PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ גיר בויטרה ושאלה בנושא חום מנוע

רון נחמן
05-02-10, 19:58
יש לי 2 בעיות ברכב (טוב, 2 בעיות גדולות...)
1. הגיר מזייף. לאחרונה כשהמנוע קר אני לא תמיד יכול לשלב הילוך, ולעתים הילוך "נתפס" ואני צריך למשוך אותו בכח. אין שום קשר לקלאץ', ככל הנראה, כי הוא מתוח ובריא.
2. המנוע עובד קר יחסית, מה שגרם לי להחליף טרמוסטט למקורי ממכשילי תנועה, מה שלא שינה את המצב. לאחרונה הוא החל לעבוד קר אפילו יותר - המחוג עומד על רבע בערך.

והשאלות שלי אליכם הן:
א. האם יש מנוס משיפוץ גיר?
ב. האם אני יכול לשפץ בעצמי (ובעזרת ספר ההיינץ המופלא שבידיי), ואם כן איפה קונים ערכה לשיפוץ גיר?
ג. איך מאבחנים בעיה בחיישן הטמפ'? אני יודע שאני אמור לבדוק התנגדויות אבל אני לא יודע מה אמורות להיות התוצאות.
ד. מה עוד יכול להשפיע על חום המנוע חוץ מתרמוסטט? צריך להזכיר שמדובר במנוע קר מדיי, כך שהמיים כנראה זורמים כמו שצריך (משאבה חדשה יחסית), ושמדובר במנוע קרבורטור.

חוץ מזה אני רוצה לציין שיש לי ניסיון מסוים כמכונאי, ככה שאת המונחים והדיאגנוסטיקה הבסיסיים אני מכיר, אבל אין לי גישה לליפט...

אלדר
05-02-10, 20:52
אצלי בויטרה החום מנוע היה עומד על החצי בתחילת הקיץ עשית ניקוי ראדיאטור (הראדיאטור היה קצת סתום)והחלפתי טרמוסטט.
מאז חום המנוע עוד על הרבע ובימים/לילות קרים החום עומד על טיפה פחות מהרבע.

נדב42
05-02-10, 23:07
פאן קלאץ' תפוס יכול לגרום לירידה בחום המנוע בעבודה שוטפת, אבל ...
גם אצלי בשתי הויטארות שעון החום מתייצב באזור השליש, וגם בויטארה הראשונה שלי (שנקנתה עם ניילונים מהיבואן) זה היה ככה.

להתראות בשטח,

נדב.

רון נחמן
06-02-10, 00:16
אז בעצם עד לא מזמן הוא עבד חם מדיי...
נו, בעיה אחת פחות :confused:

נדב42
06-02-10, 00:32
יש לי 2 בעיות ברכב (טוב, 2 בעיות גדולות...)
1. הגיר מזייף. לאחרונה כשהמנוע קר אני לא תמיד יכול לשלב הילוך, ולעתים הילוך "נתפס" ואני צריך למשוך אותו בכח. אין שום קשר לקלאץ', ככל הנראה, כי הוא מתוח ובריא.

לגבי הבעייה הראשונה, ע"מ לשלול בעיית מצמד - כאשר הילוך לא יוצא, נסה לתת לחיצה קצרה על הגז ולעזוב תוך כדי שאתה מנסה בעדינות להוציא את ההילוך. אם יוצא בקלות אז אולי זה בכל זאת מצמד, אם עדיין תקוע זה בוודאות הגיר.

לגבי הבעייה השנייה, שעון החום לא עולה כי אתה לא בא לטייל :rolleyes: ...

בהצלחה במבחנים :p:p:p

נדב.

-->