PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה לאחר התקנת נעילת דיפרנציאל אוטו'

yarinzim
08-02-10, 21:51
בדר"כ אבא שלי מנהל כאן את הדיונים שקשורים לבלייזר שלי (שנת 90, 5.7), הפעם תורי.
לפני מספר חודשים, הסרן האחורי שלי ספג פגיעה "פנימית" בשטח, לאחר סקירת הנזקים הוחלט לייבא נעילת דטרויט מחו"ל (לבולט 10, 8.5"). כמו כן יובאו גם קורונה ופיניון מחוזקים של Yukon Gear
לאחר מספר התקנות שגויות של הנעילה, ולאחר התייעצות כאן בפורום http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39698
והתייעצות עם גורמים מנוסים יותר ממני, הצלחתי להגיע להתקנה המושלמת הכל נבדק ונבדק שוב טרם סגרתי את המכסה ומילאתי שמן. הנעילה גם נבדקה בשטח ונמצאה תקינה לחלוטין! אך ישנה תופעה שמופיעה דווקא בכביש:
אך ורק כאשר אני מוריד את הרגל מהגז ומשחק עם ההגה לימין, כלומר לא בהכרח סיבוב של ממש, אפילו כשאני "מזגזג" עם הרכב ומשחק עם ההגה שמאלה וימינה, כאשר אני מסובב ימינה את ההגה אני שומע מכיוון הבקאקס ומחלקתו רעש, שהמילה הטובה ביותר לתארו היא: בכי.
הרעש לא מחריש אוזניים, אך גם לא נבלע ע"י רעש הצמיגים, 33" שטח מלא. כבר הכינו אותי מראש שנעילה עושה רעשים מוזרים בזמן עבודה, ובגלל שלעולם לא נסעתי בעבר על נעילה אני לא אהיה רגיל לרעשים שהיא משמיעה. ואני אכן לא רגיל, אבל...
איפה שלא קראתי, בין אם זה בחוברות הדרכה, מדריכי התקנה, פורומים וכן הלאה - נתקלתי אך ורק בתיאור רעשים של: ראצ'ט, תקתוקים, נקישות וכדומה. לא שמעתי נהג אחד שדיבר על רעש כמו שנמצא אצלי ועוד מצד אחד של הרכב, במצב מסויים מאד. לכן אני מודאג.
אני לא מחפש בהכרח דרך להשתיק את הרעשים, אחרי הכל אני נוסע על בלייזר, אני רק מחפש "רגיעון" ושאני ידע שהרעש לא גורם נזק כזה או אחר לנעילה ולמכלוליה.
כל עזרה או מידע יתקבל בברכה, אין לי בעיה אגב להיפגש ולהשמיע את הרעש לאוזן מנוסה יותר משלי.

בברכה, ירין.

kobiarava
09-02-10, 13:53
נשמע לא קשור לנעילה אלא לקורונה פיניון, שלא מכוונים נכון. מומלץ לכוון בהקדם האפשרי כדי להימנע מנזק בלתי הפיך...

קובי

yarinzim
09-02-10, 14:09
שאתה אומר לכוון אתה מתכוון ל- backlash?

shmil
09-02-10, 14:18
תבדוק היטב בעמידה ועם מכסה מנוע פתוח שלא מדובר ברעש ממשאבת שמן הגה.

הרעש שאתה מתאר מתאים לזה, ולא לבעיית נעילה.

yarinzim
09-02-10, 14:28
שמיל, אם אתה זוכר אז נפגשנו בעבר ועזרת לי להבין איך אני מפרק את הפולי מהמשאבה הזאת ללא החולץ המתאים לה. המשאבה אמנם נוזלת אך היא בוודאות איננה מרעישה.
בעמידה המנוע שקט כמו שעון שוויצרי. לפני כמה חודשים, ברגי ה"יו" שמחזיקים את סט העלים בצד שמאל מקדימה היו משחוררים וכשהייתי משחק עם ההגה הם היו חורקים כיוון שהסרן זז מתחתיהם בחופשיות רבה.
כשאר ביצעתי את החיזוקים המתאימים ובדקתי שרעשים מפסיקים האזנתי גם למשאבת ההגה אשר כיוון שהיא נוזלת ומקרטעת, היא נמצאת בראש מעייני. בהתאם לזאת אני יכול להגיד בביטחון מלא שהיא שקטה לחלוטין.
כמו כן, ביצעתי נסיעה כשאר אני יושב במושב האחורי עם החלון האחורי פתוח ואבא שלי ישב בכיסא הנהג, הרעשים מגיעים מאחור, אני בטוח בזאת ב 99%. (רק המוות בטוח)

yarinzim
09-02-10, 18:31
על מנת לשמור על הדיון אינפורמטיבי, אני אעדכן במתרחש.
נפגשתי עם שמיל והגענו למסקנה שהמייסב החיצוני, הקרוב לגלגל הוא זה שיוצר את הרעש, לפחות את רובו. לכן הוחלט שהמייסבים יוחלפו. אם מישהו יכול לתרום לדיון את מספר המייסב ויחסוך לי פירוק אני אודה לו מאוד.
על כל פנים שמיל, רציתי להודות לך שוב על כל העזרה! אני מקווה שהמשקפיים והג'ק שלך בסדר ואם תמצא חולץ כמו שדיברנו עליו אני אשמח לשמוע על כך.

בברכה, ירין.

tzagi
10-02-10, 00:30
אולי זה המיסב, ואם יש חשש אפילו קטן תחליף ומהר.
אבל לפי מה שאתה מתאר זה יכול להיות גם
gear whine on coast
מומלץ שתריץ חיפוש על הנושא (באנגלית כמובן)

שאלה נוספת: יש לך שטיח בבליזר? ברצפה האחורית.

איציק - 4X6ZH
10-02-10, 07:43
בוקר טוב
תאור קלאסי של רעש מיסבי גלגל .
לפעמים קשה לזהות את הגלגל ;)
ואז אפשר להריץ את הרכב גלגלים באויר ועם סטטוסקופ להתמקד במיסב . ולהשוות רעשים בין כל צד .

איציק

אברמלה
10-02-10, 07:49
תיבדוק גם את הצוואר של האקס ותראה עם איין לו חריצים.. .

yarinzim
10-02-10, 09:11
אולי זה המיסב, ואם יש חשש אפילו קטן תחליף ומהר.
אבל לפי מה שאתה מתאר זה יכול להיות גם
gear whine on coast
מומלץ שתריץ חיפוש על הנושא (באנגלית כמובן)

שאלה נוספת: יש לך שטיח בבליזר? ברצפה האחורית.

לא יצא לי להריץ חיפוש עדיין על המושג שנתת לי, אבל לשאלתך, כן, יש לי שטיח בריצפה מאחורה..

yarinzim
10-02-10, 09:14
לתגובה של אבי - מה ז"א צוואר של אקס, אתה מתכוון לפנים של ה"צינור" עצמו?

לתגובה של איציק - כבר יותר מאדם אחד כיוון אותי לכיוון של מייסב לא תקין לכן מבחינתי אין צורך בבדיקה נוספת, אני חצי משוכנע כבר לכן אני אקנה מייסבים חדשים, גם ככה המחזשי"ם שם כבר לא מי יודע מה.
אני אפרק, אתקין מחדש, במקרה הכי גרוע שלא העלמתי את הרעש, הרווחתי בלשון המעטה מייסבים חדשים.
היום אני אהיה בת"א, אני אעדכן במתרחש..

ירין.

shmil
10-02-10, 09:32
נסעתי על האוטו ובדקתי אותו.
זה לא גיר וויינינג, ג'ו, זה גם בגלישה בניוטרל, וזה מתגבר לפי המהירות, והרבה יותר חזק במעט עומס עקב הטיית הגה ימינה.
הרמתי גם את הרכב באויר ובדקתי בנסיעה באויר.
למיטב הבנתי זה המיסב, מיסב ימין, עם שילוב של איזושהי בעייה או מתיחת יתר בברקס בגלגל ימין.

ירין - מה שאבי מתכווון זה מה שאמרתי לך לבדוק - חלקות והתאמה של בית המיסב ושל הציריה במקום בו יושב המיסב.

איציק - 4X6ZH
10-02-10, 10:59
אתה סגור על מוקד הראש !
תחליף מיסב

איציק

yarinzim
10-02-10, 11:00
אוקיי חזרתי מת"א, קניתי מייסבים ומחז"שים חדשים, בשישי בבוקר אתחיל לעבוד. מי שרוצה לבוא, לעמוד בצד ולמחוא כפיים מוזמן, יהיה קפה וכיבוד :)
אבי ושמיל, כשאפרק את המייסבים הישנים אני אשים לב למה שדיברתם עליו, אני מקווה שמצבנו יהיה טוב. כשאסיים כמובן שאעדכן.

ירין.

yarinzim
21-02-10, 13:06
טוב.. לאחר התקנת שני מייסבי גלגלים חדשים + מחז"שים + מתיחת ברקסים מאחורה מחדש - אני שמח להודיע שהרעש נעלם כלא היה.
לראשונה עשיתי סיבוב על הרכב מאז שהתקנתי את הנעילת דטרויט החדשה, ללא רעשים, חריקות, וויברציות למיניהם. זוהי הנעילה הראשונה שלי אז יקח לי זמן להתרגל לרעשים שהיא משמיעה (לא הרבה).
לגבי כמה עצות שקיבלתי כאן בדיון - כשחילצתי את המייסבים הישנים בדקתי את בית המייסב ווידאתי שאין סדקים, חריצים וכן הלאה. המקום נמצא חלק ונקי ומוכן לקבל את המייסב החדש.
שמיל, אני רוצה שוב להודות לך שהקדשת מזמנך לפגוש אותי, לשמוע את הרעשים ושעזרת לי לפענח את מקור הרעש (בדיוק רב) ושוב סליחה על המשקפיים ועל הג'ק העקום :)
כמו כן תודה לכולכם שעניתם ועזרתם.

ירין.

-->