PDA

צפייה בגרסה מלאה : המשקל המותר לגרירה ע"י CJ8 קצר ?

yanivsai
02-02-10, 22:55
שלום לכולם
רציתי לגרור עגלה בג'יפ שלי CJ8S ,ומ 3 יצרנים שונים של נגררים קיבלתי שלוש תשובות שונות
לגבי מה אני יכול לגרור.
אז כן,הסתכלתי ברשיונות לגבי משקל עצמי , כולל , מלא וראו איזה פלא הערכים ריקים...
אבל בתנאים והגבלות כתוב : "גובה וו גרירה 50 סמ : משקל לצורך גרירה 1770 : מותקן וו גרירה אונקל " סוף ציטוט.
פשוט לא ? אחד מהיצרנים של הנגררים אמר לי שזה לא יכול להיות כי חייב להיות כתוב ברשיון משקלים וכו',אבל מה זה מעניין שוטר תנועה ? הוא הולך לפי מה שכתוב ברשיון לא?
תודה
יניב

נימי
03-02-10, 09:45
אצלי רשום
גובה וו גרירה 50 ס"מ
משקל לצורך גרירה 1750

לפי מה שאני מבין מזה מותר לי לגרור עד 1750 ק"ג

im_ri
03-02-10, 10:09
מה פתאם!

משקל לצורך גרירה אומר שאתה מחשב את המשקל שמותר לך לגרור תתיחס לרכב כשוקל 1750(שככל הנראה זה המשקל העצמי)..
כלומר תחלק ב-2 תוסיף 70 למשקל הנהג, ותקבל את המשקל שמותר לך לגרור.
שזה 945 ק"ג.
מסקנה: אתה יכול לגרור עגלה של עד 750 ללא מערכת בלמים.
מעל 750 ק"ג העגלה צריכה להיות עם מערכת בלמים עצמאית.

צירפתי קובץ בנושא.

yanivsai
03-02-10, 14:48
יש למישהו הגדרה של משקל אצלו ברשיון ?
ז"א כמה שוקל CJ8 קצר ?
נראה הגיוני למדינה שלנו ההגדרות לחוק המצורפות כאן אבל גם מסורבל ולא הגיוני שיתנו לך לחשב
מה המשקל שמותר לך לגרור.זה נתון קבוע אז למה לא לרשום אותו ברשיון ?

im_ri
03-02-10, 15:07
יש למישהו הגדרה של משקל אצלו ברשיון ?
ז"א כמה שוקל CJ8 קצר ?
נראה הגיוני למדינה שלנו ההגדרות לחוק המצורפות כאן אבל גם מסורבל ולא הגיוני שיתנו לך לחשב
מה המשקל שמותר לך לגרור.זה נתון קבוע אז למה לא לרשום אותו ברשיון ?

זה מתייחס למקרים כמו אצלך כאשר המשקל לא רשום.
ברוב המקרים אכן רשום כמה מותר לגרור..
בהגבלות והיתרים - לא יגרור גרור שמקשלו מעל......

yanivsai
03-02-10, 15:12
טוב,אז כמה מותר לי לגרור בעצם ?
בלי בלמים עד 750 ועם בלמים עד 945 ?

ציקס
04-02-10, 09:51
מה רשום לך ברישיון ?פרטי רכב שדה, או רק רכב שדה?
התשובה נמצאת שם..

yanivsai
04-02-10, 11:16
אני חושב פרטי רכב שדה, יש גם M1 שם, לצערי אני לא ליד הרשיון עכשיו..
אז מה שתי האופציות אומרות ?

yanivsai
04-02-10, 12:36
התקשרתי למשרד הרישוי והם שאלו מה כתוב ברשיון, ולפי זה אמרו לי שמותר לי לגרור עד 1500 ק"ג ללא בלמים.
עכשיו אני יודע שזה אמור להיות מספיק לי (ולמעשה זה כן) אבל משהו בהתנהלות ובשאלות של הפקידה גרם לי לחשוב בדיעבד שהיא לא באמת מבינה מה היא אומרת.
משהו יכול להגיד לי כמה שוקל CJ8 קצר ? משהו פעם שקל או כתוב לו ?
אשמח לדעת כי לא נראה לי שהג'יפ שוקל רק טונה וחצי,אני מעריך שיותר.
תודה

נימי
04-02-10, 13:14
מה פתאם!

משקל לצורך גרירה אומר שאתה מחשב את המשקל שמותר לך לגרור תתיחס לרכב כשוקל 1750(שככל הנראה זה המשקל העצמי)..
כלומר תחלק ב-2 תוסיף 70 למשקל הנהג, ותקבל את המשקל שמותר לך לגרור.
שזה 945 ק"ג.

צירפתי קובץ בנושא.

כנראה שלא הבנתי נכון, תודה

שאלה לגבי החוק, לפי מה שהבנתי מהקובץ המצורף בכל מקרה אסור לי לגרור עגלה ששוקלת יותר מ 750 קילו אילה אם לעגלה יש בלמים ואז מותר לי עד 950 ק"ג?

לגבי מישקל של CJ, שלי עם קצת ציוד שקל סביב ה 1.6 טון

אפי מאגנום
04-02-10, 13:51
התקשרתי למשרד הרישוי והם שאלו מה כתוב ברשיון, ולפי זה אמרו לי שמותר לי לגרור עד 1500 ק"ג ללא בלמים.
עכשיו אני יודע שזה אמור להיות מספיק לי (ולמעשה זה כן) אבל משהו בהתנהלות ובשאלות של הפקידה גרם לי לחשוב בדיעבד שהיא לא באמת מבינה מה היא אומרת.
משהו יכול להגיד לי כמה שוקל CJ8 קצר ? משהו פעם שקל או כתוב לו ?
אשמח לדעת כי לא נראה לי שהג'יפ שוקל רק טונה וחצי,אני מעריך שיותר.
תודה

נראה לי שהפקידה לא מבינה על מה היא מדברת.
בכל מקרה גרור מעל 750 ק"ג מחוייב בבלמים.
אני עם מגנום בעל משקל עצמי כולל של 2850 ק"ג קיבלתי אישור לגרור עגלה של 1450 ק"ג עם בלמים ו 750 ק"ג ללא בלמים.
תתקשר לאחד המתקינים של ווי הגרירה אצלם יש את הנתונים המתאימים ובודאי יוכל לאתר לך לפי סוג הרכב את משקל הגרירה המורשה או להפנות אותך לגורם המתאים.

בהצלחה.

נימי
04-02-10, 14:09

צירפתי קובץ בנושא.

פיספסתי את השורות האלו, עכשיו הכל ברור, תודה

דרור ברלי
04-02-10, 14:15
אותה בעיה עם הסופות. אף אחד עדיין לא יודע בדיוק... גם לא הפקידה במשרד הרישוי וגם לא רוב השוטרים שיעצרו אותנו לבדיקה...

כעיקרון, זה לא סוד שמשרד התחבורע לא אוהב את כל עניין הגרירות.

במקרה של רכב שמגיע מיצרן נורמלי, היצרן קובע כמה הרכב יכול לגרור.
במקרה של תע"ר, שאינו יצרן נורמלי, ושרוב תוצרתו הלכה ממילא לצבא שלא גורר עם הג'יפים האלה שום דבר שמעבר לעוקב מים, קבעו נתון מגוחך - 500 או 600 ק"ג שזה סוג של בדיחה. כל פיאט פנדה פצפונת יכולה ומורשית לגרור יותר.

לכל סופה או CJ שאי מכיר כתבו ברשיון משהו אחר, וזה רק מראה על חוסר הרצינות ועל הבורות שמאפיינת את כל ההתייחסות לנושא הזה.

ציקס
05-02-10, 18:14
לצערנו זה דיי פשוט ,ברגע שרשום פרטי M1 אז איך שלא תסובב את זה מותר לגרור עד 500 קג.
יש שמועות שאפשר לשנות את ההגדרה במשרד הרישוי ,אבל לא ניסיתי.
באסה אני באותו המצב.

asafk
06-02-10, 01:21
http://www.mot.gov.il/wps/pdf/HE_RECHEV/KosherGriraN1M1.pdf

לפי התקנה שצירפתי,
גרירת גרור ללא בלמים - אסור לך, בגלל שיצרן הרכב לא קבע משקל לגרירת גרור ללא בלמים. (ההערה בסעיף 4.2.1 א )
גרירת גרור עם בלמים - משקל העצמי של הרכב הגורר בתוספת 75 ק"ג (לפי סעיף 4.2.1 ב2) - כלומר המספר הרשום לך בתור "משקל עצמי לגרירה" ברשיון. (מוגדר בתקנה כי "משקל עצמי לגרירה" הוא משקל עצמי בתוספת 75 ק"ג) מותר לך לגרור גרור עם בלמים במשקל 1770 ק"ג. אם היצרן היה מגדיר משקל אחר - היה מותר הנמוך מבין שניהם, אבל היצרן לא הגדיר.

לסיכום - מותר לגרור גרור עם בלמים, במשקל עד 1770 ק"ג, אסור לגרור גרור בלי בלמים.
לדעתי זה די ברור.

וזה:

לצערנו זה דיי פשוט ,ברגע שרשום פרטי M1 אז איך שלא תסובב את זה מותר לגרור עד 500 קג.
פשוט לא נכון. המגבלה היא לא על סוג הרכב אלא על משקל כולל של 2200 ק"ג ומטה, ואז מותר לגרור מקסימום 750 ק"ג. תקרא.

הבעיה היא שרוב המתקינים, השוטרים, והפקידים במשרד הרישוי לא מכירים את התקנה. תדפיסו ותראו להם, זה עוזר.

אסף.

ערן המסוקס
06-02-10, 09:49
משקל כולל של CJ-8 הוא 2200 ק"ג. אז מה עכשיו?

עירא
06-02-10, 10:01
אסף, הכל נכון בהנחה שהרכב עלה לכביש לאחר 01/04/2008 (ברישיון שלו לא מופיע שנת הייצור). לאור העובדה שמדובר ב-CJ אני חושב שלא זה המצב, ולכן התקנה הרלוונטית היא 4.2.2.
ההנחיות בתקנה זו (עבור מצב שברישיון לא רשום משקל כולל אלא רק משקל לצורך גרירה, בהנחה והוא לא נבדק במעבדה מוסמכת ועודכן הרשיון שלו לנוהל החדש):
גרור ללא בלמים = (משקל עצמי לצרכי גרירה / 2) או 750 ק"ג הנמוך מבין השניים
גרור עם בלמים = (משקל עצמי לצורכי גרירה / 1.3) או 3500 ק"ג הננמוך מבים השניים.

ולכן גרור ללא בלמים - 750ק"ג
גרור עם בלמים - 1361.5 ק"ג

עירא

עירא
06-02-10, 10:04
ערן,
לרכב (מלפני שנת 2008 וכו') שכתוב משכל כולל החישוב הוא:
ללא בלמים: (משקל כולל / 3.07) או 750 ק"ג הנמוך מבין השניים
עם בבלמים: (משקל כולל / 1.92) או 3500 ק"ג הנמוך מהשניים.

עירא

asafk
06-02-10, 12:08
אסף, הכל נכון בהנחה שהרכב עלה לכביש לאחר 01/04/2008

עירא

בתקנה לא מדובר על שנת עליה לכביש אלא על שנת רישום וו הגרירה ברשיון. גם אם קיים וו גרירה, אפשר לבקש לרשום אותו מחדש. במקרה הזה לא צריך, כי יוצא אותו משקל כמו שכבר רשום.

אסף.

עירא
06-02-10, 12:28
יכול להיות שאני מתקשה עם הניסוח של התקנה בעברית, אבל ממה שהבנתי, בסעיף 1 מטרת הנוהל, מדובר על רישום של שנת הרכב ברישיון. ולכן ברכבים ישנים יש להתייחס לסעיף 4.2.2 לפי החלוקה של האם מופיע ברישיון משקל כולל או האם יש רק משקל עצמי לגרירה (בהתאם לחישובי משקל שמפורטים שם).

עירא

six-86
14-02-10, 13:13
סתם בדקתי אתמול ברשיון
מופיע "משקל לצורך גרירה 1780"
ראיד

-->