PDA

צפייה בגרסה מלאה : באיזה הילוך ליבחור

erezpm
02-02-10, 22:23
שלום חברים. סוף סוף טיול ראשון נורמלי בשישי האחרון (גביי פרס ונחל פרצים עליון)
בפראדו הארוך 02 שקניתי לפני שלושה חודשים מיגנתי והחלפתי בולמים קפיצים של אולד מן
והחלפתי לצמיגי בי אף גודריץ.היה מסלול יפה ומאוד נהנתי מהרכב אבל לא הצלחתי להבין באיזה הילוך ליבחור וכך היה.
כל הטיול הוא בשיירה בהילוך גבוהה היי הרכב רץ ולא בולם ואז אני צריך לעבוד עם הברקס הרבה
בהילוכים הנמוכים ביגלל שהראשון מאוד מאוד קצר ועד שהוא קופץ לשני ולשלישי ואני מדגיש קופץ אז אומנם אני לא צריך לעבוד עם הברקס אבל גם לא מצליח לזרום נעים ונכון (ברכב הקודם שלי gv הגיר הנמוך היה לא מספיק נמוך וקצר אבל היה נכון ומצוין לנסיעה של יום שלם בשיירה)
ואז גליתי את כפתור הקסם שמבטל את ההילוך הראשון שנידמה לי שמיועד ביכלל לשלג ועשה טוב
האוטו מתחיל בהילוך שני נמוך את את הקפיצה החזקה של הראשון המאוד קצר וחזק כי גם השני
מאוד נמוך וחזק זה הרגיש יותר נכון וזורם בעליות חזקות לחצתי שוב בכפתור וחזר הראשון.
"בקיצור" השאלה.
האים נכון להישתמש בביטול הילוך ראשון הזה ואך אתם נוסעים ברכב כמו שלי ומה לגביי עליה חריפה וארוכה ונגיד עם דרדרת שצריך גם מהירות שלראשון הנמוך אין ולגיר ההיי הגבוהה אין את הכוח תודה ארז

as12345
03-02-10, 08:26
היי,

בשטח סלעי/טכני מומלץ להשתמש בLOW(זה שומר על הגיר ומונע עומסים),אתה בהחלט יכול ללחוץ על כפתור 2ND במעברים ארוכים יותר ע"מ שהרכב יתחיל בשני (זה יחסוך לך את המעבר ביין HIGH ל LOW,העיקר שתשמור על טווח סביר במד סיבובי המנוע (טורים).
כמובן שבדרך טכנית קשה אתה יכול להפעיל את הנעילה האחורית,כאשר הרכב נעול השתדל לנסוע ישר ובמהירות שלא עולה על 10 קמ"ש.
נקודת החולשה של הפראדו זה הדיפרנציאל הקדמי,השתדל לא "לקפץ" עם הרכב במעברים קשים,אם תקפוץ באוויר כאשר הגלגל מסוחרר,כאשר הגלגל יגע בקרקע הוא יעביר את כל המומנט לדפרנצייל הקדמי דבר העלול לגרום לשבירת הדיפרנציאל (קורונה פניון)
הכי חשוב,בכל כניסה לדרך משובשת יש לשלב את ההילוך ל HIGH (מהלך אחד קדימה בידית גורם להדלקת נורת השילוב הכתומה),שילוב זה מגן על תיבת העברה,ע"מ לשלב עדיף להעמיד את הרכב,השיחרור יכול להעשות תוך כדי נסיעה.

רכשת אחלה רכב,תהנה ממנו.

eran4x4
03-02-10, 09:32
לא מכיר את הגיר אצלך אז לא יכול לענות ישירות על השאלה אבל!

נסיעה בכל מקום שהוא מהווה מעמסה על הרכב כמו חולות או עליה (איטית\בשטח) או נסיעה איטית בשטח טכני כאשר תיבת העברה בגבוה או כאשר הגיר במצב שמתחיל רק מהילוך שני גורמת לעבודה מעומצת של ממיר המומנט בגיר ולחימום נוזל הגיר ("שמן") - דבר שהורס את הנוזל ואת הגיר (באופן עקרוני אחרי כל התחממות שכזאת יש להחליף את הנוזל).

erezpm
04-02-10, 21:15
תודה על התשובות אשמח לדעת אם גם אתם בעלי הפראדו בשביל לישמור על קצב נכון בשיירה מישתמשים במבטל הילוך ראשון הזה ב low תודה

asafk
04-02-10, 21:23
הכלל אומר שאם אתה בHI וכל זמן בהילוכים ראשון-שני, תעביר ל LO. אם אתה בLO וכל זמן בהילוכים הגבוהים, תעביר לHI.
יותר חשוב - לפני הכל תנעל דיפ' מרכזי. זה יעשה את כל הנסיעה פחות קופצנית ויותר רגועה, כי הגלגלים לא מחליקים. (פרט לשבילים טובים או שבילי כורכר, שם זה לא מועיל אבל לא מזיק).
ביטול הילוך ראשון - מצב שלג - עוזר מאוד בLO בעליות דרדרתיות למניעת התחפרות הגלגלים. מיותר בשאר הזמן.
אם ההילוכים עוברים באגרסיביות, זה אומר שאתה עם יותר מדי גז. תרגיע, אתה בדרך לשבור את האוטו (ופראדו נשבר. דיפרנציאל קדמי, תיבת העברה...). כשמשלבים הילוך נמוך, באופן כללי, חייבים להיות מאוד עדינים על הגז. זה נכון גם ברכב אוטומטי וגם בידני.

אסף.

raanan
05-02-10, 11:31
הכלל אומר שאם אתה בHI וכל זמן בהילוכים ראשון-שני, תעביר ל LO. אם אתה בLO וכל זמן בהילוכים הגבוהים, תעביר לHI.
יותר חשוב - לפני הכל תנעל דיפ' מרכזי. זה יעשה את כל הנסיעה פחות קופצנית ויותר רגועה, כי הגלגלים לא מחליקים. (פרט לשבילים טובים או שבילי כורכר, שם זה לא מועיל אבל לא מזיק).

אסף,
נניח שיש לך אופציה למצב בטרנספר LOW עם דפרנציאל פתוח .
האם היית ממליץ לנסוע בשבילים קשים (סלעיים, חמרה יבשה בקיץ), ללא מעלה ובנסיעה יחסית איטית במצב הנ"ל ? או,
בכל מקרה LOW נעול ?

האם בנסיעה ב-LOW פתוח בתאור הנ"ל, יש הקלה על מכלולי ההנעה ופחות שחיקה ?

תודה
רענן

asafk
05-02-10, 14:29
דיפרנציאל פתוח רק על שבילים עם אחיזה טובה ממש - לא בסלעים או מקומות בהם אתה עלול לאבד אחיזה.

אסף.

itamar1980
05-02-10, 17:04
שני סוגי דיפרנציאל :

1. דיפרנציאל מרכזי:
אותו יש לנעול כאשר יורדים לשטח. הוא זה שמחלק את הכוח 50/50 בין הקדמיים לאחוריים.
במהלך כל הנסיעה בשטח הוא צריך להיות נעול.
בפראדו (לפחות בשנתון שלי - 1999) הנעילה שלו מתבצעת על ידי דחיפת הידית של הטרנספר מהלך אחד קדימה.
האינדיקציה בלוח שעונים למצב "נעול" היא נורית כתומה בצורת ג'יפ כאשר יש הסימן X במרכזו.

2. דיפרנציאל אחורי:
פועל רק על האחוריים. הוא זה שמחלק את הכוח 50/50 בין האחורי שמאלי לאחורי ימני. אותו יש לנעול במצבים של איבוד אחיזה באחד האחוריים. עדיף להתחיל כאשר הוא לא נעול ואם רואים שלא מצליחים להתגבר על המכשול אז נועלים אותו.
האינדיקציה בלוח שעונים למצב "נעול" היא נורית אדומה בצורת ג'יפ כאשר יש הסימן X בחלק האחורי שלו.

אני לא סגור על זה אבל לדעתי הוראות יצרן אוסרות נסיעה של למעלה מ 40 קמ"ש עם דיפרנציאל אחורי נעול בעוד המהירות המירבית כאשר המרכזי נעול היא 80 קמ"ש. שוב, רק לפי הוראות היצרן.

-->