PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בסלולר סימביאני עם GPS כמקלט למחשב נייד

erezgur
08-02-10, 19:13
בעקבות הדיון הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41756) שבו תארתי פתרון של שימוש במחשב כף יד כמקלט GPS-BT למחשב נייד וגם הזכרתי בו פתרון דומה למכשיר סימביאני מתאים (E71, E72, N95, N96, E66 וכו') - קיבלתי בקשה לתאר את הפתרון הסימביאני.

ההסבר הוא קצר:

1. מורידים את התוכנה החינמית (לשימוש אישי) ExtGPS (http://www.symarctic.com/beta/static.php?page=extgps_download)

2. אם אין עדיין צימוד בלותות' בין המחשב לסלולר, יש להקדים וליצור צימוד ביניהם (Bluetooth pairing) ולאשר צימוד אוטומטי (מספיק לבצע שלב זה בפעם הראשונה בלבד).

3. מוודאים שה- BT מופעל בסלולר ומפעילים את התוכנה ExtGPS בסלולר - מאשרים את יצירת חיבור (השאלה המופיעה לאחר ההפעלה).

4. התצוגה של התוכנה כוללת שתי נקודות (עיגולים מלאים בצבע אדום או ירוק) ולידן הכיתוב - הנקודה הראשונה מתייחסת למציאת המיקום העצמי (התקשורת אל מול מקלט ה- GPS הפנימי) והשנייה - מצב התקשורת אל מול המחשב המצומד.
כאשר הצבע אדום - עדיין אין מיקום / אין תקשורת אל מול תוכנה במחשב, כאשר הצבע ירוק - יש ...
ניתן לראות את תמונות המסך של התוכנה בסלולר בקישור (http://handheld.softpedia.com/progScreenshots/Symarctic-ExtGPS-Screenshot-64298.html).

5. במחשב יש להגדיר את הפורט של מקלט ה- GPS כך שיכוון אל מול תקשורת ה- BT המגיעה מהסלולר (בהגדרות ה-BT במחשב, בלשונית ה- PORTS ניתן יהיה למצוא את מספר הפורט המתאים כאשר ה- ExtGPS עובדת בסלולר המצומד אליו).

כעת תוכנה במחשב תוכל לעבוד עם מקלט GPS-BT שהוא למעשה מקלט ה- GPS של הסלולר.
מעט הסברים ותמונות מסך עם Windows Vista ושימוש ב- MS Bluetooth stack ניתן למצוא בקישור (http://www.symarctic.com/beta/index.php?m=10&y=07&d=31&entry=entry071031-104704).

אני עובד כך עם ה- E71 שלי ומספר תוכנות שונות, בעיקר OziExplorer.

אשמח לנסות לסייע למי שיגיב כאן ויתאר את הבעייה שבה נתקל.

ארז

raanan
08-02-10, 20:50
הי ארז,
שאפו על ההתמדה והתמיכה בכולנו ! (גם לבקשות המוזרות והמשונות לעיתים)

בקשה גדולה , WAZE עדכני ל- PC .

תודה
רענן

mi88
08-02-10, 22:46
אני שובר את הראש כבר כמה זמן כיצד לחבר סמסונג אומניה שישמש כמקלט גי פי אס למחשב הנייד שלי ועדיין לא הצלחתי לא חשבתי שהנוקיה יכול (יש לי גם e71 ואוזי לנייד) האוזי עם מפות של צילומי אויר שעברו קליברציה וכן מפות סימון שבילים

אני אנסה ואדווח

אגב האם אפשר לחבר דרך קבל יואסבי או חובה בלוטוס

כל הכבוד לך אני כחובב גאג'טים מעריך את העניין מאד

תודה משה

נימי
08-02-10, 23:21
ארז כל הכבוד, אני אנסה זאת עם הסלולרי של אישתי (נוקיה 5800)

ידוע לך על אפשרות דומה להישתמש ב GPS של אנדרואיד? אני חיפשתי ולא מצאתי

מצתרף לבקשה של רענן ל WAZE מעודכן ל PC או לפחות למפות מעודכנות ל freemap ל PC

גיא
09-02-10, 00:53
יש מפות מעודכנות לפרימפ. ( לפחות רוב המפה - יש שם הסבר על גודל הזיכרון של המכשיר שמונע את עידכון המפות )

תחפש באתר של ווייז.

momi-r
09-02-10, 09:24
היי ארז

אני ממש מהמתחילים אז הייתי שמח אם היית שולח גם קישור שממנו אפשר להוריד את התוכנה שמתקינים על המחשב הנייד כולל המפות של התוכנה מה שמצאתי זה תוכנה של אוזי אבל אני לא מצליח להתקין על הנייד כנראה היא של מחשב כף יד ולא של נייד רגיל

הבנתי שיש עוד תוכנות למחשב הנייד כמו TWONAV שנראית סבבה אני בטוח שיש עוד... מה המומלצת ביותר לדעתך ועם מה אתה עובד ? חשוב שתהיה תוכנה מעודכנת עד כמה שאפשר

תודה רבה!

momi-r
09-02-10, 10:00
עוד משהו קטן...

התקנתי את התוכנה EXTGPS על ה E71 העיגול הראשון הפך לירוק אבל השני לא...

בהגדרות של הבלוטוס במחשב מצאתי את החיבור של ה EXTGPS אבל עדיין לא הפך לירוק זה בסדר או שחייב להפוך לירוק גם העיגול השני ?

erezgur
09-02-10, 12:10
רענן, גיא ונימי,

גם אני אשמח לגרסה של waze על PC. הדבר ה"עדכני" ביותר זה שימוש ב- freemap עם מפה שעודכנה לפני כשנה. עם המעבר ל- waze בגרסאות המתקדמות יותר השתנה לחלוטין מבנה קובץ המפה ולכן נדרשת עבודה רבה לביצוע ההתאמה. אין "מסה" מספיקה כדי שמאמצי הפיתוח של waze, שכיום הינה חברה כלכלית, יופנו לכיוון זה ולכן רק אם יהיה מישהו משוגע לדבר שיקח את קבצי המקור וינסה לבצע את השינויים הנדרשים.

צריך גם לזכור שגרסאות waze מכווונות לשימוש מקוון (קישור קבוע לשרתי החברה) דבר שפחות ריאלי למחשבי PC במיוחד כאשר אנו נוסעים באזורים ללא קליטה, כך שגם כאן יידרש שינוי משמעותי.

====================
מומי,

ההסבר בשרשור זה אינו מתייחס לתוכנה המורצת על ה- PC שלך - זה כבר סיפור אחר וישנן מספר אפשרויות שונות (נביגייד, אוזי, קומפה וכו'), אבל בכל תוכנה שאתה מפעיל, יש שלב של הגדרת היציאה מולה עובדים (com port) לצרכי תקשורת אל מקלט ה- GPS. שם אתה בוחר ביציאה שקיבלת ואז גם העיגול השני יהיה ירוק.

====================

mi88,

למכשיר Windows Mobile - משתמשים בתוכנה GPS2Blue כפי שתארתי בשרשור אחר כאן, רק צריך לזכור להעביר את הגדרות המכשיר לאנגלית לפני הפעלתה (התוכנה לא תעבוד עם הגדרות אזוריות של ישראל/עברית). תוכנה זו תאפשר עבודה עם BT אבל גם עם חיבור שיאפשר תקשורת Tcp/IP (למשל ActiveSync, אני משער (לא ניסיתי)).

ארז

momi-r
09-02-10, 12:44
אז איך ומה אני עושה כדי שזה כן יתאים ל מחשב הנייד שלי ?

erezgur
09-02-10, 14:15
לא טענתי שזה לא מתאים למחשב שלך.
כאשר כתבתי

ההסבר בשרשור זה אינו מתייחס לתוכנה המורצת על ה- PC שלך - זה כבר סיפור אחר וישנן מספר אפשרויות שונות (נביגייד, אוזי, קומפה וכו'), אבל בכל תוכנה שאתה מפעיל, יש שלב של הגדרת היציאה מולה עובדים (com port) לצרכי תקשורת אל מקלט ה- GPS. שם אתה בוחר ביציאה שקיבלת ואז גם העיגול השני יהיה ירוק.

הכוונה הייתה שכל ההסבר כאן מתייחס לתוכנה על הסימביאן ולא לתוכנה על המחשב.

האם יש לך תוכנת ניווט? כדי לנווט אתה צריך לרכוש תוכנת ניווט.

ארז

mi88
09-02-10, 16:33
עדכון לכולם
התוכנות עובדות פיקס והרי פלא הנייד הפך למקלט גי.פי.אס

ארז תודה רבה עזרת לי מאד וגם חסכתה לי 300 ש"ח על מקלט

למומי- גם לי יש את ה-e71 וזה עובד מצויין העיגול הראשון(עליון) מסמן האם יש קליטת לווינים

והעיגול השני אם החיבור בלוטוס עובד ומקושר, בכדי ליצור קישור צריך להתאים את היציאות com ואחכ' ללחוץ בהגדרות התוכנה על יצירת קשר (תלוי באיזה תוכנה מדובר)

משה

momi-r
09-02-10, 19:56
אז נראה לי שהבנתי בגדול...

קיצר אין לי תוכנה - יש משהו שניתן להוריד מהאינט' או שחייב לקנות ?

ואם כבר לקנות אז מה כדאי ? מה הכי מומלצת ?

mi88
09-02-10, 21:32
רצוי לקנות אבל אפשר להוריד באינטרנט תנסה לחפש בגוגל
שים לב שכאשר אתה מזהה את המכשירים צריך להגדיר את סוג החיבור כלומר איזה פונקציות החיבור יכול לעשות בדרך כלל הרגיל זה חיבור לצורך התקשרות לאינטרנט וצריך לסמן יציאה טורית
אם משהו לא מובן אז אני ישים עם תמונות

בהצלחה

משה

momi-r
09-02-10, 21:49
משה

הייתי שמח אם היית נותן לי קישור לתוכנה שאפשר להוריד מהאינט' אתה יכול גם לשלוח לי במייל או לפחות שם של תוכנה שאתה יודע שאפשר למצוא ברשת שמתאימה למחשב נייד.

לגבי ה GPS כשיהיה תוכנה אני איעזר בך במידת הצורך..

תודה !!

mi88
09-02-10, 23:42
יש אוזי, נוויגאיד, לשטח מה שאני מכיר ויש דיסטינאיטור לכבישים
תרשום אוזי להורדה, או ozi הורדה או משהו דומה
זה מחיפוש של חצי דקה בוגל

תעשה חיפוש בגוגל יש פורומים עם הסברים על התקנה וכו'

ויש לרכישה את כל התוכנות כמובן

אם צריך עוד עזרה אני אשמח

משה

momi-r
10-02-10, 18:30
יש למישהו שם וסיסמא ל אוזי אקספלורר (3.95.5G)

momi-r
11-02-10, 13:01
לא מצליח לקבל עיגול ירוק במקום אדום (בעיגול השני ) בתוכנה של הטלפון EXTGPS

מישהו יודע איך ממשיכים מפה ?..

erezgur
11-02-10, 19:30
יש למישהו שם וסיסמא ל אוזי אקספלורר (3.95.5G)

זוהי תוכנה בתשלום, אל תבקש ואל תצפה לקבל כאן דברים אסורים.

אתה יכול לבדוק עם גרסה ההתנסות - למשך 20 דקות תוכל לעבוד עימה לפני שתצטרך לאתחל אותה.

momi-r
11-02-10, 19:48
הבעייה שאין לי אפילו 10 ד' שבהם אני יכול לעבוד עם התוכנה (לא מצליח לעבוד איתה-הGPS לא מסתנכרן לי ) או אולי אני לא מגדיר משהו כמו שצריך..

אם היה לי את זה הייתי יכול להחליט אם לרכוש אותה או לרכוש אחרת

אשמח לעזרה ממישהו שזה כן עובד אצלו.

erezgur
12-02-10, 12:38
מומי,

אנחנו גולשים כאן להסברים על תוכנת ניווט מסויימת - זה עשוי להיות דיון ארוך וחבל להחביאו מתחת לכותרת של השרשור הזה.

לאוזי יש קבצי הדרכה והסבר, אם אתה לא מסתדר - כדאי אולי לפתוח דיון נוסף תחת כותרת שונה, משהו כמו "איך עובדים עם אוזי אקספלורר" או משהו דומה.

כדי לבדוק את העבודה עם מקלט ה- GPS מהסלולר, תוכל להתחיל עם תוכנה קטנה וחינמית - VisualGPS (http://www.visualgps.net/VisualGPS/default.htm) - אשר תאפשר לך לתקשר אל מול ה- GPS ולראות בצורות שונות את המידע המתקבל ממנו.

לאחר ההורדה וההתקנה - חפש את מסך הגדרות התקשורת אל מול ה- GPS והגדר שם לעבוד אל מול פורט התקשורת שהתקבל מהסלולר עם ה- ExtGPS. מקם את הסלולר במקום פתוח כדי לקצר את זמן קליטת הלוויינים. בכל מקרה - אתה אמור לראות גם את ה"נקודה" השנייה בסלולר הופכת לירוק.

ארז

mi88
12-02-10, 15:24
בכדי להפעיל את התקשורת עם כל מקלט יש להיכנס באוזי לחלונית moving map
ואחכ' ללחוץ start nmea communication with gps ואז זה מתחבר
זה כמובן לאחר חיבור המקלט דרך בלוטוס למחשב בצורה נכונה

בהצלחה משה

momi-r
12-02-10, 23:34
MI88 תודה רבה !!!

מצטער ששיגעתי אותך בטלפון

ושוב תודה על כל ההסברים וכל הזמן הזה שהקדשת לי !!

momi-r
14-02-10, 11:15
אחרי שהתחלתי לעבוד עם התוכנה יש לי מספר שאלות אשמח אם למישהו יש תשובות.

1.האם יש אפשרות שהמפה תסתובב עם כיוון הנסיעה ?
2.האם יש אפשרות לראות מצפן בתוכנה ? אני יודע שהמפה כעיקרון מוצפנת אבל נניח שיש אפשרות שהמפה כן מסתובבת עם כיוון הנסיעה יש אפשרות לראות מצפן ?
3.האם יש אפשרות לפתוח מפה שהיא שמורה כתמונה שהסיומת שלה JPEG או כל סיומת אחרת של תמונות ?
4.יש את האפשרות הזו כביכול שהחיווי שלה בתוכנה זה 4 חצים כל אחד לכיוון ונקודה צהובה באמצע שבמידה ואני לוחץ על הנקודה הצהובה הוא אמור לפתוח לי אוטומטית מפה לפי המיקום שלי וכל חץ עם כיוון אמור לפתוח את המפה הבאה לאותו כיוון... - כל אחד מהלחצנים האלה אחרי לחיצה מראה לי הודעת שגיאה וכותב שלא נמצאה מפה לפי המיקום אפילו שיש מפות .. גם שאני בוחר מפה עם המיקום שלי ורואה את עצמי על המפה ובוחר במפה הבאה הוא כותב לי את אותה הודעת שגיאה

ובכלל אם יש מדריך מפורט בעברית אשמח לקבל קישור..

ותודה מראש.

erezgur
14-02-10, 14:36
אני אשמח אם תעתיק את כל השאלות הללו לשרשור חדש בשם מתאים (הדרכה על אוזי-אקספלורר או משהו דומה) - יש הרבה מידע ותשובות שכנראה יגררו שאלות חדשות וחוזר חלילה, כל זה "הולך לאיבוד" בשרשור שנועד למטרה אחרת וכך כאשר מישהו יחפש מידע זה - יהיה לו קשה למצוא אותו.

אין קשר בין הדרכה על שימוש באוזי אקספלורר לבין שימוש בסלולר סימביאני כמקלט GPS BT....

תודה על ההבנה.

נ.ב. - האם אחד המנהלים יוכל לבצע את ניתוח ההפרדה הזה ?

-->