PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית פגוש

ishc
09-02-10, 00:13
ידוע לי שיש לעשות חיפוש אבל לא מצאתי תשובות חד משמעיות.
בניית פגוש אחורי מפרופיל מלבני. עלהפגוש יהיו שתי נקודות לחילוץ.
מאיזה עובי פרופיל יש לבנות את הפגוש (3 מ"מ מספיק?) ומאיזה עובי לבנות תושבות שמתחברות לשילדה (6 מ"מ)?
בנוסף סקיצה של הפגוש אם יש הערות כמובן.

ishc
09-02-10, 16:52
ידוע לי שיש לעשות חיפוש אבל לא מצאתי תשובות חד משמעיות.
בניית פגוש אחורי מפרופיל מלבני. עלהפגוש יהיו שתי נקודות לחילוץ.
מאיזה עובי פרופיל יש לבנות את הפגוש (3 מ"מ מספיק?) ומאיזה עובי לבנות תושבות שמתחברות לשילדה (6 מ"מ)?
בנוסף סקיצה של הפגוש אם יש הערות כמובן.
אין תגובה?

טלסקופ
09-02-10, 17:14
חפש שרשור של אלון "נקסוס" בנושא. לפני כמה שנים הוא בנה לי פגוש אחורי לסמוראי.

ד"א - שלחתי לך הודעה פרטית. אשמח אם תוכל לחזור אלי

יובי

omri_t
09-02-10, 17:42
אחד הדברים היותר מוצלחים שעשיתי בג'יפ.
בהתחלה זה היה נראה לי עניין די שולי.
היום אני מרים את כל הצד הקידמי \ אחורי על ההייליפט בשניות.
הפגוש בנוי טוב ומשמש עיגון נוח לגרירה.
וגם משפר את זוית הכניסה והנטישה לא מעט בהשוואה למקורי (דגמים מאוחרים).

במהלך בניית הפגושים שלי היו לי מס' תובנות, (את הקידמי בניתי פעמיים) אולי יעזרו לך:

1. אין הרבה מקום על הפגוש, לאוזניי + מספר + פנסים
אז אני ממליץ לך לבחון את הנושא ולתכנן טוב מראש. (מה לעשות סוזוקי רכב צר)

2. לא השתמשתי בפנסים המקוריים. קניתי פנסים קטנים וצרים ייחסית שמיועדים לטרקטורים.
כך שהם גם עמידים, ההתקנה שלהם ייחסית קלה בפגוש. והטסטרים מבסוטים.

3. בפגוש שלי הפרופיל מרותך מעל פלטת העיגון ומחוזק אליה גם עם משולשים- כך שטיפה קשה להגיע לאומי הסגירה
ממליץ לרתך להם פלטה קטנה ובכך להימנע מקושי לסגור אותם.

4. אני לא השקעתי בשיקוע המספר- הרבה עבודה בשביל כלום..

5. תאורת מספר, קניתי זוג מנורות טיפה יותר מאסיביות מהמקור שלא יתפרקו ויתנו לי שקט בטסט.

6. להשאיר מספיק מקום לציר עתידי לטובת מתקן לגלגל רזרבי+ציוד על הפגוש- לא יודע אם בכוונתך ליצור כזה כבר עכשיו. אולי בעתיד תרצה - אני מצטער שלא מיקמתי כבר את הציר בבניה.

7. צורה- תשקיע טיפה מחשבה ואל תשאיר את זה פרופיל מלבני, תעשה איזו פאזה או משהו בקצה.
יראה יותר טוב בעין.

8. אני השארתי רווח מעט קטן בין קצה המשקוף של הדלת האחרוית לפגוש- אין לזה באמת משמעות,
פרט למקרה של מתקן גלגל רזרבי+ציוד שעלול להיות קרוב מידי לדלת.

9. חיבור מספר- אני מיקמתי ברגים ארוכים שעוברים דוך. יחד עם שייבות גדולות- והמספר כבר לא נוטה להאבד בשטח.

10. חורים לניקוז מים- כולנו לפעמים צוללנים, גיליתי די מהר שהפגוש מתמלא מים דרך כל הפתחים והחורים
ולכן עשיתי שני חורים בחלק התחתון שדרכם יצאו המים...

יש המון תמונות של בניות שאנשים עשו, באתר ובגוגל, אפשר ללמוד מהם המון...

בהצלחה!!

ishc
03-03-10, 20:15
טוב זה לוקח קצת זמן (עבודה ואילוצים אחרים) אבל הנה ההתחלה
הפרופיל עובי דופן 3.2, המדרגה מיועדת כמקום ללוחית רישוי (תאורה), על פנס ערפל אחורי ויתרתי (אין לי כוח להתעסק עם זה). יש להכין תושבות שיתחברו לשילדה בחורים המקוריים ואז להכין נקודות גרירה.
את נק' הגרירה עדיף למקם הרי קרוב ככל האפשר לקורות השילדה, האם זה משנה אם הם בצד הפנימי או החיצוני?

omri_t
04-03-10, 00:12
יפה מאוד!!

אינני יודע כיצד מתחבר בסמוראי שלך.
בדגם כשלי, הפגוש מתחבר עם פלטה שניצבת לפגוש עצמו דרכה עוברים 2 ברגים בכל צד אל השלדה.
אם כך גם אצלך, את נקודות הריתום אתה יכול ליצור פשוט ע"י המשך אותן שתי פלטות שיעברו דרך הפגוש אחורנית.
(מקווה שההסבר מובן)

מה עם פנס אחורי? השארת מספיק מקום לפנס וגם לנקודת עיגון? מתכנן למקם את הפנס חיצונית על הפגוש?
(עלול להיות פגיע...)

combina347
04-03-10, 02:07
בסה"כ נראה טוב אבל אתה ממש בתחילת דרכך והנה הצעות מנסיוני

1. ליד הנדנדות מאחור יש לך מקום ל4 ברגים חבר שני פלטות של 6 מ"מ אך אל תשכח לבנות חיזוקים
ולא משנה עובי הפלטות משום שהטמבון משמש כמנוף ואת החיזוקים יש לחבר אנכית לפלטות ומעוגנים גם הם לטמבון
2. שים לב לנוחות הרכבת הטמבון אל תחסום את הגישה להכנסת מפתח( ניתן להכניס אותו רק מאחורי הרכב)
3. אין טעם לבניית אוזני גרירה לדעתי בנה רסיבר שאליו תוכל להכרכיב טבעת לגרירה או וו גרירה או כננת ומכאן האפשרויות רק גודלות והדבר קל ונוח לשימוש, ותופס פחות מקום
4. אני ממליץ לקדוח עם כוס מספר חורים הטמבון ולרתך צינור מצד לצד הדבר מחזק את הטמבון מקיפול או התעווטות כל שהיא. כך גם תוכל לדחוף מוט וליצור אוזן גרירה כמו שרצית והרבה יותר יפה בסגנון של ההמרים של הצבא
5. דאג לחווט את חוטי החשמל בתוך הטמבון כך שלא תצטרך לתלות אותם בחוץ
6. אם לא בראש מעיינותיך ליצור טמבון קטן מאוד עם זוית נטישה טובה אז אל תפחד וצא עוד כמה ס"מ מחוץ לרכב
כך תעניק נוחות גישה ועבודה (בירגי חיבור, טיפול במיכל הדלק)
7. מצטער שלא אוכל לצייר לך את זה במחשב אך אם תרצה יותר פרטים צור קשר

קומבינה

ishc
04-03-10, 07:35
תודה קומבינה, החיבור לשילדה יתבצע בדיוק בארבעת החורים שאתה מדבר עליהם ע"י פלטת 6 מ"מ שתכופף בתשעים מעלות כדי לקבל שטח ריתוך (לפגוש כמובן) מקסימלי. בנוסף אני אעביר את נק' העיגון המדוברת דרך כל הפגוש ואותה פלטה ככה שנק' הגרירה יהיו חזקות לאללה. לגבי פנסים, אצלי הם פשוט על הדלת האחורית. עדיין, השאלה העיקרית היא איפה למקם את נק' הגרירה? בין קורות השילדה (בחלקן הפנימי)? או לידן (בחלקן החיצוני)?

itay
04-03-10, 07:56
זה הפגוש שלי :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=22231&stc=1&d=1267682138

שים לב :

1. הכל נכנס, לוחית רישוי, פנסים ללוחית, אורות ויש עוד קצת מקום.
2. שים לב לנקודות הגרירה (בעיגול צהוב). הן לא עוברות דרך הפגוש (אני לא מבין למה לבנות את זה ככה) אלא הפגוש מונח עליהן.
3. שים לב איך חיברתי את ה"דלת". לא עם ציר אלא עם "מגדל" שמחזיק אותה בצד ימין של התמונה. הדלת מחזיקה גלגל ספייר, ג'ריקן 20 ליטר והייליפט בלי שום בעיות ובלי חופשים כבר כמעט שנתיים.

איתי.

* מהלך המתלה גדל מאז.....;)

ishc
04-03-10, 08:31
לא מובנות נק' הגרירה.

itay
04-03-10, 09:01
יש שני פלאחים של 8 מ"מ שמחוברים בחורים של השלדה. בסוף הפלאחים יש חורים לחיבור של שאקל. על שני הפלאחים האלה יושב הפגוש. הפלאחים ממשיכים את השלדה.

איתי.

ishc
06-03-10, 17:18
היום עשיתי את התושבות לשילדה השבוע נשאר לעשות את אוזני הגרירה ולצבוע.

אביעד פ.
06-03-10, 19:29
היום עשיתי את התושבות לשילדה השבוע נשאר לעשות את אוזני הגרירה ולצבוע.

צחי, נראה אחלה, תתחדש.
תרים טלפון אם אתה צריך זוג ידיים...

ishc
06-03-10, 19:41
צחי, נראה אחלה, תתחדש.
תרים טלפון אם אתה צריך זוג ידיים...

יום שלישי או רביעי כנראה הרכבה. אתה ואורי מוזמנים לקפוץ לעזור אם אתם בעניין :)

סולי
06-03-10, 20:34
עבודה יפה..
עושה לי חשק גם. 8-)

עודד זנטון
08-03-10, 13:29
נק' הגרירה שאיתי מדבר עליהן הם פלח שיושב בדיוק באותה הנק' שהטמבון מתחבר לשילדה.
הפלח בולט החוצה (אחורה) מהטמבון.
בפלח קדוח חור (נניח בקוטר 4 סמ').
מנסיון, סוג זה של נק' גרירה עדיף על אלו שמרותכות לטמבון ממספר סיבות.
א. הן המשך ישיר של השילדה, מה שמונע עיוותים.
ב. על הטמבון ישנה בעיה של חוסר מקום לבנות גם נק' גרירה וגם תאורת לוחית זיהוי.
ג. נקודת גרירה שתורכב על הטמבון, תהווה "מנוף" ותעמיס עומס גדול על תושבות הטמבון בשעת חילוץ.
אם אתה מתעקש שהנקודות גרירה יהיו דווקא על הטמבון, אתה יכול לקנות לוחית זיהוי "אמריקאית" (זו הקצרה יותר..) ולהרכיב אותה על הדלת האחורית יחד עם תאורה. אז לא תוכת לבנות "סווינג אווי" (שער) שיחזיק גם גלגל ספיר וגם ג'ריקן, הם יסתירו לך את הלוחית..

טיפ נוסף,
כדאי שהטמבון יהיה רחב ב 5 סמ" מכל צד של הרכב, כך תוכל לרתך בכל צד פרופיל "בריא" של 5X5 סמ" לכיוון בור הגלגל לטובת עבודה עם היי ליפט מצידו האחורי של הרכב.

בהצלחה.

סולי
08-03-10, 17:20
היי עודד,
1. שמת לב שכל פגוש שנמכר לסמוראי בארה"ב כולל נקודות על הפגוש? או רסיבר במרכז?
כמה עיוותים זה יכול להעמיס עם הפגוש חזק והנקודות חילוץ נמצאות עליו בדיוק מול הקורות של השלדה?
2. לדעתי, אם כבר עושים נק' אז שיהיה גדולות, בריאות... והכי חשוב נגישות...
אפילו מתוך האוטו, כשאתה עמוק בבוץ/מים, אותי אישית מבאס להתחיל לחפש את האוזניים מתחת לאוטו.
הסמוראי נמוך יותר מאחרים.. בד"כ גם עם גלגלים קטנים יותר, לא רואה סיבה בבניית פגוש ברזל חדש.. ולא להגיע לתוצאה אופטימלית, נק חילוץ נגישות נוחות לעבודה.. וזווית נטישה מירבית.

3. בנוגע למתקונים על גבי הפגוש...
שאלה זאת מופנת לאיתי בעיקר, ולכל אלו שכבר עשו ציר ומתקנו על הפגוש גלגל ספייר - הייליפט, ג'ריקנים, סלסלאות לציוד נוסף.. וכו', איך ארבעת החורים שעל גבי השלדה מתמודדים עם המומנט העצום שמופעל עליהן לאורך זמן?
מדובר על משקל לא מבוטל שבנוסף גם מעוגן רחוק מאוד מנק' העיגון בשילדה, וללא תמיכה אנכית נוספת, זה נראה קצת כמו לולב מהצד, לא?

אגב, צחי סורי על ההשתלטות, פשוט הבאת לי חשק.. ואתמול בלילה ... רקחנו כל מיני רעיונות..
אסף מנסה להוריד אותי מכל העניין של מיתקונים נוספים על הפגוש.
מסקרן אותי לשמוע דעות של חברים נוספים...

ishc
08-03-10, 17:23
היי עודד,
1. שמת לב שכל פגוש שנמכר לסמוראי בארה"ב כולל נקודות על הפגוש? או רסיבר במרכז?
כמה עיוותים זה יכול להעמיס עם הפגוש חזק והנקודות חילוץ נמצאות עליו בדיוק מול הקורות של השלדה?
2. לדעתי, אם כבר עושים נק' אז שיהיה גדולות, בריאות... והכי חשוב נגישות...
אפילו מתוך האוטו, כשאתה עמוק בבוץ/מים, אותי אישית מבאס להתחיל לחפש את האוזניים מתחת לאוטו.
הסמוראי נמוך יותר מאחרים.. בד"כ גם עם גלגלים קטנים יותר, לא רואה סיבה בבניית פגוש ברזל חדש.. ולא להגיע לתוצאה אופטימלית, נק חילוץ נגישות נוחות לעבודה.. וזווית נטישה מירבית.

3. בנוגע למתקונים על גבי הפגוש...
שאלה זאת מופנת לאיתי בעיקר, ולכל אלו שכבר עשו ציר ומתקנו על הפגוש גלגל ספייר - הייליפט, ג'ריקנים, סלסלאות לציוד נוסף.. וכו', איך ארבעת החורים שעל גבי השלדה מתמודדים עם המומנט העצום שמופעל עליהן לאורך זמן?
מדובר על משקל לא מבוטל שבנוסף גם מעוגן רחוק מאוד מנק' העיגון בשילדה, וללא תמיכה אנכית נוספת, זה נראה קצת כמו לולב מהצד, לא?

אגב, צחי סורי על ההשתלטות, פשוט הבאת לי חשק.. ואתמול בלילה ... רקחנו כל מיני רעיונות..
אסף מנסה להוריד אותי מכל העניין של מיתקונים נוספים על הפגוש.
מסקרן אותי לשמוע דעות של חברים נוספים...

אין בעיה.
הפגוש מוכן הולך עכשיו להרכיב אותו. אתה מוזמן לבוא.

סולי
08-03-10, 17:30
אין בעיה.
הפגוש מוכן הולך עכשיו להרכיב אותו. אתה מוזמן לבוא.

אני בעבודה, אני אצלצל כשאני יוצא...

ishc
09-03-10, 22:29
תם ונשלם:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?p=299419#post299419

-->