PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מוזרה: אפשר להשיג רכב שיוצר לפני 10 שנים במצב חדש?

eladte8
07-02-10, 22:40
השאלה שלי היא האם אפשר לקנות מהחברה (לא משנה איזה חברה) לא רכב מיוחד ,רכב מחברה סטנדרטית כמו :טויוטה ,ניסאן ,סוזוקי... רכב שנמכר לפני 10 שנים בערך במצב חדש (עם הניילונים)?
יש דבר כזה שהם שומרים רכבים במחסנים?
רכבים שלא נמכרו? עם 0 קילומטרז?
מישהו שמע על חייה כזאת??

sos4u
07-02-10, 22:48
ראשית, בכלל לא מוזרה. המחשבה עלתה בראשי יותר מפעם אחת.
אשמח לשמוע באמת אם יש דרך להגיע למציאות שכאלה.

eladte8
07-02-10, 22:50
האמת היא שאני חשבתי כמה פעמים על האם אפשר להביא משהו כמו "סמוראי שנת 95 חדש מהחברה"

ירון גל
07-02-10, 23:07
ממש לא ניראה לי
מהכרות עם מספר יבואנים וגם הבעיה שהייתה לרוב היבואנים בארץ עם המשבר של שנה שעברה
היבואנים מזמנים רכבים לפני תחילת השנה ולפי זה המפעל ייצר והם יקבלו את הרכבים בלי יכולת להתפשר
ולכן נוצר עודף רכבים בישראל בשנה החולפת שהמכירות נפסקו אבל הרכבים המשיכו לזרום לארץ
ובכל מיקרה לא ניראה שמפעל יחזיק סחורה כל כך הרבה זמן הוא פשוט ימכור במחירי רווח אפס או הפסד רק לא להחזיק מלאי מה שאפשר לראות בארצות "מתוקנות מוטרית" שקורה
בשנה שעברה למסחריות של פורד (אמריקה) היה מבצע 1+1, קריזלר מכרו מכוניות עם אחריות לכל החיים לבעלים המקוריים ועוד כל מיני דברים כאלו

דרור ברלי
08-02-10, 00:25
היום בוודאי לא, אבל ביולי 99' כשקניתי את הסופה הראשונה שלי שהיתה אז בת 4 ויוצא תחברת החשמל עם 100K ק"מ על מד המרחק (מודל 95)ועלתה לי אז 50K, יצא לי לקשקש קצת עם מישהו שהיה אז איש מכירות במכשירי תנועה. הבנאדם התחיל לצחוק, כמעט בכה מרוב צחוק, וקרא לי טמבל ופראייר הכי גדול בעולם.
וכי למה? הוא טען בלהט שאני אידיוט שלא דיברתי איתו לפני שקניתי. בלי להתבייש לקח אותי לחניון שמתחת לסוכנות והראה לי שלוש סופות ארוכות סגורות בצבע לבן, מאובקות מאוד, סטנדרטיות לגמרי. מתחת לאבק הן היו חדשות ומבריקות, עם ניילונים על המושבים וק"מ ספורים על השעון. "בבקשה", הוא אמר - "מודל 96', אפס ידיים, חדשות מהמפעל. הזמנה של עירייה מסוימת שנמצאת בין ת"א לחיפה, שבוטלה. זרוקות כאן כבר ים של זמן. רוצה? תביא 60K ויש לך סופה בת 3 אבל חדשה. איך?....."

אני לא מכיר יצרן רכב בחו"ל שלא מחזיק כמה אקזמפלרים במצב מקורי חדש לגמרי מדורות קודמים של מכוניות שיוצרו אצלו, אבל הסיכוי שימכרו לך רכב כזה הוא קלוש/לא קיים. בדרך כלל אלה מכוניות שהולכות למוזיאונים של היצרנים או לתצוגות למיניהן.

sgill
08-02-10, 08:39
לדעתי תהיה בעיה ברישוי ועמידה בתקני בטיחות וזיהום אוויר עדכניים.

הכי קרוב שאפשר להגיע לדעתי זה למצוא ב- EBAY רכבים שכמעט ולא נסעו בהם. לא מדובר ברכבי אספנות מחודשים עד הבורג האחרון, אלא רכבים פרטיים סטנדרטיים שהיו אצל אנשים מבוגרים שבקושי השתמשו בהם.

הבעיה: ניתן לייבא לארץ רכב עד גיל שנתיים או מעל גיל 30.

עוד אופציה, קנה סמוראי משומש, תחדש או תחליף לחדשים את המרכבים החשובים ותנסה לשתול בו מנוע חדש לגמרי של סוזוקי. (כמובן שזו אופציה יקרה).

בהצלחה,

גיא
08-02-10, 09:01
מכיוון שאפשרי ליבא מכוניות חדשות עד שנתיים

יש מפעלים בעולם שמיצרים עדיין מכוניות שאצלינו כבר לא נימכרות.
אולי אפשר לרכוש כזה שם ולהביא
לא יודע אם זה יוצא זול.

whisky
08-02-10, 09:47
מכיוון שאפשרי ליבא מכוניות חדשות עד שנתיים

יש מפעלים בעולם שמיצרים עדיין מכוניות שאצלינו כבר לא נימכרות.
אולי אפשר לרכוש כזה שם ולהביא
לא יודע אם זה יוצא זול.

+1

זה אומנם תלוי ביצרן, אבל בהרבה מקומות בעולם מייצרים לשווקים שונים רכבים שונים ומשאירים רכבים מסוימים לשווקים אחרים.

כמו שאת החיפושית המקורית (1600 ו-1300) ייצרו במקסיקו עד לשנת 2000. או כמו שאת הדיפנדר המשיכו לייצר את הTDI300 עד לא מזמן (אולי עדיין) עבור צבאות ומדינות עולם שלישי.

אתה יכול לקנות רכב בתצורת 1997 שנת ייצור 2007 (אז אני יודע שהיה עוד TDI300 בוודאות אח"כ לא יודע).

בטח גם טיוטה מחזיקים מדינות עם ההילקס היישן עדיין

whisky

sgill
08-02-10, 11:56
בתאילנד עדיין מייצרים סוזוקי שדומה לסמוראי אבל עם חלק אחורי קצת מנופח וחלונות גדולים מאחור, שכחתי את הדגם.

הבעיה שאין אפשרות לייבא רכב שלא מייובא באופן סדיר לארץ מפני שאין לו תקינה של מכון התקנים ולפיכך אין אישור של משרד הרישוי.

מבחינה כלכלית משתלם לייבא רכבי יוקרה (טוארג ומעלה) כי החסכון הכספי בקניית רכב בן שנה הוא גדול.

רק רכבי אספנות שאין כמותם בארץ ניתן להביא עם אישור ממוסך בארץ שמתחייב לטפל ברכב.

דרור ברלי
08-02-10, 13:09
אז איך לטויוטה FJ ביבוא אישי יש תקינה?
ואיך למיצובישי אקליפס, ולפורד מוסטנג שמסתובבת כאן בהמונים, ולכל מיני דגמים אחרים שמגיעים לכאן ביבוא אישי בכל מיני דרכים אפורות פחות או יותר? הרי אלה מכוניות שלא עברו כאן תקינה מסודרת.

בגדול - אפשר להביא רכב ששנת ייצורו עד שנתיים קודם לכן, או מעל 30 שנה.

kobiarava
08-02-10, 13:18
בתאילנד עדיין מייצרים סוזוקי שדומה לסמוראי אבל עם חלק אחורי קצת מנופח וחלונות גדולים מאחור, שכחתי את הדגם.

הוא נקרא שם "קאריביאן", והוא כמעט זהה לסמוראי לחלוטין, עם קפיצי עלים כמובן. אין סיכוי שתוכל להביא אחד כזה לארץ מתאילנד (למרות שהם זולים בטירוף), פשוט כי ההגה נמצא שם בצד ימין...

קובי

sgill
08-02-10, 13:20
הסוזוקי התאילנדי נקרא: SUZUKI CARIBIAN

הנה דוגמא: http://www.youtube.com/watch?v=kZ3H-mfsdcw&feature=related

ועוד אחת: http://www.youtube.com/watch?v=EC6kMDz-xe0&feature=related

תעשה חיפוש בגוגל או ב - YOUTUBE ותמצא עוד.

דרור,

יש היום המון בעיות עם יבוא של הרכבים האלו והמון קומבינות.
המוסטאנג האמריקאי לדוגמא לא עובר תקינה בארץ בגלל הפנסים הקדמיים. התקינה האירופאית והישראלית דורשות שהפנס השמאלי יטה קצת פנימה לכיוון ימין כדי לא לסנוור את התנועה שבאה ממול. בארה"ב זה לא נדרש ופנסי המוסטאנג לא עומדים בתקן.

sgill
08-02-10, 13:22
תודה קובי,

נראה לי שכתבנו את ההודעות באותו הזמן אז לא ראיתי את התגובה שלך....

ח.שמואל
08-02-10, 18:25
השאלה שלי היא האם אפשר לקנות מהחברה (לא משנה איזה חברה) לא רכב מיוחד ,רכב מחברה סטנדרטית כמו :טויוטה ,ניסאן ,סוזוקי... רכב שנמכר לפני 10 שנים בערך במצב חדש (עם הניילונים)?
יש דבר כזה שהם שומרים רכבים במחסנים?
רכבים שלא נמכרו? עם 0 קילומטרז?
מישהו שמע על חייה כזאת??

תעלה ל 20 שנה ותמצא אותי בתור ליד סוכנות פולקסוואגן להזמנת T2 סינכרו... הי.. לא לדחוף...

גיא
08-02-10, 18:32
אם אפשר להכניס אחד בקומבינה אז אפשר להכניס גם 2

צור קשר עם סוכנות ליבוא עקיף / עוקף / שקר כלשהו ...

תגיד להם שאתה מחפש ככה וככה .. ותשמע מה יש להם להגיד.

בקפריסין גם יש את הקריביאן וגם שם ההגה לא במקום הנכון .. לעומת זאת, ביוון הוא כן במקום הנכון :-) ...

לך על זה !

ינון
08-02-10, 19:01
סאמוראי ארוך חדש יש חיה כזאת????
ואם כן להביא דבר כזה האם זה יקר
זה נשמע לי תחליף ראוי לסופה שלי

kobiarava
08-02-10, 20:45
מבלי להעליב את חובבי הז'אנר, סמוראי יכול להיות תחליף לסופה? אתה רציני?
לפני 3 שבועות טיילתי בתאילנד עם סמוראי (caribian) חדש, 18K בספידומטר, שכור כמובן, טיול שטח של יום עם עבירות בינונית פלוס, וכל כך התגעגעתי לסופה שהשארתי בבית...
אחרי שמתרגלים למנוע אמיתי, ג'יפ בגודל מלא וגלגלים נורמלים, קשה לעבור לצרצר כזה, מה גם שהקבינה לא שונה באופן מהותי מרמת האיבזור בסופה. אני אישית, בחיים לא יכול לחשוב בכיוון כזה.

קובי

jeep.il
08-02-10, 20:54
גם בטורקיה מייצרים את הסמוראי עדיין (לא יודע על ההגה).בקשר לרכבי יוקרה רכב יוקרה שמיובא באופן פרטי מייבא הרכב זקוק לאישור מהיבואן המקורי במדינה שהוא מוכן לתקן את האוטו כשידרש .

eladte8
08-02-10, 22:05
גם לי יצא לנהוג בתאילנד על סמוראי בטיול של 3 ימים ,הסמוראים שם יותר גדולים ומרווחים מבארץ.
אז כאן בארץ אין שום סיכוי להשיג רכב בן 10 שנים שישב במחסן כל השנים??

רפאל
10-02-10, 07:46
שלום לכולם

ישנה בעיה אחרת שאף אחד לא דיבר עליה.

בתאריך 1.1.2009 נכנס חוק חדש אשר מחייב את רישום תאריך העליה לכביש ברשיון הרכב.
יחד עם חוק זה נכנסה גם תקנה אשר אוסרת על אחזקת רכב במחסני "בונדד" יותר מ-12 חודשים.
ולכן כל יבואני הרכב מבצעים היום אחת משתי הפעולות (לאותם רכבים שעברו 12 חודשים) :

1. מוציאים אותן מחוץ לגבולות ישראל ומוכרים אותן לדילרים בחו"ל - בדר"כ למדינות העולם השלישי.
2. מעבירים את המכוניות רישוי ועל שם החברה - מכאן נותר המוסג של קניית רכב יד שניה עם 0 ק"מ.

האופציה השניה מאוד יקרה ולא הכי כדאית.
ולכן אני כמעט בטוח שלא ניתן היום למצוא 3 סופות כאלו :), ואם הן קיימות תהליך הרכישה שלהן יהיה יותר "גרוע" מהעברת צמיגי "35 ברישיון (והמבין יבין).

דבר נוסף הינו שיבואן רכב מזמין כמויות מאוד מדודות ומצומצמות של רכבים כדי לא "להיתקע" עם עודפי רכבים.

רפי

ינון
10-02-10, 08:58
[quote=kobiarava;293254]מבלי להעליב את חובבי הז'אנר, סמוראי יכול להיות תחליף לסופה? אתה רציני?
לפני 3 שבועות טיילתי בתאילנד עם סמוראי (caribian) חדש, 18K בספידומטר, שכור כמובן, טיול שטח של יום עם עבירות בינונית פלוס, וכל כך התגעגעתי לסופה שהשארתי בבית...
אחרי שמתרגלים למנוע אמיתי, ג'יפ בגודל מלא וגלגלים נורמלים, קשה לעבור לצרצר כזה, מה גם שהקבינה לא שונה באופן מהותי מרמת האיבזור בסופה. אני אישית, בחיים לא יכול לחשוב בכיוון כזה.

אה'לן קובי
ברור שהמנוע חלש יותר ונכון ששיטת הנהיגה בסמוראי היא קמיקזה אבל....
יש אפשרות לשנע משפחה, ציוד, כלב בעלויות נמוכות יחסית לסופה.
וכמובן איפה שהסופה עוברת סמוראי יעבור עם קצת יותר מאמץ סך הכל אני לרוב מטייל די רגוע (אני חטא מדי פעם בשעשועי עבירות ) בכל אופן המנוע, האיבזור או הנוחות אצלי זה שולי מה שחשוב לי שיהיה מקום ל2 צאצאים עצמאיים ואחד בכסא תינוק, מזגן וכמובן מקום למטען וכלב טוב אולי אמרתי סופה??

YNV
10-02-10, 15:26
אז איך לטויוטה FJ ביבוא אישי יש תקינה?
ואיך למיצובישי אקליפס, ולפורד מוסטנג שמסתובבת כאן בהמונים, ולכל מיני דגמים אחרים שמגיעים לכאן ביבוא אישי בכל מיני דרכים אפורות פחות או יותר? הרי אלה מכוניות שלא עברו כאן תקינה מסודרת.

בגדול - אפשר להביא רכב ששנת ייצורו עד שנתיים קודם לכן, או מעל 30 שנה.

לטויוטה FJ יש יבואן מסודר בארץ. כנ"ל מוסטנג ואקליפס.
מאותה סיבה תוכל תאורטית לייבא לנד רובר דיפנדר אבל לא תוכל לייבא סנטנה דיפנדר

דרור ברלי
13-02-10, 19:56
סנטנה HANIBAL הוא לא דיפנדר. הוא יותר שעטנז של 109 עם מנוע איווקו ועיצוב "מעודכן".

ואם נהיה ספציפיים - סנטנה אולי לא (וגם לא הולדן - כמה חבל....), אבל כמעט כל היצרנים המוכרים בעולם מיוצגים בארץ. זה אומר שתיאורטית אפשר להביא כל רכב שרוצים בתנאי שיש יבואן ישראלי למותג שלו?....

ItayWitzer
13-02-10, 21:12
גם לי יצא לנהוג בתאילנד על סמוראי בטיול של 3 ימים ,הסמוראים שם יותר גדולים ומרווחים מבארץ.
אז כאן בארץ אין שום סיכוי להשיג רכב בן 10 שנים שישב במחסן כל השנים??

הם לא יותר מרווחים, זו אשליה כי אתה פשוט מזיל ריר על האופציה לאחד כזה חדש.

המימדים זהים לחלוטין, השוני היחידי זו חופת הפיברגלס האחורית עם הבליטה. ד"א המידות שלה מאוד דומות לסגירות המזוויעות שיש פה מפח.

אולי אפשר לייבא את הרכב בלי להעלות אותו על הכביש. פשוט לקחת ממנו מה שרוצים לסמוראי שכבר יש לך?

כלכלית זה לא משתלם כמובן

YNV
13-02-10, 22:30
ואם נהיה ספציפיים - סנטנה אולי לא (וגם לא הולדן - כמה חבל....), אבל כמעט כל היצרנים המוכרים בעולם מיוצגים בארץ. זה אומר שתיאורטית אפשר להביא כל רכב שרוצים בתנאי שיש יבואן ישראלי למותג שלו?....

תקנות זיהום אויר, אישור שירות, תאריך ייצור נמוך מ-24 חודשים, לא מוגדר כמסחרית,בלה בלה בלה... כן. הדגש על תיאורטית.

אולי אפשר לייבא את הרכב בלי להעלות אותו על הכביש. פשוט לקחת ממנו מה שרוצים לסמוראי שכבר יש לך?

כלכלית זה לא משתלם כמובן

שוב פעם, תיאורטית - ניתן.

אוליק
01-05-11, 12:05
אני חושב שצריך לעשות הובלה (http://www.shm-moving.co.il) של כאלו רכבים מ"המאה הקודמת" מחו"ל הישר ממפעלי החברה וממחסני הארכיון... זה לא כמו כל וספא בתל אביב (http://www.aspa.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=289&Itemid=86) שאפשר למצוא מיד, אמנם לא תמיד במצב טוב. בדרך כלל עליה לעבור לא מעט כוח אדם (http://www.hever.co.il) וקשה למצוא משהו חדש.

מידבר
03-05-11, 05:12
סנטנה HANIBAL הוא לא דיפנדר. הוא יותר שעטנז של 109 עם מנוע איווקו ועיצוב "מעודכן".

מישהו יכול להסביר למה ל'ק 80 מוגדר במשרד התחבורה כדגם שנחסם ליבוא
ומדוע בכ'ז יש כמה כאלה בארץ ?
לגבי רכבים עם 0 ק'מ-אפשר להביא מדובאי דרך ירדן רכבים כאלה. מהימנות ואחריות-על זה יש סימן שאלה.

-->