PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רתכת ארגון

Honda125CC
06-02-10, 22:57
שלום לכולם,
בזמן האחרון הצורך שלי ברתכת TIG הולך וגובר,למרות שיש לי אחת בעבודה לפעמים יש לי שימוש בה גם מעבר לשעות העבודה,חיפשתי קצת באינטרנט ומצאתי את הרתכת הזאת:
http://www.hml.co.il/shop/product-info.asp?ProductID=254
95% מהשימוש בה יהיה לריתוכי נירוסטה ואלומניום על פחים לא עבים במיוחד שלא מצריכים לעבור יותר מ150AMP.
הרתכת אצלי בעבודה היא רתכת אלקטרונית מקוררת מים שהיא באמת מדהימה(וגם המחיר שלה די מדהים..)איך הרתכת שצירפתי בקישור?
תענה על דרישותיי או שתאכזב אותי?
אגב לפעמים הריתוכי נירוסטה שלי יוצאים בצבע אפור הבנתי שזה קשור להתחממות יתר של החומר וצריך להוריד טיפה את האמפרז',האם אני צודק?

lizard
06-02-10, 23:25
זאת לא רתכת אלומיניום. שים לב שאי אפשר לשנות את הזרם לחילופין.
זו רתכת לנירוסטה וברזל בלבד.
המחיר שלה כמו בשוק אבל אני לא מכיר את החברה הזו. לא את היצרן ולא את הספק.
אני ממליץ על פז-ארק בחולון. יש להם מבחר גדול מאוד של מכונות בסדר גודל הזה וגם משומשות.
אני את כל הציוד שלי קונה מהם.

Honda125CC
06-02-10, 23:34
למען האמת שמתי לב לזה רק עכשיו אחרי שהגדלתי את התמונה,עשיתי חיפוש קטן על החברה בגוגל ולפי מה שהבנתי אם קונים אלף יחידות כאלו מהחברה עצמה כול יחידה עולה 10 דולר.. והחברה עצמה גם נראה כמו עוד מפעל ברזל בסין.
האם זה אפשרי בכלל לקנות רתכת ארגון חד פאזית שאפשר להוציא איתה ריתוכים יפים בנירוסטה ואלומניום?
הסתכלתי באתר שציינתה ובאמת נראה טוב,ראיתי את הרתכת הבאה:
http://www.faz-arc.co.il/ProductPages.aspx?Id=45
אבל לא הצלחתי להבין אם היא תלת פאזית או לא

lizard
07-02-10, 01:12
לפי מה שכתוב בקטלוג היא חד פאזית אבל תתקשר לברר.
נראה לי שזו לא מכונה אלקטרונית. כלומר, יש לה סליל (כבד) שדרכו מכוונים את הזרם.
בנוסף לא ברור אם יש לה פדאל כיוון זרם (אני מאמין שלא בגלל שהיא לא אלקטרונית) אפשר לרתך בלי כיוון מיידי של זרם אבל זה לא כל כך נוח.

האם אתה חייב אלומיניום? כי מכונה אלקטרונית עולה בסביבות ה2500 ש"ח, אבל לא יכולה לרתך אלומיניום.

נחום
07-02-10, 06:23
רתכת ארגון AC/DC טובה מאוד מאותו מותג בסביבות 4500 +מע"מ.
הייבואן "מם-בית" בפ"ת (הייבואן של מילר)
דבר עם שאול מנהל המכירות.

תתחדש.

BackDoorMan
07-02-10, 14:04
לפי מה שיש באתר של ממבית ,הם לא מתעסקים עם רתכות טיג חד-פאזיות.

Honda125CC
07-02-10, 19:58
לפי מה שכתוב בקטלוג היא חד פאזית אבל תתקשר לברר.
נראה לי שזו לא מכונה אלקטרונית. כלומר, יש לה סליל (כבד) שדרכו מכוונים את הזרם.
בנוסף לא ברור אם יש לה פדאל כיוון זרם (אני מאמין שלא בגלל שהיא לא אלקטרונית) אפשר לרתך בלי כיוון מיידי של זרם אבל זה לא כל כך נוח.

האם אתה חייב אלומיניום? כי מכונה אלקטרונית עולה בסביבות ה2500 ש"ח, אבל לא יכולה לרתך אלומיניום.
לא הספקתי לדבר איתם היום בגלל לחץ בעבודה אני כבר אברר את הנושא מחר,לא כול כך מפריע לי שאין פדאל כי אני רגיל לרתך צנרת בשטח ושמה אין לנו פדלים.
וכן חייב אלומניום הרתכת מיועדת לשימוש בשעות הפנאי המעטות שלי לריתוך צנרת אגזוז צנרת IC וכו..
בקשר למם-בית אני אדבר איתם מחר שכחתי לגמרי שאנחנו עובדים איתם אבל לפי מה שאני רואה לא נראה לי סביר שיש להם רתכת ארגון חד-פאזית אבל שווה לנסות

Honda125CC
07-02-10, 22:08
אחרי שהקדשתי לזה קצת מחשבה,אני לא באמת צריך גם לרתך אלומניום,חבל על התוספת כסף ענקית אם אני חושב שכול ריתוך אלומניום שאני אי פעם אצטרך אני אוכל לעשות בעבודה.

lizard
07-02-10, 22:25
מכיר גם את ממ בית, יש לי ציוד שלהם. קצת יקרים לטעמי אבל זכותם. יש להם מכונות טובות ויש להם את המותגים הסינים.

בבית ספר שבו למדתי היתה מכונת TIG חד פאזית עד 160-180 אמפר, מתג הפעלה בידית של חברה בשם פלקון, פז-ארק הם היבואנים שלה. אני לא זוכר אם זה סיני אבל יש מצב. בכל מקרה, לא קריטי למכונות האלה בעיקר כי יש להן ספק טוב בארץ.

Honda125CC
11-02-10, 00:42
אוקי בעיה קטנה,ניסיתי לרתך חלקים קטנים בלי פדל והסתבכתי,אני חייב לשנות את האמפרז' במהלך הריתוך.
יש רתכת חד פאזית עם פדל?

lizard
11-02-10, 06:37
יש אבל הן יקרות מאוד. צריך לבדוק אם אפשר לעשות על מכונה קיימת איזה סוג של קומבינה ולעביר את הפוטנציומטר לפדל רגלי או לידית. יש ידיות שאפשר לכוון בהן את הזרם.

מה אתה מנסה לרתך?

-->