PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש הרד-דיסק 1.8'', נפח לא חשוב

shmil
14-02-10, 10:26
כמו בכותרת - הארד-דיסק 1.8'', הנפח (גודל) לא משנה, לבדוק האם הלך לי רק ההארד-דיסק בלפטופ, או שמא הלוח כולו.
שמיל

גיא
14-02-10, 10:42
אתה בטוח לגבי המידה ?

יש לי מספר לא קטן של דיסקים למחשב נייד שאתה יכול לקבל אחד מהם חינם

אבל אני די משוכנע שהם 2.5"

dudu
14-02-10, 10:58
אתה בטוח לגבי המידה ?

יש גם 1.8 בעיקר בניידים של טושיבה...

גיא
14-02-10, 11:20
אני צריך אז לבדוק

אבל יש לי כמה - אם אחד מהם יתאים, שלך.

shmil
14-02-10, 13:43
אכן של טושיבה, ואכן 1.8....
2.5 לא נכנס בגודל, כל עובי המחשב הוא 10 מ"מ.
אם יהיה זה מצויין.

נימי
14-02-10, 19:19
יש גם 1.8 בעיקר בניידים של טושיבה...

גם בחלק\רוב מהניידים 12 אינץ של HP (בשלש השנים האחרונות)

shmil
15-02-10, 10:56
יצאתי פארש..

פתחתי, בעצת נימי, ובדקתי, הוא 2.5 ו-IDE.....
ותודה לנימי ולגיא.

kobiarava
24-02-10, 13:43
מתעלק על השרשור עם מצב דומה-הלפ טופ אצלי לא מזהה את ההארד-דיסק, ואני לא סגור אם הבעיה בדיסק או בלוח האם (המחשב די זקן, לפני חודש הוא הפסיק לזהות את הסוללה...)
השאלות הן:
א)איך אפשר לדעת מה מקור הבעיה?
ב)אם למישהו יש המלצה לגבי שחזור של ההארד-דיסק במקרה ש... (כמובן שהייתי אמור לעשות גיבוי, רק דחיתי אותו למחר)
ג)לגבי ההצעות הנדיבות בעניין דיסק 2.5", אני אשמח לשמוע כמה...

אפשר לפנות גם בפרטי או בטלפון 054-5640028

בתודה מראש-קובי

landrover
24-02-10, 18:30
קובי , מניסיון :

אם הלפטופ די ישן והלכה הסוללה לפני חודש , רוב הסיכויים שבגלל זה נימחקו לו הפרמטרים של ההרדיסק והוא לא מזהה אותו.

בתור התחלה - תחליף את הסוללה (יש מדריכים באינטרנט) , ותשחזר הגדרות - ברירת מחדל.

בהמשך , אם זה לא עוזר , יש כמה אפשרויות :

אם המחשב מצפצף או נותן הודעות מסויימות , ניתן לעשות חיפוש באינטרנט לפי הדגם של הנייד שלך ולראות מה זה אומר.

יש כרטיס בדיקה שמתחבר חיצונית ואומר מה לא תקין לקנייה ב EBAY - סדר גודל 15$
http://cgi.ebay.com/Laptop-Universal-Diagnostic-Card-USB-miniPCI-FREE-S-H_W0QQitemZ390161307212QQcmdZViewItemQQp tZUS_Nonfiction_Book?hash=item5ad76d164c #ht_2880wt_736

אפשר לפרק את ההרדיסק , לחבר אותו למגירה חיצונית , יש גם לקנות באיבי - סדר גודל 20$
עם המגירה החיצונית ניתן לבצע גיבוי של הDATA על מחשב אחר - חיבור USB
http://cgi.ebay.com/IDE-SATA-2-5-USB-Enclosure-Hard-Drive-HDD-Case-BL-Cable_W0QQitemZ140285222842QQcmdZViewIte mQQptZPCC_Drives_Storage_Internal?hash=i tem20a9a69fba#ht_2381wt_922

יש גם תוכנות לשיחזור מידע - לא לעשות פעולות הרסניות לפני שאתה שואל :)

אמיר.

גיא
24-02-10, 18:39
לצערי הדיסק שלי כבר לא אצלי .ץ... :)

אבל אני רוצה להבהיר.
אמיר מתיחס לסוללה של הביוס. לא לסוללה של המחשב עצמו !

landrover
24-02-10, 19:50
ההערה של גיא במקום - כמובן הכוונה לסוללה של הביוס - לרוב סוללת כפתור קטנה , מהסיגנון של CR2032
ולא הסוללה של הלפטופ עצמו.

http://www.batterieshome.com/images/products/CR2032-TPX.jpg

אמיר.

kobiarava
24-02-10, 20:10
לצערי הדיסק שלי כבר לא אצלי .ץ... :)

אבל אני רוצה להבהיר.
אמיר מתיחס לסוללה של הביוס. לא לסוללה של המחשב עצמו !

במידה והסוללה הנ"ל גמורה, מה האינדיקציות שאני אמור לקבל מהמחשב? האם למשל השעה\תאריך אמורים להתאפס במקרה כזה? (הם לא התאפסו)
התגובה היחידה מצד ההארד דיסק היא תקתוקים קצובים ובלתי פוסקים, מעבר לזה אני פשוט מקבל שורה שאומרת שהדיסק לא נמצא.

קובי

dudu
24-02-10, 20:59
סבירות גבוהה שהדיסק החזיר נשמתו לבורא
גם הסיכוי לשחזר את המידע במצב כזה הוא נמוך יותר באמצעים סטנדרטיים
אני מאמין שאם מדובר במידע יקר ערך באמת ניתן לפנות לחברות שמסוגלות להציל את המידע
אך לרוב זה יהיה כרוך בפרוק של הרכיב ולא בפתרון תוכנתי מה שמקפיץ את המחיר עד למאות דולרים

מוסר השכל: לגבות לגבות לגבות, בכמה עותקים על מדיות שונות(H.D חיצוני, CD\DVD,אינטרנט וכו') ובמקרים של מידע חשוב במיוחד (עיסקי למשל) , גם במיקומים גאוגרפיים שונים

וגם אם מי שלא נוהג לגבות - הדיסק התחיל לתקתק ולהרעיש? הוא הולך להתאבד, תערך בהתאם!

landrover
24-02-10, 22:54
לגבי סוללה גמורה - אכן התאריך/שעה אמור להתאפס.

לגבי דיסק שהתחיל לתקתק (מניסיון):

לא להפעיל אותו ללא צורך.

לרכוש את המגירה שהזכרתי.

לפרק את הדיסק מהנייד.

לשים אותו בשקית ניילון אטומה.

להכניס שעה למקפיא.

להוציא החוצה , לעבוד מהר מהר , לחבר למגירה , לחבר למחשב , להעתיק את המידע , כל עוד המייסבים לא התחממו... הרבה פעמים אפשר ככה להציל את המידע.

אמיר.

גיא
24-02-10, 23:03
+1

לא צריך מגרה
יש מתאם כבל זה יותר מהיר ויותר יעיל.

דיסק מ תקתק ... גמור.

kobiarava
25-02-10, 16:38
איך אני משיג מתאם כבל (ל-USB?) בארץ? אם אני אזמין מאיביי ואחכה למשלוח, אני תקוע לכמה שבועות. אני אשמח להמלצה על מקום שמוכר כאלה (רצוי שיכול לשלוח דרומה), או שאולי יש מישהו שיכול להשאיל אחד לכמה ימים?
כמו כן, עדיין פתוח להצעות לגבי הארד דיסק משומש, למכירה או למסירה. הנפח די זניח בעיניי-אני רק רוצה להחזיר את המחשב לחיים לכמה שבועות, עד שנקבל החלטה לגבי מחשב חדש.

בתודה מראש-קובי

co.merav
25-02-10, 17:58
חיפוש בזאפ של USB to IDE יניב את התוצאה הרצויה.
חשוב לזכור שדיסק 2.5 של מחשב נייד שונה בחיבור מדיסק IDE של מחשב נייח.
רוב המתאמים מאפשרים חיבור של דיסק IDE גם לנייד וגם לנייח. חלקם אף מאפשר חיבור
SATA שקיים במחשבים הניידים החדשים (ובנייחים זה זמן רב). כך שיש לבחור המתאם
שתומך בדיסק הנייד שלך.

דבר נוסף, אם הדיסק "מתקתק", אל תפעיל אותו בכלל אם אתה רוצה להצליח להציל ממנו משהו.

בחלק מהמקרים, אם הדיסק לא גמור לגמרי, יש סיכוי שקירור הדיסק יאפשר שיחזור מוצלח.

אם אתה לא בטוח לגבי סוג המתאם או הדיסק, ויש באפשרותך לפרק הדיסק, צרף לפה הכיתוב
שעל המדבקה, דגם יצרן וכ"ו.

בהצלחה.

landrover
26-02-10, 19:34
הי קובי ,

אם אתה רוצה - אתה יכול להשאיל את שלי , אם יש לך איך לארגן שיגיע אליך.
(אני באיזור זיכרון)

אם אתה יכול להגיע אלי - אני יכול לעזור לך עם כל התהליך.

אמיר.

kobiarava
08-03-10, 23:37
עדכון קטן-פטנט ההקפאה לא עבד. בחיבור הראשון למחשב הם לא מתקשרים, בשני חוזרים הקליקים. יש רעיונות? ההארד דיסק החליפי כבר נמצא, אבל האם יש סיכוי כלשהו לשקם משהו מהזכרון של הישן?

קובי

co.merav
09-03-10, 06:04
האם תוכל לפרט מה עשית, איך חיברת ולאן?

בהנחה שקנית חיבור USB, האם חיברת למחשב אחר או שניסית להפעיל את הדיסק התקול
במחשב הנייד (החיבור המקורי)?

בד"כ מחברים את הדיסק למתאם הUSB במחשב אחר ומשתמשים בתוכנות קריאה מיוחדות ולא
בסייר קבצים של חלונות. כל זה עדיין בהנחה שהדיסק מזוהה ע"י המחשב ולא משנה אם מזוהה ע"י
מערכת ההפעלה. לפעמים, תלוי במצב הדיסק, הוא עדיין נגיש מסייר הקבצים, ואז יותר קל להוציא
חומר כמו מסמכים ותמונות.

שוב חשוב להזכיר שכל הפעלה של הדיסק התקול מקטינה את הסיכוי להוציא ממנו משהו.
לכן אופן החיבור והתהליך צריכים להיות נכונים.

kobiarava
09-03-10, 07:23
חיברתי במתאם USB למחשב אחר, אבל אין לי תוכנות מיוחדות... אני אכן משתדל להפעיל אותו כמה שפחות, ואם מתחיל לתקתק-מנתק אותו מיד. אין דרך "פולשנית" יותר לעצור אותו מלתקתק? למיטב הבנתי, משמעות התקתוקים היא בד"כ כשל מיכני ולא אלקטרוני בדיסק, מיסבים\גג"שים\מנוע\ציר, אולי יש טעם לפתוח אותו ולראות מה קרה? כמובן שאין לי כוונה לתקן אותו ולחזור לעבוד איתו, אבל משהו שיאפשר לי לשלוף ממנו את המידע האבוד...

קובי

co.merav
09-03-10, 08:15
האם המחשב מזהה את הדיסק?
האם יש זיהוי של הדיסק במערכת ההפעלה?

כמה זמן לוקח עד שמתחיל לתקתק? האם זה מייד?
כמה זמן הוא בילה במקפיא?

שיטת הקירור לא תמיד עוזרת, זה תלוי בסוג התקלה בדיסק.
אם הדיסק מתחיל מייד לתקתק, הסיכוי להציל ממנו חומר בשיטות ביתיות הוא אפסי.

נימי
09-03-10, 08:50
אתה לא רוצה לפתוח דיסק בתנאים ביתיים, בטח כזה שאתה רוצה עוד להוציא ממנו מידע, לא שלא עשיתי זאת בעבר וזה עבד אבל בדיסק שלא היה לי חשוב וסתם רציתי לראות איך הכול עובד שעושים איחוי דיסק

כמו שכבר שאלו, אם אתה מנסה לחבר אותו למחשב ומדליק את המחשב האם המחשב מזהה אותו בשלב הראשוני, לפני מערכת ההפעלה?
אם כן אולי יש סיכוי להוציא ממנו משהו לבד, אם לא אז סביר מאוד להניח שחברה שמתעסקת בשיחזור דיסקים תוכל לשחזר מידע ממנו ללא בעיה, בדרך כלל המחיר הוא לא זול, תלוי בך אם זה שווה לך או לא, רק לתשומת ליבך, גם אילו שמפרסמות מחירים מאוד זולים בדרך כלל שמגיעים להצעת מחיר המחיר עולה פלאים כי המיקרה שלך (וגם של אילו לפניך ואחריך) הוא לא פשוט.

kobiarava
09-03-10, 08:51
האם המחשב מזהה את הדיסק?
האם יש זיהוי של הדיסק במערכת ההפעלה? בהפעלה הראשונה, המחשב מודיע על חיבור התקן USB, חושב קצת, ולא עושה כלום. אחרי ניתוק וחיבור מחדש מתחיל לתקתק ואז אין שום זיהוי

כמה זמן לוקח עד שמתחיל לתקתק? האם זה מייד? 2-3 שניות
כמה זמן הוא בילה במקפיא? כמה שעות

שיטת הקירור לא תמיד עוזרת, זה תלוי בסוג התקלה בדיסק.
אם הדיסק מתחיל מייד לתקתק, הסיכוי להציל ממנו חומר בשיטות ביתיות הוא אפסי.

אם שיטת הקירור לא עובדת, מה הצעד הבא? כמה יעלה להוציא את העבודה החוצה, במידה ואין השחתה של הדיסק אלא רק בעיה מיכאנית? יש מישהו פה שיכול לבצע, בתשלום כמובן, את העבודה?

קובי

co.merav
09-03-10, 11:04
התקתוקים בדיסק מרמזים על ראשים שנפלו. כך שיש סיכוי גדול שיש השחתה חלקית של הפלטות.
(על הפלטות נמצא המידע). כדי לטפל בדיסק תקול צריך ציוד מתאים ותוכנות מתאימות. חלק מהתוכנות זמינות באינטרנט.

מאחר והדיסק לא מזוהה ע"י מערכת ההפעלה ומתחיל לתקתק מייד, הסיכוי לשחזור בבית הוא אפסי.

אם החומר חשוב, כדאי לפנות לחברה שמתמחה בזה.
עלות תהליך כזה היא מאוד יקרה. לא כדאי להתפתות להצעות זולות.
עדיין, לפי מה שאתה מתאר, גם בחברה מקצועית, לא מובטח לך שחזור מוצלח. קח גם
את זה בחשבון.

-->