PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק גבוהה בפראדו בנזין

as12345
09-02-10, 21:24
פראדו בנזין שנת 2003 (מנוע 3.4 185 כ"ס) צורך בממוצע 1 ליטר ל 4.5 ק"מ
רוב הנסיעות של הרכב הינם בשטח עירוני ובטיולי שטח (רכב שני בבית)
הרכב מוגבה עם צמיגים במידה מקורית 100% שטח
האם הצריכה הגיונית?האם למשהו יש הצעות כיצד ניתן לשפר את הצריכה?

תודה,
אבישי.

שגיא S
09-02-10, 21:37
צריכה הגיונית לרכב כזה.

הגבהה - מעלה צריכת דלק
צמיגי 100% שטח - מעלה בקצת את הצריכת דלק
נסיעה עירונית/שטח - צריכת דלק גבוהה..

ברכב שצריכת הדלק הרגילה בו היא 1 ל6...
1 ל4.5 בתנאים האלו נשמע יחסית נורמלי.

נאור פראדו
11-02-10, 18:22
גם הרכב שלי מוגבה (בנזין 2003), והצריכה נמוכה יותר באופן די משמעותי: בתוך העיר בפקקים קשים - 5.5 ק"מ לליטר, מחוץ לעיר + שטח בסביבות 7 ק"מ לליטר ואף יותר, תלוי ביחס שבין השטח לבינעירוני.

יש רק דרך אחת לשפר צריכה: להפחית לחיצה על הדוושה הימנית. צורת הנהיגה משפיעה מאוד על הצריכה. שים מחוץ לעיר קרוז קונטרול על 100 קמ"ש, ותראה איך הצריכה יורדת פלאים.
בתוך העיר - תאיץ ברכות ותרפה מהדוושה, תן למאסה לדחוף את האוטו לבד.

כיף לסחוט את הדוושה מדי פעם, בכל זאת - התגובה טובה מאוד. יחד עם זאת, האיפוק משתלם בתחנת הדלק.

נסיעה בטוחה ומהנה,

נאור.

as12345
12-02-10, 19:35
חברים,
לאחר בדיקה של נסיעה עירונית בלבד (ללא שטח) צריכת הדלק עומדת על 1 ליטר ל 6.5 ק"מ
סביר בהחלט.

תודה על התגובות.

Orang
06-05-10, 21:36
שלום רב
אני גר ברחובות ונדמה לי שראיתי את הרכב שלך לא פעם באיזור של מתחם בילו, הרכב שלך נראה סוף הדרך אני חייב לציין.
ולעניין המנוע שלך, הוא תוכנן מלכתחילה לאמינות מופלגת ועקב כך יחס הדחיסה בו נמוך יחסית, מה שגורם לתצרוכת דלק גבוהה עקב הניצולת הנמוכה של המנוע.
לשם השוואה, קח מנוע BMW בנפח 3.2 שישה צילינדר, שמוציא הספק של 350 כ"ס ותשווה את תצרוכת הדלק מול המנוע שלך 3.4 שישה צילינדר גם כן ומוציא הספק של 185 כ"ס ותבין לבד את ההבדל, בעבור אותה כמות דלק המנוע הבווארי ייתן יותר עבודה, ולכן תמורת אותה עבודה שעושה מנוע הפראדו שלה יזדקק הגרמני לפחות דלק.

מעבר לכך, אני משוכנע כי את רוב הנסיעות בעיר עושה זוגתך וזאת אחת הסיבות לתצרוכת הדלק הגבוהה (ויסלחו לי כל הפמיניסטיות, אני לא שוביניסט !!!).
כשאני נוהג ברכב תצרוכת הדלק היא X, וכשאישתי שתחייה נוהגת התצרוכת מוכפלת ולא יעזור מה שאגיד או אסביר לה, היא חושבת שיש לנו משאבה בבית.

ועכשיו בנימה אישית, לנהוג ברכב עם מנוע כזה ולא לסחוט את האם אמא שלו זה כמו להיות בחדר עם ים של כוסיות ערומות שרק מחכות שתיגע בהן ובמקום זה אתה אומר לעצמך, אני רק אסתכל...

עד לא מזמן היו לי תחת רגל ימין 360 סוסים בריאים, ולמזלי גם יכולתי להתפרע ללא חשבון לתצרוכת הדלק, ועכשיו אני עם פראדו דיזל, שלא משנה כמה אלחץ עליו הוא לא זז לאף מקום, יש לו את הזמן שלו...מתרגלים...

בידידות, אורן

-->