PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי יוקוהומה?

asafk
09-08-04, 01:06
הצמיג- 235/85R16 יוקוהומה MT
כדאי או לא?

למה כן?
זול- באזור ה600 שקל לאחד (הכל יחסי... לצמיגים האיכותיים ב800-1000 שקל. לאחד. איפה הימים שקניתי צמיגים למכונית ספורט ובכיתי שהם עולים 500 שקל וזה נורא יקר.. )
אחיזה טובה, לפי מה ששמעתי וראיתי
הם מחוזקים בדפנות יחסית למה שהיה לפני שנתיים (כשכולם קנו אותם (אופנה חולפת) והם נקרעו חודש אחרי).

למה לא?
כי כשהיה נורא אופנתי לנסוע על יוקוהומה, הם נקרעו לכל קורבנות האופנה שאני מכיר רק מהרעיון של נסיעה בשטח.

מי מכיר את הדגם החדש? לא משמועות, מנסיון אישי, בבקשה.

(ולמה אני בכלל שוקל יוקוהומה, תשאלו? כי אין לאף אחד במלאי גודייר או BF. הידד להסתדרות והאח לשביתה בנמלים. וגם כשיהיו גודייר וBF במלאי, הם עולים יותר מ800 שקל לצמיג- 720 לפני מע"מ לגודייר ברוחב 235, ו950 לגודייר ברוחב 265. הBF עוד יותר יקרים. זה סכום שעלול לגרום לי לבכי אם אני אשחוט צמיג על איזה בזנ"ט בנחל מעזר (לדוגמה). וזה רק עניין של זמן עד שזה יקרה).

pachul
10-08-04, 23:59
טוב מניסיון של כמעט שנתיים שנה טרופר חצי שנה סופה וחצי נוסף על cj8 אני היתי מאוד מרוצה,הצמיגים היו יוקוהמה גאולנד(מקווה שאני לא טועה בשם) מידה 31/10.5/15.
רוב הטיולים היו טיולים עם מעברים טכנים ובלחץ אוייר נמוך מאוד 10-15 PSI האחיזה היתה מעולה ואם לא משתוללים ומתרסקים לתוך סלעים בלחץ אויר כזה אין סיבה שהצמיג יתפרק,
האמת שבבוץ הצמיגים היו פשוט מעולים להבדיל מחברים עם צמיגי bf ובריג'סטון (לא הMTR) גם "כשהתישבתי" עם הרכב קצת משחק עם ההגה וקצת גז והצמיג היה מתנקה וברוב המיקרים המשכתי תנועה.
לסיכום אני היתי מרוצה מהצמיגים,למרות שברכב הבא אני כנראה אני אלביש בקומו עקב מחיר,וחוו"ד מחברים...
קודם כל נקנה את הרכב הבא(בתקווה שיהיה האחרון לתקופה הקרובה-5 שנים) ואז נחשוב על צמיגים.
ערב טוב שרון.

אלון_ק
27-02-05, 23:58
יוקוהומה גיאולנדר, הדגם החדש. מחוזק, בן כ3 חודשים. 235/85/16, צמיג בדרגה E שאמור להחזיק 1.5 טון בכיף (על צמיג אחד, דהיינו 6 טון ל4 צמיגים). הרכב - סמוראי. משקל עצמי - פחות מטון.

נחל חצרה, העליה שעוקפת את המפל, סופ"ש האחרון. קטע טכני קליל. 3 סמוראי, אחד אחרי השני באותו הקוליס. אחד נעול פעמיים (אני), אחד נעול אחורה, אחד לא נעול. שני הנעולים עולים בלי דרמות, החלקות קלילות בלבד. השלישי מפרפר את הנשמה כדי לעלות, מתיז סלעים מדי פעם, כמה פעמים מסחרר קלות באוויר ומחזיר לרצפה בגסות. הצמיגים של שני האחרים - הנקוק MT, 215/75/15. כולם נקנו באותה תקופה, יחד עם היוקוהומה שלי. כל הנתונים לטובת היוקומה.
ההנקוק לא התרגשו. אין שריטה. גם ברכב שפרפר. ביוקוהומה נחתכו 8 קוביות, 5 מהן לא קיימות כבר לגמרי. חריצים למינהם הופיעו כבר ממזמן, היום כבר אין כמעט קוביה בלי חריץ.
תעשו לעצמכם טובה, אל תקנו את החרא המרוכז הזה. מעל 3 שנים שיש לי את הרכב לא הצלחתי לגרום כזה נזק לשום צמיג שהיה לי, בטח ובטח לא תחת תנאים כאלו.

אין הנחות. חרא של גומי נשאר חרא של גומי, גם אם שמים אותו במבחן שהוא אמור לצאת בו מנצח בגדול.

אריה פאהן
28-02-05, 00:37
מוזר ,יש לי למעלה משנה את היוקוהומה על הלנדרובר שמשקלו בסביבות ה2 טון, נסעתי בערך 40000 ק"מ אולי יותר והם במצב טוב מאד , לפני זה היה לי עוד 2 סטים כאלו ברכבים אחרים ,לדעתי בתמורה למחיר הם מנצחים,בבוץ הם מנצחים בלי קשר למחיר,יותר טובים מ-MTR

סוזי המשתוללת
28-02-05, 02:35
נקסוס
אולי אכלת אותה כי קנית בזול ?
חשבת על זה שאולי קנית צמיגים ישנים ? או אולי פגומים?
לחבר היו כאלה על דיפנדר - הרכב לא עצר בשום מקום בייחוד בבוץ ודרדרות וגם החזיקו לו יפה וכל מטרתם בחיים הייתה לנסוע בשטח

אלון_ק
28-02-05, 16:27
סושי, לא קניתי בזול - קניתי מחבר. הצמיגים מסוף 2004, בדקתי בעת הקניה. ירדו מהמדף (מהמשאית, הוא הזמין אותם במיוחד, לא היה לו בסטוק. שמעתי גם את השיחה שלו עם המשווק שלו, במקרה).
לגבי פגומים, הציעו לי לקחת את הצמיג לבדיקה. גם הבהירו לי מה תהיה התשובה מהחברה, ואתה יודע מה? הם צודקים. זה שאני מטומטם ולא מקשיב, לא בעיה שלהם. זה שאני לא אקנה כזה צמיג בחיים, זה כבר כן.

אריה, אני לא מתווכח על הביצועים של הצמיג - רק על העמידות שלו. יש לי כמה וכמה דוגמאות של חברים עם דיסקברי/דיפנדר/סופה וכד' שהצמיגים מחזיקים להם יפה מאוד, אבל יש הרבה יותר דוגמאות של אנשים שהם לא החזיקו להם, בלשון המעטה.
אין לי סיבה למה אצלך הם נהדרים. אתה גם לא היחיד שמוכן להשבע בהם. אבל שחור על לבן יש לך כאן מבחן אולטימטיבי - 3 סמוראים. אחד לא נעול בכלל, אחד נעול אחורה בלבד, שניהם עם מידה הרבה יותר קטנה. כולם נוסעים באותו נתיב (אין אחר). 1 LOW, כמה החלקות קלילות בלבד, שום פירפור של ממש - בניגוד לשני האחרים, בפרט ללא נעול שלקח לו כרבע שעה לעלות.
על קוביה או שתיים לא הייתי בוכה. ככה זה בחיים, עם רכבי שטח. על זה, אני ועוד איך בוכה - ועוד על צמיג חדש! עדיין יש לכל הצמיגים את השפיצים מאיפה שהזריקו את הגומי!
http://img229.exs.cx/img229/3858/p22800053jg.th.jpg (http://img229.exs.cx/my.php?loc=img229&image=p22800053jg.jpg)
עיגולים 3-8 מחוקים יותר מחצי. לא בכולם אתה רואה את זה בתמונה, כי יש להם חתך עמוק בקוביה שאני יכול להרים את שארית הקוביה הנותרת ביד, כמו מכסה.
עיגולים 1-2 זה רק 1/4 קוביה. גם כן, לא כל כך רואים - זה מכסה כמו שתיארתי קודם.
עיגולים 9-12 משתנים בין 1/3 קוביה ל1/4. גם מין מכסה כזה.

אז נגיד שהנזק בכל מה שלא עיגולים 3-8 סביר. נתעלם מזה שלאף אחד לא קרה כזה דבר. נתעלם מהכל ונאמר שזה נורמלי. עדיין יש את 1/4 הצמיג של 3-8.
3 שנים בלי שום דבר כזה, אריה. קשה מאוד לטעון שאני נהג עד כדי כך גרוע שאני אצליח לעשות כזה נזק איפה שאף אחד אחר, תחת תנאים קשים יותר, לא מצליח.

שעיה כליף
28-02-05, 21:40
אלון - האמת נמצאת איפה שהו באמצע,
ראיתי את הצמיגים שלך והקוביות באמת נושרות, גם ראיתי אותך מטפס על קירות בשביל הכייף וזה הרבה יותר ממה שאחרים עושים,
ראיתי גם שהחלק הפנימי של הצמיג בסיבוב לא זהיר נוגע במתלה ובדרך קורע לקוביות את הצורה,
אז אולי היוקוהמה לא הכי טובים אבל אתה פשוט מתעלל בהם. :D

אלון_ק
28-02-05, 21:51
גם ראיתי אותך מטפס על קירות בשביל הכייף וזה הרבה יותר ממה שאחרים עושים,
נכון. אבל זה לא קרה בטיפוס על קיר, זה קרה בקטע שכולם עשו את אותו הדבר.

ראיתי גם שהחלק הפנימי של הצמיג בסיבוב לא זהיר נוגע במתלה ובדרך קורע לקוביות את הצורה
לא נכון פעמיים. פעם אחת, כי זה לא קרע אף קוביה נכון להיום. גם אם זה היה קורע, זה הצד הפנימי של הצמיג נוגע בקפיץ - לא החיצוני. בטח שלא הייתי בא על זה בטענות.
פעם שניה, כי לי זה כבר לא קורה - אני יודע איפה גבולות ההגה שלי (וגם זה ישתנה, כשאני אזכור לקחת מאסף את חולץ הפיטמן). זה קרה למישהו אחר שנהג לי ברכב באותו הרגע.

מה שאתה ראית זו לא התעללות בצמיג. התעללות זה כשהרכב מפרפר, כשהצמיג עולה באוויר, מסתחרר ונוחת על הסלע, זו התעללות. כל עוד יש לי 4 צמיגים על הרצפה, עם אחיזה בכל הארבע, ב1 LOW עם 0 החלקה - זה לא התעללות. וזה, להזכירך, בדיוק מה שראית במדרגות הקטנות ליד העץ.

אני שוב אומר - אין לי בעיה עם זה שצמיג נתון לא מחזיק לנצח. הם לא אמורים. הם נקרעים, עפות קוביות, בלה בלה בלה - זה חלק מהמשחק, ברור לי. אני שוב מפנה את תשומת ליבכם לעובדה שתחת תנאים דומים מאוד, הצמיג הזה כשל איפה שאחרים תחת תנאים קשים בהרבה לא. זה הכל.

אריה פאהן
01-03-05, 01:25
אלון אני לא עובד ביוקוהומה ולא מכיר אותם ,גם לא נשבע לצמיגים שלהם,פשוט נוסע איתם ,אני מאמין שקרה לך מה שקרה , הייתי בודק טוב את פשר העיניין,לפני שהייתי מגיע למסקנה שהצמיג דפוק, אולי משהו נוגע? אולי פירפרת על סלע חד ואחרים פרפרו 20 ס"מ לפניו ולא עליו? למה נדפק לך רק צמיג אחד ולא כולם?
ובכלל פרופיל צמיג יוקוהומה שונה מ-MTR , בMTR הקוביות או איך שנקרא לזה (זה לא ממש קוביות)פרופיל הצמיג מחולק להרבה חלקים צורתיים קטנים יותר ,כך שאם תתלוש שם חתיכה קטנה זה פחות מורגש מאשר לתלוש קוביה גדולה כמו ביוקוהומה ,מצד שני זה מה שהופך את היוקוהומה לצמיג בוץ טוב הקוביות הגדולות עם המרווחים הגדולים בינהם,
הקיצר הכל פשרות ,צריך להתאים את הצמיג לסוג השטח בו אתה רוצה לנסוע ,או להתאים את צורת הנהיגה תוך התחשבות בצמיגים

סמוראי 92
01-03-05, 03:53
ממה שאני יודע יוקהומה זה צמיג רך. לכן הוא טוב בשטח כי הוא "נדבק" אבל הוא לא ממש עמיד.
באשר לקילוף הבננות של אלון אז ברור שעייפות החומר (גם אם הוא גמיש) כתוצאה מטיפוסי טיפוסים לא תתרום לעמידות הקוביות ורגע הכשל יכול לצוץ דווקא במקום פשוט וקל.

חוץ מזה אלון, שבגלל שיש לך קוטר אחר של צמיג אתה נגעת בסלעים בנקודות שונות מאלו של הסמוראים שנסעו איתך ויכול להיות שזה מה שעשה את ההבדל ותרם לקילוף, זה תלוי בגובה הסלעים שטיילת עליהם ובזוויות שלהם מול הרצפה והגלגלים, ברור לך שהצמיגים הקטנים נגעו בסלע בזוויות שונות ועל כן בעומסים שונים.

ההמלצה שלי למהנדס ההיי טק שהבטיח לסדר לנו קומבינה למד מהירות (כשיחזור הדיפנדרק מהפחחות) אך שכח מפאת הנאסד"ק היא - לך על אפקט הגודריך.

זה אפקט נפלא. שווה כל אגורה וגם לא נראה לי שצמיג שעולה 200 ש"ח פחות יגרום לך להצטער פחות כשהוא יפגוש בזנ"ט וייפרד לשלום.

שחף110
01-03-05, 06:31
אלון - עד כמה שאני זוכר כשהיינו אצל ארז והסתכלנו על הצמיגים שלך, גילנו שהם מהדור הישן של ה 2 שכבות בדופן, לא :?:

zagi
01-03-05, 08:53
אז בקיצור ..
bf is the best and fuck the rest :twisted:
סתם .... אני פשוט כ"כ מרוצה מה- bf ומרגיש שההשקעה היתה יותר משווה ...
ד"א הייתי בחורשן לפני חודשיים בערך עם צמיגי AT והיו כמה עליות שהסמו סירב לעלות ...
בשבת שעברה ה - BF לא נתנו לסמו להעצר בשום מקום ..לא היתה עליה שלא עליתי ( את הבקתה עליתי גם עם הצמיגים הקודמים ...)
אני לא מהאנשים שמנסים לשמור על הרכב בשטח ... אני אפילו די " מתעלל " בו - את הצמיגים זה לא ממש מעניין ...הם אפילו נהנים מזה .. :twisted:
ובקיצור .... אני ממליץ בחום .
שגיא .

eran4x4
01-03-05, 12:34
וגם זה ישתנה, כשאני אזכור לקחת מאסף את חולץ הפיטמן
אלון -
לא יודע אם התקנתה הגה כוח או לא אבל לידיעתך \ להזכירך לתיבת ההגה (לפחות בהילקס) יש מרכז וחיבים לשמור עליו - אחרת הטיבה תהרס.

איציק - 4X6ZH
01-03-05, 12:49
אין כל הצדקה להתקין צמיגים יקרים !!
לצערי גם יצרני האיכות כבר מזמן הם עוד יצרן צמיגים .אבל דופקים מחירים !!
כדאי להקפיד שהצמיג יהיה מסוג שנמצא בשוק וניתן להשיג גם יחידה בודדת במידת הצורך .
וכמה שיותר זול .
המצחיק שהיום אפשר למצוא צמיג " יוקרתי איכותי " במחיר תחרותי .
אז שלא יעבדו עליכם ....
איציק

אלון_ק
01-03-05, 14:45
מממ... לאחר בדיקה נוספת, בעקבות חשדות עמוקים של ארז (ושחף, טוב?), הצמיג שלי הוא אכן חדש - אבל מהדגם הישן. :oops:

חבר'ה, תתאפסו - יש לי צמיג שנגע בנק' אחרות??? קיבינימט, מי מכם היה שם בזמן האחרון? אין שם מקום אחר, בטח לא ליד סמוראי לא נעול שפרפר שם ימינה, שמאלה, למעלה, למטה וכל מה שלא תרצו! אין שום תירוץ בעולם שיצדיק כזה נזק תחת כאלו תנאים.

אני מזכיר לכם - אם זה היה קורה באחד ממיליון מקומות אחרים, לא תחת תנאים כאלו, הייתי מקבל את זה. אם זה היה קורה אחרי עוד שנה, מילא. אם לא היה לי גליון נקי לגמרי מדברים כאלו, בסדר. אבל חבר'ה, זה קרה בדיוק תחת התנאים האלו. אם הטענות שלכם היו נכונות, זה היה קורה לפחות עוד פעם אחת עם הצמיגים הקודמים שלי - גם איתם הלכתי לטייל איפה שהחברים שלי לא.

אותי לא תצליחו לשכנע. אולי כי לא הייתם שם.

מה שאריה אומר לגבי מבנה הקוביות די הגיוני, לעומת זאת. זה לא גואל את הצמיג הזה מבחינתי, אבל יש משהו בדבריו - כאן יש רק קוביה, אין שום דבר אחר.

את דעתי, חוויתי. TAKE IT OR LEAVE IT.

-->