PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל ורדית הוא יותר נכון מעלה ורדית!!!

האמר
14-04-03, 13:39
האם יש מישהו שהיה בנחל ורדית(מעלה ורדית)בתקוופה האחרונה ויכול לספר לי איך המעלה הקשיים שלו ועווד.

נמרוד
14-04-03, 13:53
לא הייתי שם בחודשים האחרונים, אבל הייתי שם פעמים רבות בעבר...
המעלה הוא בהחלט אתגר לכלי רכב "רכים" ללא נעילות, דורש נהיגה וכיוון טובים מאד ולעיתים קרובות גם בנייה. נעילה אחורית בלבד בדרך כלל מספיקה כדי לעלות בלי יותר מדי רעש - לא תמיד. עבור ג'יפ עם שתי נעילות מעלה ורדית הוא חלק מהשביל.
המעלה הוא מדרגה של חצי מטר פלוס מינוס, הרבה פודרה, בורות ושברי סלעים לפניה. הקו הפשוט הוא בצמוד לדופן הימנית. תמצא שם גם שאריות של בניה בדרך כלל.

תמונה מלפני שנה בערך:
http://www.jeepolog.com/ext_images/nim2.jpg

assafr
12-05-03, 18:57
בפסח האחרון היינו בורדית המעלה ממש לא קשה (יחסית) פגארו ,סמוראי ,איסוזו טנדר ומגנום (כולם ללא נעילות למעט המגנום שהוא עם נעילה אחורית) עלו עם קצת כיוונים וטיפה עבודת מע"צ .

יפתח
13-05-03, 16:56
בפסח הייתי שם עם 12 רכבים בירידה, המעלה טחון ולא פשוט כמו שחושבים.
היתרון הגדול הוא שניתן לבנות בקלות ולהתאימו למעבר.
לא כדאי ללכת עם הראש בקיר ולנסות בלי לשפרו.
נכון שאין לי הרבה נסיון כמו לאלה שאלו בקלילות עם סמוראי ומגנום אבל אני מקווה להישתפר בעתיד :?

assafr
21-05-03, 20:21
יפתח
אומנם המעלה טחון אבל הוא לא קשה כמו שאתה מתאר (לפחות כשאנחנו היינו שם) אומנם עשינו קצת עבודות מע"צ אבל ממש לא יותר מידי ואף אחד מהרכבים לא הלך עם הראש בקיר וכל הרכבים יצאו ללא שום נזק (ולו הקטן ביותר) .

עמיקם
22-05-03, 01:12
ביום שבת שעבר עשינו טיול שמשלב את מעלה עשוש וורדית,לאחר ששמענו סיפורים על מעלה אתגרי,עם כל הכבוד ובלי להישמע שחצן בבור בתל ברוך יש יותר אתגרים.
אין במעלה שום דבר אתגרי דני ואני עלינו אותו כאילו הוא חלק מהשביל.ממש מאכזב,אחרי כל הדיבורים והסיפורים ציפינו למשהו יותר מעניין.

אריק זמר
22-05-03, 08:49
עמי,
תלוי ברכב...לדעתי...
לרכבי כבישביל הוא כן עלול להוות בעיה, שנפתרת עם קצת בניה וכוון נכון.
לסיקס, באמת שאני איתך בגישה...

השועל
22-05-03, 10:16
טוב.. אז ,כמו שעמי כבר ציין ,היינו בשבת האחרונה שם .
את מעלה עשוש עלינו כאילו זה שביל ולא ידענו אפילו שזה המעלה ,רק אחרי שעברנו וחיפשנו אותו בGPS הבנו שעלינו אותו .
- מעלה עשוש .. מעלה לא טכני במיוחד ,אבל דורש נסיון בשטח וכמובן לחץ אוויר מתאים וכוח מנוע ,נהג לא מנוסה עלול לגרום לנזק רב ברכב ולעצמו .
את מעלה ורדית תחילה ירדנו ,מדרגות גבוהות בהחלט המון פודרה במיוחד למעלה ,הקושי הרב במעלה הוא במדרגות האמצעיות ,סיכוי גבוה שתשמע חבטה ברכב .
כמובן שאנחנו לא באים לרדת מעלות אלא כשמן כן הם "מעלות" ולכן עלינו אותם בכדי לסמן V על המעלה .
לרכבי הסיקס באמת שזה לא היה אתגר מיוחד במינו ,הרכב פשוט נסע בלי לעצור עד למעלה ,לעומת רכב מגנום (יוסיס) שהיה איתנו שגם כן עלה ,אך עם קושי וקצת חבטות במגינים .

בגדול - מעלה לא קל בהחלט ,אנחנו לא דוגמא .
אגב אמר לי יוסיס שאת מעלה זיק היה יותר קל לעלות מאשר את ורדית .(לא יודע אם זה היה בציניות או ברצינות ..)

-->