-->