PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעביר כוח בטרנספורטר (הופך תנועה)

באגי 1600
15-02-10, 21:37
שלום מישהו יודע איפה אני יכול להסיג מעביר כוח כזה של פולסווגן טרנספורטר סינכרו אבל שמתחבר לצריה ולא לסרן וגם עם אפשר לדעת איך קוראים לזה ?

תודה מראש, טל

http://image.4wheeloffroad.com/f/19346697+w750+st0/131_0908_06_z+axletech_portal_axles+nodu lar_iron_portal.jpg

באגי 1600
16-02-10, 11:36
סליחה שאני שואל אבל למה לא עונים לי ?

תודה, טל

חנן גולומבק
16-02-10, 11:51
אולי בגלל שלא ממש מבינים את השאלות ?!

איציק - 4X6ZH
16-02-10, 12:27
בעברית קוראים לזה הפחתה טבורית .
חקלאים קוראים לזה הניעה סופי .

באנגלית יהיה לזה הרבה שמות תלוי בשוק \ בארץ \ וביעד החלק .

אני לא בטוח שלטרנספורטר יש חלק כזה .
להמר צבאי יש .
ליונימוג ( מרצדס חקלאי ) יש
כמעט לכל טרקטור יש .
כמעט לכל משאית כבדה יש .

לא תמיד זה נראה כמו בתמונה . לפעמים הכל נמצא בתוך בית אחד .

איציק

באגי 1600
16-02-10, 15:41
אולי בגלל שלא ממש מבינים את השאלות ?!
סליחה שאני אומר את זה אבל זה שאתה לא הבנת את השאלה לא אומר שאחרים לא הבינו, עובדה שמי שענה מתחתך כן ענה לי על השאלה (והבין אותה)
תודה, טל

באגי 1600
16-02-10, 15:53
בעברית קוראים לזה הפחתה טבורית .
חקלאים קוראים לזה הניעה סופי .

באנגלית יהיה לזה הרבה שמות תלוי בשוק \ בארץ \ וביעד החלק .

אני לא בטוח שלטרנספורטר יש חלק כזה .
להמר צבאי יש .
ליונימוג ( מרצדס חקלאי ) יש
כמעט לכל טרקטור יש .
כמעט לכל משאית כבדה יש .

לא תמיד זה נראה כמו בתמונה . לפעמים הכל נמצא בתוך בית אחד .

איציק

קודם כל תודה רבה...
אני יודע שיש את זה גם לוולוו וריאנט 1970 אבל אין לי מוסג איך להסיג את החלק הזה.. יש לך אולי אתר שאתה מקיר או משהו?

arnonshoshani
16-02-10, 21:10
לחלק מהטרנספורטרים בשנות ה 60 היה REDUCTION HUBS
http://www.vwheritage.com/ssp/Rear-Axle/?templateID=ssp

ניתן לקנייה באתרים מסויימים כמו זה שצירפתי את הקישור שלו

ארנון

איציק - 4X6ZH
16-02-10, 21:15
נכון אתה צודק ראיתי את התמונה נזכרתי :) :eek:

היה איזה תעלול שנדרש הפיכה של מיקום הקרונה ... לא זוכר עבר הרבה זמן

asafk
16-02-10, 21:20
אין שום סיבה להשתמש בהינעים סופיים של טרנספורטר ישן. לא משנה איזה לוח שנה יש לך, החדשים ביותר הם משנות ה 60 של המאה הקודמת. כלומר בני 50 שנה פחות או יותר. וברזל מזדקן. בנוסף, ההינע הסופי הספציפי הזה גם רועש מאוד. כשהטרנספורטרים נסעו עם מנועי 1200 של חיפושית ובמשקל הגדול יותר שלהם, נדרשה תוספת מומנט בגלגלים, וההינע הסופי היה שימושי. אבל אפילו בטרנספורטר הפסיקו להשתמש בהינע הסופי כשעברו למנוע בעל הספק אימתני של בערך 38 כ"ס (אל תתפסו אותי על המספר) שהספיק להזיז את הבהמה הכבדה ששקלה המון יחסית לחיפושית - משהו כמו טון וחצי.
היום, לכל מנוע שתרכיב לכל רכב, תוכל למצוא נקודת עבודה עם יחס הספק משקל טוב, ובלי לשלם יותר מדי. הינעים סופיים שימושיים בכלים כבדים - החל בהאמר וכלה בכמעט כל משאית אירופאית. לשימוש לרכב קל? אין יותר מדי טעם. עידו השתמש בזמנו בהינעים סופיים של האמר ל"טראקן אקסטרים". קח בחשבון ששימוש בהינעים סופיים, בחלק מהמקרים, ידרוש ממך להפוך את כיוון התנועה של המנוע/ גיר.

אסף.

באגי 1600
17-02-10, 20:16
אין שום סיבה להשתמש בהינעים סופיים של טרנספורטר ישן. לא משנה איזה לוח שנה יש לך, החדשים ביותר הם משנות ה 60 של המאה הקודמת. כלומר בני 50 שנה פחות או יותר. וברזל מזדקן. בנוסף, ההינע הסופי הספציפי הזה גם רועש מאוד. כשהטרנספורטרים נסעו עם מנועי 1200 של חיפושית ובמשקל הגדול יותר שלהם, נדרשה תוספת מומנט בגלגלים, וההינע הסופי היה שימושי. אבל אפילו בטרנספורטר הפסיקו להשתמש בהינע הסופי כשעברו למנוע בעל הספק אימתני של בערך 38 כ"ס (אל תתפסו אותי על המספר) שהספיק להזיז את הבהמה הכבדה ששקלה המון יחסית לחיפושית - משהו כמו טון וחצי.
היום, לכל מנוע שתרכיב לכל רכב, תוכל למצוא נקודת עבודה עם יחס הספק משקל טוב, ובלי לשלם יותר מדי. הינעים סופיים שימושיים בכלים כבדים - החל בהאמר וכלה בכמעט כל משאית אירופאית. לשימוש לרכב קל? אין יותר מדי טעם. עידו השתמש בזמנו בהינעים סופיים של האמר ל"טראקן אקסטרים". קח בחשבון ששימוש בהינעים סופיים, בחלק מהמקרים, ידרוש ממך להפוך את כיוון התנועה של המנוע/ גיר.

אסף.
כמו שאמרת בסוף, בגלל שאני רוצה שהמנוע בבאגי יהיה מאחורה אני צריך את ההינעים הסופיים האלה.
יש לך אולי עוד חברה או מקומות\אתרים שמוכרים הינעים כאלה אבל יותר חדשים לא חובה של טרנספורטר שמתחברים לצריות ?

asafk
17-02-10, 20:42
האמר.

אסף.

באגי 1600
17-02-10, 20:47
כיום יש לי גיר של טרנספורטר ואני מעוניין להחליפו בגיר של סובארו

הסיבה שאני מחפש את החלק הזה היא :
א)כדי להפוך את כיוון התנועה של הציריות.
ב)כדי להפחית קצת את מהירות הנסיעה ובתמורה לקבל קצת יותר כוח ( אני רוצה פחות מהירות ויותר כוח כי אני גר ביבנאל ועם אתה מקיר את האזור יש ירידות והרבה עליות קשות).
מה שאני לא יודע זה באיזה יחס העברה אני צריך ההינעה הסופי (הגלגל האחורי הוא 750X16 ג'פס , אני לא רוצה להחליף את הגלגלים ליותר קטנים כי אז אני מפסיד גובה)

תודה רבה, טל

asafk
17-02-10, 20:56
אז תחליף רק את המנוע, ולא את הגיר.
הגיר של הטרנספורטר מצויין, ואם תחבר אליו מנוע סובארו גם יהיה כוח לבאגי. השילוב של מנוע סובארו עם גיר טרנספורטר וצמיגים של 30 אינצ', עובד מצויין.

אסף.

באגי 1600
17-02-10, 21:21
אז תחליף רק את המנוע, ולא את הגיר.
הגיר של הטרנספורטר מצויין, ואם תחבר אליו מנוע סובארו גם יהיה כוח לבאגי. השילוב של מנוע סובארו עם גיר טרנספורטר וצמיגים של 30 אינצ', עובד מצויין.

אסף.
טעות שלי שלא רשמתי שיש לי באגי עם מנוע של סובארו וגיר של טרנספורטר (הבאגי קיימת),אולי יש לך רעיון אחר לתת לי כי אני רוצה להוריד קצת מהירות ולקבל קצת יותר כוח הבאגי הזאת נבנתה לפני בערך 10 שנים בשער הנגב ושם עם אתה יודע יש הרבה מישורים ואפשר לתת בגז בלי להסס, היא נורא מהירה. כיום היא ביבנאל שבצפון וזה אזור עם הרבה ירידות ועליות קשות שצריך פחות מהירות ויותר כוח.

תודה, טל

asafk
18-02-10, 01:18
איזה גיר יש לך? 3 צלעות? 5 צלעות?
איזה מנוע סובארו?

אסף.

אומי5
18-02-10, 08:42
אסף במידה ומחליטים על גיר סובארו אפשר להפוך את כיוון התנועה בדריפנציאל לא? (הפיכת הקורונה )

באגי 1600
18-02-10, 15:08
איזה גיר יש לך? 3 צלעות? 5 צלעות?
איזה מנוע סובארו?

אסף.
הגיר הוא 5 צלעות מנוע סובארו לאונה DL 1600
המטרה שלי היא בעצם להוריד מהירות ובתמורה לקבל כוח.

תודה, טל

asafk
18-02-10, 20:47
ספור בבקשה סיבובים. מה היחס של ההילוך הראשון?
אולי יש לך גיר של מנוע "גדול", והחלפה לקורונה-פיניון של 1600 תקצר אותו.

אסף.

asafk
18-02-10, 20:49
אסף במידה ומחליטים על גיר סובארו אפשר להפוך את כיוון התנועה בדריפנציאל לא? (הפיכת הקורונה )

לא באמצעים ביתיים..

אסף.

עידו לוריה
18-02-10, 22:48
לא באמצעים ביתיים..

אסף.

אז באיזה כן?
עידו

-->