PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיע הזמן לרכב שטח אמיתי, אבל גם כאן זה לא פשוט

שגיא S
04-02-10, 13:33
שלום לכולם..
מי שלא זוכר, לפני שנתיים היה פה אשכול של 8 עמודים בערך על רכב השטח שאני רוצה לקנות.

בסוף נקנה איסוזו טרופר, שנמכר שבוע שעבר ומאז אני יושב על המדוכה ומתלבט - איך להשתדרג?

חיידק השטח לא עזב אותי.

דבר ראשון בואו נעשה סדר, הסיבות שבגללן מכרתי את הטרופר:
1. צריכת דלק - לא אוהב לחשב כל קילומטר שאני נוסע
2. הפך לרכב יומיומי, ובגלל זה הוא נעשה מסורבל וגדול מדיי
3. למרות יכולת שטח גבוהה, תמיד פחדתי מהמתלה הנפרד מקדימה. יש לציין שלא היה מקום שאליו הגעתי ולא עליתי/עברתי(היה לי נעילה אחורית והגבהה וכו')

דרישות מהרכב החדש:
1. סרן חי מקדימה.
2. אפשרויות שיפור
3. רכב שאפשר לחיות איתו ביומיום והוא בעל אחזקה סבירה(אני יודע שאין כזה דבר אחזקה זולה ברכבי שטח)
4. עדיפות לאוטומאט(מגבלת רישיון במשפחה) אבל אפשרי ידני.
5. עדיין מתלבט לגבי פתוח או סגור
6. ביום יום אני מסתובב לבד ובלי מטען, אבל לטיולים אני יוצא עם עוד מישהו בדרך כלל, ועם ציוד..לא הרבה, אבל יש.
7. תקציב, משתנה. לסמוראי ארוך - כולל הפרויקט והכל אני מקווה להישאר מתחת ל30. לג'ימני אני מסכים להשקיע 45, ולהיילקס משהו בפחות מ40...

האופציות שחשבתי עליהן:
1. סוזוקי ג'ימני - אין מה לעשות, הבחירה הקלאסית והכי מתאימה, אבל הוא סגור. וקטן. מפחיד אותי הזוויות שהוא יכול להגיע אליהן.

2. סוזוקי סמוראי ארוך - קוסם לי, אבל עדיין רכב שבמקרה הטוב יהיה עם צמיגי 235, ולא יודע כמה פשוט לחיות איתו ביום יום.
יש לי אופציה לקנות רכב שמצריך הרבה עבודה ב6 אלף שקל, וצריך לשים לו מנוע חדש, מערכת מתלים, צבע ופחחות, ברזנט ויחסי העברה. אחרי זה הוא מושלם לצרכיי.

3. היילקס - רכב שאני מאוד אוהב, אבל יש בו כמה בעיות. 1. מפחד מגניבות..אני גר בצפון תל אביב, אבל כבר אי אפשר לדעת מה קורה עם בני דודנו..
2. בעיה נוספת - הרכב גם כן גדול ומסורבל, איטי ולא נוח. דבר שיקשה עליי ביום יום, אך הגובה והחוסן שלו יעזרו לי בשטח

4. ג'יפ סופה או סיג'יי - לא יודע, הסיג'יי קוסם לי בגלל הפשטות שלו, אבל צריכת הדלק זה משהו שישפיע עליי כמו כן, אני לא רוצה לחיות איתו כרכב יומיומי. כנ"ל סופה.

אשמח לשמוע עוד הצעות שלכם. ודעות, רעיונות וכו'...

תודה מראש.

דרור ברלי
04-02-10, 14:22
גם סרן חי, גם אמין וגם לא יקר, גם אוטומטי ובעל ביצועים טובים וגם חסכוני, גם מרווח ונוח וגם פשוט, לא גדול ולא מסורבל ביומיום, גם לא גניב... גם וגם וגם.
יש חיה כזו?

נדב42
04-02-10, 14:34
גם סרן חי, גם אמין וגם לא יקר, גם אוטומטי ובעל ביצועים טובים וגם חסכוני, גם מרווח ונוח וגם פשוט, לא גדול ולא מסורבל ביומיום, גם לא גניב... גם וגם וגם.
יש חיה כזו?

ג'ימני כמובן ... נראה קצת חננה אבל שובב לא קטן ...

שגיא S
04-02-10, 14:50
זהו...שהג'ימני עונה על הכל.

אבל,
אני עדיין לא סגור על עצמי אם אני רוצה פתוח או סגור.
אני אוהב לטייל ברכב פתוח..אבל ביום יום, שאני גר בתוך תל אביב - זה קצת פחות מפתה...

לכן אני עוד מתלבט.
אני אשמח לשמוע דעות של אנשים שחיים עם רכב פתוח, בתור רכב יומיומי..

כמו כן יש לי עוד שאלה,
כמה דלק יצרוך ג'ימני אוטומאט עם צמיגי 215, והגבהה?

גלדיאטור
04-02-10, 14:51
מי שמחפש אישה יפה מצחיקה וחכמה

מחפש 3 נשים

ishc
04-02-10, 14:55

מחפש 3 נשים
+1 אתה צריך להחליט על מה אתה מתפשר.

omri_t
04-02-10, 15:11
מה עם ויטרה? זה לא בדיוק עונה על כל מה שהגדרת.
אבל זה בהחלט ג'יפ. יש גם אוטומטי יש גם פתוח.
ויטרה לדעתי נוחה ביומיום יותר מהג'ימיני וכמובן שמסמוראי.
יותר מרווחת משניהם (הקצרה כנראה עדיין קטנה אבל הגדרת שני נוסעים אז זה ממש בסדר)
ולדעתי אם תרים טיפה את העיניים מהתגובה שלי תראה אחת יפה למכירה.. :)

לגבי סמוראי ארוך, לדעתי זה כלי מדליק לגמריי!
אבל אל תשכח שזה כבר אוטו טיפל'ה קשיש. ואת זה אני קושר לעניין הרכב היומיומי.
אם אתה בונה אותו כפרוייקט, ומשקיע בהצערת המכלולים אז אתה מסודר.
אם אתה קונה אחד "מוכן" צפה להפתעות פה ושם.

לגבי סמוראי \ ג'ימיני- שניהם רכבים קטנטנים! הגדרת נהג+נוסע- גם לשניים הרכב טיפה צפוף.
למרות שאני עלול להרגיז פה את הג'ימיני-גרופיס (שמתרבים בקצב חסר שליטה)
לדעתי סמוראי כמו שהוא הוא בהחלט הרבה יותר "כלי שטח". הוא ספרטני ולא כל כך נוח ביומיום במיוחד בעיר.
הג'ימיני יתן תמורה טובה בהרבה כרכב יומיומי. ויכולות השטח שלו בהחלט מספקות את הסחורה. אך יתכן ותדרש להשקיע בשיפורים כאלו ואחרים כדי לממש את הפוטנציאל- בהתאם לאופי הטיולים שלך.

אם תרצה קטן ופתוח - הסמוראים מהשנתונים האחרונים טיפה יותר נוחים מהזקנים (קפיצי סליל).
באופן כללי, תחשוב טוב אם פתוח בא בחשבון מבחינתך כרכב יומיומי- זה עניין מאוד סובייקטיבי.

בעניין עלויות אחזקה, באופן אישי, כבעלים של סמוראי 97 וגם של פריווט.
אם שמים בצד רגע את ההוצאות על שיפורים- עלות ההחזקה של סמוראי נמוכה משל פריווט ממוצע.
צריכת הדלק 1:10-12 בהתאם לאופי הנהיגה ומצב הרכב.

אם תרצה לראות מה זה סמוראי מהצעירים, גיבור, שבהחלט מתאים גם ליומיום לטעמי- אתה מוזמן (שלי סגור).

בהצלחה!! :)

נדב42
04-02-10, 15:21
+1 אתה צריך להחליט על מה אתה מתפשר.

הסתבכת חבר, אני מקווה שזוגתך לא משוטטת פה ...

לשגיא: לא רציתי להדחף כאן עם הויטארה (אין לה סרן חי, אבל עבירות ברוך השם...), אבל מכיוון שעשו זאת במקומי, אתה כמובן מוזמן לסיבוב התרשמות - הן מהקצרה שעומדת למכירה, והן מהארוכה שלא...

להתראות בשטח,

נדב.

שגיא S
04-02-10, 15:31
אני עדיין בהתלבטות על מה להתפשר...

ההילקס כנראה לא יהיה..הוא לא מתאים לי בשלב הזה, לאחר שביררתי על עלויות אחזקה וכו'.

אני בעיקר מתלבט בין ג'ימני אוטומאט לסמוראי ארוך..
רכב חדש מול ישן, טסט אחד מול 2, ארוך(יחסית) מול קצר, פתוח מול סגור, אוטומט מול ידני...

יש פה הרבה דילמות...

six-86
04-02-10, 16:44
הכותרת שלך עונה על השאלות
רכב שטח אמיתי העונה על כל השאלות וההתלבטויות שלך רק סיקס
הרבה אנשים מפחדים בגלל צריכת דלק , אבל סיקס מכוון ומתוחזק טוב 1/7 זה אפשרי (כביש כמובן)
תיקון אחד ברכבים אחרים זה בדיוק ההפרש בדלק בהשוואה עם סיקס .
מעבר להנאה בשטח גם התחזוקה שלו קלה וזולה .
מחייב אותך יישור קוו התחלתי ע"מ להנות ממנו ואז תחזוקה שוטפת .
אני עם סיקס 10 שנים המשמש אותי ביומיום , ג'יפ חזק , אמין ולא משאיר אותך בשטח אף פעם :)
בקיצר רכב שטח אמיתי ....;)
בהצלחה
ראיד

יונימוג אדום
04-02-10, 20:57

מחפש 3 נשים

ברצינות , יש לי אישה חכמה יפה וגם מצחיקה , כן הכל כלול באישה אחת . :grin:
מה לעשות שתי נשים כבר שחררתי , זאת השלישית :grin::grin:

יש לי גם סיקס מדוגם מבציר 1990 כולל כננת וכמובן פתוחחח ...
לאחר כ : 28 שנים בשטח ( חיידק קטלני מה לעשות - אין תרופה ) ומספר לא מבוטל של רכבים : סיקס , סופה , סמוראי , דיסקברי TD5 ( כולם ידניים כמובן ) היגעתי לנוסחה מנצחת :rolleyes: : הסיקס נטו לטיולים ( כל שבוע כמעט ) ואילו ביומיום אני מתנייד על קטנוע 250 . עם הקטנוע אני עושה כ: 2000 ק"מ בחודש ( ההפרש בדלק ובזמן הוא אדיר ) . לנסיעות עירוניות אין צורך ביותר מקטנוע50CC .
אין על הסיקס ברמת העבירות וכן בנוחות וכיף בשטח , לגבי הסמוראי הוא קטן קופצני וחלשלוש , עובדות , מה לעשות .;) צריכת דלק בין 8 ל 10 , אבל את ההפרש תשלם בחלפים יקרים יותר ובלאי מוגבר הנובע ממכלולים תלשים בהרבה .

מצטרף לדעתו של ראיד - אילן

yoni_0000
04-02-10, 21:07
אני יודע שיקטשו אותי פה, אבל מה רע בדיסקו?
חוץ מאמינות, נראה לי שהוא מכסה הכל

אם התקציב היה גדול יותר הייתי אומר פטרול....

ואם אתה מוכן להתפשר על הסרן החיי, אז הייתי אומר שפאג'רו קצר מושלם בשבילך

asafk
04-02-10, 21:17
סמוראי ישן, כרכב יומיומי, לא ייה זול יותר לקיום מסופה או סיקס. החלפים יקרים, וסמוראים מזדקנים, ולא כל כך יפה. מה שהיה אמין מאוד בתור כלי צעיר, הופך לגרוטאה רגישה מאוד בתור כלי ישן שעבר הרבה ידיים, חלקן הגדול מזניחות.
סופה טובה - אם תמצא - תיתן לך תמורה מצויינת. נכון, צריכת דלק של 7-8 ק"מ לליטר אם אתה רגוע, פחד יומיומי משוטרים וגנבים, אבל בשטח, גם עם כלי סטנדרטי או משופר קלות (שזה מה שצריך כדי לשמור על אמינות טובה), אתה תמיד רגוע. התחזוקה השוטפת זולה יחסית (ואני מדבר, תמיד, על תחזוקה עצמית), חלקים זמינים ובזול, ואם אתה עסוק מדי, כל מכונאי יודע לטפל בסופה.
ההוצאות השוטפות שלך לא יהיו גדולות משהיו על הטרופר, לדעתי אפילו נמוכות יותר - צריכת הדלק דומה ואפילו נמוכה יותר, והאחזקה זולה יותר. זה אומר שאם הצלחת לחיות עם טרופר, לא תהיה לך בעיה לחיות עם סופה.
הבעיה הכי גדולה היא למצוא אחת טובה. מי שיש לו סופה טובה - לא מוכר.

CJ אמנם מזדקן בכבוד, ורוב מה שכתבתי על סופה נכון גם עליו, אבל היומיום, בלי הילוך חמישי, עם תחושת "שיוט" קבועה בכביש, ועם קבינה של נ.נ. - זה החסרון האמיתי שלו. תוסיף לזה שני טסטים בשנה, ולדעתי - לרוב האנשים יהיה קשה לחיות ביומיום עם CJ.

ג'ימני הוא כמו סמוראי, אבל חדש. כלומר - אמין, זול מבחינת הוצאות קבועות ומבחינת דלק, שדון בעיר, חלקים וטיפולים יקרים (אבל אמין מאוד מאוד, ומצד שני כשמשהו נשבר בשטח, זה לא קשור לאמינות). הבעיה היא, אחרי שנסעת ברכב שטח בגודל מלא - יבאס אותך בשטח. הוא קטן. הגלגלים שלו קטנים. כולם תמיד אומרים שהוא מפתיע ביכולות שלו וכן הלאה, וזה נכון, אבל קשה מאוד לחזור לג'יפון עם גלגלי 26 אחרי רכב שטח עם גלגלים 31. הוא יעבור הכל, יאכל הכל, אפילו יבקש עוד. אבל הדרך לא רגועה איתו - זה האופי של הסמוראי מאז ומתמיד, ומי שלא התרגל למשהו אחר - אין לו בעיה עם זה. גם מי שחוזר לג'יפון אחרי שנסע ברכב שטח גדול ועושה זאת בעיניים פקוחות, ועם הבנה שהוא עובר ל"טרקטורון עם חלון" כמו שדורון קרא לו, לא יתבאס. אבל אתה חייב לנסות כדי להבין אם זה בשבילך או לא. בגלל שאתה כבר מכיר משהו אחר.

אסף.

שגיא S
04-02-10, 21:33
אוקיי..קצת תשובות שלי.

1. לחבר'ה שהמליצו על הסיקס - באמת שהרכב הזה קוסם לי ואני חושב שהוא מדהים.
רק שאני לא חושב שאני יכול לחיות איתו עכשיו בתור רכב יומיומי..

2. יוני - דיסקו, בחיים לא. לא רוצה להיכנס להרפתקאות אמנות - כנל גם לגבי הפטרול, אין לי כסף להחליף לו מנוע, וגם אם היה לי 300000 שקל כנראה הייתי קונה משהו אחר.

3. אסף - הפנמתי מה שכתבת לגבי הסופה, אבל משום מה זה לא מושך אותי.
אולי כי אני מעדיף רכב יותר פשוט(היילקס/סיג'יי) בלי כל מניי חיישנים, לא שהסופה יותר מסובכת מהטרופר, אבל בכל זאת. . .אני שוקל את זה. הבעיה זה למצוא רכב נורמלי במחיר נורמלי.

ובקשר למה שכתבת על הג'ימני - נגעת בדיוק בנקודה. גם הג'ימני וגם הסמוראי, במקרה הכי טוב שלהם, יהיו יותר נמוכים, ובהרבה, מהטרופר שהיה לי. ובאמת זה יהיה לי מוזר לרדת לרכב עם צמיגי 215 אחרי צמיגי 265. שלא נדבר על הקטנת הגודל וכו', דבר שאני מאוד חושש ממנו.
היה טיול בחורשן שעלינו מדרגה שאני עם הטרופר הארוך עליתי בלי בעיה, וטרופר קצר, הסתבך שם ונכנס לזוויות לא נעימות וכו' - זה למה אני לא הולך על הסמוראי הקצר - הוא יותר מדיי קטן, וזה גם מה שמפריע לי בג'ימני.

ואני רוצה להרחיב מעט על הסמוראי הארוך...
קצת פרטים, קניית הרכב היא 6-7 אלף שקל. הבודי במצב רע, השילדה במצב טוב. בלי ברזנט ועם מנוע מעשן לקראת סוף חייו, וכל השעונים חוץ מהשעון חום לא עובדים.
אז זה בערך 5-6 אלף שקל למנוע, עוד 4-5 אלף שקל לפחחות וצבע, עוד 3000 לברזנט, עוד אלפיה על השעונים, עוד 2500 על הגה כוח(פינוק) ועודכמה אלפים טובים בשביל טרנספר ויחסי העברה...
(נעילה אחורית ועוד כמה שיפורים כבר יש)
בסך הכל אני מתאר לעצמי שייצא בין 25-30 אלף בשביל סמוראי ארוך במצב באמת מצוין.

זה ההתלבטות, לעומת הג'ימני..
שהוא שנת 99, צמיגי 215 שטח, ומוגבה שעולה 40+-..

בכמה תחזוקה של היילקס תהיה יקרה יותר, חוץ מביטוח וטסט...? צריכת דלק(רכב עם 31 ומנוע טורבו?) טיפולים שוטפים? חלקים בטח יקרים כי זה טויוטה..

מה אתם אומרים?

Saar
04-02-10, 22:00
הי,

לגבי חישוב עלות השיפוץ,
קח את המספרים שאתה חושב עליהם ותכפיל ב 1.5 לפחות.
אני יודע שעכשיו תאמר, חישבתי את הכל אלו המספרים ;)
אבל, המציאות מוכיחה שבשיפוץ רכב, בסופו של דבר משלמים הרבה יותר מהתכנון הראשוני.
מאחורי כל חלק שאתה יודע שאתה צריך להחליף ברכב ישן, מסתתר חלק ישן עוד יותר שגם אותו תחליף בסופו של דבר.
אני אומר את זה מניסיון של אלפא ספיידר מודל 88 שאני משפץ, הייתי בטוח שב - 20K האוטו יהיה במצב חדש, כבר הגעתי כמעט ל 20K ש"ח, ולא ממש רואים את סוף השיפוץ, לא מבחינת תקציב ולא מבחינת שעות עבודה (ואני מדבר על עבודה עצמית בלבד)
גם ניסיון של חברים עם סיקסים מראה תופעה דומה, הסכומים דומים (ולכל המלעיזים, גם התקלות דומות :D )

בנוגע לשאלה איזה רכב,
קצת קשה לי לראות מישהו שירד מטרופר עובר לג'ימני (מצד שני, אולי בגלל זה אני מרכיב משקפיים ?:rolleyes: )
רכב שטח ישן + פרייבט כנראה זה הפתרון העדיף.

סער.

סוזי המשתוללת
04-02-10, 22:10
הכותרת שלך עונה על השאלות
רכב שטח אמיתי העונה על כל השאלות וההתלבטויות שלך רק סיקס
הרבה אנשים מפחדים בגלל צריכת דלק , אבל סיקס מכוון ומתוחזק טוב 1/7 זה אפשרי (כביש כמובן)
תיקון אחד ברכבים אחרים זה בדיוק ההפרש בדלק בהשוואה עם סיקס .
מעבר להנאה בשטח גם התחזוקה שלו קלה וזולה .
מחייב אותך יישור קוו התחלתי ע"מ להנות ממנו ואז תחזוקה שוטפת .
אני עם סיקס 10 שנים המשמש אותי ביומיום , ג'יפ חזק , אמין ולא משאיר אותך בשטח אף פעם :)
בקיצר רכב שטח אמיתי ....;)
בהצלחה
ראיד

1:7 תיאורתי כבר היה לו
הוא רוצה יותר!!!

הסרן חי המקורי של סיקס /סופה לא יותר חזק מהסרן המקורי של הטרופר אבל אפשר להגיע למהלך מתלה טוב יותר
מצד שני משלמים הרבה בכביש בשביל המעט הזה בשטח !!!
אם אתה מחפש גיבור שיהווה רכב יומיומי זה רק ג'ימני אוטומט עם נעילה אחורית צמיגי שטח ואולי בעתיד טרנספר קצר יותר
החיים בכביש סבירים השקט בפנים כמו פרייבט האמינות גבוהה תחזוקה זולה ודלק הכי חסכוני שיש !!

שגיא S
04-02-10, 22:13
סוזי אצלי ה1 ל7 לא היה כזה תאורתי...1 ל6.5 היה הממוצע לאורך כל התקופה...הייתי יכול להגיע ל1 ל7 בכיף.

ולסער, אני מנסה להמנע ממצב של 2 רכבים. כי אז זה אומר שאני אצטרך לקנות רכב כביש בפחות מ10000 שקל, ורכב שטח ב30000 בלי מרווח לנשום...

סוזי בתור מישהו שנוהג על סמוראי ועל טרופר..מה אתה אומר?

asafk
04-02-10, 22:17
בסך הכל אני מתאר לעצמי שייצא בין 25-30 אלף בשביל סמוראי ארוך במצב באמת מצויןואני מתאר לעצמי הוצאה של 40 אלף, שאחריה יהיה לך עדיין סמוראי מוזנח, חלוד, שזקוק להמון תשומת לב, שקצת יישרת איתו קו ויראה טוב במשך שנה-שנתיים. חלודה לא נעלמת כשעושים פחחות. אם יש חלודה בבודי, יש גם בשלדה. תיארת סמוראי שחוט, מוזנח, אין בו שום דבר טוב, נבלה שגמרה את החיים שאתה מתעקש לא רק להחיות אותה אלא גם שתחיה טוב. תתעורר, זה לא יקרה. זה רכב פרוייקט שצריך להחליף בו הכל כולל הכל כדי שיהיה אמין בתור רכב יומיומי, וגם אז הוא עדיין יהיה ישן.
ולמרבה הצער, זה מאפיין של כמעט כל סמוראי ישן שאני רואה.

אסף.

סוזי המשתוללת
04-02-10, 22:18
[היה טיול בחורשן שעלינו מדרגה שאני עם הטרופר הארוך עליתי בלי בעיה, וטרופר קצר, הסתבך שם ונכנס לזוויות לא נעימות וכו' - זה למה אני לא הולך על הסמוראי הקצר - הוא יותר מדיי קטן, וזה גם מה שמפריע לי בג'ימני.

מה זה השטויות האלה
כאחד שיש לו את שניהם בבית אני יכול להגיד לך שיש מקומות שטרופר ארוך נעול פעמיים נתקע איפה שסמוראי נעול אחורה ולא משולב (קרי 4x2 נעול) עבר בקלילות מבאסת אגב בשניהם היה אותו הנהג ;)
אז מה ?
רצתי למכור את הטרופר ?
לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו ואתה שכבר מכיר אותם צריך לדעת לעשות את המאזן
אני עשיתי
יש לי שניים
אחד לשטח ממש קשה והשני לכביש ממש קל:p

צמיגים קטנים לא כל כך מפחידים אותי ומה שנראה לך כרכב נמוך זה עניין יחסי לאורך ולרוחב האוטו
אגב אם שאלת לדעתי אז אתה תצטער על המכירה מהר מאד
ועוד אגב מאז שמצאתי את חוט הפלאג הסורר הרכב מפתיע אותי בצריכת דלק שאני לא מאמין 1:7.1 באוטוסטראדה (כמה שאפשר לקרוא לכביש החוף אוטוסטראדה )במהירות של 110 ממוצע
נשמע לא הגיוני אבל ספרו את זה לכרטיס האשראי שלי שמחייך מאז

asafk
04-02-10, 22:20
סוזי - אולי תמכור לו את הסמוראי שלך - עם העשבים שצומחים לו דרך החורים בבודי, הוא במצב יותר טוב מהארוך שמתואר ארבע תגובות למעלה.

אסף.

סוזי המשתוללת
04-02-10, 22:25
סוזי - אולי תמכור לו את הסמוראי שלך - עם העשבים שצומחים לו דרך החורים בבודי, הוא במצב יותר טוב מהארוך שמתואר ארבע תגובות למעלה.

אסף.

הוא מניע מכה ראשונה ונותן בראש למיטב תוצרת אמריקה ויפן אבל אני לעולם לא אמכור !!!!!!!!!!!!!
עוד מעט אתה תעזור לתכנן לו כלוב חדש ואז תראה

חוצמזה "העשבים" זה תוספת מחיר!!

שגיא S
04-02-10, 22:37
נראה לי שהגזמתם קצת עם הירידות על הסמוראי הארוך..אני מכיר את המוכר הרבה זמן והאוטו מושקע:
נעילה אחורית בת פחות משנה
סרנים רחבים
טרנספר 1000
כל הדרייבשאפטים והצלבים במצב מצויין
רוקר פאנלים
ארגז ציוד
פילטר פתוח
קרבורטור סובארו
קאמשאפט חם
שנורקל
235 ברישיון גאנטים 8' כולל הספייר (צמיגים במצב טוב)
פגושי ברזל עם נקודות גרירה (אחורי עם רסיברים לכננות)
רישוי לכננת ולוו גרירה
כנפונים רחבים
מיגון טנק דלק
כסאות מגולף גי טי אי
הדרס

לאחרונה שופצו או הוחלפו
רדיאטור חדש, תיבת הגה אחרי שיפות, דרייבשאפט גיר טרנספר חדש (צלבים מהחברה), דראג לינק חדש
אחרי טיפול 10K
מערכת חשמל - חדשה עלה לי 2000
קלאץ בן חצי שנה , ברקסים אחוריים חדשים מהחברה (דראמים 800 שקל)
ברקסים קדמיים תקינים, מצבר בן שנה
תושבות טרנספר החלפתי, טרמוסטט חדש , פאן קלאץ חדש, בולמים קדמיים בני שנה וחצי

דרור ברלי
04-02-10, 22:55
מגניב.
הכל מסביב חדש/משופר.

רק האוטו חרא.

תמצא סמוראי אחר, סטנדרטי ובמצב טוב.
תקנה את הנבלה הזו, תשחט ממנה את כל הדברים הטובים ותתקין על הסמוראי הטוב.

ועכשיו ברצינות - הטרופר היה עושה 1:7? אז למה מכרת בכלל?
בשביל 1:8 או 1:9 לא הייתי יורד מטרופר לסמוראי. הפער ביניהם בנוחות ובאיכות החיים בכביש וגם בשטח, גדול מדי.

תבין - אני כמעט ממליץ לך לחזור לטרופר.

שגיא S
04-02-10, 23:03
הטרופר היה עושה 1 ל6.5, אמת.
והאחזקה שלו לא הייתה יקרה בכלל(כמובן שהיו לי כמה טעויות שעלו לי ביוקר)
והוא היה משופר למשעי, ARB, הגבהה של 4" פגושים מיגונים וכו'.
בהחלט רכב טוב במחיר עוד יותר טוב.

אבל - מכרתי אותו כי חיפשתי משהו אחר, אני יודע שזה נשמע ציורי מדיי
קיטשי, או איך שתרצו לקרוא לזה. אפילו "נשי"...

אבל אני מחפש משהו שיגרום לי להרגיש יותר טוב בטיול, בטיול האחרון בטרופר, היינו במקום מדהים בגלבוע, נופים, חיות, מרוחקים מהכל...אבל הרגשתי מנוכר ולא מחובר.

לא יודע אם אתם מבינים על מה אני מדבר...
אבל הכתבה הזאת, צבטה לי את הלב:

http://jeepolog.com/375.html

חשבתי שרכב פתוח ישנה לי את ההרגשה הזאת...לא דווקא סיקס.
אני רוצה רכב שאפשר להוריד לו את הדלתות, לראות ויותר חשוב - להרגיש, את השטח.

דרור ברלי
04-02-10, 23:20
לדעתי בכלל טעית כשמכרת את הטרופר, אבל אם כתבות כאלה מזיזות לך - אז אתה רוצה וצריך סיקס. זה הג'יפ האמיתי והמקורי, האחד והיחיד לטוב ולרע.

גם סופה פתוחה תעשה לך את זה. נכון - היא טיפה יותר מתורבתת ופחות "בראשיתית" מהסיקס, אבל היא חדשה יותר ואמינה יותר בסדרי גודל, וזה גם הדבר הכי קרוב שיש לקונספט הג'יפ האמיתי. גם דיפנדר פתוח זה כלי נהדר שנמצא בשכונה הזו, אבל הוא יקר יותר ואמין פחות, גם כן בסדרי גודל. היילקס? כלי נהדר, אמין, עביר, יכול לסחוב חצי בית. אבל הוא חלש ואיטי ברמות שקשה לסבול, בוודאי כשיורדים מטרופר בנזין וגם כשמשווים לסופה ואפילו לסיקס, ומעבר לזה - זה כמו טרופר - קבינה מתורבתת של פרייבט יפני שמנתקת אותך מהחוויה שאתה מחפש.

ג'ימני? אחלה, אוטו מדליק ונהדר. אבל הוא סגור - ניתוק מהחוויה וכו'.... אתה רוצה פתוח.
סמוראי? אני מת על הסמוראי, אבל כבר לא תתפוס אותי באחד כזה כי עברתי את השלב הזה בחיים - אני זקן מדי לקפיצות ולחבטות שלו, וגם כשאני מטייל לבד אני סוחב יותר ציוד ממה שאפשר לדחוס בו.

שגיא S
04-02-10, 23:31
דרור תודה על ההתייחסות בשעות האלו של הלילה...כמו להקריא סיפור לילדים שלך לא?

אז ככה, אני עכשיו בן 22, צעיר.אין לי בעיה עם הכאבי גב של הסמוראי.

והקטע של החלפים הזולים יותר של רכבי ג'יפ מרכבי סוזוקי - אין לי בעיה לשלם יותר על חלקים, אבל בתכיפות רחוקה יותר.

דווקא הסיקס הוא מה שעושה לי את זה...אבל אני מפחד שאני לא אוכל לעמוד בהוצאות שלו, ושהוא יעייף אותי(נסעתי פעם בסיקס בכביש מבאר שבע עד תל אביב - לא תענוג גדול, דווקא בסמוראי היה יותר נסבל).

חוצמזה - כמו שנכתב פה, המחירים הם גבוהים לרכבים טובים, ואני עדיין לא בטוח שאני מוכן להשקיע סכום גבוה כזה ברכב ישן כל כך.

דרור ברלי
04-02-10, 23:43
אני יודע שכמה מאוהבי ה-CJ יאכלו לי את הראש עכשיו - אבל סיקס כבר לא מתאים לשמש כרכב יומיומי. הוא ישן ולכן פחות אמין ברמה הכרונית. אם בסופה (שזה הדבר הכי קרוב לסיקס מכל הבחינות) פעם-פעמיים בשנה אתה צריך לשים לב לאיזה חיישן, אז בסיקס הציפורניים שלך תמיד שחורות. תמיד יהיה לו חופש מכני או נזילה איפה שהוא, תמיד יהיה סדק איפה שהוא.
יש סיקסים מדהימים, טובים באמת. הבעיה שלהם היא שבעליהם לא יהיו מוכנים להיפרד מהם גם תמורת סכומים גבוהים.
סופה טובה גם כן כבר לא קל למצוא, וגם המחירים לאחרונה מוגזמים בעליל. מוזר, אבל זה השוק עכשיו. אבל יש הרבה יותר סופות טובות מאשר סיקסים טובים. עניין של שנת ייצור צעירה יותר, בכל זאת.
סמוראי מקביל אליהם בספרטניות שלו, אבל זה משהו אחר. לשעשועים הוא נהדר, אבל לטיולים?לטעמי הוא פשוט קטן מדי.

דרור ברלי
04-02-10, 23:47
אין לי בעיה לשלם יותר על חלקים, אבל בתכיפות רחוקה יותר.

קל להגיד. מעצבן לשלם. במיוחד כשהרכב מתיישן, ערכו הולך וצולל וה"אמינות היפנית" כבר מזמן רחוק-רחוק מאחוריו, ורק מחיר החלפים נשאר קבוע וגבוה....

דווקא חלפי סוזוקי אינם מהיקרים ביותר בשוק. תנסה פעם דייהטסו כדי ללמוד דבר או שניים על "אמינות" ועל מחירי חלפים של רכב ישן.

שגיא S
05-02-10, 00:04
סמוראי מקביל אליהם בספרטניות שלו, אבל זה משהו אחר. לשעשועים הוא נהדר, אבל לטיולים?לטעמי הוא פשוט קטן מדי.

דווקא מבחינת המקום לציוד אני יכול להסתדר עם סמוראי או ג'ימני...

המרכב הקצר יותר מפריע לי במובן של עבירות, וזוויות לא נעימות.

yoni 110
05-02-10, 04:22
אבל אני מחפש משהו שיגרום לי להרגיש יותר טוב בטיול, בטיול האחרון בטרופר, היינו במקום מדהים בגלבוע, נופים, חיות, מרוחקים מהכל...אבל הרגשתי מנוכר ולא מחובר.

לא יודע אם אתם מבינים על מה אני מדבר...

חשבתי שרכב פתוח ישנה לי את ההרגשה הזאת...לא דווקא סיקס.
אני רוצה רכב שאפשר להוריד לו את הדלתות, לראות ויותר חשוב - להרגיש, את השטח.

צר לי לאכזב אותך אבל דיסקברי יתן לך את האמצע בין מה שאתה מחפש לבין מה שהטרופר נתן לך.
יש משהו בתנוחת הישיבה וההרגשה של החוסן שהרכב הזה משדר לנהג. נכון שזה לא סיקס או דיפנדר פתוח אבל זה רחוק גם מתחושת האקוריום שנותנים לך שאר הSUVים.

אם תצליח למצוא רכב במצב טוב (והם נדירים היום) עלות ההחזקה שלו תהיה נמוכה מהטרופר.
גם בצריכת סולר הוא ידוע כחסכוני, 1ל9 ואפילו יותר על המהיר.

סורי, עם כל הכבוד אני לא חושב שאחרי שנה עם טרופר אפשר לעבור לרכב שבגודלו שווה להפתעות שמגיעות עם ביצי קינדר או גרוע מכך לסמוראי 87 מקרטע.

יוני

reuvenk
05-02-10, 07:05
נראה לי שהגזמתם קצת עם הירידות על הסמוראי הארוך..אני מכיר את המוכר הרבה זמן והאוטו מושקע:
נעילה אחורית בת פחות משנה
סרנים רחבים
טרנספר 1000
כל הדרייבשאפטים והצלבים במצב מצויין
רוקר פאנלים
ארגז ציוד
פילטר פתוח
קרבורטור סובארו
קאמשאפט חם
שנורקל
235 ברישיון גאנטים 8' כולל הספייר (צמיגים במצב טוב)
פגושי ברזל עם נקודות גרירה (אחורי עם רסיברים לכננות)
רישוי לכננת ולוו גרירה
כנפונים רחבים
מיגון טנק דלק
כסאות מגולף גי טי אי
הדרס

לאחרונה שופצו או הוחלפו
רדיאטור חדש, תיבת הגה אחרי שיפות, דרייבשאפט גיר טרנספר חדש (צלבים מהחברה), דראג לינק חדש
אחרי טיפול 10K
מערכת חשמל - חדשה עלה לי 2000
קלאץ בן חצי שנה , ברקסים אחוריים חדשים מהחברה (דראמים 800 שקל)
ברקסים קדמיים תקינים, מצבר בן שנה
תושבות טרנספר החלפתי, טרמוסטט חדש , פאן קלאץ חדש, בולמים קדמיים בני שנה וחצי

אני מכיר את הסמוראי הזה שכחת להגיד כמה דברים...
והוא יעלה לך הרבה מאוד כסף בפחחות הרבה יותר ממה שרשמת.

שגיא S
05-02-10, 10:16
לכל מי ששאל בפרטי...
זה הרכב:
http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=19065&d=1257282692

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=19064&d=1257282692

nir.samo
05-02-10, 11:39
אחרי 2 סמוראים וויטארה אחת, כולם פתוחים אני יכול להגיד שזה אמנם כיף לא נורמאלי לטייל בלי גג בכלל (ובסמוראים הישנים עם שמשה קדמית מקופלת) ברוח הכתבה ששמת (בימים הבודדים בשנה שמזג האויר מתאים), אבל צריך להיות מודעים לחסרונות של רכב פתוח ונכתב על זה כאן לא מעט.
כמו שתרד בגודל מטרופר לסוזוקי כך גם תרד רמת החיים ברכב.
אם אתה לא מתכוון לטייל לבד, חשוב שזוגתך תהיה מודעת לנושא (מתי כבר תקנה אוטו נורמאלי שאפשר לדבר בו ולא לצעוק?).
מי טו סנטס.

שגיא S
05-02-10, 11:59
כמו שתרד בגודל מטרופר לסוזוקי כך גם תרד רמת החיים ברכב.
אם אתה לא מתכוון לטייל לבד, חשוב שזוגתך תהיה מודעת לנושא (מתי כבר תקנה אוטו נורמאלי שאפשר לדבר בו ולא לצעוק?).
מי טו סנטס.

איכות החיים זה דבר שפחות משנה לי...במה זה מתבטא? קוקפיט מסודר ומאובזר? לא משנה מבחינתי...
ואני לרוב נוסע לבד, מקסימום + 1...מי שלא טוב לא - שלא יצטרף...

הכוכב הכחול
05-02-10, 12:04
מי שלא טוב לא - שלא יצטרף...
בדיוק!

תנסה לכוון לסמוראי סלילים פתוח.

ishc
05-02-10, 12:33
בתור מי שמחזיק סמוראי ארוך בחודשים האחרונים ועדיין מתקן דברים 30 אלף זו הערכה אופטימית למי שרוצה לקחת רכב שחוט כמו שאתה מתאר ולבנות אותו מחדש אתה מדבר על כיוון החמישים אלף פחות או יותר. עדיף לדעתי אם בא לך סמוראי ארוך לחפש אחד טוב. יש שמועה שמורי מוכר את הכתום. אוטו שאמור להיות מושלם. תבדוק כמה הוא רוצה.

שגיא S
05-02-10, 16:54
האוטו של מורי באמת מדהים..
אבל הוא לא מתאים לי..לא במחיר, ויש גם משהו שם במכניקה שאני לא מתחבר אליו.

אבל בהחלט רכב מצוין.

בנתיים אני בודק אופציות לסופה+פרייבט קטן
ומחפש עוד סמוראים/ג'ימנים..

מוכן לשמוע הצעות

שגיא S
06-02-10, 22:12
צריך את עזרתכם לגבי סופה...

האם שווה להשקיע עוד כסף ולקנות שנתון חדש יותר?
נגיד שנתון 2001-1998 או להסתפק בשנתונים המוקדמים 1992-1994?

בהנחה שהמצב של שני הרכבים זהה...האם גם בסופה, ובסופות שהיו במג"ב בפרט..האם החוק של יותר חדש - יותר אמין תופס?

asafk
06-02-10, 23:57
קודם כל - סופות אחרי 96 מגולוונות. וזה טוב. סופות אחרי 98 מכילות עוד כל מיני שיפורים, וזה גם טוב. הכי טוב זה אחת מה(בערך 500) סופות המצריות שהורכבו אחרי 96 וחלקן הקטן מצאו את דרכן ללקוחות אזרחיים.
אבל... סופה שהיתה במג"ב עשויה להיות במצב רע מאוד גם אם היא 2001. במיוחד שים לב שרוב הסופות הירוקות מהשנתונים האחרונים היו ממוגנות (ולפני המכרז הורידו את המיגון). רואים את זה בחיזוקים של הבודי, ובקנט השונה. הסופות האלו גמורות, לא משנה כמה המכלולים שלהן טובים.

אסף.

שגיא S
07-02-10, 00:23
http://img204.imageshack.us/img204/4153/pc002.jpg

זה תמונה שלה, היא מוצעת למכירה פה באתר...

אני לא יודע למצוא את ההבדלים בקנטים..אתה אולי כן?

שגיא S
07-02-10, 16:50
שאלה נוספת..אם אני רוצה רכב פתוח.

מה עדיף - לקנות פתוח במצב - או סגור במצב מכני +?

מה יותר עדי/קל/זול - לתקן מכנית או לפתוח רכב סגור?

דרור ברלי
07-02-10, 16:57
פתוח יותר סקסי ו"חווייתי" אבל יש לזה מחיר לא קטן באיכות החיים בכביש. תחשוב טוב אם אתה מוכן לזה.
כשמדובר בג'יפים אמיתיים, עדיף לך רכב במצב מכני טוב. לפתוח אחר כך תמיד אפשר.

שגיא S
07-02-10, 17:09
שאתה אומר לפתוח תמיד אפשר....
למה אתה מתכוון, בחיפוש שעשיתי ראיתי שזה כרוך במעבר בעמדה מס' 1 - שזה עניין לא פשוט בפני עצמו.

אפשרי - הכל אפשרי...מעשי, או חוקי...זה משהו אחר לא?

מכיר את הויתורים בכביש...מוכן לקבל אותם.

assaf234
16-02-10, 08:54
סמוראי ישן, כרכב יומיומי, לא ייה זול יותר לקיום מסופה או סיקס. החלפים יקרים, וסמוראים מזדקנים, ולא כל כך יפה. מה שהיה אמין מאוד בתור כלי צעיר, הופך לגרוטאה רגישה מאוד בתור כלי ישן שעבר הרבה ידיים, חלקן הגדול מזניחות.
סופה טובה - אם תמצא - תיתן לך תמורה מצויינת. נכון, צריכת דלק של 7-8 ק"מ לליטר אם אתה רגוע, פחד יומיומי משוטרים וגנבים, אבל בשטח, גם עם כלי סטנדרטי או משופר קלות (שזה מה שצריך כדי לשמור על אמינות טובה), אתה תמיד רגוע. התחזוקה השוטפת זולה יחסית (ואני מדבר, תמיד, על תחזוקה עצמית), חלקים זמינים ובזול, ואם אתה עסוק מדי, כל מכונאי יודע לטפל בסופה.
ההוצאות השוטפות שלך לא יהיו גדולות משהיו על הטרופר, לדעתי אפילו נמוכות יותר - צריכת הדלק דומה ואפילו נמוכה יותר, והאחזקה זולה יותר. זה אומר שאם הצלחת לחיות עם טרופר, לא תהיה לך בעיה לחיות עם סופה.
הבעיה הכי גדולה היא למצוא אחת טובה. מי שיש לו סופה טובה - לא מוכר.

CJ אמנם מזדקן בכבוד, ורוב מה שכתבתי על סופה נכון גם עליו, אבל היומיום, בלי הילוך חמישי, עם תחושת "שיוט" קבועה בכביש, ועם קבינה של נ.נ. - זה החסרון האמיתי שלו. תוסיף לזה שני טסטים בשנה, ולדעתי - לרוב האנשים יהיה קשה לחיות ביומיום עם CJ.

ג'ימני הוא כמו סמוראי, אבל חדש. כלומר - אמין, זול מבחינת הוצאות קבועות ומבחינת דלק, שדון בעיר, חלקים וטיפולים יקרים (אבל אמין מאוד מאוד, ומצד שני כשמשהו נשבר בשטח, זה לא קשור לאמינות). הבעיה היא, אחרי שנסעת ברכב שטח בגודל מלא - יבאס אותך בשטח. הוא קטן. הגלגלים שלו קטנים. כולם תמיד אומרים שהוא מפתיע ביכולות שלו וכן הלאה, וזה נכון, אבל קשה מאוד לחזור לג'יפון עם גלגלי 26 אחרי רכב שטח עם גלגלים 31. הוא יעבור הכל, יאכל הכל, אפילו יבקש עוד. אבל הדרך לא רגועה איתו - זה האופי של הסמוראי מאז ומתמיד, ומי שלא התרגל למשהו אחר - אין לו בעיה עם זה. גם מי שחוזר לג'יפון אחרי שנסע ברכב שטח גדול ועושה זאת בעיניים פקוחות, ועם הבנה שהוא עובר ל"טרקטורון עם חלון" כמו שדורון קרא לו, לא יתבאס. אבל אתה חייב לנסות כדי להבין אם זה בשבילך או לא. בגלל שאתה כבר מכיר משהו אחר.

אסף.

לא מסכים בקשר להזדקנות הסמוראי, בתור בעלים לאחד בציר 88 אני יכול להגיד שהסמוראי שלי ורבים שיצא לי לראות, מזדקנים בצורה יוצאת מן הכלל
סאם אצלי כמעט שנה, לא צורך הרבה דלק, מנוע במצב מצויין לא מאבד שמן או מים ושעון חום שלאחר 3 דקות נסיעה מתייצב בין השליש לחצי ולא זז משם עד שלא מכבים את הרכב לא חשוב כמה הוא מתאמץ.
הטיפול הטכני היחיד שהייתי צריך לעשות הוא צלבים שמראש ידעתי שהם בדרך. ואני חושב שאחרי כמעט שנה של נסיעה בכל סוגי תוואי שטח: דיונות, שבילים, בוץ, טיפוסי סלעים וכמובן נסיעת כביש 3 צלבים זאת לא הוצאה בשמיים.
בנושאי העבירות אין מה להשוות, כבר קרה שאני (כן הסמוראי הקטן) עזרתי לפג'ארו, מגנום ופרוזה(שזה באמת לא ג'יפ) לעלות לקטע קשה במשלט וזה בלי שיפורי שטח (פרק להגבהה קלה)
חשוב לציין שאני עוד מהסמוראים הישנים
לדעתי סמוראי מהשנים החדשות 96-98 שייתן ביצועי מנוע ומתלים טובים יותר ויש לו מכלולים לשיפור מהודו ועד כוש במחירים זולים ופשוטים להתקנה עצמית ייתן הרבה יותר מהרבה ג'יפים אחרים.
היה לי חבר עם סופה והיא לא עושה 1:8 , אולי אם אתה לא עובר את ה-80 ו3000 סל"ד בשטח
ברגע שיורדים איתה מכביש היא אוכלת פי 3 מהסמוראי בגלל המנוע והמשקל וזה בלי להוסיף את בעיית הגניבות שלה וחלקים יקרים. בנוסף למרות שהיא חדשה יותר היא לא אמינה יותר מהסמוראי ואף פחות אמינה ממנו (זה מנסיוני, אולי לי יש סמוראי במצב ממש טוב והסופות שפגשתי היו במצב ממש רע)
לא באתי להתנגח פה באף אחד רק לתת לך נקודת מבט קצת שונה. מקווה שעזרתי

אמיר חסידים
18-02-10, 22:40
בתור בעלים של סמוראי 87 ארוך :
אני נוסע בו יומיום לעבודה (40 ק"מ כל כיוון).
צריכה: 1:10.5.
טיולים וכו' : בכיף.
אני נהנה כל יום והבן שלי מאוהב ברכב ....

asih
18-02-10, 23:48
אם אין לך שטח בדרך לעבודה ביום יום ...
תקנה רכב פרטי קטן וחסכוני וגיף גיבור ליד ...
לי יש דיאטסו סיריון ודיפנדר

יותר זול להחזיק את שניהם מהדיפנדר לבד

גיא
19-02-10, 07:04
אולי זה אומר משהו על הרכב שטח שבחרת ? ...

כשהיה לי ההילקס, נסעתי בו אלפי ק"מ בשבוע .. עבדתי איתו קשה גם בשטח ביום יום ... הוא לא היה צעיר אבל אמינות מופלגת. וטיולים לא רעים בכלל.
עכשיו יש לי רכב שטח לא צעיר שאני נוסע בו כפרייבט ביום יום ...

לא ברור לי למה בן אדם אחד צריך שתי מכוניות.

אלא אם הרכב לסופ"ש לא חוקי לכביש ברמה כזאת או אחרת.... או שיש לו ל"ר כניראה .. כשהיה לי כזה, גם לכביש הוא לא היה מוצלח כל כך ...

ד ו ר ו ן
19-02-10, 16:22
לא מסכים בקשר להזדקנות הסמוראי, בתור בעלים לאחד בציר 88 אני יכול להגיד שהסמוראי שלי ורבים שיצא לי לראות, מזדקנים בצורה יוצאת מן הכלל

איזה נסיון יש לך באחזקת רכבי שטח אחרים כבסיס להשוואה?

לא נסיון צבאי אלא נסיון אמיתי של רכב שאתה נוסע בו,משלם עליו ויודע בדיוק מה הוא דורש?

ד ו ר ו ן
19-02-10, 16:38
צר לי לאכזב אותך אבל דיסקברי יתן לך את האמצע בין מה שאתה מחפש לבין מה שהטרופר נתן לך.
יש משהו בתנוחת הישיבה וההרגשה של החוסן שהרכב הזה משדר לנהג. נכון שזה לא סיקס או דיפנדר פתוח אבל זה רחוק גם מתחושת האקוריום שנותנים לך שאר הSUVים.
יוני
אם יש רכב שבאמת מרגישים בו כבתוך אקווריום (כולל המחלת ים) אז זה דיסקו.
מפתן החלון הנמוך שנותן לך הרגשה שאתה מצידו הפנימי של חלון ראווה-נכון שיש ראות החוצה אבל זה אתה שבצד הפנימי של האקווריום..

תצרף את זה לרכב שגם בבכירותו הנו בעל סימפטומים של זקן נרגן והיפוכונדר, כזה שממציא (וגם מוצא..) מחלות ומיחושים כל יומיים ויש לך סוג של אקווריום שצריך לשטוף אותו כל הזמן..

נכון,
הוא נוח מאד כשהוא נוסע,
נכון שיש לו ראות טובה החוצה,
נכון שהוא מחייב חלוקת קשב של טייס כדי לשים לב להבהובי נורות אקראיים ואוזן מוזיקלית לרעשים חמקמקים (או יכולת הדחקה רצינית),
נכון שיש אקזמפלרים יחידי סגולה שאפשר לספור על יד אחת של מוהנדס לא כשרוני שפיתחו ניצוץ של אמינות, אבל ת'כלס הם לא זמינים לאף אחד.

בעיתון שטח אפריקאי מהחודש שנתקלתי בו ברשת מפורסם על ידי בעל דיסקברי 2 TD5 מאמר משעשע בנושא "איך לגרום לדיסקברי2 שלך להיות יותר אמין כדי לצאת אל הבוש בלי שטויוטה תגרור אותך בחזרה לכביש.."
יש שם נושאים שמוכרים גם בארץ כגון סוגיות "המיכל הלבן מול השחור", מדי טמפ' שונים ומשונים, ענייני חשמל וציריות וכו'.

אפעס,
שם הם לא נותנים גיחה "עד לפראן+הנחלים הגדולים" לחמישי-שישי-שבת והגרר תמיד יהיה ברדיוס של שעה ממך, אלא נסיעות של 1000ק"מ שטח, ככה שהמושגים שלהם לגבי אמינות מעט שונים ומעט מהותיים יותר.

אולי בתור בדיחה הייתי מציע רכב כזה בתור משומש למישהו שבא לי לצחוק על חשבונו.

יואב פולס
20-02-10, 08:26
נכון שהוא מחייב חלוקת קשב של טייס כדי לשים לב להבהובי נורות אקראיים ואוזן מוזיקלית לרעשים חמקמקים (או יכולת הדחקה רצינית),

דורון, האם אתה מתבסס על הרבה "שמועות"?
תפריד בין דיסקברי עד 98 לדיסקברי מעל 99'.
אני יכול לומר לך רק מנסיון שלי של 10 וחצי שנים על לנדרובר - מתוכן שנה וחצי של דיפנדר, ו - 9 שנות דיסקברי, מתוכן שנתיים וחצי על TD5 ו שש וחצי שנים על דיסקברי דור ראשון.
מעולם, לא נגררתי החוצה. מעולם לא היה טיול בו לא נכנסתי בכוחות עצמי לשטח, והגעתי הביתה בכוחות עצמי. מעולם לא נגררתי על ידי שום טויוטה/טרופר או פאג'רו.
הדיסקוטק היחידי של האורות קיים רק ב TD5 - קרה לי פעמיים - פעם ראשונה כשמתקין של דיבורית בלו-טות' התקין את הדיבורית ליד הגיר, שהופרע מהשידור, ובפעם השניה כשהלך חיישן ABS אחרי...150,000 ק"מ.
ה TD5 נאלץ להזמין גרר פעמיים - פעם אחת עקב קריעת רצועה ראשית (שנגרמה בגלל שהמותחן סיים את חייו), פעם שניה עקב פיצוץ בצינורות גיר. זה ארע אחרי 160,000 ק"מ.
אני מכיר את כל השמועות על דיסקברים שמתחממים, מפוצצים דיפרנציאלים וכד'.
דווקא לבחור צעיר, עם ידיים ימניות ומוח חושב - דיסקברי 3 דלתות יכול להיות פתרון נפלא. דווקא דעה כמו שלך, שמקובלת בשוק מסייעת לו לרכוש כזו נבלה במחיר אטרקטיבי.
יואב

ד ו ר ו ן
20-02-10, 08:51
מתבסס על הרבה נסיעות שטח וכביש לאורך שנים עם דיסקו שנת 97 ודיפנדרים למיניהם-כולל חדשים.
TD5 בדיסקו אני לא מכיר.

מעולם, לא נגררתי החוצה. מעולם לא היה טיול בו לא נכנסתי בכוחות עצמי לשטח, והגעתי הביתה בכוחות עצמי. מעולם לא נגררתי על ידי שום טויוטה/טרופר או פאג'רו
הבדיחה היא לא שלי-היא מקורית של האפריקנר שכתב את המאמר שהזכרתי, ציינתי את זה בתגובה. אתה לוקח את זה כבד מידי.

הדיסקוטק היחידי של האורות קיים רק ב TD5
את זה אני דוקא מכיר מכמה וכמה רכבים מתוצרת לנדרובר, משנתונים מוקדמים ועד ל2006.

אני מכיר את כל השמועות על דיסקברים שמתחממים, מפוצצים דיפרנציאלים וכד'
אתה בתור שמועות-כתבתי שיש יחידי סגולה בקרב הרכבים האלו- פרטים שאינם מעידים על הכלל, אם בכמה יבשות יש את אותן סיפורים זה עדיין אומר דרשני ובוא לא ניכנס להתפלפלויות נקודתיות או השוואות למשהו אחר, ככלל הרכבים האלו בפני עצמם הרוויחו ביושר את המוניטין שלהם, לטוב ולרע.

דווקא לבחור צעיר, עם ידיים ימניות ומוח חושב - דיסקברי 3 דלתות יכול להיות פתרון נפלא. דווקא דעה כמו שלך, שמקובלת בשוק מסייעת לו לרכוש כזו נבלה במחיר אטרקטיבי.
יואב
אין לי בעיה להגיד שחיפשתי דיפנדר, בבסיסו זה יופי של רעיון לרכב שטח רק הביצוע חרא,(איכשהו יוצא שרוב הרכבים יוצאים משער המפעל שלהם בימי שני..), דוקא לבחור צעיר ואולי לא בעל ממון רב כדאי להזכיר את מאפייני הכלל ולא את יתרונות הבודדים יחידי הסגולה שספק אם הוא ימצא.

assaf234
20-02-10, 12:33
איזה נסיון יש לך באחזקת רכבי שטח אחרים כבסיס להשוואה?

לא נסיון צבאי אלא נסיון אמיתי של רכב שאתה נוסע בו,משלם עליו ויודע בדיוק מה הוא דורש?

בדיוק כמו שאם תקנה בית ואחרי 4 שנים תמצא שכל מה שהיית צריך להשקיע בו זה צבע על פסח ופתיחת סתימות בכיור פעם בשנה תדע שהתחזוקה שלך נמוכה יחסית

במקרה שלי הרכב אצלי שנה בערך לפניו תחזקתי באגי מה שאולי לא נחשב בעינייך
אבל כשאני מחזיק רכב שטח, סמוראי בן 22 שנה ועלות הטיפולים בו קטנה משאר הרכבים שהחזקתי, כולם פרייבטים אני חושב שאפשר לומר שהוא רכב אמין ומצויין
היו לי עד היום 2 פ'יגו 205, רנו קליאו, סוזוקי סוויפט, לאמא שלי היו דייהטסו שרייד אלפאוז וכעת שרייד 2000 בכולם אני טיפלתי. כנ"ל לגבי הרכבים של אחותי, פיאט אונו וסובארו אימפרזה 97
כולם פרט לדייהטסו שרייד 2000 היו חדשים יותר מהסמוראי דרשו יותר תחזוקה ממנו.
מספיק נסיון??

ד ו ר ו ן
20-02-10, 16:40
בדיוק כמו שאם תקנה בית ואחרי 4 שנים תמצא שכל מה שהיית צריך להשקיע בו זה צבע על פסח ופתיחת סתימות בכיור פעם בשנה תדע שהתחזוקה שלך נמוכה יחסית

במקרה שלי הרכב אצלי שנה בערך לפניו תחזקתי באגי מה שאולי לא נחשב בעינייך
אבל כשאני מחזיק רכב שטח, סמוראי בן 22 שנה ועלות הטיפולים בו קטנה משאר הרכבים שהחזקתי, כולם פרייבטים אני חושב שאפשר לומר שהוא רכב אמין ומצויין
היו לי עד היום 2 פ'יגו 205, רנו קליאו, סוזוקי סוויפט, לאמא שלי היו דייהטסו שרייד אלפאוז וכעת שרייד 2000 בכולם אני טיפלתי. כנ"ל לגבי הרכבים של אחותי, פיאט אונו וסובארו אימפרזה 97
כולם פרט לדייהטסו שרייד 2000 היו חדשים יותר מהסמוראי דרשו יותר תחזוקה ממנו.
מספיק נסיון??
לא ממש,
לפי החשבון הזה הרכב שלי יותר אמין ויותר זול לתחזוקה מהפיאסטה שנת 97 שלי.
אתה משווה תחזוקת של רכב פרטי מול רכב שטח וזו לא השאלה כאן.
תשווה תפוחים לתפוחים- לא לתפוזים.

cj64
20-02-10, 18:24
יש חיה כזו?

יש חייה כזאת..קוראים לה .לו .גראנד צירוקי:p
ואם תגיד לא חסכוני ,יש כאלה שהתקינו מע" גפ"ם:p
אני אישית מכיר 2 למכירה ברמות אחזקה,שטח,ושיפורים לא מעטים!!
גל
פ"ת
0506504300 לפרטים

שגיא S
29-08-10, 15:41
שוב שלום, אני יודע שאני מעלה את השרשור מהאוב...
אבל הוא עדיין רלוונטי, למי שלא רוצה לקרוא מההתחלה אז הדרישות:

1. פתוח
2. אפשרויות שיפור/משופר (בעיקר נעילות)
3. צריך לעבור את כל מסלולי הטיולים מהקלים לקשים - משלט 21, מעלה בוקר, ורדית, עשוש וגם דברים קלים יותר.
4. לא חייב אוטומאט! רצוי ידני!
5. רכב בעיקר לטיולים, אבל עדיין חשוב צריכת דלק חסכונית יחסית.

התקציב הוא באיזור ה30-40 אחרי יישור קו והכל.

אופציות רלוונטיות:
1. סמוראי ארוך פתוח, משופר למשעי, לא צריך להוסיף כלום, בנוי כמו שצריך(צמיגים 235, טרנספר, נעילות, קפיצים וכו'). הבעיות: מנוע מנפח שנצטרך להחליף, והחלפה של כל מערכת הבלימה, חוצמזה כמה דברים קטנים(מייסבים וכו').
עוד בעיה - נעשתה לרכב פחחות וצבע ברמה די נמוכה, שסביר שנצטרך לעשות שוב עוד כמה שנים, בנתיים נראה בסדר.

כל זה ב30 אלף. מנוע עולה 5.5, ברקסים וכל השאר לדעתי יעלו לי עוד 3000 - 3500 שקל.

2. סיג'יי - יש כמה אופציות, של חבר'ה פה מהאתר מוכרים וטובים - על אחד צריך להשקיע בצבע ופחחות הרבה כסף ובשני צריך להשקיע יותר במחיר קנייה.

אלו בנתיים האופציות שלי.
לא ראיתי סופות טובות במחיר הזה. מבחינת ביטוחים וטסטים הם עולים אותו דבר, לשניהם יש את הבלאגן של השני טסטים בשנה.

שני הרכבים מוצאים חן בעיניי, ושניהם יספקו אותי בשטח.
שניהם לא נוחים באותה מידה, לא בטיחותיים באותה מידה.

אבל עדיין לא יודע במה לבחור.
האם הסיג'יי גניב כמו הסופה? (מתעניין לדעת כי יכול להיות שהוא ישהה בבאר שבע בין טיולים)

עצות ועזרתכם יתקבלו בברכה.

ד ו ר ו ן
29-08-10, 18:24
2. סיג'יי - יש כמה אופציות, של חבר'ה פה מהאתר מוכרים וטובים - על אחד צריך להשקיע בצבע ופחחות הרבה כסף ובשני צריך להשקיע יותר במחיר קנייה.
.
את הרכב הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42566&highlight=%EC%EE%EB%E9%F8%E4) ראית?

שגיא S
29-08-10, 18:28
את הרכב הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42566&highlight=%EC%EE%EB%E9%F8%E4) ראית?

כן, זה הרכב השני - שצריך להשקיע יותר כסף בקנייה שלו...

moshik999
29-08-10, 18:39
פאגרו קצר ברזנט 2500 דיזל + נעילה אחורית מקורית.
עברתי על השרשור ונראה לי שזה מאד מתאים למה שאתה צריך
מאד חסכוני בדלק ( ממוצע 1-10)

kobiarava
29-08-10, 18:45
פאגרו קצר ברזנט 2500 דיזל + נעילה אחורית מקורית.
עברתי על השרשור ונראה לי שזה מאד מתאים למה שאתה צריך
מאד חסכוני בדלק ( ממוצע 1-10)

זה ממש לא "רכב שטח אמיתי" בסגנון שהוא מחפש. אם שגיא היה רוצה SUV, הוא היה נשאר עם הטרופר המושקע. אם לא הבנת, מה ששגיא צריך, זה רכב שטח, עביר, ספרטני, קשוח, עם הרבה סוסים זוללי בנזין מתחת למכסה המנוע ושעל הגריל שלו יתנוססו בגאווה 4 אותיות- JEEP.

קובי

six 4 life
29-08-10, 18:51
עצות ועזרתכם יתקבלו בברכה.
יש CJ במצב נדיר, וכשאני אומר נדיר אני באמת מתכוון לנדיר- אין CJ עם שלדה ובודי במצב כמו שלו, לא משופר מעבר לקפיצים מעורגלים והצתה משופרת, מנוע מקורי חזק מאוד, נוסע כמו פרייבט בכביש, כל החשמל מקורי ועובד טיפ טופ, באמת מיוחד. זה רכב שלא תצטרך להשקיע בו שקל אחד בישור קו, רק לשפר.

אם מעניין אותך שלח פרטית.

mi88
31-08-10, 00:25
מה חצי שנה ועדיין מחפש??

על מה אתה נוסע כיום??

ולמה דיסקו לא יש לו סרן חי מקדימה הלא כן?

ואולי פשוט תבנה דבר כזה וזהו

משה

גיא
31-08-10, 12:07
תפריד בין דיסקברי עד 98 לדיסקברי מעל 99'.
אני יכול לומר לך רק מנסיון שלי של 10 וחצי שנים על לנדרובר - מתוכן שנה וחצי של דיפנדר, ו - 9 שנות דיסקברי, מתוכן שנתיים וחצי על TD5 ו שש וחצי שנים על דיסקברי דור ראשון.
מעולם, לא נגררתי החוצה. מעולם לא היה טיול בו לא נכנסתי בכוחות עצמי לשטח, והגעתי הביתה בכוחות עצמי. מעולם לא נגררתי על ידי שום טויוטה/טרופר או פאג'רו.
הדיסקוטק היחידי של האורות קיים רק ב TD5 - קרה לי פעמיים - פעם ראשונה כשמתקין של דיבורית בלו-טות' התקין את הדיבורית ליד הגיר, שהופרע מהשידור, ובפעם השניה כשהלך חיישן ABS אחרי...150,000 ק"מ.
ה TD5 נאלץ להזמין גרר פעמיים - פעם אחת עקב קריעת רצועה ראשית (שנגרמה בגלל שהמותחן סיים את חייו), פעם שניה עקב פיצוץ בצינורות גיר. זה ארע אחרי 160,000 ק"מ.
אני מכיר את כל השמועות על דיסקברים שמתחממים, מפוצצים דיפרנציאלים וכד'.
יואב

שנתיים וחצי עם דיסקו מודל 95.
מספיק אמין ?

מי שקונה כזה אוטו, הוא מטומטם חסר תקנה ומגיע לו שישלם את התחתונים שלו.
מספיק ברור ?

:)

שגיא S
01-09-10, 18:31
טוב אז שני הרכבים כבר לא רלוונטים...ולא מהצד שלי.

ראיתי גם סמוראי ארוך שאהבתי - שגם נהיה לא רלוונטי.

ממשיך לחשוב על זה..אולי זה סימן לא להיכנס לזה בכלל?

ely.sorento
01-09-10, 20:48
ידידי
אם אתה חצי שנה מחפש ו/או מתלבט ועוד לא קנית...
כנראה זה לא בשבילך.
אל תיפגע, אבל ככה אני רואה את זה.

אלי

Tom Bril
01-09-10, 20:52
מחזק את דעתו של אלי

שגיא S
01-09-10, 21:43
אני לא מסכים איתכם. אני לא חדש בתחום..גם לא ותיק, אבל לא חדש.

היו דברים שהשתנו תוך כדי החצי שנה הזאת - כמו שהוצאתי רישיון והיתר לרכב ידני למשל? שפתח אופציות שלא היו עד כה.

חוצמזה, אני לא רוצה לחליף רכב כל חודשיים. ואין לי בעיה להתאפק עד שאנ יאמצא רכב גם שאני אוהב וגם במצב טוב. לא רוצה ולא צריך להתפשר על שום דבר.

עמיתT
01-09-10, 22:27
אני לא מסכים איתכם. אני לא חדש בתחום..גם לא ותיק, אבל לא חדש.

היו דברים שהשתנו תוך כדי החצי שנה הזאת - כמו שהוצאתי רישיון והיתר לרכב ידני למשל? שפתח אופציות שלא היו עד כה.

חוצמזה, אני לא רוצה לחליף רכב כל חודשיים. ואין לי בעיה להתאפק עד שאנ יאמצא רכב גם שאני אוהב וגם במצב טוב. לא רוצה ולא צריך להתפשר על שום דבר.

עזוב שגיא,
הרי כולנו יודעים מה אתה באמת רוצה...

תחזור תחזור לטרופר ;)

ItayWitzer
04-09-10, 16:56
אין לי בעיה להתאפק עד שאנ יאמצא רכב גם שאני אוהב וגם במצב טוב. לא רוצה ולא צריך להתפשר על שום דבר.

יש איזה סבן חדש למכירה בלוח מדעות פה, ראית?

שגיא, כמו שאני רואה את זה, אם אתה רואה משהו שאתה ממש רוצה, אתה צריך לשלם תעריף יקר. ככה זה בחיים.
רכב כמו שאתה רוצה, לא משנה מאיזה סוג יעלה מעל 40 אלף שקל.

תשאיר את הרכבים הזולים למי שנוסע רק בכביש.

Cheap is expensive

-->