PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעשה במוסך

שפן13
04-02-10, 23:46
חברים יקרים שלום,

עקב חוסר זמן, ודליפה ממשאבת בלם אחורית הפקדתי את הגימיני בידיו האמונות (?)של מוסכניק שאני נעזר בשירותיו מפעם לפעם.

מסיבות השמורות עימי, רשמתי את הקריאה של הספידומטר, ואישפזתי את הרכב.

היום בבואי לקחת את הרכב מתיקון גיליתי שהוא עבר באורח פלא לא פחות מ ק"מ תמימים, כל זה בזמן שהיה אמור לישון שנת לילה במוסך.

בעימות עם אותו מוסכניק, הוא הודה שנסע עם הרכב את המרחק המדובר, אך לטענתו כל זה בוצע במסגרת סיבוב בדיקה של הרכב אחרי תיקון.

לא שלא ברור לי, אבל בכל זאת שואל-
ראשית, האם 45 ק"מ זה מרחק סביר בעיניכם כ"סיבוב בדיקה"?
שנית, חוץ מהעובדה שלעולם לא אדרוך שם שוב, מה אתם ממליצים לי לעשות מולו?
שקלתי אי תשלום על העבודה/תלונה באיגוד המוסכים.

אשמח לחוו"ד.

תודה!

השפן!

אגב, לדעתי הרכב חווה במהלך הק"מ הללו התעללות לא קלה בשטח, אני מנחש זאת על פי הבלאגן ששרר במגירת הכלים שלי, והמכה שקיבל מספר הרישוי הקידמי.

itay
04-02-10, 23:54
תתחיל בזה שתגיד מי זה המוסכניק.

איתי.

שגיא S
05-02-10, 00:12
45 קילומטר זה ממש לא סיבוב של דקה, אתה יכול להשוות את זה לנסיעה:
תל אביב--->רעננה-->כפ"ס-->תל אביב...

זה סיבוב של יותר מדקה.

ו

elro
05-02-10, 00:23
לפעמים קורה שצריך נסיעה ארוכה כדי לאתר תקלה כלשהי, גם אז זה לא יותר ממספר ק"מ בודדים (בד"כ).
במקרה שלך, אני ממש לא רואה סיבה הגיונית לעשות 45 ק"מ...
על פניו נשמע מופרך לחלוטין הקטע של "בוצע במסגרת סיבוב בדיקה של הרכב אחרי תיקון".

yoni 110
05-02-10, 12:46
אם יש גם נזקים תתחיל לצלם וכנס בבן בליעעל הזה.

די!!! נמאס!!!! הרבה מוסכניקים חושבים שהרכב של הלקוחות שלהם זה רכב ת"ש ומשתמשים בו לצרכים פרטים וגרוע מזה עןד גורמים לנזק!!

raanan
05-02-10, 13:33
הזכרת לי נשכחות ...
http://64.50.169.115/forums/showthread.php?t=7575&highlight=%F0%E5%EB%EC

רענן

BackDoorMan
05-02-10, 13:38
פשוט חוצפה, מה יש להסתיר ? עדיף להזהיר אחרים שלא יכנסו למקום כזה מאשר שושו.

asafk
05-02-10, 14:20
מי המוסכניק?
תתלונן באיגוד המוסכים, ויפה שעה אחת קודם.

אסף.

meir alony
05-02-10, 14:36
קרה לי מקרה דומה עם רכב פרטי, הגעתי לפני הזמן לאסוף את הרכב והוא לא היה במוסך ואף אחד לא ידע איפה הוא.
אמרו לי לחזור בעוד שעה לא הסכמתי והמתנתי במוסך כעבור חצי שעה הגיע אחד המנהלים עם הרכב ולשאלתי לאן נסע עם הרכב הוא השיב הלכתי לאכול.

הראיתי לו דפיקה חזקה שהייתה בדלת וטענתי שהוא גרם לה, הוא ניסה להתנער אך הבהרתי לו שאני הולך להתלונן במשטרה כי הוא נסע ברכב ללא צורך וללא רשות, הם תיקנו לי את הדלת על חשבונם כך שפרייר לא יצאתי.

ממוסך כזה צריך להזהר, פרסם את שמו שכולם ידעו.

מאיר

דרור ברלי
05-02-10, 14:47
לא סיפור חדש. קורה לפעמים בחלק מהמוסכים. הם נוסעים ברכב של לקוח לסידורים שלהם.
ויש מצב שזה לא סוף הסיפור: אל תתפלא אם יגיעו אליך גם דו"חות מהירות/חנייה וכו' וכו'... לך ותדרוש ממנו שישלם את הדו"חות או תסביר לשופט שאין לך אחות ושהאוטו בכלל היה במוסך. והיו דברים מעולם.

ומה תגידו על מוסך שהוכנס אליו רכב לטיפול עם מיכל דלק מלא, ויצא מהטיפול עם חצי מיכל למרות שקריאת הספידומטר נשארה בעינה פחות או יותר?
התשובה, בלי להתבלבל - "הייתי צריך קצת דלק אז שאבתי ממנו". "קצת דלק" - לא ליטר, לא שניים. חצי מיכל. 20 ליטר בערך.
ואם בעל הרכב לא היה שם לב ולא היה מבקש הסברים וזיכוי במחיר התיקון?... וזה עוד מקרה פחות נוראי כי המוסכניק לפחות הודה בלי להתבייש שהתעצל לקחת ג'ריקן לתחנת הדלק הקרובה והעדיף להוציא דלק מרכב של לקוח. באותה מידה היה יכול לטעון "מה פתאום,לא נגעתי בכלום ולך חפש מי ינ....ע אותך".

זה סיפור אמיתי מלפני הרבה שנים. מוסך שכבר לא קיים היום.

חוצפה שעוברת כל גבול.

מאיר רוטברג
05-02-10, 16:06
ואני מכיר סיפור של בן דודי שהיו לו בעיות גיר והרכב הלך וחזר ובסוף חזר עם עוד 2000 ק"מ
היות והבן דוד בחור מאוד מאוד עשיר הוא תבע את היבואן בדרישה לקבל את ערך הרכב ולא הסכים לשום פשרה כולל שידרוג הרכב וכו, בסוף היבואן השתפן ושילם בבית משפט

עמית JK
05-02-10, 23:07
השם שפן הוא מיקרי, או שאתה באמת משתפן? זה מוסך מורשה, או שהזול נהיה יקר והשאיר אותך עם הגזר ביד?
לכל אחד יש חבר, חברה, שכן, בוס, סבתא או אנחנו בעצמנו נדפקנו... ובואו לא נתמם, בכל תחום ובכל ענף זה קורה.
רוצים להימנע?
א. תפסיק לחפש קומבינה. אם אתה לא מבין ב- 100% במה שאתה עומד לקנות או לעשות - אל תחסוך! וברור שגם השמות הגדולים דופקים, אבל לרוב שם בסופו של דבר אפשר להסתדר.
ב. האינטרנט, האתרים והפורומים יש להם תפקיד חשוב ומרכזי בנוגע לדברים כאלו. נתקלתם בבעיה? דפקו אתכם? אפילו שבהתחלה סיפרתם לחבר'ה שמצאתם את הטוב ביותר ב- 90% הנחה - אל תתבישו להודות בטעות ושתפו את כולם עם הפרטים המלאים וגם את בעל העסק שידע שפורסם ושיש לכך השלכות.
ג. מצאתם משהו טוב? ספרו לנו, והראו לבעל העסק כי שמו פורסם לטובה. זה תמיד נעים לשמוע ולדעת שכשאתה טוב יש תוצאות.

לסיכום: אל תהיה "שפן" ותגיד לנו איפה היית ומה עשית כדי שאנחנו לא.
אם אתה מאיזור המרכז, אני ממליץ לך ולג'ימיני שלך להגיע למוסך נ.ש.ר "פרסט קלאס", מ ע ו ל ה
(רק אל תגיד לי ששם זה קרה) הם תותחים מקצועיים ונחמדים.

שבת שלום.

שפן13
07-02-10, 20:20
חברים יקרים,
ראשית-תודה על שלל התגובות והסיפורים (ואפילו הכינויים...)
מדובר במוסך השלושה, השוכן באיזור התעשיה בבאר-שבע עיר האבות.

עד היום קיבלתי שם יופי של יחס, והתרשמתי ממקצועיות גבוהה של הצוות, אולם חילופי גברא בהנהלת המקום כנראה עשו רע בנוגע לאמינות.

אסף, תלונה באיגוד המוסכים, חוץ מלכאוב למוסכניק החצוף, כיצד תועיל לי?
מבחינתי, ביקור במוסך אמרית שלום ולא להתראות, ולמידת שיעור נוסף בביה"ס של החיים,מספקים.

לא מחפש נקמה גרידא. מעדיף לסלוח.
מה דעתך?

asafk
07-02-10, 21:34
איגוד המוסכים יכול להועיל - לדאוג לך לפיצוי ובעיקר למנוע מחבריו לעשות נזק ללקוח הבא.

אסף.

omri_t
07-02-10, 21:50
תלונה באיגוד המוסכים, חוץ מלכאוב למוסכניק החצוף, כיצד תועיל לי?

גם אם תלונה באיגוד לא תועיל לך-היא בהחלט עלולה לעזור לכולנו!
יש גוף מקצועי שמטרתו לשמור על רמה מסויימת והגינות מסויימת.
בכדי שיבצע את עבודתו- אנחנו יכולים ונדרשים לסייע לו.
בכך שתדווח, מישהו אולי יתעורר, אם לא עכשיו, מחר, כשתגיע תלונה שניה- שלישית-רביעית.

זה לא רק בשבילך- זה בשביל כולנו!

כי בסופו של יום, אם זה באמת חאפר שנוהג כך באופן קבוע- מישהו צריך לסגור לו את העסק כמה שיותר מהר!

ואגב זה, גם תלונה במשטרה על כך שחטפו לך את התיק ברחוב, שגנבו לך ארגז כלים מהג'יפ וכו'
כנראה לא תשיב את האבדה ולא תפצה אותך על הנזק.
אבל לאט לאט תלונה ועוד תלונה, ובסוף מישהו מזיז משהו.
בסוף תופסים איזה חלאה במקרה על משהו קטן ומגלים בזכות כל התלונות האלו שיש הרבה בשר "להושיב" אותו.

בקיצור, למרות שאני לא מאמין גדול בממסד.
בקטע הזה יש לנו יכולת לסייע לעצמנו. (גם אם היא קטנה ולא ניראת לעין)

אייל67
07-02-10, 21:59
קרה לי מקרה דומה עם רכב פרטי, הגעתי לפני הזמן לאסוף את הרכב והוא לא היה במוסך ואף אחד לא ידע איפה הוא.
אמרו לי לחזור בעוד שעה לא הסכמתי והמתנתי במוסך כעבור חצי שעה הגיע אחד המנהלים עם הרכב ולשאלתי לאן נסע עם הרכב הוא השיב הלכתי לאכול.

הראיתי לו דפיקה חזקה שהייתה בדלת וטענתי שהוא גרם לה, הוא ניסה להתנער אך הבהרתי לו שאני הולך להתלונן במשטרה כי הוא נסע ברכב ללא צורך וללא רשות, הם תיקנו לי את הדלת על חשבונם כך שפרייר לא יצאתי.

ממוסך כזה צריך להזהר, פרסם את שמו שכולם ידעו.

מאיר

מאיר,

נאה דורש, נאה מקיים ...
פרסם גם אתה את שם המוסך הנ"ל "שכולם ידעו".

אייל

-->