PDA

צפייה בגרסה מלאה : TD5 דיפרנציאל מרכזי ETC ו ABS הקשרים בינהם (דיסקברי)

Alon
10-08-04, 10:29
אני אנסה לסכם מה שאני יודע ואבקש דיעות נןספות.
מצב נסיעה רגיל:
אחרי התנעה,
דיפרנציאל מרכזי - פתוח.
4X4 משולב ב HIGH
ETC – עובד לאחר זיהוי החלקה.
ABS – עובד בבלימות עם החלקה.

שילוב דיפרנציאל מרכזי יתכן כאשר המנוע עובד או כבוי ויתקבלו תוצאות שונות.

מנוע כבוי שילוב דיפרנציאל מרכזי
ETC – מנוטרל.
ABS – מנוטרל.
דיפרנציאל מרכזי - משולב.

מנוע עובד שילוב דיפרנציאל מרכזי
ETC – עובד לאחר זיהוי החלקה.
ABS – עובד בבלימות עם החלקה.
דיפרנציאל מרכזי - משולב.

מכאן שאלה, חוץ מזה שאלה בריטים ולא ברור למה הם התכוונו,
1) למה צריך את כל המצבים?
2) האם יש מצבים נוספים?
3) מה לגבי הניטרול (ביטול הדיפרנציאל המרכזי)?
4) מה כתוב בספר של "המזרח"?
5) האם אותו דבר גם בדיפנדר?

לאחר קבלת התשובות אני אנסה לסכם הכל בטבלה מסודרת.
תודה אלון

ארז
10-08-04, 11:00
אני יכול רק לענות לך על הנסיון שלי עם דראק הזה....
דיפנדר עם (ידני כמובן)ETC ,זה עובד בצורה סבירה
דיסקו עם ETC(אוטומטי), זה עובד בצורה סבירה(יקי טוען שאצלו עם נעילה מרכזית זה עובד מעולה...עוד לא בדקתי...)
דיסקו עם ETC(ידני),חרא העסק פשוט לא עובד....עם מעילה מרכזית ובלי אותו חרא...

נ.ב כל העניין הזה של הETC שעובד רק על 2000 סל"ד, נראה חרא, 2000 סל"ד זה המון להכנס במכשולים...

אדי
10-08-04, 11:23
סתם רעיון ... יש הגיון לבטל את ה-ETC, אולי בנהיגת חולות המערכת מפריעה? רק למה צריכים לכבות בשביל זה את הרכב, לשלב, ולהניע מחדש. לא יכלו להתקין מתג מתאים?

גיא
10-08-04, 11:35
יפה מאוד התמונה של האתר שלך !

תתחדש על האתר.

שלחתילך מייל לשם ארז.

גיא.

Alon
10-08-04, 14:14
אדי אכן בחלק מהפורומים יש הצעות איך לנתק בעזרת מפסק את ה ABS ליצור הפרדה מניסוני הקצר ה ETC לא מפריעה ואפילו עוזר.
אלון

נ.ב. כדאי לשמור על דיון עיניני דעות כמו חרא וכדומה מתאימות לאתרים אחרים.
אלון

ארז
10-08-04, 15:44
מצטער על השפה אלון, אולי זה מהתסכול שלהיות תקוע חצי שעה בנקיק בבור עם רכב שאמור לעבור שם בקלות....

נמרוד
11-08-04, 10:42
אלון, זה מאד מעניין מה שאתה אומר - תגיד לי אם הבנתי נכון.

כשאתה נועל את הדיפ. המרכזי כשהמנוע מכובה, ואחר כך מניע, כל מערכת הABS (ובקרת המשיכה היא בעצם חלק ממנה) מנוטרלת לחלוטין? יש לך "דיפנדר" נקי ביד?

אם זה ככה, אז א' טוב לדעת. אני חושב שזה מידע קריטי למי שמתכוון להשתמש בכלים האלו ברצינות. ב', מתוך סקרנות, זה באג, או פיצ'ר?

Alon
11-08-04, 11:05
נמרוד חיובי הבנת נכון.
ניר ל ואני עלינו את זיק ביום שישי האחרון. (יותר נכון ניר עלה וירד 3 פעמים) ואני נתקעתי.
המעשיה החלה כשזחלתי מתחת לדיסקו כשהוא מונע כדי לשלב את הדיפרנציאל המרכזי. כשקיללתי בגלל החום מתחת לאוטו הציע ניר לדומם ו"לעבוד" בנחת.
באמצע העליה בהצלבה מוחלטת ניזכרתי שאולי עשיתי טעות. (כרגיל אני לא קורא את הספר לפני שיש בעיות) הפעם בגלל שזה רכב יד שניה בכלל אין לי ספר.
בדיעבד ניר כינן (מלשון כננת) אותי בשתי נקודות.

חיטוט באינטרנט העלה את המסקנות שאותן רשמתי. זה התיכנון של האנגלים. ולכן עלו השאלות.

אלון

ניר ל
11-08-04, 11:06
לא יודע אם זה באג או פיצ'ר, מכל מכל בשבילנו זה אחלה - ניתן להתעלם מכל האלקטרוניקה, לסדר שתי נעילות כמו שצריך ויש לך רכב שטח לתפארת.
אגב,
בסיבוב שעשינו לזיק, התפלאתי למצוא את אלון מתחת לרכב מחזיק חתיכות מתכת משונות. מסתבר שאת הנעילה המרכזית צריך לשלב ממתחת לרכב ( לא חיברו מנוף שילוב במקור). הצעתי לו לפחות לדומם מנוע כדי שלא יתבשל יותר מדי, מה שגרם לביטול ה ETC בדיעבד ולמלחמה של שעתיים במעלה זיק...

מוני דיסקו
11-08-04, 12:49
תסתכל ברשת ותראה שאחד ה"שיפורים" הנפוצים ב TD5 הוא אפשרות נעילת דיפ מרכזי דרך תא הנהג. לדעתי זה משהו שכדאי לך מאוד לעשות.
אשר לבאג או פיצר - כנראה שזה באג כי בתכנון בכלל לא הובא בחשבון מצב של דיפ מרכזי נעול. הם הניחו שעם ETC אף אחד לא ירצה לנעול. בדגמים המאחרים יותר (93 ומעלה אני חושב) הם כבר הכניסו אפשרות שינוי מתא הנהג.

shyy
11-08-04, 15:35
ביטול ה ABS וה TC בזמן שילוב הנעילה שהדיסקו כבוי בפירוש לא באג.
שהרכבנו את הכפתור של הנעילה (המרכזית ) ,חלק מההדרכה שקיבלנו הוסברה לנו האופציה
לבטל את האלקטרוניקה ואו לשלב בחזרה באמצאות כיבוי או הדלקה של האוטו וזה עובד נפלא.

KOOKE
25-08-04, 01:34
ארז

כשאתה כותב דיסקו עם ETC ידני להבדיל מדיסקו עם ETC אוטומטי אתה מתכוון לגיר ידני או אוטומטי ???

אם זו הכוונה אנא הסבר לי מה הקשר בין הגיר ובין מערכת ה- ETC , אני לא מצליח להבין...

אם זו לא כוונתך אז מה זה ETC אוטומטי...או ידני ...????

שוב בגלל הבנתי הטכנית הלוקה בחסר...אנא הסבירו לי את היחס בין מערכת הETC ובין נעילת הדיפ' המרכזי..

עד כה הבנתי ששתי המערכות לא אמורות להפריע אחת לשנייה ההיפך....

למיטב הבנתי:
דיפ' מרכזי נעול =חלוקה קבועה של הכוח בין הסרן האחורי והקדמי כך שלמשל אם גלגל בסרן האחורי מאבד אחיזה זה לא משפיע על הגלגלים בסרן הקדמי.

ETC = גלגל מאבד אחיזה, חיישני הABS מזהים את ההחלקה ובולמים את הגלגל המחליק באמצעות הבלמים כך שהכוח יעבור דרך הדיפ' שבאותו הסרן גם לגלגל הנגדי שיש לו אחיזה ושאינו מחליק

אז מה לעזזל הקשר בין הETC ובין נעילת הדיפ' המרכזי..????

שלמה

tom
12-09-04, 14:04
מעיון כאן, מתברר שיש לי פער במידע:

יש לי TD5 חדש (TL3).
ברכב אין נעילה מרכזית - ידוע לי על אופציה להתקנה.

עד היום לא היכרתי שום דרך לנטרל את ATC ואו ABS.

האם ישנה דרך לעשות זאת?
האם ניתן לבצע ללא נעילה מרכזית?

תומר. :?:

איציק - 4X6ZH
12-09-04, 14:32
אני לא מכיר את הרכב הזה לעומק .
אבל אני מכיר רכבים אחרים ממוחשבים לעומק . ושם יש מפסק ידני המאפשר ניתוק למערכות האלה .המערכת מתוכנתת כך שבמידה והנהג ניתק את אחת המערכות ( ידנית ) . כיבוי והתנעה
מחזיר את כל המערכות למצב עבודה .
זה בהחלט עשוי לבלבל את הנהג המזדמן . אבל יוצר מצב מושלם לנהג המקצועי .
לדעתי אתם צריכים להפנות שאלות למחלקת שרות של הרכב . אולי ישירות ליצרן .
איציק

אסף ר
16-09-04, 10:04
אלון
ראשית כל תגיע שבוע הבא ותקבל ספר נהג +כוס קפה על חשבון ה....
שנית לא ברור לי כאן משהו, לפי טענתך כל כיבוי של הרכב במצב של נעול מרכזית מבטל את הABS???אם כן זה מוזר כי ברכבים שאני מסרתי, רכבים הכוללים נעילת דפרנציאל מרכזית (בידית לא חשמליים) זה לא קרה לי.
דבר נוסף שלא ברור לי זה העובדה שאמורה היתה לדלוק לך נורת TC (כתומה) או ABS (אדומה)כאשר המחשב מזהה תקלה או ניתוק לכאורה.
אני כן יודע שברכב שבו יש נעילה דפרנציאל חשמלית האפשרות לביטול ה-ABS בעזרת כיבוי המנוע לאחר הפעלתה קיימת וזה מאד ישמח אותי לדעת שלמעשה גם נעילה בידית מבטלת ABS.

אסף :roll: [/quote]

Alon
16-09-04, 23:00
אסף שלום ושנה טובה
אכן אם נועלים דיפרנציאל מרכזי כאשר המנוע כבוי ה ABS וה ETC מתנתקים והנוריות שלהן נדלקות בהנעה ונישארות דולקות.
אבוא לבקר שבוע הבא. אלון

אסף ר
16-09-04, 23:29
O.K עכשיו זה מסתדר לי....

שנה טובה....

אסף

-->