PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם הגיע סוף עידן הדיבוריות האישיות?

ינון
08-02-10, 19:04
נודע לי מחבר כי יצאה תקנה חדשה האוסרת שימוש בדיבורית אישית (אוזנייה) בזמן הנהיגה.
האם למישהו יש מושג אם יש ממש בדבריו???
ינון

גיא
08-02-10, 19:49
מה ההבדל ? ...

תכלס, פחות קרינה בראש
אני לא משתמש באזניה כבר שנה פלוס.

ינון
08-02-10, 19:54
צריך להתקין דיבורית רגילה ( באוטובוס אתה לא רוצה שכל העולם ישמע את רשימת הקניות לבית / קיטורים ולמה אתה ישן עם סקנדינביות אופס בתי מלון ולא בבית)

shmil
08-02-10, 21:26
התקנה ישנה. ממש לא חדשה.
אולי החליטו לאכוף אותה ביתר שאת.

ואם הייתי נוסע באוטובוסים הייתי מעוניין שהנהג יעסוק בנהיגה, ולא בדיבור, גם אם נהגי האוטובוסים הם הנהגים הטובים בעולם.

ח.שמואל
08-02-10, 23:11
אם המכשיר הסלולארי מונח במתקן,(שתי ידיים פנויות,ראש זקוף), מה זה משנה בטיחותית, אם אני משתמש ב"ספיקר", ב"דיבורית קבועה/בלוטוס" או ב"אוזניה"?

zerez
09-02-10, 11:41
מתוך האתר
http://www.al-a.co.il/%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%AA%D7 %95%D7%9A_%D7%93%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8 _%D7%91%D7%98%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%9F_%D 7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99_%D7%9 C%D7%9C%D7%90_%D7%93%D7%99%D7%91%D7%95%D 7%A8%D7%99%D7%AA/

בעניין לוי הנ"ל, נדון פירוש תקנה 169 לתקנות, האוסרת נהיגה כאשר לאזני הנהג "צמודות אוזניות המחוברות למכשיר להשמעת צלילים או קולות". בפרשה הנ"ל היתה מחוברת רק אזניה אחת לאחת מאוזניה של הנהגת, ובית המשפט העליון ראה לזכותה מעבירה על התקנה הנ"ל, בפסקו (מפי כב' השופט קדמי): "אם מבקש המחוקק לאסור גם על שימוש באוזניה אחת, עליו ליתן לכך ביטוי ברור בלשון התקנה; וזו - כתקנה הקובעת אחריות קפידה, חייבת להיות בהירה וחד משמעית".

גיא
09-02-10, 14:23
ולמטה כתוב ... השוטפת היתה מתיחסת למכשיר קשר כטלפון כי פשוט לא איכפת לה שיש הבדל ....

דרור ברלי
09-02-10, 15:46
ומה עושים ברכב רועש? שם לדיבורית אין כל ערך והאוזניה היא הדרך היחידה להשתמש בסלולרי?

razst
09-02-10, 17:43
יש פה שתי תקנות הקשורות לשאלה: 1. איסור נהיגה עם אוזניות (ברבים-ז"א שתי אוזניות) 2. איסור שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה.

האיסור באוזניות הוא על שימוש בשתי אוזניות (בלי קשר למה הם מחוברות - גם לנגן MP3 למשל אסור). בעקרון אין בעיה להשתמש באוזניה אחת המחוברת לטלפון נייד. הבעיה היא אם אתה מחזיק / משתמש במכשיר נייד בזמן נהיגה (למשל מחפש מספר טלפון בספר כתובות או רושם SMS) אפילו שאתה מחובר באוזנייה אחת אתה צפוי לקבל דו"ח על שימוש בנייד.

אם אתה מדבר בנייד עם אוזנייה אחת ושתי ידיים אוחזות בהגה, לא עברת על שום תקנה.

רז.

ח.שמואל
09-02-10, 17:58
אם המכשיר הסלולארי מונח במתקן,(שתי ידיים פנויות,ראש זקוף), מה זה משנה בטיחותית, אם אני משתמש ב"ספיקר", ב"דיבורית קבועה/בלוטוס" או ב"אוזניה"?

יש פה שתי תקנות הקשורות לשאלה: 1. איסור נהיגה עם אוזניות (ברבים-ז"א שתי אוזניות) 2. איסור שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה.

האיסור באוזניות הוא על שימוש בשתי אוזניות (בלי קשר למה הם מחוברות - גם לנגן MP3 למשל אסור). בעקרון אין בעיה להשתמש באוזניה אחת המחוברת לטלפון נייד. הבעיה היא אם אתה מחזיק / משתמש במכשיר נייד בזמן נהיגה (למשל מחפש מספר טלפון בספר כתובות או רושם SMS) אפילו שאתה מחובר באוזנייה אחת אתה צפוי לקבל דו"ח על שימוש בנייד.

אם אתה מדבר בנייד עם אוזנייה אחת ושתי ידיים אוחזות בהגה, לא עברת על שום תקנה.

רז.

תודה רז, ענית לי על השאלה ומעתה התשובה לשאלה שינון פתח בה היא: לא ! חברך לאא צודק.

ינון
10-02-10, 09:12
התקנה ישנה. ממש לא חדשה.
אולי החליטו לאכוף אותה ביתר שאת.

ואם הייתי נוסע באוטובוסים הייתי מעוניין שהנהג יעסוק בנהיגה, ולא בדיבור, גם אם נהגי האוטובוסים הם הנהגים הטובים בעולם.

נאה דורש נאה מקיים זה לא משנה אוטובוס ,סמי טריילר או ריקשה בכולם ישנו פוטנציאל לפגיעה ואין זה משנה כמה אתה נהג טוב או לא.

ולצערי למרות שהצדק איתך עדיין יש מצבים בהם נהגים עונים לטלפון כולל אני ותאמין לי זה פחות גרוע מהסעת ילדים (אני מורה בחל"ת) או התעסקות ברדיו, GPS או הדלקת סיגריה תוך כדי נהיגה.

shmil
10-02-10, 09:34
זה לא משנה אוטובוס ,סמי טריילר או ריקשה בכולם ישנו פוטנציאל לפגיעה ואין זה משנה כמה אתה נהג טוב או לא.

זה כן משנה, בגלל המסה של האוטובוס.

eran4x4
10-02-10, 10:25
זה כן משנה, בגלל המסה של האוטובוס.
וכמות הנוסעים \ אחריות

לא סתם מדובר בסוג אחר של רישיון ותהליך הסמכה אחר!

ינון
10-02-10, 20:09
פה בעצם שורש הבעייה זה שאתה נוסע בג'יפ ו4 נפשות אתה יכול בהחלט להתעסק בפלא ובאותו אוטובוס שחתכת בטעות בגלל חוסר שימת לב וגרמת לאוטובוס לבלום ובתוך כך איזו סבתא נפלה ושברה ירך זה בסדר אתה פתור.
שוב אני לא מקל ראש וחוסר ריכוז יכול להביא לתוצאות חמורות ועדיין זה לא משנה על מה אתה נוהג כי חיים של אדם אחד חשובים כמו 100 אחרים ואולי זה ההבדל ביננו!

shmil
10-02-10, 20:26
עצוב לי שאתה, כנהג אוטובוס, לא מבין את כובד האחריות, ומשווה עצמך לגי'פ.
שתהיה לי בריא, בעצם - שהנוסעים שלך יהיו בריאים.

ינון
10-02-10, 22:35
שמיל כנראה שיש בינינו חוסר הבנה בסיסי!

בכל אופן אם תשים לב זה לא שאני מצדד בנהיגה תוך כדי שיחה בטלפון אולי אף נהפוך הוא וכאמור נאה דורש נאה מקיים
אחריות לחיים היא אחריות וכפי שציינתי זה לא משנה מה אתה נוהג האחריות לחיי אדם היא שווה בין אם אתה באוטובוס ובין אם אתה על ריקשה אבל את זה כפי הנראה קשה לך לקבל.

בהצלחה

-->