PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוק רכבי השטח

ofirktm
04-02-10, 10:29
שלום לכולם!
האם נדמה לי כי בתקופה האחרונה זה נהייה מטורף למצוא רכב שטח כדוגמאת טראנו 03-05,פראדו 01-02 ,במצב סביר?
השוק רדום אין היצע ויש ביקוש נהייה מצב שאנשים על טראנויים מהמודלים הנ"ל מבקשים 5K ויותר מעל המחירון ויותר,ועל פראדו 10K ויותר ,השאלה היא האם כדאי לשלם מחירים כאלו מעל המחירון ?האם זו רק תקופה יבשה ?או שבאמת שוק הג'יפים הולך ודועך ואנשים לא קונים חדשים ונשארים עם הישנים והטובים?
אני כבר חודש מחפש את הדגמים הנ"ל ולא מוצא כלום.

נדב42
04-02-10, 10:38
גם אצלי (מהכיוון השני ...) נראה שהשוק רדום ...

דרור ברלי
04-02-10, 13:31
היצע הג'יפים האמיתיים החדשים לא רק דועך, אלא הולך ונעלם.
בעולם המערבי כלי הרכב האלה הם סוג של "סדין אדום" ומתנהל נגדם מסע הסתה מיליטנטי ומשומן היטב שהפך אותם ללא תקינים-פוליטית, לבעלי תדמית של מחרבי הסביבה ומרעילי אטמוספירה.

הדבר האמיתי - רנגלרים, היילקסים, סופות ודיפנדרים, בפירוש לא מיועדים לכל אחד. רוב העם רוצה גם מינימום של נוחות וידידותיות יומיומית, ו-SUV שפעם נחשבו למלופלפים, הם היום הגיבורים התורנים. אבל לא כל אחד רוצה ויכול להתמודד עם שלל בעיות התחזוקה שמציב SUV בן 10-15 שנים, או עם כלים שתקנות הזיהום אילצו את יצרניהם לצייד אותם במנועים בעייתיים או במערכות מסובכות ועתירות תחזוקה יקרה. אז באופן טבעי יהיה ביקוש ער יותר לאותם כלים ממודל לא ישן מדי, בעלי מוניטין של אמינות גבוהה מהממוצע.

טראנו ופראדו עונים להגדרה הזו.

האם כדאי לשלם יותר ממחירון? כל אחד ושיקוליו.

mi88
08-02-10, 21:33
הינה ההסבר

אנשים לא פריירים לא מוכנים לשלם על טרנטה משנת אנטיוחוס מחירים מופקעים

לדוגמא רכב משנת 88 או 93 שעולים 40000 ש"ח על מה

וגם מספיק רכב כביש-שטח כדי להינות מטיול נורמלי עם המשפחה ולא צריך מפלצת עבירות במחיר מופקע
עדיף יונדאי שעולה גרושים ויודע לעשות אותה עבודה כמו סוזוקי וגם יותר נוח

נקודות למחשבה הלא כן

משה

whisky
09-02-10, 09:14
הינה ההסבר

אנשים לא פריירים לא מוכנים לשלם על טרנטה משנת אנטיוחוס מחירים מופקעים

לדוגמא רכב משנת 88 או 93 שעולים 40000 ש"ח על מה

וגם מספיק רכב כביש-שטח כדי להינות מטיול נורמלי עם המשפחה ולא צריך מפלצת עבירות במחיר מופקע
עדיף יונדאי שעולה גרושים ויודע לעשות אותה עבודה כמו סוזוקי וגם יותר נוח

נקודות למחשבה הלא כן

משה

משה שלום,

תשמע אני לא יודע מה הניסיון שלך בטיולים, בגדול אתה די צודק יונדאי שעולה גרושים ב90% ממסלולי ארצנו יודע לעשות את אותו דבר שעושה הסוזוקי. אלא מה שאנחנו באתר (לפחות רובנו) מתעניינים ב10% הנותרים, יש כאן כאלו שמה שמעניין אותם הוא אפילו פחות מזה, בסה"כ איזה 10-15 מעלות קשים שיש בארץ.

אנ מכבד את הסמל שיש לך מקדימה ברכב, אבל אל תקפוץ מעל הפופיק, זה שקנית רכב של לנד רובר עוד לא עושה אותך בעל דיפנדר וזה שאתה מעדיף טיולים בדרגה בינונית- (מבחינת עבירות לא משום בחינה אחרת, שלא יובן לא נכון) לא עושה אותך בעל הדעה של כולם.

אם זו הייתה פעם ראשונה שהיית כותב את השטויות האלו, הייתי מחליק, אבל כל שרשור אתה מפרסם את משנתך ברבים שהיא דעתך וזכותך להחזיק בה. אבל תלמד את האנשים, תבין מה הם רוצים ותמליץ על פי זה. באתר של כלניות לא הייתי כותב שעדיפה רקפת. ובג'יפולוג לא הייתי כותב שיונדאי זה כמו סוזוקי - כי זה פשוט לא נכון.

תהנה בטיולים שלך, ברור לך שגם 90% מהטיולים שלי דומים לשלך, אבל על ה10% האחרים יש אותי ועוד שכמותי שלא רוצים לוותר.

whisky

רון נחמן
09-02-10, 12:47
משה שלום,

תשמע אני לא יודע מה הניסיון שלך בטיולים, בגדול אתה די צודק יונדאי שעולה גרושים ב90% ממסלולי ארצנו יודע לעשות את אותו דבר שעושה הסוזוקי. אלא מה שאנחנו באתר (לפחות רובנו) מתעניינים ב10% הנותרים, יש כאן כאלו שמה שמעניין אותם הוא אפילו פחות מזה, בסה"כ איזה 10-15 מעלות קשים שיש בארץ.

אנ מכבד את הסמל שיש לך מקדימה ברכב, אבל אל תקפוץ מעל הפופיק, זה שקנית רכב של לנד רובר עוד לא עושה אותך בעל דיפנדר וזה שאתה מעדיף טיולים בדרגה בינונית- (מבחינת עבירות לא משום בחינה אחרת, שלא יובן לא נכון) לא עושה אותך בעל הדעה של כולם.

אם זו הייתה פעם ראשונה שהיית כותב את השטויות האלו, הייתי מחליק, אבל כל שרשור אתה מפרסם את משנתך ברבים שהיא דעתך וזכותך להחזיק בה. אבל תלמד את האנשים, תבין מה הם רוצים ותמליץ על פי זה. באתר של כלניות לא הייתי כותב שעדיפה רקפת. ובג'יפולוג לא הייתי כותב שיונדאי זה כמו סוזוקי - כי זה פשוט לא נכון.

תהנה בטיולים שלך, ברור לך שגם 90% מהטיולים שלי דומים לשלך, אבל על ה10% האחרים יש אותי ועוד שכמותי שלא רוצים לוותר.

whisky

+1

חוץ מזה, מהצצה מדיי פעם בלוחות אני יותר מקבל את הרושם שנדב דיבר עליו - השוק רדום מצד הקונים, לא המוכרים. רכבים נפלאים נשארים הרבה מאוד זמן ללא מכירה, וזה נובע מהתחושה שאנחנו בשפל כלכלי. לאט לאט הקונים יבינו שהם יכולים להוציא עוד אלפיים ש"ח, והמוכרים יבינו שאי אפשר למכור את הסוזוקי באותו מחיר שקנית לפני 5 שנים, גם אם הוספת עליו נעילה אחורית ומיגון. השוק זז לאט...

נדב42
09-02-10, 15:48
לאט לאט הקונים יבינו שהם יכולים להוציא עוד אלפיים ש"ח, והמוכרים יבינו שאי אפשר למכור את הסוזוקי באותו מחיר שקנית לפני 5 שנים, גם אם הוספת עליו נעילה אחורית ומיגון. השוק זז לאט...

בהרבה מקרים, קונים מעדיפים לחסוך אלף-אלפיים ש"ח בקנייה ולוותר על רכב במצב טוב יותר לטובת זול יותר, ומשלמים אח"כ הרבה יותר מזה ביישור קו (או אפילו תיקונים הכרחיים). יש כמה דוגמאות כאלו אפילו עכשיו פה בפורום ...

אלדר
09-02-10, 16:01
בהרבה מקרים, קונים מעדיפים לחסוך אלף-אלפיים ש"ח בקנייה ולוותר על רכב במצב טוב יותר לטובת זול יותר, ומשלמים אח"כ הרבה יותר מזה ביישור קו (או אפילו תיקונים הכרחיים). יש כמה דוגמאות כאלו אפילו עכשיו פה בפורום ...

על זה נאמר אין לי מספיק כסף לקנות בזול.
האמת ששוק רכבי השטח רדום, מצד אחד יש הרבה SUVוים במחירים מפתים.
לא נראה לי שהיום או מתי שהו שילמו על טראנו מעל המחירון.

raanan
11-02-10, 21:14
טוב אני אוסיף את התובנות שלי מצד הקונה,

רקע,
אפשר לראות בחתימה שלי איזה רכב אני מחפש.
האתר העיקרי לחיפוש יד2 , החיפוש נעשה 3 פעמים ביום (כמעט בשעות התפילה כולל של המואזין בבוקר ...)
אני כבר מכיר את הרכבים עפ"י התמונות, חלק פיזית וכמובן מהשיחה שניהלתי עם הבעלים.

אז מה רואים,
רכבים שתקועים כמה חודשים , דרישת המוכרים למחיר מחירון לערך.

תופעה עוד יותר מדהימה שנתקלתי בה, מוכר שמפרסם מחיר נמוך יותר מהשאר (כ-10 אלף ש"ח) לאחר כשבוע או יותר מבצע תיקון בפרסום כלפי מעלה לאזור המחירים של שאר המפרסמים.

הערכה שלי,
קהל הלקוחות "שהריצו" את הביקוש הרב בעבר לרכב זה, נטשו לטובת רכבים חדישים/רכים יותר.
המחירון "נופל בין הכיסאות", מחיר דיי יקר לשנתון וותיק כך שקהל צעיר מדיר את רגליו.
מצד שני, בעלי הממון כבר לא רוכשים רכב משנתון כזה .

בקיצור,
המחירון תקוע בעבר המפואר אך כעת כבר לא ריאלי ולא משקף המציאות.
הנ"ל גורם לאשליית המוכרים שהם מחזיקים זהב או פלטינה ובהתאם אין עסקאות.

רענן

ניר ל
18-02-10, 17:03
בגדול, בעין כלכלית , אחרי הכל זה מה שאני עושה בשוטף...

לא רק שאי אפשר לטעון כיום כי מדובר בשפל כלכלי, נהפוך הוא !

הסיבה לכך איננה ריאלית, מקורה בעיקר בשוק ההון.שנה בלבד לאחר שיא המשבר הנוראי ביותר שידעה אי פעם הכלכלה העולמית, השווקים בשיא, הכסף זול בטרוף והציפיות הן חיוביות (כי הרי ברור ששוק ההון חוזה את כוון הכלכלה הריאלית...).
הכלים שאנחנו מדברים עליהם אינם כלי רכב לעשירים וגם לא יד ראשונה מעשיר, מדובר בכלים שמעמד הביניים מחזיק ובכאלו שיכול להרשות לעצמו לקנות. בשיא המשבר בשוק הפיננסי היה ברור שהשמיים עומדים ליפול ושכולנו עומדים להישאר ללא תעסוקה (כי הרי ברור ששוק ההון...), מי שהיה בידו כסף לקניית רכב פנאי (מותרות) החזיק בו חזק כי מחר הרי יפוטר, מי שביקש למכור לא פגש קונים וגם היה בלחץ לנזילות - נסגרו אז עסקאות מדהימות במחירים זולים יחסית. היום כולם יותר עשירים - נסו ללוות כסף וגלו כמה זה זול (אפס ריבית), כולם יותר בטוחים, אף אחד לא מפחד, הקונים מרגישים בטחון לשחרר יותר כסף והמוכרים פחות לחוצים למכור. המחירים בהכרח גבוהים יותר. רכב עם נתונים טובים ימכר די מהר, בוודאי שבמחירון, יש גם כל מיני הזויים שמנסים לנצל את הגהות ולמכור כלים עם ק"מ גבוה במחירון+ אני בספק אם זה מצליח. עשיר הוא לא בהכרח פראייר.
חבר שלי קנה פראדו 2001 יד ראשונה עם 60K במחירון, רכב שעמד למכירה שבועיים ויותר ללא ביקוש (לפני שנה וחצי). חכו לפיצוץ הבא וזה יבוא שוב (למי שמסוגל לדחות סיפוקים) או שלמו יותר ותהנו.

Jacob
01-03-10, 21:07
רבותי...

על מה אנחנו מדברים?
הבן אדם מחפש ואנחנו מסבירים למה בעולם לא אוהבים SUV ולמה זול ולמה ככה...
לדעתי התשובה שאתה מחפש היא זו.

בישראל אופ אמריקה הקדושה - כל קאקר קנה גיפ בסוף שנות ה 90 ותקע קילומטרים מפה ועד למוזמביק כי הדלק / סולר היה זול
כד כאן בסדר, אבל הקאקרים לא טיפלו כמו שצריך (אחזקת שבר - עד שלא נשבר לא מתקנים וגם אז מנסים לתקן בטירה או קלקיליה)
לכן,
יש הרבה בתי שמוש על צמיגים בשוק ומנסים להפטר מהם בכל מחיר (ראה יד2 או WINWIN)
הרבה הצע המחיר יורד
ביקוש? אין הרבה כי דלק בשמיים.....

לסיכום - שתי אופציות לדעתי.... סבלנות או ישור קו גדול

הנאה שלמה !

נדב42
01-03-10, 22:32
בישראל אופ אמריקה הקדושה - כל קאקר קנה גיפ בסוף שנות ה 90 ותקע קילומטרים מפה ועד למוזמביק כי הדלק / סולר היה זול
כד כאן בסדר, אבל הקאקרים לא טיפלו כמו שצריך (אחזקת שבר - עד שלא נשבר לא מתקנים וגם אז מנסים לתקן בטירה או קלקיליה)
לכן,
יש הרבה בתי שמוש על צמיגים בשוק ומנסים להפטר מהם בכל מחיר (ראה יד2 או WINWIN)
הרבה הצע המחיר יורד
ביקוש? אין הרבה כי דלק בשמיים.....

טוב, לא צריך להסחף עם ההכללות ... אמנם כשחיפשתי מצאתי הרבה פחי זבל על גלגלים, אבל זה לא אומר שכולם היו כאלו. מה שכן, כאשר כבר מצאתי רכב במצב שמור, תמיד ביקשו מעל המחירון, את הויטארה הקודמת והנוכחית קניתי מעל המחירון, ואת הקודמת מכרתי מעל המחירון והקונה (למיטב ידיעתי) מבסוט עד הגג.

ואם כבר הכללות, אז כן, אני מטפל בטירה, אחד המוסכים הכי הגונים שנתקלתי בשנים האחרונות (האמת - יותר סדנא מאשר מוסך, תענוג), מקצועי, אמין והוגן במחירים. מי שראה כל אחד מהרכבים שהיו לי אי פעם יעיד שהרכבים מתוחזקים למופת.

להתראות בשטח,

נדב.

UNIX
02-03-10, 00:04
אני לא מצליח להבין את קו המחשבה שלך
אתה מחפש רכב משנת 2000 שיהיה במצב מצויין (הוא כבר 10 שנים על הכביש )
וכשאתה מוצא משהו כזה אתה מתפלא למה דורשים מחירון ומעל ?

-->