PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש והסבר תוכנת OZI EXPLORER

momi-r
14-02-10, 18:01
אני פונה למשתמשי ובעלי תוכנת אוזי

אחרי שהתחלתי לעבוד עם התוכנה יש לי מספר שאלות אשמח אם למישהו יש תשובות.

1.האם יש אפשרות שהמפה תסתובב עם כיוון הנסיעה ?
2.האם יש אפשרות לראות מצפן בתוכנה ? אני יודע שהמפה כעיקרון מוצפנת אבל נניח שיש אפשרות שהמפה כן מסתובבת עם כיוון הנסיעה יש אפשרות לראות מצפן ?
3.האם יש אפשרות לפתוח מפה שהיא שמורה כתמונה שהסיומת שלה JPEG או כל סיומת אחרת של תמונות ?
4.יש את האפשרות הזו כביכול שהחיווי שלה בתוכנה זה 4 חצים כל אחד לכיוון ונקודה צהובה באמצע שבמידה ואני לוחץ על הנקודה הצהובה הוא אמור לפתוח לי אוטומטית מפה לפי המיקום שלי וכל חץ עם כיוון אמור לפתוח את המפה הבאה לאותו כיוון... - כל אחד מהלחצנים האלה אחרי לחיצה מראה לי הודעת שגיאה וכותב שלא נמצאה מפה לפי המיקום אפילו שיש מפות .. גם שאני בוחר מפה עם המיקום שלי ורואה את עצמי על המפה ובוחר במפה הבאה הוא כותב לי את אותה הודעת שגיאה

ובכלל אם יש מדריך מפורט בעברית אשמח לקבל קישור ולקרוא אודות השימוש בתוכנה.

אשמח גם לקבל קישורים להורדת מפות - מה שמצאתי כבר ברשת זה תצלומי אויר ומפות סימון שבילים אם יש מפות גם של הערים והדרכים בארץ ולא טופוגרפיות או עוד מפות מעודכנות אשמח
לקבל קישורים בנושא.

תודה מראש.

erezgur
14-02-10, 23:18
שלום,

למיטב ידיעתי - אין מדריכים בעברית, יש הסברים סבירים בהחלט באנגלית. בפורומים השונים יצא לי לכתוב לא מעט הסברים, בעיקר בנושאי קונפיגורציה. כיון שהאתר הצהוב כבר אינו נגיש לחיפושים, חלק ניכר מהמידע כמעט בלתי נגיש.

לגבי סיבוב מפה (נושא שנוי במחלוקת בקרב נווטי השטח, בשל העובדה שמפות הרסטר, להבדיל ממפות וקטוריות כמו בניווט כביש, למשל, אינן קריאות כאשר הן מסתובבות בהתאם לכיוון הנסיעה) - קיים כבר בגרסאות החדשות של OziExplorerCE - גרסת מחשבי כף היד / PND אבל לא נתמך בגרסאות ה- PC.

בגרסת הפוקט (CE) אין אפשרות ל"מצפן" כמו שאני מבין שהתכוונת, אבל יש תצוגות מענינות רבות ואולי ניתן להשיג פונקציונליות דומה. בגרסת ה- PC ניתן להציג "שושנת רוחות" סביב מיקום הסמן, לא בטוח שלכך התכוונת.
בשתי הגרסאות ניתן להציג את כיוון הנסיעה (במעלות) ואת האזימוט לנקודה הבאה. ניתן לראות זאת בבירור בצורה גרפית. בגרסת ה- CE ישנו כלי שימושי ביותר המאפשר במבט חטוף אחד להבין את כיוון הנסיעה יחסית לכיוון הנקודה הבאה ואני מוצא אותו כלי מדהים המסייע בניוווט זריז לאורך ציר מתוכנן מראש.

כל קובץ תמונה דיגיטלי ניתן להפוך למפה על ידי תהליך עיגון (כיול) של לפחות שתי נקודות. כמובן שהתמונה צריכה להיות "מיושרת" ולשמור על פרופורציות נכונות של מרחק ע"ג התמונה אל מול המציאות (אם התמונה אינה "מיושרת" והפרופורציות לא נשמרות - יש להשתמש ביותר נקודות עיגון וגם אז התוצאה לא מיטבית). כולל כמובן קבצי JPEG.

הכפתור שאתה מציין, עם החיצים הירוקים והנקודה הצהובה נמצא רק בגרסת ה- PC (ולכן אני משער שזו הגרסה עליה אתה מדבר). תפקידו להציג רשימת מפות אפשריות לתא השטח, כאשר שימוש בכפתורים מכוון לתאי השטח הנמצאים מצפון/דרום/מזרח/מערב לתא השטח בו אנו נמצאים (בהתאמה). את המפות הוא מחפש בהתאם למה שמוגדר בקונפיגורציה לתיקיית המפות ומיקום המפה הנוכחית. הדרך הפשוטה לעבודה הינה להעביר את כל קבצי העיגון (סיומת MAP) לתיקיית המפות (בד"כ OziExplorer\maps) ואת קבצי התמונה, הגדולים הרבה יותר, ניתן לאחסן במספר תיקיות שיכולות להיות בדיסקים אחרים אבל חייבות להופיע ברשימת תיקיות המפות בהגדרות (קונפיגורציה).
הודעת הדגיאה המופיעה לך מרמזת כנראה על חיפוש בתיקייה שונה מהתיקייה הנכונה - למשל אם העתקת את קבצי העיגון ממקום אחר ששם הייתה תיקייה בשם השונה מאשר אצלך.

ארז

momi-r
14-02-10, 23:37
אז ככה...

קודם כל אם לא היה ברור אז כרגע אני משתמש בגרסת ה PC . (מחשב נייד)

הייתי שמח אם היית מסביר גם איך ומה עושים כדי להציג את שושנת הרוחות ליד המיקום שלי או\ו את האזימות לנקודה הבאה .
איך בדיוק עושים את תהליך הכיול של מפה שסרקתי ? ואיך מכניסים לפחות 2 נקודות עיגון ?

לגבי הכפתור הצהוב עם החיצים הירוקים - אז כל המפות נמצאות בתיקיית MAPS ולא עובד לי הקטע הזה.. אולי צריך לשנות משהו בהגדרות ??

אם יש לי תמונה עם סיומת JPEG אני יכול לטעון אותה כמו שהיא או שחייבת לעבור שינוי כלשהו ?שאני מנסה לטעון מפה הוא מציג לי רק מה שעם סיומת MAP

איזה עוד סוגי מפות קיימות ל OZI פרט ל תצלומי אויר (גוגל) וסימון שבילים ומאיפה אפשר להוריד אותם ?

תודה .

erezgur
15-02-10, 11:18
קצת קשה לכתוב כאן מדריך שלם לכל התוכנה, כדי ללמוד אותה צריך להתקדם צעד צעד ולתרגל הרבה.
בכל זאת אנסה לסייע מעט ולפחות לתת קצה חוט וטיפים קטנים כדי לסייע:

הייתי שמח אם היית מסביר גם איך ומה עושים כדי להציג את שושנת הרוחות ליד המיקום שלי

Configuration -> Navigation -> Compass

את האזימות לנקודה הבאה.

אני ממליץ לסמן בלשונית הנ"ל (Configuration) גם את:
Show Line form position == יציג קו מהנקודה הנוכחית אל הנקודה הבאה במסלול
Project Track line == יצבע (לפי הצבע שתבחר, אדום אם לא שינית) את מסלול הנסיעה בפועל.

שני קווי העזר הללו מסייעים מאד בעת הניווט.

בנוסף תוכל לפתוח את חלונית ה- Navigation Control וחלונית ה- Moving map. בחלוניות אלו מוצגים נתונים לגבי מהירות הנסיעה, האזימוט, זמן ההגעה המשוער, המרחק וכו'. אני לא נוהג להשתמש בהם בשל שיקולי נדל"ן - מעוניין לפנות יותר שטח מסך לתצוגת המפה, כך שאיני זוכר בדיוק מה תכולתם המדוייקת.

איך בדיוק עושים את תהליך הכיול של מפה שסרקתי ? ואיך מכניסים לפחות 2 נקודות עיגון ?

מהתפריט: File -> Load and calibrate map image
יפתח חלון המשמש לעיגון (כיול) מפה סרוקה חדשה.
מצד ימין ישנו מספר לשוניות - הראשונה Setup ואח"כ לשונית לכל נקודת עיגון.
מתוך הנחה שאתה מעוניין לעגן מפה ע"פ רשת ישראל הישנה:
Map Datum -> Israeli
Map Projection -> Tranverse Mercator
Projection Setup -> Israeli Grid

אח"כ עבור כל נקודת עיגון (לפחות שתיים), עוברים ללשונית Point, דוקרים נקודה על המפה הסרוקה שאתה יודע את הקורדינטות שלה ומזינים את הקורדינטות תחת User Grid את ה- Easting ו- Norting.
לאחר לפחות שתי נקודות שכאלו - לחץ על Save.
יישמר קובץ map שהוא קובץ העיגון המתאים למפה הסרוקה. צמד הקבצים הללו מהווה עבור אוזי את המפה.

לגבי הכפתור הצהוב עם החיצים הירוקים - אז כל המפות נמצאות בתיקיית MAPS ולא עובד לי הקטע הזה.. אולי צריך לשנות משהו בהגדרות ??

מה בדיוק לא עובד?
מהן הודעות השגיאה?

אם יש לי תמונה עם סיומת JPEG אני יכול לטעון אותה כמו שהיא או שחייבת לעבור שינוי כלשהו ?שאני מנסה לטעון מפה הוא מציג לי רק מה שעם סיומת MAP

אני מקווה שלאחר ההסבר למעלה לגבי תהליך העיגון זה כבר ברור כעת:
ניתן לעבוד עם תמונות אלו אבל צריך קודם לעגן. בתהליך העיגון נוצר קובץ map ואותו התוכנה מחפשת.

איזה עוד סוגי מפות קיימות ל OZI פרט ל תצלומי אויר (גוגל) וסימון שבילים ומאיפה אפשר להוריד אותם ?
אני מקווה שכעת התשובה מובנת מאליה - יש סוג מפה אחד - קובץ העיגון/כיול עם סיומת map. בקובץ זה יש בין השאר הצבעה על קובץ התמונה שיכול להיות מסוגים שונים.
לאחר שדורוןט השקיע ועשה עבודה נפלאה להכנת מפות מתצלומי הלוויין של גוגל ארץ עבור גוגל-ארץ - הם זמינים לציבור.
לבעלי טורבו סידי ולבעלי גרסאות נוויגייד ישנות בהן המפות לא היו מקודדות אלא קבצי תמונה רגילים - קיימים כבר קבצי עיגון מוכנים המאפשרים שימוש בהן, קבצי עיגון אלו לא שווים מאומה אם אין ברשותך את התוכנות שהזכרתי.
באתר מרכז המיפוי הישראלי ניתן למצוא מפות דיגיטליות של ישראל בקנ"מ 1:100,000 אותן ניתן לעגן בתהליך שתארתי למעלה, אני מציע רק לבדוק לגבי תנאי השימוש במפה ולוודא שזה לא נוגד אותם.

אני לא מכיר עוד מפות ציבוריות חוקיות של אוזי אקספלורר לישראל.

אני מניח שאתה משתמש בגרסאות ההתנסות של אוזי (האחת היא DEMO והשנייה TRIAL), המצב קצת מסובך עימן כי באחת ניתן להשתמש רק בקבצי BMP ובשניה לא ניתן לעגן, לכן נסב לבדוק מה אתה יכול לבצע מהתהליך שתארתי ואני מקווה שתצליח ותוכל להתנסות ולהתרשם. לאחר שתרכוש את הגרסה החוקית (במחיר של מילוי מיכל דלק בודד...) תוכל להנות ביתר קלות משלל האפשרויות.

ארז

momi-r
15-02-10, 16:44
תודה על התשובות.

מכאן אני ישחק קצת עם התוכנה ומקווה ללמוד עוד.

אם יש למישהו משהו להוסיף אשמח.

אגב יש עוד שינויים בין ה TRIAL לבין תוכנה מלאה עם רישיון ?

erezgur
15-02-10, 22:13
אגב יש עוד שינויים בין ה TRIAL לבין תוכנה מלאה עם רישיון ?
יש הרבה שינויים.
יש גם שתי גרסאות שונות המיועדות לבדיקה לפני קנייה - Demo ו- Trial. כל אחת מוגבלת בצורה אחרת, כך שבעזרת שתיהן יחדיו אתה יכול להתנסות כמעט בכל אפשרויות התוכנה.

אני מתעצל לתרגם הכל, אז בבחינת המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם, אני מצטט מהאתר:

Two versions of OziExplorer are supplied in this download a Shareware/Demo version and a Trial version - each has different feature and operational limitations, by using the 2 programs almost all the features of OziExplorer can be tested.

* The Shareware/Demo version is missing many features that you get in the full purchased version click here for details
o But it does allow full communication with the GPS for upload/download and moving map
o Only allows maps in BMP image format to be loaded
o Only loads maps in WGS84 datum
* The Trial Version has almost all the features of the full version (works with all supported image formats and datums) but with these limitations
o No communication with the GPS for upload/download
o No saving or loading of Waypoints, Events, Tracks etc
o No saving of map as an image file
o Will close down after 1 hour of running (must be restarted)

The extra features you get when you purchase OziExplorer

Purchasing OziExplorer will activate all the disabled features within the Shareware/Demo version

No Nag screen - The screen which displays the message unregistered when OziExplorer is started is removed.

User selectable datums - More than 100 datums are available. By specifying the correct datum OziExplorer can automatically convert coordinates between them as required.

User Selectable Map Projections - Many map projections are supported.

Local Grid Systems - The following grids are supported, UTM, British (osgb), Irish, New Zealand, Swedish, Swiss, France, Italy and User Grid coordinates systems, plus others.

Multi Point Calibration System - Up to 9 points to be used to calibrate the map. This means images which are rotated and/or skewed can be calibrated. By using more points an "over determined" solution can be found to provide even more accuracy.

Map Importing

* Import Map Images - Maps in any of the image formats which OziExplorer supports can be imported providing they have georeferencing information provided using one or more of the following methods - tfw, jgw, sdw files * geotiff (only selected tags supported) * USGS fgd file * mapinfo tab file (for raster file type only) * ecw images. This feature allows you to import these map images and create OziExplorer maps.
* Import BSB and NOS/GEO charts - This feature allows you to import these chart images and automatically create OziExplorer maps. Note - these charts are proprietary and are licensed for use in OziExplorer and cannot be saved to any other format.
* Import Maptech PCX and RML charts - This feature allows you to import these chart images and automatically create OziExplorer maps. Note - these charts are proprietary and are licensed for use in OziExplorer and cannot be saved to any other format.

MapView - This provides you with a small view of the map which shows a red rectangle which is the area you can see on the large map. You can the drag this rectangle over the small map and when released the view of the large map will change to suite. Waypoints, events and the plot trail also plot on the small view of the map.

Merge Waypoints and Events - For Lowrance/Eagle and Garmin Receivers only. When downloading Waypoints this provides the ability to merge the Waypoint with those already on the map.

Send Single Waypoints and Routes Direct to GPS - For most makes of GPS, a single waypoint can be sent directly to the GPS by point and click (right click on the waypoint and select option from menu). A single Route can be sent or retrieved from the GPS by pressing the buttons on the Route window.

Ability to alter Moving Map settings.

ארז

momi-r
17-02-10, 20:10
היי ארז

יש לי עוד כמה שאלות בנושא אשמח אם תוכל לענות לי

1. רציתי לדעת איך אני בוחר מיקום לפי נ"צ ? (יש אפשרות להכניס נ"צ ושהנקודה תיראה על המפה ?
2.אם יש לי נ"צ ברשת החדשה יש דרך להמיר אותה לישנה וההיפך ?
3.איך אני טוען מסלול שנשמר ב תוכנת טורבו (סיומת TWL) ? ובכלל מסלולים ונ"צ מתוכנות אחרות.
4. לגבי הכפתור הצהוב עם החיצים הירוקים מה שלא עובד זה : כשאני לוחץ על הנקודה הצהובה (שזה אמור בעצם באופן אוטומטי (אם הבנתי נכון ) להציג מפה עם המיקום הנוכחי שלי ) אז לא מופיעה המפה ולא כלום אפילו מופיעה הודעת שגיאה שכביכול אין את המפה הנוכחית למרות שכן יש והם גם בתוך תיקיית MAPS. וגם אם אני לוחץ על אחד מכיווני החיצים הירוקים שאמורים להציג את המפה הבאה גם שם לא מופיע המפה הבאה וגם שם מופיעה הודעת השגיאה שאין את המפה למרות שיש אותה...

תודה !

erezgur
17-02-10, 22:40
1. רציתי לדעת איך אני בוחר מיקום לפי נ"צ ? (יש אפשרות להכניס נ"צ ושהנקודה תיראה על המפה ?
אני מניח שהדרך הפשוטה ביותר היא: להיכנס למצב הוספת נ.צ. אם אתה עדיין לא במצב זה, כל דקירה במצב זה תוסיף WPT חדש.
דקור נקודה כלשהיא ליצירת WPT ואז ערוך את מאפייניה - למשל ע"י לחיצה "ימנית" על הנקודה ובחירת "מאפיינים", או פשוט לחיצה כפולה עליה.
במאפייני ה- WPT יש אפשרות לערוך את המיקום ושם תוכל להזין את הנקודה הרצויה.

דרך אגב - לא נתקלתי במקרים בהם יש צורך בצורת הזנה שכזו, יתכן ומה שאתה מעוניין להשיכ ניתן לבצע בדרכים אחרות.

2
.אם יש לי נ"צ ברשת החדשה יש דרך להמיר אותה לישנה וההיפך ?
גם כאן - מעולם לא נתקלתי בצורך לבצע זאת במהלך הניווט. כנראה הדרך האלגנטית ביותר היא להוסיף תמיכה ברשת ישראל החדשה בקובץ ה- Datums.dat - זהו קובץ שנועל לאפשר תמיכה בדאטומים שלא נתמכים עם התקנת התוכנה, אבל זוהי דרך שאולי לא מאד פשוטה למשתמש המתחיל.
נוסחת המעבר בין הרשתות היא פשוטה למדי וניתן להמיר בין הקורדינטות בע"פ:
במעבר מהישנה לחדשה מוסיפים לקורינטות הרוחב (מזרחיות) - 50000 ואילו לקורדינטות הגובה (צפוניות) מוסיפים 500000, ולהפך. תוכל להיכנס לאתר עמוד ענן ו"לשחק" עם המעבר בין הרשתות.
אבל שוב אני מביע תמיהה וממליץ לעבוד עם רשת ישראל הישנה כפי שרוב הגיפאים עדיין עושים.

3.איך אני טוען מסלול שנשמר ב תוכנת טורבו (סיומת TWL) ? ובכלל מסלולים ונ"צ מתוכנות אחרות.
לשם כך בדיוק כתבתי את תוכנת העזר הקטנה TWLc (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40696)

4. לגבי הכפתור הצהוב עם החיצים הירוקים מה שלא עובד זה : כשאני לוחץ על הנקודה הצהובה (שזה אמור בעצם באופן אוטומטי (אם הבנתי נכון ) להציג מפה עם המיקום הנוכחי שלי ) אז לא מופיעה המפה ולא כלום אפילו מופיעה הודעת שגיאה שכביכול אין את המפה הנוכחית למרות שכן יש והם גם בתוך תיקיית MAPS. וגם אם אני לוחץ על אחד מכיווני החיצים הירוקים שאמורים להציג את המפה הבאה גם שם לא מופיע המפה הבאה וגם שם מופיעה הודעת השגיאה שאין את המפה למרות שיש אותה...

לא בדיוק.
הכפתור כולו משמש למעבר למפות אחרות. החצים - למעבר למפה הנמצאת מצפון / דרום / מזרח או מערב למפה הנוכחית.
הנקודה הצהובה - למפה אחרת המכסה את מיקום המפה הנוכחית.

כבר כתבתי לך את זה בעברץ אם יש לך עוד מפות עם כיסוי מתאים וקבצי עיגון מתאימים - זה יעבוד היטב.
אם לא - נסה להעתיק במדוייק את הודעת השגיאה ואעזור לך ךתרגם.
אני מנחש שקבצי העיגון שלך כוללים הפנייה לקובץ תמונה שלא נמצא - האם שינית את שמות קבצי המפות? האם יש לך קבצי עיגון שהמפות (התמונה) שלהם לא בתיקייה בה היא הייתה בעת הכיול וגם לא נמאים בתיקיה של קובץ ה- MAP?
בקיצור - הודעת שגיאה מדוייקת תעזור.

בהצלחה,
ארז גור

mi88
17-02-10, 23:59
ארז שלום

יש לי תוכנה שממירה קבצים אבל נפתח בה מן שורה כזאת והמסך לא נראה כמו שבתמונות
אם תרצה אעשה מאמץ להעלות קישור (תוכנה חינמית או אולי שלך)
התוכנה ממירה מאוזי לנוויגאיד למשל ולגוגל ולהיפך

כמו כן אצלי האוזי עובדת נהדר גם בנייד וגם בכף יש
בכף יד הניווט הינו כלפי מעלה כלומר החץ מתקדם למעלה עם הדרך ואילו במחשב הנייד לא הצלחתי לעשות כך אולי בבקשה תוכל להגיד לי איך עושים שהניווט יהיה כלפי מעלה

תודה מראש
משה

momi-r
18-02-10, 14:32
בקישור הבא : http://hebrew.israelbiketrails.com/CompeGPSבעברית/מפותוקבציםלהורדה/tabid/59/Default.aspx

תחת הכותרת "מפות ישראל נוספות" יש מפות להורדה.. יש מצב לפתוח את המפות באוזי ?

רוב הקבצים אחרי שנפתחו הם בסיומת HGT (ויש גם סיומות אחרות )יש אפשרות להפוך אותם ל MAP ? (כדי לפתוח אותם באוזי- או דרך אחרת כדי שיהיה אפשר לפתוח אותם באוזי)

momi-r
18-02-10, 15:55
לגבי המפות של גוגל (תצלומי אויר)

יש אפשרות כלשהי לזהות מיקומים במפה או לפתוח מפה לפי מיקום ספציפי ?

לדוגמא : כשאני צריך מפה באיזור מסויים לוקח לי שעה לחפש בין כל המפות איזה מפה מתאימה והיכן המיקום המדוייק שאני מחפש..
המפות לא מחולקות לפי איזורים כמו למשל המפות בסימון שבילים.

איך עובדים עם המפות הנ"ל ???

momi-r
23-02-10, 22:55
עוד כמה שאלות בענין אוזי

מדוע אחרי שאני מסמן לי נקודות מסלול ושומר אותם אחרי שאני פותח אותם מהקובץ המיקום שלהם משתנה טיפה ולא בדיוק במקום שסימנתי ?

בדקתי שהרשת אותה רשת המפה אותה מפה רק הנקודות לא במקומם שסימנתי ושמרתי
כולם כאילו זזו אותו מרחק בדיוק מהמקום המקורי שלהם.

ועוד דבר ניסיתי לנווט בעזרת התצלום אויר וגיליתי שהמיקום שלי ביחס למפה ממש לא מדוייק (סטייה של איזה 100 מ' לפחות ואילו בסימון שבילים יחסית מדוייק ) יש דרך לתקן את זה בכדי שהמיקום יהיה מדוייק בתצלום אויר ?

mi88
27-02-10, 18:51
לגבי המפות אני מנסה לאפס אותם, בכף יד זה יותר מדויק בהרבה, לדעתי בגלל שהכיול נעשה לפי רשת שלא קיימת ומתאימה לכף יד.

לעניין המפה המסתובבת כנראה שאי אפשר, וזה לפי הסקירה בשירשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42501).

בכף יד יש מפה מסתובבת.

שאלה לגבי גירסת 3D, האם מישהו ניסה, והאם אפשר עם המפות שקיימות או שצריך מפות מיוחדות?

תודה לעונים

משה

erezgur
27-02-10, 19:53
לגבי תלת מימד - זה תוסף לתוכנה הקיימת ומפותיה.
אתה צריך להוריד מאתר NASA את קבצי הגבהים המתאימים לישראל - או למצוא את אחד השרשורים בנושא שכבר כולל את קבצי הנתונים.

נתונים אלו מוסיפים את מימד הגובה.
מודל התלת מימד משתמש בנתונים אלו להציג תמונה תלת מימדית של תא השטח. יש לא מעט בקרים ואפשרויות תפעול - בעבר פרסמתי באתר הצהוב מדריך בנושא, אבל לך תמצא שם משהו כעת .....

ארז

momi-r
28-02-10, 00:19
אני משתמש ב מחשב נייד לא ב מחשב כף יד.

הייתי רוצה להבין איך ולמה שאני ממיר קבצים בעזרת התוכנה של ארז (בד"כ זה מסלולים ונקודות) ואני פותח אותם בתוכנת אוזי כל פעם המיקום של הנקודות משתנה ולא קבוע ורק פעמים בודדות מאוד הנקודות נמצאות במיקום המדוייק שבו הם אמורים להיות.

נניח שאני פותח אוזי טוען מפה וטוען מסלול 5 פעמים.. בכל אחת מה 5 פעמים הנקודות של המסלול שטענתי יהיה במיקום שונה, אומנם הם נמצאים בקירוב למיקום המדוייק אבל בסטייה של עד 5 ס"מ
נדירים המקרים בהם הנקודות יהיו במיקום המדוייק שלהם .

-->