PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט הגבהה לקאיה - קבוצת רכישה

mbuhboot
03-02-10, 21:30
הי,

כבעל ספורטאג' טרי יחסית - אני שנה מתחבט בנושא קיטי הגבהה. שחקרתי את הנושא רבות (חלק מבאי הפורום הזה יכולים להעיד על כך..) והדבר היחיד שעצר אותי תמיד היה מחירם הגבוה של הקיטים (קפיצים ובולמים) שמאמיר מעבר ל-5,000 ש"ח לקפיצים ובולמים. שקלתי במשך זמן רב לייבא אותם מחו"לכאשר שם הרכיבים עולים כ-2,000 ש"ח.. (התקנה עולה כ-600 ש"ח)

באוגוסט שנה שעברה התארגנה קבוצת רכישה אשר הצליחה להציע לבעלי ג'יפים שונים קיטים שונים במחירים טובים. איך אני יודע? כי הייתי חלק מהקבוצה וקיבלתי הצעה לסט קפיצים ובולמים בפחות מ-4,000 ש"ח כולל מע"מ! למה לא קניתי שם? כי באותה תקופה יצרתי קשר עם מוסך שהחל לייבא קיטים הבטיח לי מחיר אפילו טוב יותר והרגשתי חיבור טוב יותר איתו מאשר עם הקבוצה. ועכשיו, לאחר 4 חודשי המתנה להגעת הקיט הבנתי שהוא כבר לא יגיע.. :-(

אני מאמין שאם נתארגן קבוצה כבעלי קאיות ונפתח מכרז בין המתקינים והיבואנים לערכה אחידה ונגיע למסה קריטית של 5-10 בעלי קאיות נוכל לקבל הצעה טובה לא פחות. אני בטוח שבאתר מסתובבים לפחות 10-20 בעלי קאיות שעדיין לא הגביהו, הגביהו עם ספייסרים ורוצים לשדרג או סתם שקעה להם ההגבהה הישנה ורוצים לחדש את הקפיצים והבולמים.

אני לא בא מתעשיית הרכב, אני נטול אינטרסים אישיים למעט הרצון שלי לשלם מחיר שפוי (ולא יותר מ-10% משווי הרכב) ואני מבטיח לנהל תהליך כזה בשקיפות מלאה. אפשר לדון בנושא גם במפגש הקאיות הקרוב - ואולי יותר טוב, להציג כבר הצעות.

אשמח לקבל פידבקים על הרעיון בשרשור הזה, במסרים או בטלפון 054-5404747.

משה

זרקו
06-02-10, 01:27
אני בעל ג'ימני, וזו יוזמה מבורכת.

עצתי לך- אל תעצר בקאיה, כי בסה"כ הבדיקה שתעשה תגלה שרוב המקומות מציעים קיטים ליותר מרכב אחד ואם תבוא אליהם עם 30 רכבים כולם ירוויחו.
נסה לרכז עוד דגמים.
שיהיה בהצלחה!

*אשמח להצטרף אבל אני כאמור בסוזוקי....

נועם

mbuhboot
06-02-10, 20:32
הי נועם,

תודה על הברכות

אני מודע לזה שכל היבואנים והסדנאות מחזיקים קיטים למספר רב של מכוניות - ומן הסתם ל-30 שמזמינים יש כוח קניה גדול יותר מ-10 - אבל רציתי להתמקד ולא להפוך את זה למשהו רחב ומסובך.

אם אתה בעניין - אולי תקח יוזמה ותפרסם בפורומים של סוזוקי ונחבור יחד לכדי קבוצת רכישה גדולה יותר?

משה

mbuhboot
15-02-10, 17:48
אהלן

טוב, העסק קצת קרטע בסופ"ש כי הייתי במדבר (צריך גם לבלות, לא?) ולכן לא היו עדכונים.

התחלתי לקבל כבר הצעות - ומחר יגיעו השאר. ההצעה הראשונה שאני יכול להעלות פה ולפרסם זה קיט של 4 קפיצי קינג ספרינג שמספקים הגבהה של 2" (30 עד 50 מ"מ) וארבעה בולמי מונרו סנסאטראק במחיר של 4,000 ש"ח כולל מע"מ אבל לא כולל כיוון פרונט (מקבל לקבל תשובה לעלות מוזלת לנושא מבעל מלאכה שצמוד לסדנא)

לשם השוואה, לפני כחודש קיבלתי הצעה לקיט הנ"ל במחיר של 4,400 ש"ח לפני מע"מ שזה 5126 ש"ח. לכן המחיר הנ"ל מגלם הנחה של 22%!

שדרוג לבולמי מונרו אדוונטור לכל ארבעת הגלגלים יוסיף לחשבון כ-400 ש"ח.

לא בדקתי שימוש בספייסרים מאחר וכל מי ששוחחתי איתו טען שמעמדם החוקי בעייתי מאחר ומדובר בשינוי מבנה (שכל נורא לזהות ע"י בוחן חו"ח)

כדי שאוכל להתחיל לקדם את הנושא נא לשלוח לי לאימייל mbuhboot @ gmail.com את הפרטים הבאים:
שם ושם משפחה
שנת ייצור ודגם
דגם מרכב (קצר, ארוך, וואגון, פתוח)
העדפות מסוימות (לא מבטיח שאטפל בהם - פשוט אעביר לסדנא)
מספר טלפון
אימייל לעדכונים

אם יש לכם חברים שרוצים גם, אנא שלחו את הפרטים המלאים שלהם בנוסף לשלכם.

אני מקווה שעד הטיול יהיו הצעות נוספות טובות יותר

אשמח הצעות ועצות באימייל או בטלפון 054-5404747

בברכת "שלא נגרד שוב את הסלע לדיפנדר מאחורה" :)

משה

דיסקו4
21-02-10, 11:14
בוקר טוב משה
בדקתי לטרהקאן סט הגבהה באוסטרליה של אירומן 4 בולמים שני קפיצים ושני מוטות פיטול מגבהים את הרכב ב כ 50 ממ
בעלות לפני הובלה של 3300 ש"ח
אני מאמין שבסכום של 4000 כוללולפני התקנה אפשרלקבל את הסט
משה הובר

mbuhboot
22-02-10, 06:47
הי משה,

הקבוצה שמתארגנת כן היא לקאיה ספורטג' דור ראשון (שלדת סולם, 4 קפיצי סלילים). המחיר הרגיל של קיט הגבהה כזה הוא כ-6,000 ש"ח לאחר מע"מ ועבודה. בינתיים המחיר עומד על 4,400 ש"ח כולל מע"מ ועבודה (כולל כיוון פרונט בכ-400 ש"ח שאפשר לעשות במקום אחר)

כך שהמחירים שהגעתי אליהם דומים למחירים של יבוא אישי. בעבר חשבתי להביא סט שכזה בעצמי והדבר היחיד שמנע ממני להביא אותם היה החשש שלא אצליח לשחרר אותם מהמכס כי אזדקק לאישור ממשרד התחבורה (הבנתי שצריך - לא בדקתי אף פעם את הטענה)

משה

בוקר טוב משה
בדקתי לטרהקאן סט הגבהה באוסטרליה של אירומן 4 בולמים שני קפיצים ושני מוטות פיטול מגבהים את הרכב ב כ 50 ממ
בעלות לפני הובלה של 3300 ש"ח
אני מאמין שבסכום של 4000 כוללולפני התקנה אפשרלקבל את הסט
משה הובר

דיסקו4
12-03-10, 09:57
היי משה
משווים בננה מול בננה ולא תפוח מול בננה...
אני ציינתי שהסט המדובר כולללל שני מוטות פיטול משופרים הווה אומר ניתן להגביה את הרכב ללא פגיעה משמעותית בנוחות...ללא מוטות פיטול שזה דבר לא ממש רצוי המחיר יורד ל2500
אבל אני כמובן אביא סט מושלם

שבת שלום
הובר

Saar
17-03-10, 18:47
אהלן

לא בדקתי שימוש בספייסרים מאחר וכל מי ששוחחתי איתו טען שמעמדם החוקי בעייתי מאחר ומדובר בשינוי מבנה (שכל נורא לזהות ע"י בוחן חו"ח)

משה

הי,

ספייסרים הם שינוי מבנה בדיוק כמו קפיצים ארוכים יותר, נכון שיותר קל לזהות אותם, אבל עד היום לא שמעתי על אף אחד שהורד מהכביש בגלל ספייסר בגודל סביר
(באופן אישי, נסעתי עם ספייסרים ב 10 השנים האחרונות, ב 3 רכבים שונים, עברתי טסט ללא בעיות וללא קוסמים למינהם)

סער.

-->