PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן לבצע את כל ההטמנות ביום אחד? - עזרתכם.

liorel
10-02-10, 18:07
היי לכולם,

מתעתד לצאת לש"י בחודש הבא ולכן אני עורך "מסע" הטמנות...
אשמח אם תוכלו לייעץ לי עד כמה המסלול שתכננתי ריאלי ואפשרי ליום אחד.
אני לא מבין בשטח, ואנחנו לוקחים ג'יפ של אבא של חבר (לנד קרוזר אם זה משנה..)
הבעיה העיקרית היא זמן, הקצבנו לדבר יום אחד בו נצא ב-7 בבוקר מערד למסע ההטמנות, ואנחנו נסיים את היום באזור אילת.

התוכנית היא כזו:
יציאה מערד ב-7:00, הטמנת מים במפגש ש"י עם כביש 258, חניון לילה מצד תמר, מפער המכתש הקטן, חזרה ונסיעה לכיוון מפעל אורון, הטמנה במצד ירקעם, כניסה לשביל שחור דרך המפעל (אני לא יודע אם אפשרי בכלל) הטמנה בחניון לילה מדור, בחניון לילה חוד עקב, יציאה דרך מדרשת בן-גוריון לכביש 40, ירידה לגבי חווה (מאזור כלא נפחה) חזרה, הטמנה במצד סהרונים, הטמנה נוספת בכביש 40, ועוד אחד אחרי בסיס עובדה, בבאר מלחן / מתק.
ההטמנות האחרונות, שאני בספק רב אם נספיק, חניון לילה הר יהורם, חניון לילה קניון שחורת.

הטמנות שייתכן ונוותר עליהן: חניון לילה חוד עקב (אפשר להגיע למדרשה ולהצטייד שם), עין ירקעם (אפשר לסטות לאורון), הר יהורם (אפשר לסטות למעבר גבול נטפים).

אשמח לדעתכם המנוסה בנוגע לתכנון זמנים, והאם ניתן לעלות לשביל שיוצא ממפעל אורון (מסומן במפות הסימון כשביל שחור מתאים לכל רכב).

תודה מראש,
ליאור.

idanw
10-02-10, 18:32
אני עושה את הסיבוב הזה דיי הרבה, גם כן להטמנות.
אחרי עשרות פעמים ובנסיעה מהירה מאוד, אני מספיק את הסיבוב, כולל כניסה לעין גלד והר יהורם - סה"כ כ 12 הטמנות - ביום אחד.
אם אתה לא עושה את עין גלד, יש סיכויי שתספיק, אם תצא בסביבות 4-5 בבוקר מערד, וגם אז בהנחה שלא תתברבר בדרך בכלל ותגיע בשעות החשיכה לאילת.

אני ממליץ לך בחום, למתוח את זה ליומיים, ולהפוך את זה לטיול רגוע...

עידן

יונתןמצפה
10-02-10, 19:33
אני לא מבין בשטח, ואנחנו לוקחים ג'יפ של אבא של חבר (לנד קרוזר אם זה משנה..)
עקב חוסר הנסיון שלך אני עם עידן באותה דעה- יומיים זה ללכת על בטוח! (ועם פחות סיכוי להסתבך בגלל חוסר הנסיון)

הטמנה במצד סהרונים, - מצד (חאן) סהרונים הוא לא חניון לילה. נכון יותר יהיה לרדת עם הרכב דרך נחל ארדון (ולא מעלה דקלים!) ולהטמין בחניון מפער נקרות.

והאם ניתן לעלות לשביל שיוצא ממפעל אורון (מסומן במפות הסימון כשביל שחור מתאים לכל רכב).
רוב הסיכויים שלא יתנו לך להיכנס, אבל הדרך המסומנת יוצאת היום מהכביש כק"מ לפני המפעל (צפונית) ומקיפה אותו מצפון מערב עד החצייה המסודרת של פסי הרכבת. (שמעתי איזושהי שמועה על שינויים שעשו בדרך הזאת, אני לא מכיר אבל שווה לבדוק).

דבר נוסף, ייתכן מאד ובחלק מהדרך הנ"ל (וגם בדרך לגבי חווה ואולי בעוד מקומות) הדרך נהרסה בעקבות השטפונות מה שיאט אתכם מאד. כדאי שוב לשקול סיבוב של יומיים.

liorel
10-02-10, 19:35
היי עידן, תודה על התגובה הזריזה,
אני יושב וחושב איך לצמצם את נק' ההטמנה למינימום.
זו הרשימה שיצאה לי, אשמח להתייחסותך.

1. באר אפעה
2. מצד תמר
3. מצפה המכתש הקטן
4. נחל מדור (יש לי כניסה לנחל מהשביל השחור שיוצא ממפעל אורון? - כמה זמן נסיעה עד למדרשה?)
5. גבי חווה
6. גב חולית / עין גלד - נניח ואני נכנס לדרך הבשמים (אדום) מהמכתש הגדול ויוצא חזרה לכביש 90 (צפונית לספיר) - כמה זמן לוקחת נסיעה כזו, האם הדרך קשה במיוחד? ייתכן ואני יעדיף לוותר על הנק' הזו...
7. נחל ברק? (תלוי אם אני יטמין בעין גלד, אחרת זה סיבוב גדול מדי)
8. צומת ציחור
9. קניון שחורת

המון תודה על העזרה!

idanw
10-02-10, 20:28
ליאור שלום,

אין שום סיכויי שתספיק להטמין גם את עין גלד, מדובר במסלול של 3-4 שעות לחסר ניסיון, וכמו שיונתן כתב, הדרך עברה שיטפון לפני שבועיים.

בעין גלד יש הטמנה ציבורית, שאותה מתחזק איציק מעוז מחצבה, 90% מהזמן יש שם מים, חוצמזה, שעין גלד עצמו (שבטיהור\הרתחה יהיו טובים לשתייה), מלא עכשיו, אם אתה יוצא לשביל בקרוב, אני הייתי מוותר על הנקודה.

אני מכיר את כושר הניווט שלך, אבל הדרך המדוברת ממפעלי אורון (יונתן צודק, היא מתחילה 1 ק"מ לפני המפעל) ועד למדרשה, דרך נחל מדור, עלולה לברבר אותך, וזה ייקח זמן.

גם בלי עין גלד, המסלול מאוד מאוד צפוף ליום אחד, לחסרי ניסיון.

אגב, חוץ מגבי חווה, עין גלד ונחל מדור, כל הנק' נגישות עם רכב פרטי בנסיעה איטית וזהירה.

עידן

liorel
10-02-10, 20:48
אני נשמע לעצתכם, עין גלד תרד מהפרק, כך גם לגבי נחל ברק (אולי בחזרה מאילת נעבור שם אבל זה יהיה ביום השני...).

תודה רבה על העזרה,

חשוב לי רק לדעת כמה זמן נסיעת שטח זה:
- מאורון למדרשה?
- מכביש 40 לגבי חווה וחזרה?

המון המון תודה לכם!

אגב, אני מתכנן להתחיל את השביל מהצפון בתחילת מרץ, לדרום אני יגיע במהלך אפריל. נראה לי פחות ריאלי עניין הטיהור אבל אני אקח איתי כמה כדורים לכל מקרה ;)

tonish
10-02-10, 20:54
כשאני יצאתי להטמנה במקומות שאתה מדבר עליהם יצאתי בחמש בבוקר מהמדרשה עם שני כלי רכב במטרה להספיק כמה שיותר הטמנות.
אבל גם אתה מלחיץ את עצמך ולא נהנה מהטבע, נוסע יחסית מהר, כי אתה צריך להספיק כמה שיותר.
גם היה לנו פנצ'ר והיינו צריכים לשנות תוכניות.

בקיצור יומיים עדיף.

שחר

idanw
10-02-10, 21:04
נחל חווה, הלוך חזור + הטמנה עצמה, סביבות שעתיים, שעתיים וחצי.
מאורון למדרשה, אם אין טעויות, עוד שעתיים.

liorel
10-02-10, 21:09
יש לו GPS עם עמוד ענן, נקווה שזה יקח אותנו בשלום :p

תודה רבה!

mi88
10-02-10, 22:07
סליחה על השאלה מה זה הטמנה

תודה מראש למסבירים

משה

liorel
10-02-10, 22:15
"הטמנה" פה מתכוונת להטמנה של מים ומזון (בדרך כלל שימורים) בנקודות בהן אין מים.

ההטמנות נועדו לעזור להולכים בשביל ישראל (בדר"כ בחלקו הדרומי) להגיע לנקודות מים ואוכל שהם דאגו להטמין או הטמינו להם טרם הגעתם לנקודה. זאת ע"מ שיוכלו להמשיך לטייל מבלי לקחת איתם כמויות גדולות במיוחד של מים.
את בקבוקי המים והמזון מטמינים בתוך בור שנחפר באדמה וכוסה בחול.

mi88
13-02-10, 13:15
תודה על ההסבר לא ידעתי שיש דבר כזה

משה

-->