PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלך הגיר.... (סונומה 90 4X4 4.3)

itayhi
09-02-10, 17:22
אז הנה היא הגיעה, המכה הראשונה והכואבת.

היום באמצע נסיעה, לחיצה קטנה על הגז, טורים עולים, נשמע "פאק" רציני, הרכב התדרדר עד הרמזור
ומשם לא נוסע יותר.... (קדימה. הרברס עובד)

משיחות עם אנשים הבנתי שהגיר הזה הוא TH700R4 נכון? זה מה שאני מחפש? יש אופציות אחרות?

נתחיל מההתחלה, למישהו כאן יש גיר כזה משופץ/מפירוק למכירה?

רוצים ממני 1000 ש"ח לפירוק והרכבה ועוד 2500-3000 לשיפוץ. סביר?
הגיר הזה ספציפי (משיחה עם הבעלים הקודמים) עבר כבר 2 שיפוצים ב7 השנים האחרונות, סביר? יש שם עוד מה לשפץ או שעדיף לחפש אחד מפירוק?
אני לא נמצא כרגע במקום שיש לי את המקום ו/או הזמן לפרק לבד ובטח שלא לחשוב על לשפץ לבד....

רעיונות, עצות, חיזוקים חיוביים ותרומת ירקרקים לחשבון הבנק יתקבלו בברכה :)

תודה

איתי

דרור ברלי
09-02-10, 18:47
7 שנים.
2 שיפוצים עד כה.
והנה השיפוץ השלישי.
שלושה שיפוצים בשבע שנים. אכן אמינות יפה.
בפעם הבאה - גיר ידני חבוב. גיר ידני. י-ד-נ-י. לא קונים שום רכב אוטומטי כל כך ישן. רק ידני, כזה עם קלאץ' ומוט שמערבב הילוכים. כמו שהיה לך בסמוראי. שנים על שנים ללא בעיות, יותר ביצועים, יותר קילומטרים לכל ליטר בנזין.

ועכשיו לבעיית הגיר שלך:
בסך הכל גיר לסונומה זה מכלול נפוץ ומוכר, לא משהו אקזוטי. יש לפחות שני יבואנים של מכלולים משומשים לאמריקאיות ברחוב ריב"ל פינת המסגר בת"א. לא מכיר אותם, רק יודע על קיומם. פירוקיות של אמריקאיות למיניהן יש לאורך כביש אזור, סביר להניח שיש להם גיר אוטומטי מתאים וחלקם גם משפצים או מכירים/מקושרים למי שמשפץ. תנסה אצל ויצמן חלפים, דוד כהן ורכב אנא.

bizon
09-02-10, 19:17
אצלי GMC JIMMY 96 הבעלים הקודם שם גיר מפירוק ועכשיו הוא התחיל להקפיץ לי את ההילוך הריאשון עשיתי בדיקה והתוצאה שיפוץ אם תימצא מקום טוב במחיר טוב אני אשמח לדעת ועכשיו סתם ככה לכיף האם זה אפשרי להפוך את הרכב הזה לידני ??????????

lowrider
10-02-10, 11:33
אז ככה: קודם כל תמיד אפשר להפוך לידני אם כי זה דורש הוספת דוושה, משאבת קלאץ' וכמובן הקלאץ עצמו וכו'.
חבר שחיפש בזמנו סיפר שבמוסך אמריקה בת"א אמרו לו שיש להם גירים ידניים 5 הילוכים פונטיאק. אם אני לא טועה ההאוזינג של מנוע פונטיאק תואם לסמול בלוק שברולט ולכן יתאים גם ל4300.
לגבי השאלה המקורית של איתי.. גיר 4X4 מפירוק יעלה די יקר, גיר 2X4 יעלה בסביבות ה1000 ש"ח מפירוק (כן, אני ערב למחיר).
בזמנו חיפשתי גיר 700 עם האוזינג למנוע קטן (2800) ולא מצאתי, מה שעשיתי היה לקחת גיר 700 משופץ מפירוק במחיר זנות (היה לי איזה הסדר עם הבעלים) פירקתי את שניהם, המיין דרייב לצערי לא התאים ולכן לא החלפתי את כולו אלא רק את כל החלקים הנעים עד הקונטרה גיר. הגיר אגב נוסע כמו שד עכשיו.
כך שאם יש לך חבר שיודע לפתוח/לסגור מח של גיר וגם שכל הגולות ישארו במקום - בהשקעה של גיר משומש (1000 ש"ח) וחצי יום עבודה יש לך גיר "חדש".
שאלה שמופנית לחברי הפורום: האם גיר TH700R4 של 2X4 יוכל להתחבר לטרנספר של ה4X4 בלי צורך בבנית מתאמים או השתגעות יתר על המידה?

shmil
10-02-10, 12:28
האם גיר TH700R4 של 2X4 יוכל להתחבר לטרנספר של ה4X4 בלי צורך בבנית מתאמים או השתגעות יתר על המידה?

לא מתאים. הזנב שונה.

tzagi
10-02-10, 18:10
אז ככה: קודם כל תמיד אפשר להפוך לידני אם כי זה דורש הוספת דוושה, משאבת קלאץ' וכמובן הקלאץ עצמו וכו'.
חבר שחיפש בזמנו סיפר שבמוסך אמריקה בת"א אמרו לו שיש להם גירים ידניים 5 הילוכים פונטיאק. אם אני לא טועה ההאוזינג של מנוע פונטיאק תואם לסמול בלוק שברולט ולכן יתאים גם ל4300.
לגבי השאלה המקורית של איתי.. גיר 4X4 מפירוק יעלה די יקר, גיר 2X4 יעלה בסביבות ה1000 ש"ח מפירוק (כן, אני ערב למחיר).

אין כזה דבר פונטיאק 4X4, אז אם בא לך להשתמש בטרנספר שכח מזה.
ה700 בעבר היה ידוע כגיר עם אמינות מפוקפקת, אבל במשך השנים למדו איך לשדרג אותו ולהגיע לאמינות של TH400
כמובן שזה דורש ידע וחלקים פנמיים מסוימים, ובדרך כלל ביטול הLOCKUP
אז לטעון שזה חרא של גיר אולי היה נכון לפני 15 שנה, אבל היום זה סתם תרוץ לשיפוץ חובבני.

להפוך אחד מ2X4 ל4X4 זה תהליך שמחייב פרוק לגורמים, ולא שונה מכמות העבודה של שיפוץ כללי, לא פרקטי בעיני.

itayhi
11-02-10, 00:50
ובדרך כלל ביטול הLOCKUP

הסבר פרט ונמק בבקשה :)
או לחילופין, מה להגיד למשפצניק שלי לעשות במידה ואשפץ? תודה.

שמיל,
אני עוד לא סגור לגמרי על מה אני הולך, ביררתי לגבי העברת ה"גברנר" (ככה כותבים את זה?) וקיבלתי דעות לכאן ולכאן.
עוד לא סגרתי את האופציה ואני אהיה איתך בקשר.
תודה על העזרה והנכונות להסביר להדיוט...

דרור,
"רק ידני, כזה עם קלאץ' ומוט שמערבב הילוכים. כמו שהיה לך בסמוראי. שנים על שנים ללא בעיות", כן, בטח בכלל ללא בעיות, חוץ מהבורג שפיץ המחורבן הזה, המקורי מהחברה, שנוטה להשבר דווקא בדרך מטיול 4 ימים כשאתה אי שם בין ערד לצומת שוקת, מנסה להעביר ל5 ומוט ההילוכים בורח ל7 :D,
נו טוב, ניסע עד הבית ברחובות עם 4 הילוכים, מה קרה? קרה שבצומת מסמיה (או קסטינה, עד היום אנחנו לא מצליחים לשחזר איפה בדיוק זה קרה), רמזור, ראשון, מתחיל נסיעה, אחרי 3-4 שניות נשמע *בום* מאזור הגיר, מוט ההילוכים קפץ לניוטרל והגיר תקוע בראשון וככה כבר אי אפשר להגיע לרחובות...
ידה ידה ידה טלפון לאלון-נקסוס (אם אתה קורא את זה, שוב תודה :) ) ואחרי חצי שעה, קצת אילתורים ואישתי (חברתי דאז) בתנוחת מ*י*ה מחזיקה את שאריות הבורג עם שפיץ-פלייר דרך חור בפח, המשכנו בדרכנו עד הבית.

ת'כלס, דרור, אין ספק שגיר ידני אמין הרבה יותר, צרכן בדלק ועדיף מכל הבחינות, גם מבחינת האשה.
אבל ברכב כזה זה לא מאוד ריאלי, דורש ריצות, חיפושים והתאמות שאין לי כח (וכסף!) להתעסק איתם כרגע מה גם שעם כסא הבטיחות של המתיקות בת השנה עוד מעט שיושבת באמצע אין ממש מקום פיזי להתעסקות עם ערבוב דלק.
כשהמשפחה תגדל והרכב הזה יהיה עם צמיגי 33 לשימושי האישי/פרטי/משחקי בלבד, יהיה שם גיר ידני (ומספר של רכב אספנות...)

איתי

דרור ברלי
11-02-10, 01:43
לא אמרתי שתחליף לידני.
אמרתי שמלכתחילה אני לא הייתי קונה רכב אוטומטי בן 20.

בינתיים האוטו הזה זה מה שיש - אתה תתקן/תחליף גיר. אוטומטי.

tzagi
11-02-10, 03:38
הסבר פרט ונמק בבקשה :)
או לחילופין, מה להגיד למשפצניק שלי לעשות במידה ואשפץ? תודה.

בלי להכנס לכתיבת מגילות (ועוד בעיברית...)
כידוע, זה גיד 4 הלוכים עם ממיר מומנט ננעל, כחלק מהשיפוץ והשדרוג, נהוג להעיף את מנגנון הנעילה לפח ולהתקין ממיר בלי יכולת נעילה,

לצערך, אני לא חושב שיש לך מה להגיד למשפץ, אם הוא לא יודע מה צריך לעשות לבד, אתה בטח לא תלמד אותו.
ובמציאות, במקרה הטוב יסתכלו עליך כאילו נפלת מהירח....
אם אתה מעוניין בנושא, הנה שעורי בית, אתה מוזמן להתחיל לקרוא
http://www.streetrodderweb.com/tech/0801sr_gm_700_r4_overdrive_automatic_tra nsmission/index.html

וזה רק על קצה המזלג, יש הממממון מידע על הנושא, חפש ותמצא

המשוטט
11-02-10, 05:57
ומה אמר לך פסמניק?

אביחי

itayhi
11-02-10, 11:16
ג'ו, תודה.
זה לא הזמן לשיעורי בית (או שכן?)
נקווה שאם כן הוא יעשה את עבודתו נאמנה.

מה אמר פסמניק?
פסמניק הפתיע אותי. הייתי בטוח שהוא מפרק גיר כזה באמצע הלילה עם פנס "לד" בפה ויד ימין קשורה מאחורי
הגב :D
האמת שהוא בעיקר אמר לא ללכת למשפץ שאצלו כנראה אשפץ את הגיר....
מעבר לזה לא היה לו יותר מדי מה לעשות.
עם הדברים הקטנים הוא בהחלט עוזר ועל כן תודתי תמיד נתונה לו (והוא יודע שהרכב תמיד לרשותו גם אם אני לא בסביבה).

איתי

polar bear
11-02-10, 16:50
http://www.girim.co.il/HTMLs/Home.aspx

לך לשם , לא תצתער.

לדעתי האישית - רק לשפץ, ולא לקנות גיר מפירוק חטול בשק.

itayhi
14-02-10, 16:05
טוב, הגיר נפתח, מול עיני, ע"י איש מקצוע אמין ויש ממצאים, עכשיו נותר רק להחליט איך מתקדמים מפה...
הכיוון שמנחה אותי הוא בעיקר כלכלי כי גם ככה התקלה הזאת תפסה אותי לא מאוד מוכן.

מסתבר ששברתי את ה"פלנטרי" או משהו בסגנון , מעין "דבר" עם 4 סטליטים שנשבר לגמרי
ועכשיו מעטרים אותו סדקים ב3 מקומות ועוד איזשהוא חלק שמסתובב...

האופציות שעומדות לפני הן 3 ומכיוון שהמוסך שפירק ומרכיב את הגיר לרכב סגור אז יש לי עד מחר להחליט מה עושים:

1. האופציה ה"נכונה" ביותר וגם היקרה ביותר היא שיפוץ מלא וכולל לגיר עם אחריות לחצי שנה. מדובר על 3.5K לא כולל מה ששילמתי כבר לפירוק והרכבה של הגיר עצמו מהרכב. אממה, יש קאץ', השיפוצניק הראה לי שחלק מדיסקיות הקלאץ בגיר שלי שחוקות לחלוטין ושרופות, וחלקן שלם פחות או יותר.
הוא אומר שהדיסקיות האלו לא אמורות להשחק עד כדי כך וזה מצביע על בעיה אחרת, אולי בלחץ השמן כך שלא בטוח שהכנסה של הגיר הזה ספציפי לשיפוץ כולל היא החלטה נכונה.
יתרון - שיפוץ מלא ומקיף עם אחריות הארוכה
חסרון - א. מחיר! ב. לא ידוע מה גרם לשריפת הדיסקיות ולקיחת סיכון שזה חוזר תוך שנה-שנתיים-שלוש, להזכירכם, הגיר הנ"ל כבר שופץ...

2. שיפוץ חלקי - החלפת החלקים שנסדקו/נשברו, החלפת דיסקיות הקלאץ השרופות באחרות, השארה של הדסקיות התקינות, סגירה והרכבה, 1400 ש"ח. אחריות ליומיים. (בעצם הוא אומר תרכיב את הגיר. נוסע? יופי מכאן והלאה אין אחריות כי הוא לא בטוח מה גרם לשריפת דיסקיות הקלאץ ואולי הן הגורם להחלקה שהייתה ולשבירת החלק שנשבר.
יתרון - זול, ידיעה שכל שאר החלקים המכניים בגיר תקינים ויפים.
חסרון - ללא אחריות, ושוב חוסר ידיעה לגבי מה גרם לשריפת דיסקיות הקלאץ.

3. קנייה (מאותו שיפוצניק) של גיר +טרנספר (מחוברים, מפירוק.) ב2000 ש"ח, הוא נותן לי אחריות מלאה ל3 חודשים ואני יכול להחזיר לו אותם מכל סיבה שהיא ב3 החודשים האלו ולקבל החזר מלא של הכסף, לא משנה מאיזו סיבה (אם מחר נופלי לי לידיים גיר משופץ ומעולה בחינם אני מחזיר את החלקים ומקבל את הכסף חזרה).
יתרון - מחיר זול יחסית וטרנספר ספייר שניתן (אולי) למכור ולהחזיר חלק מההוצאות.
חסרון - לא ידוע מה מצב הגיר, סיכון בתשלום נוסף של פירוק והרכבה אם הגיר לא תקין.

האופציה הראשונה הכי פחות קורצת לי כי היא קצת גדולה עלי מבחינה כלכלית
האופציה השלישית הכי קורצת כי אמנם יש בה קצת סיכון אבל גם אופציה לחסוך עוד כמה גרושים

אני יודע שאני לא עשיר מספיק כדי לקנות בזול אהל זה המצב כרגע.
נא תנו את חוות דעתכם.

תודה

איתי

נ.ב. פסמניק אמר ללכת על האופציה השלישית ;-)

polar bear
14-02-10, 18:46
אני לא מבין משהו, אם יש לך בעיה בגיר, שדפקה את הדיסקיות וכנראה גם גרמה לפלנטרי להישבר, ואתה משפץ את הגיר אצל איש מקצוע אמין, הוא לא אמור לפתור לך גם את אותה בעיה מסתורית?

אם יש לך אפשרות לקבלת חו"ד שניה - לך על זה { אל אם כן הלכת לאן שהצעתי לך ,ואז פשוט תאמין לכל דבר שהוא אומר לך :) }.

בעל מקצוע אמין שהוא באמת מקצועי ובאמת אמין לא מציע לשפץ דבר שלא כדאי לשפצו.

לשאלתך - 2 לא בא בחשבון בכלל. 1 הכי עדיף { כמו שכבר הזכרתי לעיל }. 3 הוא הרע במיעוטו, ואת הטרנספר השני אתה לא מוכר אלא שומר ליום סגריר. {שלא תתאפק בו ותצא לטיול בוץ }

itayhi
14-02-10, 20:09
איפה קראת שאני אמרתי שדסקיות הקלאץ' הן אלו שגרמו לפלנטרי להסדק?
השבר בפלנטרי הוא נטו אחריות שלי או שבר ממאמץ וגם הפלנטרי בשיפוץ המלא הוא לא חדש אלה ירד מגיר שפורק.
(לא ניתן להשיג חדש וגם אם כן המחיר יהיה לא ריאלי ויקפיץ בהמון את מחיר השיפוץ)

הבחור היה מספיק ישר איתי כדי להמליץ לי שלא לשפץ את הגיר הנ"ל שיפוץ חלקי בגלל איך שהדסקיות נראות,
הוא טוען שמצב הדסקיות יכול לנבוע מכמה סיבות שדורשות שיפוץ מלא (שגדול עלי כלכלית כרגע)
ושהוא לוקח אחריות על הגיר מפירוק שהוא מוכר לי.

six 4 life
14-02-10, 20:31
אם הרכב מיועד להשאר בשנה שנתיים שלוש הקרובות, תבלע את הרוק ותעשה שיפוץ כולל ומקיף. כל אופציה אחרת תהיה הימור (מטופש במקרה הזה).
במידה ובעל המקצוע שלך אכן מקצועי ואמין כמו שאתה מתאר, האחריות שלו על שיפוץ מלא תחת ידיו תהיה שווה לא מעט.

polar bear
14-02-10, 20:52
:)

אה..אמ..זה לא מה שאמרתי, אלא - יש בעיה שדפקה את הדיסקיות, שיכול להיות שבגלל אותה בעיה, או עקב שחיקתן המוגברת , הלך הפלנטרי, כי עם כל הכבוד לך, לא שברת אותו בלי סיוע מהגיר עצמו:).

לגבי הפלנטרי, תוודא שהוא יורד מגיר כמה שיותר חדש.

tallevi
15-02-10, 01:01
לפי התאור שלך לרמת הנזק בתיבה,שיפוץ מקיף ויסודי עם החלפת כל החלקים(הפלנטרים,דיסקיות כל הסטים,משאבת השמן?)בחלקים חדשים מקוריים יעלה כולל העבודה לא פחות מגיר חדש ומנויילן ישירות מבית היצרן(אם יש דבר כזה).

אני הייתי הולך על האופציה השלישית ושמח בחלקי שיש כזאת.
נכון,יש בזה הימור אבל אתה לא הראשון ולא האחרון שיקנה חלקים מפירוק וימשיך הלאה.
אני מאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחר.

טל.

-->